تحصیل در آندورا

تحصیل در آندورا شاید گزینه ای نباشد که شما از همان ابتدا برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنید اما باید یادآوری کنیم هر کشوری که شما با نام آن آشنا نیستید ، به این معنا نیست که نباید بدان یک شانس رقابت برای جذب دانشجو داده شود ، بنابراین عاقلانه است که مقاله زیر را مطالعه کنید و با صرف کمی وقت از اطلاعات اساسی در این زمینه آگاهی یابید.

تحصیل در آندورا

مشاور مهاجرتی

هزینه های تحصیل دوره های کارشناسی ارائه شده در دانشگاه های آندورا بین 750 تا 1800 یورو در سال است ، اما در مقاطع بالاتر شهریه افزایش می یابد و برای برنامه های کارشناسی ارشد مبلغ پرداختی به 1800 تا 3700 یورو در سال می رسد.

این کشور تنها دارای سه دانشگاه است که از میان آنها ، دانشگاه آندورا تنها دانشگاه عمومی و معتبرترین موسسه آموزش عالی آن است که برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و شما می توانید با کمی بررسی ، رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در این دانشگاه را بیابید.

هیچ یک از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آندورا از سوی وزارت علوم ایران معتبر دانسته نشده و در واقع ، نام این کشور در فهرست کشورهای مورد تائید این نهاد قرار نگرفته است.

در سیستم مدارس این کشور ، زبان تحصیل شامل آندورایی ، فرانسوی و اسپانیایی می باشد.

برنامه هواپیمایی در این کشور بسیار معروف است که از سال 2015 تا کنون ارائه شده و مدرک آن در ایالات متحده آمریکا و اروپا معتبر است ، این برنامه برای دوره خلبانی سریع ، 18 ماه و برای اخذ مدرک کارشناسی هوانوردی 3 سال طول می کشد.

زبان رسمی آندورا کاتالان است ، با این حال ، مرزها و روابط با اسپانیا و فرانسه بسیار نزدیک است به طوری که بیشتر مردم به اسپانیایی و فرانسوی صحبت می کنند ؛ همچنین با تعداد زیادی از خارجیانی که در این کشور ساکن شده اند ، دو زبان دیگر ، پرتغالی و انگلیسی ، به طور معمول در سراسر آندورا شنیده می شود.

فردی که در آندورا در یکی از زمینه های مهندسی کار می کند معمولاً ماهانه حدود 3260 یورو درآمد کسب می کند ، دامنه حقوق از 1110 یورو ( پایین ترین میانگین ) تا 6760 یورو ( بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی ) است.

دانشجویان ، برای اجاره یک اتاق یک نفره ماهیانه 300 یورو باید پرداخت کنند ، مدت قرار داد یک ترم است و پس از آن باید برای تمدید قرار داد اقدام شود.

آندورا کشوری است که در جنوب غربی اروپا ، بین فرانسه و اسپانیا ، واقع شده است و پایتخت و بزرگترین شهر آن لا ولا است ، جالب است بدانید که جمعیت آندورا حدود 77000 نفر است که اکثر آنها خارجی هستند ؛ همچنین حائز اهمیت است که آندورا عضو شورای اروپا و سازمان ملل می باشد که می تواند گزینه ای بسیار مثبت برای تحصیل در خارج از کشور باشد.

صنعت اصلی آندورا گردشگری است و 80٪ تولید ناخالص داخلی این کشور از آن است ، سالانه تقریباً 13 میلیون گردشگر از کشور بازدید می کنند که مجذوب طبیعت کشور ، هتل ها و رستوران های متعدد و سواحل آسمانی آن می شوند ، بنابراین تحصیل در آندورا می تواند برای شما تجربه ای شگفت انگیز باشد.

سیستم آموزشی آندورا

 تحصیل در آندورا برای ساکنان کشور رایگان می باشد و از 5 تا 16 سالگی الزامی است ، اگرچه این کشور بسیار کوچک است اما سیستم آموزشی آن بسیار پیچیده است.

واقعیت این است که این کشور دارای سه سیستم مختلف مدرسه است و این مردم هستند که تصمیم می گیرند کدام یک را انتخاب کنند ، سیستم مدارس شامل آندورایی ، فرانسوی و اسپانیایی می باشد.

سیستم مدارس فرانسوی در آندورا

نیمی از کودکان در آندورا به مدارسی می روند که بخشی از سیستم فرانسه است ، از نظر تاریخی ، سیستم فرانسوی بهترین است و کاملاً واضح است که تمام کلاس های این مدرسه به زبان فرانسه تدریس می شوند ، با این حال ، دانشجویان زبان های خارجی را یاد می گیرند و بیشتر آنها بر زبان های اسپانیایی و کاتالان تمرکز می کنند ؛ در واقع دانش آموزان از 6 سالگی و با کلاس های ابتدایی مانند ادبیات ، موسیقی ، ریاضیات ، زبان فرانسه و هنر وارد سیستم می شوند.

هر سال ، یک موضوع بیشتر به برنامه درسی دانش آموزان اضافه می شود و پس از اتمام دوره متوسطه ، کودکان دیپلم دریافت می کنند و مرحله بعدی ، معمولاً آموزش بیشتر است.

سیستم مدارس اسپانیایی در آندورا

به دلیل تعداد زیادی از مهاجران اسپانیایی زبان ، تصمیم گرفته شد مدارسی ایجاد شود که در آن دوره ها به زبان اسپانیایی آموزش داده شود ، برنامه درسی این مدارس مشابه برنامه درسی سایر مدارس آندورا است ، اما دانش آموزان باید کاتالان و فرانسه را بیاموزند که اصلی ترین نیاز سیستم آموزشی کشور است.

سیستم مدارس آندورا

سیستم آندورا طی سال های گذشته پیشرفته تر شده است و اکنون تعداد زیادی از دانش آموزان در مدارس مربوط به این سیستم تحصیل می کنند ، در این مدارس کلاس ها به زبان کاتالان تدریس می شود اما بر اسپانیایی و فرانسوی نیز تأکید می شود ، به این ترتیب دانشجویان محدودیت زبانی ندارند و بسته به آنچه بیشتر دوست دارند ، می توانند در اسپانیا و فرانسه تحصیلات عالیه بگیرند.

در این مدارس زبان انگلیسی نیز تدریس می شود ، بنابراین وقتی بچه ها مدرسه را تمام می کنند ، تسلط زیادی به کاتالان ، اسپانیایی ، فرانسوی و انگلیسی ( و گاهی پرتغالی ) دارند.

چگونه خارجی ها در سیستم آموزشی آندورا تحصیل می کنند؟

خانواده های زیادی وجود دارند که از یک مکان به مکان دیگر نقل مکان می کنند و آن دسته از خانواده هایی که به آندورا می آیند ، لازم است مدرسه ای را برای فرزندان خود انتخاب کنند که باعث شود آنها احساس امنیت و راحتی کنند.

از آنجا که تحصیل در منزل در این کشور مجاز نیست ، انتخاب یک مدرسه سنتی تنها گزینه تحصیل است ؛ یک مدرسه مستقل برای دانشجویان بین المللی در آندورا وجود دارد ، بنابراین کودکان مهاجر می توانند در مدرسه ای که تمام تحصیلات به زبان انگلیسی است ، تحصیل کنند.

این مدرسه بین المللی یک گزینه عالی برای والدینی است که انتقال سریع و نسبتاً پرتنش را برای بچه های خود می خواهند و یک مزیت بزرگ آن ، این است که کودکان خارجی خیلی سریع به کاتالان ، اسپانیایی و فرانسه تسلط پیدا می کنند ؛ نام این مدرسه Col-legi Internacional Del Pirineu است ( در ترجمه ، مدرسه بین المللی پیرنه ).

سیستم مدارس ابتدایی در آندورا

بیشتر کودکان در سن 6 سالگی ، زمانی که این امر اجباری است ، وارد آموزش ابتدایی می شوند ، بچه ها پس از گذراندن دوره تحصیلات ابتدایی در 12 سالگی ، سپس تا سن 16 سالگی به تحصیلات متوسطه می روند.

برای کسانی که مایل به ثبت نام در دوره دانشگاه هستند ، باید دو سال ( برای سیستم آموزشی آندورا و اسپانیا ) یا سه سال ( برای سیستم آموزشی فرانسه ) بگذرانند.

در اینجا یک نمای کلی از تمام سطوح وجود دارد : مقدماتی ( Primera Ensenyança ) ، بخش آموزش ابتدایی ( Primera ensenyança ) اولین مرحله تحصیلات اجباری است و از 6 سالگی دانش آموز پذیرش می کند.

در سیستم فرانسوی ، این مرحله پنج سال طول می کشد ، در حالی که در سیستم اسپانیایی و در سیستم آندورا این مدت 6 سال است ؛ با اتمام این مطالعات ، دانشجویان سیستم آندورا گواهی آموزش اول را دریافت می کنند.

سیستم دبیرستان در آندورا

دبیرستان ( Segona Ensenyança ) ، مرحله دوم تحصیلات اجباری را تا سن 16 سالگی به پایان می رساند- در مورد سیستم آموزشی فرانسه 15 سال و برای سیستم آندورا و اسپانیا ، مدت زمان 4 سال است.

در تمام سیستم های آموزشی ، در پایان این 4 سال ، دانش آموزان گواهی دریافت می کنند و برای بیشتر دانش آموزانی که ماندن در مدرسه را انتخاب می کنند ، آنها یک سیستم 2 ساله را به نام Batxillerat برای آماده سازی دانشجویان برای ورود به دانشگاه دنبال می کنند.

مراکزی که این مرحله دوم را ارائه می دهند چهار مرکز است : یکی از سیستم آندورا ، دیگری از سیستم فرانسوی و دو مورد از سیستم اسپانیایی ( یکی از ماهیت مذهبی ).

Batxillerat چیست؟

“Batxillerat” بخشی از آموزش رسمی است که دانشجویان را برای دسترسی به دانشگاه یا تحصیلات سطح بالاتر حرفه ای پس از دبیرستان آماده می کند و کلیه دانش آموزانی را که با موفقیت دوره های قبلی را کسب کرده اند ، پذیرش می کند و طبق سیستم های آموزشی ، از 15 یا 16 سال شروع می شود ( بسته به سیستم آموزشی دنبال شده ).

در آندورا ، این دوره فقط در چهار مرکز آموزشی تدریس می شود : مدرسه آندورا ، Lycée Français ، موسسه اسپانیایی و دبیرستان Sant Ermengol.

تحصیلات دانشگاهی و عالی در آندورا

دوره های اولیه آموزش دانشگاهی آندورا به طور معمول 4 سال طول می کشد و مدت زمان تحصیل در مقاطع بالاتر برای دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل هستند ، در مقطع کارشناسی ارشد 2-3 سال و در مقطع دکترا 3-5 سال می باشد ؛ برای آگاهی از دانشگاه های آندورا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از موسسات آموزش عالی واقع در این کشور مطلع شوید.

تحصیلات دانشگاهی و عالی در آندورا

تحصیل به زبان انگلیسی در آندورا

قبل از هر چیزی خوب است بدانید که زبان رسمی آندورا کاتالان است ، با این حال ، مرزها و روابط با اسپانیا و فرانسه بسیار نزدیک است به طوری که بیشتر مردم به اسپانیایی و فرانسوی صحبت می کنند ؛ توجه داشته باشید با تعداد زیادی از خارجیانی که در این کشور ساکن شده اند ، دو زبان دیگر ، پرتغالی و انگلیسی ، به طور معمول در سراسر آندورا شنیده می شود.

اگر به دنبال کار در آندورا هستید ، دانش کاتالان ایده آل است زیرا قراردادهای حقوقی به زبان رسمی نوشته می شوند ، گرچه بدون آن نیز می توانید کار خود را پیش ببرید اما تسلط به حداقل دو زبان دیگر که در سراسر کشور صحبت می شود ، به شما یک مزیت واضح در هنگام درخواست کار و معامله با مشتری می دهد.

در حقیقت آندورا این امکان را فراهم کرده است که دانشجویان بین المللی بتوانند در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند اما از آن جهت که تعداد دانشگاه های آندورا آنقدر زیاد نیست که شما آزادی عمل در انتخاب خود داشته باشید ، رشته های ارائه شده نیز به تناسب موسسات آموزش عالی آن محدود هستند.

این کشور تنها دارای سه دانشگاه است که از میان آنها ، دانشگاه آندورا تنها دانشگاه عمومی و معتبرترین موسسه آموزش عالی آن است که برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و شما می توانید با کمی بررسی ، رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در این دانشگاه را بیابید ؛ موسسات آموزش عالی خصوصی آندورا ، Universitat de les Valls و دانشگاه اوبرتا لا سال ، نیز برنامه هایی ارائه می دهند که ممکن است با علاقه شما تناسب داشته باشد.

دانشجویان بین المللی می توانند با ارائه مدرک آیلتس ، تافل و یا C1 پیشرفته سطح زبانی خود را اثبات کنند.

برنامه های تحصیلی انگلیسی زبان دانشگاه آندورا

این دانشگاه برنامه هایی را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و به خصوص دکترا به زبان انگلیسی ارائه می دهد که یکی از آنها ، برنامه هواپیمایی است که از سال 2015 ارائه می شود و مدرک آن در ایالات متحده آمریکا و اروپا معتبر است ، این برنامه برای دوره خلبانی سریع ، 18 ماه و برای اخذ مدرک کارشناسی هوانوردی 3 سال طول می کشد.

موسسات زبان انگلیسی در آندورا

برخی از افراد و دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند برای یادگیری زبان انگلیسی به آندورا مهاجرت کنند و دولت نیز با توجه به این خواسته ها ، موسساتی را برای آموزش زبان انگلیسی مستقر کرده است که به شرح زیر می باشد:

 • Andorra la Vella
 • Active Idiom
 • CALL
 • English Institute
 • English Training Center
 • Inlingua
 • Kids & Us
 • Link Idioms
 • Singular
 • Tanuki Escola d’Idiomes

از آن جهت که آندورا ، کشوری کوچک است و سال های زیادی از استقلال آن نمی گذرد ، نباید تعجب کرد که سایت های زیادی به گردآوری اطلاعات تحصیلی در این کشور نپرداخته اند و به همین دلیل ، تنها با جستجو در وب نمی توان اطلاعات چندان مفیدی به دست آورد.

متخصصان و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی قادر هستند اطلاعات لازم برای هر متقاضی را استخراج کنند و با بررسی تمامی شرایط و الزامات موجود ، اسباب مهاجرت دانشجویان را فراهم سازند ، با ما تماس بگیرید و با ذکر شرایط خود ، از یک مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

ویزای تحصیلی آندورا

شما به عنوان یک دانشجو مشتاق به تحصیل در آندورا ، به ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت که به شما کمک می کند بدون هیچ مشکلی وارد کشور شوید ، به بیان بهتر ، ویزای تحصیلی آندورا به یک تبعه خارجی اجازه می دهد تا به طور موقت به آندورا مهاجرت کند و بتواند دوره تحصیل خود را در این کشور بگذراند ، در اصل ویزای تحصیلی به دارندگان اجازه می دهد تا در آندورا زندگی و کار کنند ( به صورت محدود ).

دانشجویان چه کشورهایی برای ورود به آندورا به ویزا نیاز دارند؟

اخذ ویزای تحصیلی آندورا برای همه یکسان نیست و با توجه به اینکه برای ورود به آندورا باید از طریق فرانسه یا اسپانیا عبور کرد ، دانشجویان برحسب ملیت خود باید ببینند که برای ورود و تحصیل در این کشور به ویزای تحصیلی نیاز دارند یا خیر!

قابل توجه است دانشجویان کشورهایی مانند آلبانی ، امارات متحده عربی ، آرژانتین ، استرالیا ، اتریش ، بلژیک ، بلغارستان ، کانادا ، سوئیس ، شیلی ، جمهوری چک ، آلمان ، اسپانیا فنلاند ، فرانسه ، انگلستان ، یونان ، کرواسی ، ایرلند ، ایسلند ، اسرائيل ، ایتالیا ، ژاپن ، کره جنوبی ، مکزیک ، مالزی ، هلند ، نروژ ، نیوزلند ، پرو ، لهستان و برخی دیگر ، برای ورود به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارند.

این در حالی است که دانشجویان کشورهایی مانند ایران ، افغانستان ، آنگولا ، آذربایجان ، بنگلادش ، بحرین ، بلاروس ، چین ، کوبا ، جیبوتی ، اکوادور ، مصر ، اندونزی ، هند ، عراق ، جامائیکا ، اردن ، قزاقستان ، کنیا ، کامبوج ، لبنان ، لیبی ، سری لانکا ، مغولستان ، موزامبیک ، ناميبيا ، نیجریه ، نپال ، نائورو ، عمان ، پاکستان ، فیلیپین ، فلسطین ، روسیه ، سودان و بسیاری دیگر برای ورود و تحصیل در این کشور ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی آندورا اقدام کنند.

ویزای تحصیلی آندورا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آندورا

ویزای دانشجویی باید در حالیکه در کشور مبدا هستید اخذ شود ، با این حال همیشه توصیه می شود در صورت وجود هرگونه تغییر ، اطلاعات به روز شده در مورد شرایط ویزا را بررسی کنید.

برای شروع درخواست آنلاین ویزای تحصیلی آندورا ، شما باید یک نسخه گذرنامه را به کنسولگری ارسال کنید که نام ، ملیت و تاریخ تولد شما را نشان می دهد ، همچنین در ایمیل خود ، کشور محل اقامت فعلی خود را بیان کرده و کپی مجوزهای دیگر اقامت را که پرداخت کرده اید پیوست کنید ، اگر قبلاً این پرداخت را تکمیل کرده اید ، لطفاً رسید را ضمیمه کنید.

واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای تحصیلی آندورا

 • یک نامه پذیرش باید ارائه شود که نشان دهد فرد متقاضی در یک دوره تحصیل تمام وقت در یک موسسه آموزشی شناخته شده پیشنهاد شده است.
 • نامزدها باید بتوانند شواهدی از بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی خود در کشور را به نمایش بگذارند.
 • باید نشان داده شود که هزینه دوره به طور کامل پرداخت شده است.
 • بیمه پزشکی خصوصی باید ترتیب داده شود و مدارک مستند آن باید ارائه گردد.
 • فرد باید اثبات کند که در پایان دوره تحصیل به کشور خود برگردد.
 • روند ویزای دانشجویی بسته به ملیت متقاضی و سایر عوامل ، ممکن است تا 2 ماه یا بیشتر طول بکشد ، به محض تأیید پیشنهاد خود ، باید اسناد فوق را در اولین فرصت ارائه دهید.

هزینه های تحصیل در آندورا

هزینه های تحصیل در آندورا فقط مختص به سیستم آموزش عالی این کشور نمی شود و قبل از سطح دیپلم ، با این حال که تحصیل تا 16 سالگی رایگان است ، محصلان برای تحصیل در مدارس خصوصی باید هزینه بپردازند ؛ یکی از این موسسات ، Col-legi Internacional Del Pirineu است که در سطوح مختلف به دانش آموزان خدمات آموزشی ارائه می دهد و ما برای آگاهی هر چه بیشتر ، در ادامه آن را به صورت مجزا توضیح داده ایم و هزینه مربوط را ذکر کرده ایم.

هزینه های تحصیل در آندورا

هزینه تحصیل در Col-legi Internacional Del Pirineu

این موسسه از سال 1999 ، پنج سطح آموزشی را ارائه می دهد که شامل پیش دبستانی ، مهد کودک و دبستان ، راهنمایی و دبیرستان است و در حال حاضر حدود 270 دانش آموز از ملیت های مختلف در این مدرسه ثبت نام می کنند.

اگرچه زبان اصلی آموزش کاتالان است ، اما تعداد این گروه ها به معلمان امکان می دهد که کلاس ها را به زبان های دیگر از جمله انگلیسی و چینی تدریس کنند.

این مدرسه که در یک محله زیبا از لا ماسانا واقع شده است ، مکانی فوق العاده برای آموزش کودکان است ، این مجهز به فن آوری های پیشرفته است و دارای سالن های ورزشی ، استخرها و سایر امکانات است که کودکان را به یادگیری و فعالیت تحریک می کند ، اما Col-legi Internacional del Pirineu رایگان نیست و والدین باید یکبار هزینه 750 یورو و سپس هزینه ماهانه حداقل 670 یورو ( بدون احتساب هزینه های غذا و حمل و نقل ) را پرداخت کنند.

هزینه تحصیل مقاطع آموزش عالی در آندورا

هزینه های تحصیل در آندورا در مقایسه با بسیاری از کشورها ، به خصوص آمریکا و استرالیا و انگلستان ، مقرون به صرفه تر است و می توان گفت که هزینه های زندگی و شهریه در نظر گرفته در این کشور پایین است که همین امر ، عامل جذب بسیاری از دانشجویان بین المللی و حتی ایرانیان به سوی این کشور شده است.

قابل توجه است که هزینه های تحصیل دوره های کارشناسی ارائه شده در دانشگاه های آندورا بین 750 تا 1800 یورو در سال است ، اما در مقاطع بالاتر شهریه افزایش می یابد و برای برنامه های کارشناسی ارشد مبلغ پرداختی به 1800 تا 3700 یورو در سال میرسد ؛ شما با این میزان شهریه می توانید به تحصیل برنامه هایی مانند تجارت و مدیریت ، پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم کامپیوتر ، آموزش و همچنین هوانوردی مشغول شوید.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با بررسی ریز هزینه های تحصیل در آندورا می توانند بهترین خدمات مهاجرتی را به شما ارائه دهند و با تخمین دقیق بودجه مورد نیاز برای تحصیل و زندگی در این کشور ، زمینه های مهاجرت شما را فراهم کنند.

اما اگر به دنبال هزینه های تحصیل کم و اعتبار بالای دانشگاه ، بصورت هم زمان هستید ، می توانید کشور لهستان را انتخاب کنید ، مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید.

بورسیه های تحصیلی در آندورا

دانشجویان خارجی اغلب به دنبال راهی برای کاهش هزینه های تحصیل یا حتی تحصیل رایگان در خارج از کشور هستند و این امر برای متقاضیان تحصیل در آندورا نیز صادق است و به همین دلیل دولت نیز با در نظر گرفتن شرایطی خاص ، اقدام به برآورده کردن درخواست های دانشجویان کرده است.

از آن جهت که دانشگاه آندورا سرشناس ترین دانشگاه این کشور است و برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا را در زمینه های مختلف تخصص ارائه می دهد و دانشجویان با تحصیل در آن ملزم به پرداخت هزینه هستند ، گزینه هایی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که می تواند برای کاهش شهریه موثر واقع شود.

حائز اهمیت است که چند بورسیه تحصیلی در آندورا موجود است و بیشتر این بورسیه ها توسط سازمان های بین المللی ارائه می شود ، در زیر می توانید لیست بهترین بورس های تحصیلی دانشگاه آندورا را مشاهده کنید.

بورس تحصیلی دانشگاه آندورا

دانشگاه آندورا برای کمک به دانشجویان در خارج از کشور بورس تحصیلی می دهد تا بتوانند رهبرانی با ذهنیت جهانی شوند ، این بورس برای تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی در جهت تحصیل در آندورا در نظر گرفته شده است.

برای واجد شرایط بودن ، دانشجویان باید لیسانس داشته باشند و شرایط زبان برنامه مورد نظر خود را برآورده کنند ، کاندیدای ایده آل برای این بورس تحصیلی کسی است که فکر جهانی داشته باشد ، درگیر فعالیت های فوق برنامه باشد ، انگیزه ایجاد تحولی در جهان را داشته باشد و از نظر تحصیلی دارای عملکرد بالایی باشد.

برنامه بورس تحصیلی Tocris Bioscience

این برنامه بورس تحصیلی به منظور حمایت از دانشجویانی است که می خواهند در یک رشته مرتبط علمی مانند علوم زندگی ، علوم پزشکی و علوم بهداشت تحصیل کنند.

دارندگان بورسیه سالانه دو بار مبلغ مشخصی برای تأمین هزینه تحصیل خود دریافت می کنند ، این برنامه برای دانشجویان ثبت نام شده در موسسات آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا ، کانادا و کشورهای اروپایی است و آندورا یکی از کشورهایی است که این برنامه بورس تحصیلی برای آن کاربرد دارد.

همچنین دانشجویان برای ثبت نام باید در حال حاضر در دانشگاه ثبت نام و یا قبولی داشته باشند ، برای اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه بورس تحصیلی با مشاوران موسسه رجبی تماس حاصل فرمائید.

برنامه بورسیه های زیست شناسی Novus

این برنامه بورس تحصیلی با هدف حمایت مالی از دانشجویانی که می خواهند تحصیلات خود را در یک زمینه مرتبط با علوم مانند علوم زندگی یا علوم پزشکی ادامه دهند ، ارائه می شود و سالانه دو بار اهدا می شود که از طریق برنامه ، دانشجویان یک بار در طول ترم مبلغ مشخصی دریافت می کنند.

این بورس تحصیلی برای دانشجویانی که در حال حاضر ثبت نام کرده یا در دانشگاه های کانادا ، ایالات متحده آمریکا یا کشورهای اروپایی از جمله آندورا پذیرفته شده اند ، آزاد است ؛ این برنامه برای کلیه مقاطع تحصیلی بالاتر از دبیرستان در نظر گرفته شده است ، لازم به ذکر است که با اخذ مشاوره تخصصی از موسسه ما می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

برنامه Fullight

این برنامه برای دانشجویان و متخصصان جوان ایالات متحده آمریکا که مایل به انجام تحقیق در آندورا هستند ، آزاد است و از طریق این برنامه ، آنها می توانند برای تحقق اهداف خود کمک هزینه دریافت کنند ، دانشمندان آمریکایی همچنین می توانند از طریق برنامه Fullbright در آندورا تدریس کنند.

استادان و دانش پژوهان ایالات متحده می توانند برای انجام تحقیقات در این کشور متقاضی بورس های تخصصی Fullbright شوند ، بعلاوه دانشجویان از ایالات متحده می توانند برای برنامه دستیار آموزش کامل انگلیسی در نظر بگیرند.

نکاتی درباره بورسیه های تحصیلی در آندورا

در بورسیه های مختلف دانشگاه آندورا ، دوره های کارآموزی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و به غیر از بورسیه های دانشگاهی ، بسیاری از سازمان های دیگر از جمله بنیاد ، تراست ، شرکت ها و غیره وجود دارند که بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

فرم درخواست بورس تحصیلی دانشگاه آندورا نیز برای درخواست آنلاین بورسیه تحصیلی در دسترس است که با کمک مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی می توانید آن را تکمیل کنید و شانس خود را برای بهره مندی از این کمک هزینه های تحصیلی افزایش دهید.

برای دریافت بورسیه تحصیلی خصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی می توانید مقاله تحصیل در کانادا را نیز مطالعه نمایید.

بهترین دانشگاه های آندورا

بهترین دانشگاه های آندورا

اگر می خواهید در آندورا تحصیل کنید ، در ابتدا باید بدانید کدام دانشگاه آن برای شما مناسب است ، جالب است بدانید که Times Higher Education World University Rankings رتبه بندی برترین موسسات جهان را به خود اختصاص داده و عملکرد آنها را در تمام اهداف اصلی بررسی می کند : آموزش ، تحقیق ، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی.

آندورا در حال حاضر هیچ دانشگاهی در رتبه بندی کلی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز ندارد ، با این حال ، این کشور دارای 3 دانشگاه هست که یکی از آنها عمومی و دوتای دیگر خصوصی می باشند ، موسسات آموزش عالی آندورا عبارتند از دانشگاه آندورا ، Universitat de les Valls ، دانشگاه اوبرتا لا سال.

هدف ما این است که یک اطلاعات دقیق از بهترین دانشگاه های آندورا بر اساس معیارهای وب معتبر ، بی طرفانه و غیر تأثیر پذیر ارائه دهیم که به جای داده های ارائه شده خود دانشگاه ها ، توسط منابع مستقل ارائه می شود ، بنابراین با ما همره باشید.

دانشگاه آندورا Andorra University

دانشگاه آندورا یک موسسه عمومی آموزش عالی است ، که به عنوان اولین دانشگاه این کشور ، در سال 1997 ایجاد شد و یک موسسه آموزش عالی درجه یک است که با یک رقابت شدید از متقاضیان استقبال می کند ؛ دانشگاه آندورا ، به عنوان معتبر ترین موسسه آموزش عالی این کشور ، نسبتاً کوچک است و به طور متوسط به حدود 1000 دانشجو آموزش می دهد و دارای حدود 99 استاد است.

دانشگاه آندورا در زمینه آموزش و تحقیقات به منظور ارائه یک پیشنهاد آموزشی که سه درجه دانشگاهی ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ) را کامل می کند ، خود را توسعه داده است و بخش عمده ای از مدارک ارائه شده آن ، در دوره های کارشناسی اعم از حضوری و مجازی است که عمدتاً در زمینه های فناوری ، تجارت ، بهداشت و آموزش می باشد ؛ حائز اهمیت است که کلیه مدارک تدریس شده با دستورالعمل های منطقه آموزش عالی اروپا ( EHEA ) سازگار بوده و در کشورهای عضو آن معتبر دانسته می شود.

دانشگاه آندورا عضو شبکه Vives ، انجمن دانشگاه های اروپا ، انجمن بین المللی دانشگاه ها است و از سال 2006 ، تقریباً سه چهارم بودجه آن از ایالت آندورا تأمین می شود ؛ علاوه بر این ، با توجه به مطالعه جایگزینی شغل که توسط آژانس کیفیت آموزش عالی آندورا (AQUA ) در سال 2018 انجام شده است ، بیش از 90٪ از فارغ التحصیلان قبل از پایان تحصیل یا در ماه اول تحقیق کار پیدا می کنند.

امکانات و خدمات آموزشی دانشگاه آندورا

روابط بین الملل و برنامه های تحرک دانشجویان و کارمندان ورودی و خروجی یکی از اولویت های UdA هستند و به همین دلیل ، با حدود بیست دانشگاه در سراسر جهان توافق نامه همکاری امضا کرده است و اطمینان حاصل می کند که دوره های قانونی ارائه شده یک ترم به زبان انگلیسی باشد.

UdA همچنین چندین امکان و خدمات دانشگاهی و غیرآکادمیک از جمله کتابخانه ، امکانات ورزشی ، کمک های مالی و یا بورسیه تحصیلی ، تحصیل در خارج از کشور و برنامه های تبادل ، دوره های آنلاین و فرصت های آموزش از راه دور و همچنین خدمات اداری را به دانشجویان ارائه می دهد.

Universitat de les Valls در آندورا

اولین دانشگاه خصوصی در آندورا ، Universitat de les Valls ، متعلق به بنیاد خصوصی ماریا ترزا ریکارت است که یک ارشد در زمینه دندان پزشکی ایجاد کرده است ، فلسفه بنیاد این است که برای آموزش در یک محیط ایده آل تلاش کند تا کلیه کلیدهای تبدیل شدن به جراحان دندانپزشکی با کیفیت را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

( UDV )Universitat de les Valls ، که به لطف قانون 23/2008 ایجاد شد ، به یک تیم بین المللی از استادان و تکنیک های پیشرفته آموزش در جراحی دندان متکی است ؛ همچنین UDV توافق نامه هایی برای همکاری با دانشگاه ها امضا کرده است که فرصت های تحصیلی بی نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

آموزش در این دانشگاه از مفاهیم اساسی در پزشکی گرفته تا یک تخصص بالینی در دندانپزشکی را شامل می شود و تحت نظارت ، مشارکت فعال دانشجویان و تمرکز بر کسب مهارت های خاص حرفه ای است.

Universitat Oberta La Salle

دانشگاه آزاد ( UOLS ) Universitat Oberta La Salleموسسه آموزش عالی خصوصی در آندورا است که در سال 2010 تاسیس شده است ، پردیس این دانشگاه آزاد را می توانید در داخل لا ماسانا – یک شهر کوچک در آندورا ، پیدا کنید ؛ دانشگاه آزاد La Salle از بهترین موسسات آموزشی در آندورا است که با توجه به رتبه بندی ملی در میان دانشگاه های برتر قرار دارد و از ورود دانشجویان بومی و بین المللی استقبال می کند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در آندورا

تحصیل در دانشگاه های مورد تائید و وزارت علوم از جمله الزاماتی است که ما همیشه بر آن تاکید ویژه داریم و به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور توصیه می کنیم تا حد ممکن در یکی از موسسات آموزش عالی قرار گرفته در این لیست تحصیل کنند.

از آن جهت که در اکثر مقالات خود ذکر می کنیم ، شاید با این امر آشنایی داشته باشید که دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در قالب سه گروه ممتاز ( A ) ، خوب ( B ) و متوسط ( C ) دسته بندی می شوند که هر یک بیانگر جایگاه و اعتبار دانشگاه مورد نظر و به خصوص کیفیت آموزشی و پیروی آن از استاندارهای بین المللی است.

اما نکته ای که در این بخش باید بدان توجه ویژه داشته باشید ، این است که هیچ یک از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آندورا از سوی وزارت علوم ایران معتبر دانسته نشده و در واقع ، نام این کشور در فهرست کشورهای مورد تائید این نهاد قرار نگرفته است که همین امر می تواند تائید اعتبار مدرک فارغ التحصیلان در ایران را با مشکل مواجه سازد.

دانشگاه های معتبر آندورا و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی

اگر شما نیز از جمله دانشجویانی هستید که تمایل دارید در آندورا تحصیل کنید اما می خواهید پس از فارغ التحصیلی به ایران برگردید و کار کنید یا حتی تحصیلات خود را در دانشگاه های ایران ادامه دهید ، نگران نباشید مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اینجا هستند تا با بررسی تمام راه های ممکن ، بهترین گزینه انتخابی را به شما معرفی کند ؛ ما در ادامه این مقاله به شرح بهترین دانشگاه های آندورا برای تحصیل پرداخته ایم ، با ما همراه باشید تا بتوانیم اطلاعاتی از موسسات آموزش عالی این کشور ارائه دهیم که برای شما مفید واقع شود.

تحصیل رشته های مهندسی در آندورا

کشور آندورا شاید بهترین مکان برای تحصیل رشته های مهندسی در خارج از کشور به نظر نرسد اما این کشور نیز با ارائه برنامه هایی به دانشجویان بین المللی ، در گزینه های انتخابی قرار دارد و بد نیست به آن نیز فرصتی بدهید تا خود را اثبات کند.

برخی از زیر شاخه های موجود در آندورا عبارتند از مهندسی هوا فضا ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی و برنامه نویسی کامپیوتر.

برای تحصیل در رشته های مهندسی در خارج از کشور میتوانید کشور روسیه را انتخاب کنید ، تحصیل در روسیه هم این روزها مورد استقبال دانشجویان ایرانی است.

تحصیل رشته های مهندسی در آندورا

تحصیل رشته مهندسی در دانشگاه آندورا

از آن جهت که دانشگاه آندورا ، تنها موسسه آموزش عالی برجسته این کشور می باشد ، بعید نیست که از دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته های مهندسی با آغوش باز استقبال کند ؛ قابل توجه است که دانشجویان می توانند از بین 8 لیسانس ( نظیر علوم کامپیوتر ، حمل و نقل ارتباطات ) و 2 مدرک کارشناسی ارشد ، یکی از دوره های ارائه شده را انتخاب کنند و به تحصیل بپردازند.

توجه داشته باشید از جمله الزامات ورود به مقاطع بالاتر برای تحصیل رشته های مهندسی این است که متقاضی تحصیلات قبلی خود را به اتمام رسانده باشد و مدارک و اسناد تعیین شده از دانشگاه را به موسسه موبوط ارائه دهد.

آکادمی هواپیمایی آندورا

آکادمی هواپیمایی آندورا در Principality of Andorra واقع شده است و با الهام از گروهی از علاقه مندان به هواپیمایی ، توافق نامه تنظیم این برنامه درجه منحصر به فرد با دولت آندورا و دانشگاه آندورا در ژوئن 2015 امضا شد ؛ این آکادمی یک برنامه آموزش خلبانی ( Fast Track 18 ماه ) و یک لیسانس 3 ساله ارائه می دهد هواپیمایی ( 180 سیستم انتقال اعتبار اروپایی ECTS طبق روند بولونیا ) در کل اروپا و در کل 47 ایالت شناخته شده است.

هنگام ثبت نام برای پذیرش در آکادمی هواپیمایی آندورا ، باید تمام مدارک لازم را تهیه کنید که شامل تمام اسناد دانشگاهی ، فرم درخواست آنلاین ، گواهینامه تافل ، گذرنامه ، شماره تماس ، آدرس ایمیل ، جزئیات خانواده ، عکس ، اثبات پرداخت هزینه و هزینه درخواست ، توصیه نامه ها ( MA , PhD) ، بیمه درمانی و زندگی ، ویزای دانشجویی و نامه تشویقی می باشد.

متخصصان و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی قادر هستند اطلاعات لازم برای هر متقاضی را استخراج کنند و با بررسی تمامی شرایط و الزامات موجود ، اسباب مهاجرت دانشجویان را فراهم سازند ، با ما تماس بگیرید و با ذکر شرایط خود ، از یک مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

میانگین حقوق مهندسان در آندورا

فردی که در آندورا در یکی از زمینه های مهندسی کار می کند معمولاً ماهانه حدود 3260 یورو درآمد کسب می کند ، دامنه حقوق از 1110 یورو ( پایین ترین میانگین ) تا 6760 یورو ( بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی ) است.

این متوسط حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است ، حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف مهندسی به شدت متفاوت است و اگر به حقوق یک شغل خاص علاقه مند هستید ، بهتر است به موارد زیر نگاهی بیندازید:

 • تکنسین مهندسی مونتاژ : 2670 یورو
 • دستیار مهندس ارشد : 3840 یورو
 • مهندس اتوماسیون : 3660 یورو
 • مهندس بیوشیمی : 3430 یورو
 • مهندس پخش : 3530 یورو
 • مهندس عمران : 3600 یورو
 • مهندس نرم افزار : 3160 یورو
 • مهندس طراحی :3600 یورو
 • مهندس برق : 3900 یورو
 • مهندس ژنتیک : 3950 یورو
 • تکنسین مهندسی صنایع : 3290 یورو
 • مهندس مکانیک : 3790 یورو

نکاتی درباره حقوق مهندسان در آندورا

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است ، طبیعتاً هرچه سال های فعالیت و تجربه بالاتر باشد ، دستمزد نیز بالاتر می رود ؛ به طور کلی ، کارکنانی که از 2 تا 5 سال تجربه دارند به طور متوسط 32٪ بیشتر از تازه کارها و دانشجویان در تمام صنایع و رشته های مرتبط درآمد کسب می کنند.

تغییر در حقوق براساس تجربه از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است و بستگی زیادی به زمینه شغلی نیز دارد ، داده های نمایش داده شده در اینجا میانگین ترکیبی مشاغل مختلف است ، این ارقام فقط به عنوان راهنما ارائه می شوند و ممکن است بر اساس کارفرما و شرکت مربوطه بیشتر یا کمتر باشند.

تحصیل مقطع دکترا در آندورا

تحصیل مقطع دکترا در آندورا

برنامه دکترا در دانشگاه های آندورا با هدف آموزش محققان از طريق تکميل پايان نامه دکترا متشکل از مقاله تحقيقاتي اصيل و منتشرنشده ، منجر به احراز صلاحيت دانشجویان می شود ، این برنامه حداقل 6 ترم تمام وقت ( 3 سال ) و حداکثر 10 ترم ( 5 سال ) طول می کشد.

قابل توجه است که زمینه های احتمالی تحقیق در این مقطع شامل همه مواردی است که ممکن است در توسعه اقتصادی و اجتماعی آندورا و بهبود کیفیت زندگی شهروندان تأثیرگذار باشد ، تحقیقات در زمینه اقتصاد ، آموزش ، زبان و بهداشت در اولویت قرار دارند.

نگاهی به برنامه دکترا در دانشگاه آندورا

دانشگاه آندورا ( UdA ) برنامه دکترا را در سپتامبر 2009 آغاز کرد و به عنوان یک دانشگاه کوچک ، مجبور شده است خود را از نو بسازد تا با واقعیت کشور سازگار شود در حالی که به معیارهای کیفیت بالای آن پایبند است ، این چالش به لطف چهار ویژگی اساسی که برنامه دکترا UdA را تعریف می کنند امکان پذیر شده است : برنامه چند رشته ای ، آموزش مهارت های تحقیق ، ردیابی ساختاری ( نقاط عطف و گزارشات پیگیری ) ، نظارت و ارزیابی بین المللی.

بار اعتبار مقطع دکترا در دانشگاه آندورا ، 180 اعتبار اروپایی است و تحصیل به زبان های کاتالان و انگلیسی در دسترس می باشد ، تقویم آموزشی از سپتامبر تا ژوئن است و دانشجویان با توجه به برنامه زمانی تحصیلی باید اقدام به درخواست و پذیرش کنند.

شرایط پذیرش و تحصیل مقطع دکترا در آندورا

برای دسترسی به دوره دکترا دولتی ، داشتن مدرک کارشناسی ارشد آندورا یا یک مدرک رسمی در همان سطح ، که توسط وزارت متولی آموزش عالی شناخته شده باشد ، ضروری است.

کسانی که مطابق با ترتیبات قبلی لیسانس دارند نیز می توانند به دوره دکترا دسترسی پیدا کنند ، این داوطلبان باید دوره خود را در طول دوره دکترا ، با حداقل 60 اعتبار اروپایی ، در این زمینه به پایان برسانند.

دانشجویانی که از دوره کارشناسی ارشد وارد دوره دکترا می شوند ، بدون آموزش خاصی در زمینه تحقیق ، باید در طول دوره دکترا ، طبق معیارهای صلاحیت تعیین شده توسط دانشگاه ، دوره آموزشی خود را در این زمینه به پایان برسانند.

برنامه درسی دکترا در آندورا

تعریف و توزیع دروس در برنامه درسی ، به دو نوع مطالعه در هر ترم اجازه می دهد.

 • ثبت نام تمام وقت : مربوط به 30 واحد در هر ترم است و با نقطه نظارت مربوطه ( گزارش فعالیت یا گزارش سالانه ) نتیجه می گیرد.
 • ثبت نام نیمه وقت : مربوط به حداقل 15 واحد در هر ترم است.

نظارت بر دوره دکترا در آندورا

دوره دکترا سه نکته نظارتی دارد که به شرح زیر می باشد.

 • برنامه ترم ( تکمیل شده توسط داوطلب دکترا )
 • گزارش فعالیت ها و نتایج ( تکمیل شده توسط داوطلب دکترا )
 • گزارش ترم توسط استاد راهنما یا پایان نامه ( تکمیل شده توسط استاد راهنما یا مدیر پایان نامه )

برای اینکه داوطلب دکترا به ترم بعدی برسد ، باید گزارش فعالیت ها و نتایج را ارائه دهد و گزارش مساعدی را از استاد راهنما یا استاد راهنمای پایان نامه دریافت کند ؛ بعلاوه ، اگر ترم شامل هدفی باشد ، دانشجو باید چنین هدفی را نیز مطلوب برآورده کند ، کمیسیون تحقیقات و دکترا در مورد پیشرفت ترم تصمیم خواهد گرفت.

استاد راهنما مقطع دکترا در آندورا

استاد راهنمای رساله ، حداکثر پس از ترم دوم ، پس از ارائه گزارش سالانه سال اول و تأیید پروژه تحقیق ، منصوب می شوند ؛ در طول دو ترم اول ، داوطلب دکترا مربی خواهد داشت که وی را در این دوره اول تحصیل راهنمایی می کند ، مشاور به پیشنهاد دانشجو توسط دانشگاه تعیین می شود و باید دارای مدرک دکترا باشد.

همچنین داوطلبان دکترا دارای یک استاد راهنمای پایان نامه هستند که کار آنها را در طول تحصیل هدایت و نظارت می کند ، استاد راهنمای پایان نامه توسط دانشگاه آندورا منصوب می شود و باید دارای مدرک دکترا ، تجربه موفقیت آمیز به عنوان استاد راهنمای پایان نامه و در زمینه حوزه تحصیلات داوطلب دکترا متخصص باشد.

فرصت های شغلی با تحصیل مقطع دکترا در آندورا

دکترا بالاترین مدرک تحصیلی دانشگاه است ، این مقطع شخص را قادر می سازد تا محقق شود و درجه ای از اعتبار حرفه ای را فراهم می کند که امکان ارتقا شغلی و رسیدن به بالاترین سطح را در هر دو شرکت دولتی و خصوصی فراهم می کند.

فرصت های اصلی شغلی برای فارغ التحصیلان دکترا عبارتند از محقق یا استاد دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی ، متخصص بخش تحقیق و توسعه در شرکت های خصوصی ، ارتقا مهارت های تحلیلی ، تفکر منطقی ، خلاقیت و حل مسئله ، ویرایشگر و خالق محتوا ، محقق در سازمان های فرهنگی با اهداف انتشار و آموزشی که نیاز به مهارت های تحلیلی و ارتباطی ، تحقیق و نوشتن دارند- مهارت های لازم برای این موارد ، در طول تدوین پایان نامه توسط دانشجو دکترا کسب می شود.

اگر می خواهید برای دکترا به خارج از کشور بروید ، می توانید با مطالعه تحصیل در ایتالیا ، بورسیه های جذاب این کشور برای مقطع دکترا را بشناسید.

کار پاره وقت دانشجویی در آندورا

کار پاره وقت دانشجویی در آندورا

اگر قصد دارید در دوره تحصیل خود در آندورا کار کنید ، باید به موقع برنامه ریزی کنید ، کلیه افراد خارجی ، از جمله اتباع کشورهای اتحادیه اروپا ، قبل از اشتغال به کار در آندورا ، به مجوز کار نیاز دارند ، مجوزهای کار موقت یا فصلی را باید کارفرما دریافت کند.

بیشتر برنامه های دانشگاهی آندورا به دانشجویان این امکان را می دهند که به صورت نیمه وقت و ترجیحاً 5 روز در هفته کار کنند ، اینها در حمایت از بودجه شما کاملاً مهم و اساسی هستند!

اگرچه درآمد از چنین مشاغلی برای پرداخت شهریه کافی نخواهد بود اما برای پشتیبانی از تحصیلات به عنوان مثال برای پرداخت قبض های غذایی یا شاید هزینه سفر کمکی به شما می شود و برای موارد کوچیک می تواند مفید باشد.

مزیت های کار پاره وقت دانشجویی در آندورا

فرصت هایی که برای انجام کاره پاره وقت دانشجویی در آندورا به متقاضیان ارائه می شود ، به آنها امکان می دهد چشم انداز خود را در بازار کار پس از دانشگاه گسترش دهند ، در واقع نوع شغل تا حد زیادی به صلاحیت شما ، در صورت داشتن سابقه کار قبلی و مجموعه مهارت های شما بستگی دارد.

علاوه بر پول ، کار پاره وقت دانشجویی در آندورا به شما کمک می کند تا تجارب خود را گسترش دهید ، به عنوان مثال هنگامی که برای یک کافه تریا کالج یا امنیت کار می کنید با افراد جدید زیادی ملاقات می کنید ، گویش های جدید را یاد می گیرید و فرصتی مناسب برای معاشرت با مردم محلی پیدا می کنید.

اگر در تعطیلات تابستان دوباره به دانشگاه می روید و برای به دست آوردن پول اضافی ، کار تمام وقت را ترجیح می دهید ، این امر می تواند به خوبی برای مخارج ترم بعدی شما کمک کند و موثر باشد.

انواع مشاغل پاره وقت در آندورا

قابل توجه است که کار در آخر هفته ها آزاد است و می توانید به دنبال برخی از مشاغل باشید که می توانید در طول تعطیلات انجام دهید تا پول اضافی کسب کنید ، به عنوان مثال شما می توانید چمن زدن یا تمیز کردن خانه را انجام دهید.

اگر رانندگی بلد هستید و گواهینامه رانندگی محلی دارید می توانید مردم را به مقصد خود برسانید ، این برای دانشجویان بسیار هیجان انگیز خواهد بود و هنگام خدمت به مسافران از تعطیلات خود لذت خواهید برد.

همچنین ، می توانید فرصت های شغلی پاره وقت در خارج از دانشگاه به عنوان مثال برای کار در یک پمپ بنزین یا تحویل روزنامه و غیره بدست آورید ، این برای دانشجویان ارشد و گروه های دانشگاهی مفید خواهد بود.

به صورت کلی گزینه هایی مانند کار در کافه تریا ، کتابخانه ، پشتیبانی از بخش اداری برای دانشجویان در دسترس است ، علاوه بر این می توان برای صرفه جویی در وقت سفر به دنبال مشاغل نزدیک کالج ها یا محل اقامت بود.

کارآموزی و تاثیر آن برای دانشجویان در آندورا

بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها به عنوان بخشی از برنامه خود ، دوره های کارآموزی را به دانشجویان ارائه می دهند ، بنابراین دانشجویان همچنین می توانند از طریق کارآموزی درآمد کسب کنند و تحصیلات خود را ادامه دهند.

وقتی برای کسی به صورت نیمه وقت کار می کنید ، این امر به بخشی از CV شما تبدیل می شود و هنگام جستجو یک کار منظم روزانه به عنوان یک توصیه خوب عمل می کند ؛ برای مشاغل پاره وقت ، اگرچه نامزدهای محلی ترجیح داده می شوند اما هیچ رزرواسیون وجود ندارد و هرکسی می تواند برای چنین مشاغلی اقدام کند و درآمد کسب نماید.

میزان درآمد مشاغل پاره وقت دانشجویی در آندورا

 • کار در فروشگاه – نیمه وقت : با شروع 15 دلار در ساعت
 • کنترل کننده مواد : 23.12 دلار – 27.01 دلار در هر ساعت
 • پارکینگ – زمان بخشی : ساعتی 14.82 دلار
 • خرده فروشی نیمه وقت : از 15 دلار در ساعت
 • دستیار بسته بندی انبار : 15.00 دلار – 16.50 دلار در هر ساعت
 • عضو تیم خدمات تخصصی – نیمه وقت : با شروع از 15 دلار در ساعت
 • عضو تیم تولید – نیمه وقت : با شروع از 15 دلار در ساعت
 • عضو تیم گوشت – نیمه وقت : شروع با 15 دلار در ساعت
 • صندوقدار فصلی : ساعتی 14.30 دلار
 • همکار فروشگاه پاره وقت : ساعتی 14.30 دلار

اگر شما نیز به دنبال کار پاره وقت دانشجویی در آندورا هستید و می خواهید از مزایا این مشاغل برخوردار شوید اما راه و روش آن را نمی دانید ، با مشاوران موسسه رجبی مشورت کنید تا گزینه های شغلی موجود را بررسی کنند و بهترین آنها را بر اساس علایقتان به شما معرفی نمایند.

خوابگاه های دانشجویی کشور آندورا

جهت بهره مندی از یک تجربه تحصیلی ایده آل در آندورا ، بدون تردید داشتن یک برنامه مناسب برای محل اقامت ضروری به نظر می رسد و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش سعی کرده اند تا اطلاعات موجود درباره محل اسکان دانشجویان در آندورا را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کنند ؛ این راهنما اختصاص داده شده است تا به شما درباره انواع محل اقامت اطلاعاتی بدهد که هنگام ورود و تحصیل در این کشور باید انتظار داشه باشید!

شرایط اسکان و خوابگاه های دانشجویی کشور آندورا

در کشور آندورا اکثر محله های اطراف دانشگاه ها از امنیت کافی برخوردار هستند و با اتوبوس یا مترو و حتی بهصورت پیاده به راحتی قابل دسترسی است ، بنابراین حتی اگر شما موفق به رزرو خوابگاه دانشجویی نباشید می توانید با اطمینان خاطر از آپارتمان های اجاره ای در آندورا استفاده کنید و از دسترسی آسان به دانشگاه خود لذت ببرید.

اولین گزینه برای برنامه اسکان در آندورا استفاده از اماکن اقامتی دانشگاه مورد نظر است ، اکثر دانشگاه های آندورا به دانشجویان در یافتن مکانی برای اقامت کمک می کنند ، اگر زندگی مستقل همان چیزی است که می خواهید ، می توانید به تابلوهای اعلانات دانشگاه خود در آندورا و همچنین تابلوهای اعلانات نزدیک دانشگاه ها نگاه کنید.

همچنین کاربردی است که بدانید بسیاری از اتاق ها دهان به دهان تبلیغ می شوند و دانشجویانی که مدتی را در دانشگاه میزبان می گذرانند می دانند چه چیزهایی در دسترس است ؛ نکته خوب این است که دانشجویانی که تحصیلات خود را در آندورا به پایان می رسانند می توانند اطلاعات جامعی از شرایط خوابگاه ها در اختیار شما قرار دهند.

خوابگاه های دانشجویی کشور آندورا

هرینه اقامت و اسکان در آندورا

متقاضیان برای اجاره یک اتاق یک نفره ماهیانه 300 یورو باید پرداخت کنند ، مدت قرار داد یک ترم است و پس از آن باید برای تمدید قرار داد اقدام شود ، همچنین قابل توجه است که یک آپارتمان دو خوابه و یک حمام ( با مساحت 80 متر مربع ) در لا ماسانا تنها با 650 یورو در ماه در دسترس است اما باز هم خوابگاه های دانشجویی کشور آندورا می تواند انتخاب معقولانه تری برای تحصیل و بودجه شما باشد.

استفاده از راهنمایی مشاوران جهت رزرو خوابگاه در آندورا

همیشه توصیه می شود که از قبل محل اقامت را تنظیم کنید ، خواه در یک برنامه زبان شرکت کنید یا در یک برنامه تحصیلی طولانی مدت ، در هر صورت مکان هایی را در آندورا می توانید بصورت مستقل رزرو کنید.

بهترین کار این است که قبل از ترک کشور خود مشکل خوابگاه موقت یا دائمی در آندور را حل کرده باشید ، ما به شما قول می دهیم که کمک می کنیم تا بتوانید محل اقامت خود را در آندورا به صورت رایگان یا با کمترین هزینه رزرو کنید!

بهترین شهرهای آندورا برای تحصیل

مهاجرت به یک کشور جدید کار ساده ای نیست ، به ویژه هنگامی که دانشجو بین المللی هستید ، برای اکثر دانشجویان بین المللی و برای برخی از آنها و از جمله شما ممکن است اولین بار باشد که خانه را ترک می کنید ، بنابراین از ابتدای کار باید در انتخاب مکان دقت داشته باشید.

مکان های تحصیلی مورد نظر در کشور آندورا ، شامل شهرهایی است که دانشگاه های برتر این کشور در آن قرار دارند و قطعا اولین و بهترین شهر برای تحصیل در آندورا پایتخت این کشور یعنی شهر لا ولا است.

فهرست شهرهای آندورا

 • آندورا لا ولا
 • کانیلو
 • اسکالدز-انگوردانی
 • لا ماسانا
 • اوردینو
 • سنت جولیا د لوریا

شما با تحصیل در یکی از شهرهای آندورا می توانید از شهر شلوغ این کشور یعنی لا ولا ، پایتخت ، گرفته تا آن حومه شیرین اوردینو را به کام ببینید.

بهترین شهرهای آندورا برای تحصیل

نگاهی به شهر لا ولا ، پایتخت آندورا

لا ولا شلوغ ترین شهر کشور است و در آن همه چیز را می توانید در یک مکان پیدا کنید ، برای کسانی که از شهرهای بزرگ شلوغ می آیند ، آندورا لا ولا را کاملاً آرام و بی استرس می بینند ، اما در فصول بالا و آخر هفته ها به علت جاذبه های گردشگری خود ، می تواند واقعاً شلوغ شود.

اگر در حال پیدا کردن یک ملک در این مجموعه هستید ، بیشتر آپارتمان پیدا خواهید کرد ، گرچه ویلا ها و کلبه های مجلل زیبا در ضلع شمالی دره وجود دارد.

قابل توجه است که همیشه در آندورا لا ولا چیزی اتفاق می افتد و اگر این برای شما مهم است ، می تواند مکان مناسبی برای شما باشد.

آندورا لا ولا مانند سایر شهرهای اروپا یک شهر کامل است – بانک ها ، مدارس ، ادارات دولتی ، سوپرمارکت ها ، مناطق خرید ، بارها و رستوران ها را پیدا خواهید کرد ، همه چیز در این مجموعه وجود دارد ؛ تمام این امکانات و مراکز در فاصله پیاده روی هستند ، بنابراین نیازی نیست که اغلب از وسایل حمل و نقل استفاده کنید.

شرایط تحصیل در پایتخت آندورا

آندورا لا ولا بهترین موسسات علمی آندورا را در خود جای داده است که شامل بهترین دانشگاه این کشور ، یعنی دانشگاه آندورا می شود ، اغلب این موسسات یک برنامه جامع و چالش برانگیز آندورایی و بین المللی را ارائه می دهند که بر پایه ارکان تعالی علمی ، نوآوری ، ذهنیت بین المللی ، تعادل ، رهبری جامعه و احترام فرهنگی بنا شده است.

دانشکده ها و دانشگاه های این شهر با داشتن رهبری مجرب ، مربیان فداکار و دلسوز و امکانات پیشرفته ، دانشجویان را ترغیب می کنند تا احساسات خود را دنبال کنند و الهام بخش مادام العمر شوند.

موسسات علمی اینجا بخشی از خانواده دانشگاه های بین المللی استثنایی در سراسر جهان هستند و قصد دارند با ارائه فعالیت های مختلف در دانشگاه و خارج از دانشگاه ، زندگی دانشجویی را از طریق کلوپ ها ، ورزش ها ، سمینارهای دانشگاهی ، کلینیک های آموزشی و گروه های تعاملی لذت بخش کنند!

خدمات دانشجویی موجود در دانشگاه های پایتخت شامل تسهیل ترتیب دانشجویان برای درخواست های خاص یا شرایط خاص ، رسیدگی به درخواست ها و شکایات و همچنین ارائه جلسات مشاوره است.

آشنایی با شرایط شهر کانیلو در آندورا

اگر در جستجوی آرامش و طبیعت هستید ، کانیلو مکان مناسبی است و در مرکز این شهر ، یک بخش زیبا را با تمام خدمات خود پیدا خواهید کرد ؛ با وجود کم جمعیت بودن ، هنوز هم تعداد زیادی گردشگر در این شهر وجود دارد تا احساس انزوا نکنید.

شما می توانید مناظر زیبای گردشگری و کشاورزی و سنت های فرهنگی در حومه شهر را تحسین کنید و در عین حال از فعالیت ها و خدمات شهر لذت ببرید ؛ این مکان دارای هزاران مکان جذاب مانند Roc del Quer ، موزه تاریخی موتو و کلیسای مقدس مذهبی Meritxell است.

در هر حال ، ما درک می کنیم که شروع یک فصل جدید در کشوری دیگر می تواند دلهره آور باشد ، با این حال نگران نباشید! ما کمک می کنیم تا شما بهترین شهر برای تحصیل را انتخاب کنید و با زندگی جدید خود به عنوان یک دانشجو بین المللی سازگار شوید.

مزایا و معایب تحصیل در آندورا

آندورا کشوری شگفت انگیز برای زندگی است ، از مناظر کوه تقریباً از هر پنجره گرفته تا سیستم مالیاتی مطلوب ، دارای ویژگی های متمایز بسیاری است اما نمی تواند برای همه مناسب باشد ، بنابراین قبل از رفتن به اینجا ، منطقی است که جنبه های مثبت و منفی تحصیل و زندگی در آندورا را متعادل کنید.

انتقال به کشور جدید ، به ویژه کشوری که مانند آندورا کمی غیر معمول به نظر میرسد ، یک تصمیم بزرگ است و به همین دلیل است که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی وقت خود را صرف گردآوری مطالبی کارآمد از مزایا و معایب تحصیل در آندورا کرده است تا شما را با هر آنچه که در این کشور در انتظار شما است آشنا کند.

سطح مطلوب ایمنی در آندورا

زندگی در آندورا موافقان و مخالفانی دارد اما ایمنی یکی از قوی ترین مزایا است و در یک سال بد ، آندورا ممکن است یک قتل داشته باشد و این کشور تقریباً هیچ جنایت خشنی ندارد.

اساساً تنها دو راه در داخل و خارج از آندورا وجود دارد ، بنابراین اسلحه های غیرقانونی بسیار نادر هستند و جنایتکاران می دانند که قبل از اینکه خیلی دور شوند ، گرفتار می شوند.

نرخ بسیار پایین بیکاری ( حدود 3.7٪ ) به این معنی است که جرم و جنایت در مالکیت در آندورا نیز نادر است.

هزینه زندگی مقرون به صرفه در آندورا

هزینه زندگی در آندورا با شهرهای ارزان قیمت اسپانیا مانند بارسلونا و مادرید برابر است ، به خصوص برای مواردی مانند محل اقامت ، حمل و نقل ، غذا و آب و برق ؛ در واقع هزینه زندگی در آندورا 30 درصد کمتر از آنچه در شهرهای بزرگ جهان انتظار دارید است ؛ لیست هزینه های زیر متوسط زندگی در آندورا شامل موارد زیر است:

 • یکی از کمترین قیمت های گاز در اروپا با 1.20 یورو در هر لیتر.
 • سرویس اینترنت ( با سرعت نامی 300 مگابیت در ثانیه ) با قیمت 39 یورو در ماه.

سطح خوب مراقبت های بهداشتی در آندورا

سیستم مراقبت های بهداشتی آندورا به ازای هر 1000 نفر 3.6 پزشک دارد ، بسیاری از خدمات پزشکی در سطح جهانی به صورت محلی ارائه می شوند اما آندورا نیز در سیستم های بهداشتی همسایه در فرانسه و اسپانیا ادغام شده است.

بر اساس نشریه Lancet’s Global Burden of Disease ، در بحث کیفیت و دسترسی به سیستم مراقبت های بهداشتی ، آندورا بهترین کشور در جهان است و این رتبه بهتر از کشورهایی مانند سوئیس ، نروژ و استرالیا است که به دلیل سیستم های مترقی خود بسیار مشهور هستند.

سیستم بیمه درمانی آندورا ، ( CASS ) Caixa Andorrana de Seguretat Social ، اکثر هزینه های مراقبت های بهداشتی را پوشش می دهد ؛ به عنوان مثال سیستم ، درصد هزینه های اعلام شده در زیر را پوشش می دهد.

 • 75٪ برای قرار ملاقات پزشکی یا دندانپزشکی
 • 90٪ مراجعه به بیمارستان
 • 100٪ هزینه های زایمان

آندورایی هایی که قصد سفر به فرانسه ، اسپانیا و پرتغال را دارند باید CASS را مطلع کنند تا هزینه های پزشکی غیر منتظره که در طول سفر به وجود می آید پوشش داده شود.

تعداد دانشگاه های آندورا و اعتبار مدرک اعطا شده

این یک واقعیت است که دسترسی به آموزش عالی باکیفیت در آندورا مشکل ساز است و همانگونه که در سایر بخش های مقاله اشاره کردیم ، تنها یک دانشگاه دولتی در کشور وجود دارد که آن هم برخلاف دانشگاه های دولتی همسایه فرانسه ، شامل شهریه است و تعداد دانشکده های آن نیز محدود است ، بنابراین جوانان آندورا ترجیح می دهند در فرانسه یا اسپانیا تحصیل کنند.

یکی از مهم ترین مشکلی که دانشجویان ایرانی با آن مواجه هستند ، تائید اعتبار مدرک اعطا شده دانشگاه های آندورا توسط نهادهای آموزشی ایران است ، ما در این مقاله در یک قالب مجزا به “دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در آندورا” پرداخته ایم و اگر شما آن را مطالعه نکرده اید ، با مراجعه به آن می توانید اطلاعات لازم را کسب نمائید.

با این حال دانشگاه های آندورا مدارکی را در سطوح مختلف آموزشی ارائه می دهند که در سراسر کشورها و به خصوص کشورهای اروپایی معتبر دانسته می شود ، پس جای نگرانی نیست و اگر علاقه مند به تحصیل در این کشور هستید ، اشتیاق خود را از دست ندهید.

ضعف سرویس فرودگاه یا قطار در آندورا

یکی از دل انگیزترین دلایل زندگی در اروپای غربی این است که دسترسی به سایر نقاط قاره – یا سایر نقاط جهان آسان است ، پروازها ارزان هستند و قطارها در اینجا سریع هستند اما متأسفانه ، آندورا فرودگاه مخصوص خود یا پیوندی به سیستم ریلی اروپا ندارد ، یک فرودگاه کوچک در نزدیکی مرز در La Seu D’Urgell وجود دارد اما این پروازها عمدتا پروازهای گران و خصوصی را انجام می دهد.

نزدیک ترین فرودگاه های مهم در بارسلون ( فاصله آن 2.5 ساعت با ماشین ) و تولوز ( فاصله آن 3 ساعت ) هستند که می تواند برای شما اتلاف وقت را در پی داشته باشد.

آندورا قطارهای سریع السیری را که بیشتر اروپا با آن شناخته شده است ، ندارد و به هیچ وجه به سیستم ریلی اروپا متصل نیست ، نزدیکترین ایستگاه قطار در L’Hospitalet-près-l’Andorre ، 3 کیلومتری مرز با فرانسه است ؛ یک قطار شبانه مستقیم به پاریس آسترلیتز وجود دارد و هنگامی که شما به تولوز برید بسیاری از اتصالات سریع به مکان های دیگر وجود دارد ؛ مسافرانی که مایل به اتصال با قطارهای اسپانیا هستند می توانند این کار را در ایستگاه Lleida Pirineus انجام دهند.

شما عزیزان از اطلاعات فوق فقط به عنوان یک راهنما استفاده کنید و قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد تحصیل در آندورا ، با موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز جهت دریافت به روزترین اطلاعات در تماس باشید ، همچنین با مطالعه مقالات دیگر سایت ، اطلاعات خود را به روز کنید ، مقاله تحصیل در خارج از کشور می تواند در این زمینه راهگشای شما باشد چراکه رشته های مهم تحصیلی را بررسی کرده و کشور های ارائه دهنده هر یک را معرفی نموده است.

با مطالعه مقالات زیر، دید بهتری درباره مهاجرت تحصیلی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post