دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه

دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه

دانشگاه کوچ استانبول در آخرین آمار اعلام شده از بهترین دانشگاه های ترکیه در رشته علوم پزشکی شناخته می شود و از زمان تاسیس خود توانسته کارنامه درخشانی را ارائه دهد . ساختار آموزشی قوی ، فرصت های تحقیقاتی ، دستاورد های بین المللی و محیط صمیمی ، این دانشگاه را از بقیه دانشگاه ها متمایز کرده است . در ادامه جهت راهنمایی هر چه بهتر شما عزیزان متقاضی تحصیل در ترکیه به بررسی دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه می پردازیم و کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به شما در تمام زمینه های لازم هستند . در ابتدا به طور مختصر به معرفی شهر استانبول می پردازیم تا شما هر چه بهتر با تحصیل در این شهر آشنا شوید .

شهر استانبول به عنوان شهری در هر دو قاره آسیا و اروپا شناخته می شود که دو قسمت مجزای آن توسط پلی به یکدیگر وصل می شوند . استانبول شهری مدرن اما با عناصر سنتی و مذهبی است که می تواند برای تمام افراد با سلیقه ها مناسب به نظر برسد . این شهر به عنوان پرجمعیت ترین شهر ترکیه شناخته می شود و در حدود 15 میلیون نفر در آن زندگی می کنند . جاذبه های گردشگری زیادی در استانبول وجود دارد که هر ساله توریسیت های زیادی را به سمت ترکیه می کشاند. نه تنها در شهر استانبول بلکه در کل کشور ترکیه زبان ترکی در میان مردم رواج دارد و جامعه ای کاملا سکولار است . با این وجود اکثر مردم مسلمان هستند . استانبول به عنوان مرکز صنعتی و یکی از محرک های اصلی چرخش اقتصاد ترکیه به شمار می رود .

شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه

جهت تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید . دانشگاه در هنگام پذیرش از شما مدرک آیلتس و یا تافل درخواست می کند و در صورتی که به این زبان به میزان کافی تسلط نداشته باشید باید در دوره های یادگیری قبل از ورود به دانشگاه شرکت کرده و پس از کسب مدرک درخواست پذیرش کنید .

دانشگاه برای ثبت نام شرط معدل ندارد اما داشتن معدل بالا می تواند پذیرش را آسان تر کند . تحصیل پزشکی شش سال زمان می برد و دانشجویان در سال اول علوم پایه مورد نیاز پزشکی و سال های بعد دروس تخصصی مروبط به بدن را در بیمارستان و کلینیک ها فرا می گیرند . در حدود 20 % از کلیه دوره تحصیل به تحقیق و پژوهش اختصاص دارد .

 در دوره کارآموزی دانشجویان با تمام بیماری ها و نحوه درمان آشنا خواهند شد و می توانند این دوره را در بیمارستان های کشور های اروپایی و یا کشور خود نیز فرا گیرند . برنامه های تحصیلی به گونه ای است که دانشجویان روش های تحقیق و خلاقیت و نوآوری را فرا می گیرند . در پایان دانشجویان به عنوان یک فرد آگاه به تمام دانش پزشکی ، مهارت اجتماعی و پایبند به اصول اخلاقی و آماده جهت پیمودن دوره تخصص از دانشگاه فارغ التحصیل خواهند شد .

آزمون SAT دانشگاه کوچ در ترکیه

از دیگر شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه شرکت در آزمون ورودی به نام SAT است . این آزمون در سال های قبل به صورت یک پارچه در کشور ترکیه برگزار می شد اما در چند سال اخیر به صورت اختصاصی به هر دانشگاه واگذار شده است . به همین جهت دانشگاه برای کمک به دانشجویان و بالا بردن شانس قبولی ، دوره های پیش نیاز یک ساله برگزار می کند . این دوره های Pre-medial دانش آموزان را با دروس پزشکی آشنا می سازد و امکان قبولی را برای متقاضیان بیشتر می کند . دقت داشته باشید که امکان ثبت نام در این دوره یک بار در سال وجود دارد و باید در زمان لازم اقدام نمایید .

معرفی دانشگاه کوچ

این دانشگاه در سال 1993 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد . این دانشگاه به عنوان یک مرکز خصوصی بالا ترین رتبه را در میان دانشگاه های خصوصی پزشکی ترکیه از آن خود کرده است . این دانشگاه با تمرکز بر روی جذب دانش آموزان نمونه و با استعداد توانسته در مدت زمان کوتاهی به جایگاه خوبی دست یابد . دانشگاه کوچ تلاش می کند تا بهترین امکانات را در اختیار دانشجویان قرار دهد و رضایت آنها را به طور کامل جلب نماید .

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در چند سال اخیر بسیار مورد توجه متقاضیان ایرانی قرار گرفته است و از جنبه های متعدد برای دانش آموزان مفید باشد . دانشجویان ایرانی با تحصیل در این کشور فرهنگی بسیار شبیه به ایران دارد و می توان به راحتی به ایران رفت و آمد کرد . رشته پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویانی که نمرات ممتاز را کسب می کنند تخفیف و بورسیه اعطا می شود . دانشگاه های معتبر زیادی در دنیا با این دانشگاه در ارتباط هستند و مدیریت دانشگاه تمام سیستم آموزشی دانشگاه های آمریکا را دنبال می کند .

مدارک پذیرش دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه

  1. مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
  2. تضمین مالی جهت تامین هزینه های تحصیل
  3. گواهی سلامت
  4. 2 قطعه عکس
  5. مدرک زبان انگلیسی با سطح مورد نظر دانشگاه
  6. تکمیل فرم درخواست
  7. رسید پرداخت هزینه اولین ترم تحصیل

شرایط زندگی در استانبول

جهت تحصیل در کشور ترکیه و شهر استانبول باید نه تنها به بررسی دانشگاه و رشته تحصیلی بلکه به بررسی شرایط زندگی دانشجویی پرداخت هر چند استانبول جزء بهترین شهر ترکیه برای تحصیل و زندگی است . تحصیل در شهر استانبول از این جهت که شهری بسیار پر رونق و با امکانات مناسب است هزینه های مربوط به خود را برای زندگی دانشجویی شامل می شود . در شهر استانبول ایرانیان زیادی زندگی می کنند و دانشجویان ایرانی در محیطی ایرانی به تحصیل مشغول می شوند . برای زندگی در شهر استانبول باید هزینه ای در حدود 600 تا 800 دلار در ماه را در نظر بگیرید و در صورت تسلط به زبان ترکی کار پاره وقت دانشجویی نیز داشته باشید . امکان استفاده از خوابگاه دانشجویی و امکانات دانشگاه نیز وجود دارد که می تواند در کاهش هزینه ها بسیار مناسب باشد .

کسانی که سال سوم دبیرستان خود را پیموده اند و هنوز مقطع پیش دانشگاهی را شروع نکرده اند می توانند برای ادامه این مقطع به تحصیل در مدارس شبانه روزی ترکیه بپردازند و پیش دانشگاهی خود را که همان دوره پیش نیاز پزشکی است در دانشگاه علوم پزشکی کوچ سپری کنند . چنانچه قصد تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کوچ استانبول ترکیه را دارید می توانید به کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه کرده و تمام اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید . کارشناسان خبره ما در موسسه به بهترین شکل ممکن شما را به نتیجه دلخواهتان برسانند .

3.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه