تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان

تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان ، یکی از رشته های پرطرفدار علوم تجربی محسوب می شود که اخیرا متقاضیان تحصیل در کشور آلمان درباره شرایط تحصیلی آن از ما سوال می پرسند ، اگر این رشته برای شما شناخته شده نیست ، با مطالعه این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آگاهی شما به سطح بالایی ارتقا پیدا خواهد کرد.

مطالعه یک برنامه گفتار و زبان درمانی می تواند به دانشجویان کمک کند تا درک درستی از تشخیص و درمان اختلالات زبانی به دست آورند ، همچنین این فرصت برای تخصص در یک زمینه خاص ، مانند کار با افراد در طیف اوتیسم وجود دارد.

اگر می خواهید در آلمان به یک گفتار درمان تبدیل شوید ، از ابتدا باید بدانید که این حرفه به صبر و حوصله زیاد نیاز دارد و از طرفی چون شما می خواهید به افراد آسیب دیده که نمی توانند به خوبی صحبت کنند ، صحبت کردن و یا گفتار صحیح را یاد بدهید ، پس باید مهارت های زبان آلمانی خودتان خیلی خوب باشد.

حتما کنجکاو شده اید تا بدانید شرایط تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان چیست و بازار کار آن چگونه است ، در ادامه با ما همراه باشید تا از شرایط تحصیل این رشته در آلمان اطلاعات جالب و جذاب تری بدست بیاورید.

همچنین در کنار مطالعه این مطلب ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را بخوانید و با چند و چون تحصیل این رشته ها در آلمان آشنا شوید.

فهرست مطالب

تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان را در این بخش از مقاله در قالب ویدئو و پادکست ارائه می دهیم. در حکمتر از دو دقیقه خلاصه مطالب این محتوا را دریافت خواهید کرد.

پادکست تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان

پخش ویدیو

کالج مورد نیاز رشته گفتار درمانی

مهم است که بدانید که تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان هم مانند بسیاری از رشته های دیگر در کشور آلمان به دو صورت قابل تحصیل است؛ آموزش از طریق دوره آوسبیلدینگ و یا گذراندن دوره دانشگاهی مربوط به رشته.

افرادی که می خواهند دوره آوسبیلدینگ را بگذرانند باید یک دوره سه ساله را به زبان آلمانی مطالعه کنند و پس از آن در آزمون پایانی شرکت کنند و سپس دیپلم فنی حرفه ای گفتار درمانی را می گیرند ، پذیرش در هنرستان یا کالج مورد نیاز رشته گفتار درمانی ، مستلزم تناسب سلامت با حرفه مورد نظر است.

اما کسانی که می خواهند تحصیل رشته گفتاردرمانی در آلمان را به صورت آکادمیک و از طریق دانشگاه ها دنبال کنند ، باید برای پذیرفته شدن در دانشگاه ها تلاش کنند ، گفتار درمانگران دانشگاهی در تشخیص ، درمان ، مشاوره ، پیشگیری و تحقیق اختلالات زبان ، گفتار ، صدا و بلع در بزرگسالان و کودکان متخصص هستند.

آیا رشته گفتاردرمانی نیاز به M-kurs دارد؟

ورود به دانشگاه های آلمان با دیپلم ایرانی معمولا قابل قبول نیست و متقاضیان باید دوره ای را به عنوان پیش دانشگاهی بگذرانند که به آن M-kurs می گویند.

اهمیت M-kurs معمولا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان بسیار برجسته شده است اما این ها تنها رشته هایی نیست که قبل از ثبت نام باید دوره پریمدیکال آلمان را برای آنها گذراند.

آیا رشته گفتاردرمانی نیاز به M-kurs دارد؟ در وب سایت های مخصوص توضیحات M-kurs گفته شده است که رشته های پیراپزشکی مانند فیزیوتراپی و گفتاردرمانی و همچنین رشته ای مانند میکروبیولوژی هم نیاز به گذراندن M-kurs دارند.

تنها در یک صورت متقاضیان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان از شرکت در ام کورس معاف هستند و آن زمانی است که در دانشگاه دولتی ایران قبول شده باشند و به مدت دو سال در این رشته تحصیل کرده باشند ، در اینصورت هم باز دانشگاه مورد نظر شما تعیین می کند که پیش نیاز لازم دارید یا خیر.

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی آلمان

تعداد دانشگاه هایی که امکان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در آلمان را فراهم می کنند ، زیاد هستند اما در اینجا شرکت مهاجرتی رجبی به معرفی بهترین دانشگاه های گفتاردرمانی آلمان بسنده کرده و از شما می خواهد اطلاعات بیشتر در این باب را از طریق تماس با مشاورین ما دریافت کنید.

حتما می دانید که آلمان دارای معتبر ترین و به نام ترین شرکت های داروسازی در جهان است ، شاید بخواهید شرایط تحصیل رشته داروسازی در آلمان را نیز بدانید ، مقاله لینک شده برترین دانشگاه های آلمان در این زمینه را نیز به شما معرفی خواهد کرد.

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی آلمان

دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH)

این دانشگاه همانگونه که از نام آن مشخص است در شهر هامبورگ آلمان قرار گرفته و رشته گفتار درمانی را در دانشکده علوم بهداشتی خود ارائه می دهد . زبان تحصیل آلمانی و مقطع کارشناسی در هشت ترم با عنوان لیسانس علوم برای دانشجویان تعریف شده است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ MSH به این صورت است که در مرحله اول استعداد ، انگیزه و نظم متقاضی نسبت به معدل وی درنظر گرفته می شود و همچین متقاضی باید از نظر دولت آلمان صلاحیت ورود به آموزش عالی را دارا و مدرک دیپلم معتبری را اخذ نموده باشد ، قابل ذکر است که پذیرش در این رشته تنها در ترم زمستان انجام می شود.

دانشگاه فردریک الکساندر (FAU)

علاقه مندان می توانند دوره گفتار درمانی را در مقطع کارشناسی در دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) سپری کنند که در نهایت آنها را به یک گفتاردرمانگر توانا مبدل می سازد . این دوره در دانشکده پزشکی دانشگاه و با حضور افراد بزرگی همچون دکترا پترا بندل برگزار می گردد.

دانشجویان در مقطع کارشناسی باید هفت ترم تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند و حتما مدکر دیپلم خود را جهت پذیرش ارائه دهند . دوره درخواست از 1 تا 30 نوامبر برای ترم زمستان هر سال است و دائطلبان باید سلامت جسمانی خود را به صورت کامل با انجام آزمایشات اثبات کنند.

برنامه های گفتاردرمانی دانشگاه آخن RWTH

برنامه های تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه آخن RWTH شامل مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد.

برنامه لیسانس در گفتار درمانی و برنامه کارشناسی ارشد در آموزش گفتار درمانی و تحقیق ، که بر پایه مدرک لیسانس است ، توسط دانشکده های پزشکی و فلسفه در دانشگاه RWTH آخن ارائه می شود.

دوره کارشناسی ارشد در زمینه آموزش و تحقیقات لوگوپدییک توسط دانشکده پزشکی و دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه آخنRWTH ارائه می شود.

هدف برنامه کارشناسی ارشد این است که فارغ التحصیلان را نه تنها برای گفتار درمانی آکادمیک در دانشگاه ها ، بلکه آنها را برای انجام تحقیقات خود در زمینه تشخیص و درمان نیز آموزش دهد.

برنامه های گفتاردرمانی دانشگاه آخن RWTH

گفتار درمانی در دانشگاه Julius-Maximilians

گفتار درمانی در دانشگاه Julius-Maximilians در ایالت وورزبورگ یک دوره گفتاردرمانی آکادمیک یا لوگوپدیک است که به عنوان یک مدرک لیسانس دوگانه یکپارچه با مدرک لیسانس علوم (B.Sc.) توسط دانشکده علوم انسانی در JMU ارائه می شود ، این مدرک باید در طول هفت ترم تحصیلی 210 واحد ECTS استاندارد کسب شود.

از آنجایی که کسب مهارت های عملی در محیط های واقعی خارج از دانشگاه امکان پذیر است ، دانشگاه این امکان را برای دانشجویان فراهم نموده تا بتوانند در آموزشگاه های حرفه ای به عنوان یک همکار و کارآموز به کسب تجربه مشغول شوند.

 

پذیرش گفتار درمانی Julius-Maximilians

برای پذیرش گفتار درمانی Julius-Maximilians محدودیت درخواست و پذیرش وجود دارد ، شروع تحصیل فقط در ترم زمستان است ، دوره درخواست  از 1 ژوئن تا 15 ژوئن(دوره قطعی) خواهد بود.

این دانشگاه برای ارائه یک مدرک موفق برنامه های مطالعه و برنامه های درسی را با مدرسه حرفه ای گفتار درمانی در وورزبورگ که توسط Caritas Schulen GmbH اداره می شود ، هماهنگ کرده است ، بنابراین ثبت نام در مدرسه حرفه ای نیز به شدت توصیه می شود.

این رشته برای تکمیل یک دوره درمانی موفق ، گفتاردرمانگران را به دانش نظری مستدل در مورد علت شناسی ، علائم ، تشخیص افتراقی ، روش های تشخیصی و درمانی اختلالات فردی و همچنین دانش پایه از رشته های مجاور نزدیک میکند.

آنها باید بتوانند به طور انتقادی در مورد نتایج تحقیقات جاری صحبت کنند و بر این اساس اقدامات درمانی خود را زیر سوال ببرند و توجیه کنند.

این الزامات در این دوره تحصیلی از طریق ادغام نزدیک تئوری و عملکرد حرفه ای مربوطه از ابتدای دوره انجام میشود ، این همان چیزی است که ارزش افزوده ویژه دوره “گفتار درمانی یا لوگوپدیک” در وورزبورگ را ایجاد می کند.

متقاضیان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه وورزبورگ باید از تعامل و برقراری ارتباط با افراد در هر سنی و با انعطاف پذیری بهره مند باشند ، دقت کنید که آشنایی کامل به زبان آلمانی ، چه گفتاری و چه نوشتاری ، الزامی است.

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در آلمان

متقاضیان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور معمولا باید دارای مدرک دیپلم و گواهی صلاحیت ورود به آموزش عالی باشند و نیازی برای شرکت در آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در آلمان ندارند. همچنین مهم است بدانید که برای این رشته داشتن سلامت جسمی و برخی استانداردهای فیزیکی برای دانشگاه مهم است و ممکن استدر مصاحبه از شما سوالاتی در این زمینه پرسیده شود.

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در آلمان​

برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه آخن RWTH در الزامات خود برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد گفتار درمانی از آزمون ورودی صحبت به میان آورده اند؛ این دانشگاه یک آیین نامه آزمون تنظیم می کند که تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شرایط پذیرش وجود دارد یا خیر توسط هیئت آزمون دانشگاه آخن انجام می شود.

مقرراتی که برای تمام دوره های تحصیلی لیسانس و کارشناسی ارشد دانشگاه آخن اعمال می شود و همچنین اطلاعات دقیق در مورد مدارک لازم و مهارت های زبانی مورد نیاز را می توان در مقررات آزمون جامع RWTH ، موجود در وبسایت دانشگاه یافت.

هزینه تحصیل گفتار درمانی در آلمان

هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) ، به این صورت است که در ترم های 1 تا 6 (بخش برنامه مطالعاتی یکپارچه آموزشی) شهریه 200 یورو در ماه است و در ترم های 7 و 8 (بخش تمام وقت) شهریه به 450 یورو در ماه تغییر پیدا می کند و هزینه درخواست و ثبت نام در این رشته نیز تنها 100 یورو است.

شهریه تحصیل رشته گفتار در مانی دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) به ازای هر ترم در مجموع 127 یورو (52 یورو هزینه اتحادیه دانشجویی به اضافه 75 یورو کمک همبستگی برای هر ترم) است.

این موضوع را فراموش نکنید که امکان تحصیل چنین رشته ای در دانشگاه های خصوصی آلمان هم امکانپذیر است اما شهریه آن برای یک دانشجوی ایرانی بسیار زیاد خواهد بود ، مشهورترین دانشگاه خصوصی آلمان که تدریس در آن هم به زبان انگلیسی است ، دانشگاه جیکوبز است که رشته گفتار درمانی را ارائه نمی کند.

در کنار تمامی شرایط و هزینه های تحصیل در آلمان، هزینه های تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش هم در اروپا بسیار مقرون به صرفه است ، با مطالعه مقاله لینک شده ، هزینه دو کشور آلمان و اتریش را با هم مقایسه کنید.

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های آلمان

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های آلمان

چارت درسی تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان به نحوی تدوین شده است که در پایان تحصیلات، شایستگی و صلاحیت های مرتبط با شغل را به دانشجو ارائه می دهد؛ پس در طول دوره تحصیل ، دانش نظری مستدل در زمینه‌های نظریه علمی ، روش‌های تحقیق ، رویکردهای پژوهشی میان‌رشته‌ای و مبانی رشته‌های همجوار پزشکی ، روان‌شناسی ، زبان‌شناسی و آموزش‌های درمانی و ویژه کسب می‌شود.

برگزار کننده برنامه اخذ مدرک گفتار درمانی آلمان طیف گسترده دوره های دانشگاهی خود را از طریق همکاری نزدیک بین دانشکده پزشکی و  علوم انسانی پوشش می دهد.

مهارت های نظری در گفتار درمانی از ترم اول با انجام تمرین تخصصی مربوط تکمیل می شود و نظارتی که همراه با آموزش عملی است در کل دوره به منظور توسعه صلاحیت درمانی مبتنی بر علم رفتار درمانی  انجام می شود.

سرفصل های اصلی دوره گفتار درمانی در آلمان به شرح زیر است:

 • مبانی نظری پزشکی
 • مبانی نظری از پداگوژی ، آموزش ویژه و آوایی
 • فلسفه علم ، روش تحقیق ، نظریه آزمون و تحقیق در گفتار درمانی
 • مبانی نظری از روانشناسی
 • مبانی نظری از زبان شناسی و عمل شناسی
 • آموزش صدا و گفتار
 • مهارت های حرفه ای و دولتی
 • تئوری و عملکرد حرفه ای اختلالات لگوپدی
 • کارآموزی

دوره کارشناسی علوم گفتاردرمانی 7 ترم طول می کشد ، آزمون دولتی برای گفتار درمانگران به عنوان پیش نیاز برای ورود به بازار کار پس از ترم 6 قابل برگزاری است.

ضمنا لازم به ذکر است که همچون چارت درسی این رشته که بیان شد، چارت درسی رشته پرستاری هم در دانشگاه های آلمان بسیار به روز و کامل در سایت رجبی آورده شده است، اگر به تحصیل رشته پرستاری در آلمان علاقه دارید یا شخصی را می شناسید که به دنبال آن است، مقاله لینک شده را حتما بخوانید و یا انتشار دهید.

نه تنها رشته گفتار درمانی آلمان بلکه تمامی رشته های تحصیلی مورد تقاضا در این کشور و تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان، برای کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی امری بسیار ساده از نظر انجام و آسان از نظر داشتن تجربه است. همانطور که در ویدیو مشاهده میکنید نمونه هایی از ویزاهای تحصیلی اخذ شده توسط این شرکت را به نمایش گذاشته ایم.

زبان تحصیل گفتار درمانی در آلمان

بر این اساس که زبان رسمی کشور آلمان زبان آلمانی است و خیلی هم در مورد آن تعصب دارند؛ بنابراین اگر که تصمیم شما برای تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان قطعی است باید به این موضوع دقت زیاد داشته باشید که اولین و مهم ترین گزینه برای موفقیت ، آموزش بهینه زبان آلمانی است.

کار در حوزه گفتاردرمانی حتی خیلی بیشتر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیاز به مهارت های زبان دارد ، سطح زبان درخواستی را دانشگاه مورد نظر شما تعیین می کند و چنانچه دانش زبان کافی نداشته باشید دانشگاه پیشنهاد می کند که در دوره های پیش نیاز شرکت کنید.

زبان تحصیل رشته گفتار درمانی در بهترین دانشگاه های گفتاردرمانی ، دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) و همچنین دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) ، زبان آلمانی است و قطعا برای ورود به ارائه مدرک زبان در حد B2 نیاز دارید.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در آلمان

مشاوران شرکت  حقوقی مهاجرتی رجبی طبق روال همیشه ، در این بخش هم تلاش دارند به مزایا و معایب تحصیل رشته گفتاردرمانی در آلمان اشاره کنند ، این موارد را در زیر میبینید:

مزایا:

 • تحصیل گفتاردرمانی در دانشگاه های جهانی آلمان امکانپذیر است.
 • با توجه به تحولات اجتماعی و جمعیت شناختی و ساختارهای در حال تغییر خدمات بهداشتی و اجتماعی آلمان ، تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان چشم انداز خوبی دارد.
 • موقعیت های شغلی گفتاردرمانی برای نیروهای متخصص این رشته در کلینیک ها و بیمارستان های آلمان عالی است.
 • اعتبار مدرک دانشگاه های برتر پزشکی آلمان دلیل مستحکمی برای استقبال دانشگاه های جهانی دیگر برای ادامه تحصیل و یا اشتغال گفتار درمانی است.

معایب:

 • برای تحصیل گفتار درمانی نیاز است که پروسه معادل سازی مدرک طی شود که کمی خسته کننده است.
 • حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید ، باز هم برای کار با مدرک گفتار درمانی نیاز دارید که مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را داشته باشید.
 • در عین حال که شرایط کار گفتاردرمانی در آلمان ایده آل است اما قوانین کاری می تواند برای خارجی ها خسته کننده باشد.
 • شما از لحاظ روحی باید از کارکردن با بچه ها لذت ببرید و خلاقیت داشته باشدی و بارها و بارها یک کلمه را تکرار کنید.

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در آلمان

با مدرک لیسانس گفتاردرمانی در آلمان فرصت های شغلی زیادی در مراکز درمانی وجود دارد اما برنامه کارشناسی ارشد این رشته نه تنها برای تحقیقات درمانی بلکه برای حرفه ای شدن در آموزش گفتار درمانی نیز به دانشجویان آموزش می دهد ، این امر به ویژه با داشتن مدرک دکترا ، دری را برای کار در زمینه تحقیقات درمانی در دانشگاه ها و سایر مؤسسات تحقیقاتی باز می کند.

با این حال ، فارغ التحصیلان برنامه کارشناسی ارشد نیز آموخته اند که مطالب حرفه ای و عملی را به روش آموزشی تهیه کنند و این مطالب را به وضوح و با مهارت بیان کنند و این موضوع آنها را برای انجام وظایف تدریس در دانشگاه واجد شرایط می کند.

علاوه بر این ، در زمینه‌های بالینی ، کارشناسان ارشد گفتاردرمانی برای انجام وظایف اداری ، نظارتی و هماهنگ کننده مناسب هستند.

میانگین دستمزد یک گفتاردرمان در آلمان نزدیک به 6000 یورو در ماه است که البته با توجه به تجربه و سابقه کاری فرق می کند؛ افراد با 1 تا 3 سال تجربه کاری 3900 یورو در ماه و افراد دارای تجربه بالای 5 سال نزدیک به 7000 یورو در سال است.

برای شناخت بهتر بازار های شغلی آلمان و قوانین کاری این کشور حتی به عنوان گفتاردرمانگر، پیشنهاد می کنیم مقاله کار در آلمان را مرور کنید.

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در آلمان

سوالات پر تکرار تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان

هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) ، به این صورت است که در ترم های 1 تا 6 (بخش برنامه مطالعاتی یکپارچه آموزشی) شهریه 200 یورو در ماه است و در ترم های 7 و 8 (بخش تمام وقت) شهریه به 450 یورو در ماه است و هزینه درخواست و ثبت نام در این رشته نیز 100 یورو است.
شهریه تحصیل رشته گفتار در مانی دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) به ازای هر ترم در مجموع 127 یورو (52 یورو هزینه اتحادیه دانشجویی به اضافه 75 یورو کمک همبستگی برای بلیط ترم) است.

زبان تحصیل رشته گفتار درمانی در بهترین دانشگاه های گفتاردرمانی -دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) و همچنین دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) ، زبان آلمانی است و قطعا برای ورود به ارائه نمره زبان در حد B2 نیاز دارید.

بله ، حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید ، باز هم برای کار با مدرک گفتار درمانی نیاز دارید که مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را داشته باشید.

میانگین دستمزد یک گفتاردرمان در آلمان نزدیک به 6000 یورو در ماه است که البته با توجه به تجربه و سابقه کاری فرق می کند؛ افراد با 1 تا 3 سال تجربه کاری 3900 یورو در ماه و افراد دارای تجربه بالای 5 سال نزدیک به 7000 یورو در سال است.

دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) ، در شهر هامبورگ قرار دارد و رشته گفتار درمانی در این دانشگاه در دانشکده علوم بهداشتی ارائه می شود که برترین انتخاب برای تحصیل این رشته در آلمان است.

در این مقاله شما یک نمای کلی از شرایط و ضوابط تحصیل رشته گفتاردرمانی در آلمان را مطالعه کردید، اگر برای تحصیل این رشته به دنبال یک مشاور مهاجرتی معتبر هستید ، می توانید با کارشناسان مهاجرتی با تجربه و کاردان در شرکت مهاجرتی رجبی در شعب مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز ارتباط برقرار کنید ، همچنین سایر مقالات سایت می تواند کمک شایانی به شما کنند تا درست انتخاب کنید و تصمیم بگیرید پس توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به آلمان را بعنوان یک محتوای جامع و کامل بخوانید تا با راه های امن و سریع ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید.

5/5 - (90 امتیاز)

4 دیدگاه در “تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان

 1. احسان گفت:

  واقعا فکر نمیکردم تحصیل گفتار درمانی آسان باشد چطور میتوانم مراحل را شروع کنم؟
  سنم 20 سال هست و مدرک دیپلم تجربی دارم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اصلی ترین مدارک لازم، دیپلم، مدرک زبان آلمانی و تمکن مالی می باشند. برای بررسی شرایط تان و دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.

   با تشکر از سوال شما

 2. محسن ابولوردی گفت:

  بنده روانشناس هستم و دوره های زبان آلمانی را در سطح C1 گذرانده ام، آیا میتوانم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و بعدا اشتغال به آلمان بروم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورت داشتن شرایط لازم بله امکان پذیر است.
   معدل، سن و رزومه پژوهشی تحقیقاتی تان باید بررسی شود.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *