10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل

10 تا از کم هزینه ترین کشورهای برای تحصیل این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند تا بتوانید ضمن تجربه تحصیل ارزان به مدرکی معتبر در سطح بین الملل نیز برسند

کشورهای مطرحی در سطح اروپا و جهان وجود دارند که با رنکینگ بالا به شما فرصت می دهند تا پرداخت هزینه اندک بتوانید از امکانات آموزشی آنها بهره مند شوید.

در این مقاله قصد داریم تا به 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل بپردازیم و چنانچه از علاقه مندان به دریافت ویزای هر یک از این کشورها هستید با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید تا با توجه به رزومه تحصیلی تان به بهترین انتخاب ممکن برسید.

البته خوب است بدانید که تحصیل رایگان می تواند به شیوه های مختلف اتفاق بیوفتد که به کشور مقصد و دانشگاه انتخابی تان وابسته است ، برخی از کشورها تحصیل در دانشگاه های دولتی را برای تمامی متقاضیان اعم از داخلی و خارجی رایگان اعلام نموده و تنها مبلغ اندکی را به عنوان هزینه ثبت نام دریافت می کنند.

در حالی که برخی دیگر با ارائه بورسیه تحصیلی فرصت تحصیل به صورت رایگان را به دانشجویان بین المللی می دهند که در مقاله بورسیه های تحصیلی خارج کشور به آن پرداخته ایم ، در اغلب موارد این بورسیه می تواند بخشی از هزینه های زندگی شما را نیز شامل شود که مزیتی دو چندان است ، در این عنوان با ما همراه باشید تا برجسته ترین این کشورها را بشناسید و البته در کنار این مقاله ، محتوای مقاله تحصیل در خارج از کشور را نیز بخوانید تا با برترین کشور ها و دانشگاه های خارج از کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل

در این بخش ، توصیه می کنیم ویدئو و پادکستی را که روناک از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه داده است ، توجه نمایید ، اگر وقت کافی برای مطالعه این مقاله را ندارید میتوانید در حدود دو دقیقه مهم ترین موضوعات این مطلب را از طریق این فایل ها دریافت کنید.

پادکست 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل​

نمایش ویدیو درباره 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل​

آلمان و تحصیل رایگان

نام آلمان و تحصیل رایگان را همیشه با هم می شنویم ، آلمان کشوری نام آشنا برای ایرانیان به عنوان یکی از مقصدهای تحصیلی رایگان در اروپا شناخته می شود که به شما فرصت می دهد تا با یادگیری زبان آلمانی بتوانید در دانشگاه های دولتی این کشور به پذیرش رسیده و با پرداخت شهریه ای اندک به یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی در سطح جهان برسید.

دقت داشته باشید که یادگیری زبان آلمانی علاوه بر فراهم نمودن سیستم آموزشی رایگان به شما امکان کار و زندگی در یکی از مدرن ترین کشورهای جهان را می دهد که فرصتی استثنایی است البته خوب است علاوه بر شهریه تحصیلی از هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور نیز اطلاعات لازم را کسب کنید تا بدانید که نیاز به پرداخت چه مبلغی در ماه بابت مخارج زندگی خود خواهید داشت.

در رابطه با هزینه های زندگی دانشجویی آلمان را نمی توان جزو گزینه های ارزان اروپا دانست اما آنگونه هم که فکر می کنید گران نیست ، در صورتی که علاقه مند به تحصیل به زبان انگلیسی هستید باید به سراغ مراکز خصوصی این کشور بروید که با پرداخت شهریه گاها با مبالغ بالا همراه است.

آلمان و تحصیل رایگان
لهستان، هزینه کم به زبان انگلیسی

لهستان ، هزینه کم به زبان انگلیسی

لهستان ، هزینه کم به زبان انگلیسی را برای دانشجویانش فراهم کرده ؛ حتما در فهرست خود نام کشور لسهتان را به عنوان یکی از اصلی ترین 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل مدنظر داشته باشید ، پایتخت لهستان شهر وارویک در اغلب فهرست های جهانی جزو 5 مقصد ارزان برای دانشجویان تلقی می شود و کسانی که دارای مدرک زبان لهستانی باشند می توانند به صورت رایگان در این کشور به تحصیل مشغول شوند.

برای اینکه بتوانید به شرایط تحصیل رایگان در این کشور برسید می توانید در دوره های آموزش زبان که در کالج های متعددی در این کشور برگزار می شود شرکت کرده و مهارت لازم را به دست آورید.

یکی دیگر از مزیت های اصلی لهستان پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور نیز می باشد . لهستان در تامین نیازهای اصلی مردم خود به خوبی عمل نموده و بابت مایحتاج زندگی هزینه های زیادی به مردم متحمل نمی شود ، از این رو دانشجویان که همواره هزینه زندگی کمتری نسبت به سایرین دارند حداقل ها را پرداخت خواهند کرد.

در فکر مهاجرت تحصیلی هستید و ابهام و تردید دارید ؟ مقالات زیر بسیاری از سوالات شما را پاسخ خواهد داد.

اتریش تحصیل تقریباً رایگان

در اتریش تحصیل تقریبا رایگان است ؛ علاوه بر هزینه تحصیل باید رتبه دانشگاه های کشور مقصد را نیز مدنظر قرار داد که بتوان به عنوان یک مقصد ایده آل برای رسیدن به تحصیل رایگان در آن تلاش نمود ، دانشگاه های اتریش یکی از گزینه های موجود است که هر دوی این مزیت را برای دانشجویان بین المللی فراهم ساخته است.

دانشجویان از کشورهای در حال توسعه می توانند به صورت رایگان در اتریش تحصیل کنند و در دانشگاه های دولتی با پرداخت شهریه ای کمتر از 800 یورو تحصیل در برخی از معتبرترین دانشگاه های اروپا را با حداقل هزینه برای خود فراهم سازید.

البته فرصت استفاده از بورسیه و حمایت های تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که خوشبختانه می تواند تحصیل در این کشور را برای شما رایگان سازد ، اجازه کار دانشجویی نیز از دیگر مواردی است که به شما کمک خواهد نمود تا هزینه های زندگی خود را تامین سازید.

گرچه بورسیه های متنوعی در این کشور وجود دارند اما بهتر است که شانس خود را برای دوره تحصیلات تکمیلی امتحان کنید و از مزایای مختلف بخصوص در دوره دکترا بهره مند شوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

نگران هزینه های تحصیل در خارج از کشور هستید؟ از کارشناسان هلدینگ رجبی مشاوره بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

روسیه، انتخاب ایرانی ها برای هزینه کم

روسیه، انتخاب ایرانی ها برای هزینه کم است ؛ روسیه به عنوان بزرگ ترین کشورهای دنیا هزینه زیادی را جهت ارتقا سیستم آموزشی خود صرف نموده تا تمامی علاقه مندان به تحصیل بتوانند از بهترین امکانات بهره مند شوند که فرصت تحصیل به صورت رایگان و یا با حداقل هزینه یکی از مهم ترین آنها در بخش آموزش عالی می باشد.

البته به صورت کلی روسیه مقصدی کم هزینه برای تحصیل است که می توان با دریافت بورسیه این هزینه را به تحصیل رایگان تبدیل نمود . با یادگیری زبان روسی شما می توانید هزینه تحصیل خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید و به راحتی توانایی پرداخت آن را داشته باشید.

معمولا تحصیل رایگان در روسیه را باید از طریق بورسیه ها صورت می گیردد که دریافت آن در هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد اما چنانچه تمایل به اطلاع از شهریه های دانشاه های این کشور دارید با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا جزئیات لازم را در رابطه با شهریه را در رشته موردنظرتان دریافت کنید.

روسیه، انتخاب ایرانی ها برای هزینه کم

گرجستان نسبتاً کم هزینه

امکانات مدرن آموزشی موجب شده تا توجه بسیاری از متقاضیان تحصیلات بین المللی به سمت کشور گرجستان جلب شود ، گرجستان نسبتا کم هزینه است ،  با داشتن یکی از قدرتمندترین نظام آموزشی توانسته با ارائه تحصیلات با حداقل هزینه به کشوری محبوب مبدل گردد.

دانشگاه های این کشور با به عهده گرفتن بخشی از هزینه های تحصیل می کوشند تا شهریه تحصیلی را برای متقاضیان بین المللی مقرون به صرفه سازند ، زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور زبان گرجی است و چنانچه می خواهید به تحصیل رایگان برسید خوب است که این زبان را به طور نسبی فرا بگیرید.

دانشگاه های کشور گرجستان برای علاقه مندان به علوم پزشکی می تواند انتخابی ایده آل باشد که مدرکی معتبر را با حداقل هزینه برایتان فراهم می سازد.

در این فیلم ویزاهای تحصیلی کشورهای مختلف را مشاهده می کنید ، این تصاویر مربوط به بازه زمانی کوتاهی است ، برخی دیگر از ویزاهای تحصیلی و کاری را در بخش ” ما تا حالا چیکار کردیم ” میبینید.

بهترین راه برای دریافت مشاوره ، ثبت شماره تماس در باکس زیر است ؛ مشاوران ما با شماره های درج شده تماس گرفته و سوالات را پاسخ خواهند داد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال تحصیل رایگان یا کم هزینه هستید؟ با ما در تماس باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مجارستان با شهریه های مقرون به صرفه

مجارستان یکی از کم هزینه ترین کشورهای جهان است که به تمامی علاقه مندان به تحصیل با حداقل هزینه توصیه می شود ، مدارک دانشگاه های این کشور مورد تایید جامعه بین المللی بوده و شما علاوه بر پایین بودن میزان شهریه و بورسیه های متنوع می توانید به دریافت وام های دانشجویی نیز فکر کنید.

مجارستان از آن جهت در فهرست 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل قرار می گیرد که رشته های مطرحی همچون پزشکی و دندانپزشکی در آن حدود 7000 یورو شهریه دارند که در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی سیار مقرون به صرفه است.

مجارستان یکی از معدود کشورهای ارائه دهنده بورسیه های متنوع است که تقریا تمامی دانشجویان بین المللی می توانند از آنها هره مند شوند ، علاوه بر این مجارستان در هزینه های زندگی دانشجویی نیز گزینه ای ایده آل است که با حداقل هزینه می توانید این دوران را پشت سر بگذارید ، مجارستان با شهریه های مقرون به صرفه انتخاب بسیار مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور است.

فرانسه کشور زیبا با تحصیل رایگان

فرانسه کشور زیبا با تحصیل رایگان

شاید برایتان جالب باشد که نام کشور فرانسه را در میان 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل ببینید ، اما درست است ، فرانسه این مقصد رویایی می تواند شما را به تحصیل رایگان در قاره اروپا برساند ، این کشور از آن جهت مقصدی کم هزینه تلقی می شود که دانشجویان بین المللی و بومی شهریه ای تقریبا یکسان پرداخت می کنند.

البته این شهریه کاملا یکسان نبوده و در چند سال اخیر دچار تغییراتی شده است اما همچنان می تواند جزو مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل به شمار رود اما در رابطه با هزینه های زندگی باید این نکته را مدنظر داشته باشید که فرانسه از کشورهای ارزان اروپا نیست.

البته زندگی دانشجویی و سبک انتخاب فردی نیز در تعیین میزان هزینه ها نقش مهمی دارد اما با انتخاب یک دانشگاه در پاریس هزینه زندگی بالاتری را نسبت به سایر شهرهای این کشور پرداخت خواهید کرد ، یادگیری زبان فرانسوی را برای رسیدن به حداقل شهریه در این کشور فراموش نکنید ؛ فرانسه کشور زیبا با تحصیل رایگان است برای اطلاعات بیشتر دز زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه ، مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

چین و بورسیه های ملی

چین و بورسیه های ملی آن در بین دانشجویان بین المللی محبوب است ؛ از دیگر کشورهایی که می توانید تحصیل با حداقل شهریه را در آن تجربه کنید کشور چین است که تنوع رشته های بی نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد ، گرچه تحصیل با شهریه مقرون به صرفه به رشته ، مقطع و دانشگاه بسیار وابسته است اما دانشگاه های چین را می توان جزو انتخاب هایی دانست که با درنظر گرفتن تمامی این فاکتورها گزینه ای کم هزینه به شمار می بروند.

گرچه بورسیه های متنوعی در این کشور وجود دارد که تحصیل را برای شما رایگان می سازند ، اما در صورتی که ه بورسیه تحصیلی نیز دست پیدا نکنید ، شهریه های مقرون به صرفه ای را پرداخت خواهید کرد . تقویت رزومه علمی به همراه یادگیری زبان چینی بسیار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از پرداخت شهریه معاف شوید.

رشته های مهندسی و علوم پزشکی در دانشگاه های چین با درخواست زیادی از سوی دانشجویان بین المللی همراه است زیرا بهترین رشته های دانشگاهی را با حداقل شهریه در اختیار علاقه مندان قرار می دهد و شما را به یکی از معتبرترین مدارک می رساند

چین و بورسیه های ملی

نروژ کشوری گران با تحصیل رایگان

نروژ کشوری گران با تحصیل رایگان است ، نروژ گرچه یکی از گرانترین کشورها در زمینه هزینه های زندگی است ، اما آموزش رایگان در مراکز دولتی موجب شده تا جزو 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل قرار گیرد . این کشور به آرامی در حال مطرح شدن در میان کشورهای اروپایی است و سالانه تعداد متقاضیان بین المللی آن افزایش می یابد.

در دانشگاه های دولتی این کشور می توانید با یاد گرفتن زبان بومی به جز در چند رشته تخصصی به پذیرش با حداقل هزینه برسید . یکی از مزیت های اصلی دانشگاه های کشور نروژ وجود زبان انگلیسی در اغلب برنامه های درسی است و مانند بسیاری از کشورها جزو مزیت های آموزشی شمرده نمی شود.

نروژ را از آن جهت به شما علاقه مندان توصیه می کنیم که در صورت رسیدن به پذیرش ، یکی از باکیفیت ترین و مرفه ترین کشورهای جهان را تجربه خواهید کرد که شادی ترین مردم جهان در آن زندی می کنند . البته فراموش نکنید که در مقابل تحصیل با حداقل هزینه و یا به صورت رایگان باید هزینه زندگی بالایی را در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان پرداخت کنید.

ترکیه ارزان، مقصد ایرانی ها

ترکیه ارزان، مقصد ایرانی ها است ؛ دانشگاه های کشور ترکیه را به دلایل مختلفی می توان مقصد برتر تحصیلی دانست که هزینه ارزان تنها یکی از آنهاست ، ترکیه مقصدی که به کشورمان بسیار نزدیک است ، به شما فرصت می دهد تا بورسیه های تحصیلی مختلفی را با یادگیری زبان ترکی تجربه کنید ، البته باید با قبولی در آزمون ورودی به پذیرش در دانشگاه های دولتی این کشور برسید تا بتوانید از پرداخت شهریه به صورت قابل توجهی معاف شوید.

بورسیه ها می توانند از حذف جزئی تا کامل شهریه را شامل شوند و رزومه تحصیلی نییز می تواند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند ، فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارد اما در مراکز خصوص همراه با پرداخت شهریه ، پس در صورت تمایل به کاهش هزینه های تحصیل خود به صورت چشمگیر حتما زبان ترکی را فرا بگیرید.

سوالات پر تکرار کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل

تحصیل رایگان می تواند به شیوه های مختلف باشد ، یا هزینه های دانشگاه ها بسیار کم است و یا بورسیه های تحصیلی هزینه ها را جبران می کنند.

با یادگیری زبان آلمانی و تحصیل در دانشگاه های دولتی می توانید با پرداخت شهریه ای اندک به مدارک معتبر در سطح جهان برسید.

زیرا کسانی که دارای مدرک زبان لهستانی باشند می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند.
زبان لهستانی را می توانید در کالج های پیش از دانشگاه این کشور بیاموزید.

در دانشگاه های دولتی اتریش با پرداخت شهریه ای کمتر از 800 یورو در سال می توانید تحصیل کنید.

روسیه به خودی خود مقصدی کم هزینه برای تحصیل بوده که می توان با دریافت بورسیه این هزینه را به تحصیل رایگان تبدیل کرد ، با یادگیری زبان روسی  این امر ممکن خواهد شد.

در این عنوان به 10 تا از کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل پرداختیم که می توان کشورهای زیاد دیگری را به آن افزود که با توجه به رزومه هر فرد گزینه ای مناسب هستند ، حتما با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید تا از جزئیات بیشتری در این زمینه مطلع شوید.

 

تجارب چند نفر از کلاینت های موسسه مهاجرتی رجبی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی را در ویدئو های زیر ببینید.

نمایش ویدیو درباره امیر امیری کلاینت موسسه رجبی
پخش ویدیو
نمایش ویدیو درباره حنا حسین زاده کلاینت موسسه رجبی
5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه