تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه

تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه برای شما که همیشه رویای کمک به افرادی که از ضعف ، ناتوانی یا آسیب های چشمی رنج می‌برند را در سر داشتید ، انتخابی عالی و صحیح است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما همراه باشید تا تمام جوانب تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه را بررسی کنیم.

گفته می شود که چشم ها دریچه بدن و بخش بسیار مهمی از وجود ما هستند ، از این رو اپتومتریست ها در جامعه ما ارزش زیادی دارند ، به اپتومتریست ها نحوه استفاده از انواع تجهیزات برای ارزیابی بینایی بیمار آموزش داده می شود.

علاوه بر این ، آنها یاد می گیرند که بیماری های چشمی را تشخیص دهند و با معاینه چشم های یک فرد ، درمانی را برای بهبود سلامت عمومی ارائه دهند.

شما با انتخاب تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه قادر خواهید بود از آسیب های شدید و بیماری های چشمی پیشگیری کنید.

همچنین اگر به تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی علاقه دارید ، دانشگاه های فرانسه را می توانید برگزینید و بالاترین سطح تحصیل را تجربه کنید ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را برای کسب اطلاعات بیشتر ، مرور کنید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه است که توسط شرکت مهاجرتی رجبی تدوین شده و شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از آن بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

بر اساس اطلاعات موجود پذیرش در دانشگاه های بینایی سنجی فرانسه منحصراً بر اساس پرونده دانشجو می باشد و برای همه نامزدها ، درخواست ها به صورت آنلاین در پورتال واحد اختصاصی دانشگاه ها ارسال می شود.

پادکست تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه

پخش ویدیو

بهترین دانشگاه های بینایی سنجی فرانسه

تحصیل در فرانسه خوب است اما اگر سعی کنید برای هر رشته ای به دنبال بهترین دانشگاه ها باشید ، قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت ، مشاوران رجبی در اینجا فرصتی برای علاقه مندان فراهم کرده اند تا با تعدادی از بهترین دانشگاه های بینایی سنجی فرانسه که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در اپتومتری رتبه بندی شده اند آشنا شوید.

 • دانشگاه پیر و ماری کوری؛ دانشگاه شماره 1 در برای بینایی سنجی فرانسه ، شماره 151 در اروپا و شماره 433 در جهان
 • دانشگاه پاریس-سود؛ رتبه 2 در فرانسه ، 152 در اروپا و 435 در جهان
 • دانشگاه اکس مارسی؛ رتبه 3 در فرانسه ، 153 در اروپا و 436 در جهان
 • دانشگاه پاریس دکارت؛ رتبه 4 در فرانسه ، 157 در اروپا و 453 در جهان
 • مدرسه عالی عادی؛ رتبه 5 در فرانسه ، 160 در اروپا و 466 در جهان
 • دانشگاه بوردو؛ رتبه 6 در فرانسه ، 196 در اروپا و 597 در جهان
 • دانشگاه لیل؛ رتبه 7 در فرانسه ، 211 در اروپا و 643 در جهان
 • دانشگاه استراسبورگ؛ رتبه 8 در فرانسه ، 217 در اروپا و 667 در جهان
 • دانشگاه کلود برنارد لیون 1؛ رتبه 9 در فرانسه ، 236 در اروپا و 753 در جهان
 • دانشگاه Paris-Est Creteil Val-de-Marne ؛ رتبه 10 فرانسه ، 244 اروپا و 779 در جهان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بررسی شرایط شما برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه را کارشناسان ما دقیق انجام می دهند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل بینایی سنجی دانشگاه پاریس ساکلی

دانشگاه Paris-Saclay در لیست ده دانشگاه برتر برای بینایی سنجی قرار ندارد اما جزء 21 دانشگاه برتر محسوب می شود ، این دانشگاه بیش از 40 سال است که آموزش های بینایی سنجی ارائه می دهد ، آموزش ارائه شده دارای یک جزء عملی قوی است و تعداد زیادی از متخصصان بینایی را شامل می شود ، بعبارتی آن ها یک پلت فرم فنی منحصر به فرد در فرانسه دارند.

مجوز حرفه ای در اپتیک از سال 2005 وجود دارد ، این مجوز حدود 500 ساعت طول می کشد و به دانشجویان اجازه می دهد تا مهارت های بینایی سنجی و کنتاکتولوژی را کسب کنند ، می توان آن را در آموزش اولیه تمام وقت یا در یک برنامه تحصیلی کاری 1 ساله دنبال کرد ؛ از بزرگان این دانشگاه می توان سیلوی ریتالو را نام برد.

دانشگاه های بسیار معتبر و نامی انگلستان هم می توانند میزبان شما در رشته بینایی سنجی باشند ، دوره بینایی سنجی در انگلستان کوتاه تر است ؛ مطالعه مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در انگلستان را از دست ندهید.

تحصیل بینایی سنجی در دانشگاه اکس مارسی

تحصیل بینایی سنجی در دانشگاه اکس مارسی

دانشگاه اکس مارسی در شهر مارسی فرانسه قرار دارد ، در این دانشگاه بینایی سنج یک متخصص بهداشت واجد شرایط مستقل است که فعالیت او توسط مواد L 505 و به دنبال آن قانون بهداشت عمومی و رویه قضایی مربوط تنظیم می‌شود.

ماموریت دانشجوی مشغول به تحصیل بینایی سنجی در دانشگاه اکس مارسی طراحی ، تولید ، تحویل و کنترل دستگاه هایی است که برای جبران نقص های بصری طراحی شده اند؛از اساتید بخش بینایی سنجی می توان کریستف گیشه ، سباستین کراواژوت ، خاویر باگاری ، جولین باتبدات ، سارا بسیری ، لوران کارولاجی ، ژان لوک چیاپلو و لیونل گورا را نام برد.

برای اخذ پذیرش در رشته بینایی سنجی در دانشگاه اکس مارسی دانشجویان باید در دبیرستان ، در دروس ریاضیات ، فیزیک و زیست نمرات خوبی را کسب کرده باشند ، ثبت نام دانش‌آموزان دبیرستانی در جریان‌های STL و STI2D، برنامه‌های کاربردی امکان‌پذیر است ، اما سابقه بسیار خوب ، به ویژه در ریاضیات ، ضروری است.

آزمون ورودی بینایی سنجی در فرانسه

متقاضیان تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه از شنیدن این خبر خرسند می شوند وقتی بدانند که برای تحصیل نیازی به آزمون ورودی بینایی سنجی در فرانسه ندارند و با دارا بودن مدرک دیپلم معتبر می توانند برای تحصیل این رشته در دانشگاه های فرانسه درخواست دهند.

پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید تا درباره تحصیل در فرانسه اطلاعات دقیقتری بدست بیاورید

هزینه تحصیل بینایی سنجی در فرانسه

هزینه ثبت نام سالانه برای تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه در سال تحصیلی 2021-2022 ، در دانشگاه اکس مارسی به طور میانگین 3000 یورو است که هزینه های BU، FSDIE ، پزشکی پیشگیری ، ورزش و بسته به وضعیت دانشجو ، تامین اجتماعی به آن اضافه می شود.

این هزینه ها برای سال 1 و 2 مورد نیاز است و مبلغ پرداختی در زمان ثبت نام به طور کامل دریافت می شود ، هزینه مواد (قاب ابزار ، لوازم مدرسه) شامل هزینه نمی شود ، یک جعبه ابزار شخصی متناسب با کار عملی با نرخ ترجیحی به دانشجویان ارائه می شود.

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه برای کسانی که می خواهند در دانشگاه پاریس ساکلای تحصیل کنند؛ در مقطع لیسانس 170 یورو ، در مقطع کارشناسی ارشد 243 یورو و در مقطع دکترا 380 یورو در هر سال تحصیلی است.

اگر به رشته داروسازی هم علاقه مندید ، هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه پاریس به زبان فرانسه ؛ در مقطع کارشناسی 170 یورو در سال ، کارشناسی ارشد 243 یورو در سال و مقطع دکترا 380 یورو در سال است ؛ واقعا ارزان و متفاوت ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در فرانسه را حتما بخوانید.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در فرانسه

چارت درسی رشته بینایی سنجی در فرانسه

بر اساس چارت تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه ، دروسی که دانشجویان باید مطالعه کنند شامل موارد زیر می شود:

زیست شناسی انسانی ، اپتیک توزیع 1 ، اپتیک فیزیکی و عملی نورپردازی اپتیک هندسی ، فارماکولوژی اساسی چشم ، آسیب شناسی و میکروبیولوژی ، بیوشیمی پایه ، اپتیک چشم ، آناتومی و فیزیولوژی چشم ، مبانی کامپیوتر ، اپتیک بصری ، اپتیک و انکسار ، توزیع اپتیک 2 ، اپتومتریک LVA اپتیک ، ابزار چشم پزشکی ، بررسی بینایی سنجی ، بیماری چشمی ، رویه های بیمارستانی و روانشناسی.

سایر دروس شامل لنز تماسی 1 ، تغذیه و چشم ، حرکت چشمی بینایی دو چشمی ، بهداشت عمومی و جامعه ، بیماری سیستمیک و چشم ، لنزهای تماسی 2 ، بیماری عمده چشم ، ارتز پیشرفته ، روان شناسی بصری و فیزیولوژی عصبی ، معاینه بینایی سنجی ، اپتیک فیزیکی ، فیزیولوژی عصبی بینایی و ریاضیات برای بینایی سنجی می شود.

زبان تحصیل بینایی سنجی در فرانسه

زبان تحصیل بینایی سنجی در فرانسه

هر کسی که بخواهد تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه را انتخاب کند ، باید مبنا را بر این قرار دهد که قطعا باید زبان فرانسوی را بداند و از آن اطلاع کافی داشته باشد.

رشته بینایی سنجی در دانشگاه های فرانسه اغلب به زبان فرانسه برگزار می شود و متقاضیان در زمان پذیرش هم ملزم به ارائه نمره زبان بین المللی برای زبان فرانسوی هستند.

زبان تحصیل بینایی سنجی در فرانسه ، برای انتخاب کنندگان دانشگاه پاریس ساکلای فرانسوی است و متقاضیان برای اخذ پذیرش از این موسسه باید دارای سطح B1 زبان فرانسوی باشند و ثبت نام قطعی در این موسسه منوط بر ارسال ریز نمرات و امضای قرار داد کار مطالعه با یک شرکت است و آموزش این دوره در این موسسه دو تا سه طول می کشد.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را در تعهداتمان به مشتریان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد و همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای فرانسه را میبینید، ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

به منظور تحصیل رشته بینایی سنجی یا سایر رشته های تحصیلی فرانسه، نیاز است تا اطلاعات کاملی کسب کنید و ما می توانیم به شما کمک کنیم. 

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در فرانسه

فرانسه به عنوان یک کشور ایده آل برای چشم پزشک ها نمود پیدا کرده و بسیاری از متقاضیان تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه هم برای همین به دنبال این برنامه می روند اما واقعیت این است که چالش هایی هم در این راه وجود دارد.

مشاوران شرکت رجبی در ادامه به مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در فرانسه اشاره کرده اند:

مزایا:

 • تحصیل بینایی سنجی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی
 • برخورداری از علوم نوین بینایی سنجی در دانشگاه های فرانسه
 • شرایط پذیرش رشته بینایی سنجی در فرانسه خیلی دشوار نیست.
 • رابطه خوب نهاد های اپتومتریست فرانسه با کشورهایی مانند کانادا ، ایرلند ، انگلستان و امکان به کار گیری مدرک
 • حقوق و بازار کار مناسب

معایب:

 • بینایی سنج ها بخشی از خدمات بهداشتی فرانسه نیستند و معمولاً آزمایش‌های چشمی را انجام نمی‌دهند.
 • آنها نسبت به درس های سنگینی که می خوانند ، می توانند یک جفت عینک به شما بفروشند.
 • در فرانسه اگر از بینایی سنج عینک بخرید واجد شرایط دریافت هیچ گونه کمک مالی از سوی سیستم تامین اجتماعی نخواهید بود.
 • چالش زبان فرانسوی هم که همچنان برای رشته های تحصیلی مشترک است.

کشورهای هم رده را برای تحصیل بینایی سنجی مقایسه کنید و سپس تصمیم بگیرید که کجا مناسب است

بازار کار و درآمد بینایی سنجی در فرانسه

تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه ، فرصتی هیجان انگیز برای پیوستن به بازار کار و درآمد بینایی سنجی در فرانسه است.

در فرانسه کمبود جدی چشم پزشک وجود دارد اما این شدت کمبود شامل بینایی سنجی نمی شود ، واقعیت این است که در فرانسه چشم پزشکان ، ارتوپتیست ها و بینایی سنج ها وجود دارند ، چشم پزشکان پزشک هستند و می توانند انکسار، فوندوس را بررسی کنند و عمل جراحی را انجام دهند.

ارتوپتیست ها به چشم پزشک کمک می کنند تا استرابیسم و بینایی درمانی را مدیریت کند و بینایی سنج ها لنز می سازند و با نظارت چشم پزشک می توانند انکسار کنند.

در فرانسه 3000 اپتومتریست وجود دارد ، فردی که به عنوان یک اپتومتریست در فرانسه کار می کند معمولاً حدود 98500 یورو در سال درآمد دارد ، حقوق ها از 50300 یورو (کمترین) تا 152000 یورو (بالاترین) متغیر است ، برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص قوانین حاکم بر بازار کار فرانسه و مشاغل مورد نیاز این کشور ، به مقاله کار در فرانسه مراجعه نمایید.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه آشنا کردند ، با ما از طریق بخش دیدگاه در پایان هر مقاله در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه

هزینه تحصیل بینایی سنجی در فرانسه برای کسانی که می خواهند در دانشگاه پاریس ساکلای تحصیل کنند؛ در مقطع لیسانس 170 یورو ، در مقطع کارشناسی ارشد 243 یورو و در مقطع دکترا 380 یورو در هر سال تحصیلی است.

دانشگاه پیر و ماری کوری؛ دانشگاه شماره 1 در برای بینایی سنجی فرانسه ، شماره 151 در اروپا و شماره 433 در جهان
دانشگاه پاریس-سود؛ رتبه 2 در فرانسه ، 152 در اروپا و 435 در جهان
دانشگاه اکس مارسی؛ رتبه 3 در فرانسه ، 153 در اروپا و 436 در جهان

دانشجویان ، برای تحصیل نیازی به آزمون ورودی بینایی سنجی در فرانسه ندارند و با دارا بودن مدرک دیپلم معتبر می توانند برای تحصیل این رشته در دانشگاه های فرانسه درخواست دهند.

رشته بینایی سنجی در دانشگاه های فرانسه اغلب به زبان فرانسه برگزار می شود و متقاضیان در زمان پذیرش هم ملزم به ارائه نمره زبان بین المللی برای زبان فرانسوی هستند.

فردی که به عنوان یک اپتومتریست در فرانسه کار می کند معمولاً حدود 98500 یورو در سال درآمد دارد ، حقوق ها از 50300 یورو (کمترین) تا 152000 یورو (بالاترین) متغیر است.

اطلاعات جامع و کاملتر در خصوص تحصیل رشته بینایی سنجی در فرانسه از طریق مشاوره با همکاران ما در شرکت مهاجرتی رجبی در دسترس است ، مشاوران این شرکت دارای تجربه و تخصص بالا در امور مهاجرت هستند و می توانند شما عزیزان را علاوه بر تحصیل ، برای سرمایه گذاری و کار در فرانسه هم راهنمایی کنند ، با مشاوران ما از طریق دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در ارتباط باشید ؛ همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به فرانسه را در همین سایت بخوانید تا با راه های قانونی ، سریع و امن مهاجرت به این کشور هم بخوبی آشنا شوید.

در این قسمت دیدگاه مشتریان ویزا و تحصیل در فرانسه را می شنوید که درباره ما صحبت می کنند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post