تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا

تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا در مقاله پیش رو توسط مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بیان شده است ، اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد تحصیل رشته رادیولوژی در خارج از کشور هستید ، به جای درستی آمده اید.

در شرکت مهاجرتی رجبی ما به دنبال ارائه اطلاعات کلیدی و کاملا به روز از شرایط مهاجرت به کشور آمریکا و دیگر کشورهای خارجی هستیم ، ما فکر می کنیم بسیار مهم است که خوانندگان از اطلاعات درست و صحیح برای تحصیل در دانشگاه های خارجی اطلاع داشته باشند.

در این مقاله ما روند تقاضا برای دوره های رادیولوژی در آمریکا را مورد بررسی قرار داده و به بهترین دانشگاه ها در این زمینه اشاره کرده ایم ، در ادامه با ما همراه باشید و از اطلاعات ارائه شده استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص شرایط تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های آمریکا توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را هم در کنار این مقاله بخوانید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا

پریمدیکال رادیولوژی در آمریکا

سطح تحصیلات مورد نیاز برای رادیولوژیست شدن در ایالات متحده بسیار بالا است ، توجه داشته باشید که واژه رادیولوژی بیشتر برای پزشکان متخصص رادیولوژی استفاده می شود و به لیسانس رادیولوژی در واقع لیسانس تکنولوژی تصویربرداری گفته می شود و این رشته در دانشکده های بهداشتی آمریکا ارائه می شود.

اگر مایل هستید متخصص رادیولوژی شوید ، باید بگوییم که تکمیل آن برای شما بیش از یک دهه طول می کشد ، اما اگر بخواهید لیسانس تکنولوژی تصویربرداری را در آمریکا بگذرانید ، شرایط آسانتر است.

برای تخصص پزشکی رادیولوژی شما نیاز دارید که حتما در دوره های پریمدیکال رادیولوژی شرکت کنید اما اما برای پذیرش لیسانس تکنولوژی تصویربرداری در دانشکده های علوم بهداشتی آمریکا نیازی به دوره های پریمدیکال رادیولوژی آمریکا ندارید.

از طرفی باید بگوییم که برای پذیرش تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا ، معدل شما به تنهایی داستان کامل توانایی ها و استعدادهای تحصیلی شما را بیان نمی کند و مسئولان پذیرش هنگام بررسی هر درخواست برای پذیرش به عوامل زیادی توجه می کنند.

فاکتورهای قابل توجه هنگام بررسی درخواست پذیرش شما شامل الگوهای نمرات ، دوره های خاص در سراسر دبیرستان و اعتبارات AP ، نمرات زبان شما ، نمره SAT یا ACT است که به دست آورده اید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در آمریکا را با دریافت مشاوره از کارشناسان رجبی تجربه کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی آمریکا

دانشگاه جانز هاپکینز ، دانشگاه هاروارد ، دانشگاه استنفورد ، دانشگاه کالیفرنیا-سانفرانسیسکو ، دانشگاه میشیگان آربور ، دانشگاه سرطان اندرسون تگزاس و بسیاری دانشگاه های آمریکایی دیگر هستند که هر سال در لیست بهترین دانشگاه های رادیولوژی آمریکا قرار می گیرند.

در زیر توضیحاتی از چند مورد از این دانشگاه ها بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در رادیولوژی و پزشکی هسته ای آمریکا ارائه شده است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای رشته های جستجو و به متقاضیان توضیح می دهند ، شما می توانید اطلاعات جزیی در یک صفحه دانشگاه پیدا کنید ، اما دائما در حال تغییر است ، فراموش نکنید که شما با همکاری مشاوران ما به روزترین اطلاعات را دریافت خواهید کرد.

برای تحصیل رادیولوژی ، می توانید دانشگاه های انگلستان را هم انتخاب کنید ، برای تحصیل در برخی از این دانشگاه ها نیازی به گذراندن دوره پریمدیکال هم ندارید ، مقاله تحصیل رشته رادیولوژی در انگلستان را بخوانید.

تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه هاروارد

تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه هاروارد ، قطعا انتخاب اول هر دانشجوی با استعدادی خواهد بود زیرا این دانشگاه برای رادیولوژی و پزشکی هسته ای شماره 1 در جهان است.

مرکز گوردون برای تصویربرداری پزشکی در بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشکده پزشکی هاروارد یک مرکز تحقیقاتی چند رشته‌ای است که به بهبود مراقبت از بیمار با توسعه و ترویج فناوری‌های جدید تصویربرداری زیست پزشکی مورد استفاده در تشخیص و درمان اختصاص داده شده است.

اولین دستگاه تصویربرداری پوزیترون در این مرکز اختراع شد ، امروزه مرکز گوردون بر تحقیق ، ترجمه به کاربرد بالینی و آموزش نسل بعدی دانشمندان و مهندسان در تصویربرداری پزشکی متمرکز است ، این فعالیت ها بر تحقیقات آکادمیک حمایت شده توسط آژانس های فدرال و همکاری های صنعتی تاکید دارند.

دانشجویان دوره پیش‌دکتری و همکاران فوق‌دکتری با شرکت در تحقیقات مداوم ، سمپوزیوم‌های آموزشی و دوره‌های آموزشی ، تجربه کسب می‌کنند که عمدتاً با هدف تقویت مشاغل آکادمیک خود انجام می‌شود.

تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه هاروارد

شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد برای تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا به شرح زیر است:

 • توصیه نامه
 • SAT یا ACT
 • سابقه دبیرستان
 • معدل متوسطه
 • رتبه متوسطه
 • تست های دیگر نه الزامی است و نه توصیه می شود.
 • تافل نه الزامی است و نه توصیه می شود.

تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه استنفورد

برنامه تصویربرداری پزشکی یکی از شناخته شده ترین برنامه ها و مراکز تصویربرداری زیست پزشکی چند رشته ای در استنفورد است ، این برنامه ها و مراکز علاوه بر بهبود مراقبت های بهداشتی، آموزش هایی را در رابط های رشته های مختلف ارائه می دهند.

خدمات تصویربرداری مراقبت های بهداشتی استنفورد متعهد به ارائه مراقبت های برجسته ، استفاده از تکنولوژی روز و ارائه تخصص فوق تخصصی دپارتمان رادیولوژی مشهور جهانی استنفورد است ، تیم متخصصان پزشکی این دپارتمان بالاترین استانداردهای برتری بالینی را در محیطی کاملا علمی حفظ می کنند.

شرایط پذیرش برای تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه استنفورد در وب سایت خود اعلام کرده است که برای هر دو چرخه پذیرش فعلی 2021-22 و چرخه بعدی 2022-23 ، استنفورد به نمرات ACT یا SAT برای متقاضیان سال اول یا انتقال نیاز نخواهد داشت.

آنها گفته اند که به چالش‌های مداوم ایجاد شده توسط همه‌گیری COVID-19 ، از جمله دسترسی محدود به تست پذیرش در سراسر جهان آگاه هستند و در نتیجه ، خط‌مشی اختیاری آزمون امسال را گسترش می‌دهند.

دکتر لورا عطاردی و ماکس دیهن از اعضا هیات علمی دپارتمان رادیولوژی استنفورد هستند ، آلیس اتینگر رادیولوژیست ، پروفسور و زن پیشگام بسیار مورد احترام و برجسته در رشته خود بوده و هر سال یک نفر جایزه ای به اسم او نامگذاری شده است ، دکتر Quynh-Thu Le در سال 2021 و دکتر آیریس گیبس نیز در سال 2020 به عنوان دریافت کننده جایزه آلیس اتینگر معرفی شدند.

هزینه تحصیل رادیولوژی در آمریکا

هزینه تحصیل رادیولوژی در آمریکا

هزینه تحصیل رادیولوژی در آمریکا ، در دانشگاه های دولتی اگر بدون بورسیه باشد برای دانشجوی ایرانی قطعا گران محسوب می شود اما با این حال در دانشگاه های خصوصی بسیار بیشتر است.از طرفی دانشجویان رادیولوژی می توانند امیدوار باشند که در حین تحصیل کار کنند و بخشی از هزینه ها را جبران نمایند. همچنین دانشگاه های دولتی وام های خوبی برای پشتیبانی هزینه های شما اعطا می کند که شش ماه پس از فارغ التحصیلی باید آنها را به صورت اقساط بازپرداخت کنید.

هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا در دانشگاه جان هاپکینز 50000 دلار در سال ، در دانشگاه …56000 دلار ، در دانشگاه هاروارد 64000 دلار (شهریه در منطقه 47,730 دلار ، شهریه در ایالت 47730 دلار ، شهریه خارج از ایالت 47730 دلار) و در دانشگاه کالیفرنیا – سانفرانسیسکو 36347 دلار است.

اگر از دسته رشته های علوم پزشکی ، رشته داروسازی را هم دوست دارید میتوانید در بهترین دانشگاه های آمریکا این رشته را تحصیل کنید ، شرایط اخذ پذیرش و هزینه های تحصیل را در مقاله تحصیل رشته داروسازی در آمریکا بخوانید.

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های آمریکا

برای تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا شروع با برنامه لیسانس تکنولوژی تصویربرداری است و دانشگاه ها با ارائه دروس عالی به شما کمک می کند که به یک فن‌شناس ماهر و یک رهبر مدبر تبدیل شوید.

آموزش رادیولوژی و انفورماتیک تصویربرداری در چند دهه گذشته به سرعت تکامل یافته است ، با شناخت روزافزون این موضوع که رشد و حفظ شیوه های رادیولوژی در آینده به شدت به رادیولوژیست هایی با مهارت های اصولی انفورماتیک متکی خواهد بود ، مسئولیت اجرای صحیح برنامه درسی انفورماتیک بر عهده برنامه های دستیاری رادیولوژی است.

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های آمریکا به طور مشترک شامل آناتومی ، فیزیک تابشی ، ارتوپدی ، رویه های ویژه رادیوگرافی و مراقبت از بیمار ، میکروبیولوژی ، پاتولوژی ، تکنیک تصویربرداری CT و کنتراست و موقعیت یابی رادیوگرافی می باشد.

در بخش کارورزی دانشجویان با رادیولوژی شکم ، تصویربرداری بدن / تصویربرداری مقطعی (CT، MR، ایالات متحده) ، تصویربرداری سینه ، رادیولوژی قلب قفسه سینه ، رادیولوژی قلب و عروق ، رادیولوژی اورژانسی ، رادیولوژی اسکلتی عضلانی ، رادیولوژی عصبی ، رادیولوژی هسته ای ، رادیولوژی کودکان ، رادیولوژی عروقی و مداخله ای ، تصویربرداری زنان ، نورورادیولوژی (سال اضافی در برخی از برنامه ها) و رادیولوژی اینترونشنال عصبی آشنا می شوند.

چارت درسی رشته پرستاری در آمریکا هم بسیار به روز و کامل است ، برای آشنایی بیشتر ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در آمریکا را با دقت مرور کنید.

اگر تصمیم به تحصیل در کشور آمریکا دارید، توجه شما را به مطالب زیر جلب می کنیم

برنامه آموزش خاص دانشگاه های آمریکایی

در برخی دانشگاه ها مانند برنامه آموزش خاص دانشگاه های آمریکایی ، برنامه لیسانس دوگانه در علوم رادیولوژی / MHS در تصویربرداری و رهبری پزشکی پیشرفته (3+1) این فرصت را به شما می دهد که هم مدرک لیسانس و هم کارشناسی ارشد و همچنین گواهینامه در دو روش رادیوگرافی را در مدت 4 سال دریافت کنید.

یک پیشنهاد نادر در آموزش عالی برنامه کارشناسی در علوم رادیولوژی که در 3 سال تکمیل می شود ، ابتدا مهارت های ارتباطی فنی و بین فردی را از طریق کلاس درس ، آزمایشگاه و تجربیات بالینی قوی توسعه می دهد.

در سال چهارم ، به برنامه تصویربرداری و رهبری پزشکی پیشرفته خواهید رفت ، یک همکاری منحصر به فرد بین دانشکده علوم بهداشتی ، گروه تصویربرداری تشخیصی و دانشکده تجارت ، بخش مدیریت مراقبت های بهداشتی و رهبری سازمانی.

این برنامه درسی یکپارچه و بین‌حرفه‌ای ، رشته‌های اصلی کسب‌وکار و دوره‌های هدایت‌شده مدیریت سلامت را با روش‌های تصویربرداری پیشرفته در 3 مسیر مجزا ترکیب می‌کند: تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) ، توموگرافی کامپیوتری (CT) و تصویربرداری زنان (WI).

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در آمریکا

با توجه به اینکه تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا در رتبه بندی بهترین دانشگاه ها برای رادیولوژی حرف اول را میزند ، بنابراین در بررسی مزایا و معایب تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا معایب قابل ذکری وجود نخواهد داشت اما با این حال ما جزییات را بررسی کرده ایم و نتیجه آنها را بیان کرده ایم.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در آمریکا

مزایا:

 • ایالات متحده از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته رادیولوژی است.
 • شما می توانید در دانشگاه های درجه یک جهان رشته رادیولوژی را بخوانید.
 • اغلب دانشگاه های آمریکا تسهیلات عالی برای تحصیل رادیولوژی دارند.
 • دانشگاه های آمریکایی پشتیبانی های خوبی مانند آموزش زبان و انواع کارگاه های آموزشی برای رادیولوژی دارند.
 • در بازار کار آمریکا میزان تقاضا برای رادیولوژیست در ایالات متحده در حال افزایش است.
 • مدارک تعداد زیادی از دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا مورد تایید ایران است.

معایب:

 • هزینه های تحصیل در آمریکا به طور کلی بالاست بویژه اینکه رشته رادیولوژی دارای دروس آزمایشگاهی و عملی است.
 • به دلیل شرایط خوب تحصیل رادیولوژی در آمریکا میزان رقابت برای پذیرش این رشته بالاست.
 • پس از پذیرش رشته رادیولوژی در آمریکا ، پروسه درخواست ویزای تحصیلی سختگیرانه است.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد.

به منظور تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا یا سایر رشته های تحصیلی ایالات متحده، حتما اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه پذیرش های اخذ شده را میبینید.

بازار کار و درآمد رادیولوژی در آمریکا

بازار کار و درآمد رادیولوژی در آمریکا برای کسانی که این رشته را انتخاب کرده اند کاملا ایده آل است ، زیرا شما جایی را انتخاب کرده اید که بهترین در جهان است.

میانگین حقوق برای کارمندان دارای مدرک کارشناسی ارشد رادیولوژی 79,448 دلار است در مقابل میانگین حقوق برای کارمندان با مدرک لیسانس رادیولوژی 58,501 دلار است.

زمانیکه شما مدرک رادیولوژی از دانشگاه های آمریکا گرفته اید هر مکان سومی را که برای کار آینده در ذهن داشته باشید ، از مدرک دانشگاهی شما استقبال خواهند کرد ، حتی شما برای بازگشت به ایران با استقبال مراکز بهداشتی و درمانی روبرو خواهید شد.

حتما شرایط و قوانین اقامت تحصیلی آمریکا برای رشته رادیولوژی را با سایر کشورها مقایسه کنید

آزمون های مجوز کار رادیولوژی در آمریکا

اگر لیسانس علوم رادیولوژی هستید برای کار در آمریکا باید در آزمون های مجوز رادیولوژی آمریکا شرکت کنید؛ معمولا تعداد فارغ التحصیلان لیسانس علوم رادیولوژی که در اولین تلاش ، آزمون گواهینامه رجیستری فناوری های رادیولوژی آمریکا (ARRT) یا یک آزمون مجوز دولتی نامحدود را گذرانده اند ، در مقایسه با تعداد فارغ التحصیلانی که در مدت شش ماه پس از فارغ التحصیلی در این آزمون شرکت می کنند ، نسبت 1 به 3 است.

اگر پزشک هستید و تخصص رادیولوژی می خوانید ، برای دریافت گواهی هیئت مدیره در رادیولوژی تشخیصی ، دو امتحان باید گذرانده شود؛ اولین امتحان ، The Core Exam است و 36 ماه بعد از تخصص قابل شرکت است ، دومین آزمون هم آزمون هیئت مدیره است که گواهی آن بلافاصله صادر می شود ؛ برای آشنایی بیشتر با شرایط کار در آمریکا ، مقاله لینک شده را بخوانید.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا را بررسی کردند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا

هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا در دانشگاه جان هاپکینز 50000 دلار در سال ، در دانشگاه …56000 دلار ، در دانشگاه هاروارد 64000 دلار (شهریه در منطقه 47,730 دلار ، شهریه در ایالت 47730 دلار ، شهریه خارج از ایالت 47730 دلار) و در دانشگاه کالیفرنیا – سانفرانسیسکو 36347 دلار است.

تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه هاروارد ، قطعا انتخاب اول هر دانشجوی با استعدادی خواهد بود زیرا این دانشگاه برای رادیولوژی و پزشکی هسته ای شماره 1 در جهان است.

میانگین حقوق برای کارمندان دارای مدرک کارشناسی ارشد رادیولوژی 79,448 دلار است در مقابل میانگین حقوق برای کارمندان با مدرک لیسانس رادیولوژی 58,501 دلار است.

دانشگاه های دولتی وام های خوبی برای پشتیبانی هزینه های شما اعطا می کند که شش ماه پس از فارغ التحصیلی باید آنها را به صورت اقساط بازپرداخت کنید.

شرایط پذیرش برای تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه استنفورد در وب سایت خود اعلام کرده است که برای هر دو چرخه پذیرش فعلی 2021-22 و چرخه بعدی 2022-23 ، استنفورد به نمرات ACT یا SAT برای متقاضیان سال اول یا انتقال نیاز نخواهد داشت.

ما در این مقاله اطلاعاتی را به عنوان مقدمه ای در زمینه تحصیل رشته رادیولوژی در آمریکا ایجاد کردیم ، اگر با مطالعه آن سوالات و ابهاماتی دارد ، با همکاران مشاور ما در دفتر شیراز و دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید و از راهنمایی های تخصصی آنها بهره بگیرید ، همچنین برای اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کاری به این کشور به مقاله مهاجرت کاری به آمریکا مراجعه نمایید.

در این قسمت دیدگاه مشتریان ما با پرونده های موفق ویزاشده را مشاهده می کنید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه