تحصیل رشته پرستاری در سوئد

تحصیل رشته پرستاری در سوئد
مشاور مهاجرتی

سوئد در شمال قاره اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است که با نروژ هم مرز است و از آب و هوایی سرد و اکثرا برفی برخوردار می باشد ، زبان رسمی مردم زبان سوئدی و در بعضی قسمت ها نروژی و آلمان نیز در میان مردم رواج دارد ، سوئد به عنوان یکی از مرفه ترین کشورهای جهان که سطح زندگی و رفاه بالایی را برای شهروندان خود به وجود آورده است شناخته می شود.

پیش تر در همین سایت ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد ، با تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های این کشور آشنا شده اید ، چنانچه تا کنون مقاله لینک شده را در سایت مطالعه نکرده اید ، حتما هم اکنون آن را بخوانید.

علاوه بر این ، سطح آموزش هم بسیار با کیفیت می باشد و دولت این کشور اهمیت زیادی برای آموزش و پرورش قائل است ، همین امر باعث شده دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سوئد از اعتبار و جایگاهی بسیار بالا و پر ارزش در اروپا و جهان برخوردار شوند ، در ادامه این مطلب که با تلاش تیم کارشناسان و مشاورین حاضر در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تنظیم و جمع آوری گردیده است ، شما عزیزان را با شرایط پذیرش و ادامه تحصیل در رشته پرستاری در سوئد آشنا خواهیم کرد.

فهرست مطالب

سوئد یکی از مقاصد بسیار مناسب برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک در این رشته است ، اعتبار دانشگاه های این کشور باعث می شود پس از پایان تحصیلات بتوانید در تمام کشور های جهان مشغول به کار شوید و یا در تمام دانشگاه های جهان برای مقاطع بالاتر به راحتی پذیرش بگیرید و مشغول به تحصیل شوید.

در فیلم و پادکست ارائه شده اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص تحصیل رشته پرستاری در سوئد را دریافت می کنید ، برای ارتباط با مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید و یا شماره تماس خود را در باکس های مشاوره رایگان درج کنید.

پادکست تحصیل رشته پرستاری در سوئد​

پریمدیکال پرستاری در سوئد

برای تحصیل رشته پرستاری در سوئد باید شرایطی که مورد درخواست دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظرتان است را فراهم نمایید ، که در ادامه مطلب به طور کامل با این شرایط و پیش نیاز ها آشنا خواهیم شد ، اما به طور کل سیستم آموزشی سوئد برای تحصیل در رشته پرستاری دوره های پری مدیکال را اجبار نکرده است و لزومی به گذراندن دوره های خاصی جهت اخذ مدرک در آن دوره ها وجود ندارد.

ولی هر دانشگاه و موسسه ای که ارائه دهنده رشته پرستاری می باشد امکان دارد که بر اساس متد تدریسی ، نظرات و تصمیمات هیئت علمی دانشگاه برای ادامه تحصیل در این رشته ، دانشجویان خارجی خود را قبل از شروع تحصیل در دانشگاه در دوره هایی خاص جهت آشنایی با سیستم آموزشی دانشگاه ، سیستم آموزش سوئد ، کلاس های زبان سوئدی و در بعضی دروس پایه مانند زیست ، فیزیک و شیمی به انتخاب دانشگاه شرکت دهند که این کلاس ها و دوره ها بر اساس نمرات تحصیلی سال های قبل ، ملیت دانشجو در مدت زمان های مختلف برای هر دانشجو برگزار می گردد.

بهترین دانشگاه های پرستاری سوئد

تمامی دانشگاه ها و مراکزی که رشته پرستاری را در سوئد تدریس و ارائه می نمایند از سطح کیفی بالا و مناسبی برخوردار هستند و تحصیل در هر کدامیک از این مراکز و اخذ مدرک شما را از سطح سواد و تجربه بالایی برخوردار خواهد ساخت و مدرکی با ارزش به شما اعطا خواهد نمود ، اما برای برخی افراد مهم است که در این میان ، باز هم در دانشگاه های برتر و با کیفیت تر به تحصیل مشغول شوند و این یک چالش مهم ذهنی برای برخی از افراد است ، به طور یقین این یک استدلال بسیار درست و قوی است ، که می تواند آینده شغلی را با تضمین بیش تری همراه سازد.

در این قسمت ما به شما بهترین دانشگاه های پرستاری سوئد را معرفی خواهیم نمود و شما را با این موسسات بیش تر اشنا خواهیم کرد و اطلاعات مناسبی در رابطه با آنان در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دانشگاه گوتنبرگ

سومین دانشگاه قدیمی سوئد ، دانشگاه گوتنبرگ در سال 1891 تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 37 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند.

این دانشگاه از محبوب ترین دانشگاه ها در سوئد و یکی از بزرگترین دانشگاه ها در میان کشورهای شمال اروپا است که برنامه کارشناسی پرستاری را به صورت تمام وقت و در مدت 3 سال به علاقمندان ارائه می نماید و طیف گسترده ای از تخصص در علوم بهداشتی و همچنین مجوز به عنوان پرستار را ارائه می دهد ، برنامه کارشناسی را هم می توان توسط برنامه های آموزشی تخصصی و مجموعه ای از فرصت های تحصیلات تکمیلی به درجات بالاتر و بهتر نیز در این دانشگاه ارتقا داد.

در دانشکده پرستاری برای تمرین به عنوان پرستار ، دانش و مهارت های پرستاری باید با دانش سایر موضوعات مانند علوم پزشکی ، علوم اجتماعی و رفتاری ترکیب شود ، هدف از این برنامه تربیت پرستاران است که آمادگی کافی برای مشارکت در کار مراقبت های بهداشتی امروز و فردا را داشته باشند.

در گوتنبرگ ، تعداد 120 دانشجو در هر ترم در برنامه کارشناسی پرستاری پذیرفته می شوند و باید بدانید که این برنامه فقط به زبان سوئدی انجام می شود و زبان انگلیسی جز زبان ارائه این رشته نیست ، فارغ التحصیلان از این دانشگاه توانایی های لازم را دارا خواهند بود تا در تمامی بیمارستان ها و کلینیک های سوئد و دیگر کشورها مشغول به کار شوند.

موسسه کارولینسکا

موسسه کارولینسکا ( KI ) بهترین مدرسه پرستاری در سوئد و همچنین بزرگترین مرکز تحقیقات دانشگاهی پزشکی این کشور می باشد ، این دانشگاه وسیع ترین دوره ها و برنامه های پزشکی را در کشور ارائه می دهد که در منطقه سولنا در شهر استکهلم پایتخت سوئد واقع شده است، این دانشگاه در سال 1810 تأسیس شد و برای تحصیل در رشته پرستاری مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی و داخلی می باشد.

علاوه بر این ، این موسسه در کنار دوره های کارشناسی پرستاری ، دارای تعداد زیادی برنامه آموزشی تخصصی مناسب پرستاران شاغل است که در جنبه ها و موارد خاصی که ممکن است پرستاران در آن ها درگیر باشند نیز به تحقیق می پردازد.

برنامه کارشناسی پرستاری این موسسه هم به صورت تمام وقت و در مدت 3 سال تدریس می شود و هدف آن کمک به پرستاران است که در تمام مراحل زندگی به مردم مراقبت های خوبی را ارائه دهند ، رویکرد KI هم انسانی است و هم اخلاقی ، با هدف ادغام دانش پرستاری با مفاهیم پزشکی و علوم اجتماعی و رفتاری.

تمرینات بالینی این رشته در بیمارستان دانشگاه کارولینسکا انجام می شود و همچنین دانشجویان می توانند برخی از قسمت نظری دوره کارشناسی پرستاری را از راه دور مطالعه نماید و مورد آزمون و قرار گیرند ، اما دروس اصلی و عملی حتما باید در دانشگاه ودر کلاس های درس حضور به عمل آورند.

دانشگاه ملاردالن

دانشگاه ملاردالن در سال 1977 تأسیس شد و هم اکنون یکی از بهترین مدارس پرستاری در سوئد است ، این اولین مدرسه تأیید شده زیست محیطی در جهان بر اساس استاندارد بین المللی ISO 14001 می باشد.

برنامه پرستاری این دانشگاه در پردیس اسکیلستونا برگزار می شود و مانند اکثر دانشگاه های سوئد تحت یک برنامه تمام وقت 3 ساله مورد تدریس قرار می گیرد ، این برنامه از توسعه دانش پیرامون نیازهای افراد به مراقبت و حمایت در مراحل مختلف زندگی آن ها پشتیبانی می کند، دانشجویان اطلاعات اولیه در مورد نحوه عملکرد بدن انسان و آسیب شناسی ، تشخیص و درمان را را به طور کامل آموزش می بینند تا نحوه برخورد و رسیدگی صحیح از بدن را در هنگام آسیب های مختلف فرا بگیرند.

30 درصد آموزش در این موسسه مبتنی بر کار و عمل است ، یعنی آموزش بالینی از طریق کار در بیمارستان ها ، مراکز عمومی و کلینیک های خصوصی ، دانشجویان قادر خواهند بود تا آموزش بالینی را در مناطق نزدیک دانشگاه یا در مراکزی خاص آموزش ببینند و همچنین می توانند بخشی از آموزش خود را درصورت موافقت بین دانشگاه ها در خارج از کشور انجام دهند.

برنامه پرستاری در این دانشگاه عمدتا به زبان سوئدی ارائه می شود اما برخی از رشته ها و دوره ها نیز ممکن است به زبان انگلیسی نیز مورد تدریس واقع شوند.

دانشگاه کارلستاد

دانشگاه کارلستاد در سال 1977 در ابتدا به عنوان دانشکده کمکی دانشگاه گوتنبرگ راه اندازی شد ، اما بعداً به یک موسسه مستقل تبدیل شد ، برنامه پرستاری در این دانشکده به صورت تمام وقت و به زبان سوئدی ، با امکان ثبت نام در ترم های پاییز یا بهار اجرا می شود و با پشت سر گذاشتن 3 سال تحصیل در دروه کارشناسی و موفقیت در امتحان نهایی این دانشکده ، مدرک لیسانس و همچنین مجوز پزستاری را اخذ خواهید نمود.

برنامه کارشناسی پرستاری این موسسه شامل مطالعات نظری و بالینی است و بر اساس یک رویکرد فرآیند محور است ، به این معنی که یادگیری یک فرایند فعال است که در آن دانش در تعامل با دیگران ایجاد می شود و در ابتدا نیازهای اولیه انسان مورد مطالعه قرار می گیرد و در پی آن در صورت بروز علائم و نشانه های بیماری ، نیاز به پرستاری ، پرستاری در شرایط اضطراری ، پرستاری از بیماران مبتلا به شرایط مزمن یا چند پزشکی و در نهایت حرفه پرستار مورد بررسی قرار می گیرد.

در طول برنامه پرستاری ، دانشجویان این فرصت را دارند که درخارج از کشور ، از طریق برنامه های مختلف تبادل و مشارکت ، در کشورهای شمال اروپا و اتحادیه اروپا برخی از واحد ها و دروس خود را گذرانده و به تحصیل مشغول شوند ، دانشگاه کارلستاد چندین برنامه پرستاری تخصصی و مدارک تحصیلات تکمیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری را نیز برای علاقمندان به ادامه تحصیل ارائه می دهد.

هزینه تحصیل پرستاری در سوئد

هزینه تحصیل پرستاری در سوئد چقدر است؟ تحصیل در دانشگاه های سوئد همراه با یک زندگی و رفاه کامل و مناسب همراه است ، چیزی که تمامی افراد خواهان آن هستند تا بتوانند به طور کامل به روند تحصیلی و آموزش خود متمرکز شوند ، این موضوع در حال حاضر در اکثر کشور های عضو اتحادیه اروپا و آمریکا و استرالیا امکان پذیر و در دسترس است ، اما موضوعی که ممکن است در انتخاب مقصد نهایی دانشجویان تاثیر زیادی داشته باشد هزینه ها و مخارج آنان است ، که آیا قادر به پرداخت آن خواهند بود و از پس آن بر خواهند آمد یا خیر.

تحصیل رشته پرستاری در سوئد برای شهروندان این کشور و شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است اما برای دیگر افراد خارجی با هزینه مواجه می شود ، در سال 2020 هزینه شهریه دانشگاه در این کشور در دوره های کارشناسی مبلغی ما بین 12 هزار دلار تا 16 هزار دلار در سال بوده که بر اساس هر دانشگاه این قیمت متفاوت بوده است ، در دوره های کارشناسی ارشد شهریه دانشگاه ها مبلغی بالغ بر 10 هزار الی 14 هزار دلار و در مقطع دکتری مبلغی نزدیک به 20 هزار دلار در سال خواهد بود.

البته علاوه بر این باید هزینه های زندگی و اقامت نظیر خوراک ، پوشاک ، مسکن و غیره را هم به مبلغ شهریه سالانه اضافه نمود که در نتیجه هزینه سالانه تحصیل در سوئد حاصل می شود ، برای اطلاع دقیق از این موضوع به مقاله تحصیل در سوئد در همین سایت مراجعه نمایید.

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های سوئد

تحصیل رشته پرستاری در سوئد در مقطع کارشناسی یک برنامه سه ساله می باشد که معادل 180 واحد است ، در ادامه با چارت درسی پرستاری در دانشگاه های سوئد آشنا می شوید:

سال اول به دوره مقدماتی پرستاری اختصاص داده شده است که به مطالعه دروس پایه در زمینه هایی شامل بیولوژی انسان ( میکرو بیولوژی ، آناتومی دارویی ، فیزیولوژی ) ، مبانی پرستاری و حرفه پرستاری ، پرستاری در شرایط اضطراری ، علائم و نشانه های بیماری ، مطالعات بالینی ، علوم اجتماعی و رفتاری ، علوم پزشکی و غیره پرداخته می شود.

سال دوم تا حد زیادی به دوره های پرستاری در زمینه بهداشت و بیماری و همچنین تأثیر محیط بر سلامت و بیماری اختصاص داده می شود و دروسی در این زمینه ها شامل پرستاری در ارتباط با علائم و نشانه های بیماری ، روشهای تحقیق در پرستاری ، پرستاری در بیماری های طولانی مدت ، پرستاری در بیماری های کوتاه مدت و غیره مورد مطالعه قرار می گیرند.

در سال آخر ، دانشجویان یک پایان نامه در زمینه اصلی پرستاری تهیه و انجام می دهند که بخش عمده ای از این پایان نامه با مراقبت های بهداشتی شهری ، مراقبت های اولیه و مراقبت های بیمارستانی در محل انجام می شود ، علاوه بر این سیستم آموزشی بسیار مبتنی بر عمل است زیرا دانشگاه های سوئد حدود 4100،6 دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کنند، بنابراین ، پرستاران می توانند تجربه عملی بهتری داشته باشند.

اگر دروس ارائه شده در دانشگاه ها برایتان مهم است و می خواهید در یک سیستم به روز ، تحصیل کنید ، می توانید به دانشگاه های کشور بلژیک هم فکر کنید ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در بلژیک را بخوانید.

آزمون های ورودی پرستاری سوئد

آزمون های ورودی پرستاری سوئد چیست؟ تمامی دانشگاه ها جهت تحصیل رشته پرستاری در سوئد هر سال برای دو ترم پاییز و بهار نسبت به جذب دانشجو اقدام می نمایند ، برای پذیرش و ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهت تحصیل این رشته ، هیچ آزمون ورودی از متقاضیان اخذ نمی شود و تنها کافی است که دانشجویان بتوانند مدارک و شرایط مورد نیاز دانشگاه مورد نظر خود را فراهم نمایند تا بتوانند در این کشور به تحصیل این رشته مشغول شوند.

زبان تحصیل پرستاری در سوئد

تا این قسمت از مقاله حتما متوجه شدید که زبان تحصیل پرستاری در سوئد سوئدی می باشد ، تمام موسسات و دانشگاه ها به طور قطع این رشته را به زبان سوئدی تدریس می نمایند ، اما بعضی از دانشگاه ها هم علاوه بر زبان سوئدی ، این رشته را به زبان انگلیسی در بعضی مقاطع ارائه و تدریس می نمایند.

پس کاملا واضح است که برای تحصیل به هرکدام یک از این زبان ها باید برای دانشگاه مدرک معتبری دال بر داشتن تسلط جهت فهم مفاهیم درسی و صحبت و درک به زبان مورد نظر ، ارائه نمایید ، مانند اکثر دانشگاه ها مدرک معتبر در زبان انگلیسی مدارک تافل و آیلتس می باشند که باید حداقل نمره تافل 90 و آیلتس 6،5 را دارا باشید ، برای تحصیل به زبان سوئدی هم باید بتوانید در آزمون های زبان سوئدی که توسط دانشگاه ها اخذ می شود نمره قبولی را به دست آورید.

نکته قابل توجه این است که به دلیل نیاز به صحبت با بیماران و مردم در مراکز بیمارستانی ، دانشجویان این رشته باید قدرت برقراری ارتباط و تکلم به زبان سوئدی را تا حداقل ترین مقدار ممکن دارا باشند ، پس می توان گفت که یادگیری این زبان جز واجبات تحصیل در رشته پرستاری در سوئد است و دانشگاه ها هم بر این موضوع تاکید دارند که بتوانید به زبان سوئدی صحبت نمایید.

توصیه : معمولا آموزش و یادگیری زبان سوئدی در ایران نزدیک به 3 سال نیاز به آموزش دارد ، ما به شما ثوصیه می کنیم که با زبان انگلیسی وارد سوئد شوید و درخواست تحصیل به این زبان را داشته باشید سپس می توانید با شرکت در دوره های آموزش زبان سوئدی که توسط دانشگاه ها و کالج های زیر نظر آنان برگزار می شود شرکت نموده و مهارت صحبت و درک به این زبان را کسب کنید ، به دلیل تفاوت متد های آموزشی در این کشور و همچنین حضور در این کشور و نیاز به صحبت کردن دائم و شنیدن دائم این زبان در طی شبانه روز ، می توانید بسیار سریع تر و راحت تر در آموزش این زبان به موفقیت دست یابید.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در سوئد

سوئد کشوری است که در میان بهترین کشورهای جهان از لحاظ سطح زندگی ، رفاه و بسیاری موارد دیگر قرار دارد و همین موضوع توجه بسیاری از دانشجویان را برای تحصیل و هچنین اقامت و زندگی پس از پایان تحصیل در این کشور جلب می نماید ، که این موضوع نشان می دهد که مزیت های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار زیاد می باشد ، اما در کنار تمام این مزایا و محاسن ممکن است که از بعضی لحاظ برای دانشجویان خارجی ، دارای معایب و ایراداتی هم باشد ، که معایب نسبت به هر فرد با تفاوت هایی موجه است و ممکن کم و یا زیاد هم شود ، در ادامه با ما باشید تا مزایا و معایب تحصیل پرستاری در سوئد را برای شما شرح دهیم.

مزایا

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر و با کیفیت بالا
 • مدارک معتبر جهانی که در رشته پرستاری به دانشجویان اعطا می شود.
 • قابلیت تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته
 • مدت زمان کوتاه و مناسب 3 سال برای دوره کارشناسی این رشته
 • زندگی با کیفیت و رفاه بسیار بالا برای شهروندان و دانشجویان
 • امنیت بسیار بالا برای افراد خارجی مقیم این کشور
 • شهریه های مناسب در مقایسه با بعضی کشورهای اتحادیه اروپا
 • در سال 2020 ، اتحادیه اروپا حدود 45،27،600 دلار در کشورهایی مانند سوئد برای طراحی مجدد و تقویت نیروی کار پرستاری ، فرصت های شغلی و جلوگیری از استرس فرسودگی شغلی سرمایه گذاری کرد.
 • ارائه بورسیه تحصیلی در این رشته در برخی دانشگاه ها
 • دولت سوئد به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد در صورت تمایل به دنبال کار ، اجازه اقامت خود را تا 6 ماه پس از اتمام تحصیل تمدید کنند.
 • بازار کار مناسب این رشته در سوئد و تمام نقاط جهان

معایب

 • آب و هوای سرد برفی در اکثر مدت سال که برای برخی افراد طاقت فرسا است.
 • احتیاج به یادگیری و صحبت به زبان سوئدی که برای برخی افراد مشکل ساز می باشد.
 • به دلیل گرانی نرخ دلار در کشورمان ، فراهم سازی هزینه ها برای تحصیل در این کشور برای بعضی افراد گران تمام می شود.
 • به طور کلی اخذ پذیرش و اقامت در سوئد کار چندان راحتی نیست و حتما باید یک کارشناس مهاجرتی زبده را در کنار خود داشته باشید.

ویدئو ارائه شده نشان دهنده تصاویر ویزا تحصیلی کشورهای مختلف است که برای مراجعین موسسه رجبی از دانشگاه های مختلف جهان اخذ شده است ، گرچه این تصاویر تنها مربوط به مدت زمان کوتاهی از فعالیت ماست اما می تواند گویای موفقیت تیم ما باشد.

برای آشنایی بیشتر با مراجعین ما به بخش ” ما تا حالا چیکار کردیم ” بروید.

بازار کار و درآمد پرستاران در سوئد

در طی سالیان اخیر نه تنها در سوئد بلکه در تمام کشورهای جهان نیاز به پرستار در بیمارستان ها و مراکز درمانی بیش از همیشه مشاهده می شود ، که در نتیجه آن باعث افزایش حقوق پرستاران و همچنین مناسب تر شدن مزایا و نیاز به این شغل شده است ، رشته پرستاری در سوئد با نرخ اشتغال 94،1 درصد نشان می دهد که نمی توان گزینه بهتری برای دانشجویان بین المللی در این کشور برای ادامه تحصیل در نظر داشت.

آمار ارائه شده توسط اداره کار این کشور نشان می دهد که متوسط حقوق یک پرستار با مدرک کارشناسی پرستاری رقمی بالغ بر 6724 دلار در ماه است ، که یک درآمد بالا و فوق العاده مناسب برای یک زندگی کاملا با رفاه در هر جای اروپا می باشد.

همچنین یک پرستار با کسب ده سال تجربه در حرفه خود می تواند پس از آن حقوق و درآمد خود را تا دو برابر هم در این کشور برساند ، میزان علاقه هم در میان مردم سوئد به این گونه است که 91 درصد زنان و 9 درصد مردان علاقمند به تحصیل و اشتغال در این رشته و محدوده سنی 16 تا 60 می باشند.

در مقاله کار در سوئد ، پرستاری را به عنوان یکی از مشاغل مورد تقاضای این کشور معرفی کردیم ، سایر رشته ها و حرفه ها را در همان مقاله مطالعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در سوئد

سیستم آموزشی سوئد برای تحصیل در رشته پرستاری دوره های پری مدیکال را اجبار نکرده است و لزومی به گذراندن دوره های خاصی جهت اخذ مدرک در آن دوره ها وجود ندارد. ولی هر دانشگاه و موسسه ای که ارائه دهنده رشته پرستاری می باشد امکان دارد که بر اساس متد تدریسی ، نظرات و تصمیمات هیئت علمی دانشگاه برای ادامه تحصیل در این رشته ، دانشجویان خارجی خود را قبل از شروع تحصیل در دانشگاه در دوره هایی خاص جهت آشنایی با سیستم آموزشی دانشگاه ، سیستم آموزش سوئد ، کلاس های زبان سوئدی و در بعضی دروس پایه مانند زیست ، فیزیک و شیمی به انتخاب دانشگاه شرکت دهند که این کلاس ها و دوره ها بر اساس نمرات تحصیلی سال های قبل ، ملیت دانشجو در مدت زمان های مختلف برای هر دانشجو برگزار می گردد.

تحصیل رشته پرستاری در سوئد برای شهروندان این کشور و شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است اما برای دیگر افراد خارجی با هزینه مواجه می شود ، در سال 2020 هزینه شهریه دانشگاه در این کشور در دوره های کارشناسی مبلغی ما بین 12 هزار دلار تا 16 هزار دلار در سال بوده که بر اساس هر دانشگاه این قیمت متفاوت بوده است ، در دوره های کارشناسی ارشد شهریه دانشگاه ها مبلغی بالغ بر 10 هزار الی 14 هزار دلار و در مقطع دکتری مبلغی نزدیک به 20 هزار دلار در سال خواهد بود.

تمام موسسات و دانشگاه ها به طور قطع این رشته را به زبان سوئدی تدریس می نمایند ، اما بعضی از دانشگاه ها هم علاوه بر زبان سوئدی ، این رشته را به زبان انگلیسی در بعضی مقاطع ارائه و تدریس می نمایند.

مدرک معتبر در زبان انگلیسی مدارک تافل و آیلتس که باید حداقل نمره تافل 90 و آیلتس 6،5 را دارا باشید ، برای تحصیل به زبان سوئدی هم باید بتوانید در آزمون های زبان سوئدی که توسط دانشگاه ها اخذ می شود نمره قبولی را به دست آورید.

متوسط حقوق یک پرستار با مدرک کارشناسی پرستاری رقمی بالغ بر 6724 دلار در ماه است ، که یک درآمد بالا و فوق العاده مناسب برای یک زندگی کاملا با رفاه در هر جای اروپا می باشد.

از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی نمودید سپاسگزاریم ، این مقاله را کارشناسان و مترجمین تیم موسسه مهاجرتی رجبی برای آشنایی شما عزیزان با تحصیل رشته پرستاری در سوئد به شما عزیزان ارائه دادند ، برای ارتباط با ما کافیست با شماره های دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، پیش تر نیز در همین سایت در مقاله تحصیل در سوئد به بررسی برترین دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در این کشور پرداخته ایم که توصیه می کنیم حتما در کنار این محتوا ، مطالعه شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *