دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه

دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه

در این مقاله بر آن شدیم تا در رابطه با دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه صحبت نماییم و به خاطر داشته باشید که کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی در تمامی دانشگاه های روسیه و جهان هستند .

در دنیای امروز کشور روسیه نقش بسیار کلیدی در گسترش علم و دانش در حوزه علوم پزشکی داشته و با سابقه کهنی که در علم طب دارد توانسته به یکی از بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان تبدیل شود .

روسیه با 143 میلیون نفر جمعیت نیاز زیادی به گسترش علم و دانش در حوزه پزشکی داشته و تلاش نموده تا تربیت افراد متخصص در این زمینه بتواند خود را از هرگونه احتیاج به کشورهای خارجی بی نیاز ساخته و به کشوری صاحب نام در بسیاری از علوم پزشکی تبدیل گردد .

اقوام و گروه های مختلفی در کشور روسیه ساکن هستند که موجب گردیده تا دانشجویان خارجی بتوانند هرچه آسانتر با شرایط زندگی و اقامت در این کشور آشنا شده و دوران تحصیل راحت تری را سپری کنند .

معرفی دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه

روسیه پهناورترین کشورهای جهان است که به دلیل قرار گرفتن در هر دو قاره آسیا و اروپا نژاد و فرهنگ های مختلفی را در خود جای داده است . زبان رسمی این کشور زبان روسی بوده اما بیش از 27 گویش در میان مردم آن صحبت می شود .

روسیه دوران رشد خود را از آغاز قرن 18 میلادی با تغییراتی که تزار پتر بزرگ انجام داد شروع نمود و با ایجاد مراکز علمی توانست گام بزرگی در آموزش جامعه خود بردارد .

روسیه بزرگ ترین کشور اتحاد جماهیر شوروی بود که در نهایت پس از سال ها جنگ سرد با غرب در سال 1991 به کشورهای مختلف تقسیم شده و فروپاشید .

فارغ التحصیلان از بهترین دانشگاه های روسیه فرصت کار در اکثر کشورهای جهان را داشته و برای ورود به دوره های تخصص نیز نه تنها هیچ ممنوعیتی نداشته بلکه با رتبه های خوب نیز پذیرفته می شوند .

خوشبختانه کشور روسیه از جمله کشورهایی ست که دانشجویان را با هزینه مناسب و شرایط آسان در رشته پزشکی پذیرش می نماید . در ادامه به معرفی دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه خواهیم پرداخت .

تحصیلی در دانشگاه پزشکی فدرال far eastern

دانشگاه های متعددی در روسیه پذیرای دانشجویان بین المللی در رشته های علوم پزشکی هستند که هر کدام در رنکینگ جهانی در میان دانشگاه های تراز اول آسیا و جهان نیز دیده می شوند .

اگر نگاهی به مقاصد تحصیل علم پزشکی در روسیه داشته باشید متوجه خواهید شد که دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه یکی از گزینه های انتخابی توسط دانشجویان بین المللی مشتاق به تحصیل در روسیه است .

این دانشگاه که نقش محوری در توسعه علم پزشکی روسیه داشته ، توانسته بسیاری از شیوه های آموزش سنتی را به مدرن مبدل سازد .

تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1899 باز می گردد که ابتدا کار خود را به عنوان یک مرکز تخصصی در حوزه علم تغذیه آغاز نمود .

سرانجام پس از پشت سر گذاشتن دوره های مختلف تاریخی و تجربه بسته بودن به مدت چند سال این دانشگاه توانست در سال 2008 به عنوان یک دانشگاه ملی خود را به ثبت برساند .

این دانشگاه که به اختصار FEFU نیز نامیده می شود بزرگ ترین مرکز مطالعاتی گیاه و علوم طبیعی در شرق آسیا است که پس از دانشگاه سنت پترزبورگ بهترین امکانات تحصیلی را به خود اختصاص داده است .

رشته های تحصیلی در دانشگاه FEFU

رشته های تحصیلی در دانشگاه FEFU

در دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه ، رشته های پزشکی متنوعی اعم از پزشکی و زیست پزشکی که بیشترین طرفدار را در میان دانشجویان دارد به علاقه مندان داخلی و خارجی ارائه می شود و آنها را به فردی حاذق در رشته خود مبدل می سازد .

البته علاوه بر علوم پزشکی رشته های دیگری مانند علوم غذایی ، زبان روسی و چینی ، حقوق و تجارت نیز تا سطح کارشناسی ارشد و دکترا به برنامه آموزشی افزوده شده و به دانشجویان تدریس می گردد .

در سیستم آموزشی روسیه ، دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دوره های آموزشی علوم پزشکی باید دروس اصلی خود مانند زیست شناسی ، شیمی و فیزیک را به خوبی قوی نموده و سپس درخواست ورود به دانشگاه را داشته باشند .

این دانشگاه رشته هایی همچون داروسازی ، علوم تغذیه و بیولوژیک را به دانشجویان آموزش می دهد و با انجام تحقیقات گسترده در حوزه های تخصصی می کوشد تا به یک قطب علمی در آسیا و جهان تبدیل گردد .

شرایط تحصیل در دانشگاه far eastern روسیه

امکان تحصیل در این دانشگاه به هر دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است و داوطلبین باید تنها مدرک زبان مورد نظر خود را به دانشگاه ارائه دهند .

دانشجویان رشته پزشکی به مدت 6 سال و داروسازی به مدت 5 سال به تحصیل تمام وقت در دانشگاه مشغول خواهند بود و سایر رشته های تحصیلی زمانی در حدود چهار و نهایتا پنج سال آموزشی دارند .

دوره های آموزشی معمولا شامل دو ترم در هر سال تحصیلی بوده و دانشجویان می توانند دوره های کارآموزی خود را در مرکزی در کشور خودشان سپری کنند .

شهریه تحصیلی در دانشگاه FEFU روسیه

در دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه شهریه تمامی رشته های تحصیلی به صورت سالیانه از دانشجویان دریافت می شود و بیشترین میزان نیز به پزشکی عمومی و داروسازی اختصاص دارد .

البته با توجه به این موضوع که واحد پول رایج کشور روسیه روبل است باید در هنگام برآورد هزینه ها تمامی مخارج را مطابق با واحد پولی این کشور در نظر گرفت .

به عنوان مثال دانشجویان رشته پزشکی باید سالیانه شهریه ای در حدود 200 هزار روبل را پرداخت نمایند . هزینه های تحصیل در روسیه در مقایسه با کشور های مطرح اروپایی مقرون به صرفه تر است و همین موضوع هم باعث محبوبیت و تعداد متقاضیان زیاد شده است .

شهریه تحصیلی در دانشگاه FEFU روسیه

رتبه بین المللی دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه

این دانشگاه در طول تاریخ روسیه فراز و نشیب های زیادی را تجربه نموده و با وجود بسته بودن در سال های متوالی توانسته پس از بازگشایی از طریق ادغام با چند دانشکده و دانشگاه صاحب نام به یک قطب علمی خوب در روسیه تبدیل گردد .

این دانشگاه اولین مرکز آموزشی فعال در کشور روسیه بود که برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا را به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار داده و توانست روابط خود را به صورت گستره ای با دانشگاه های مطرح جهان همچون امریکا و اروپا برقرار سازد .

طبق آخرین رتبه بندی جایگاه این دانشگاه در میان 30 مرکز اموزشی برتر روسیه بوده و در میان مقاصد تحصیلی جهانی رتبه چشمگیری را به دست نیاورده است .

چنانچه علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به روسیه هستید و می خواهید مقصدی ایده آل برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی با هزینه های مناسب را در این کشور بیابید ، تنها با یک تماس با کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی ، از تمامی مقاصد تحصیلی در این کشور مطلع شده و متناسب با شرایط خود یکی از بهترین آنها را انتخاب نمایید .

مشاورین خبره امور مهاجرتی موسسه در دو شهر تهران و شیراز تمامی جزئیات لازم در باب تحصیل در دانشگاه پزشکی فدرال far eastern روسیه را در اختیارتان قرار خواهند داد . 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه