ترکیه

دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه

دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه

در سال های اخیر مهاجرت تحصیلی به ترکیه متقاضیان بسیاری پیدا کرده است . یکی از دلایل اصلی گرایش جوانان به سمت کشور ترکیه نزدیک بودن این کشور به ایران می باشد . دانشگاه های معتبر زیادی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه وجود دارد . دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه از لحاظ رتبه بندی در جایگاهی بسیار نزدیک به بهترین دانشگاه های ترکیه قرار دارد . موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی ، از برترین موسسه های مهاجرتی فعال در امور مهاجرت به ترکیه و مشاوره تخصصی اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد و می تواند شما را در این مسیر یاری نماید .

کشور ترکیه در همسایگی ایران ، یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین کشورهای دنیا به شمار می رود . ترکیه مهد فرهنگ و تمدن و نقطه ی اتصال دو قاره آسیا و اروپا می باشد . این سرزمین با آب های دریای سیاه ، مدیترانه و اژه احاطه شده است . پایتخت آنکارا ، دین اسلام ، واحد پول لیره و زبان رسمی مردم این سرزمین ، زبان ترکی است .

درباره دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه

ازمیر در شرق ترکیه و سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا می باشد . قدمت این شهر به 6000 سال قبل از ميلاد مسيح مي رسد و هم اکنون بعنوان شهری تجاری ، صنعتی و بندری شناخته می شود . سواحل دریای اژه از جمله زیباترین چشم اندازهای این شهر می باشند . آب و هوای اين شهر توریستی دقیقا مشابه آب و هوای ایران و چهار فصل است .

دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ايلول از مهمترين دانشگاههاي پزشکی شهر ازمير مي باشند و هر سال دانشجویان زیادی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه ها ، از ایران به ترکیه مهاجرت می کنند . دانشگاه اژه چهارمین دانشگاه برتر پزشکی ترکیه است . دانشگاه علوم پزشکی دوکوز ایلول نیز جزء دانشگاه های معتبر ترکیه می باشد که در ادامه به توضیح بیشتری درباره ی این دو دانشگاه می پردازیم .

سیستم آموزش پزشکی ترکیه

سیستم آموزش پزشکی در دانشگاه های ترکیه معمولا یکسان می باشد و فقط چند تفاوت جزئی وجود دارد ؛ یک تفاوت شرط آزمون SAT و یا آزمون YOS در دانشگاه هاست ، که دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه آزمون YOS را از متقاضیان میخواهد . تفاوت دیگر ، زبان تحصیل دوره پری مدیکال دانشگاه هاست . به طور کلی تمامی دانشگاه های علوم پزشکی یک دوره پیش پزشکی دارند که در برخی دانشگاه ها به زبان ترکی و در برخی دیگر به زبان انگلیسی ارائه می شود . دوره پری مدیکال در دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه به مدت ده ماه و به طور کامل به زبان انگلیسی به همراه زبان ترکی ارائه می شود .

شرایط خوابگاه های دانشگاه اژه

مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه به نمره آیلتس بالای 6 و نمره تافل بالای 80 نیاز دارد . مدرک معادل اینها به زبان ترکی در آزمون تومر سنجیده می شود که برای متقاضیانی کاربرد دارد که صرفا می خواهند به زبان ترکی تحصیل نمایند . میانگین تحصیل در دانشگاه های پزشکی ترکیه برای رشته پزشکی 6 سال می باشد و سال تحصیلی دو ترم است که مانند دانشگاه های ایران از اوایل مهر تا پایان دی ماه و اواخر بهمن تا پایان تیرماه می باشد . دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه نیز از این قوانین مستثنی نمی باشد ، فقط متقاضیان باید زمان درخواست شان را به خوبی تنطیم نمایند تا از فرصت تحصیل در این دانشگاه ها عقب نمانند .

تحصیل در دوره تخصص دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه ، 3 سال به طول می انجامد . دانشجویان رزیدنسی باید 18 ماه اول را در کلینیک های دانشگاه بگذرانند و 18 ماه دوم را می توانند در کلینیک یا مطب خصوصی پشت سر بگذرانند .

دانشگاه اژه ازمیر ترکیه

دانشگاه اژه يكي از برترين دانشگاه هاي دولتی تركيه است كه در سال 1955 در ازمیر ترکیه با دو دانشکده ی پزشکی و کشاورزی پایه گذاری شده و در حال حاضر چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه به شمار می رود . این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر تحقیقاتی ترکیه و در منطقه برنوا (Bornove) قرار دارد . دانشگاه اژه محوطه اي به مساحت 3700 هكتار دارد كه ساختمان هاي آموزشي ، فرهنگي و ورزشي در آن قرار دارند . دانشگاه داراي كتابخانه مركزي مجهز ، استخرهاي سرپوشيده ، سالن ورزش ، چند زمين فوتبال ، مركز خريد و غیره است . از آنجايي كه دانشگاه اژه در تقاطع شهرهاي ازمير ،‌ استانبول و آنكارا قرار دارد ، رفت و آمد دانشجویان را در این سه شهر را آسان کرده است . دانشگاه اژه هم اكنون دارای 15 دانشكده ، 7 مدرسه فني حرفه اي و 8 انستيتو و 26 مركز تحقيقاتي است . دانشكده ها و انستيتوهای دانشگاه اژه عبارتند از :

• دانشكده دندانپزشكي
• دانشكده داروسازي
• دانشكده پزشكي
• دانشكده پرستاري
• دانشكده ادبيات
• دانشكده امور آموزشي
• دانشكده علوم
• دانشكده اقتصاد و مديريت بازرگاني
• دانشكده ارتباطات
• دانشكده مهندسي
• دانشکده ی علوم ورزشی
• دانشكده شيلات
• دانشکده علوم سلامت و بهداشت
• دانشكده كشاورزي
• دانشکده هنر ، طراحی و معماری
• انستيتو انرژي خورشيدي
• انستيتو اعتياد ، سم شناسي و علوم دارويي
• انستيتو علوم هسته اي
• انستيتو علوم پزشكي
• انستيتو علوم اجتماعي
• انستيتو مطالعات جهان ترك
• انستيتو بين المللي كامپيوتر

شرایط خوابگاه های دانشگاه اژه

خوابگاه دانشجویی دانشگاه اژه با طرفیت 200 تخت خواب در منطقه ozder قرار دارد . در طول تعطیلات تابستان حدود 10 دوره برای دانشجویان و پرسنل اجرایی دانشگاه برگزار می شود و دانشجویان می توانند حتی در طول تابستان هم از این خوابگاه استفاده نمایند . لازم به ذکر است که یک خوابگاه خصوصی جدید هم با ظرفیت 2000 نفر برای رفاه حال بیشتر دانشجویان احداث شده است .

دانشگاه دوكوز ايلول ازمیر ترکیه

دانشگاه دوكوز ايلول در شهر ازمیر يكي دیگر از دانشگاه هاي دولتی برجسته تركيه می باشد که در سال 1982 با 10 مدرسه فعاليت خود را شروع كرد . بسياري از قسمت هاي اين دانشگاه در امر آموزش ، تحقيق و تمرين داراي استاندارد مديريت كيفيت ISO 9001 و ISO 2000 هستند . نام دانشگاه كه از عدد 9 ایده گرفته است به معنی 9 سپتامبر1922 و بيانگر تاريخ پايان اشغال يونانيان در اين شهر است .

اين دانشگاه داراي 14 كتابخانه خارج از دانشگاه بوده كه استفاده از آن براي كليه محققان آزاد است . دانشگاه دوکوز ایلول داراي 12 دانشكده با بيش از 45000 دانشجواست و بالغ بر 3000 كادر علمي ، آموزشي دارد. ساختمان پزشک خانواده در سال 2000 در محوطه ی دانشکده ی علوم سلامت دانشگاه دوکوز ایلول تاسیس شد . در واقع دانشگاه علوم پزشکی دوکوز ایلول با احداث این بخش و همچنین آموزش بر پایه ی مشکلات پزشکی افراد ، نقش فعالی را در دوران تحصیلات دانشجویان پزشکی ایفا می کند . دانشكده ها و انستيتوهای دانشگاه دوکوز ایلول به شرح زیر می باشد :

• دانشكده دندانپزشكي
• دانشكده داروسازي
• دانشكده ادبيات
• دانشكده امور آموزشي
• دانشكده علوم
• دانشكده اقتصاد و مديريت بازرگاني
• دانشكده ارتباطات
• دانشكده مهندسي
• دانشكده شيلات
• دانشكده پزشكي
• دانشكده پرستاري
• دانشكده كشاورزي
• انستيتو اعتياد ، سم شناسي و علوم دارويي
• انستيتو علوم هسته اي
• انستيتو علوم پزشكي
• انستيتو علوم اجتماعي
• انستيتو مطالعات جهان ترك
• انستيتو بين المللي كامپيوتر

ارتباط دانشگاه علوم پزشكي ايران و دانشگاه ازمير تركيه

در سال 1393 معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرای هیئتی از دانشگاه ازمیر ترکیه ( Ege ) بودند و قرارداد همکاری دو جانبه‌ای میان معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران به نمایندگی دکتر محمدصادق قاسمی و دانشگاه اژه به نمایندگی پروفسور عدنان گروز به امضا رسید . به موجب این قراداد طرفین متعهد به تبادل استاد و دانشجو و برنامه‌های آموزشی مشترک شدند .

هزینه تحصیل دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه

هزینه تحصیل دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه

دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه جزء دانشگاه های دولتی ترکیه است و نسبت به دانشگاه های خصوصی هزینه ی بسیار پایینی دارد . به طور کلی هزینه دانشگاه دولتی برای هر ترم حداقل 2000 لیر و هزینه یک نفردانشجو در ماه نیز1000 لیر می باشد .

علاقه مندان ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه می توانند با مراجعه به دفاتر همکار موسسه مهرآفرین رجبی ، به صورت تضمینی برای دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه مشاوره های لازم را گرفته و در مدت زمانی کوتاه موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه بعد از شرکت در آزمون های ورودی شوند . برای دانستن هزینه تحصیل در ترکیه در دانشگاه های فوق با مشاورین موسسه ما تماس بگیرید .

4.6/5 - (47 امتیاز)
بازگشت به لیست

76 دیدگاه در “دانشگاه علوم پزشکی ازمیر ترکیه

 1. Mahsa گفت:

  سلام
  من ۱۹ سالمه و میخوام برای دندانپزشکی شرکت کنم دیپلم ریاضی دارم آیا برام ممکنه خواهد بود که شرکت کنم یا مشکل ایجاد میکنه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید
   دیپلم ریاضی و تجربی قابل قبول است.

   با تشکر از سوال شما

 2. سحرناز گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۰ سالمه و میخام ازمون‌یوس شرکت کنم و اگه قبول بشم ۲۱ سالم میشم ایا مشکلی از لحاظ سن برای من وجود ندارد؟؟
  و اینکه برای رشته دارو سازی حداقل نمره یوس چند هست
  و سوال اخرم اینکه بدست اوردن نمره ۱۰۰ یوس خیلی سخته یا از کنکور ایران اسون تره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   سن تان مشکلی ندارد و هرچه پایین تر باشد تاثیر مثبت دارد.
   از کنکور ایران به مراتب ساده تر است.
   نمره مورد نظر بستگی به رقابت و دانشگاه مقصد دارد.

   با تشکر از سوال

 3. آیدا گفت:

  سلام . من معدل کلم ۱۷ هستش .دیپلم تجربی دارم میخوام برای قبولی تو دانشگاه علوم پزشکی ازمیر اقدام کنم. میشه توضیح بدین باید چه کار های و چه هزینه هایی باید بکنم ؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می‌بایست در آزمون ورودی یوس یا sat شرکت کنید. و اصلی ترین هزینه، هزینه آزمون می باشد.
   اگر قبل از شرکت در آزمون بخواهید در کالج آمادگی آزمون شرکت کنید حدودا 4000 دلار شهریه کالج را باید در نظر بگیرید.

   با تشکر از سوال شما

 4. Rahele hosseini گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،من برای آمادگی برای آزمون یوس ،باید به کدوم کالج ها برای ثبت نام مراجعه کنم ،اینو نمیدونم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   کالج های متفاوتی از جمله پوزا، متروپل، wlf و غیره میتونید شرکت کنید.

   با تشکر از سوال شما،

 5. R.A گفت:

  سلام ببخشید خسته نباشید ممنون بابت سایت خیلی خوبتون ببخشید چه دانشگاه های خوبی در شهر ازمیر وجود داره که به زبان خود ترکی باشع نه انگلیسی ( برای رشته پزشکی) و هزینه های این دانشگاه ها چه بوده و میشع با آزمون یوس وارد این دانشگاه ها شد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   دانشگاه های اژه و کاتب چلبی از بهترین دانشگاه های ازمیر با شهریه تقریبی 3000 لیر در سال هستند.

   با تشکر از سوال شما

 6. بابک گفت:

  سلام وقتتون به خیر خسته نباشید میخواستم بدونم در صورت تحصیل به زبان ترکی هزینه هر ترم در رشته دندان پزشکی چقدر هستش و اینکه آیا موسسه معتبر با آمار قبولی بالا در ایران جهت کلاس های یوس وجود دارد؟آیا در آزمون اس ای تی شرکت کنیم باید تحصیل به زبان انگلیسی باشه؟اگر اینطور هست هزینه اش چقدر هست؟و اینکه کمترین شهریه متعلق به کدام دانشگاه در رشته دندان پزشکی هستش؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   هزينه تحصيل در دانشگاه هاى تركيه سالانه ٧٠٠ تا ٥٠٠٠٠ لير ميباشد
   خير براى كسب نتيجه عالى در ازمون ها و ورود به دانشگاه هاى اين كشور
   بهترين مراكز امادگى ازمون
   كالج هاى امادگى داخل كشور تركيه هستند
   بله در صورر ورود با ازمون اس اى تى تحصيل به زبان انگليسى ميباشد
   هزينه ها به همان صورت است كه در ابتداى پاسخ گفته شده
   برخى دانشگاه هاى دولتى با هزينه بين ١٠٠٠ تا ٣٠٠٠ دلار در سال ميباشد

   با تشکر از سوال شما

 7. احمد گفت:

  سلام من میخوام دوره های یوس رو تو ایران بگذرونم ایا گذروندن دوره کالج تو ترکیه امتیاز محسوب میشه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله چون اساتید برگزارکننده دوره ها اساتید دانشگاهی و نیتیو هستن. همچنین با حضور در ترکیه اطلاعات بیشتر ی در رابطه با دانشگاهها و رشته ها و هزینه ها و … بدست خواهید اورد

   با تشکر از سوال شما

 8. Fa گفت:

  سلام خسته نباشید بابت شایت مفیدتون.یه سوال داشتم
  میخواستم بدونم آیا دانشگاه اژه برای ترم بهمن دانشجوی پزشکی میپذیره؟
  و یه سوال دیگه هم این که آیا من میتونم برای قبولی پزشکی دانشگاه اژه ازمون sat بدم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   دانشگاه اژه سالانه يكبار پذيرش در رشته پزشكى در مهر ماه دارد بله ورود به دانشگاه اژه از طريق ازمون sat امكان پذير است.

   با تشکر از سوال شما

 9. طناز گفت:

  سلام من ميخوام رشته فيزيوتراپي بخونم ولي هيچ مدرك زباني ندارم ميشه درباره آزمون sat و yosتوضيح بدين واين كه هزينه داشگاه چقدر است؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   مباحث آزمون sat ریاضی و زبان انگلیسی است و مباحث آزمون یوس ریاضی هندسه و هوش می باشد هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار برای رشته فیزیوتراپی میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 10. میترا گفت:

  سلام من فارغ التحصیلم و رشته هم تجربی. میخوام برای پزشکی دانشگاه اژه اقدام کنم. برای ازمون باید چجوری تو ایران اماده بشیم تا نمره قبولی بگیریم و اینه نمره قبولی تو این دانشگاه حداقل چقده؟ و اینکه کجا باید ازمون بدیم؟ تو خود ایران میشه ازمون یوس رو داد؟ زبان ترکی رو به طور معمولی بلدم و میتونم مکالمه کنم و میفهمم. انگلیسیمم متوسطه

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   کلاس های آمادگی یوس در ایران نیز برگزار می شود اما این کلاسها مصداق این است که از عربستان کنکور ایران را تدریس کنند ، برای پزشکی حداقل 99 از 100 را می خواهید ، در ایران یک دانشگاه آزمون یوس را برگزار می کند .

   با تشکر از سوال شما

 11. مهدی گفت:

  با سلام و عرض ادب و تشکر از سایت بسیار خوبتون
  لطف می کنید بفرمایید سطوح امتیاز لازم در آزمون یوس و تومر برای قبولی در دانشگاه اژه چند هستش ؟
  هزینه اقامت خوابگاه چند هستش و آیا شرایط خاصی لازمشه ؟
  با تشکر

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   آزمون يوس سقف امتيازش ١٠٠ هست كه شما براساس رشته انتخابي و دانشگاه موردنظرتان بايد نمره يوس كافي داشته باشيد براي مثال برخي دانشگاه ها براي ورود به پزشكي نمره يوس ٨٥ به بالا مي خواهند و مدرك زبان تركي تومر هم براي ورود به دانشگاه هتي تركي زبان نياز است.
   شما با تسلط به زبان انگليسي و كره اي و داشتن معدل مناسب مي توانيد در دانشگاه هاي اين كشور تحصيل كنيد و متاسفانه رتبه كنكور براي كره مهم نمي باشد و نحوه ارزيابي شما براساس سن و معدل و سطح زبانتان ميباشد .

   با تشکر از سوال شما

 12. Fat گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخوام در ترکیه پزشکی بخونم و برای آزمون sat هم کالج ثبت نام کردم توی آنکارا.
  میخوام بدونم کدوم دانشگاه دولتی کمترین شهریه ی سالانه رو داره و این هزینه چقدر هست.
  خیلی ممنون بابت راهنمایی های خوبتون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شهریه پزشکی در دانشگاههای دولتی ترکیه حدودا ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار در سال هست

   با تشکر از سوال شما

 13. Sama گفت:

  سلام ببخشید شهریه دانشگاه دندان پزشکی دانشگاه اگه چقدر؟ تشکر

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   به زبان انگلیسی حدودا ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار میباشد

   با تشکر از سوال شما

 14. sh گفت:

  سلام،فرزندان من در ترکیه ازمون yos داده انددر شهر الازیغ ترکیه ودر دانشگاه دولتی فرات قبول شده اند البته چون داخل این شهر بودن همونجا ازمون دادن آیا میتونن باهمین قبولی از دانشگاه فرات به دانشگاه پزشکی در ازمیر انتقالی بگیرن یا دوباره باید آزمون بدن

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   امکان پذیر نمی باشد.

   با تشکر از سوال شما

 15. آیلین گفت:

  سلام،ببخشید کمترین مبلغ واس رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری یا مامایی و یا فیزیوتراپی ،میتونین دوتا دانشگاه دولتی مثال بزنین،خاستم ازمون یوس بدم.

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   دانشگاه های آنکارا ، استانبول، آتاتورک و اژه هزینه های پایینتری دارند که هم تایید ایران هست هم دولتی و هم تایید سایر کشورها میباشد. برای قبولی در این آزمون رقابتی ، بهتر هست حتما دوره های یوس را در کشور ترکیه در کالج های اختصاصی بگذرانید تا شانس قبولیتان بالای 80 درصد باشد.

   با تشکر از سوال شما

 16. مجید گفت:

  سلام مرسی از مطالب خوب ،برای آزمون سات و یوس باید اون جا کلاس بگذرونیم یا صرفن با اطلاعات دبیرستانی خودمون باید آزمون بدیم؟

 17. نسترن گفت:

  سلام دانشگاهی هست در ترکیه که بدون ازمون ورودی باشد من تحقیق کردم چند دانشگاه بود مثل ییلیدیرم بایزید میخواستم ببینم معدل کل 18 و کتبی بالای 16 و معدل کل پیش 17 به بالا شرایط قبولی رو داره ؟مدرک زبان هم لازم داره برا دانشگاه های بدون ازمون ؟

 18. شاهین گفت:

  سلام من میخام رشته فیزیوتراپی بخونم در ترکیه دانشگاه های دولتی ولی بخاطر زبانم میخام از طریق Sat اقدام کنم کدوم دانشگاه های دولتی ترکیه SAT قبول میکنن و حداقل چند باید بگیرم برای فیزیو؟؟

 19. دانشجو گفت:

  با سلام بنده میخوام در رشته بیوشیمی بالینی در مقطع دکترا برای دانشگاه اژه اقدام کنم، شرایط پذیرش و حد نصاب نمره قبولی در آلس برای این مقطع در این دانشگاه چقدره و همچنین شهریه این دانشگاه چقدره؟ آیا این دانشگاه دولتی است یا خصوصی ؟

 20. Fatemeh گفت:

  سلام. خسته نباشید. میخواستم بدونم خرید صندلی از دانشگاه اژه برای امسال امکان پذیر هست یا نه؟؟ من آزمون یوس این دانشگاه رو هم دادم

 21. Amir گفت:

  سلام ، بنده بزودي از دانشگاه كارازين اوكراين فارق التحصيل ميشم ، در پزشكي عمومي!
  ميخواستم بدونم شرايط پذيرش تخصص چگونه هستش؟ ازمون ، معدل
  شهريه؟
  تاييد وزارت بهداشت ايران؟

 22. پریسا گفت:

  سلام ممنونم از سایت بسیار مفیدتون ببخشید برای تحصیل در رشته مهندسی بیو مدیکال آزمون ورودی لازم هست ؟وشهریه سالانه اش چقد هست در دانشگاه دولتی و هم چنین در دانشگاه خصوصی ؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 23. نگار سلطاني گفت:

  با سلام ،
  بنده كارشناسي ادبيات انگليسي گذروندم ، ميتونم براي ارشد يكي از رشته هاي پيرا پزشكي مثل پرستاري رو انتخاب كنم ؟ يا اينكه بايد از كارشناسي شروع كنم ؟ هزينه دانشگاه براي رشته پرستاري چقدر هست ؟ آزمون هاي ورودي شامل چه مباحثي هستن ؟

 24. golnar گفت:

  سلام ببخشید رشته فیزیک پزشکی داره دانشگاه اژه یا 9eylul?

 25. نرگس گفت:

  سلام
  من مى خواهم دندانپزشكى را شروع كنم . معدل ديپلم من هست 14:75و در كنكور شركت كردم و رطبه 3000را اوردم و متاسفانه نمى توانم رشته مورد علاقه ام وا در ايران بخونم .من دارم كلاس انگليسى مى رم و زبان تركى هم صحبت نمى كنم و 19سال دارم

 26. علی رسولی گفت:

  سلام و عرض ادب
  علی هستم 45 ساله درازی مدرک دکترای اقتصاد و سابقه تدریس در دانشگاه.
  بسیار علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه هستم.آیا سن و سال در پذیرش بنده دخیل است؟
  یا فقط نمره آزمون ها کفایت می کند؟
  و آیا خوابگاه متاهلی به بنده تعلق می گیرد؟
  سپاسگزارم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   تحصیل در کشور ترکیه محدودیت سنی ندارد در صورت قبولی در آزمون ورودی و کسب نمره حد نصاب واجد شرایط ورود به رشته پزشکی می شوید. بله امکان اسکان در خوابگاه های متاهلی یا اجاره ملک در ترکیه وجود دارد .

   باتشکر از سوال شما

 27. kim گفت:

  سلام من دانش اموز نظام جدید سال ۹۸هستم خواستم بپرسم که برای پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه باید ایلس داشت؟
  و اینکه معدل امتحان نهایی مهمه؟
  و میشه از تابستون برای مهاجرت اقدام کرد؟
  برای شرکت در ازمون ورودی چه منابعی رو باید خوند؟؟؟

 28. ندا گفت:

  سلام میخواستم بدونم با کسب نمره 1300 در ازمون SAT ریاضی نمره 640 و مدرک 8 ایلتس اکادمیک امکان تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه اژه هست؟
  و اینکه ددلاین اپلای برای این دانشگاه کی هست؟
  ممنون.

 29. مجید گفت:

  سلام برای دخترم در شهر ازمیرجهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی میخواهم اقدام کنم لذا چه دانشگاه دولتی بغیر از اژه ( اگه ) را که ورود به آن آسانتر باشد میتوانید پیشنهاد کنید و شهریه آنها در سال چه مبلغی میباشد .سپاسگزام

 30. peyman گفت:

  سلام وقت بخیر ..ببخشد من در شهر انکارا هستم و میخاستم برای رشته پزشکی به شهر ازمیر بیایم ایا داشتن مدرک زبان الزامی هس یا اینکه اگر هم داشته باشی با هر نمره ای باشه اشکال نداره ؟ واین که ملاک اصلی داشتن نمره دیپلم بالا هس یا پیش دانشگاهی ؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   خیر داشتن مدرک زبان الزامی نیست ، و ملاک دانشگاه ها برای پذیرفتن شما امتیازی است که در آزمون sat و یاyos بدست می آورید.

   باتشکر از سوال شما

 31. Mehdi گفت:

  با سلام من به زبان ترکی کاملا مسلط هستم ولی به زبان انگلیسی انچنان نه و میخواهم رشته پزشکی بخونم هزینه هرسال چقدر هست از نظر کلی

 32. msch گفت:

  برای تحصیل در دانشگاه دولتی ازمیر در رشته پزشکی معدل دیپلم چند لازم است

 33. ساحل گفت:

  سلام من قصد تحصیل پزشکی دانشگاه اژه رو دارم مدرک ایلس ندارم ولی مدرک زبان جهاد دانشگاهی رو دارم معدل دیپلمم ۱۹هستش معدل پیش دانشگاهیمم ۱۶هستش میخاستم بدونم اجازه کار دارن یا خیر؟و اینکه چطور میتونم برا دانشگاه اژه اقدام کنم؟ایمیل این دانشگاه یا نشونی شبکه اجتماعیشونو دارید؟ممنون میشم اگه مقدور باشه ب ایمیلم ارسال کنید!!

 34. نادره گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  آیا دانشجویان داروسازی علوم پزشکی بین الملل میتوانند واحدهای گذرانده شده را معادل سازی کنند و به دانشگاه ازمیر منتقل شوند ؟

 35. Parinoosh گفت:

  سلام. من میخوام رشته ی پزشکی رو در دانشگاه اژه بخونم‌‌ ولی به زبان انگلیسی. کدوم آزمونی ورودی رو باید بدم؟ و اینکه داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامیه؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی نمی باشد . شما می توانید هر دو آزمون YOS یا SAT را شرکت کنید .

   باتشکر از سوال شما

 36. محمدرضا عباس فرد گفت:

  سلام
  كدام يك از دودانشگاه فوق الذكردرازمير جهت دوره كارشناسي ارشدروانشناسي دانشجو بين المللي (ايراني)ميپذيرد؟

 37. المیرا گفت:

  سلام من مایلم در رشته داروسازی شهر ازمیر تحصیل کنم.حداقل نمره یوس که باید کسب کنم چنده ؟و هزینه تحصیل هر ترم این رشته چقدره؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   به طور کلی برای تحصیل در رشته داروسازی شما نیاز هست تا 95 از 100 را برای دانشگاه های دولتی بدست آورید . هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی از 500 دلار در سال شروع می شود .

   باتشکر از سوال شما

   1. شايا گفت:

    سلام ميخواستم بدونم هزينهى زندگى در ازمير چقدره؟ و براى شركت در آزمون sot يا yos كى و چگونه بايد اقدام كنيم و هزينش چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *