تحصیل در امارات

تحصیل در امارات

تحصیل در امارات هدف مناسبی برای هر دانشجوی بین المللی است که به دنبال یک تجربه مطالعه واقعا منحصر به فرد است ، اگر مایل به تحصیل در کشوری هستید که به سرعت در حال توسعه است و در آن خورشید ، دریا و شن و ماسه را ببینید ، باید به هزاران دانشجوی بین المللی که در امارات متحده عربی تحصیل می کنند بپیوندید.

امارات متحده عربی کشوری که در آن مدرنیته مطابق با سنت است ، علاوه بر اینکه یک مکان محبوب گردشگری است ، همچنین بهترین دانشگاه های منطقه خلیج را در خود جای داده است.

در این محتوا چکیده ای مختصر و مفید از شرایط تحصیل در امارات متحده عربی را که به همت مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه شده است را مطالعه خواهید کرد.

تاریخچه درخشان امارات متحده عربی در منطقه

از زمان کشف نفت در منطقه در دهه 1950 ، اقتصاد امارات متحده عربی به سرعت در حال تغییر بوده است و اکنون این کشور نه تنها به صادرات نفت و گاز مشهور است ، بلکه در صنعت گردشگری و ساخت و ساز نیز در حال بهبود است.

همین منابع هیدروکربنی است که برآورد می شود هفتمین منبع در جهان است – امارات متحده عربی را به کشوری بسیار پیشرفته با تولید ناخالص داخلی و سرانه بالاتر از ایتالیا یا کره جنوبی تبدیل کرده است.

در حال حاضر ، امارات متحده عربی یکی از بهترین عملکردها در کشورهای عربی است و در میان 10 کشور بزرگ تولیدکننده نفت در جهان قرار دارد.

شواهدی از اشغال انسان در امارات متحده عربی به 125000 سال قبل از میلاد مسیح با مکان های دفن مربوط به دوران نوسنگی و عصر مفرغ وجود دارد.

دلایل کشش محصلان به سمت امارات متحده عربی

فرصت های شغلی برای کارگران با مهارت بالا در اقتصاد متنوع آن ، امارات متحده عربی را به یک مقصد جذاب برای تحصیل دانشجویان دیگر کشورها تبدیل کرده است.

همچنین دیگر عامل تبدیل امارات متحده عربی به یک آهنربا برای دانشجویان خارجی ، تعداد دانشگاه های کشور با کیفیت بالا در رتبه بندی های بین المللی مانند دانشگاه امارات متحده عربی و دانشگاه شارجه و همچنین شعبه های طیف وسیعی از دانشگاه های دانشگاه های برتر جهان ، از جمله دانشگاه نیویورک ، دانشگاه سوربن و دانشگاه ولونگونگ استرالیا است.

اکنون امارات متحده عربی بهترین مقصد تحصیل دانشجویان بین المللی از کشورهای عربی مانند مصر ، اردن و عمان است ، در بین دانشجویان ایرانی نیز تعداد زیادی هستند که مشغول تحصیل در دانشگاه های کشور امارات هستند.

علی رغم این واقعیت که امارات متحده عربی چیزی غیر از یک مقصد کم هزینه برای مطالعه است ، این روند همچنان ادامه دارد و دولت با ارائه سیاست های سخاوتمندانه ویزا به دنبال جذب دانشجو است.

از سال 2016 تصویب شد که دانشجویان خارجی مجاز به کار نیمه وقت برای کارفرمایان تعیین شده باشند و در سال 2018 ، دولت ویزای اقامت یک ساله را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی تمدید کرد ؛ دانشجویان با استعداد فوق العاده اکنون می توانند 10 سال اقامت داشته باشند ، در حالی که دانشجویان دیگر می توانند ویزای پنج ساله بگیرند.

دانشگاه ها و موسسات دولتی همچنین بورس های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، که کمک شایانی به کم کردن هزینه های تحصیل در امارات دارد.

تحصیل در امارات

سیستم آموزشی امارات

ساختار آموزشی موجود که در اوایل دهه 1970 تأسیس شد ، یک سیستم چهار لایه است که 14 سال تحصیل را پوشش می دهد ، طبقات شامل سطح مهد کودک (5-4 سال) ، ابتدایی (11-6 سال) ، متوسط (14-14 سال) و متوسطه (15-17 سال) است.

سیستم آموزشی امارات

دستورالعمل تدریس به زبان عربی است ، زبان انگلیسی مقدماتی در مقاطع ابتدایی و دوره های پیشرفته در کلیه مقاطع متوسط ارائه می شود ، برخی از دوره های فنی و علمی به زبان انگلیسی در سطح متوسطه ارائه می شود.

آموزش زبان انگلیسی به ندرت انجام می شود ، هیچ زبان خارجی دیگری در بخش دولتی تدریس نمی شود اما برخی از مدارس خصوصی آموزش به زبان های اروپایی و آسیایی را ارائه می دهند.

سال تحصیلی در امارات

سال تحصیلی از سپتامبر آغاز می شود و در اوایل ژوئن پایان می یابد ، مانند بسیاری دیگر از کشورهای عربی و اسلامی ، هفته کاری دولت از شنبه تا چهارشنبه است و پنجشنبه و جمعه “آخر هفته” را تشکیل می دهد.

تعطیلات ملی اسلامی و کشوری رعایت می شود و در ماه مبارک رمضان دانش آموزان و دانشجویان با ساعات کمتری در مدرسه و دانشگاه حضور پیدا می کنند ، دوره های تحصیلی تابستانی به دلیل گرمای شدید آن فصل نادر هستند ، اقلیت بزرگی از خانواده های اماراتی بخشی از تابستان را در خارج از کشور می گذرانند.

تعداد دانش آموزان ، معلمان ، کارمندان و مدارس علاوه بر رشد چشمگیر در مدارس دولتی ، در بخش آموزش خصوصی به طور پیوسته افزایش یافته است ، در یک دوره پنج ساله اخیر تعداد مدارس خصوصی افزایش می یابد.

انواع برنامه های درسی مدارس در دبی کدامند؟

در دبی 17 نوع برنامه درسی مدارس وجود دارد: وزارت آموزش امارات ، انگلیس (IGCSE) ،

هند (CBSE) ، آمریکایی ، لیسانس بین المللی (IB) ، ایرانی ، فرانسوی ، فیلیپینی ، پاکستانی ، SABIS ، IAT ، آلمانی ، روسی ، ژاپنی و کانادایی.

194مدرسه خصوصی در دبی وجود دارد که در مجموع؛ 281،432 دانش آموز از 187 ملیت مختلف در مدارس خصوصی در استان ثبت نام کردند ، 17 مدرسه دارای رتبه بندی “برجسته” ، 28 “بسیار خوب” ، 74 “خوب” ، 52 “قابل قبول” و 5 مدرسه ” ضعیف” است.

همه مدارس شهریه متفاوتی خواهند داشت ، بیشتر مدارس K-12 برای حمایت از بهزیستی فکری و جسمی دانش آموزان ، برنامه های درسی و فعالیت های فوق برنامه متفاوت ارائه می دهند.

مدارس برتر بین المللی در دبی دارای لیست انتظار هستند ، بنابراین توصیه می شود که والدین از قبل درخواست کنند تا بتوانند مکانی برای فرزندان خود تأمین کنند.

سیستم آموزش عالی امارات متحده عربی از فرانسه ، کانادا ، آلمان ، روسیه ، انگلیس و ایالات متحده تأثیر می پذیرد ، امارات متحده عربی برای توسعه زیرساخت های آموزشی خود با هدف تبدیل شدن به برترین ارائه دهنده تحصیلات تکمیلی جهان در آینده اختصاص داده شده است.

تعداد موسسات در حال افزایش است اما در حال حاضر ، سه دانشگاه با بودجه دولتی و بیش از 50 موسسه خصوصی وجود دارد و در واقع ، امارات متحده عربی میزبان بهترین دانشگاههای منطقه خلیج فارس است ، این سه دانشگاه دولتی شامل موارد زیر است:

 • کالج های عالی فناوری (HCT) – بزرگترین دانشگاه امارات متحده عربی.
 • دانشگاه امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) – دانشگاه شاخص کشور که بسیاری از برنامه های معتبر بین المللی را ارائه می دهد.
 • دانشگاه زید (ZU) – در سال 1998 به عنوان یک موسسه فقط زن تأسیس شد اما اکنون برای مردان قابل استفاده است.

نهادهای دولتی تحت نظارت وزارت تحصیلات عالی و تحقیقات علمی قرار دارند و فقط اتباع امارات متحده عربی را پذیرش می کنند ، دانشگاه ها و کالج های خصوصی برای همه دانشجویان آزاد است.

آموزش فراملی در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی قطب اصلی آموزش فراملی (TNE) است ، تا قبل از سال 2015 که چین پیشی گرفت ، امارات میزبان بیشترین تعداد دانشگاههای شعبه خارجی در جهان بود.

بیشتر این پردیس ها در مناطق به اصطلاح آزاد مانند شهر آکادمیک بین المللی دبی و دهکده دانش دبی واقع شده اند ، این مناطق آزاد تجاری با زیرساخت های پیشرفته به ویژه برای آموزش و توسعه منابع انسانی است.

از سال 2017 ، دبی به تنهایی دارای 10 منطقه آزاد با 39 موسسه ، از جمله 24 دانشگاه شعبه خارجی از 12 کشور مختلف است ، آخرین دانشگاه خارجی برای افتتاح محوطه دانشگاه در منطقه آزاد دبی ، دانشگاه انگلیس بیرمنگام در سال 2018 بود.

تعدادی از پردیس های شعبه در خارج از مناطق آزاد واقع شده اند و چندین ارائه دهنده حتی در مناطق آزاد به طور داوطلبانه اعتبار برنامه های خود را توسط کمیسیون فدرال اعتبار سنجی دانشگاهی امارات (CAA) به دست آورده اند.

شرایط نظارت کیفی بر آموزش عالی دانشگاه های خارجی امارات

سیستم آموزش عالی امارات متحده عربی ، توسط وزارت تحصیلات عالی اداره می شود که وظیفه پذیرش دانشجو و همچنین اعتباربخشی برنامه های تحصیلی را بر عهده دارد.

نظارت کیفی در مناطق ، با وجود امارات متفاوت است ، در حالی که دانشگاههای شعبه در منطقه آزاد امارت راس الخیمه تا چندی پیش با مقررات کمی روبرو بودند ، دبی برای مدتی مجوز را از ارائه دهندگان خدمات دانش و توسعه انسانی (KHDA) گرفته است.

KHDA بازرسی های کیفی را در مناطق آزاد انجام می دهد و تعدادی از موسسات خارجی را تعطیل کرده است ، بنابراین بررسی کامل شرایط علمی و اعتباری دانشگاه ها قبل از تصمیم به مهاجرت کاملا منطقی به نظر می رسد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با اطلاع کامل از جدیدترین شرایط دانشگاه های خارجی از جمله دانشگاه های مستقر در کشور امارات بهترین اطلاعات از سیستم آموزشی و دیگر شرایط تحصیلی را در اختیار داوطلبان قرار خواهند داد.

تحصیل در امارات با مدرک دیپلم

امارات متحده عربی به دلیل علم و فناوری خود شناخته شده است ، بنابراین به نظر می رسد مکان خوبی برای شروع باشد اما ، فکر نکنید که می توانید با یک گام کوچک به آنجا پرش کنید.

تحصیل در امارات با مدرک دیپلم

تحصیل در این کشور با داشتن دیپلم کامل متوسطه آغاز می شود ، دانشگاه های امارات متحده عربی استاندارد بالایی برای پذیرش تحصیلی دارند ، دانشجویان ورودی باید در تمام دوره های خود نمرات بالایی نشان دهند ، بنابراین اگر در آنجا دانشجو باشید ، در کنار دانشجویان بسیار جدی و باهوش از سراسر جهان خواهید بود.

در اینجا لیستی از برخی از برنامه های جالب برای ادامه تحصیل در امارات متحده عربی با مدرک دیپلم آورده شده است :

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • حقوق
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت ریسک
 • MBA های اجرایی
 • مهندسی مکانیک

برای تحصیل در هر کدام از رشته های فوق در امارات ارائه مدرک 12 سالانه به همراه مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 الزامی است ، متقاضیانی که مدرک زبان ندارند میتوانند در دوره های کالج های مربوطه شرکت کرده و پس از دریافت مدرک برای ورود به دانشگاه اقدام کنند.

کدام دانشگاه ها را باید در امارات متحده عربی انتخاب کنید؟

در هر یک از شهرهای بزرگ و سراسر امارات متحده عربی ، می توانید دانشگاه ها و موسسات زیادی را پیدا کنید که دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس در بسیاری از موضوعات هستند.

بعلاوه ، برخی از این دانشگاهها حتی به برخی از رتبه های برتر در سراسر جهان می رسند و به آنها شهرت جهانی زیادی می دهند ، در قسمت مربوط به بهترین دانشگاه ها می توانید اطلاعات بیشتری در این باب دریافت کنید.

درخواست تحصیل با مدرک دیپلم در امارات متحده عربی

فراموش نکنید که هر دانشگاه در امارات متحده عربی سیستم خاص خود را در وب سایت خود دارد که به دانشجویان آینده امکان می دهد برای برنامه های تحصیلات خود درخواست دهند و ثبت نام کنند.

بنابراین ، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید ، می توانید درخواست آنها را ارائه دهید و اسناد مورد نیاز خود را در آنجا ارسال کنید ، در اینجا برخی از الزامات اساسی مورد نیاز شما برای هر برنامه وجود دارد:

 • اسکن دیپلم دبیرستان
 • متن یا سوابق دوره های قبلی
 • اسکن گذرنامه و یا شناسنامه
 • CV
 • نمرات آزمونهای لازم
 • مدارک بورسیه یا بودجه شخصی
 • توصیه نامه ها (بین 2-3)
 • نمونه کارهای عملی یا مقالات نوشته شده

در برخی از دانشگاه ها و مناطق ، دانشجویان برای حضور در دانشگاه باید مسلمان باشند و در برخی دیگر پذیرش فقط برای اتباع امکان پذیر است.

با این حال ، دانشگاههای گسترده دیگری در سراسر منطقه شروع به ظهور می کنند و به دانشجویان بین المللی فرصت یادگیری و شرکت در دوره ها را می دهند.

راه های مفید برای اطمینان از صلاحیت شما در دانشگاه های امارات

دوره های آمادگی را بگذرانید ؛ این نوع دوره ها دانشجویان متقاضی مدرک را قادر می سازد تا قبل از شروع دوره کارشناسی یا سایر برنامه های تحصیلات تکمیلی خود ، یک ارتقا آموزشی اضافی داشته باشند.

برنامه هایی مانند M.B.A ، حقوق یا پزشکی نیاز به دوره های آمادگی دارند ، دوره پایه یا دوره آمادگی دیگری به شما امکان می دهد در دوره تحصیلی مورد نظر خود تحصیل کنید.

انگلیسی خود را از طریق دوره آمادگی انگلیسی زبان بهبود ببخشید ؛ اگر در یک برنامه مدرک تحصیلی در امارات متحده عربی شرکت می کنید ، باید ثابت کنید که مهارت های زبان شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی خوب است.

این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های انگلیسی زبان مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کنند.

تحصیل رایگان در امارات

تحصیل به صورت رایگان در کشورت امارات متحده عربی شرایط و ضوابط خاصی دارد که متقاضیان در صورت آگاهی و اطلاع درست از آنها می توانند بر هزینه های بالای تحصیل در این کشور گران حوزه خاورمیانه فائق آیند.

تحصیل رایگان در امارات

در این بخش مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تلاش کرده اند تا راهکارهایی را به شما نشان دهند تا شما هم بتوانید از شرایط تحصیل رایگان در امارات متحده عربی بیان کنند.

فراهم نمودن یک زمینه علمی خوب برای درخواست

اولین کاری که باید هنگام درخواست تحصیل رایگان در امارات متحده عربی انجام دهید ، فراهم کردن یک زمینه علمی خوب برای درخواست شما است ، هیچ دانشگاهی در امارات وجود ندارد که پیش زمینه ای را در نظر نگیرد و کارت های پر از موضوعات ناموفق و نمرات آزمون را گزارش کند ، بنابراین در نظر داشته باشید که برای نمرات خوب و نمرات آزمون بالا تلاش کنید.

در اکثر دانشگاه های امارات متحده عربی ، برخی از نمرات آزمون مورد نیاز شما SAT / ACT برای برنامه های کارشناسی و GRE برای برنامه های تحصیلات تکمیلی و TOEFL / IELTS برای همه دانشجویان بین المللی است.

شما باید همچنین در هر زمینه ای که در آن مهارت دارید شامل ورزش ، موسیقی ، هنر ، ادبیات و غیره دستاوردهای خود را آماده کنید ، شما باید چیزهایی به دانشگاه آنها بیاورید که باعث افتخار آنها باشد ، در برنامه خود به آنها نشان دهید.

اهمیت ارسال زود هنگام درخواست به دانشگاه های امارات

برای تحصیل در امارات متحده عربی به صورت رایگان ، باید درخواست خود را زود ارسال کنید ، با ارسال زودهنگام فرم های درخواست خود و سایر شرایط ، شانس خود برای پذیرش را بهبود ببخشید.

علاوه بر برنامه برجسته و عملکرد خوب علمی قبلی ، اول بودن در برنامه های شما قطعاً به روند درخواست کمک زیادی می کند.

ارسال سریع برنامه می تواند نمایانگر بخش عظیمی از شخصیت شما باشد ، این می تواند نوعی تأیید سوابق خوب شما باشد که تأیید می کند چگونه از عهده مسئولیت انجام وظایف خود نمره خوبی می گیرید.

جستجوی بورسیه های دولتی در کشور خود

گزینه دیگر برای کمک به شما در هزینه های تحصیل در امارات متحده عربی ، درخواست بورسیه دولت است ، این نوع بورس تحصیلی توسط دولت شما برای حمایت و تشویق شما برای پیگیری برنامه های تحصیل در امارات متحده عربی ارائه می شود.

دلیل وجود این بورسیه ها تقویت روابط بین کشور شما و امارات است ، با تبادل یا اعزام دانش آموزان خود به کشورهای یکدیگر ، نوعی اعتماد و احترام بین آنها ایجاد می شود.

کسب اطلاعات دقیق از بورسیه های دانشگاه های امارات

دانشگاه های امارات متحده عربی برنامه هایی با شهریه رایگان یا هزینه ترم ارائه نمی دهند به همین دلیل درخواست بورسیه تحصیلی ، به ویژه از دانشگاه ها بسیار ضروری است.

بورسیه های دانشگاه بیشترین سود را از هر نوع بورسیه تحصیلی دیگر دریافت می کنند ، آنها می توانند به صورت شهریه تخفیف یافته یا کمک مالی باشند و اگر خوش شانس باشید ، حتی هزینه مسکن نیز می تواند ارائه شود.

گرفتن بورسیه دانشگاه می تواند یک روش عالی و متداول ترین روش تحصیل رایگان در امارات متحده عربی باشد.

جستجوی بورس تحصیلی از بخش خصوصی

اگر بورس های تحصیلی از دانشگاه و دولت شما هنوز کافی نبودند ، سعی کنید بورسیه های ارائه شده توسط شرکت ها ، مشاغل و سازمان ها را پیدا کنید.

بخشهای خصوصی ، به ویژه آنهایی که نام های بزرگی دارند ، کمک های بلاعوض ارائه می دهند ، خدمات عمومی رایگان را سازمان می دهند و از مردم برای کاهش مالیات خود پشتیبانی مالی می کنند.

آنها معمولاً به کسانی که به آنها احتیاج دارند بورس تحصیلی اعطا می کنند ، بخصوص به دانشجویانی که درجاتی را دنبال می کنند که در نهایت به خط کارشان ختم می شود ، به عبارت دیگر ، آنها در حال حاضر در جستجوی افرادی هستند که در ازای کمک به آنها استخدام کنند.

دانشگاه های ارزان قیمت در امارات متحده عربی را انتخاب کنید ، از تمام دانشگاه هایی که درخواست داده اید ، احتمالاً در چندین کالج پذیرفته خواهید شد ، این زمانی است که شما تحلیل می کنید کدام دانشگاه را انتخاب کنید.

اگر به طور خاص بودجه خود را محدود می کنید و سعی در تحصیل رایگان در امارات متحده عربی دارید ، ارزان ترین یا یکی از بزرگترین بورسیه ها را انتخاب کنید.

برای تحصیل کاملا رایگان ، شما می توانید راه های دیگری را هم امتحان کنید ، مثلا تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی کاملا رایگان است ، برای دانستن شرایط تحصیل در کشور فرانسه ، مقاله مربوط به آن را در همین سایت بخوانید.

تحصیل به زبان انگلیسی در امارات

می توان گفت در منطقه خاورمیانه امارات متحده عربی نهادی قوی و آشکار برای ارائه تحصیلات انگلیسی آن هم به نمایندگی از برخی از برترین دانشگاه های آمریکایی و انگلیسی است و هر کسی که مایل باشد می تواند از نزدیکترین کشور به ایران به عنوان پلی برای ورود به دانشگاه های مشهور استفاده کند.

تحصیل به زبان انگلیسی در امارات

از آنجاییکه تعداد رشته های تحصیلی بسیار متنوع و زیادی در امارات به زبان انگلیسی ارائه میشود و از همین رو متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی ملزم به ارائه مدرک زبان هستند ، در صورت عدم تسلط به زبان انگلیسی ، متقاضیان میتوانند در یکی از کالج های خصوصی ، زبان انگلیسی بیاموزند و سپس وارد دوره دانشگاهی در امارات شوند.

دوره های زبان انگلیسی در کالج UOWD

دوره های زبان انگلیسی کالج UOWD در امارات طیف وسیعی از برنامه های زبان انگلیسی را ارائه می دهد که در چارچوب زبان انگلیسی ساختار یافته است.

برنامه های انگلیسی این کالج برای اطمینان از قرارگیری صحیح دانش آموزان برای به حداکثر رساندن رشد زبان خود ، در چارچوب قرار گرفته اند.

کالج UOWD یک دوره زبان انگلیسی بصورت آنلاین راه اندازی کرده است که به شما کمک می کند مهارت انگلیسی خود را برای تحصیل ، کار ، مهاجرت یا اهداف اجتماعی افزایش دهید.

برای کسانی که مایل به ثبت نام در برنامه مهارت های زبان انگلیسی UOWD هستند اما هنوز حداقل شرایط زبان انگلیسی را برآورده نمی کنند ، دوره ها 12 هفته (240 ساعت) است و هر ترم (پاییز ، بهار و تابستان) اجرا می شود ، شرایط ورود شامل CEFR A1 + / A2 IELTS 2.5 – 3.0 است و هزینه آن 4000 تا 11760 درهم است.

کالج مطالعه پاره وقت هم دارد ؛ سه مرحله از برنامه نیز از طریق مطالعه نیمه وقت در دسترس است ، هر مرحله شامل 4 دوره است که طی 4 عصر در هفته (یکشنبه تا چهارشنبه) از ساعت 6 بعد از ظهر تا 9:30 بعد از ظهر ارائه می شود و هزینه آن 1250 درهم تا 3600 درهم است.

این کالج دوره های فشرده 2 هفته ای نیز دارد ، این برای دانشجویانی است که برای رسیدن به استانداردهای قبولی سطح ، به برخی از شهریه های اضافی نیاز دارند ، دوره ها در پایان هر ترم اجرا می شوند.

تست ورود به کالج های زبان دبی

شما باید در تمام دوره های زبان انگلیسی در دبی یک آزمون تعیین سطح شرکت کنید. بر اساس نتایج آزمون شما ، سطح زبان انگلیسی شما به عنوان مبتدی ، متوسط یا پیشرفته ارزیابی می شود.

آزمون تعیین محل برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی شما پیش شرط هر دو دوره است ، هنگام ثبت نام برای برنامه های زبان انگلیسی در مرکز زبان انگلیسی ، باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید ، هزینه آزمون رورد 105 AED (شامل مالیات بر ارزش افزوده) است ، می توانید بین روزهای یکشنبه تا پنجشنبه (8:30 صبح تا 3:00 بعدازظهر) در آزمون شرکت کنید.

آزمونهای انگلیسی زبان مورد نیاز در دانشگاه های امارات

گواهینامه هایی که به طور کلی توسط دانشگاه های امارات پذیرفته می شوند ، شامل موارد زیر است:

 • PTE Academic
 • تافل
 • آیلتس
 • مهارت C1 پیشرفته یا C2

توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی باید وب سایت دانشگاه خود را چک کنید ، تا مطمئن شوید که دقیقاً چه شرایطی را برآورده کنید.

تحصیل رشته های مهندسی در امارات

اگر مشتاق به تحصیل رشته های مهندسی در امارات هستید ، خبر خوب این است که این کشور رشته های مختلف مهندسی از مقطع لیسانس گرفته تا دکترا را ارائه می دهد و با در نظر گرفتن آموزش با کیفیت در این زمینه ، توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی را جلب کرده است.

تحصیل رشته های مهندسی در امارات

برخی از رشته های مهندسی ارائه شده در امارات که شما می توانید به تحصیل هر یک از آنها بپردازید عبارتند از مهندسی مکانیک ، مهندسی برق و الکترونیک و ارتباطات ، مهندسی اطلاعات ، معماری ، مهندسی عمران و محیط زیست ، شیمی کاربردی ، فیزیک کاربردی ، مهندسی منابع و انرژی ، مهندسی متالورژی و مواد ، مهندسی هوا فضا ، بیوتکنولوژی ، طراحی صنعتی.

رشته های مذکور تنها بخش کوچکی از برنامه های تحصیلی دانشگاه های امارات است ، بنابراین با مشاوران موسسه رجبی در این بخش همراه باشید تا علاوه بر آگاهی از مقاطع تحصیلی و طول دوره برنامه های مهندسی در امارات ، از شرایط پذیرش و دانشگاه ها و همچنین هزینه تحصیل نیز آگاهی یابید و در نهایت از آینده شغلی مهندسان در امارات مطلع شوید.

همچنین شما می توانید برای تحصیل مهندسی کشور روسیه را به دلیل اعتبار بالای مدارک مهندسی آن انتخاب کنید ، مقاله تحصیل در روسیه را مرور کنید.

لیسانس رشته های مهندسی در امارات

لیسانس مهندسی ، B.Eng. یا BE ، یک مدرک دانشگاهی است که برای تحصیلات کارشناسی در یکی از رشته های علوم مهندسی به دست می آید و 3-4 سال طول می کشد تا یک دانشجو فارغ التحصیل B.Eng شود.

مدرک کارشناسی مهندسی از نظر علمی با لیسانس علوم برابر است و اعطای لیسانس مهندسی برای برنامه های فنی در دانشگاه های علمی کاربردی یا دانشگاه های فنی معمول است ، برنامه های مهندسی منظم در سایر دانشگاه ها به عنوان مدرک لیسانس علوم ( B.Sc. ) اعطا می شود.

در طول B.Eng. دوره های آموزشگاه های بین المللی فناوری به دانشجویان می آموزند که چگونه با استفاده از ریاضیات ، اصول علمی و همچنین روش ها و فن آوری های جدید ، مشکلات مهندسی را حل کنند ، شما با تحصیل رشته های مهندسی در امارات مهارت حل مسئله ، یک رویکرد تحلیلی را توسعه می دهید و نحوه انجام تحقیقات مناسب را کشف می کنید ؛ قابل توجه است که برای فارغ التحصیلی ، دانشجویان باید یک مقاله تحقیقاتی مهندسی را در سال آخر تحصیل بنویسند.

شرایط ورود به مقطع کارشناسی مهندسی در امارات

کلیه متقاضیان تحصیل برنامه های مهندسی برای ورود به دانشگاهی مانند دانشگاه Wollongong در دبی باید حداقل شرایط پذیرش مشخص شده توسط دانشگاه را انجام دهند ، بدین ترتیب دانشجویان مجاز به شرکت در آزمون های چالش در ریاضیات و آمار بنیاد ، فیزیک بنیاد و نوشتن مقاله دانشگاهی هستند ؛ این موضوعات اطمینان می دهند که دانشجویان زمینه لازم برای شروع ترم اول مهندسی را دارند.

داوطلبانی که برای شرکت در آزمون های چالش شرکت نمی کنند یا افرادی که نتوانسته اند عملکرد قابل قبولی کسب کنند ، ملزم به شرکت در رشته های مقدماتی مربوطه می شوند.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته های مهندسی در امارات

مدت زمان سطح تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد مهندسی در دانشگاهی مانند دانشگاه Wollongong در دبی به طور معمول 5 ترم طول دارد ؛ شرایط ورود برای تحصیل یکی از شاخه های مهندسی در این مقطع به شرح زیر می باشد.

لیسانس مهندسی شناخته شده با حداقل معدل 3.0 در مقیاس 4.0 یا معادل آن ؛ دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی مهندسی از دانشگاه معتبر و معدل بین 2.5 و 2.99 در مقیاس 4.0 یا معادل آن هستند ، ممکن است پذیرش آزمایشی داشته باشند.

دانشجویان مشروط باید در دو ترم اول ثبت نام کرده و تکمیل کنند و باید در دو موضوع اخذ شده برای ادامه برنامه به نمره میانگین ترم 60٪ برسند.

اگر دانشجو حداقل نمره 60٪ در دو موضوع را کسب نکند ، اخراج می شود و اجازه ثبت نام مجدد در این برنامه را ندارد.

کالج های برتر مهندسی در دبی

مهندسی زمینه وسیعی از فرصت های شغلی را برای هر کسی که می خواهد طراحی کند و راه حل هایی برای مشکلات دنیای واقعی ارائه دهد ، ایجاد می کند ، با استفاده از هر دو رویکرد نظری و عملی ، کالج های مهندسی همیشه امیدوارند که بهترین مهندسان را ایجاد کنند ؛ در اینجا لیستی از برترین کالج های مهندسی دبی آورده شده است.

 • دانشگاه هریوت وات ، دبی
 • دانشگاه زاید ، دبی
 • کالج عالی فناوری
 • دانشگاه Wollongong در دبی
 • دانشگاه آمریکایی در دبی
 • موسسه فناوری روچستر ( R.I.T ) دبی
 • دانشگاه مانیپال پردیس دبی

ارزان ترین دانشگاه های مهندسی در امارات

 • دانشگاه عجمان : 3200 تا 5600 درهم
 • دانشگاه هریوت وات دوبی : 40000 تا 77996 درهم
 • دانشگاه میدلکس : 43400 تا 55700 درهم
 • کالج دانشگاه وستفورد : 18000 تا 36000 درهم
 • دانشگاه آمریکایی شارجه : 59440 تا 91520 درهم
 • دانشگاه هواپیمایی امارات دبی : 24900 تا 595000 درهم

آینده شغلی مهندسان در امارات

یک مطالعه جدید نشان داده است که فارغ التحصیلان دارای مدرک مهندسی ، بازرگانی یا فناوری اطلاعات بیشترین شانس اشتغال در امارات را دارند و تحقیقات در سطح امارات نشان داده کسانی که در رشته مهندسی عمران تحصیل می کنند بیشترین خطر ورود به بازار کار را دارند.

درکل می توان گفت که آینده کاری مهندسان در امارت روشن است و فرصت های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از مهندس مشاور ، مهندس ساختمان ، مهندس ژئوتکنیک ، مهندس سازه ، مهندس برنامه ریزی شهری ، مهندس بیوشیمی ، مهندس محیط زیست ، مهندس نفت ، مهندس ایمنی ، مهندس برق ، مهندس الکترونیک ، مهندس مخابرات ، مهندس کامپیوتر ، مهندس خودرو ، مهندس ماشین آلات صنعتی ، مهندس رباتیک ، مهندس مواد ، مهندس پروژه ، مهندس پزشکی و سایر عرصه های شغلی مرتبط.

همچنین قابل توجه است که متوسط حقوق یک مهندس در دبی ، امارات 120000 درهم در سال است که می تواند مبلغ بسیار مناسبی به نظر برسد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در امارات

گروه الف (ممتاز)

 • American University of Sharjah (AUS)
 • Khalifa University
 • United Arab Emirates University
 • University of Sharjah
دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در امارات

گروه ب (خوب)

 • Abu Dhabi University
 • Ajman University
 • American University in Dubai
 • Zayed University

گروه ج (متوسط)

 • Al Ain University of Science & Technology
 • American University of Ras al Khaimah AURAK
 • British University in Dubai
 • Canadian University of Dubai
 • Hamdan Bin Mohammed Smart University
 • Higher Colleges of Technology
 • University of Dubai
 • University of Wollongong in Dubai

تحصیل مقطع دکترا در امارات

منابع طبیعی عالی و رشد گردشگری لوکس باعث شده امارات متحده عربی به دومین اقتصاد بزرگ عرب تبدیل شود ، اما در امارات متحده عربی بیش از صنعت و تجارت وجود دارد و فقط مسافران نیستند که از شهرهای با فناوری پیشرفته آن بازدید می کنند : سرمایه گذاری در دانشگاه ها و تحقیقات به این معنی است که این منطقه فرصت های منحصر به فرد برای کارشناسی ارشد دکترا را نیز ارائه می دهد.

تحصیل مقطع دکترا در امارات

دلایل تحصیل دکترا در امارات

مرکز تعالی تحقیقات و آموزشهای کاربردی (CERT ) امارات متحده عربی اکنون یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در خاورمیانه را در خود جای داده است و هدف آن آموزش دانشجویان دکترا جهت توسعه و شکل گیری آینده منطقه است.

مدارک دکترای دانشگاه های داخلی و دانشگاه های شعبه بین المللی امارات متحده عربی توسط وزارت تحصیلات عالی و تحقیقات علمی امارات و سازمان آموزش دانشگاه های بین المللی (انگلیس / ایالات متحده آمریکا / استرالیا) معتبر شناخته شده اند.

امارات متحده عربی طیف گسترده ای از فرصت ها را به یک دانشجوی دکترا ارائه می دهد که در هفت امارات مختلف قابل قبول است.

دانشگاه های امارات متحده عربی

سیستم آموزش عالی امارات متحده عربی مشابه انگلستان است و مدرک لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا را ارائه می دهد.

همه موسسات تحصیلات دکترا را ارائه نمی دهند و فقط تعدادی برنامه هایی را در یک رشته خاص ارائه می دهند ، برای اطلاعات بیشتر ، وب سایت های دانشگاه را بررسی کنید یا با دفتر پذیرش آنها تماس بگیرید.

فرصت های دکترا در امارات متحده عربی

در امارات متحده عربی 58 دانشگاه وجود دارد که ترکیبی درخشان از آموزش عالی و فرهنگ جهانی را ارائه می دهد ، امارات متحده عربی مکانی فوق العاده برای مطالعه بین المللی است.

بعلاوه ، شما این فرصت را خواهید داشت که در برخی از فعالیتهای فوق برنامه عالی شرکت کنید ، تحصیلات دکترا در این کشور به زبان های بین المللی و انگلیسی ارائه می شود.

تعدادی از کالج ها و مراکز تحقیقاتی تخصصی در امارات متحده عربی وجود دارد که برنامه های دکترا را ارائه می دهند.

در پایتخت ابوظبی 17 کالج عالی فناوری (HCT ) با بودجه دولت وجود دارد ، ( HCT ) نهادهای پیشرفته آموزش عالی کاربردی است ، و برای آموزش محققان دکترای ماهر طراحی شده اند که آینده امارات را شکل می دهند.

مراکز تحقیقاتی تخصصی معمولاً با یک دانشگاه همکار یا کالج بالاتر مرتبط هستند ، اگر دکترای خود را در یک مرکز تحقیقاتی انجام دهید ، مدرک شما توسط موسسه شریک اعتبار می یابد.

ساختار دکترا در امارات

مولفه اصلی برنامه دکترا امارات متحده عربی مشابه مولفه انگلیس و سایر کشورها است ، شما تحقیق مستقلی انجام خواهید داد و در نهایت یک پایان نامه را با جزئیات نتایج خود ارائه و از آن دفاع خواهید کرد.

با این حال ، طی دوره دکترا در امارات متحده عربی ، دوره هایی را نیز می خوانید که برای بهبود مهارت های خود به عنوان یک محقق مستقل طراحی شده است.

اکثر برنامه های دکتری امارات متحده عربی شامل سه یا چهار سال تحقیق تمام وقت است ، طبق شرایط ویزای اقامت دانشجویی ، دانشجویان بین المللی مجاز به تحصیل به صورت نیمه وقت نیستند.

سال تحصیلی تمام وقت در امارات متحده عربی شامل دو ترم است ، پاییز (سپتامبر-دسامبر) و بهار (ژانویه-ژوئن).

ارزیابی تحصیلات دکترای امارات

برنامه های دکترا در امارات متحده عربی انواع مختلفی دارند و از نظر شکل تحصیلات به طور معمول ، از دو بخش دوره ها و تحقیقاتی تشکیل شده اند.

برنامه ها ممکن است شامل تعدادی از دوره های تدریس شده باشد ، دوره های اصلی و انتخابی وجود دارد که موضوعاتی مانند روش تحقیق را پوشش می دهد ، دوره ها به طور معمول از طریق تکالیف درسی یا یک آزمون جامع ارزیابی می شوند.

بخش تحقیقاتی کار شما از یک بررسی ادبیات و پایان نامه شما تشکیل خواهد شد ، شما باید از پایان نامه خود در یک معاینه شفاهی (صدای زنده) در حضور متخصصان این حوزه دفاع کنید (این تفاوت کمی با قالب آزمونگر داخلی و خارجی خصوصی در کشورهایی مانند انگلیس دارد).

اگر به دنبال تحصیل دکترا در خارج از کشور هستید ، کشور مجارستان هم بورسیه های خوبی در اختیار شما خواهد گذاشت ، مقاله تحصیل در مجارستان را مطالعه کنید.

هزینه های دکترا در امارات متحده عربی

دانشگاه ها در امارات متحده عربی در تعیین هزینه های خود آزاد هستند ، بیشتر موسسات به جای تعیین هزینه سالانه ، در ازای هر ساعت اعتبار هزینه دریافت می کنند ، این سیستم مشابه سیستم اعتبار ساعت است که در ایالات متحده آمریکا پذیرفته شده است.

هر موسسه تعداد مشخصی از ساعت اعتباری را که باید برای گذراندن مدرک خود تکمیل کنید در اختیار شما قرار می دهد اما ، تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 تا 4 سال زمان می برد ، هزینه های معمول تحصیل 129،600 تا 359،964 AED ( 35،290 تا 98،020 دلار آمریکا ) است.

بورسیه های تحصیلی در امارات

شما می توانید در بورسیه هایی که تمام بودجه یا بخشی از بودجه را پوشش می دهد ، در امارات متحده عربی تحصیل کنید ، دولت امارات و دانشگاه های امارات متحده عربی هر ساله بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی و شهروندان محلی ارائه می دهد و ما در اینجا بهترین بورسیه های دکترا در امارات متحده عربی ، بورسیه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در امارات متحده عربی را ذکر کرده ایم.

بورسیه های تحصیلی در امارات

یکی از مزیت های این کشور ثروتمند اعطای بورسیه های بسیار عالی است با این تفاوت که مانند سایر کشور ها در نهایت موجب اعطای اقامت دائم و تابعیت نمی شود ، در ادامه به انواع بورسیه های اعطایی توسط این کشور اشاره خواهیم کرد.

بورس تحصیلی 2021 در (DUBAI) امارات متحده عربی

تحصیل در امارات متحده عربی می تواند از لحاظ هزینه گران باشد ، بنابراین ، ما لیستی از بورسیه های تحصیلی را آماده کرده ایم که می توانید برای آنها هزینه های آموزشی خود را تا حدی یا کامل تأمین کنید.

بورس تحصیلی موسسه علم و فناوری مصدر

موسسه علم و فناوری مصدر بورسیه های کامل خود را برای کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد ، که برنامه ها در زمینه فناوری اطلاعات ، علوم و مهندسی ارائه می شوند ، بورس تحصیلی هزینه های تحصیل دانشجویان را به طور کامل پوشش می دهد.

این مزایا شامل 100٪ چشم پوشی از شهریه ، تهیه کتاب درسی ، لپ تاپ ، بازپرداخت هزینه شرکت در آزمون هایی مانند GRE و TOEFL ، محل اقامت در دانشگاه ، بیمه درمانی ، کمک هزینه ماهیانه و بلیط برگشت برای خانه به افراد معتبر است.

بورس تحصیلی دانشگاه هواپیمایی امارات

بورس تحصیلی در دانشگاه هواپیمایی امارات برای دانشجویان مقطع کارشناسی که تابعیت امارات دارند ، آزاد است ، این بورس تحصیلی شهریه دانشجوی واجد شرایط را به طور کامل پوشش می دهد و هر ساله به 10 دانشجو تعلق می گیرد ، این بورس تحصیلی کاملاً رقابتی است و به کسانی تعلق می گیرد که دارای 95٪ یا بیشتر سابقه قبلی باشند و پتانسیل بالایی برای کمک به جامعه و دانشگاه داشته باشند.

بورس تحصیلی دانشگاه کرتین دبی

دانشگاه کرتین دبی به دانشجویان داخلی و بین المللی در مقطع کارشناسی بورسیه می دهد ، این بورس تحصیلی هزینه های جزئی تحصیلات دانشجویان را تأمین می کند ، به دانش آموزانی که از دبیرستان بالاتری برخوردار هستند ، از معافیت شهریه بیشتری استفاده می شود ، این بورس تحصیلی برای رشته های مهندسی ، ریاضیات ، علوم و فناوری اطلاعات آزاد است.

بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه دبی

دانشگاه دبی بورس تحصیلی لیسانس را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که برای همه زمینه ها آزاد است ، صندوق بورس تحصیلی به دانشجویان اجازه می دهد تا حدی هزینه های تحصیل خود را تأمین کنند ، دانشجویان می توانند پس از ثبت نام در یکی از دوره های کارشناسی در دانشگاه ، برای این کمک هزینه درخواست دهند.

کمک هزینه دانشگاه بین الملل دبی برای دانشجویان بین المللی

بورس تحصیلی دانشگاه میدل سکس دبی برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان کارشناسی بین المللی ارائه می دهد ، دانشجویانی که برای یک دوره کارشناسی در دانشگاه اقدام کرده اند می توانند برای این بورس تحصیلی اقدام کنند.

ارزش این جایزه 20٪ معافیت از شهریه به همراه یک بسته تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است که قرار است هزینه های اقامت ، ویزا و بیمه درمانی آنها را پوشش دهد.

بورس تحصیلی لیاقت دانشگاه زاید برای دانشجویان بین المللی

بورس تحصیلی شایستگی بین المللی برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه زاید بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارائه می دهد ، ارزش بورس تحصیلی معافیت شهریه تا 50٪ است ، بورس تحصیلی برای تمام دوره تحصیلات به شرطی که فرد اهدا کننده سطح مشخصی از پیشرفت تحصیلی را در دانشگاه زاید حفظ کند ، داده می شود.

بورسیه های وزارت آموزش و پرورش

وزارت امور خارجه بورس تحصیلی را برای اتباع امارات متحده عربی برای برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی برای تحصیل در خارج از کشور در یکی از دانشگاه های شناخته شده ارائه می دهد ، همانطور که توسط وزارتخانه مشخص شده است ، دانشجو باید ، یک شهروند امارات باشد ، نداشتن سوئ سابقه ، نمره لازم را در آزمون مهارت زبان تعیین شده توسط کالج یا دانشگاه مربوطه کسب کرده باشد.

این بورس تحصیلی به دانشجویان لیسانس ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، دانشجویانی که با هزینه شخصی خود تحصیل می کنند و مایل به درخواست بورسیه هستند ، دانش آموزان با عملکرد بالا ، و افراد شاغل ، ارئه می شود.

برنامه های بورس تحصیلی از سایر نهادهای دولتی در امارات

دفتر بورس تحصیلی ( SCO ) وزارت امور ریاست جمهوری دانشجویان برجسته اماراتی را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی به خارج از کشور انتخاب می کند ، SCO دو برنامه بورس تحصیلی را اداره می کند که شامل بورس تحصیلی برجسته دانشجویی (DSS ) و برنامه بورس تحصیلی خارج از کشور (SASP ) می شود.

وزارت آموزش و دانش با مشارکت در سازمانهای سراسر امارات متحده عربی بورس تحصیلی دانشجویان برجسته امارات متحده عربی را فراهم می کند ، بورس تحصیلی در رشته هایی مانند علم و فناوری ، آموزش ، برنامه ریزی شهری ، کنترل غذا و حمل و نقل موجود است.

كار پاره وقت دانشجويی در امارات

دانشجویان در حالی که در دبی تحصیل می کنند فرصت کار نیمه وقت را دارند ، دانشجویان ثبت نام شده در 23 موسسه دانشگاهی در دبی می توانند از مقررات جدید اشتغال پاره وقت دانشجویی DDA بهره مند شوند ، این اولین قانون برای خوشه های خلاق دبی و مناطق آزاد منطقه است.

كار پاره وقت دانشجويی در امارات

در حال حاضر ، 23 موسسه دانشگاهی در خوشه های خلاق دبی مستقر هستند که 50٪ از پردیس های شعبه بین المللی امارات متحده عربی را تشکیل می دهند و جمعیت دانشجویی چند فرهنگی 26000 نفری متشکل از 149 ملیت را شامل می شوند.

برای این دانشگاه ها ، آیین نامه جدید اشتغال پاره وقت دانشجویان ، جذابیت دبی را به عنوان مقصدی برای آموزش عالی کلاس جهانی افزایش می دهد و یک رقابت واقعی را به آن می بخشد ، به ویژه هنگامی که با سایر مراکز آموزش که در منطقه اجازه کار پاره وقت را نمی دهند ، مقایسه می شود.

امارات همچنین فرصت های زیادی را برای اشتغال در آینده و رشد شغلی فراهم می کند.

مثلا حدود 250،000 شغل جدید در طیف گسترده ای از بخش های صنعت ایجاد کرده است ، علاوه بر این ، هزینه زندگی در دبی کمتر از سایر شهرهای جهانی مشابه در ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، استرالیا و کانادا است.

البته شما برای تحصیل ارزان قیمت می توانید به برخی از کشورهای اروپایی مانند لهستان هم مهاجرت کنید ، در مقاله تحصیل در لهستان ، می خوانید که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور چقدر است.

کجا می توانید کار کنید؟

این آیین نامه جدید مربوط به اشتغال پاره وقت با بیش از 4500 شرکت واقع در خوشه های خلاق دبی است ، این مشاغل در طیف وسیعی از بخشهای صنعت ، از ICT ، آموزش عالی و توسعه سرمایه انسانی ، تا رسانه و سرگرمی ، طراحی و علوم زندگی ، انرژی و محیط زیست ، فعالیت می کنند.

فرصت های کار در دانشگاه

مشاغل داخل دانشگاه در دبی یکی دیگر از موارد اضافه شده در بخش شغل برای دانشجویان بین المللی است ، بسیاری از دانشگاه ها فرصت های شغلی را به دانشجویان در کتابخانه ها ، بخشهای مختلف دانشگاه و همچنین در امور اداری ارائه می دهند.

اتمام حداقل یک ترم در یک دوره کارشناسی به صورت تمام وقت (حداقل 12 واحد) برای دریافت شرایط کار دانشجویی ؛ دانشجویان مبادله ای واجد شرایط استخدام در دانشگاه نیستند ، حداقل نمره معدل 2.2 مورد نیاز است.

مجوزهای کار و آموزش موقت دانشجویان

پیش از این ، جوانان که در “وضعیت دانشجویی” بودند اجازه کار در امارات را نداشتند ، با این حال ، در ماه ژوئن 2016 ، وزارت امورخارجه و گاز مصوبه وزیران را به شماره 713 در سال 2016 در مورد اشتغال و آموزش دانشجویان صادر کرد.

این امر دانشجویان را قادر می سازد تا در موسسات عملیاتی یا موسساتی که برای اهداف آموزشی تأیید شده اند کار کنند و آموزش ببینند.

با تغییرات اخیر در فرصت های شغلی دانشجویان بین المللی ، برای دریافت مجوز کار ، دانشجو باید با اداره کار امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) در تماس باشد ، آن هم به شرط داشتن حمایت مالی از دانشگاه ، که به آنها امکان به صورت نیمه وقت را می دهند.

اجازه ساعت کار و دستمزد

دانشجویان فقط در زمان جلسه ترم مجاز به کار به مدت 15 ساعت در هفته یا 60 ساعت در ماه هستند ، در طول تعطیلات تابستان یا زمانی که جلسه علمی در جریان نیست ، دانشجویان مجاز به کار تا 40 ساعت در هفته ، یعنی 160 ساعت در ماه هستند.

حقوق دریافتی هنگام کار می تواند بین 15 تا 30 AED در ساعت یعنی 273 – 546 INR است ، سوالی که اینجا پیش می آید این است که آیا با این حقوق می توانید هزینه های تحصیلی تان را جبران کنید؟

در جواب سوال باید بگوییم که همه هزینه ها قابل جبران نیست اما توصیه می شود که بررسی کنید که هنگام کار در این کشور چه مالیاتی را باید پرداخت کنید ، پرداخت مالیات اهمیت دارد.

خدمات بیمه دانشجویی در امارات

به عنوان بخشی از قوانین ویزا ، همه دانشجویان باید در طول مدت ویزای تحصیلی خود بیمه درمانی داشته باشند ، دانشجویان تحت حمایت دانشگاه های امارات متحده ی عربی موظف به دریافت و حفظ بیمه درمانی مطابق با الزامات منطقه آزاد رسانه و فناوری امارات هستند و به عنوان بخشی از قوانین ویزای امارات ، همه دانشجویان باید در طول مدت بیمه خود ، بیمه درمانی داشته باشند.

خدمات بیمه دانشجویی در امارات

شرکت بیمه عمان ( OIC ) از جمله شرکت هایی است که بیمه ارائه می دهد ، شما در یک طرح بیمه درمانی دانشجویی با پوشش محلی امارات و بین المللی ثبت نام خواهید کرد ، بیمه محلی امارات متحده عربی توسط شرکت بیمه عمان ( OIC ) ارائه می شود ، شما قادر خواهید بود کارت بیمه درمانی محلی خود را در هفته های اول ورود به دانشگاه دریافت کنید.

طبق قوانین امارات متحده عربی ، دانشجویان اماراتی که قبلاً در یک طرح بیمه درمانی امارات متحده عربی ثبت نام کرده اند ، پوشش بیمه محلی اضافی دریافت نخواهند کرد ، علاوه بر این ، دانشجویان غیر اماراتی که در حال حاضر ، تحت حمایت خانوادگی در امارات متحده عربی اقامت دارند یا از ویزای حمایت شده NYU برخوردار نیستند ، تحت پوشش برنامه NYU OIC واجد شرایط پوشش بیمه نیستند.

هزینه بیمه ی درمانی

برای یک بیمه نامه بیمه پزشکی جامع می توانید انتظار داشته باشید که سالانه حدود 10،000AED و 2،720 دلار آمریکا است را پرداخت کنید ، حق بیمه از حدود 5،500 AED در سال (1500 USD ) برای یک تا حدود 33،500 (9،120 USD) AEDاست.

شرکت های ارائه دهنده ی بیمه ی درمانی

بهترین شرکت های ارائه دهنده ی بیمه درمانی در امارات متحده ی عربی شامل Metlife ، Circles of protection ، Forever ، Olympic plan ، Critical care، و Criticare می شود.

کلیه دانشجویان بین المللی برای اقامت در امارات متحده عربی نیاز به بیمه درمانی معتبر دارند. معمول است که موسسات پس از ورود به کشور و انجام معاینات پزشکی ، پوشش بیمه درمانی را ارائه می دهند. معاینه پزشکی کامل است و آزمایشات مربوط به HIV ، سل ، هپاتیت و سفلیس و سایر موارد.

خوابگاه های دانشجویی کشور امارات

به عنوان دانشجو ، دو گزینه اصلی در مورد محل اقامت در امارات متحده عربی وجود دارد که شامل مسکن دانشگاه و مسکن خصوصی می شود ، این دو گزینه در مناطق مختلف کشور برای اقامت دانشجویان بین المللی بسیار مناسب هستند.

خوابگاه های دانشجویی کشور امارات

از آنجا که امارات کشوری کاملاً ثروتمند است ، این امر در بسیاری از دانشگاه های این کشور منعکس می شود ، به گونه ای که برای تجربه بهتر دانشجویی ، خدمات مدرن زندگی ، ورزشی و تفریحی در هر خوابگاه وجود دارد.

بسیاری از خانه های دانشجویی و دانشگاه ها دارای بهترین و جدیدترین فن آوری ها با ظرفیت بهینه برای اطمینان از امنیت دانشجویان هستند ؛ خوابگاه ها یا مجموعه آپارتمان های دانشجویی معمولاً بین دانشجویان تقسیم می شود ، اکثر موسسات دارای خوابگاه های 2 تا 4 نفره و حتی خوابگاه های تک اتاق هستند.

این خوابگاه ها در اکثر دانشگاه ها با امکاناتی نظیر Wifi ، تلویزیون ، خشکشویی ، سالن غذاخوری ، بازارهای کوچک و حتی سالن بدن سازی و استخر کاملاً مبله ارائه می شوند.

یکی از موارد مشترک در مورد هر یک از گزینه های مسکن دانشجویی این است که معمولاً در بسیاری از موارد نیاز به ودیعه احتیاطی یا پیش پرداخت وجود دارد ؛ هزینه اقامت در دانشگاه معمولاً حدود 1500 AED تا 3000 AED در هر ماه است و ارزان ترین گزینه برای دانشجویان حاضر در این کشور است.

برخی از موسسات ارائه دهنده خوابگاه های دانشجویی در امارات

چندین دانشگاه دبی مانند Heriot-Watt ، Middlesex ، University of Wollongong ، Emirates Academy و Manipal مسکن دانشجویی را در دانشگاه ( مانند خوابگاه های Heriot-Watt و خارج از دانشگاه در مکان های مختلف ) ارائه می دهند.

به عنوان مثال ، دانشجویان میدلکس از بین اتاق های یکی از 20 ویلای مجلل البرشا یکی را انتخاب می کنند ، دانشجویان Wollongong در باغ های جبل علی یا پس از رزرو در یک آپارتمان سرویس TECOM هستند ، در حالی که دانشجویان در آکادمی امارات اقامتگاهی درست در کنار جاده ساحل جمیرا ، با چشم اندازهای خارق العاده از برج العرب دارند.

به عنوان یک نمونه دیگر ، می توان به خوابگاه دانشگاه شارجه اشاره کرد ؛ این خوابگاه دارای سه بخش است که خوابگاه دانشجویی در پردیس آقایان ، خوابگاه دانشجویی در پردیس زنان و خوابگاه دانشجویی در پردیس پزشکی را شامل می شود ؛ این دانشگاه همچنین انواع مختلفی از اتاق ها شامل یک اتاق یک نفره ، یک اتاق دونفره و یک اتاق سه تخته را ارائه می دهد.

توجه داشته باشید برای ثبت نام در خوابگاه دانشگاه ، دانشجویان باید قبل از دریافت اتاق ، به بخش خوابگاه مراجعه کرده و کلیه مدارک لازم را ارائه دهند.

مسکن خصوصی در کشور امارات

همچنین برای دانشجویانی که ترجیح می دهند در خارج از محوطه دانشگاه زندگی کنند ، مسکن خصوصی نیز در دسترس است ، این خانه ها به طور کلی گران ترند اما بسیار نزدیک به وسط شهر هستند و امکان دسترسی آسان به کلیه امکانات رفاهی در هر یک از شهرها را فراهم می کنند ، آنها همچنین هزینه کمتری دارند و در مقایسه با خوابگاه های خصوصی مطلوب هستند.

قیمت اقامتگاه های خصوصی بسته به شهر از 2500 تا 5000 درهم است ، این خانه ها معمولاً به صورت یک آپارتمان یک خوابه استودیویی یا دو یا حتی سه خوابه مشترک با هم هستند.

خانه ها با تمام امکانات لازم به خوبی مبله شده اند ، به دلیل مدرن بودن کشور ، یافتن محل اقامت قدیمی یا نوع اولیه دشوار است و بسیاری از خانه ها نوساز هستند یا به درستی نگهداری می شوند ، بنابراین کیفیت آن ارزش پرداخت چنین هزینه ای را دارد زیرا این یک واقعیت است که آپارتمان های متوسط در امارات متحده عربی از امکانات بیشتری نسبت به بسیاری از آپارتمان های لوکس در سراسر جهان و معمولاً با همان قیمت یا حتی کمتر برخوردار هستند.

هزینه های آب و برق برای یک ماه شامل اینترنت است که معمولاً با قیمت استاندارد 300 AED هزینه می شود ، خدمات خشکشویی در هر ساعت می تواند حدود 30 – 40 AED باشد و همچنین گرمایش ، برق و پخت و پز 250 AED برای هر نفر هزینه دارد.

یکی از دوست داشتنی ترین قسمت های زندگی دانشگاه باید تجربه خوابگاه های دانشجویی کشور امارات باشد ، بنابراین با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا شرایط را بررسی کنیم و محل اقامت شما را فراهم آوریم ، به یاد داشته باشید که با اعتماد به ما ، با خیالی آسوده می توانید به فکر بستن وسایل خود و تحصیل در این کشور رویایی باشید!

بهترین دانشگاه های امارات

بهترین دانشگاه های جهان را از کجا می یابید؟ خوب ، تقریباً در هر جایی از جمله امارات متحده عربی! در امارات متحده عربی می توانید دانشگاه های دارای رتبه برتر را پیدا کنید که جایگاه شایسته خود را در کنار بزرگترین نام دانشگاه های بین المللی دارند.

بهترین دانشگاه های امارات

دانشگاه ها ، کالج ها ، دانشکده های پزشکی ، دانشکده های مهندسی و دانشکده های حقوقی امارات متحده عربی دارای ارزش و شهرت در جوامع آموزشی و دانشگاهی هستند و آنها همچنان به ارائه برنامه های معتبر کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برای ماجراجویان باهوش و هوشمند ادامه می دهند.

مشهورترین دانشگاهها در امارات متحده عربی کدامند؟ مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی سعی دارد با انتشار رتبه بندی دانشگاه های امارات در سال 2020 به این سوال پاسخ بدهند؛

 • دانشگاه امارات متحده عربی 301 – 284
 • دانشگاه خلیفه 351 – 651
 • دانشگاه شارجه 601 – 601
 • دانشگاه آمریکایی شارجه 348- 801
 • دانشگاه زاید 801 – 701
 • دانشگاه آمریکایی در دبی 601
 • دانشگاه ابوظبی 701
 • دانشگاه عجمان 701

دانشگاه امارات متحده عربی

دانشگاه امارات متحده عربی (UAEU) اولین و بزرگترین موسسه دانشگاهی در امارات متحده عربی است که در سال 1976 تاسیس شد ، این دانشگاه به عنوان یک الگو برای جهان عرب و یک نمونه موفق از صلح و امنیت است.

UAEU در حال حاضر ، دارای 9 مرکز تحقیقاتی یک پارک علم و نوآوری ، 46 باشگاه و انجمن دانشجویی و بیش از 160 آزمایشگاه می باشد.

دانشکده های این دانشگاه عبارتند از تجارت و اقتصاد ، علوم ، آموزش ، مهندسی ، غذا و کشاورزی ، علوم انسانی و اجتماعی ، فناوری اطلاعات ، حقوق ، پزشکی و علوم بهداشتی.

برخی از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه عبارتند از :

 • منصور بن زاید آل نهیان ، معاون نخست وزیر و وزیر امور ریاست جمهوری امارات متحده عربی
 • سیف بن زاید آل نهیان ، وزیر کشور و معاون نخست وزیر امارات متحده عربی
 • عبدالله بن زاید آل نهیان ، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی
 • مریم آل رومی ، وزیر امور اجتماعی امارات متحده عربی و دومین زنی که دارای کابینه در تاریخ امارات متحده عربی است ، که در فهرست 10 زن قدرتمند عرب در دولت توسط فوربس قرار گرفته است.
 • عبدالرحمن آل اویس ، وزیر بهداشت در امارات متحده عربی
 • امل القبیسی ، اولین زنی که به عضویت شورای ملی فدرال امارات متحده عربی انتخاب شد.
 • نجلا القاسیمی ، اولین سفیر زن امارات.

مختصری درباره دانشگاه آمریکایی شارجه

دانشگاه آمریکایی شارجه (AUS) ، یک موسسه آموزشی خصوصی است که برای دانشجویان بیش از 90 ملیت از سراسر منطقه و جهان ، بهترین و جدیدترین خدمات علمی و پژوهشی را ارائه می نماید.

کادر آموزشی و کلاس های تدریس دانشگاه آمریکایی شارجه تماما به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، این دانشگاه 28 رشته و 46 دوره فرعی را در سطح کارشناسی ، 14 برنامه کارشناسی ارشد و یک برنامه دکترا را در دانشکده معماری ، هنر و طراحی ، دانشکده هنر و علوم ، دانشکده مهندسی ، دانشکده مدیریت بازرگانی ارائه می دهند.

دانشجویان این دانشگاه در تمام زمینه های تحقیق ، نوآوری و از دانشمندان فولبرایت گرفته تا متخصصان حرفه ای صنعتی برنده جایزه می باشد و فارغ التحصیلان این دانشگاه به عنوان رهبران و مبتکران علمی جهانی درخشیده اند ، به عنوان مثال می توان از افراد موفق زیر نام برد:

شیخ الوبنا خالد القاسیمی ، وزیر تجارت خارجی امارات و وزیر اقتصاد و برنامه ریزی سابق (2004-2008).

سارا العامیری ، اولین زنی که سمت وزارت را در امارات متحده عربی به عهده دارد ، رئیس شورای دانشمندان امارات متحده عربی و معاون پروژه ماموریت مریخ امارات.

دانشگاه خلیفه Khalifa University

دانشگاه علم ، فناوری و تحقیقات خلیفه یک موسسه همکاری آموزشی در امارات متحده عربی است که در سال 2017 از ادغام چندین دانشگاه از جمله موسسه علم و فناوری مصدر ، دانشگاه علم ، فناوری و تحقیقات خلیفه و موسسه نفت تشکیل شد و به دانشگاه خلیفه تبدیل گردید.

متقاضیان مقطع کارشناسی جهت پذیرش در این دانشگاه باید حداکثر 20 سال سن داشته باشند ، هرچند ممکن است استثناهایی نیز وجود داشته باشد ، این دانشگاه برای اطلاع از رفتارهای غیراخلاقی و غیرقانونی مانند رشوه و فساد ، خط تلفن خبرساز دارد.

این دانشگاه یک مرکز تحقیقات و نوآوری برای رشته هوافضا دارد و به عنوان یک قطب توسعه جهانی در تحقیق و ایجاد فن آوری های هوافضا فعالیت می کند ، یکی از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه Sheikha Mozhah BintNasser Al Missned است.

در صورت تمایل می توانید با حمایت و همکاری مشاوران موسسه رجبی ، از بین رقابتی ترین رشته ها در بهترین دانشگاه های امارات متحده عربی ، یک مورد را انتخاب کنید.

بهترین شهرهای امارات برای تحصیل

امارات متحده عربی واقع در خاورمیانه ، به هفت امارت تقسیم شده است که همه توسط حاکمان جداگانه اداره می شوند ، هفت حاکم با هم شورای عالی فدرال را تشکیل می دهند ، به دلیل هجوم گردشگران ، جمعیت امارات متحده عربی بیشتر از مهاجران تشکیل شده است.

بهترین شهرهای امارات برای تحصیل

در حالی که دبی برجسته ترین شهر امارات است ، پایتخت امارات متحده عربی ابوظبی است ، دبی ، شارجه و عجمان در لیست جهانی از شهرهایی که بهترین تجربه دانشجویی را ارائه می دهند ، نامگذاری شده اند.

این سه شهر در لیست 61 شهر برتر دانشجویی QS ، که در راس آنها لندن ، توکیو و ملبورن قرار گرفت ، در رتبه 61 قرار گرفتند.

شهرهای امارات متحده عربی می توانستند رتبه بالاتری داشته باشند اما بازخورد دانشجویان نشان می داد که این شهرها به دلیل هزینه های بالای زندگی و کمبود فعالیت های فوق برنامه مانع از این کار شده اند.

دبی ، شارجه و عجمان به لطف جمعیت های متنوع شهرها ، از نظر آمیزه ای از دانش آموزان ، در مکان سی و سوم در سراسر جهان قرار گرفته اند که نمره بالایی است.

این سه شهر از نظر مطلوبیت در رتبه 41 جهانی قرار گرفتند و همچنین از نظر دانشجویان رتبه بندی بالایی داشتند که نظرات آنها شهرها را از نظر تجربه دانشجویی در مکان 46 قرار داده است ، در عین حال که ابوظبی پایتخت امارات است اما در جمع 100 شهر برتر حضور نداشت.

شرایط تحصیلی شهر دبی

وقتی به امارات متحده عربی فکر می کنید آیا اولین شهری است که به ذهن شما خطور می کند دبی است؟ البته همینطور است! دبی دارای بزرگترین دانشگاهها و دیدنی ترین بناهای تاریخی و فرهنگی در جهان است.

دبی یک شهر جهانی و قطب تجاری خاورمیانه است که با تکامل سریع و ساخت سریع خود ، جهان را متعجب کرد ، این شهر با افتخار به بیش از 70 مرکز خرید ، سوابق و لقب های زیادی از جمله “پایتخت خرید خاورمیانه” دارد.

“شهر طلا” زمانی دهکده ماهیگیری بود که با صادرات مروارید به بندر تجاری خلیج فارس تبدیل شد ، نفت و تجارت تأمین کننده اصلی اقتصادی شهر شد و در دهه های اخیر ، به لطف ساختارهای مدرن ، گردشگری رونق گرفت.

آب و هوا در دبی ، در واقع ، گرم ، مرطوب و وزش باد است ، در زمستان ، متوسط دما در حدود 24 درجه سانتی گراد (75 درجه فارنهایت) و تابستان ها 30 درجه سانتی گراد (86 درجه فارنهایت) است.

در اوقات فراغت خود می توانند به یک سافاری صحرایی بروند و یا در مرکز خرید تماشایی دبی خرید کنند ، یک مسافرت با شتر را تجربه کنند ، از جاذبه هایی مانند برج خلیفه یا جزایر پالم دیدن کنند یا به ورزشهایی از جمله چتربازی ، کوهنوردی یا غواصی بپردازید.

نگاهی بر شرایط تحصیلی شهر شارجه

میکائلا لوبو ، فارغ التحصیل اخیر دانشگاه آمریکایی شارجه ، می گوید در حالی که تجربه علمی خوب است اما فاقد تجربه دانشگاهی همه جانبه است که دانشجویان سایر کشورها دریافت می کنند.

شارجه در چارچوبی فدرال دارای توابع قانونی ، سیاسی ، نظامی و اقتصادی با سایر امارات متحده عربی است ، اگرچه صلاحیت برخی از امارات از جمله اجرای قانون مدنی و تأمین و نگهداری امکانات محلی را دارد.

این شهر یک مرکز فرهنگ و صنعت است و به تنهایی 7.4٪ از تولید ناخالص داخلی امارات متحده عربی را تشکیل می دهد ، فروش یا مصرف مشروبات الکلی در امارت شارجه بدون داشتن مجوز الکل ممنوع است و به دلیل اکثریت مسلمان در منطقه ، الكل در هتل ها ، رستوران ها یا سایر مراکز شارجه ارائه نمی شود.

شارجه رسماً به عنوان شهر سالم WHO نامگذاری شده است ، نسخه 2016 بهترین شهرهای دانشجویی QS شارجه را به عنوان 68 شهر برتر در جهان رتبه بندی کرد.

شارجه به عنوان پایتخت فرهنگی امارات متحده عربی در نظر گرفته می شود و در سال 2014 پایتخت فرهنگ اسلامی بود ، یونسکو شارجه را به عنوان پایتخت کتاب جهانی برای سال 2019 انتخاب کرد.

هزینه های تحصیل در امارات

گرچه همه اینها عالی به نظر می رسند ، اما باید بدانید که امارات متحده عربی کشور ارزانی نیست ، به همین دلیل است که ما تحقیقاتی انجام داده ایم و جهت اطلاعات اولیه متقاضیان یک راهنما با تمام اطلاعات مربوط به شهریه و هزینه های زندگی در این کشور تهیه کرده ایم.

هزینه های تحصیل در امارات

امارات از درهم امارات (AED) به عنوان واحد پول خود استفاده می کند ، موسسات در امارات متحده عربی مجاز به تعیین شهریه خود هستند ، بنابراین هزینه ها بسته به مکانی که برای تحصیل انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود.

هزینه های تحصیل نیز بسته به سطح و نوع مدرکی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ، می توانید انتظار داشته باشید برای مدرک کارشناسی ارشد حدود 48000 AED ، و برای برخی از دوره های تحصیلات تکمیلی تخصصی تا 120،000 AED بپردازید.

دوره ها برخلاف ماه ها یا سال ها در ساعت اعتبار ترم شارژ می شوند ، شما ممکن است واجد شرایط بورس تحصیلی برای کمک به هزینه های تحصیل خود باشید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی

دانشگاه های دولتی در امارات متحده عربی قادر به ایجاد سیاست شهریه خود هستند ، به طور کلی ، دانشجویان بین المللی می توانند در هر سال بین 5000 تا 27،650 یورو را در هر سال بپردازند.

شهریه بر اساس تعداد کل اعتبار ساعت هر برنامه محاسبه می شود ؛ به عنوان مثال ، اگر یک فوق لیسانس در آموزش و پرورش به 36 ساعت اعتبار برای فارغ التحصیلی نیاز دارد و هزینه 1 ساعت اعتباری 371 یورو است ، شما برای برنامه کامل دانشگاهی حدود 13355 یورو پرداخت خواهید کرد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی

درست مانند دانشگاه های دولتی ، موسسات آموزش خصوصی نیز حق دارند شهریه خود را تعیین کنند.

اینها اغلب بالاتر هستند ، اما همیشه اینطور نیست ، به عنوان مثال ، در دانشگاه آمریکایی در امارات ، هزینه 1 ساعت اعتبار بین 285 تا 405 یورو است.

مقرون به صرفه ترین دانشگاه های امارات متحده عربی

بر اساس داده ها و برنامه های مطالعه ذکر شده در پورتال ها ، این ها برخی از دانشگاه های ارزان قیمت در امارات متحده عربی هستند:

 • دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید: کارشناسی ارشد از 0 یورو در سال شروع می شود.
 • دانشگاه پاریس – پردیس ابوظبی: کارشناسی ارشد با 245 یورو در سال شروع می شود.
 • انستیتوی فناوری و علوم بیرلا ، پیلانی – پردیس دبی: لیسانس ها از 1،240 یورو در سال شروع می شود.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دارای رتبه برتر

 • دانشگاه امارات متحده عربی – بین 371 تا 1950 یورو برای 1 ساعت اعتبار
 • دانشگاه خلیفه – بین 774 تا 1،550 یورو برای 1 ساعت اعتبار
 • دانشگاه شارجه – بین 243 تا 2،015 یورو برای 1 ساعت اعتبار

توجه داشته باشید که تعداد ساعت اعتبار از یک برنامه دانشگاهی به برنامه دیگر متفاوت است.

هزینه تحصیل رشته های مختلف در امارات

 • هزینه تحصیل پزشکی ؛ 3200 تا 35000 یورو
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی ؛ به طور متوسط 35000 تا 40000 یورو
 • هزینه تحصیل داروسازی ؛ 15000 تا 25000 یورو
 • هزینه تحصیل رشته حقوق ؛ 5000 تا 28000 یورو
 • هزینه تحصیل رشته های مقطع کارشناسی ؛ حدود 4000 یورو
 • هزینه تحصیل رشته های مقطع کارشناسی ارشد ؛ حدودا 25000 یورو

هزینه های زندگی دانشجویی در امارات متحده عربی

دانشجویانی که قصد تحصیل در امارات را دارند باید هزینه های زندگی خود را در نظر بگیرند ، شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تأمین هزینه های زندگی ماهانه در امارات متحده عربی به 650 تا 1300 یورو نیاز دارید.

اقامت بزرگترین هزینه شما خواهد بود ، اما عادتهای شخصی و شیوه زندگی شما می توانند بودجه را کم یا زیاد کنند.

برای یک آپارتمان اجاره ای خصوصی می توانید ماهانه حدود 3،700 AED بپردازید ، هزینه آب و برق در حدود 440 AED در هر ماه است.

اگر زندگی در یک شهر بزرگتر را انتخاب می کنید ، باید انتظار زندگی بیشتر از شهرهای کوچک را داشته باشید ، اگر در خارج از شهرها زندگی می کنید ، ممکن است لازم باشد به فکر تهیه اتومبیل باشید ، زیرا حمل و نقل آسان نیست.

هزینه های اسکان دانشجویی امارات

این محبوب ترین انواع محل های اقامت برای دانشجویان در امارات متحده عربی است:

مسکن دانشگاهی (مسکن درون دانشگاه یا خارج از دانشگاه): قیمت ها و امکانات از یک موسسه به موسسه دیگر متفاوت است ، به عنوان مثال ، دانشگاه امارات متحده عربی برای هر ترم 1300 یورو هزینه می گیرد ، در حالی که دانشگاه شارجه سالانه بین 565 تا 1970 یورو هزینه دارد.

اجاره آپارتمان: کل هزینه ها بسته به نوع آپارتمان (1-3 اتاق) ، مجاورت با مرکز شهر و غیره متفاوت است ، اجاره کامل یک آپارتمان ماهانه 730 تا 2000 یورو هزینه دارد ، خدمات آبونمان ماهانه (150-230 یورو) را فراموش نکنید.

به اشتراک گذاشتن یک آپارتمان با دانشجویان دیگر راهی عالی در کاهش هزینه های کلی شما است.

هزینه های غذا در امارات

دانشجویان بین المللی بر اساس عادت های غذایی خود می توانند هر ماه بین 185 تا 300 یورو برای غذا و مواد غذایی پرداخت کنند ، اینها برخی از قیمت های متوسط محصولات غذایی در امارات متحده عربی است:

 • 1 قرص نان: 1.05 یورو
 • 1 لیتر شیر: 1.30 یورو
 • 12 تخم مرغ: 2.25 یورو
 • 1 کیلوگرم پنیر محلی: 8.30 یورو
 • 1 کیلوگرم سیب: 1.75 یورو
 • 1 کیلوگرم موز: 1.40 یورو
 • 1 وعده در رستوران های ارزان قیمت: 7 یورو

هزینه های حمل و نقل

هزینه حمل و نقل عمومی برای حمل و نقل عمومی ماهیانه حدود 55 یورو است اما دانشجویان ممکن است از تخفیف بهره مند شوند.

اتوبوس ها متداول ترین نوع حمل و نقل عمومی هستند ، اما گزینه های دیگری مانند تاکسی ، دوچرخه و مترو (یا تراموا) در برخی از شهرها وجود دارد.

آیا می دانید مترو در دبی طولانی ترین شبکه اتوماتیک مترو در جهان است؟ تقریباً 75 کیلومتر طول دارد و بدون هیچ راننده انسانی کار می کند.

هزینه های اضافی در امارات متحده عربی

 • هزینه ویزای دانشجویی : قیمت ها متفاوت است زیرا برخی از دانشگاه ها حمایت مالی ویزا را ارائه می دهند.
 • سرگرمی (سینما ، کنسرت ، ورزش): 50–120 یورو در ماه
 • بیمه درمانی خصوصی: به ارائه دهنده ، نوع پوشش پزشکی و غیره بستگی دارد ، انتظار می رود حداقل 100 یورو در ماه بپردازید.

مزایا و معایب تحصیل در امارات

امارات متحده عربی به لطف شهرهای مشهور جهانی ، دانشگاه های سطح بالا و امکانات مدرن ، یک مقصد محبوب برای تحصیل است ، 3 دانشگاه امارات متحده عربی را در لیست 500 دانشگاه برتر جهانی رتبه بندی QS سال 2019 پیدا خواهید کرد.

مزایا و معایب تحصیل در امارات

این واقعیت که اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند و بسیاری از برنامه های آموزش عالی به این زبان تدریس می شوند ، یک مزیت بزرگ دیگر است.

با واقع شدن در شهرهای امارات متحده عربی ، چشمگیرترین شاهکارهای معماری جهان مشاهده خواهید کرد ، شهرهای مدرن یک سنت فرهنگی غنی را با سبک زندگی معاصر آمیخته اند ، بسیاری از جاذبه های معروف جهان در این کشور واقع شده است ، از جمله هتل هفت ستاره برج العرب ، پارک آبی Wild Wadi و مرکز اسکی داخل سالن دبی.

دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های امارات متحده عربی می آیند ، بنابراین انتخاب تحصیل در خارج از کشور راهی مطمئن برای تجربه فرهنگ های متنوع از سراسر جهان است.

فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی برای هر دانشجویی ایده آل است و دارای رتبه بالایی می باشد.

امارات متحده عربی به داشتن ایمنی مشهور است و نرخ بسیار کمی از جنایت های خشن در آن اتفاق می افتد ، با جرائم (به ویژه علیه زنان) به طور جدی برخورد می شود و بر این اساس مجازات می شود.

وجود گزینه های آموزشی متنوع در امارت

بسیاری از دانشگاههای عالی در سراسر امارات متحده عربی پخش شده اند ، که بسیاری از آنها بهترین برنامه های تحصیل در خارج از کشور را در آموزش و پرورش امارات ارائه می دهند.

این احتمال وجود دارد که هر موضوعی را که می خواهید بخوانید ، دانشگاهی وجود دارد که آن را ارائه دهد ، امارات متحده عربی در برنامه های متمرکز بر علوم ، فن آوری ، تجارت و موارد دیگر بسیار عالی است.

در برخی موارد ، دانشجویان بین المللی ممکن است تمرکز خود را بر روی کار یا تکمیل دوره کارآموزی برای ادامه تحصیل و گزینه های شغلی خود بگذارند و نه فقط در کلاس ها.

آماده سازی پیش زمینه ای از یک CV خوب برای شما

با رونق کسب و کار در دوبی و ابوظبی ، امارات متحده عربی یکی از مکان های برجسته جهت کسب تجربه کار است.

با کوچک شدن جهان ، کارفرمایان به طور فزاینده ای در جستجوی فارغ التحصیلانی هستند که گوشه ای از جهان را دیده اند ، امارات همان گوشه کوچکی از جهان است که در آن شما در عرض یک ترم هم تجربیات قابل توجهی کسب می کنید.

معایب تحصیل در امارات

 • هزینه های بالا ، بارزترین ترین عیب برای تحصیل در امارات
 • آب و هوای گرم و خشک بیابانی که هر کسی توان تحمل آن را ندارد.
 • فرهنگ اسلامی و قوانین سخت گیرانه برای منع نوشیدنی و برخی خوراک های مورد علاقه خارجیان

چیزی که باید برای تحصیل در امارات بخاطر بسپارید هزینه آن است ، هنگامی که هزینه های پرواز ، هزینه اقامت و هزینه دوره را به شما اضافه می کنید ، مبالغ مربوطه می تواند نگران کننده به نظر برسد ، به ویژه اگر هزینه های بیشتری نسبت به محوطه دانشگاه شما وجود داشته باشد.

اما اگر علاقه مند هستید ، می توانید آن را تا حدودی مقرون به صرفه کنید ، شما می توانید برای کمک مالی یا شغل نیمه وقت در کشور میزبان اقدام کنید.

این نه تنها برای غوطه وری فرهنگی و مهارتهای زبانی شما مفید خواهد بود ، بلکه می تواند CV شما را با اثبات این که عزم راسخ برای تحقق همه چیز را دارید ، خنثی کند.

قوانین سخت گیرانه امارات برای زندگی

برای جلوگیری از روبرو شدن با قانون در امارات متحده عربی ، باید به فرهنگ اسلامی کشور و آداب و رسوم محلی احترام بگذارید ، به عنوان مثال ، نمایش عمومی محبت ، جنگ ، مستی عمومی و فحش می تواند شما را با دردسر بزرگی روبرو کند.

برخلاف کلیشه های رایج ، قوانین مربوط به لباس در مناطق مهاجرت یا جهانگردی آزادتر است ، زیرا بیان سبک فردی شما قابل قبول است.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که اگر هدف تحصیلی شما این کشور است بدانید که انتخاب درستی کرده اید و در آن شک و تردید نداشته باشید ، فقط این موضوع را خط مشی زندگی خود قرار دهید که تا زمانی که به فرهنگ و آداب و رسوم این کشور اسلامی احترام بگذارید ، بعید است مشکلی داشته باشید.

ویزای تحصیلی امارات

اگر قصد تحصیل در امارات را دارید ، باید در مورد اخذ ویزای دانشجویی بدانید ما با شما هستیم تا اطلاعات ویزای دانشجویی امارات را در اختیارتان قرار دهیم.

ویزای تحصیلی امارات

برای وایزای دانشجویی امارات به چه مدارکی نیاز دارید؟

اگر دانشجوی بین المللی هستید ، قبل از شروع درخواست باید موارد زیر را تهیه کنید:

 • معاینه پزشکی
 • نامه پذیرش
 • فرم درخواست
 • نسخه های گذرنامه (به طور کلی 2-4 نسخه
 • اطمینان حاصل کنید که حداقل 6 ماه برای گذرنامه اعتبار دارید.
 • اظهارات بانکی جهت اثبات وجه برای شهریه و هزینه های زندگی
 • کپی هزینه ویزا و رسید شهریه
 • قرارداد اجاره یا اثبات محل اقامت دانشجو
 • اثبات مدارک مقطع پیشین

انجام تست پزشکی در امارات

متقاضیان باید آزمایش پزشکی را هنگام ورود در مرکز پزشکی امارات متحده عربی انجام دهند ، این آزمایش معمولاً شامل یک معاینه عمومی بهداشتی است ؛

اشعه ایکس قفسه سینه و آزمایشات HIV) (AIDS)) ، هپاتیت B ، هپاتیت C ، سل (سل) ، جذام و سفلیس.

در سال گذشته به دلیل بحران بیماری کرونا آزمایش کوید 19 سخت گیری های ویزای دانشجویی امارات بیشتر شده است و متقاضیان باید قبل از ورود به امارات تست های مربوط به آن را نیز انجام دهند.

هزینه پردازش ویزای دانشجویی امارات

هزینه پردازش ویزا توسط دولت امارات متحده عربی تعیین می شود ، به طور کلی ، ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی می تواند تا حداکثر 3000 درهم امارات معادل 820 دلار آمریکا (به استثنای هزینه بیمه درمانی) هزینه داشته باشد.

علاوه بر هزینه های درخواست شده ، دانشجویان همچنین هزینه خدمات اضافی را نیز دریافت می کند ، که از یکی به دیگری متفاوت است.

هزینه بیمه درمانی نیز ممکن است در نظر گرفته شود ، این مورد هم بستگی به دانشگاه شما دارد و اگر اینگونه نباشد ، شما نیازی به ارائه آن نخواهید داشت.

زمان انتظار برای دریافت ویزای دانشجویی امارات

روند ویزای اقامت دانشجویی به طور معمول دو تا پنج هفته پس از ارسال همه موارد انجام می شود ، ویزای دانشجویی ارائه شده برای برنامه های تمام وقت حداکثر 12 ماه است و اگر برنامه شما طولانی تر است باید آن را تمدید کنید.

توجه داشته باشید که اگر دانشجویی شش ماه از امارات دور بماند ، ویزای اقامت دانشجویی در امارات متحده عربی فاقد اعتبار می شود و اگر دلیل معتبری برای این کار دارید ، دلیل پزشکی یا اورژانس خانواده نیاز دارید.

آیا می توانم با ویزای دانشجویی کار کنم؟

در سال 2017 اعلام شد که دانشجویان بین المللی (افراد بالای 18 سال) می توانند برای کارهای نیمه وقت در امارات متحده عربی درخواست مجوز کار کنند ، این در حالی است که قبل از سال 2017 دانشجویان فقط مجاز به کار در دانشگاه بودند و بنابراین اکنون دیگر شما می توانید با ویزای دانشجویی برای کارهای داخلی درخواست دهید.

موسسات اعزام دانشجو به امارات

ورود به دانشگاه گام مهم و تعیین کننده ای در زندگی همه است و افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند این مرحله از زندگی شان را در دانشگاه های معتبری در خارج از کشور بگذرانند.

موسسات اعزام دانشجو به امارات

فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و پیش بردن روند مهاجرت تحصیلی به طور کامل و بی عیب و نقص ، کاری نیست که به تنهایی از عهده آن برآیید ، بلکه نیازمند اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی از سوی مشاوران یک موسسه مهاجرتی معتبر است.

برخی افراد ممکن است در مسیر جستجوی یک موسسه مهاجرتی کارآمد با موسسات اعزام دانشجو نیز روبرو شوند ، لازم به ذکر است که موسسات اعزام دانشجو به تنهایی نمی توانند خدمات گسترده و موثر موسسات مهاجرتی را انجام بدهند.

اگر خواهان برخورداری از یک آینده تحصیلی موفق در امارات متحده عربی هستنید ، اجازه دهید متخصصان در هر مرحله از پذیرش در دانشگاه های امارات متحده عربی کارشناسان ما به شما کمک کنند.

گوشه ای از خدمات کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی

 • اعطای مشاوره در مورد گزینه های تحصیل در خارج از کشور
 • انتخاب دقیق و مناسب دانشگاه ها و برنامه های دانشگاهی
 • تهیه و ویرایش مجموعه ای از اسناد پذیرش
 • ارسال درخواستها به دانشگاههای منتخب
 • پیگیری و درخواست بورس تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ها ؛
 • درخواست ویزای دانشجویی

چرا موسسه مهاجرتی رجبی؟

توجه داشته باشید که اطلاعات منسوخ و بی ربط زیادی در اینترنت وجود دارد که باعث می شوند متقاضیان در روند پذیرش اشتباهات مهمی مرتکب می شوند. بعنوان مثال ، امتناع از ثبت نام ممکن است به دلیل ارائه درخواست پس از یک مهلت تعیین شده ، عدم پذیرش شهروندان خارجی ، مجموعه ای از مدارک ناقص ، فرم ثبت نام به اشتباه تکمیل شده یا انگیزه نامه ضعیف باشد.

متقاضیانی که موسسه مهاجرتی رجبی را انتخاب می کنند دیگر با چنین مشکلاتی روبرو نمی شوند ، آنها با کمک ما به طور منظم وارد موسسات آموزشی در سراسر جهان می شوند ، زیرا ما فقط از اطلاعات به روز استفاده می کنیم ، با دانشگاه ها در ارتباط هستیم و مراحل پذیرش را می دانیم.

سوالات پر تکرار تحصیل در امارات

با تحصیل در امارات تا حدود زیادی آشنا شدید و هزینه ها و شرایط آن را مطالعه کردید ، در زیر به ده سوال متداول در این زمینه پاسخ داده ایم ، شما هم سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها، در پایین همین صفحه مطرح کنید و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

هزینه تحصیل در امارات چقدر است؟

هزینه های تحصیل نیز بسته به سطح و نوع مدرکی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. به طور متوسط ، می توانید انتظار داشته باشید برای مدرک کارشناسی ارشد حدود 48000 AED ، و برای برخی از دوره های تحصیلات تکمیلی تخصصی تا 120،000 AED بپردازید.

اگر در دبی مهندسی بخوانم آیا امکان کار خواهم داشت؟

یک مطالعه جدید نشان داده است که فارغ التحصیلان دارای مدرک مهندسی ، بازرگانی یا فناوری اطلاعات بیشترین شانس اشتغال در امارات را دارند و تحقیقات در سطح امارات نشان داده کسانی که در رشته مهندسی عمران تحصیل می کنند بیشترین خطر ورود به بازار کار را دارند.

متوسط حقوق یک مهندس در امارات چقدر است؟

متوسط حقوق یک مهندس در دبی ، 120000 درهم در سال است که می تواند مبلغ بسیار مناسبی به نظر برسد.

اگر بخواهم در دبی پزشکی یا دندانپزشکی بخوانم هزینه تحصیل من چقدر خواهد بود؟

هزینه تحصیل پزشکی ؛ 3200 تا 35000 یورو هزینه تحصیل دندانپزشکی ؛ به طور متوسط 35000 تا 40000 یورو

هزینه پردازش ویزا در امارات چقدر است؟

هزینه پردازش ویزا توسط دولت امارات متحده عربی تعیین می شود ، به طور کلی ، ویزای دانشجویی در امارات متحده عربی می تواند تا حداکثر 3000 درهم امارات معادل 820 دلار آمریکا (به استثنای هزینه بیمه درمانی) هزینه داشته باشد.

هنگام تحصیل در امارات چند ساعت اجازه کار دارم؟

دانشجویان فقط در زمان جلسه ترم مجاز به کار به مدت 15 ساعت در هفته یا 60 ساعت در ماه هستند ، در طول تعطیلات تابستان یا زمانی که جلسه علمی در جریان نیست ، دانشجویان مجاز به کار تا 40 ساعت در هفته ، یعنی 160 ساعت در ماه هستند.

حقوق کار دانشجویی هنگام تحصیل در امارات چقدر است؟ و آیا می توان با آن هزینه های تحصیل را داد؟

حقوق دریافتی هنگام کار می تواند بین 15 تا 30 AED در ساعت یعنی 273 – 546 INR است ، با این حقوق ، همه هزینه ها قابل جبران نیست اما بخشی از هزینه های زندگی را جبران می کند.

مقرون به صرفه ترین دانشگاه های امارات کدامند؟

دانشگاه هوش مصنوعی محمد بن زاید: کارشناسی ارشد از 0 یورو در سال شروع می شود. دانشگاه پاریس – پردیس ابوظبی: کارشناسی ارشد با 245 یورو در سال شروع می شود. انستیتوی فناوری و علوم بیرلا ، پیلانی – پردیس دبی: لیسانس ها از 1،240 یورو در سال شروع می شود.

ارزان ترین راه اقامت هنگام تحصیل در امارات چه روشی است؟

خوابگاه های دانشجویی ، هزینه اقامت در خوابگاه های دانشگاه معمولاً حدود 1500 AED تا 3000 AED در هر ماه است و ارزان ترین گزینه برای دانشجویان حاضر در این کشور است.

اگر بخواهم در دبی خانه اجاره کنم ، هزینه آن چقدر است؟

قیمت اقامتگاه های خصوصی بسته به شهر از 2500 تا 5000 درهم است ، این خانه ها معمولاً به صورت یک آپارتمان یک خوابه استودیویی یا دو یا حتی سه خوابه مشترک با هم هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان با مشاوران ما در دفاتر شیراز و تهران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید ، مقالات سایت هم می تواند کمک خوبی برای کسب اطلاعات مفید و به روز در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری باشد ، مثلا مقاله تحصیل در ترکیه ، می تواند مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به این کشور را به طور کامل در اختیار شما قرار دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه