مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

در طول تاریخ مردم برای دستیابی به شرایط زندگی بهتر مهاجرت می کردند ، اما در طول دهه های اخیر آمار مهاجرت بسیار افزایش یافته است و مردم خواهان زندگی در کشورهای توسعه یافته هستند . یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت ، مهاجرت تحصیلی است . مشاورین مجرب موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی با نگارش این مقاله و با بیان جزئیات و شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند در تلاش هستند راهگشای متقاضیان مهاجرت تحصیلی باشند .

 بررسی مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

نیوزیلند در جنوب غربی اقیانوس آرام است . این کشور از  زیبا ترین محیط زیست در کل جهان برخوردار می باشد . نیوزلند از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده است . مهربانی و مهمان نوازی مردم این کشور مشهور است ؛ جمعیت این کشور چهار و نیم میلیون نفر می باشد . انگلیسی و مائوری دو زبان رسمی این کشور هستند و انگلیسی زبان رایج کشور محسوب می شود .

نیوزلند در زمره کشورهای توسعه یافته و متمول قرار دارد و هفتمین کشور دنیا از نظر شاخص توسعه انسانی است . شهر ولینگتون پایتخت و سومین شهر پرجمعیت این کشور است . مسیحیت مهم ترین دین نیوزلند است . واحد پول این کشور دلار نیوزلند است . شهرهای مهم نیوزلند آوکلند ، کرایست چرچ ، ولینگتون ، هامیلتون ، دنیدن و تائورانگا است .

نظام آموزشی نیوزلند در سطح جهانی است . در این نظام آموزشی اصول سنتی با نوآوری خلاقیت و تفکر جدید برای تربیت نسلی مجهز برای قرن 21 ترکیب می شوند .

نیوزلند دارای 8 دانشگاه است که شامل پنج دانشگاه دولتی و سه دانشگاه آزاد است ، 18 آموزشگاه فنی و حرفه ای در این کشور وجود دارد . یکی از ویژگی مهم دانشگاه های نیوزلند پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی است . برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند در هر سنی و در هر مقطعی می توان تقاضا داد ، مثلا ادامه تحصیل در  مقطع دبیرستان ، کالج ،  کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری .

دانشگاه اوتاگو در نیوزلند

دروس در دانشگاه های نیوزلند به زبان انگلیسی ارائه می شوند و برای ورود به دانشگاه های این کشور مدرک های معتبر زبان انگلیسی مانند تافل یا  آیلتس ضروری است . حداقل نمره آیلتس برای ورود به دانشگاه های این کشور 6 است .

دانشگاه های معتبر نیوزلند

همانگونه که پیش از این بیان شد این کشور دارای 8 دانشگاه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به نیوزلند است که در این بخش از مقاله به معرفی تعداد از آن ها می پردازیم :

 • دانشگاه اوکلند : این دانشگاه در سال 1883 تاسیس شد . نه تنها این دانشگاه بزرگترین دانشگاه نیوزلند است بلکه یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است . حدود یک چهارم از دانشجویان محصل در این دانشگاه بین المللی هستند . رشته های مهندسی و فناوری ، هنر ، اقتصاد ، روانشناسی ، فلسفه ، پزشکی ، دندان پزشکی  و غیره در این دانشگاه ارائه می شوند .
 • دانشگاه اوتاگو : این دانشگاه که یکی از زیباترین دانشگاهی جهان است در سال 1869  در شهر دنیدن تاسیس شد . تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند و از بورسیه تحصیلی این دانشگاه بهره مند می گردند . در این دانشگاه رشته های حقوق ، علوم اجتماعی ، روانشناسی ، مهندسی کامپیوتر ، پزشکی و دندانپزشکی و غیره ارائه می شوند .
 • دانشگاه کانتربری : این دانشگاه در شهر کرایست چرچ در سال 1838 تاسیس شد . این دانشگاه در چهل سال گذشته میزبان هزاران نفر دانشجوی بین المللی بوده است . مدارک و مهارت زبان انگلیسی برای دانشجویان ضروری است . در این دانشگاه یک آموزشگاه زبان برای آماده سازی دانشجویان وجود دارد . همچنین در این دانشگاه  یک دوره مقدماتی یک ساله برای رسیدن دانش آموزان به استاندارد های لازم برای ورود به این دانشگاه برگزار  می شود .

مجوز کار بعد از اتمام تحصیل

دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های نیوزلند تحصیل کرده اند بعد از اتمام تحصیل می تواند در نیوزلند مانده و کار کنند ،  برای این کار به ویزای کار  نیاز دارند . دانشجویان بعد از اتمام درس خود قادرند براساس رشته تحصیلی خود تا چهار سال کار کنند و حتی می توانند بعد از گذشت دو سال از کار تقاضای اقامت دائم دهند . برای متقاضیانی که خواستار مهاجرت کاری به نیوزلند هستند ، پیشنهاد می شود مقاله مربوطه در این زمینه را مطالعه کنند .

البته براساس قانون اداره کار نیوزلند دانشجویان بین المللی مجاز به اشتغال در کارهای پاره وقت هستند ، آن ها می توانند تا 20 ساعت در هفته  و یا کل تعطیلات را  طبق شرایط ویزای خود کار کنند .

موارد مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

 • پذیرش از یکی از دانشگاه های نیوزیلند
 • پاسپورت معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • تضمین کتبی برای خوابگاه مناسب برای متقاضیان تحصیل زیر هجده سال
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوپیشینه برای متقاضیان بالای هفده سال
 • گواهی سلامت
 • رسید بیمه سلامت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • پرداخت هزینه ویزا

ویزا برای همسر و فرزندان

در اغلب موارد ، به همسر و فرزندان یک دانشجو ویزای بازدید کننده برای زمان تحصیل همسر یا والدین اعطا می شود . همسران دانشجویان می تواند با ویزای کار در نیوزلند مشغول به کار تمام وقت شوند . البته بدون ویزای کار و با داشتن ویزای ملاقات کننده مجاز به کار در این کشور نیستند .

هزینه تحصیل و زندگی در نیوزلند

شهریه تحصیل بر طبق دانشگاه ها ، رشته و شهر متفاوت است . شهریه تحصیل در نیوزلند ممکن است تا 10000 یا 18000 دلار نیوزلند در یک سال برای دوره کارشناسی باشد . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تقریبا بین 14000 تا 24000 دلار نیوزلند برای یک سال است .

زندگی در نیوزلند

هزینه زندگی در نیوزلند بر اساس سبک زندگی و شهر متفاوت است . هر دانشجو حدود 300 تا 350 دلار نیوزلند صرف هزینه های کلی زندگی یک هفته خود می کند .  هزینه زندگی در نیوزلند 145 درصد بیشتر از ایران است . این هزینه شامل هزینه غذا ، پوشک ، حمل و نقل ، سلامت ، تفریح و سرگرمی و اینترنت و غیره است . البته هزینه اجاره خانه 121 درصد بیشتر از ایران است .

امید است با مطالعه مقاله فوق از جزئیات مهاجرت تحصیلی به نیوزلند آگاهی یابید . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به استرالیا و سایر کشورها می توانید با دفاتر موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از تجارب مشاورین موسسه در تمام مراحل مهاجرت بهره مند شوید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.