تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان

تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان

تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان ، یکی از رشته های پرطرفدار علوم تجربی محسوب می شود که اخیرا متقاضیان تحصیل در کشور آلمان درباره شرایط تحصیلی آن از ما سوال می پرسند ، اگر این رشته برای شما شناخته شده نیست ، با مطالعه این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آگاهی شما به سطح بالایی ارتقا پیدا خواهد کرد.

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را بخوانید و با چند و چون تحصیل این رشته های در آلمان آشنا شوید.

مطالعه یک برنامه گفتار و زبان درمانی می تواند به دانشجویان اجازه دهد تا درک درستی از تشخیص و درمان اختلالات زبانی به دست آورند ، همچنین این فرصت برای تخصص در یک زمینه خاص ، مانند کار با افراد در طیف اوتیسم وجود دارد.

اگر می خواهید در آلمان به یک گفتار درمان تبدیل شوید ، از ابتدا باید بدانید که این حرفه به صبر و حوصله زیاد نیاز دارد و از طرفی چون شما می خواهید به افراد آسیب دیده که نمی توانند به خوبی صحبت کنند ، صحبت کردن و یا گفتار صحیح را یاد بدهید ، پس باید مهارت های زبان آلمانی خودتان خیلی خوب باشد.

حتما کنجکاو شده اید تا بدانید شرایط تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان چیست و بازار کار آن چگونه است ، در ادامه با ما همراه باشید تا از شرایط تحصیل این رشته در آلمان اطلاعات جالب و جذاب تری کشف کنید.

کالج مورد نیاز رشته گفتار درمانی

مهم است که بدانید که تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان هم مانند بسیاری از رشته های دیگر در کشور آلمان به دو صورت قابل تحصیل است؛ آموزش از طریق دوره آوسبیلدینگ و یا گذراندن دوره دانشگاهی مربوط به رشته.

افرادی که می خواهند دوره آوسبیلدینگ را بگذرانند باید یک دوره سه ساله را به زبان آلمانی مطالعه کنند و پس از آن در آزمون پایانی شرکت کنند و سپس دیپلم فنی حرفه ای گفتار درمانی را می گیرند ، پذیرش در هنرستان یا کالج مورد نیاز رشته گفتار درمانی ، مستلزم تناسب سلامت با حرفه مورد نظر است.

اما کسانی که می خواهند تحصیل رشته گفتاردرمانی در آلمان را به صورت آکادمیک و از طریق دانشگاه ها دنبال کنند ، باید برای پذیرفته شدن در دانشگاه ها تلاش کنند ، گفتار درمانگران دانشگاهی در تشخیص ، درمان ، مشاوره ، پیشگیری و تحقیق اختلالات زبان ، گفتار ، صدا و بلع در بزرگسالان و کودکان متخصص هستند.

آیا رشته گفتاردرمانی نیاز به M-kurs دارد؟

ورود به دانشگاه های آلمان با دیپلم ایرانی معمولا قابل قبول نیست و متقاضیان باید دوره ای را به عنوان پیش دانشگاهی بگذرانند که به آن M-kurs می گویند.

اهمیت M-kurs معمولا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان بسیار برجسته شده است اما این ها تنها رشته هایی نیست که قبل از ثبت نام باید دوره پریمدیکال آلمان را برای آنها گذراند.

آیا رشته گفتاردرمانی نیاز به M-kurs دارد؟ در وب سایت های مخصوص توضیحات M-kurs گفته شده است که رشته های پیراپزشکی مانند فیزیوتراپی و گفتاردرمانی و همچنین رشته ای مانند میکروبیولوژی هم نیاز به گذراندن M-kurs دارند.

تنها در یک صورت متقاضیان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان از شرکت در ام کورس معاف هستند و آن زمانی است که در دانشگاه دولتی ایران قبول شده باشند و به مدت دو سال در این رشته تحصیل کرده باشند ، در اینصورت هم باز دانشگاه مورد نظر شما تعیین می کند که پیش نیاز لازم دارید یا خیر.

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی آلمان

تعداد دانشگاه هایی که امکان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در آلمان را فراهم می کنند ، زیاد هستند اما در اینجا مشاوران رجبی به معرفی بهترین دانشگاه های گفتاردرمانی آلمان بسنده کرده و از شما می خواهند اطلاعات بیشتر در این باب را از طریق تماس با آنها دریافت کنند.

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی آلمان

حتما می دانید که آلمان دارای معتبر ترین و به نام ترین شرکت های داروسازی در جهان است ، شاید بخواهید شرایط تحصیل رشته داروسازی در آلمان را نیز بدانید ، مقاله لینک شده برترین دانشگاه های آلمان در این زمینه را نیز به شما معرفی خواهد کرد.

دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH)

دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) ، در شهر هامبورگ قرار دارد و رشته گفتار درمانی در این دانشگاه در دانشکده علوم بهداشتی ارائه می شود ، از بزرگان این دانشکده در زمینه گفتار درمانی پروفسور کریسینا نلز را نام برد ، زبان آموزش این رشته در این دانشگاه آلمانی است و در مقطع کارشناسی (لیسانس علوم) در هشت ترم ارائه می شود.

هدف MSH آموزش بهینه کارکنان متخصص و ترکیبی ، از کسب دانش در مورد روش های علمی و شرایط چارچوب قانونی با آموزش عملی در برخورد مستقیم با بیماران است ، مدل مطالعه ای این دانشگاه ، دانشجو را به طور مطلوب برای شغلی در بازار دائماً در حال توسعه مراقبت های بهداشتی آماده می کند و فرصت هایی را برای تخصص ، به عنوان مثال در زمینه علوم اعصاب یا سلامت و روانشناسی ، ارائه می دهد.

شرایط اخذ پذیرش از MSH به این صورت است که در مرحله اول استعداد ، انگیزه و نظم متقاضی از گواهی معدل وی از اهمیت بالاتری برخوردار است ، همچین متقاضی باید از نظر دولت آلمان صلاحیت ورودی آموزش عالی را دارا باشد و دارای مدرک دیپلم معتبر باشد ، قابل ذکر است که پذیرش در این رشته تنها در ترم زمشتان انجام می شود.

دانشگاه فردریک الکساندر (FAU)

مقطع لیسانس گفتار درمانی در دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) یک دوره نمونه است و در عین حال ، آموزش هایی را برای تبدیل شدن به یک گفتاردرمانگر دارای گواهی دولتی و تحصیل در مقطع کارشناسی در گفتار درمانی با مدرک لیسانس علوم ارائه می دهد.

مقطع لیسانس گفتار درمانی در ارلانگن یک دوره نمونه است و در عین حال ، آموزش هایی را برای تبدیل شدن به یک گفتار درمانگر دارای گواهی دولتی ارائه می دهد ، این دوره در دانشکده پزشکی FAU ارلانگن-نورنبرگ با همکاری نزدیک با مدرسه حرفه ای دولتی برای گفتار درمانی در ارلانگن برگزار می شود ، از بزرگان این بخش می توان دکتر پترا بندل را نام برد.

دانشجویان در مقطع کارشناسی باید هفت ترم تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند ، پذیرش توسط مدرسه حرفه ای گفتار درمانی این دانشگاه از طریق مدرک دیپلم در ارلانگن انجام می شود و دوره درخواست از 1 تا 30 نوامبر برای ترم زمستان هر سال است.

اثبات واکسیناسیون یا محافظت ایمنی در ابتدای دوره مورد نیاز است ، بدون این مدرک، آموزش عملی در موسسه ارلانگن امکان پذیر نیست ، مدارک لازم را در مصاحبه دریافت خواهید کرد.

دکتر یورگن گوندل ، مشاور دانشگاهی در دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ در مرکز اطلاعات و مشاوره برای طراحی دوره و خدمات شغلی زبان تحصیل گفتار درمانی در این دانشگاه آلمانی است و مشاوره تحصیلی ارائه می دهد.

برنامه های گفتاردرمانی دانشگاه آخن RWTH

برنامه های تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه آخن RWTH شامل مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد ، برنامه لیسانس در گفتار درمانی و برنامه کارشناسی ارشد در آموزش گفتار درمانی و تحقیق ، که بر پایه مدرک لیسانس است ، توسط دانشکده های پزشکی و فلسفه در دانشگاه RWTH آخن ارائه می شود.

هر دو مدرک از برنامه Diplom در آموزش و تحقیق گفتار درمانی که اولین مدرک از نوع خود در آلمان بود که آموزش های پیشرفته ای را برای گفتاردرمانگران حرفه ای ارائه می کرد ، رشد کردند.

دوره کارشناسی ارشد در زمینه آموزش و تحقیقات لوگوپدییک توسط دانشکده پزشکی و دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه آخنRWTH ارائه می شود.

هدف برنامه کارشناسی ارشد این است که فارغ التحصیلان را نه تنها آموزش هایی برای ارائه آموزش گفتار درمانی آکادمیک در دانشگاه ها ارائه دهد ، بلکه آنها را برای انجام تحقیقات خود در زمینه تشخیص و درمان نیز آموزش دهد.

شرط لازم برای پذیرش در برنامه های گفتاردرمانی دانشگاه آخن شامل مدرک اولیه دانشگاه است و برخی توضیحات هم در ایین نامه آزمون دانشگاه قرار داده می شود ، درباره این آیین نامه بیشتر بدانید به بخش ازمون ورودی گفتاردرمانی در آلمان مراجعه کنید.

مدیر پزشکی پروفسور ایتتل ، رئیس پروفسور اوهلیگ و مدیر دوره آموزشی پروفسور بینکوفسکی از افراد مشهور این دانشگاه برای تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان هستند.

گفتار درمانی در دانشگاه Julius-Maximilians

گفتار درمانی در دانشگاه Julius-Maximilians در ایالت وورزبورگ یک دوره گفتاردرمانی آکادمیک یا لوگوپدیک است که به عنوان یک مدرک لیسانس دوگانه یکپارچه با مدرک لیسانس علوم (B.Sc.) توسط دانشکده علوم انسانی در JMU ارائه می شود ، این یک درس تک موضوعی است و باید در طول هفت ترم تحصیلی 210 واحد ECTS استاندارد کسب شود.

اگرچه مهارت های عملی را فقط می توان در خارج از دانشگاه به دست آورد ، برای این منظور دانشجویان دانشگاه می توانند به عنوان شریک همکاری از آموزشگاه حرفه ای گفتار درمانی در وورزبورگ قرارداد آموزشی دریافت کنند.

پذیرش گفتار درمانی Julius-Maximilians

برای پذیرش گفتار درمانی Julius-Maximilians محدودیت درخواست و پذیرش دارد ، شروع تحصیل فقط در یک ترم زمستانی امکان پذیر است ، دوره درخواست در مدرسه حرفه ای برای گفتار درمانی در وورزبورگ از 1 ژوئن تا 15 ژوئیه (دوره قطعی) است.

پذیرش گفتار درمانی Julius-Maximilians

این دانشگاه برای ارائه یک مدرک موفق برنامه های مطالعه و برنامه های درسی را با مدرسه حرفه ای گفتار درمانی در وورزبورگ که توسط Caritas Schulen GmbH اداره می شود ، هماهنگ کرده است ، بنابراین ثبت نام در مدرسه حرفه ای به شدت توصیه می شود.

این رشته برای یک مداخله درمانی موفق ، گفتاردرمانگران به دانش نظری مستدل در مورد علت شناسی ، علائم ، تشخیص افتراقی ، روش های تشخیصی و درمانی اختلالات فردی و همچنین دانش پایه از رشته های مجاور نیاز دارند.

آنها باید بتوانند به طور انتقادی در مورد نتایج تحقیقات جاری تأمل کنند و بر این اساس اقدامات درمانی خود را زیر سؤال ببرند و توجیه کنند.

این الزامات در این دوره تحصیلی از طریق ادغام نزدیک تئوری و عملکرد حرفه ای مربوطه از ابتدای دوره در نظر گرفته می شود ، این همان چیزی است که ارزش افزوده ویژه دوره “گفتار درمانی / لوگوپدیک” در وورزبورگ را ایجاد می کند.

متقاضیان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه وورزبورگ باید از تعامل و برقراری ارتباط با افراد در هر سنی و انعطاف پذیری لذت ببرند ، اعتماد به زبان آلمانی ، چه گفتاری و چه نوشتاری ، الزامی است.

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در آلمان

متقاضیان تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور معمولا باید دارای مدرک دیپلم و گواهی صلاحیت ورود به آموزش عالی باشند و نیازی برای شرکت در آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در آلمان ندارند.

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در آلمان

همچنین مهم است بدانید که برای این رشته داشتن سلامت جسمی و برخی استانداردهای فیزیکی برای دانشگاه مهم است و ممکن است از شما مصاحبه شود.

برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه آخن RWTH در الزامات خود برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد گفتار درمانی از آزمون ورودی صحبت به میان آورده است؛ این دانشگاه یک آیین نامه آزمون تنظیم می کند که تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شرایط پذیرش وجود دارد یا خیر توسط هیئت آزمون دانشگاه آخن انجام می شود.

مقرراتی که برای تمام دوره های تحصیلی لیسانس و کارشناسی ارشد دانشگاه آخن اعمال می شود و همچنین اطلاعات دقیق در مورد مدارک لازم در مورد مهارت های زبانی مورد نیاز را می توان در مقررات آزمون جامع RWTH یافت ، مقررات آزمون فقط به زبان آلمانی منتشر می شود زیرا از نظر قانونی لازم الاجرا هستند.

هزینه تحصیل گفتار درمانی در آلمان

هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) ، به این صورت است که در ترم های 1 تا 6 (بخش برنامه مطالعاتی یکپارچه آموزشی) شهریه 200 یورو در ماه است و در ترم های 7 و 8 (بخش تمام وقت) شهریه به 450 یورو در ماه است و هزینه درخواست و ثبت نام در این رشته نیز 100 یورو است.

شهریه تحصیل رشته گفتار در مانی دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) به ازای هر ترم در مجموع 127 یورو (52 یورو هزینه اتحادیه دانشجویی به اضافه 75 یورو کمک همبستگی برای بلیط ترم) است.

این موضوع را فراموش نکنید که امکان تحصیل چنین رشته ای در دانشگاه های خصوصی آلمان هم امکانپذیر است اما با شهریه آن برای یک دانشجوی ایرانی بسیار زیاد خواهد بود ، مشهورترین دانشگاه خصوصی آلمان که تدریس به زبان انگلیسی است ، دانشگاه جیکوبز است که رشته گفتار درمانی را ارائه نمی کند.

هزینه های تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش هم در اروپا بسیار مقرون به صرفه است ، با مطالعه مقاله لینک شده ، هزینه دو کشور آلمان و اتریش را با هم مقایسه کنید.

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های آلمان

چارت درسی تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان ، شایستگی روش شناختی و صلاحیت های مرتبط با شغل را ارائه می دهد؛ در طول دوره تحصیل ، دانش نظری مستدلی در زمینه‌های نظریه علمی ، روش‌های تحقیق ، رویکردهای پژوهشی میان‌رشته‌ای و مبانی رشته‌های همجوار پزشکی ، روان‌شناسی ، زبان‌شناسی و آموزش‌های درمانی و ویژه کسب می‌شود.

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های آلمان

برنامه مدرک طیف گسترده ای از دوره های دانشگاهی خود را از طریق همکاری نزدیک بین دانشکده پزشکی و دانشکده علوم انسانی پوشش می دهد.

مهارت های نظری از ترم اول با کسب تمرین تخصصی مربوطه تکمیل می شود ، نظارتی که همراه با آموزش عملی است در کل دوره به منظور توسعه صلاحیت درمانی مبتنی بر علمی و رفتار درمانی منعکس شده انجام می شود.

ماژول های اصلی دوره گفتاردرمانی در آلمان به شرح زیر است:

 • مبانی نظری پزشکی
 • مبانی نظری از پداگوژی ، آموزش ویژه و آوایی
 • فلسفه علم ، روش تحقیق ، نظریه آزمون و تحقیق در گفتار درمانی
 • مبانی نظری از روانشناسی
 • مبانی نظری از زبان شناسی و عمل شناسی
 • آموزش صدا و گفتار
 • مهارت های حرفه ای و دولتی
 • تئوری و عملکرد حرفه ای اختلالات لگوپدی
 • کارآموزی

اطلاعات ویژه دوره کارشناسی علوم (گفتاردرمانی) 7 ترم طول می کشد ، آزمون دولتی برای گفتار درمانگران (به عنوان پیش نیاز برای تمرین حرفه ای عملی) پس از ترم 6 تکمیل می شود.

چارت درسی رشته پرستاری هم در دانشگاه های آلمان بسیار به روز و کامل است ، اگر به تحصیل رشته پرستاری در آلمان علاقه دارید ، مقاله لینک شده را حتما بخوانید.

زبان تحصیل گفتار درمانی در آلمان

بر این اساس که زبان رسمی کشور آلمان زبان آلمانی است و خیلی هم در مورد آن تعصب دارند؛ بنابراین اگر که تصمیم شما برای تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان قطعی است باید به این موضوع دقت زیاد داشته باشید که اولین و مهم ترین گزینه برای موفقیت ، آموزش بهینه زبان آلمانی است.

کار در حوزه گفتاردرمانی حتی خیلی بیشتر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیاز به مهارت های زبان دارد ، سطح زبان درخواستی را دانشگاه مورد نظر شما تعیین می کند و چنانچه دانش زبان کافی نداشته باشید دانشگاه پیشنهاد می کند که در دوره های پیش نیاز شرکت کنید.

زبان تحصیل رشته گفتار درمانی در بهترین دانشگاه های گفتاردرمانی -دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) و همچنین دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) ، زبان آلمانی است و قطعا برای ورود به ارائه نمره زبان در حد B2 نیاز دارید.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در آلمان

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی طبق روال همیشه ، در این بخش هم تلاش دارند به مزایا و معایب تحصیل رشته گفتاردرمانی در آلمان اشاره کنند ، این موارد را در زیر میبینید:

مزایا:

 • تحصیل گفتاردرمانی در دانشگاه های جهانی آلمان امکانپذیر است.
 • با توجه به تحولات اجتماعی و جمعیت شناختی و ساختارهای در حال تغییر خدمات بهداشتی و اجتماعی آلمان ، تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان چشم انداز خوبی دارد.
 • موقعیت های شغلی گفتاردرمانی برای نیروهای متخصص این رشته در کلینیک ها و بیمارستان های آلمان عالی است.
 • اعتبار مدرک دانشگاه های برتر پزشکی آلمان دلیل مستحکمی برای استقبال دانشگاه های جهانی دیگر برای ادامه تحصیل و یا اشتغال گفتار درمانی است.

معایب:

 • برای تحصیل گفتار درمانی نیاز است که پروسه معادل سازی مدرک طی شود که کمی خسته کننده است.
 • حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید ، باز هم برای کار با مدرک گفتار درمانی نیاز دارید که مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را داشته باشید.
 • در عین حال که شرایط کار گفتاردرمانی در آلمان ایده آل است اما قوانین کاری می تواند برای خارجی ها خسته کننده باشد.
 • شما از لحاظ روحی باید از کارکردن با بچه ها لذت ببرید و خلاقیت داشته باشدی و بارها و بارها یک کلمه را تکرار کنید.

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در آلمان

با مدرک لیسانس گفتاردرمانی در آلمان فرصت های شغلی زیادی در مراکز درمانی وجود دارد اما برنامه کارشناسی ارشد این رشته نه تنها برای تحقیقات درمانی بلکه برای حرفه ای شدن در آموزش گفتار درمانی نیز به دانشجویان آموزش می دهد ، این امر به ویژه با داشتن مدرک دکترا ، دری را برای کار در زمینه تحقیقات درمانی در دانشگاه ها و سایر مؤسسات تحقیقاتی باز می کند.

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در آلمان

با این حال ، فارغ التحصیلان برنامه کارشناسی ارشد نیز آموخته اند که مطالب حرفه ای و عملی را به روش آموزشی تهیه کنند و این مطالب را به وضوح و با مهارت بیان کنند و این موضوع آنها را برای انجام وظایف تدریس در دانشگاه واجد شرایط می کند.

علاوه بر این ، در زمینه‌های بالینی ، کارشناسان ارشد گفتاردرمانی برای انجام وظایف اداری ، نظارتی و هماهنگ کننده مناسب هستند.

میانگین دستمزد یک گفتاردرمان در آلمان نزدیک به 6000 یورو در ماه است که البته با توجه به تجربه و سابقه کاری فرق می کند؛ افراد با 1 تا 3 سال تجربه کاری 3900 یورو در ماه و افراد دارای تجربه بالای 5 سال نزدیک به 7000 یورو در سال است.

برای شناخت بهتر بازار های شغلی آلمان و قوانین کاری این کشور ، مقاله کار در آلمان را مرور کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان

تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) خواندید ، با ما از طریق بخش دیدگاه در پایین همین صفحه در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح نمایید.

هزینه رشته گفتار درمانی در آلمان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان در دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) ، به این صورت است که در ترم های 1 تا 6 (بخش برنامه مطالعاتی یکپارچه آموزشی) شهریه 200 یورو در ماه است و در ترم های 7 و 8 (بخش تمام وقت) شهریه به 450 یورو در ماه است و هزینه درخواست و ثبت نام در این رشته نیز 100 یورو است.
شهریه تحصیل رشته گفتار در مانی دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) به ازای هر ترم در مجموع 127 یورو (52 یورو هزینه اتحادیه دانشجویی به اضافه 75 یورو کمک همبستگی برای بلیط ترم) است.

زبان رشته گفتار درمانی در آلمان چیست؟

زبان تحصیل رشته گفتار درمانی در بهترین دانشگاه های گفتاردرمانی -دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) و همچنین دانشگاه فردریک الکساندر (FAU) ، زبان آلمانی است و قطعا برای ورود به ارائه نمره زبان در حد B2 نیاز دارید.

اگر به زبان انگلیسی را انتخاب کنم ، آیا باز هم نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی وجود خواهد داشت؟

بله ، حتی اگر به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید ، باز هم برای کار با مدرک گفتار درمانی نیاز دارید که مدرک زبان آلمانی در سطح C1 را داشته باشید.

دستمزد یک گفتاردرمان در آلمان چقدر است؟

میانگین دستمزد یک گفتاردرمان در آلمان نزدیک به 6000 یورو در ماه است که البته با توجه به تجربه و سابقه کاری فرق می کند؛ افراد با 1 تا 3 سال تجربه کاری 3900 یورو در ماه و افراد دارای تجربه بالای 5 سال نزدیک به 7000 یورو در سال است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته گفتار درمانی در آلمان کدام است؟

دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی هامبورگ (MSH) ، در شهر هامبورگ قرار دارد و رشته گفتار درمانی در این دانشگاه در دانشکده علوم بهداشتی ارائه می شود که برترین انتخاب برای تحصیل این رشته در آلمان است.

در این مقاله شما یک نمای کلی از شرایط و ضوابط تحصیل رشته گفتاردرمانی در آلمان دریافت کردید ، اگر برای تحصیل این رشته به دنبال یک مشاور مهاجرتی معتبر هستید ، می توانید با وکلای مهاجرتی با تجربه و کاردان در موسسه مهاجرتی رجبی در شهر های تهران و شیراز ارتباط برقرار کنید ، همچنین سایر مقالات سایت می تواند کمک شایانی به شما باشد ، توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به آلمان را بخوانید تا با راه های امن و سریع ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید.

5/5 - (87 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *