تحصیل رشته داروسازی در رومانی

تحصیل رشته داروسازی در رومانی
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته داروسازی در رومانی مانند تمام مطالعات پزشکی در رومانی از سیستم LDM (مجوز کارشناسی ارشد و دکتری) پیروی می کند ، توجه داشته باشید که لیسانس داروسازی در رومانی شامل یک برنامه کارشناسی ارشد 5 ساله است.

در پایان 5 سال تحصیل رشته داروسازی در رومانی ، به دانشجوی موفق مدرک دکترای حرفه ای داروسازی (دکتر داروسازی) اعطا می شود که پیش نیاز مجوز برای انجام حرفه داروسازی یا تبدیل شدن به آن است.

سپس دارنده این مدرک می تواند برنامه های حامل یا کارشناسی ارشد خود را در حرفه داروسازی به کار بگیرد و یا ادامه تحصیل برنامه دکترا در رشته داروسازی را آغاز کند ، دکترا یا تخصص در داروسازی در رومانی از طریق آزمون رقابتی (انتخابی) قابل دسترسی است و 3 تا 4 سال طول می کشد.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) که ارائه دهندگان این مقاله پرمحتوا هستند ، برای ارائه اطلاعات تکمیلی در خدمت متقاضیان عزیز می باشند ، در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی را نیز بخوانید تا با شرایط تحصیل رشته های علوم پزشکی و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران بیشتر آشنا شوید.

فهرست مطالب

این ویدیو تمامی مطالب لازم در رابطه با تحصیل رشته داروسازی در رومانی را در اختیار شما قرار خواهد داد ، همچنین پادکست مربوط به این مطلب نیز توسط روناک عزیز برای شما عزیزان تهیه شده است ، برای اطلاعات تکمیلی شماره خود را درج نمایید تا کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با شما تماس بگیرند.

پادکست تحصیل رشته داروسازی در رومانی

نمایش ویدیو درباره تحصیل رشته داروسازی در رومانی

دوره پریمدیکال برای داروسازی رومانی

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در دانشگاه های رومانی در صورت عدم تسلط به زبان مورد نظر تحصیل (رومانیایی ، فرانسوی و انگلیسی) باید در دوره های پیش داروسازی این کشور شرکت کنند.

دوره پریمدیکال برای داروسازی در رومانی به مدت یک سال طراحی شده است و شامل ترم اول زبان رومانیایی و ترم دوم برای موضوعات تخصصی قبل از ورود به تحصیلات دانشگاهی است ، این دروس در ترم دوم شامل گیاه شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات برای دوره ی پیش داروسازی در رومانی است.

دوره پریمدیکال برای داروسازی در رومانی ، این امکان را به دانشجویان می دهد که به خوبی برای تحصیل داروسازی در دانشگاه های رومانی آماده شوند.

این دوره ها در رومانی دارای قیمت مقرون به صرفه تر نسبت به سایر کشور های اروپایی است ، هزینه این دوره ها برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه ی اروپا تقریبا بین 2000 تا 2700 یورو در سال و برای دانشجویان بین المللی اتحادیه اروپا یا EEA تقریباً 800 یورو در سال است.

بهترین دانشگاه های داروسازی رومانی

پذیرش تحصیل رشته داروسازی در رومانی با انتخاب پرونده های درخواستی رقابتی دانشجویان آینده نگر در دانشگاه های داروسازی انجام می شود ، در زیر درباره بهترین دانشگاه های داروسازی رومانی صحبت شده است ، پیشنهاد مشاوران موسسه رجبی این است که مطالب این بخش را به خوبی مطالعه کنید زیرا اطلاعات مفیدی کسب خواهید کرد.

دانشگاه پزشکی و داروسازی کارول داویلا

دانشگاه پزشکی و داروسازی کارول داویلا قدیمی ترین دانشگاه پزشکی در رومانی است ، این دانشگاه که در سال 1857 تحت نام دانشکده ملی پزشکی و داروسازی توسط پزشک مهاجر فرانسوی کارول داویلا تأسیس شد ، از دسامبر 1989 به یک دانشگاه دولتی با استقلال علمی و مالی تبدیل شد.

دانشگاه پزشکی و داروسازی کارول داویلا از سال ها قبل پذیرای دانشجویان پزشکی بین المللی از سراسر جهان بوده است ، برخی از دانشجویان پزشکی ترجیح می دهند ابتدا دوره مقدماتی یک ساله زبان رومانیایی را دنبال کنند تا بتوانند به زبان رومانیایی تحصیل کنند.

دانشکده داروسازی کارول داویلا دو برنامه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد:

  • داروسازی – 5 سال تمام وقت به زبان های فرانسوی و رومانیایی
  • دستیار یا Assistants – 3 سال ، حضور تمام وقت.

این اولین دانشگاهی است که آزمون دستیاری را برگزار می کند که از طریق آن تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشکده های داروسازی در سراسر کشور در زمینه های داروسازی عمومی ، داروسازی بالینی ، آزمایشگاه داروسازی ، صنایع دارویی و آرایشی آموزش می بینند.

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی و داروسازی کارول داویلا ، دانشجو باید انگلیسی صحبت کند ، همه دانشجویان پذیرفته شده (با نامه پذیرش یا گواهی تایید تحصیل) ، باید در آزمون انگلیسی شرکت کنند ، برای شرکت در آزمون انگلیسی ، دانشجو باید 320 یورو مالیات غیر قابل استرداد بپردازد.

دانشگاه پزشکی و داروسازی گریگور تی پوپا

دانشگاه پزشکی و داروسازی گریگور تی پوپا یکی از بهترین دانشگاه های داروسازی رومانی است ، دانشکده داروسازی این دانشگاه مقام اول را در سطح کشور کسب کرده است و در عین حال ، دانشکده ی داروسازی دارای حداکثر طبقه بندی از ARACIS آژانس رومانیایی تضمین کیفیت در آموزش عالی است.

اولویت فرآیند آموزشی ، تربیت نیروهای متخصص در زمینه داروسازی است که بتوانند تقاضا ها و رقابت در سطح ملی و بین المللی را برآورده سازند ، فعالیت آموزشی در این دانشکده در 5 گرایش لیسانس ، دکتری ، دستیاری ، کارشناسی ارشد و آموزش مداوم دارویی متمرکز است.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه در زمینه داروسازی می توان گلادیولا تانتارو ، آنکا میرون ، مونیکا هانسیانو ، میهائلا کریستینا بایکان ، ورونیکا بیلد ، آندریا کورچیووا ، لومینیتا آگوروآئی ، گابریلا تاتارینگا ، آلینا تتفاناچه ، آلینا تفناکه و آدریان سپاک را نام برد.

داوطلبان در یک رقابت مبتنی بر پرونده (با ارزیابی عملکرد مدرسه و دستاوردهای شخصی) پذیرفته می شوند ، متقاضیان بر اساس رعایت معیارهای ارزیابی زیر پذیرفته می شوند:

نمرات دروس تخصصی مانند زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضیات ، علوم زیستی ، جوایز در المپیادهای مدرسه ، فقط در موضوعات ذکر شده در بالا و تحصیلات غیرمرتبط پس از پایان دوره متوسطه (حداقل 3 سال) و فعالیت های فوق برنامه.

دانشگاه پزشکی و داروسازی ایولیو هاتیگانو (Iuliu Hațieganu)

دانشگاه پزشکی و داروسازی ایولیو هاتیگانو Iuliu Hatieganu در کلوژ-ناپوکا یک موسسه آموزش عالی است که متخصصان باسواد در زمینه بهداشت را آماده می‌کند و از بالاترین شهرت در رومانی برخوردار است.

ماموریت این دانشگاه آموزش و تربیت دانشجویان از تمامی رشته های بهداشتی ، دکتری و فوق دکتری و همچنین دستیاران مطابق با بالاترین استانداردهای حرفه ای می باشد.

UMF Cluj-Napoca داروسازانی را آموزش می دهد که بتوانند این حرفه را در بالاترین سطح انجام دهند ، قادر به شناسایی و پاسخگویی به سؤالات اساسی دارویی باشند.

فارغ التحصیلان دانشگاه به طور مداوم بهترین نتایج را در آزمون ورودی تخصص کسب می کنند و در مسابقات بین المللی برای احراز موقعیت های حرفه ای نتایج بسیار خوبی کسب می کنند.

دانشگاه پزشکی و داروسازی ایولیو هاتیگانو (Iuliu Hațieganu) در کلوژ-ناپوکا برنامه های خود را به زبان های رومانیایی ، انگلیسی و فرانسوی که برای شهروندان داخلی و بین المللی ارائه می کنند.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید ارزیابی پرونده های درخواستی حاوی مدارکی از عملکرد تحصیلی و دستاوردهای شخصی را برای دانشگاه ارسال کنند؛ معیارهای ارزیابی شامل نمرات در دروسی مانند زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، فعالیت های فوق برنامه و توصیه نامه ها می باشد.

دانشگاه های روسیه هم برای رشته های علوم پزشکی بسیار مناسب و مورد توجه هستند ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در روسیه را بخوانید تا با تمامی جوانب این انتخاب آشنا شوید.

هزینه تحصیل داروسازی در رومانی

هزینه تحصیل رشته داروسازی در رومانی ، 5000 یورو در سال است ، از سال دوم به بعد دانشجویان با نمرات خوب مشمول بورسیه تحصیلی می شوند که نیمی از شهریه را پوشش می دهد.

هزینه تحصیل در دانشگاه کارول داویلا برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و کنفدراسیون سوئیس 5000 یورو در سال و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 3600 یورو در سال است.

شهریه تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی و داروسازی گریگور تی پوپا ، به زبان انگلیسی یا فرانسوی 7500 یورو در سال تعیین شده است ، شهریه سالانه برای تحصیل داروسازی در دانشگاه ایولیو هاتیگانو رومانی به زبان انگلیسی ، 6000 یورو به ازای هر سال است.

هزینه های تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های مجارستان هم بسیار مقرون به صرفه است ، اعتبار این دانشگاه ها هم به حدی است که بسیاری از دانشجویان ایرانی در سالهای اخیر برای تحصیل رشته های علوم پزشکی به مجارستان مهاجرت کرده اند ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در مجارستان را بخوانید.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های رومانی

چارت درسی تحصیل رشته داروسازی در رومانی که دانشجویان باید در 5 سال تحصیل خود به پایان برسانند شامل موارد زیر می شود:

آناتومی – فیزیولوژی عمومی ، زیست ریاضیات و آمار زیستی ، گیاه شناسی دارویی ، شیمی تجزیه ، شیمی فیزیک ، شیمی عمومی و معدنی ، ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک ، محاسبات پزشکی ، مقدمه ای بر فناوری و قانون گذاری داروسازی ، زبان رومانیایی ، اصطلاحات پزشکی ، اصطلاحات پزشکی برای داروسازان ، مواد مغذی با منشاء گیاهی ، کارآموزی( 2 هفته -30 ساعت در هفته ) ، مقدمه ای بر فناوری ، قوانین دارویی ، انفورماتیک پزشکی ، تاریخچه داروسازی و خطرات مرتبط با مصرف دارو.

بیوشیمی دارویی و آزمایشگاه بالینی ، زیست شناسی سلولی و مولکولی ، شیمی تجزیه و تحلیل ابزاری ، شیمی فیزیک ، شیمی آلی ، تجهیزات پزشکی ، پاتوفیزیولوژی ، زبان های مدرن ، میکروبیولوژی ، ویروس شناسی ، انگل شناسی ، نشانه شناسی پزشکی ، اصول به دست آوردن داروهای مصنوعی ، پیامدهای زیست پزشکی ترکیبات معدنی ، مقدمه ای بر تحقیق و مستندسازی ، قارچ شناسی ، بروماتولوژی ، بهداشت و تغذیه ، شیمی دارویی ، ایمونولوژی ، صنعت دارو و بیوتکنولوژی و فناوری دارویی ،از دیگر دروس موجود در چارت درسی داروسازی در دانشگاه های رومانی است.

چارت درسی داروسازی در سال های 4 و 5 در رومانی

اصطلاحات دارویی کاربردی ، نانوتکنولوژی و نانومواد ، محصولات مصنوعی ، کاربردهای الکتروشیمی در تجزیه و تحلیل ، زیست پزشکی ، گیاهان سمی ، بیو داروسازی و فارماکوکینتیک ، فارماکولوژی ، داروهای بیولوژیکی ، فناوری دارویی صنعتی ، رژیم درمانی ، گیاه درمانی ، مقدمه ای بر فارماکوپیدمیولوژی ، متابولیسم دارو ، مراقبت های دارویی ، داروسازی پوست و زیبایی.

داروسازی بالینی و دارو درمانی ، قوانین دارویی و اخلاقیات ، سیاست های بهداشت عمومی و سلامت ، مدیریت و بازاریابی ، داروهای هومیوپاتی ، کارآموزی حرفه ای ( 26 هفته ، 30 ساعت در هفته ) ، دارو درمانی سالمندان ، ارزیابی تحلیلی نشانگرهای زیستی ، محصولات جواهر درمانی ، تنوع ژنتیکی در فارماکولوژی.

چارت درسی داروسازی برای مقطع دکترا در رومانی

کثر دانشکده های داروسازی در رومانی در زمینه های زیر در دانشکده پزشکی ( مطالعات آموزشی دکترا ) تحقیق می کنند:

تجزیه و تحلیل پزشکی ، آزمایشگاه بیوشیمی دارویی و بالینی ، گیاه شناسی دارویی ، شیمی تجزیه ، شیمی ارگانیک ، شیمی دارویی ، فارماکولوژی و تاریخچه داروسازی ، قوانین دارویی و بازاریابی ، فناوری دارویی ، سم شناسی

بورسیه رشته داروسازی در رومانی

برای تحصیل رشته های پزشکی و داروسازی در اغلب کشورهای اروپایی مواردی از بورسیه ها و کمک هزینه ها در نظر گرفته شده است ، کشور رومانی هم از این گزینه مستثنا نبوده و در اغلب موارد ، گزینه هایی از بورسیه رشته داروسازی در رومانی برای بررسی وجود دارد.

بورسیه های تحصیلی وزارت امور خارجه رومانی

این بورسیه های تحصیلی با توجه به منافع خارجی رومانی از طریق وزارت امور خارجه ، به نفع جوانانی است که از کشورهایی می آیند که رومانی اسناد همکاری فرهنگی بین المللی را با آنها تکمیل نکرده است ، پرونده‌های نامزد ها به نمایندگی ‌های دیپلماتیک رومانی در خارج از کشور یا به نمایندگی ‌های دیپلماتیک معتبر در بخارست کشور های مبدا ارسال می‌ شوند که معمولاً به عنوان نمایندگی‌ های دیپلماتیک شناخته می‌شوند.

نامزد موفقی که از طریق این طرح بورس تحصیلی رومانی انتخاب می شود ، حق دارد از دسترسی رایگان به آموزش ، معادل 50 دلار در ماه برای دانشجویان زیر لیسانس و معادل 56 دلار در ماه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) استفاده کند.

این بورسیه تحصیلی رومانیایی هزینه های شخصی و حمل و نقل بین المللی را پوشش نمی دهد ، دانشجویان خارجی هزینه اقامت خود را در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه پرداخت می کنند ، اما آن ها در دریافت مکان های خوابگاه ، به میزان در دسترس بودن ، اولویت خواهند داشت.

بورسیه دولت رومانی برای پزشکان و داروسازان

این بورسیه ی رومانی برای تمام دانشجویان و متقاضیان خارجی در دسترس است و در هر سه سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود ، که در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد این بورسیه فقط برای تحصیل به زبان رومانیایی به دانشجویان اعطا می شود اما در سطح دکترا این بورسیه برای تحصیل به زبان های انگلیسی و فرانسوی علاوه بر رومانیایی اعطا می شود.

از مزایای این بورسیه ، می توان به پرداخت کامل شهریه و تامین هزینه های اقامت اشاره کرد هم چنین ارائه ی کمک هزینه ی ماهانه به برندگان این بورسیه که شامل 65 یورو در ماه برای مقطع کارشناسی ، 75 یورو در ماه برای مقطع کارشناسی ارشد و 85 یورو در ماه برای مقطع دکترا ، می شود ، قابل ذکر است که این بورسیه تا 30 آپریل 2021 وقت دارد.

بورسیه دانشگاه بخارست ، برنامه CEEPUS

برنامه تبادل اروپای مرکزی برای مطالعات دانشگاهی یا معمولاً به عنوان CEEPUS شناخته می شود ، یک شبکه تحرک دانشگاهی است که بودجه دانشجویان و معلمان بین المللی را در سفرهایشان تأمین می کند.

CEEPUS با نشان دادن سنت در فضای اروپا ، سالانه به 500 دانشجو و معلمی که به منظور تحصیل و تدریس در این دوره وارد دانشگاه های رومانی می شوند ، اعطا می کند.

نامزد هایی که این برنامه بورسیه تحصیلی رومانی را دریافت خواهند کرد ، کمک هزینه ماهانه ، اقامت رایگان در خوابگاه های دانشجویی ، هزینه های تحت پوشش و هزینه های آزمایشگاهی در رابطه با اجرای برنامه تحصیلی دریافت خواهند کرد.

بورسیه تحصیلی ترانسیلوانیا آکادمیک رومانی

برای افزایش دید دانشگاه ترانسیلوانیا و جذب دانشجویان بین المللی بیشتر برای تحصیل در این موسسه ، این دانشگاه بورسیه تحصیلی Transilvania Academica را اجرا کرد که به همه شهروندان خارجی از همه کشورها – به استثنای کشورهای عضو اتحادیه اروپا – طراحی شده و پاداش می دهد.

بورسیه تحصیلی Transilvania Academica برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا هستند ، باز است.

این بورسیه اقامت رایگان در خوابگاه های دانشجویی ، معافیت از شهریه و کمک هزینه ماهانه 170 الی 800 دلار را به همراه دارد اما با این حال ، هزینه های سفر و هزینه های درخواست ویزا در رومانی توسط موسسه پوشش داده نخواهد شد.

زبان تحصیل داروسازی در رومانی

زبان تحصیل رشته داروسازی در رومانی ، انگلیسی ، فرانسوی یا رومانیایی می باشد ، برخی دانشگاه های رومانی برای سنجش سطح زبان داوطلبان آزمون هایی برای تعیین سطح دانش زبان می گیرند ، چند دانشگاه در رومانی وجود دارد که برنامه های زبان انگلیسی را در رشته داروسازی ارائه می دهند: دانشگاه های کلوژ – ناپوکا ، ایاسی از جمله اینها هستند ؛ ضمن اینکه زبان تحصیل دانشگاه پزشکی و داروسازی گریگور تی پوپا نیز انگلیسی ، فرانسوی و رومانیایی است.

رشته داروسازی در دانشگاه ایولیو هاتیگانو رومانی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

با توجه به اینکه تمام تحصیلات تکمیلی در رشته پزشکی در رومانی به زبان رومانیایی سازماندهی شده است ، دانشجویان آینده نگر داروسازی (دوره تخصص) باید به زبان رومانیایی تسلط کافی داشته باشند تا بتواند دوره را دنبال کنند.

برای دانشجویانی که برای پذیرش تحصیل رشته داروسازی در رومانی در مقطع دکترا تخصصی به آمادگی فشرده زبان رومانیایی نیاز دارند ، دانشگاه های پزشکی (داروسازی) دوره های آمادگی با مدت زمان و محتوای مختلف (6 تا 9 ماه) را ارائه می دهند.

آزمون های ورودی داروسازی در رومانی

پذیرش برای تحصیل رشته داروسازی در رومانی ، بدون آزمون و فقط از طریق ارزیابی و رتبه بندی متقاضیان می باشد.

پذیرش داوطلبان بر اساس دیپلم پایان دبیرستان (لیسانس یا معادل) ، دستاوردهای عملکرد یا تجربه در بخش بهداشت ، توصیه نامه ، نمرات در زیست شناسی ، شیمی و غیره می باشد و همین که دانشجویان شرایط اولیه از قبیل نتایج دبیرستان ، شرایط مالی ، نیازهای زبان و برای برخی از دانشگاه‌ ها فعالیت ‌های فوق برنامه را دارا باشند ، می توانند به راحتی برای پذیرش اقدام کنند.

به عنوان شرایط پذیرش و روش تحصیل داروسازی در رومانی ، دانشجویان کشور های غیر اتحادیه اروپا ، EEA و کنفدراسیون سوئیس باید ابتدا فرم درخواست را به همراه کلیه مدارک مورد نیاز به دانشگاه ارسال کنند ، دانشگاه نامه پذیرش را که باید توسط وزارت آموزش و پرورش تایید شود را صادر می کند.

تحصیل داروسازی در اوکراین بدون آزمون ورودی است ، شاید بخوانید مقاله تحصیل رشته داروسازی در اوکراین را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در رومانی

دلایل زیادی برای اخذ مدرک داروسازی در کشور رومانی وجود دارد اما در عین حال نقاط ضعفی هم برای تحصیل رشته داروسازی در رومانی به چشم می خورد که با مطالعه مزایا و معایب تحصیل رشته داروسازی در رومانی که در زیر بررسی شده ، از نقاط قوت و ضعف موضوع آگاهی پیدا خواهید کرد.

مزایا:

  • رومانی دارای رتبه 39 در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان است.
  • رومانی عضو اتحادیه اروپا است و برنامه های آن با استانداردهای اروپایی مطابقت دارد.
  • رومانی نسبت به کشورهای اروپای شرقی مانند مجارستان ، اسلواکی ، بلغارستان برای مطالعات داروسازی ارزان تر است.
  • روند پذیرش داروسازی در رومانی آسان است.
  • زیرساخت های تحصیل رشته داروسازی در رومانی – خوابگاه ها ، کتابخانه و سالن ها – دارای کیفیت بالا است.

معایب:

  1. یادگیری زبان رومانیایی یک چالش محسوب می شود.
  2. تاییدیه مدارک دانشگاه های پزشکی رومانی توسط وزارت بهداشت ایران یک چالش محسوب می شود.
  3. تحصیل رشته داروسازی در رومانی در مقایسه با کشورهایی مانند چین ، آلمان ، فیلیپین و غیره گران تر است.

بازار کار و درآمد داروسازی در رومانی

فردی که تحصیل رشته داروسازی در رومانی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد ، با مدرک داروسازی به طور متوسط حدود 11100 RON در ماه درآمد خواهد داشت ، بازار کار و درآمد داروسازی در رومانی نسبتا بد نیست اما به طور کلی داروسازان رضایت چندانی از شرایط کار در بیمارستان ها و مراکز درمانی ندارند.

طبق بررسی هایی که در مورد رضایت شغلی داروسازان در رومانی انجام شده است ، داروسازان در مورد ارتقاء حقوق رضایت نداشته اما در مورد مدیریت روابط بین فردی رضایت بالایی وجود داشته است ، 74 درصد افراد از بودجه سالانه ناراضی بوده و بالغ بر 80 درصد داروسازان از قوانین فعلی اصلا راضی نیستند.

اگر به اطلاعات بیشتری در زمینه بازار کار رومانی بیشتر نیاز دارید ، مقاله کار در رومانی را بخوانید ، حرفه های پردرآمد این کشور و حقوق میانگین مشاغل را خواهید خواند.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی در رومانی

1. رومانی دارای رتبه 39 در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان است. 2. رومانی عضو اتحادیه اروپا است و برنامه های آن با استانداردهای اروپایی مطابقت دارد. 3. رومانی نسبت به کشورهای اروپای شرقی مانند مجارستان ، اسلواکی ، بلغارستان برای مطالعات داروسازی ارزان تر است. 4. روند پذیرش داروسازی در رومانی آسان است.

زبان تحصیل رشته داروسازی در رومانی ، انگلیسی ، فرانسوی یا رومانیایی می باشد ، برخی دانشگاه های رومانی برای سنجش سطح زبان داوطلبان آزمون هایی برای تعیین سطح دانش زبان می گیرند.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در رومانی ، 5000 یورو در سال است ، از سال دوم به بعد دانشجویان با نمرات خوب مشمول بورسیه تحصیلی می شوند که نیمی از شهریه را پوشش می دهد. هزینه تحصیل در دانشگاه کارول داویلا برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و کنفدراسیون سوئیس 5000 یورو در سال و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 3600 یورو در سال است.

دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در دانشگاه های رومانی در صورت عدم تسلط به زبان مورد نظر تحصیل (رومانیایی ، فرانسوی و انگلیسی) باید در دوره های پیش داروسازی این کشور شرکت کنند.

1. تجزیه و تحلیل پزشکی 2. آزمایشگاه بیوشیمی دارویی و بالینی 3. گیاه شناسی دارویی 4. شیمی تجزیه 5. شیمی ارگانیک 6. شیمی دارویی 7. فارماکولوژی و تاریخچه داروسازی 8. قوانین دارویی و بازاریابی 9. فناوری دارویی 10. سم شناسی

اگر می خواهید اطلاعات کامل با جزییات بیشتر از شرایط تحصیل رشته داروسازی در رومانی را داشته باشید ، توصیه می شود که حتما با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید و از آن ها درخواست راهنمایی و مشاوره کنید ، همچنین مطالعه مقاله تحصیل در رومانی به شما کمک شایانی در شناخت سیستم آموزشی این کشور و برترین دانشگاه ها و رشته های آن خواهد داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *