آمریکا

تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا

تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا

اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید که قصد تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا را در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی دارید و نمی خواهید فقط یک دانشکده علوم سیاسی برتر را انتخاب کنید ، بلکه یک دانشکده عالی علمی سیاسی در مکانی که برای آینده حرفه ای شما سودمند باشد را انتخاب کنید ، در ادامه این مطلب به شما کمک خواهد شد .

رشته علوم سیاسی نشان دهنده ارتباط بین ساختارهای سیاسی و اقتصادی و نهادهای اجتماعی است . ما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که در کجا به تحصیل رشته علوم سیاسی بپردازید و اطلاعاتی در خصوص شرایط تحصیل در آمریکا نیز در اختیارتان قرار دمی دهیم . کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما در زمینه تحصیل و اعزام دانشجو به آمریکا می باشند .

الزامات تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا

گرچه الزامات دوره ای برای هر دانشگاه متفاوت است ، اکثر رشته های علوم سیاسی نیازمند این هستند که دانشجویان دوره های آموزشی را از سه یا چند زمینه مجزا انتخاب کنند .

در اکثر دانشکده ها ، این رشته های تحصیلی ، برای معرفی دانشجویان با مفاهیم اصلی سیستم های سیاسی داخلی و جهانی طراحی شده اند و قبل از تحصیل در تمام رشته های علوم سیاسی مورد نیاز است .

برای مثال ، در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ، دانشجویان بین المللی باید دوره های آموزشی در چهار حوزه زیر را در نظر بگیرند : سیاست آمریکا ، سیاست مقایسه ای ، قانون و سیاست عمومی ، و اندیشه سیاسی .

علاوه بر زمینه های مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، در بسیاری از دانشگاه ها ، دانشجویانی که تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا را انتخاب می کنند ، می توانند تمرکز خود را براساس علاقه فردی قرار دهند .

برای مثال ، در موسسه فناوری ماساچوست (MIT ) ، دانشجویان می توانند با انتخاب سه موضوع از لیست فلسفه سیاسی ، اقتصاد سیاسی ، سیاست آمریکا ، سیاست عمومی ، سیاست بین المللی ، سیاست مقایسه ای ، و روش ها و مدل ها به تحصیل خود ادامه دهند .

اگر ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما می خواهید از سیاست استفاده کنید ، هیچ جایگاهی بهتر از پایتخت ایالات متحده وجود ندارد ! به عنوان مرکز سیاسی آمریکا ، فرصت های بی شماری برای دانشمند سیاسی و مبارزات انتخاباتی در آن وجود دارد . همچنین تعداد زیادی از دانشکده های فوق العاده در این شهر دارای رشته علوم سیاسی می باشند .

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا

دانشگاه جورج واشنگتن موسسه ای است که در قلب واشنگتن دی سی واقع شده است . بخش علوم سیاسی تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد را برای دانشجویان ارائه می دهد ، اما آنچه که باعث تمایز این دانشگاه شده برگزاری برنامه منحصر به فردی است که برای ورودی های جدید برگزار می شود .

دانشجویان از طریق این دوره سالانه ، با رهبران مختلف واشنگتن ملاقات می کنند و با کمک اساتید خود به دانشجویان علوم سیاسی ممتاز تبدیل می شوند . 

در دانشگاه امریکن ، دانشجویان بین المللی که علاقه مند به گرفتن مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا می باشند ، می توانند در این دانشکده به تحصیل بپردازند .

این دانشگاه دارای یک برنامه آموزشی آکادمیک و همچنین یک برنامه منحصر به فرد برای دانشجویانی است که می خواهند به طور مشترک در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی تحصیل کنند .

مهمتر از همه در بین بهترین دانشگاه های آمریکا ، نزدیکی دانشگاه امریکن به واشنگتن دی سی و تلاش های اداره علوم سیاسی این دانشکده در سالنامه ایالات متحده و جهان برای كار آموزی دانشجویان در رتبه اول قرار گرفته است .

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا

کارآموزی بیشتر به معنی ارتباط بیشتر است ، که داشتن فرصت های شغلی بیشتری را فراهم می آورد ! فقط به این دلیل که شما در قلب پایتخت نیستید ، به این معنا نیست که از فرصت های کارآموزی و فرصت های شغلی در واشنگتن دور بمانید . دانشکده های علمی زیادی در مجاورت اطراف آن وجود دارد .

تحصیل علوم سیاسی در شهرهای بزرگ آمریکا

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که علاقه مند به تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا هستید ، تحصیل در نزدیکی واشنگتن D.C تنها گزینه نیست .

یک مدرک علوم سیاسی به عنوان یک حرفه ای در در دولت های شهری نیز مفید است . اگر یک دانشجوی بین المللی بخواهد برای یک دولت شهری کار کند ، بهتر است کالجی در در نزدیکی یک شهر بزرگ را انتخاب کند که در آن موقعیت های دولتی پتانسیل بیشتری برای رشد دارد .

دانشگاه کنکورد در غرب ویرجینیا دارای یک بخش قوی در زمینه علوم سیاسی است . آنها دوره هایی در علوم سیاسی ارائه می دهند که مخصوصا برای ایجاد آگاهی و درک نهادهای سیاسی ، فرایندها و روابط طراحی شده اند .

برخی دانشگاه ها در نزدیکی شهرهای بزرگ شامل دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس ، دانشگاه نیویورک در نیویورک و دانشگاه شیکاگو در شیکاگو ، می باشند .

تحصیل در یک دانشکده عالی علمی سیاسی واقع در یا در نزدیکی یک شهر بزرگ ، دانشجویان را قادر می سازد تا در زمان حضور در کلاس ها ، کارآموزی خود را در شهرداری ها بگذرانند .

مزایای تحصیل در آمریکا

کافی است فقط باید به رتبه بندی دانشگاه ها نگاه کنید تا ببینید که دانشگاه های ایالات متحده در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند .

اما اگر تمایل دارید این رتبه بندی ها را نادیده بگیرید ، می توانید به راحتی در تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر که سیستم آموزش عالی ایالات متحده را ارائه می دهند ، به تحصیل بپردازید .

در واقع ، طبق نظر انجمن کالج ها و دانشگاه های آمریکا، 2613 مدرک معتبر 4 ساله و دانشگاهی در ایالات متحده وجود دارد !

در ایالات متحده آمریکا ، دانشگاه ها به دسته های مختلف تقسیم می شوند : دانشگاه های تحقیقاتی ، کالج های محلی ، دانشکده های علوم آزاد و دانشگاه های حرفه ای . بسته به نیازهای شما ، این کالج ها و مؤسسات مختلف چیزی برای ارائه به شما دارند .

با این حال ، اگر به دنبال تحصیلات بین المللی و یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستید ، بیشتر دانشجویان به طور معمول ، احتمالا به دنبال یک دانشگاه تحقیقاتی یا کالج هنر لیبرال هستند .

خدمات دانشگاه های آمریکا به دانشجویان

خدمات دانشگاه های آمریکا به دانشجویان

در هر دانشگاهی در ایالات متحده ، علاقه مند به استقبال دانشجویان از همه جا در جهان هستند . کلاس ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دانشگاه ها خدمات و بورسیه های فراوانی برای دانشجویان بین المللی دارند . و اگرچه اکثر آمریکایی ها انگلیسی صحبت می کنند ، در ایالات متحده هیچ زبان رسمی ملی وجود ندارد .

در پایان مشاوران موسسه مهر آفرین رجبی در راستای تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا خدمات مشاوره ای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و اطلاعات مربوطه را در اختیار متقاضیان قرار می دهند . کافی است با دفاتر موسسه در دو شهر تهران و شیراز در ارتباط باشید .

4.9/5 - (39 امتیاز)
بازگشت به لیست

14 دیدگاه در “تحصیل رشته علوم سیاسی در آمریکا

 1. Elham گفت:

  سلام من دکترای رشته تاریخ دارم از دانشگاه سراسری با معدل ۱۹. دو کتاب چاپ شده دارم و حدود ۲۰ مقاله داخلی. ۵ سال سابقه کاری مرتبط با رشته ام. ۳۸ ساله و متاهل هستم میتونم برای مستر علوم سیاسی و یا روابط بین الملل در آمریکا پذیرش بگیرم؟ آیا سفارت در حال حاضر ویزا میده؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مقطع مستر رشته ی مرتبط با رشته لیسانس تان میتوانید اپلای کنید.
   شانس ویزای امریکا در مقطع phd بالاست ولی مقطع مستر پایینتر است.

   با تشکر از سوال شما

 2. امیر ملکی گفت:

  با سلام دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تهران دارم.آیا دوره ی پست داک در دانشگاه برکلی برای این رشته وجود دارد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بررسی این موارد توسط تیم اجرایی برای کلاینت های موسسه انجام می‌شود.

   با تشکر از سوال شما

 3. امیرحسین گفت:

  سلام. وقت بخیر
  بنده از دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه مدرک دیپلماسی خودم رو با معدل 18 گرفتم. یک کتاب ترجمه کردم و دو مقاله داخلی در ژورنال های مطرح دارم. در حال ترجمه کتاب دوم هم هستم. آیا امکان اخذ فول فاند از دانشگاه های درجه اول آمریکا وجود دارد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   معمولا در مقطع مستر امکان دریافت فاند وجود ندارد ولی برای مقطع phd در صورت داشتن رزومه بسیار قوی امکان پذیر است.

   با تشکر از سوال شما

 4. سما گفت:

  سلام.من 12 سال پیش مدرک لیسانس علوم سیاسی با معدل 16 گرفتم.الان می تونم درخواست بورس تحصیلی بدم برا مقطع ارشد؟ممنون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع مستر در امریکا وجود ندارد.

   با تشکر از سوال شما

 5. آیدا گفت:

  سلام میخواستم بپرسم با شرایط کنونی اگر کسی برای کارشناسی ارشد اقدام کنه ایا مدرک وی مورد قبول دانشگاه های آمریکا هست یا خیر؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   براى گرفتن پذيرش از دانشگاه هاى أمريكا مشكلى وجود ندارد
   ممكن است براى اخذ ويزا با مشكل مواجه شويد

   با تشکر از سوال شما

 6. ابوالحسن گفت:

  با سلام و عرض ادب
  چگونه می توانم با دانشگاه برکلی یا کوییز ارتباط برقرار کنم و اینکه بتوانم در این دانشگاهها ادامه تحصیل دهم. بنده ارشد مطالعات منطقه ای گرایش خاورمیانه و شمال آفریقا هستم. با سپاس

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   از طريق وبسايت دانشگاه ميتوانيد با دپارتمان مربوطه ارتباط برقرار كنيد و از طريق مكاتبه با اساتيد پذيرش دريافت كنيد بهتر است مدرك زبان ايلتس ٧ و رزومه قوى در مقطع ارشد داشته باشيد

   با تشکر از سوال شما

 7. سامان گفت:

  با سلام
  ببخشید میخواستم بدونم گرفتن بورسیه تحصیلی ارشد علوم سیاسی در دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا به چه شکله

  1. مشاور تحصیلی مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای گرفتن بورسیه برای همه دانشگاه های دنیا شما باید ابتدا در دانشگاه مورد نظر در رشته مورد نظر پذیرش بگیرید و یک تا سه ترم در دانشگاه درس بخوانید . اگر نمرات شما مورد قبول دانشگاه باشد به شما بورسیه تعلق می گیرد.

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.