تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان در مراکز اموزشی آن یکی از بهترین فرصت های تحصیلی در قاره سبز اروپا محسوب می گردد چرا که آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان در ارائه و آموزش رشته های پزشکی و علوم تجربی می باشد که مسیر را برای ادامه تحصیل و یا اشتغال در هر کجای جهان برای شما هموار می سازد.

تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان می تواند شما را به دریافت مدرک معتبر و زندگی در یکی از بهترین کشورهای حال حاضر جهان برساند ، با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی مهاجرتی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا با تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان بهتر آشنا شوید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را بخوانید و ابتدا با شرایط اخذ پذیرش رشته های علوم پزشکی هم آشنا شوید.

بررسی تحصیل بینایی سنجی در آلمان

سیستم آموزشی آلمان یکی از مدرن ترین و کامل ترین برنامه های آموزشی را در تمامی دانشگاه های خود به دانشجویان ارائه می نماید و تمامی فارغ التحصیلان در رشته های پزشکی نظیر رشته بینایی سنجی از بار علمی و تجربی بسیار بالایی پس از اتمام دانشگاه خود برخوردار خواهند شد که در هر کجای جهان بهترین فرصت های شغلی و تحصیلی را برای آنان فراهم خواهد آورد.

فهرست مطالب
تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان را می توان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مطالعه و تحصیل کرد و یا می توان به صورت آسبیلدونگ در مراکز آموزش فنی حرفه ای این کشور آموزش دید که یقینا تحصیل در دانشگاه ها از اعتبار و ارزش بسیار بالاتری برخوردار خواهد بود و فرصت های شغلی مناسب تری را هم برای فارغ التحصیلان به همراه خواهد داشت.

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از آنچه در مورد تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان باید بدانید را بیان کرده است. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از ویدیو  زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

پادکست تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

نمایش ویدیو درباره تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

پریمدیکال رشته بینایی سنجی در آلمان

از جمله موارد مهمی که پیش از تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان باید از آن مطلع باشید ، گذراندن دوره های آمادگی پیش از دانشگاه برای ورود به رشته های پزشکی ، داروسازی و یا رشته های وابسته و زیر شاخه گروه پزشکی می باشد ، دوره پریمدیکال رشته بینایی سنجی در آلمان که با نام دوره های ام کورس M Kurs رشته بینایی سنجی در کالج ها و دانشگاه های این کشور برگزار می شود متقاضیان را برای ورود به این رشته در دانشگاه های این کشور آماده می سازد.

این دوره معادل دوره پیش دانشگاهی در کشورمان هست که دانشجویان با حضور در آن با سیستم آموزشی و تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های آلمان آشنا می شوند و دروس اصلی و مورد نیاز برای آموزش و تحصیل این رشته را آموزش می بینند و با پایه ای قوی وارد دانشگاه خواهند شد ، این دوره ام کورس دو ترم به طول می انجامد و در طول سال دو بار از متقاضیان ثبت نام به عمل آورده می شود و دروس زبان آلمانی ، زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضی و شیمی در این دوره به دانشجویان آموزش داده می شود.

تدریس زبان آلمانی دارای بیشترین اهمیت در طول این دوره است و بیش ترین ساعت آموزش را در بر می گیرد ، همچنین باید در هنگام ثبت نام مدرک دیپلم 12 ساله پایان تحصیلات دبیرستان ، ریز نمرات مقاطع دبیرستان به همراه مدرک زبان آلمانی در سطح B1 را به کالج مربوطه ارائه نمایید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با دریافت مشاوره از کارشناسان رجبی به آسانی تحصیل در دانشگاه های آلمان را تجربه کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی آلمان

به طور یقین دانشگاه ها و مراکز آموزشی آلمان نیز مانند دیگر کشورها با یکدیگر دارای تفاوت هایی در سطح آموزش ، اعتبار و خدمات هستند و این موضوع برای برخی از دانشجویان که خواهان تحصیل در برترین مراکز آموزشی هستند بسیار دارای اهمیت است ، اما باید دقت داشت که تمامی مراکز آموزشی این کشور از برترین مراکز آموزشی در جهان برشمرده می شوند اما تعدادی دارای رتبه برتر در سطح جهان هستند.

در این قسمت از مقاله چندی از بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی آلمان را به طور خلاصه به شما معرفی خواهیم کرد و اطلاعاتی را در رابطه با آنان به شما ارائه خواهیم کرد ، شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر و جامع تر در رابطه با هریک از این مراکز آموزشی و یا سایر دانشگاه های ارائه کننده رشته بینایی سنجی با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان کسب نمایید.

درنظر داشته باشید که در بهترین دانشگاه های علوم پزشکی آلمان ، رشته پرستاری هم ارائه می شود که متقاضیان بسیار از سراسر جهان دارد ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در آلمان را به منظور آشنایی بیشتر شما با این رشته و دانشگاه های ارائه دهنده آن تهیه کرده ایم پس آن را بخوانیدو اطلاعات خوبی بدست بیاورید.

بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی آلمان

دانشگاه مونیخ

دانشگاه علوم کاربردی مونیخ یکی از بزرگترین دانشگاه های علمی کاربردی در آلمان است که با توجه به طیف گسترده دوره ها ، تمرکز قوی بر تحقیقات کاربردی و جهت گیری عملی با شرکای تجاری ، اجتماعی و سیاسی ، فرصت های عالی را در بازار کار و علم به دانشجویان ارائه می دهد ، این دانشگاه از 14 دانشکده تشکیل شده که در حال حاضر 18 هزار دانشجو را زیر نظر 750 استاد و مدرس تعلیم و تربیت می نماید.

دوره تحصیلی بینایی سنجی در این دانشگاه به دلیل تاثیری بسیاری که بینایی در زندگی روزمره انسان ها دارد و این علم می تواند به ترمیم و درمان ضعف ها و بیماری های آن بپردازد ، از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است و در یک دوره 4 و نیم ساله زیر نظر دپارتمان علوم کاربردی و مکاترونیک این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود و در انتها مدرک کارشناسی بینایی سنجی را برای دانشجویان به ارمغان خواهد آورد.

این دوره در 7 ترم و به زبان آلمانی برگزار می گردد و در دوره تحصیل این رشته دانشجویان یک دوره کارآموزی و آموزش عملی را در حداقل مدت 13 ماه در یکی از مراکز تحت قرارداد و مورد تایید دانشگاه مونیخ خواهند گذراند ، دانشگاه مونیخ یکی از برترین دانشگاه های آلمان در ارائه و تدریس رشته بینایی سنجی محسوب می گردد و دریافت مدرک از آن می تواند آینده ی شغلی مناسب را برای فارغ التحصیلان به همراه داشته باشد.

دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین یکی از دانشگاه های برتر آلمان در تدریس رشته بینایی سنجی می باشد که دوره کارشناسی ارشد پیوسته این رشته را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه کرده و آنان را برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا به طور کامل آماده می سازد ، همچنین دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته این رشته نیز در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

دانشگاه هومبولت در سال 1810 میلادی در شهر برلین شروع به کار کرد و اندیشمندان و بزرگان آلمانی زیادی در این دانشگاه به تحصیل پرداخته و فارغ التحصیل شده اند ، این دانشگاه در حال حاضر در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و رتبه چهارمین دانشگاه برتر آلمان را نیز به خود اختصاص داده است.

با پذیرش در رشته بینایی سنجی این دانشگاه به تنهایی خود یک رزومه بسیار عالی و مناسب برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در هر دانشگاهی را به دست خواهید آورد و همچنین یک اعتبار بالا را برای استخدام و اشتغال در آلمان کسب می کنید ، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با پذیرش در این دانشگاه با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین ( FUB ) در سال 1948 در شهر برلین تأسیس شد و یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محیط حومه شهر برلین واقع شده است ، این دانشگاه رشته بینایی سنجی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان علاقمند ارائه می نماید که دوره کارشناسی نیازمند تسلط کافی به زبان آلمانی می باشد و دوره کارشناسی ارشد این رشته به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شود.

به عنوان یک فارغ التحصیل از این دانشگاه ، دانشجویان متخصص در رشته بینایی سنجی در زمینه هایی نظیر فروشگاه های ارائه اپتیک و لنز ، در کلینیک‌های چشم پزشکی ، در مطب‌های چشم‌پزشکی ، در مراکز جراحی انکساری ، در آموزش حرفه‌ای در دانشگاه ها و در صنعت نوری یا تحقیقات کاربردی قادر به فعالیت و استخدام می باشند.

همچنین دانشگاه آزاد برلین یکی از مجهزترین آزمایشگاه ها و کارگاه های تجهیزات بینایی سنجی را برای آموزش دانشجویان در اختیار دارد که بسیار تاثیر گذار در امر آموزش و انتقال علوم به دانشجویان می باشد.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در آلمان

یکی از مزیت های بزرگ تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان ، هزینه رایگان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور است که متقاضیان زیادی را همواره راهی این کشور می سازد ، هزینه های تحصیل همواره از دغدغه های دانشجویان خارجی محسوب می شود و اکثر دانشجویان سعی در انتخاب کشورهای ارزان و مقرون به صرفه جهت تحصیل خود دارند که آلمان را می توان یکی از سرآمدان این موضوع در دنیا دانست که تحصیل رایگان را به دانشجویان خود ارائه می نماید.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در آلمان

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان با توجه به نوع دانشگاه انتخابی که دولتی باشد یا خصوصی با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارد ، همانطور که گفتیم تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد و سالانه حداکثر 500 یورو هزینه جهت انجام امور ثبت نام از دانشجویان اخذ می شود ، اما دانشگاه های خصوصی و غیر دولتی شهریه تحصیل را به طور کامل از دانشجویان خود دریافت می نمایند.

البته شاید بتوان بورسیه های تحصیلی نیز از برخی دانشگاه های خصوصی دریافت کرد که این موضوع کمی دشوار و نیازمند شرایط و سوابق تحصیلی درخشان می باشد ، به همین خاطر اگر قصد ادامه تحصیل در مراکز خصوصی را دارید حتما باید خود را جهت پرداخت شهریه آماده سازید که در تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان مقدار آن از 10 هزار یورو تا 20 هزار یورو سالانه نسبت به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

پیشنهاد ما این است که ضمن بررسی هزینه و شرایط تحصیل بینایی سنجی در آلمان ، هزینه های تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه هم که نسبت به دانشگاه های معتبر جهان مقرون به صرفه است را بررسی کنید و بین این دوگزینه انتخاب نمایید ، مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه را به همین منظور برای شما در این بخش آورده ایم.

عناوین زیر را برای آشنایی بیشتر با کشور آلمان و شرایط اقامت آن حتما مطالعه کنید

چارت درسی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های آلمان

تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان یکی از زیر شاخه های رشته پزشکی و علوم تجربی محسوب می گردد و شامل تشخیص عیوب چشمی و درمان نسبی و تجویز نسخه های متناسب با بیماری افراد و یا نهایتا معرفی به یک پزشک متخصص می شود ، اوپتومتریست ها می توانند نمره ضعیفی یا استیگماتی چشم افراد مشخص نموده و برخی از بیماری های عمومی و تنبلی های چشم را در افراد تشخیص دهند ، همچنین می توانند افراد را در بهداشت و سلامت چشم همراهی نموده و توصیه های لازم را به افراد انتقال دهند.

این رشته در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان در دانشگاه های مختلف آلمان ارائه می شود که به ترتیب نیازمند 3 سال ، 2 سال و 3 تا 5 سال تحصیل در محیط دانشگاهی می باشد ، این رشته نیز مانند سایر رشته های پزشکی و پیرا پزشکی دارای دروس عمومی ، تخصصی و ازمایشگاهی خاص خود می باشد که دانشجویان با حضور در مراکز درمانی به صورت تجربی و عملی در ارتباط مستقیم با بیماران آنان را فرا خواهند گرفت.

بعنوان پیشنهاد مطالعاتی ، چارت تحصیلی رشته داروسازی در آلمان هم بسیار به روز و عالی است ؛ برای استفاده از این مطلب ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در آلمان را بخوانید.

برخی از دروس چارت درسی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های آلمان به شرح زیر می باشند:

 • مبانی شیمی
 • مواد نوری
 • اصطلاحات پزشکی
 • آناتومی عمومی و فیزیولوژی
 • آناتومی و فیزیولوژی سیستم بینایی
 • عینک و لنزهای چشمی
 • بازاریابی و بهداشت و ایمنی شغلی
 • ناهنجاری های چشمی
 • بینایی سنجی کودکان
 • بینایی سنجی ویژه
 • مقدمات اپتومتری
 • اپتومتری پیشرفته
 • آسیب شناسی چشم
 • لابراتوار اپتیک
 • روش های غربالگری بینایی سنجی
 • تکنیک های اندازه گیری نوری
زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

همواره برای تحصیل در خارج از کشور به خصوص در کشورهای غیر انگلیسی زبان باید اطلاعات دقیقی از مراکز اموزشی مد نظرمان کسب کنیم و از زبان های تدریس در آن مراکز مطلع شویم ، زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان در تمامی سطوح و در اکثر دانشگاه ها زبان رسمی این کشور ، یعنی همان زبان آلمانی است ، پس یکی از مهم ترین لازمه های تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان را باید تسلط کافی به زبان آلمانی دانست.

البته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا شانس ارائه این رشته به زبان انگلیسی وجود دارد ، به خصوص در مقطع دکترا که به صورت بین المللی عرضه می شود نیاز به تسلط داشتن به زبان انگلیسی نیز حس می شود ، اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی قطعا باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و مدرکی معتبر معادل با سطح B1 این زبان را نیز به دانشگاه ارائه نمایید.

در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد نیز در صورت علاقه به تحصیل به زبان انگلیسی این رشته باید مدارک معتبری چون آیلتس و یا تافل را با توجه به درخواست دانشگاه به آنان ارائه نمایید ، توصیه می کنیم که قبل از هر اقدامی با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در این زمینه مشورت نمایید و اطلاعات کاملی را درباره مدارک زبان مورد درخواست در هر دانشگاه دریافت نمایید تا در ادامه روند ثبت نام با مشکل مواجه نشوید.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. به منظور تحصیل رشته بینایی سنجی یا سایر رشته های تحصیلی آلمان، حتما اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشور آلمان را میبینید، ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

نمایش ویدیو درباره ویزاهای-کشور-آلمان

آزمون های ورودی رشته بینایی سنجی آلمان

همانطور که مستحضر هستید دانشگاه های دولتی آلمان جهت پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و زیر شاخه های مرتبط با رشته پزشکی از دانشجویان خارجی آزمون دریافت می نمایند و متقاضیان باید بتوانند در این آزمون نمره قبولی را دریافت نمایند ، آزمون های ورودی رشته بینایی سنجی در آلمان از دروس اصلی شامل زیست شناسی ، شیمی و ریاضی از دانشجویان متقاضی اخذ می گردد.

زبان برگزاری آزمون به زبان آلمانی می باشد و همچنین در آزمون ورودی بخشی از سوالات نیز مرتبط با سنجش میزان تسلط دانشجویان به زبان آلمانی می باشد و این موضوع جدای از ارائه مدرک زبان معتبر به دانشگاه می باشد ، البته باید اذعان داشت که آزمون برای ورود به دانشگاه های دولتی اجباری است ، زیرا میزان متقاضیانی که خواهان بهره مندی از تحصیل رایگان هستند بسیار است.

اما دانشگاه های خصوصی برای تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان معمولا از متقاضیان آزمون ورودی اخذ نمی نمایند و فقط باید مدارک مورد نیاز دانشگاه را فراهم آورید تا قادر به تحصیل در این مراکز شوید ، همچنین احتمال ارائه این رشته به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف در دانشگاه های خصوصی بسیار است و معمولا این مراکز مورد توجه خانواده های متمول قرار می گیرد.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در آلمان

تا این قسمت از مقاله با برخی از شرایط تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان آشنا شدیم و این کشور را به عنوان یکی از گزینه های بسیار عالی برای تحصیل این رشته و دیگر رشته های پزشکی شناختیم ، با شناخت بهتر مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در آلمان قطعا خواهیم توانست که شرایط حاکم بر دانشگاه ها و سیستم آموزشی و مهاجرتی این کشور را کامل تر شناخته و آگاهانه تر تصمیم گیری نموده و اقدام نماییم.

در این قسمت به طور خلاصه و مفید برخی از مزایا و معایبی که دانشجویان خارجی جهت تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان با آن ها مواجه هستند را برای شما جمع آوری نموده ایم و به شما ارائه می نماییم.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در آلمان

مزایا

 • اعتبار بالای مدارک اعطایی از سوی دانشگاه های ارائه کننده رشته بینایی سنجی
 • جایگاه و رتبه بالا و برتر دانشگاه های ارائه دهنده این رشته
 • قابلیت تحصیل رایگان در مراکز دولتی
 • هزینه های زندگی مناسب و مقرون به صرفه در این کشور
 • بازار کار فراهم و فراوان برای فارغ التحصیلان
 • درآمد مناسب و رو به بالای متخصصین این حوزه با تجربه بالا
 • امکان دریافت اقامت و تابعیت این کشور پس از مدتی معلوم
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مراکز غیر دولتی و مقاطع تکمیلی
 • امکان شرکت در کالج های زبان پیش از ورود به دانشگاه و شروع تحصیل

معایب

 • هزینه تحصیل گران در مراکز غیر دولتی
 • اجبار یادگیری زبان آلمانی
 • سخت و دشوار بودن یادگیری و آموزش زبان آلمانی

پیشنهاد میکنیم تا شرایط تحصیل رشته بینایی سنجی در دیگر کشورهای هم رده را نیز بررسی و مطالعه کنید

بازار کار و درآمد رشته بینایی سنجی در آلمان

بر اساس آخرین آماری که از سوی وزارت کار آلمان منتشر شده است ، نیاز شدید به نیروی کار متخصص پزشکی به عنوان مثال در زمینه‌ بینایی سنجی به خصوص افراد با تجربه‌ کافی وجود دارد که از سمت نیروی بومی قابل جبران نخواهد بود ، همچنین با توجه به افزایش تعداد سالمندان نیز ، نیروی متخصص بینایی سنجی در این زمینه احساس می شود و همه‌ این موارد سبب شده تا جذب نیروی خارجی در آلمان بسیار افزایش یابد.

این موضوع کاملا نشان می دهد که با تحصیل رشته بینایی سنجی در المان می توان از آینده شغلی خود نیز تا حد زیادی مطمئن بود ، همچنین آلمان یکی از برترین اقتصادهای جهان است و نرخ بیکاری پایینی را تجربه می کند و برای افراد تحصیل کرده و دارای مدارک دانشگاهی همواره شغل با درآمد قابل قبول وجود دارد.

اوپتومتریست ها در آلمان به طور متوسط ماهانه 7340 یورو درآمد دارند که به تجربه و مدرک تحصیلی آنان بستگی فراوانی دارد ، اما به طور کل این افراد از حداقل 3420 یورو تا 11800 یورو به طور حداکثر در ماه قادر به کسب درآمد خواهند بود ، پس می توان بازار کار و درآمد رشته بینایی سنجی در آلمان را بسیار مساعد رتبه بندی نمود.

اگر بعد از فارغ التحصیلی می خواهید در آلمان کار کنید و اطلاعات بیشتری در زمینه بازارهای کار در آلمان نیاز دارید ، به مقاله کار در آلمان مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان از 10 هزار یورو تا 20 هزار یورو سالانه نسبت به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان در تمامی سطوح و در اکثر دانشگاه ها زبان رسمی این کشور ، یعنی همان زبان آلمانی است.

دانشگاه علوم کاربردی مونیخ که یکی از بزرگترین دانشگاه های علمی کاربردی در آلمان است.

زبان برگزاری آزمون به زبان آلمانی می باشد و همچنین در آزمون ورودی بخشی از سوالات نیز مرتبط با سنجش میزان تسلط دانشجویان به زبان آلمانی می باشد و این موضوع جدای از ارائه مدرک زبان معتبر به دانشگاه می باشد.

اوپتومتریست ها در آلمان به طور متوسط ماهانه 7340 یورو درآمد دارند که به تجربه و مدرک تحصیلی آنان بستگی فراوانی دارد ، اما به طور کل این افراد از حداقل 3420 یورو تا 11800 یورو به طور حداکثر در ماه قادر به کسب درآمد خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان می توانید با مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر فعال تهران واقع در مرکز و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل کرده و از اطلاعات به روز و رایگان آنان بهره مند شوید ، همچنین برای شناخت بهتر آلمان و راه های صحیح و قانونی مهاجرت به این کشور ، مقاله مهاجرت به آلمان را مرور کنید.

در این قسمت دیدگاه مشتریان ما با پرونده های موفق آلمان را مشاهده می کنید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

2 دیدگاه در “تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان

 1. تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان سارا تقوی گفت:

  چه دانشگاهایی دولتی در آلمان این رشته رو ارایه می دهند ؟و تاریخ آزمون کی هست و چه مدارکی نیاز است ؟

  1. تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   برای ورود به لیسانس رشته بینایی سنجی در دانشگاه ارائه مدرک زبان آلمانی و شرکت در کالج ام کورس الزامی است .
   همچنین در آسبیلدونگ امکان گذراندن این رشته وجود دارد که با ارائه مدرک زبان آلمانی میتوانید پذیرش این دوره های سه ساله را بگیرید .
   در رابطه با جزئیات مشاورین تخصصی مجموعه در جلسه مشاوره میتوانند شما را راهنمایی کنند .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4/5 - (2 امتیاز)