تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش

تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش یکی از گزینه های موجود برای علاقمندان تحصیل در این رشته در خارج از کشور است ، برای آشنایی با شرایط و جزئیات تحصیل در اتریش در رشته گفتار درمانی و سایر رشته های تحصیلی با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

گفتار درمانی به اختلالات درک گفتار ، زبان گفتاری و نوشتاری ، بیان ، تنفس ، صدا ، عملکردهای دهان و صورت ، توانایی های شنوایی و بلع مربوط می شود که در افراد تازه متولد شده تا مسن رخ می دهد

وظیفه اصلی درمانگر گفتار و زبان / آسیب شناس گفتار و زبان ، پیشگیری ، بررسی ، تشخیص ، درمان و تحقیقات علمی اختلالات در ارتباطات کلامی و غیرکلامی انسان است ؛ این دوره در دانشگاه های اتریش به ماژول هایی تقسیم می شود که برخی از آنها به صورت بین رشته ای ارائه می شوند ، حوزه های مورد مطالعه شامل مبانی پزشکی عمومی و مرتبط با شغل و مطالب مرتبط از علوم مرتبط می باشد.

قبل از شروع صبحت اصلی همچنین یادآور می شویم که شما می توانید برای افزایش سطح آگاهی خود در زمینه تحصیل رشته های علوم پزشکی در اتریش به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش مراجعه نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش

تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش در مقطع کارشناسی ارائه می شود ؛ برای پذیرش در این رشته متقاضیان بایستی دوره دبیرستان خود در رشته های علوم را با موفقیت به پایان رسانده باشند. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از ویدیو و پادکست زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

پادکست تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش

پخش ویدیو

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی اتریش

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتریش در سطح جهانی معتبر هستند ، برخی از این دانشگاه ها در بین دانشگاه ها دولتی و برخی دیگر خصوصی هستند ، در میان موسسات آموزش عالی این کشور دانشگاه های علمی کاربردی عملکرد به سزایی در آموزش و پرورش دانشجویان دارند ، تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش در میان رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های علمی کاربردی است ، در ادامه تعدادی از دانشگاه های برتر ارائه دهنده رشته گفتار درمانی را معرفی می کنیم.

دانشگاه علمی کاربردی کارینتیا

دانشگاه علوم کاربردی کارینتیا یک کالج آموزش عالی در کارینتیا ، اتریش است که در سال 1995 تأسیس شد و دارای چهار پردیس در کارنتیا است: فلدکیرشن ، کلاگنفورت ، اسپیتال / درو و ویلاخ.

در حال حاضر حدود 40 رشته در زمینه های مهندسی، بازرگانی، مراقبت های بهداشتی و همچنین مسائل اجتماعی ارائه می شود ، رشته گفتار درمانی در دانشگاه کارینتیا در مقطع کارشناسی ارائه می شود که 3 سال طول می کشد ، ظرفیت پذیرش این رشته تحصیلی 14 نفر است ؛ روش پذیرش در این رشته سه مرحله ای است که شامل :

  • آزمون رتبه بندی کتبی
  • آزمون استعداد های پزشکی – گفتار درمانی
  • مصاحبه پذیرش است.
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به آسانی پذیرش در دانشگاه های اتریش را با مشاورین رجبی تجربه کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه علوم کاربردی برای حرفه های بهداشت اتریش

دانشگاه علوم کاربردی برای حرفه های بهداشت اتریش در سپتامبر 2010 تأسیس شد ، این دانشگاه 8 برنامه کارشناسی و 3 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که همه آنها در حوزه های موضوعی علوم بهداشتی هستند ؛ دروس در این دانشگاه به زبان آلمانی برگزار می شود و هیچ مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه نمی دهد ؛ حدود 800 دانشجو در این دانشگاه علوم کاربردی در 5 مکان مختلف در لینز، اشتایر و ولز تحصیل می کنند.

تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارائه می شود ، ظرفیت پذیرش این دانشگاه 18 نفر در هر سال است ؛ در برنامه تحصیلی لیسانس «گفتار و زبان درمانی» دانش‌آموزان مهارت ‌های فنی- روشی ، اجتماعی-ارتباطاتی و اعتماد به نفس و همچنین تخصص علمی را کسب می‌کنند که برای کار در حرفه گفتار درمانی لازم است.

این مهارت ها در چارچوب یک آموزش مبتنی بر علمی در ارتباط با آموزش عملی در دانشگاه علوم کاربردی اتریش بالا و در محل کار آموزش داده می شود ؛ حداقل سن برای برنامه کارشناسی در این دانشگاه 18 سال است و حداکثر محدودیت سنی وجود ندارد.

دانشگاه علوم کاربردی برای حرفه های بهداشت اتریش

FH JOANNEUM

FH JOANNEUM یکی از بزرگترین کالج های آموزش عالی در اتریش است ، حدود 4600 دانشجو و حدود 651 کارمند دارد ؛ پردیس اصلی در گراتس واقع شده است و دو مکان اضافی در Kapfenberg و Bad Gleichenberg وجود دارد.

FH JOANNEUM تقریبا 70 برنامه تحصیلی در زمینه های مختلف از جمله تجارت ، فناوری ، طراحی ، رسانه ، معماری ، بهداشت و خدمات اجتماعی ارائه می دهد ، برنامه ها تمرین محور ، پروژه محور و بین رشته ای هستند.

تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارائه می شود ، این رشته یک دوره سه ساله تمام وقت است که منجر به دریافت مدرک تحصیلی لیسانس علوم در مطالعات بهداشتی (BSc) می شود ، در طول دوره ، دانشجویان واجد شرایط انجام به عنوان گفتار درمانگر حرفه ای هستند.

فرآیند گفتار درمانی شامل تشخیص و درمان اختلالات زبان ، گفتار ، صدا ، بلع و شنوایی است ، این برنامه تمام دانش و مهارت هایی را که برای تمرین به عنوان یک گفتاردرمان نیاز دارید به شما آموزش می دهد.

این شامل یادگیری انتخاب و بکارگیری مواد تشخیصی مناسب و متعاقبا به کارگیری مناسب ‌ترین روش‌ های درمانی است ؛پس از یادگیری تئوری تشخیص و درمان ، دانش تئوری خود را در طول دوره های کارآموزی خارج از دانشگاه ( ترم 3 تا 6) یا در اتاق های درمانی تمرین آموزشی لوگوپدی خود برنامه (ترم 4 تا 6) به کار خواهند برد.

هزینه تحصیل گفتار درمانی در اتریش

اتریش از مقرون به صرفه ترین کشور ها برای تحصیلب است ، هزینه تحصیل در این کشور از اغلب کشور هایی اروپایی پایین تر است ، برای تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش هر ترم ملزم به پرداخت 363 یورو به عنوان هزینه تحصیل خواهید بود ، البته دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه اتحادیه دانشجویی در هر ترم می باشند.

از دیگر کشورهای ارائه دهنده رشته گفتار درمانی در اروپا ، اسپانیا است ، مقاله تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا را مطالعه کرده و هزینه های دو کشور را با هم مقایسه نمایید.

زبان تحصیل گفتار درمانی در اتریش

زبان آلمانی پس از زبان انگلیسی سومین زبان پر کاربرد در سطح جهان است که زبان رسمی کشور اتریش است ، تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش به این زبان تدریس می شود و حداقل سطح مورد نیاز برای پذیرش در این رشته سطح B2 است.

زبان تحصیل رشته داروسازی در اتریش هم آلمانی است ، این رشته هم یکی از محبوب ترین رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های این کشور است ؛ مقاله لینک را در همین سایت بخوانید.

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در اتریش

برای پذیرش و تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش مانند دانشگاه علمی کاربردی کارینتیا شرکت و قبولی در آزمون و مصاحبه مورد نیاز است ، این آزمون ها از سوی خود دانشگاه طراحی و ارائه می شود.

اگر تصمیم به تحصیل در رشته های پیرا پزشکی و کار در اتریش گرفتید، حتما موضوعات زیر را هم مطالعه کنید

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های اتریش

طبق چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های اتریش دانشجویان محصل در رشته گفتار درمانی ملزم به گذراندن 180 واحد درسی در طول 3 سال تحصیل خود هستند ، این 180 واحد شامل دروس اجباری ، اختیاری و کارآموزی می شود.

ترم اول

آکوستیک ، مبانی فیزیکی و روان آکوستیک ، روانشناسی عمومی و روانشناسی رشد ، آناتومی عمومی و خاص ، فیزیولوژی عمومی و خاص ، نظارت کاربردی: بهداشت روانی و مدیریت استرس ؛ نفس، صدا، گفتار و زبان: تجربه و ایجاد ،کاوش در زمینه های شغلی ، دکترین حرفه ای: مقدمه ، ارگونومی و تئوری حرکت ، مبانی زبان شناسی ، راهبردهای ارتباط مشارکتی و بحث ، فرآیند گفتار درمانی و تضمین کیفیت ،آسیب شناسی و بهداشت کاربردی ، پدیده صدا ، توسعه گفتار و زبان برای تک زبانه و چند زبانه

ترم دوم

نظارت کاربردی: درگیری و تشدید ، کارآموزی ، مجله باشگاه و تحقیقات ادبیات ، روانشناسی بالینی و روانشناسی سلامت ،گفتار درمانی در توانبخشی ، فرآیند لوگوپدی برای اختلالات تلفظ ، فرآیند لوگوپدی در اختلالات دهان و صورت ، فرآیند SLP در اختلالات صوتی ، آموزش و پرورش و تعلیم ، اطفال ، روانشناسی زبان ، ریتمیک در گفتار درمانی ، تئوری-عمل-انتقال ، بیماری های دندان و دهان، ارتودنسی، درمان ارتودنسی و جراحی دهان

ترم سوم

نظارت کاربردی: رابطه درمانی حرفه ای ، شنوایی شناسی و شنوایی سنجی ، کارآموزی ، حرکت و موقعیت در اتحادیه اروپا ، SLP در توانبخشی ، فرآیند SLP در فلج عصب صورت ، فرآیند SLP در دیسفاژی نوروژنیک ، فرآیند SLP در دیسفاژی ساختاری ، فرآیند لوگوپدی در اختلالات رشد گفتار ، فرآیند SLP در اختلالات صوتی 2 ، فرآیند لوگوپدی در صورت اختلال در خواندن، نوشتن و حساب ، عصب شناسی و زبانشناسی بیماری شناسی ، مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب و توانبخشی اعصاب ، عصب روانشناسی ، روانپزشکی ، تئوری-عمل-انتقال.

ترم چهارم

نظارت کاربردی: بیماری های مزمن، مرگ و میر ، شنوایی شناسی و شنوایی سنجی 2 ، کارآموزی ،تمرین مبتنی بر شواهد ، فرآیند SLP در زبان شنوایی و اختلالات گفتاری ، فرآیند SLP در دیس گلوسی و اختلالات بینی ، فرآیند SLP در اختلالات زبان عصبی ، فرآیند SLP در اختلالات گفتاری عصبی ، فرآیند SLP در اختلالات روانی ، فرآیند SLP: توسعه در شرایط دشوار ، فرآیند SLP: ارتباط در شرایط دشوار ، سیستماتیک عملکرد عصبی ، شنوایی شناسی کودکان، سمعک و ایمپلنت های بهبود شنوایی ،تمرین بازتاب ، روش های تحقیق کمی

ترم پنجم

سمینار پایان نامه کارشناسی 1 ، کارآموزی ، مقابله با موقعیت های چالش برانگیز در زمینه بین حرفه ای و بین المللی ، استراتژی های بحث و مشاوره در SLP ، عمل بالینی اتحادیه اروپا ، فرآیند لوگوپدی در سالمندان ، فرآیند لوگوپدی در پزشکی مراقبت های ویژه ، فرآیند لوگوپدی در نوزادان ، انتقال تئوری-عمل ، نظارت کاربردی: شخصیت درمانی SE

ترم ششم

سمینار پایان نامه کارشناسی 2 ، آزمون لیسانس ، مطالعات بازرگانی و خوداشتغالی ، اخلاق و تنوع ، ارتقای سلامت و پیشگیری در گفتار درمانی ، اقتصاد سلامت و بهداشت عمومی ، تمرین بازتاب ، سمینار نوآوری SE ، حوزه انتخابی ، لوگوپدیک در زمینه بالینی خاص ، لوگوپدیک در زمینه ارتقاء سلامت و پیشگیرانه

اتریش یکی از برترین مقاصد تحصیلی اروپاست و یکی از برترین رشته های تحصیلی آن رشته پرستاری است ، شرایط و هزینه های تحصیل رشته پرستاری در اتریش را در مقاله لینک شده بخوانید.

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های اتریش

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا با  کیفیت بالای خدمات در کنار تجربه زیاد، روند کار پرونده های مهاجرتی را با موفقیت طی کنیم. به منظور تحصیل گفتار درمانی اتریش یا سایر رشته ها در کشور اتریش، حتما اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشور مختلف را میبینید که نشان می دهد ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مشاورین رجبی با مشاوره رایگان تمامی رشته های دانشگاه های اتریش را به شما معرفی خواهند نمود.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مزایا و معایب تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش

اتریش یکی از گزینه های عالی برای تحصیل دانشجویان در خارج از کشور است ، البته باید در نظر داشت که تحصیل در این کشور همانند سایر کشور های دیگر با چالش هایی همراه است وکه با شناخت آن ها می توان بهترین تصمیم را گرفته و بهترین کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنید.

مزایای تحصیل گفتار درمانی در اتریش

  • تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهان
  • هزینه تحصیل مناسب
  • بازار کار مناسب پس از پایان تحصیل در این کشور

معایب تحصیل گفتار درمانی در اتریش

  1. عدم برگزاری دروس به زبان انگلیسی
  2. نیاز به فراگیری زبان آلمانی و دشواری های فراگیری آن
  3. عدم برگزاری رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

بررسی و مقایسه شرایط تحصیل گفتار درمانی در دیگر کشورهای اروپایی را هم به شما پیشنهاد میکنیم

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در اتریش

متخصصان گفتار و زبان درمانگر بر اساس معاینه و تشخیص و برنامه درمانی مناسب ، هدف درمانی را ترسیم می کنند ، آنها همه روش ها را متناسب با بیماران به کار می گیرند و بیماران و اطرافیانشان را هدف قرار داده و به آنها توصیه می کنند ؛ بنابراین درمان جنبه های روشی ، اجتماعی و بین فردی را در نظر می گیرد و بنابراین به ادغام مجدد بهینه فرد آسیب دیده در روال روزانه و شغل خود کمک می کند.

گفتار درمانگران طیف وسیعی از روش ها از رشته‌ های علمی مختلف دارند ، به عنوان مثال از پزشکی، زبان شناسی ، روانشناسی و آموزش.

آن ها در بیمارستان ها ، کلینیک های سرپایی ، مراکز توانبخشی ، مهدکودک ها و مدارس ، مراکز مشاوره ، خانه های سالمندان و خانه های سالمندان ، تسهیلات برای افراد با نیازهای ویژه ، جراحی یا تمرینات گروهی خود مشغول به کار می شوند.

متوسط دستمزد ناخالص گفتاردرمانگر در اتریش 64077 یورو یا معادل نرخ ساعتی 31 یورو است ، علاوه بر این، آنها میانگین پاداشی معادل 1076 یورو دریافت می‌کنند ؛ یک گفتاردرمانگر سطح ابتدایی (1 تا 3 سال سابقه) به طور متوسط 45604 یورو حقوق دریافت می کند ، از طرف دیگر، گفتار درمانگر سطح ارشد (8 سال سابقه کار) به طور متوسط 79222 یورو حقوق دریافت می کند.

چنانچه قصد مهاجرت کاری به اتریش را دارید ، حتما باید با قوانین کار در این کشور و نحوه پرداخت دستمزد آشنا باشید ، مقاله کار در اتریش ، پیشتر در همین سایت به شما عزیزان ارائه شده است.

تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش را مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی کردند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در ارتباط باشید و مشاوره دریافت نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش

برای تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه های اتریش هر ترم ملزم به پرداخت 363 یورو به عنوان هزینه تحصیل خواهید بود ، البته دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه اتحادیه دانشجویی در هر ترم می باشند.

دانشگاه علوم کاربردی کارینتیا که یک کالج آموزش عالی در کارینتیا ، اتریش است و دارای چهار پردیس در کارنتیا است: فلدکیرشن ، کلاگنفورت ، اسپیتال / درو و ویلاخ.

زبان آلمانی پس از زبان انگلیسی سومین زبان پر کاربرد در سطح جهان است که زبان رسمی کشور اتریش است ، رشته گفتار درمانی در دانشگاه های اتریش به این زبان تدریس می شود و حداقل سطح مورد نیاز برای پذیرش در این رشته سطح B2 است.

برای پذیرش در رشته گفتار درمانی در برخی از دانشگاه های اتریش مانند دانشگاه علمی کاربردی کارینتیا شرکت و قبولی در آزمون و مصاحبه مورد نیاز است ، این آزمون ها از سوی خود دانشگاه طراحی و ارائه می شود.

متوسط دستمزد ناخالص گفتاردرمانگر در اتریش 64077 یورو یا معادل نرخ ساعتی 31 یورو است ، علاوه بر این، آنها میانگین پاداشی معادل 1076 یورو دریافت می‌کنند ؛ یک گفتاردرمانگر سطح ابتدایی (1 تا 3 سال سابقه) به طور متوسط 45 604 یورو حقوق دریافت می کند ، از طرف دیگر، گفتار درمانگر سطح ارشد (8 سال سابقه کار) به طور متوسط 79222 یورو حقوق دریافت می کند.

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی موضوعاتی درباره تحصیل رشته گفتار درمانی در اتریش را بررسی و اطلاعات کلی پیرامون آن را بیان کردند ، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با دفاتر شرکت  در شهر شیراز و دفتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین تلاش کنید با مطالعه مقاله مهاجرت به اتریش با تمام راه های قانونی و امن مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

پرونده های موفق شرکت رجبی را در این بخش می بینید که چه دیدگاهی نسبت به عملکرد ما دارند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه