آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین کشور های آمریکای جنوبی است و شهرت زیادی در بین دانشجویان بین المللی دارد چرا که تحصیل در دانشگاه های دولتی آن رایگان است ، تحصیل در این کشور بسیار متفاوت و در واقع یک صنعت در حال رشد است.

آرژانتین دارای بیش از ۵۳ دانشگاه عمومی و ۴۹ دانشگاه خصوصی است و دارای بالاترین میزان مهارت دانشجویی در دانشگاه های آمریکای لاتین است ، با توجه به محبوبیت این کشور در بین علاقمندان تحصیل در خارج از کشور تحصیل در آرژانتین را بررسی می کنیم ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید همچنین برای انتخاب بهترین رشته ها و دانشگاه ها می توانید مقاله تحصیل در خارج از کشور را مرور کنید.

آرژانتین دارای میزان سواد بالایی در جهان است و بسیاری از هنرمندان ، دانشمندان ، نویسندگان و دانشمندان مشهور را در خود جای داده است ، برخی از آنها در بسیاری از دانشگاه های عالی تدریس می کنند ؛ دانشجویان بین المللی طیف گسترده و متنوعی از موسسات آموزش عالی را پیدا می کنند که فرصت های بسیار خوبی را برای مطالعات مقرون به صرفه با استاندارد بسیار بالا ارائه می دهند ، اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و فراگیری زبان اسپانیایی را دارید ، تحصیل در آرژانتین می تواند بهترین گزینه باشد.

دانشگاه های آرژانتین بر اساس الگوی آموزش غرب تأسیس شدند ، آنها در سطح ملی و همچنین بین المللی از نظر کیفیت مدارک به پیشرفت شناخته شده ای دست می یابند ؛ شما می توانید در آرژانتین در دانشگاه های دولتی در مقطع کارشناسی بدون شهریه و به صورت رایگان تحصیل کنید علاوه بر این دانشجویان محصل در مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی این کشور حقوق نیز دریافت می کنند.

این موسسات آموزش عالی سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون دانشجو ثبت نام می کنند ، در طول دهه های گذشته ، تعداد دانشجویان خارجی پذیرفته شده در دانشگاه های دولتی و خصوصی در آرژانتین به طور قابل توجهی افزایش یافته است و بیشترین تعداد این دانشجویان خارجی در دانشگاه بوینس آیرس ثبت نام شده اند ، این یک دانشگاه دولتی اصلی در آرژانتین است و در بزرگترین شهر و پایتخت واقع شده است ؛ این دانشگاه همچنین به عنوان یکی از مهمترین دانشگاه های آرژانتین ارائه می شود.

شرایط تحصیل در دانشگاه های آرژانتین

ثبت نام دانشجویان خارجی محدودیتی ندارد ، دانشجو می تواند پس از سه یا چهار سال با مدرک دانشگاهی فارغ التحصیل شود ، درخواست پذیرش در دوره های دانشگاهی ممکن است از دانشگاهی با دانشگاه دیگر متفاوت باشد.

شرایط و روند پذیرش برای تحصیلات عالی در آرژانتین بسته به سطح تحصیلاتی که دانشجو می خواهد انجام دهد یعنی کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا و موسسات آموزش عالی متفاوت است ، در ادامه می توانید نگاهی سریع به شرایط و روند پذیرش برای موسسات آموزش عالی در آرژانتین بیندازید.

روش پذیرش از دانشگاه های آرژانتین

دانشجویانی که مایل به تحصیل در موسسات آموزشی در آرژانتین هستند می توانند مستقیما به این موسسه درخواست خود را ارائه کند ، متقاضی باید مستقیم با دفتر پذیرش موسسه برای فرم های درخواست و سایر اطلاعات لازم در مورد پذیرش تماس بگیرد ، سپس فرم درخواست را که می توان از موسسات مربوطه گرفت پر کرده و آن را به همراه مدارک و هزینه مورد نیاز ارائه داد.

تحصیل در آرژانتین

سیستم آموزشی آرژانتین

سیستم آموزشی آرژانتین از خدمات آموزشی تعاونی ، دولتی ، خصوصی و تحت مدیریت اجتماعی تشکیل شده است ، آموزش آرژانتین توسط دولت ملی ، استان ها ، نواحی فدرال و همچنین موسسات خصوصی انجام می شود ، کلیه امور مربوط به بخش آموزش توسط وزارت آموزش و پرورش نظارت و اداره می شود ، شورای ملی آموزش آرژانتین یک برنامه درسی استاندارد را تعیین می کند که توسط مدارس در سراسر کشور دنبال می شود.

سیستم آموزشی آرژانتین

برای آموزش خصوصی هزینه پرداخت می شود ، اگرچه در برخی موارد (به ویژه در مدارس ابتدایی و متوسطه) یارانه های دولتی هزینه های آن را تأمین می کند ، طبق آخرین سرشماری ، میزان بیسوادی ۱٫۹٪ است که دومین کمترین میزان در آمریکای لاتین است ، در دهه گذشته ، آرژانتین ۹ دانشگاه جدید ایجاد کرده است ، در حالی که خروج دانشجویان دانشگاه ۶۸٪ افزایش یافته است ؛ تحصیل در آرژانتین از ۵ سالگی به بالا اجباری است.

آموزش پیش دبستانی

در حالی که حضور در مدرسه از ۵ سالگی در آرژانتین اجباری است ، ممکن است آموزش پیش دبستانی از ۴۵ روزگی آغاز شود ، وقتی کودک شش ساله می شود و در مدرسه ابتدایی ثبت نام می کند کامل می شود.

دوره پیش دبستانی در دو سطح وجود دارد:

 • مهد کودک : از ۴۵ روزگی تا سه سالگی
 • کودکستان – از سه تا شش سالگی ، آخرین سال اجباری پیش دبستانی کودک را برای ورود به سیستم آموزش ملی آماده می کند.

آموزش ابتدایی

تحصیلات ابتدایی (Teacación Primaria Básica – EPB) از شش سالگی آغاز می شود و بسته به منطقه ، شش یا هفت سال طول می کشد.

سال تحصیلی در ماه مارس آغاز می شود و والدین باید برای ثبت نام فرزند خود با مدرسه تماس بگیرند ؛ توصیه می شود این کار را قبل از شروع دوره مدرسه در ماه مارس به خوبی انجام دهید.

یک برنامه درسی اصلی توسط شورای آموزش تنظیم شده است ؛ این شامل زبان ها ، ریاضیات ، علوم طبیعی ، علوم اجتماعی ، فناوری ، هنر ، تربیت بدنی ، و اخلاق و شهروندی است ، کودکانی که در پایان یک سال تحصیلی استاندارد های لازم را کسب نکرده اند ممکن است مجبور می شوند آن سال را تکرار کنند.

برای ورود به آموزش ابتدایی باید معیارهای زیر را داشته باشید:

 • کودک باید شش ساله باشد.
 • والدین باید سند ملی هویت کودک یا کپی شناسنامه کودک را ارائه دهند.
 • کودک باید دارای یک کتابچه بهداشت باشد که حاوی مدارک واکسیناسیون به روز باشد.
 • مدارک اضافی درخواست شده توسط مدرسه باید توسط والدین ارائه شود.

آموزش متوسطه

تحصیلات متوسطه به دو قسمت تقسیم می شود و بسته به منطقه ، پنج یا شش سال طول می کشد ، این دوره شامل دو چرخه است:

 • چرخه اساسی – از ۱۲ تا ۱۴ سالگی ؛ این سومین دوره EGB است که اجباری است و شامل دو تا سه سال مطالعه یک برنامه درسی عمومی است.
 • چرخه گرا – از ۱۵ تا ۱۷ ساله ، این اجباری نیست و شامل سه سال مطالعه تخصصی تر است ؛ دانش آموزان می توانند مطالعات خود را در زمینه های خاصی مانند علوم انسانی و اجتماعی ، علوم طبیعی؛ ارتباطات ، هنر و طراحی ؛ و مطالعات اقتصادی و بازرگانی متمرکز کنند.

برای ورود به تحصیلات متوسطه ، مستندات زیر باید ارائه شود:

 • گواهی اثبات پایان تحصیلات ابتدایی
 • سند هویت ملی
 • شناسنامه
 • دو عکس پاسپورت
 • جزوه بهداشتی (Libreta Sanitaria Materno-Infantil) حاوی اثبات واکسیناسیون به روز.

آموزش متوسطه فنی – حرفه ای

تحصیلات متوسطه فنی به مدت ۷ سال طول می کشد و حداقل شامل ۳۰ ساعت در هفته مطالعه است ، این نوع آموزش متوسطه دانش آموزان را برای تحصیلات عالی یا بازار کار آماده می کند.

همراه با دروس ارائه شده در دوره تحصیلات متوسطه ، این سطح تا حد زیادی بر تحصیلات شغلی تأکید دارد ؛ پس از اتمام این سطح ، به دانش آموزان گواهی Tecnico (en) در مشخصات / تخصص انتخاب شده اعطا می شود.

آموزش مداوم متوسطه برای جوانان و بزرگسالان

این شکل از آموزش متوسطه بر آموزش جوانان و بزرگسالان متمرکز است ؛ پس از اتمام فرم تحصیلات متوسطه ، به دانش آموزان گواهی دیپلم اعطا می شود ، این گواهینامه به دانشجویان اجازه می دهد برای تحصیلات عالیه بروند.

آموزش عالی

آموزش عالی در آرژانتین توسط موسسات دولتی و همچنین خصوصی ارائه می شود ، تحصیلات عالی آرژانتین متشکل از دانشگاه ها و موسسات دانشگاهی ، موسسات آموزش عالی صلاحیت های دولتی ، استانی یا شهر بوینس آیرس در ایالت های دولتی یا خصوصی است.

در زیر موسسات آموزش عالی در آرژانتین آورده شده است:

دانشگاه ها برنامه های تحقیقاتی دانشگاهی و فناوری را ارائه می دهند ؛ آنها برنامه های کارشناسی ، برنامه های تحصیلات تکمیلی ، برنامه ها / دوره های پیشرفته تخصصی و برنامه های دکترا را ارائه می دهند.

موسسات دانشگاهی موسسات تخصصی هستند که برنامه هایی را در زمینه آموزش پلیس ، دفاع و هوانوردی ارائه می دهند ، این موسسات دوره هایی را ارائه می دهند که منجر به تحصیلات تکمیلی یا حرفه ای می شود.

مدارک تحصیلی عالی

موسسات آموزش عالی در آرژانتین مدرک کارشناسی – مدرک ممتاز ، مدرک مهندسی و غیره و مقاطع کارشناسی ارشد – تخصص ، فوق لیسانس و دکترا را اعطا می کنند.

 • دوره کارشناسی : مدت زمان تحصیل در این مقطع تحصیلی ۴-۷ سال بر اساس رشته تحصیلی است ، گواهی اعطا شده شامل مدرک فارغ التحصیل یا حرفه ای ، مانند مهندس ، وکیل ، معمار ، دکتر یا دندانپزشک می شود.
 • برنامه تحصیلات تکمیلی : برنامه های تحصیلات تکمیلی شامل برنامه های تخصصی ، کارشناسی ارشد ( ۱ تا ۳ سال ) و دکترا ( ۲ تا ۶ سال ) می باشد ، این برنامه ها توسط دانشگاه ها یا موسسات تحقیقاتی و موسسات عالی حرفه ای تهیه می شود.
 • برنامه های تخصصی : این برنامه ها دانش را در یک زمینه خاص یا زمینه حرفه ای گسترش می دهند و توانایی های حرفه ای دانش آموز را افزایش می دهد.

تحصیل رایگان در آرژانتین

همان گونه که پیش از این بیان شد تحصیل در دانشگاه های دولتی آرژانتین رایگان است ، دانشگاه های دولتی امکان تحصیل را به افرادی که توانایی پرداخت شهریه را ندارند ارائه می دهند ، به عنوان یک نتیجه از بحران اقتصادی ، دانشجویان بیشتر و بیشتر در صدد ادامه تحصیل هستند در حالی که کمترین هزینه را پرداخت می کنند.

تحصیل رایگان در آرژانتین

در واقع ، بیش از ۹۰ درصد دانشجویان در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند ، جایی که تحصیلات عالی را بدون هیچ گونه هزینه ای دریافت می کنند.

البته دانشگاه های خصوصی این کشور نیز هزینه تحصیل مقرون به صرفه ای دریافت می کنند ، ادامه با روش هایی آشنا می شویم که هزینه تحصیل شما در آرژانتین را به حداقل می رساند.

دریافت بورسیه تحصیلی

بودجه زیادی برای کمک به دانشجویان در جبران هزینه های برنامه خود در دسترس است ، برخی از فرصت های بورسیه تحصیلی خاص کشور است ، برخی دیگر به رشته تحصیلی شما بستگی دارد و برخی دیگر فقط برای همه رایگان است.

درست است ، شما ممکن است شرایط بورسیه تحصیلی را نداشته باشید ، اما همیشه ارزش بررسی را دارد و می توانید با بررسی دانشگاه های مورد نظر خود برای تحصیل از شرایط بورسیه های موجود مطلع شوید.

یافتن کار پاره وقت دانشجویی

دانشجویان بین المللی مجاز به درخواست شغل نیمه وقت هنگام تحصیل در دانشگاهی در آرژانتین هستند.

آن ها می توانند در دانشگاه و یا خارج از دانشگاه تا ۲۰ ساعت در هفته در ایام تحصیل و به صورت تمام وقت در ایام تعطیل کار کنند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تامین کنند.

تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت و یا رایگان در آرژانتین

 • دانشگاه بوئنوس آیرس : هزینه تحصیل رایگان
 • دانشگاه دولتی لاپلاتا : هزینه تحصیل رایگان
 • دانشگاه دولتی مندوزا : هزینه تحصیل رایگان
 • دانشگاه دولتی در کوردوبا : ۵۰ دلار
 • دانشگاه سما : ۳۰۰۰ دلار
 • دانشگاه کاتولیک کوردوبا : ۵۰۰۰ دلار
 • دانشگاه سن آندرس : ۸۰۰۰ دلار.

تحصیل به زبان انگلیسی در آرژانتین

اگر چه زبان رسمی آرژانتین زبان اسپانیایی است ، تعدادی از رشته های تحصیلی برای سهولت تحصیل دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می شود ، برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آرژانتین تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس ضروری است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول ۶ است و حداقل نمره تافل مبتنی بر رایانه (۲۱۳) مبتنی بر اینترنت (۷۹ – ۸۰) مبتنی بر مقاله (۵۵۰) است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی اغلب در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آرژانتین ارائه می شوند ، البته با این وجود آشنایی با زبان اسپانیایی برای برقراری ارتباط مورد نیاز است ، باید توجه داشت مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در آرژانتین به زبان اسپانیایی ارائه می شوند و تسلط به زبان اسپانیایی برای تحصیل در این مقاطع ضروری است.

برخی ترجیح میدهند بعد از یادگیری زبان اسپانیای در خود اسپانیا تحصیل کنند ، ما در همین سایت مقاله کاملی در خصوص تحصیل در اسپانیا ارائه داده ایم که دعوت می کنیم آن مقاله را نیز مطالعه نمایید.

تحصیل رشته های مهندسی در آرژانتین

هنگام انتخاب رشته دانشگاهی ، گزینه های مختلفی وجود دارد که دانشجویان برای تصمیم گیری در نظر می گیرند ؛ به دلیل تعصبات و دانش بی اساس ، برخی از مشاغل سال ها برای بسیاری از دانشجویان پیچیده و عملا غیرقابل دستیابی تلقی شده است ، نمونه آن مهندسی است.

تحصیل رشته های مهندسی در آرژانتین

این تعصبات کم کم شرایط پیچیده ای را ایجاد می کند ، مانند آنچه در حال حاضر در آرژانتین و منطقه اتفاق می افتد ، که با کمبود مهندسان روبرو است. در واقع ، طبق گزارشی از دبیرخانه سیاست های دانشگاه ، در آرژانتین تقریبا ۳۴۰۰۰ دانشجو از مشاغل علوم اجتماعی ، حقوق و روانشناسی فارغ التحصیل می شوند که در رشته های مهندسی ۸۳۰۰ نفر فارغ التحصیل می شوند.

رشته های مهندسی دانشجویان را در مورد اصول اساسی مهندسی آموزش می دهند که برای طراحی ، ساخت و نگهداری ماشین آلات ، سازه ها و سیستم های مختلف استفاده می شود، دانشکده های مهندسی دوره های متمرکز بر ریاضیات ، محاسبات ، طراحی مهندسی ، ترمودینامیک و … را ارائه می دهند.

دوره تحصیلی در رشته مهندسی در دانشگاه های آرژانتین با دوره کارشناسی شروع می شود که ۴ تا ۶ سال طول می کشد ، پس از آن فارغ التحصیلان می توانند وارد بازار کار شده یا برای ادامه تحصیل اقدام کنند.

دلایل تحصیل رشته های مهندسی در آرژانتین

 • تحصیلات مهندسی در دانشگاه های آرژانتین برای دانشجویان چالش برانگیز است ، اما پس از فارغ التحصیلی ، اشتغال پایدار را تضمین می کند.
 • دانشجویان بلاتکلیف که به دنبال کار با آینده هستند می توانند در این مشاغل آموزش ببینند.
 • کمبود مهندسان در کشور و منطقه باعث می شود آموزش در منطقه یک شرط بندی هوشمندانه باشد.

رشته های مهندسی محبوب در آرژانتین

 • مهندسی برق
 • مهندسی عمران
 • مهندسی الکترومکانیک
 • مهندسی شیمی

برای تحصیل در رشته های مهندسی شما میتوانید کشور روسیه را نیز انتخاب کنید ، برخی رشته ها مانند مهندسی نفت و هوافضا در روسیه اعتبار جهانی دارند ؛ مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید.

دانشگاه های مهندسی آرژانتین

این ها بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته مهندسی در آرژانتین هستند.

 • دانشگاه بوینس آیرس
 • دانشگاه بازرگانی آرژانتین
 • دانشگاه بلگرانو
 • دانشگاه بازرگانی دریایی
 • دانشگاه کاتولیک آرژانتین
 • دانشگاه ملی فناوری
 • دانشگاه ملی لوماس د زامورا
 • دانشگاه ملی عمومی Sarmiento
 • دانشگاه ملی لا پلاتا
 • دانشگاه ملی کوئیلمز
 • دانشگاه ملی کویو
 • دانشگاه ملی سان لوئیس

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آرژانتین

از مهم ترین نکاتی که دانشجویان ایرانی برای انتخاب دانشگاه محل تحصیل خود باید در نظر بگیرند مورد تایید بودن وزارت علوم است ، چرا که تنها فارغ التحصیلان این دانشگاه ها مجاز به ادامه تحصیل و کار در ایران هستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آرژانتین

به همین منظور هر ساله وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بررسی دانشگاه های برتر در رتبه بندی های معتبر جهانی QS ، تایمز و شانگهای فهرستی از دانشگاه های مورد تایید خود را ارائه می کند ، که از گروه الف ( ممتاز) ، گروه ب ( خوب ) و گروه ج ( متوسط ) تشکیل شده است.

از میان ۱۰۰ دانشگاه آرژانتین ۱۱ دانشگاه این کشور در این فهرست گنجانده شده اند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم ، البته توجه داشته باشید که هیچ یک از دانشگاه های این کشور در گروه ممتاز رتبه بندی نشده اند.

گروه ب ( خوب )

 • Austral University
 • National University of La Plata
 • Universidad de Buenos Aires
 • Universidad de Palermo
 • Universidad Nacional de Cordoba, (UNC)
 • Universidad Nacional de Rosario
 • Universidad Nacional del Litoral
 • Universidad Tecnológica Nacional

گروه ج ( متوسط )

 • Universidad Nacional de Cuyo Mendoza
 • Universidad Nacional de Mar del Plata
 • Universidad Nacional del Nordeste

تحصیل مقطع دکترا در آرژانتین

آموزش تحصیلات تکمیلی گزینه ایده آل چه برای کسانی که به دنبال به روزرسانی و تعمیق دانش علمی خود هستند و چه برای کسانی که می خواهند مهارت های حرفه ای خود را تقویت کنند ، از مزایای آن می توان به امکان تخصص در یک رشته خاص ، توسعه حرفه ای یا تغییر مسیر حرفه اشاره کرد.

تحصیل مقطع دکترا در آرژانتین

مدرک دکتر بالاترین مدرک تحصیلی است که در آرژانتین می توان دریافت کرد ، طول دوره دکتری توسط موسسات به صورت جداگانه تعیین می شود ، اما به طور کلی از ۲ تا ۶ سال متغیر است ؛ این برنامه شامل تحقیقات دانشگاهی مستقل در یک یا چند رشته است ، دکترا با پایان نامه فردی (tesis) و همچنین دفاع عمومی ، هر دو به زبان اسپانیایی به پایان می رسد.

در طول دوره تحصیل در مقطع دکتری دانشجو تحت نظارت استاد راهنمای خود تحقیق و پژوهش کرده و پایان نامه خود را ارائه می دهد ، برای انتخاب استاد راهنما بایستی دقت داشت که تخصص استاد راهنما با موضوع پرپوزال و پایان نامه شما مرتبط باشد.

شرایط عمومی برای پذیرش در مقطع دکتری در آرژانتین

رویه های اداری به هر موسسه ای بستگی دارد ، با این حال ، تعدادی از الزامات عمومی مشترک در همه آنها وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند ، این الزامات عبارتند از ارائه برنامه درسی ، مدرک تحصیلی تایید شده (صادر شده توسط دانشگاه محل اجرای مدرک) ، رزومه تحصیلی و انگیزه نامه باشد.

در برخی موارد ، گذراندن مصاحبه شخصی و حتی آزمون ورودی نیز ضروری است ، ما چند دستورالعمل برای گردآوری رزومه و انگیزه نامه و همچنین نکاتی برای مصاحبه و آزمون به شما ارائه می دهیم.

برای تحصیل در مقطع دکترا میتوانید به کانادا هم به عنوان یک گزینه پررنگ فکر کنید ، بورسیه های تحصیلی دانشگاه های کانادا در مقطع دکترا را بررسی کنید ؛ احتمالا شما هم می توانید با بورسیه و با هزینه کم در کانادا دکترا بگیرید ، مقاله تحصیل در کانادا را حتما بخوانید.

جزئیات نگارش رزومه برای پذیرش در مقطع دکتری

 • اطلاعات شخصی و تماس : اینها شامل نام ، نام خانوادگی ، آدرس ، کد پستی ، تلفن ، ایمیل و تاریخ تولد است.
 • مهارت های سخت : این دانش هایی است که شما از طریق یک دوره یا در زمینه حرفه ای از طریق وظایف مربوط به آن رشته کسب کرده اید ، آنها به شرح زیر است:
  • آموزش آکادمیک : مدارک رسمی از بالاترین تا پایین ترین سطح ، با تاریخ شروع و پایان هر دوره و موسسه.
  • آموزش تکمیلی : دوره های دیگر با مدت زمان آنها و موسساتی که در آنها انجام شده است ، اثبات داشتن تحصیلات تکمیلی نشان دهنده علاقه به آموزش مداوم است.
  • زبان ها : زبان و سطح. در صورت داشتن گواهینامه های سطح زبان (مانند TOEFL ، DELF ی ) آنها باید در این بخش گنجانده شوند.
  • مهارت های رایانه ای : ابزار و سطح دانش (متخصص ، کاربر یا پایه) را اضافه کنید ، همچنین استفاده از نرم افزارهای خاص که می خواهید در دوره دکترا استفاده کنید.
  • دوره های تخصصی: این دوره ها آموزش هایی هستند که به شما امکان می دهند دانش خود را درباره یک موضوع یا ابزار معین گسترش و تثبیت کنید.
 • مهارت های نرم: این خصوصیاتی است که کمی کردن یا اندازه گیری آنها بسیار دشوارتر است و فراتر از سطح کاملا علمی است ، زیرا به حوزه اجتماعی یا بین فردی متقاضی تعلق دارد ، بعضی از آنها شامل کار گروهی ، توانایی رهبری ، مدیریت زمان و مسئولیت ها است.

هزینه تحصیل دکتری در آرژانتین

هزینه دوره ها و اشکال تأمین مالی از دیگر جنبه های مربوطه هنگام تصمیم گیری در مورد ادامه دکتری در آرژانتین است ، قیمت ها بسته به نوع تحصیلات تکمیلی ، شرایط ، دولتی یا خصوصی ، و مدارک واجد شرایط یا غیر واجد شرایط تغییر می کنند.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی آرژانتین رایگان است اما هزینه تحصیل دکتری در دانشگاه های خصوصی این کشور می تواند بیش از ۲۲۰۰۰ دلار آمریکا باشد.

بورسیه های تحصیلی در آرژانتین

اگر چه هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آرژانتین پایین و یا حتی رایگان است ، بورسیه های تحصیلی زیادی از سوی دولت یا دانشگاه های این کشور برای تحصیل در موسسات آموزش عالی آرژانتین ارائه می شود ، تعدادی از آنها به دانشجویان بین المللی نیز ارائه می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

بورسیه های تحصیلی در آرژانتین

بورسیه تحصیلی توسط منت آرژانتین

منت آرژانتین سه نوع بورسیه تحصیلی به دانشجویان رقابتی که در بوینس آیرس تحصیل می کنند ارائه می دهد ؛ این بورسیه ها بین ۲۵۰ تا ۲۵۰۰ دلار ارزش گذاری می شوند ، بورسیه تحصیلی شایستگی علمی با حداقل GPA 3.7 به دانشجویان ارائه می شود و ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار ارزش دارد , حداکثر تا یک سال قابل ارائه است.

بورسیه تحصیلی نیاز مالی دانشجویان نیاز مالی خود را نشان می دهد و به دانشجویانی که حداقل GPA 3.0 دارند ارائه می شود ، این بورسیه تحصیلی برای یک ترم تا یک سال تعلق می گیرد و ۷۵۰ تا ۲۵۰۰ دلار ارزش دارد.

بورسیه تحصیلی کوتاه و ELAP (برنامه رهبران نوظهور در آمریکا) برای دوره ای ۴ تا ۱۸ هفته با دانشجویان با حداقل GPA 3.7 ارائه می شود ، این برنامه برای برنامه های کوتاه مدت است و حداکثر ۱۰۰۰ دلار (با ۲۵۰ دلار حداقل بورسیه تحصیلی) ارزش گذاری می شود.

بورسیه تحصیلی کوکاکولا

این بورسیه تحصیلی مهم دیگر در آرژانتین است و بیشتر برای دانشجویان کارشناسی و بین المللی مناسب است ، سالانه ۱۵۰ بورسیه تحصیلی تحت این کمک هزینه در دسترس است و مبلغ جایزه ۲۰۰۰۰ دلار برای یک سال برای ادامه تحصیل است.

روند درخواست آسان تر است برای اثبات نامزدی خود نیازی به ارسال هیچ سند فیزیکی ندارید فقط فرم را پر کنید و آن را برای مراجع بورسیه تحصیلی کوکاکولا ارسال کنید.

بورسیه های تحصیلی هولت

بورسیه تحصیلی از LAIS است که ۱۹۰۰ دلار برای یک دانشجوی بین المللی فراهم می کند ، تحت بورسیه تحصیلی ، می توانید یک ترم یا یک سال تحصیلی کامل را پوشش دهید.

اما دریافت بورسیه تحصیلی کاملا رقابتی است ، شما باید تسلط بسیار خوبی در مورد زبان اسپانیایی داشته باشید.

بورسیه های بین المللی بنیامین A. گیلمن

تعداد کمک های مالی سالانه ۲۳۰۰ کمک هزینه برای این برنامه بورسیه تحصیلی است ؛ اما شما باید کاندیدای مناسبی باشید ، ماز هر کشوری که باشید می توانید برای این بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

تحت این بورسیه تحصیلی می توانید در برنامه تحصیل در خارج از کشور آرژانتین شرکت کنید ، مبلغ جایزه ۵۰۰۰ دلار برای نامزد های موفق است و بیشتر هزینه های متداول یک دانشجو را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی IAE School School

دانشکده بازرگانی IAE هر ساله انواع مختلف بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد ، ارزش بورسیه تحصیلی بستگی به بورسیه اعطا شده و شایستگی دانشجو تا ۴۰٪ است ، بورسیه های تحصیلی به دسته های مختلفی از جمله بورسیه تحصیلی پذیرش (با هدف دانشجویان خارجی) ، بهترین بورسیه تحصیلی CGPA (کاملا مبتنی بر شایستگی) ، بورسیه تحصیلی روحیه کارآفرینی (به کسانی که نوعی فعالیت تجاری را شروع کرده اند اعطا می شود) ، بورسیه تحصیلی رهبران زن (برای دانشجویانی که توانایی رهبری را نشان می دهند) و غیره تقسیم می شود.

بورسیه تحصیلی QS

بورسیه تحصیلی QS Leadership یک برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی است که حدود ۱۰۰۰۰ دلار ارزش دارد ، دانشجویان می توانند از این بورسیه تحصیلی برای پرداخت شهریه برنامه های تحصیلات تکمیلی خود به استثنای MBA استفاده کنند ، دانشجویان برای تأمین بورسیه تحصیلی باید از توانایی رهبری برخوردار باشند.

بورسیه تحصیلی عالی تحصیلی به دانشجویان برجسته با CGPA بالا تعلق می گیرد ، ارزش این جایزه ۱۰۰۰۰ دلار است که دانشجویان می توانند برای جبران کل شهریه یا بخشی از آن استفاده کنند ، کسانی که این بورسیه تحصیلی را دریافت می کنند نیز می توانند سهم قابل توجهی در زمینه تحصیلات خود داشته باشند.

بورسیه تحصیلی دون کیشوت

بورسیه تحصیلی دون کیشوت که به دانشجویان مشتاق تحصیل در آرژانتین ارائه می شود ، به دانشجویان با مشخصات برجسته علمی و پتانسیل امیدوار کننده اعطا می شود ، این بورسیه تحصیلی با هدف دانشجویان بین المللی ۴۷۰۰ دلار ارزیابی می شود.

بورسیه تحصیلی دکتر کارلوس E. Castaneda

این بورسیه تحصیلی برای یک ترم تا یک سال تعلق می گیرد و ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار ارزش گذاری می شود ، این بورسیه تحصیلی برای آن دسته از دانشجویان بین المللی است که توانایی مالی تحصیل در آرژانتین و داشتن CGPA کلی چشمگیر را ندارند.

اگر به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی هستید می توانید به کشور ایتالیا هم فکر کنید ، در مقاله تحصیل در ایتالیا در خصوص بورسیه های تحصیلی این کشور به طور کامل صحبت کرده ایم.

کار پاره وقت دانشجویی در آرژانتین

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های آرژانتین می توانند همزمان با تحصیل خود به صورت پاره وقت در یکی از مشاغل موجود در دانشگاه ها یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند ، آن ها می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در ایام تحصیل و به صورت تمام وقت در تعطیلات بین دو ترم مشغول یه کار شوند.

کار پاره وقت دانشجویی در آرژانتین

اگرچه درآمد از چنین مشاغلی پایین است و نمی تواند هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور را تامین کند ، اما برای پشتیبانی از تحصیلات به عنوان مثال برای پرداخت قبض های غذایی یا شاید هزینه های دیگر کمک خواهد کرد ، توجه داشته باشید که هنگام انتخاب یک برنامه تحصیلی در آرژانتین بایستی تمکن مالی داشته و به پول درآمد کار دانشجویی امید نداشت.

آیا یافتن کار دانشجویی در آرژانتین راحت است ؟

یافتن کار در آرژانتین اصلا آسان نیست ، چرا که نرخ بیکاری در این کشور بالاست و برای اشتغال در این کشور بایستی به زبان اسپانیایی تسلط داشته و روان صحبت کنید.

مشاغل پاره وقت موجود برای دانشجویان در آرژانتین

دانش آموزان می توانند فرصت های شغلی پاره وقت را در محل دانشگاه خود جستجو کنند ، گزینه هایی مانند کار در کافه تریا ، کتابخانه ، دستیار استاد در آزمایشگاه و امور تحقیقاتی می توانند برای دانشجویان مناسب باشند.

علاوه بر دانشگاه دانشجویان می توانند در مشاغلی مانند فروشگاه های مواد غذایی ، مراکز خرید ، نمایشگاه ها ، رستوران ها ، پمپ بنزین ها و غیره به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند ، همچنیندر صورت تسلط به زبان انگلیسی می توان به صورت خصوصی یا در موسسات آموزش زبان مشغول به کار شد.

خدمات بیمه دانشجویی در آرژانتین

تحصیل در خارج از کشور یکی از جالب ترین ماجراهای زندگی است و به طور قطع در هنگام تحصیل و زندگی در خارج از کشور فرد با بیماری هایی ردیارو خواهد شد و پس هزینه های درمان به هزینه های او افزوده می شود ؛ برای اینکه نگران هزینه های بالای پزشکی در خارج از کشور نباشید.

بیمه یکی از مهمترین شرایط دریافت ویزا برای دانشجویان بین المللی است ، برنامه های بیمه درمانی برای تأمین نیازهای پزشکی شما طراحی شده است و در صورت نیاز به پوشش کامل ، اطمینان از پوشش جامع را به شما می دهد ؛ قبل از شروع تحصیل در آرژانتین دانشجویان بین المللی باید بیمه پزشکی خوب دانشجویی بخرند.

دانشجویان بین المللی که برای تحصیل یکی از دانشگاه های آرژانتین را انتخاب می کنند باید یک بیمه دانشجویی بین المللی خوب خریداری کنند.

خدمات بیمه دانشجویی بسته به نوع بیمه خریداری شده متفاوت است اما به طور کلی هزینه درمان ، بستری در بیمارستان ، عمل جراحی و غیره را پوشش می دهند و مدت زمان اعتبار این بیمه ها تا پایان دوره تحصیل در آرژانتین است.

خوابگاه های دانشجویی کشور آرژانتین

گزینه های مختلفی برای اقامت دانشجویان در آرژانتین وجود دارد که هر دانشجو با توجه به علایق خود و همچنین با توجه به توان مالی می تواند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند ، در ادامه با خوابگاه های دانشجویی موجود در این کشور آشنا خواهیم شد.

 خوابگاه های دانشجویی کشور آرژانتین

گزینه های موجود برای اقامت دانشجویان در آرژانتین

اولین گزینه خوابگاه های دانشگاه ها ست این خوابگاه ها در محوطه دانشگاه یا در نزدیکی دانشگاه ها قرار دارند و دارای اتاق های یک یاچند نفره است که دانشجویان از امکانات مشترک مانند آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی ، سالن مطالعه بهره مند می شوند ، البته ظرفیت خوابگاه های دانشگاه ها پایین است.

اقامت در کنار خانواده های آرژانتینی یکی دیگر از گزینه های موجود است و فرد می تواند یکی از اتاق ها را اجاره کرده و در کنار این خانواده زندگی کند ، در برخی موارد هزینه اجاره شامل غذا می شود ، در این گزینه اتاق خواب مجزا است اما سایر امکانات مانند حمام ، دسشویی ، اتاق نشیمن و غیره مشترک است.

یک آپارتمان مشترک در آرژانتین فرصتی ویژه برای زندگی در کنار دانشجویان دیگر در منظره زیبا به شما می دهد ، علاوه بر این ، این گزینه اقامتی دوستانه و در دسترس نزدیک دانشگاه های این کشور است و دانشجو استقلال بیشتری نسبت به زندگی با خانواده های آرژانتینی دارد و شامل اتاقهای خصوصی (یک نفره ، دو نفره) ، حمام مشترک بزرگ ، فضای آشپزخانه ، اتاق نشیمن مشترک با تلویزیون وغیره می شود.

اجاره آپارتمان به صورت مجزا به طور قطع برای دانشجویانی که تمکن مالی دارند بهترین گزینه است چرا که کاملا مستقل هستند و نگران برخورد دیگر دانشجویان نیستند.

نکات مهم قبل از اجاره و انتخاب خوابگاه دانشجویی

هنگامی که به دنبال محل اقامت دانشجویی می گردید ، متوجه می شوید که برخی از محله ها در میان دانشجویان بیش از مناطق دیگر محبوب هستند ، کمی دور شدن می تواند به معاملات خوب مسکن ختم شود ، با این حال بایستی نحوه حمل و نقل عمومی با دانشگاه محل تحصیل خود را بررسی کنید و متوجه باشید که کلاس ها در صبح برگزار می شوند و نیاز است به موقع سر کلاس حاضر شوید.

هزینه اجاره مسکن دانشجویی در آرژانتین

 • دانشجو باید یکی از گزینه های محل اقامت موجود را که شامل موارد زیر است انتخاب کند:
 • اجاره آپارتمان : ماهانه ۱۰۰۰-۱،۵۰۰ پزو
 • زندگی در یک خانواده آرژانتینی : ۹۰۰ پزو همراه با غذا
 • اجاره اتاق در خوابگاه دانشجویی : ۵۰۰-۷۰۰ پزو این علاوه بر هزینه های دیگر ، مانند حمل و نقل روزانه ، غذا ، سرگرمی ، سالن بدن سازی و سایر مواردی است که ماهیانه حدود ۴۰۰-۷۰۰ پزو هزینه دارند (بستگی به هزینه شخصی دارد).

بهترین دانشگاه های آرژانتین

آرژانتین نه تنها یکی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل در آمریکای لاتین است ، بلکه یکی از مراکز رشد سریع تحصیلات دانشگاهی است که دارای ۳۹ موسسه در رتبه بندی دانشگاه QS آمریکای لاتین است ، در زیر با بهترین دانشگاه های آرژانتین آشنا خواهیم شد.

 بهترین دانشگاه های آرژانتین

دانشگاه بوینس آیرس (UBA)

دانشگاه بوینس آیرس (UBA) یک دانشگاه ملی دولتی آرژانتین است که در شهر بوینس آیرس مستقر است ، در ۱۲ آگوست ۱۸۲۱ توسط فرماندار استان بوینس آیرس ، مارتین رودریگز و وزیر دولت وی ، برناردینو ریواداویا تاسیس شد ؛ UBA بزرگترین دانشگاه آرژانتین است و یکی از معتبرترین مراکز مطالعاتی در آمریکا و جهان به حساب می آید.

در سال ۲۰۲۱ ، در رتبه بندی ۶۶ دانشگاه های برتر جهان QS قرار گرفت ، که آن را به عنوان بهترین دانشگاه بر اساس کیفیت آموزش ، سطح تحقیق و بین المللی سازی آن معرفی کرد ، این دانشگاه دارای دانشکده های زراعت ؛ دانشکده معماری ، طراحی و شهرسازی ؛ دانشکده اقتصاد ؛ دانشکده علوم دقیق و طبیعی ؛ دانشکده علوم پزشکی ؛ دانشکده علوم اجتماعی ؛ دانشکده علوم دامپزشکی ؛ دانشکده حقوق ؛ دانشکده داروسازی و بیوشیمی ؛ دانشکده فلسفه و ادبیات ؛ دانشکده مهندسی ؛ دانشکده دندانپزشکی و دانشکده روانشناسی است.

این موسسه همچنین چهار برنده جایزه نوبل ، بیش از هر دانشگاه اسپانیایی زبان دیگر ، تولید کرده است و انقلابی معروف مارکسیست Che Guevara را در زمره فارغ التحصیلان خود می داند ، این مدرسه پردیس اصلی ندارد ، اما ساختمان هایی دارد که در سطح شهر بوینس آیرس پراکنده شده اند.

دانشگاه استرال

دانشگاه استرال یک موسسه آموزش عالی آرژانتین است که تحت مالکیت Asociación Civil de Estudios Superiores (ACES) قرار دارد و دفتر اصلی آن در محوطه دانشگاهی در Pilar و دفاتر فرعی در Buenos Aires و Rosario است.

دانشگاه استرال که به طور رسمی در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد ، از معتبرترین دانشگاه های آرژانتین است ، این دانشگاه با رتبه بندی های مختلف بهترین موسسه خصوصی در جمهوری آرژانتین ، دومین دانشگاه برتر آرژانتین بعد از (UBA) ، یکی از ۱۰ بهترین دانشگاه خصوصی آمریکای لاتین و بهترین دانشگاه آمریکای لاتین با کمتر از ۵۰ سال شناخته شده است.

از دسامبر سال ۲۰۱۹ ، بیش از ۴۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و بیش از ۱۲۰۰ معلم داشته است ، این دانشگاه دارای ۱۰ واحد دانشگاهی است که از این تعداد ۷ واحد دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود.

انستیتوی فناوری بوینس آیرس (ITBA)

موسسه فناوری بوینس آیرس (ITBA) یک موسسه دانشگاه خصوصی آرژانتین است که در شهر خودمختار بوینس آیرس واقع شده است ، این موسسه در ۲۰ نوامبر ۱۹۵۹ – به لطف قانون ۱۴۵۵۷ – توسط گروهی از ملوانان و غیرنظامیان با هدف اختصاص آن به طور خاص به آموزش مهندسی ، در تخصص های مختلف آن و علوم مربوط به دریا تاسیس شد.

موسسه فناوری بوینس آیرس (ITBA)رتبه ۵۵۱-۶۰۰ در جهان و ۶۰ ام در آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده است ، در حال حاضر تقریبا ۲،۰۰۰ دانشجو با گرایش اصلی تجارت ، مهندسی و فناوری اطلاعات در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه ملی لا پلاتا

دانشگاه ملی لا پلاتا (UNLP ) در خارج از کشور به عنوان دانشگاه ملی La Plata شناخته می شود ، این دانشگاه دولتی در سال ۱۸۹۷ تاسیس شد و در پایتخت شهر بوینس آیرس واقع شده است ؛ سرانجام با تلاش وزیر دادگستری و آموزش عمومی در سال ۱۹۰۵ ملی شد.

UNLP از واحدهای دانشگاهی مختلفی تشکیل شده است که شامل معماری ، هنر ، کشاورزی ، نجوم و ژئوفیزیک ، اقتصاد ، حقوق ، علوم اجتماعی ، علوم پزشکی ، علوم طبیعی ، دامپزشکی ، آموزش ، علوم انسانی ، انفورماتیک ، دندانپزشکی ، مهندسی ، روانشناسی ، روزنامه نگاری ، مددکاری اجتماعی و فیزیک می باشد.

UNLP به عنوان ۳۲ دانشگاه برتر آمریکای لاتین رتبه بندی شده است ، همچنین در گروه ۱۰۰۱+ رنکینگ دانشگاه جهانی گنجانده شده است.

دانشگاه ملی کویو

Universidad Nacional de Cuyo یا دانشگاه ملی کویو بزرگترین موسسه آموزشی در استان مندوزا است ، در سال ۱۹۳۹ برای ارائه آموزش به ساکنان منطقه مذکور تأسیس شد.

این دانشگاه آزاد در آرژانتین دارای دانشکده های مختلفی از جمله دانشکده مهندسی ، انستیتوی فیزیک بالسیرو ، دانشکده هنر و طراحی پلاستیک ، دانشکده علوم اقتصادی ، دانشکده علوم دقیق و طبیعی ، دانشکده پزشکی ، دانشکده علوم سیاسی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده دندانپزشکی ، دانشکده علوم کشاورزی ، علوم کاربردی و آموزش مقدماتی و ویژه می باشد.

UNCuyo در ۵۱-۶۰ لیست دانشگاه های لاتین گنجانده شده است ، همچنین در مکان ۱۰۰۰+ رتبه بندی دانشگاه های جهان گنجانده شده است.

دانشگاه ملی عمومی سن مارتین

دانشگاه ملی عمومی سن مارتین (UNSAM) یکی دیگر از دانشگاه های آزاد در آرژانتین و یک موسسه آموزشی عمومی است که در سال ۱۹۹۲ تأسیس شده است ، این دانشگاه در Campus Miguelete واقع شده است ، که یک بسته ۸٫۵ هکتاری در سان مارتین است.

این دانشگاه از واحدهای دانشگاهی مختلفی تشکیل شده است که شامل چند مورد از علوم و فناوری ، اقتصاد و تجارت ، علوم انسانی ، سیاست و دولت ، معماری ، هنر ، تحقیقات محیطی و مهندسی و توانبخشی و جنبش است.

UNSAM دارای یک نهاد بین المللی متنوع است که متشکل از ۵٪ از کل دانش آموزان است ، یکی از بهترین موسسات آموزشی در آرژانتین شناخته می شود ، برای اولین بار ، در گروه ۱۰۰۱+ رنکینگ دانشگاه جهانی گنجانده شده است ، همچنین این دانشگاه در بین دانشگاه های منطقه آمریکای لاتین در رتبه ۳۸ قرار دارد.

در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آرژانتین ، بهترین دانشگاه های پزشکی این کشور را نیز به شما معرفی کرده ایم ، چنانچه علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی هستید ، مقاله مربوط را مطالعه نمایید.

مدارک پذیرش از دانشگاه های آژانتین

در اکثر دانشگاه ها ، داوطلبان باید از طریق وب سایت دانشگاه فرم درخواست را پر و بارگیری کنند و به صورت آنلاین برای اخذ پذیرش اقدام کنند.

علاوه بر این ، هر متقاضی باید اسناد و مدارک زیر را ارائه دهد:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • عکس (به اندازه گذرنامه)
 • کپی گذرنامه دانشجو
 • متن رسمی صادر شده و امضا شده توسط دانشگاه دانشجو ، به انگلیسی یا به اسپانیایی.
 • گواهی تسلط به زبان اسپانیایی (قابل استفاده برای دانشجویانی که دوره هایی را به زبان اسپانیایی می گذرانند) سطح B2 / C1 ، همچنین باید بررسی کنید که آیا سند CEFR در وب سایت ذکر شده پذیرفته می شود یا خیر ؛ متقاضی می تواند مدارک مربوط به مهارت زبانی خود را از طریق ارائه گواهی از آموزشگاه یا موسسه زبان ، آزمون رسمی یا بیانیه صادر شده از دانشگاه ارائه دهد.
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی (قابل استفاده برای دانشجویانی که دوره های انگلیسی را می گذرانند): سطح B2 تعداد زیادی آزمون یا گواهینامه وجود دارد که می تواند توسط دانش آموز ارسال شود ، مانند چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها (CEFR) ، همچنین بیانیه صادره از دانشگاه پذیرفته می شود.
 • اثبات بیمه پزشکی محلی : بایستی قبل از ورود به آرژانتین ، با اعتبار از روز اول تا آخرین ترم بیمه محلی را ارائه دهید.
 • هزینه تحصیل (در صورت وجود).
 • توصیه نامه : حداقل دو توصیه نامه لازم است ، این می تواند از طریق کادر آموزشی یا توسط کارفرما باشد ، توصیه نامه باید کیفیت ، کارایی و مهارت های شما را در یک شاخه خاص بیان کند.

بهترین شهر های آرژانتین برای تحصیل

آرژانتین به واسطه وسعت خود دارای شهر های متعددی است که هر یک از این شهر ها دارای دانشگاه ها ، مدارس و مکان های تفریحی ایست که می تواند مقصد دانشجویان بین المللی از سراسر جهان باشد ، بهترین شهر دانشجویی در این کشور شهر بوینس آیرس هست که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

بهترین شهر های آرژانتین برای تحصیل

بوینس آیرس

بوینس آیرس پایتخت و بزرگترین شهر آرژانتین است ، این شهر در ساحل غربی ریو د لا پلاتا ، در سواحل جنوب شرقی آمریکای جنوبی واقع شده است ؛ شهر بوینس آیرس نه بخشی از استان بوینس آیرس و نه مرکز استان است بلکه یک منطقه خودمختار است.

محله بزرگ بوینس آیرس که چندین منطقه استان بوینس آیرس را نیز شامل می شود ، چهارمین منطقه پرجمعیت ترین کلانشهر در قاره آمریکا را تشکیل می دهد و دارای جمعیتی در حدود ۱۵٫۶ میلیون نفر است ،کیفیت زندگی بوینس آیرس در سال ۲۰۱۸ در رتبه ۹۱ در جهان قرار گرفت و یکی از بهترین ها در آمریکای لاتین بود. در سال ۲۰۱۲ ، این شهر پر بازدیدترین شهر در آمریکای جنوبی و دومین شهر پر بازدید آمریکای لاتین بوده است.

تعداد زیادی دانشگاه دولتی و همچنین تعدادی دانشگاه خصوصی آرژانتین در این شهر وجود دارد ، دانشگاه بوینس آیرس ، یکی از برترین موسسات یادگیری در آمریکای جنوبی است که پنج برنده جایزه نوبل را تربیت کرده است ، این شهر چندین دانشگاه خصوصی با کیفیت مختلف را در خود جای داده است که شامل دانشگاه آزاد آمریکایی ، دانشگاه جان اف کندی آرژانتین ، دانشگاه تجارت و علوم اجتماعی ، دانشگاه موزه اجتماعی آرژانتین ، دانشگاه استرال ، دانشگاه CAECE و دانشگاه تورکواتو دی تللا است.

روزاریو

روزاریو بزرگترین شهر استان سانتافه در مرکز آرژانتین است ، این شهر در ۳۰۰ کیلومتری (شمال غربی) بوئنوس آیرس ، در کرانه غربی رودخانه پارانا واقع شده است ؛ روزاریو سومین شهر پرجمعیت این کشور است و همچنین پرجمعیت ترین شهر آرژانتین است که پایتخت (استانی یا ملی) نیست.

روزاریو یک مرکز آموزشی مهم در سطح ملی و بین المللی است ؛ این شهر از سال ۱۹۶۸ محل دانشگاه ملی Rosario (UNR) است که شامل دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی ، دانشکده علوم انسانی و یک مرکز مطالعات پیشرفته به نام Ciudad Universitaria de Rosario (شهر دانشگاهی Rosario) است که ب بیش از ۱۰ دانشکده ، از جمله دانشکده روانشناسی ، دانشکده علوم سیاسی و دانشکده معماری و همچنین دانشکده منطقه ای روزاریو ، شاخه ای از دانشگاه ملی فناوری (UTN) را در خود جای داده است ، همه این کالج های ملی رایگان هستند.

علاوه بر کالج دولتی این شهر و دارای کالج های خصوصی است که شامل دانشگاه کاتولیک پاپی آرژانتین (UCA) ، دانشگاه استرال ، دانشگاه مرکز آموزشی آمریکای لاتین (UCEL) ، دانشگاه آزاد بین المللی (UAI) ، دانشگاه ایتالیایی روزاریو (IUNIR) ، دانشگاه سن مارتین و دانشگاه کانسپسیون دل اروگوئه می باشد.

در حال حاضر ، حدود ۸۰،۰۰۰ دانشجوی دانشگاه در موسسات مختلف در اطراف شهر وجود دارد که تقریبا ۸٫۵٪ از کل ساکنان را نشان می دهد ، این میزان در آرژانتین یکی از بالاترین ها است.

اوشوایا

اوشوایا مرکز تیره دل فوگو ، قطب جنوب و استان ایسلاس دل آتلانتیکو سور آرژانتین و جنوبی ترین شهر کشور است ، این شهرعنوان جنوبی ترین شهر جهان را ادعا می کند و در خلیجی وسیع در ساحل جنوبی Isla Grande de Tierra del Fuego واقع شده است ، این مرکز علاوه بر اینکه یک مرکز اداری است ، یک بندر سبک صنعتی و یک مرکز گردشگری است ، اوشوایا تقریبا ۱۱۰۰ کیلومتر (۶۸۰ مایل) از ساحل قطب جنوب فاصله دارد.

اوشوایا دارای دوازده دبیرستان است که چهار مدرسه دیگر نیز آموزش بزرگسالان را ارائه می دهند ، کالج ملی اوشوایا یکی از جدیدترین مدارس شهر است که ازکالج ملی بوینس آیرس الگوبرداری شده است ، دانشگاه ملی پاتاگونیا سان خوان بوسکو با داشتن دانشکده های مهندسی ، اقتصاد و علوم انسانی و علوم اجتماعی ، پردیس خود را در اوشوایا اداره می کند ، دانشگاه ملی تیره دل فوگو که در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد ، دفتر مرکزی آن در اوشوایا قرار دارد.

هزینه های تحصیل در آرژانتین

هزینه های تحصیل در آرژانتین در دانشگاه های دولتی رایگان بوده و توسط وزارت آموزش و پرورش تامین می شود ، اخیرا چندین دانشگاه دولتی وجود دارد که از دانشجویان مقداری از هزینه های تحصیل در آرژانتین را دریافت می نمایند.

هزینه های تحصیل در آرژانتین

جهت تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در آرژانتین هزینه ها از ۸۰۰۰ دلار شروع می شود و می تواند تا ۲۴۰۰۰ دلار برای کسب یک مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد افزایش یابد ، برای تحصیل در مقطع دکترا مشکلات دانشجویان از لحاظ هزینه کمتر است ، زیرا دانشجویان می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی استفاده نمایند و نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کنند بلکه مبلغی حقوق نیز دریافت می کنند.

هزینه زندگی در آرژانتین

هزینه های زندگی و تحصیل در آرژانتین به محل زندگی ، سبک زندگی و موقعیت دانشگاه بستگی دارد ،به طور متوسط بین ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار باید برای تأمین هزینه های زندگی یک سال کافی باشد ، همانطور که قبلا گفتیم ، هزینه های زندگی در آرژانتین در مقایسه با سایر کشور ها بسیار کم است و هزینه خوابگاه ماهانه کمتر از ۳۵۰ دلار است در حالی که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به مدرسه رفت و برگشت ۱۰ دلار در هفته هزینه می کند.

هزینه حمل و نقل

حمل و نقل عمومی در شهر هایی مانند بوینس آیرس بسیار مناسب است و گران نیست ، اگر مجبور نباشید به مکان های خیلی دور بروید ، صرف هزینه و تهیه دوچرخه در چنین شهرهایی مفید خواهد بود ؛ شاید برای شما جالب باشد که در مورد حمل و نقل هزینه های زیر را بدانید:

 • حمل و نقل عمومی (بلیط یک طرفه) : ۰٫۴۳ دلار
 • کارت ماهانه : ۱۸٫۵۹ دلار
 • تاکسی : ۰٫۸۹ دلار در کیلومتر
 • بنزین : ۱٫۲۱ دلار در لیتر

اجاره ها و تسهیلات

 • صورتحساب برق ، آب ، گرما و خدمات تمیز کردن : ۸۷٫۶۷ دلار
 • تعرفه تلفن همراه محلی (پیش پرداخت) : ۰٫۲۵ دلار
 • اینترنت : ۳۹٫۲۱ دلار
 • آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر : ۴۰۱٫۵۴ دلار
 • آپارتمان یک اتاقه (خارج از مرکز شهر) : ۳۰۴٫۳۲ دلار.

مزایا و معایب تحصیل در آرژانتین

هنگام انتخاب مقصد مورد نظر برای مهاجرت تحصیلی لازم است مزایا و معایب تحصیل را در این کشور را بررسی کرده و بر اساس شرایط و علایق خود مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید ، در ادامه با مزایای تحصیل در آرژانتین آشنا خواهیم شد.

مزایا و معایب تحصیل در آرژانتین

استاندارد عالی آموزش

اگرچه تحصیل در آرژانتین با یک جامعه بزرگ چند ملیتی و چند فرهنگی رایگان است اما کیفیت آموزش عالی بسیار بالا است و کشوری جذاب و استقبال کننده برای دانشجویانی است که برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند.

دانشجویان بین المللی طیف گسترده و متنوعی از موسسات آموزش عالی را پیدا می کنند که فرصت های بسیار خوبی را برای مطالعات مقرون به صرفه با استاندارد بسیار بالا ارائه می دهند.

دانشگاه های کلاس جهانی

آرژانتین دارای بیش از ۵۳ دانشگاه دولتی و ۴۹ کالج خصوصی است که همگی طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند ، دانشگاه بوینس آیرس مدرسه عالی کشور است و در طول تاریخ درخشان خود چندین برنده جایزه نوبل تولید کرده است ، بوینس آیرس در رتبه بندی دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی QS قرار دارد ، از دیگر دانشگاه هایی که توانستند در رتبه بندی جهانی قرار گیرند ، می توان به دانشگاه بلگرانو ، دانشگاه پالرمو و دانشگاه استرال اشاره کرد.

هزینه تحصیل مقرون به صرفه و اعطای کمک هزینه

آرژانتین برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه و بورس تحصیلی در نظر می گیرد و هیچ محدودیتی در تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های آن وجود ندارد ؛ هزینه های تحصیل بسیار ارزان تر از بسیاری از مکان های دیگر در سراسر جهان است و هیچ هزینه اضافی برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد.

هزینه های هر دو دوره کارشناسی و برنامه های تحصیلات تکمیلی از ۱۰۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار در هر سال تحصیلی است و اکثر دانشگاه ها کلاس های رایگان زبان و فرهنگ اسپانیایی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ؛ ویزای دانشجویی شما همچنین به شما امکان می دهد در طول تحصیل خود کار نیمه وقت پیدا کنید.

ملتی متنوع با غذا های خوشمزه

فرهنگ ملی آرژانتین ترکیبی مهیج از تأثیرات اسپانیایی ، ایتالیایی ، اروپایی و بومی است ، در حالی که چشم انداز آن به همان اندازه متنوع است ، بوینس آیرس که با نام ‘اروپای کوچک’ نیز شناخته می شود ، دارای معماری کلاسیک اروپایی و آسمان خراش های فوق مدرن است ؛ اما اگر به خارج از کشور بروید ، خواهید دید که به یخچال های طبیعی عظیم ، آبشارها ، رشته کوه های خیره کننده و آتشفشان خیره شده اید

آرژانتین چندین پارک ملی برای گشت و گذار دارد ، که در آن تعداد زیادی حیوانات وحشی و جانوران طبیعی جالب وجود دارد ، آرژانتین همچنین محل زندگی Valdivian ، یکی از بزرگترین جنگل های بارانی معتدل جهان است.

وقتی صحبت از غذا می شود ، آرژانتینی ها عاشق یک کباب خوب هستند ، در واقع ، آرژانتین یکی از بزرگترین تولید کنندگان (و مصرف کنندگان) گوشت قرمز در جهان است ، برش های استیک و گوشت گاو آن بهترین قلمداد می شوند ، اگرچه هیچ استیک آرژانتینی بدون دودکش کامل نیست.

معایب تحصیل در آرژانتین

برای تحصیل در ارژانتین لازم است به زبان اسپانیایی تسلط داشت حتی اگر زبان انتخابی شما برای تحصیل زبان انگلیسی باشد برای زندگی و ارتباط برقرار کردن در این کشور بایستی به زبان اسپانیایی تسلط داشت ، پس برای تحصیل در این کشور با دشواری فراگیری زبان اسپانیایی رویا رو خواهید بود.

علاوه بر این دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های آرژانتین به دلیل تفاوت های فرهنگی دچار شوک فرهنگی می شوند و حتی به دلیل دوری از خانواده دچار دلسردی و غم می شوند.

اگر چه هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین پایین است اما در مقایسه با ایران و به دلیل بالا بودن نرخ دلار این هزینه برای ایرانی ها بالاست.

ویزای تحصیلی آرژانتین

سالانه حدود ۹۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی برای تحصیل به آرژانتین می آیندکه بیش از هر کشور دیگری در آمریکای لاتین غیر از اروگوئه است ، از مهمترین بخش های تحصیل در خارج از کشور دریافت ویزای تحصیلی است ، در ادامه اطلاعات ضروری در مورد نحوه دریافت ویزای دانشجویی برای آرژانتین را بیان خواهیم کرد.

ویزای تحصیلی آرژانتین

در مورد دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل بیش از ۹۰ روز در آرژانتین را دارند ، ویزای دانشجویی پیش شرط اصلی است.

شرایط اولیه برای گرفتن ویزای دانشجویی برای آرژانتین

 • گذرنامه معتبر ، ( اعتبار گذرنامه باید تا شش ماه پس از تاریخ اتمام تحصیل مورد انتظار شما باشد ، شما همچنین باید یک فتوکپی از هر صفحه گذرنامه خود را ارائه دهید).
 • دو عکس ۴ × ۴ در پس زمینه سفید
 • اثبات ثبت نام دانشگاه شما در دانشگاه آرژانتین
 • یک گواهی پلیس نشان می دهد که شما سابقه کیفری ندارید ، این را می توانید از یک ایستگاه پلیس محلی تهیه کنید.
 • پرداخت هزینه ویزای دانشجویی ، این فقط به صورت نقدی قابل پرداخت است.
 • ریز نمرات قبلی دانشجو همراه با ترجمه رسمی

بسته به ملیت ، محل تحصیل و مدت اقامت پیش بینی شده از شما خواسته می شود مدارک دیگری را ارائه دهید ، مانند:

 • نسخه های معتبر شناسنامه شما
 • اثبات داشتن بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود در آرژانتین
 • مدارک کافی دانش اسپانیایی
 • اسکن و کپی های متعدد گذرنامه یا کارت های شناسایی ، و عکس های اضافی گذرنامه

نحوه درخواست ویزای دانشجویی آرژانتین

درخواست ها و مدارک باید مستقیما در وقت ویزا ارسال شوند ، بخش ویزا قرار های ویزا را دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۲:۳۰ صبح انجام می دهد ، کنسولگری در تعطیلات آرژانتین بسته می شود ، این متقاضیان را ترغیب می کند حداقل ۳۰ روز قبل از تاریخ سفر پیشنهادی خود درخواست خود را ارسال کنند.

روند ویزا به طور منظم ۷-۱۰ روز کاری طول می کشد ، در بعضی موارد ، به ۴۵- ۳۰ روز زمان نیاز دارد ؛ در چنین مواردی به شما اطلاع داده می شود.

روند ویزای تسریع شده ای وجود دارد که حداکثر سه روز کاری طول می کشد و مستلزم پرداخت ۴۰ دلار هزینه است ؛ بسته به در دسترس بودن ، ممکن است واجد شرایط خدمات ویزای سریع باشید ، هزینه ویزای مورد نیاز برای ویزاهایی که به زمان پردازش ۳۰-۴۵ روز نیاز دارند اعمال نمی شود.

موسسات اعزام دانشجو به آرژانتین

به طور قطع تا این بخش از مقاله با اطلاعات ضروری پیرامون مهاجرت تحصیلی به آرژانتین آشنا شده اید ، البته باید توجه داشت که تنها با خواندن مقالات یا بررسی های شخصی نمی توان مقصد تحصیلی خود را به درستی انتخاب کرد و لازم است با افرادی با تجربه و آگاه به مسائل مهاجرتی مشورت کرد که یکی از گزینه های موجود موسسات اعزام دانشجو به آرژانتین است.

موسسات اعزام دانشجو به آرژانتین

موسسات اعزام دانشجو به آرژانتین موسساتی هستند که برای انجام فعالیت قانونی خود نیاز به مجوز صادر شده از سوی وزارت علوم ایران نیاز دارند و چارچوب فعالیت این موسسات از سوی این وزارت خانه مشخص شده و آن ها تنها مجاز به اعزام دانشجو به کشور های دارای مجوز هست و آگاهی چندانی با مسایل به روز مهاجرت و مسایل حقوقی مهاجرت ندارند ، پس می توان نتیجه گیری کرد که این موسسات نمی توانند گزینه مناسبی برای مشورت و راهنمایی برای مهاجرت تحصیلی باشند.

ما به شما عزیزان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور توصیه می کنیم که هنگام انتخاب افراد به عنوان مشاور بسیار دقت کرده و موسسه ای را انتخاب کنید که از جزئیات قوانین مهاجرتی و مسایل به روز مهاجرت آگاه باشند و شما بتوانید با خیال آسوده مراحل مهاجرت خود را به آن ها بسپارید.

پس بهترین گزینه برای دریافت اطلاعات و کسب راهنمایی موسسه های مهاجرتی هستند ، این موسسات دارای دانش و تجربه عالی در زمینه های مختلف مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی هستند و از مجوز برای انجام فعالیت در همه زمینه های مهاجرت بهره مند هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل در آرژانتین

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تحصیل در آرژانتین ، هزینه ها ، بورسیه ها و برترین دانشگاه های این کشور آشنا شدید ، ما در کنار شماییم تا مسیر مهاجرت را برایتان هموار و روشن کنیم ، سوالات خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید تا در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

هزینه های تحصیل در آرژنتین چقدر است؟

دانشگاه های دولتی آرژانتین رایگان است و شما تنها در صورتی که در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید ، ملزم به پرداخت هزینه خواهید بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آرژانتین چقدر است؟

جهت تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در آرژانتین هزینه ها از 8۰۰۰ دلار شروع می شود و می تواند تا 24۰۰۰ دلار برای کسب یک مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد افزایش یابد ، برای تحصیل در مقطع دکترا مشکلات دانشجویان از لحاظ هزینه کمتر است ، زیرا دانشجویان می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی استفاده نمایند و نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کنند بلکه مبلغی حقوق نیز دریافت می کنند.

هزینه های زندگی برای یک دانشجوی در حال تحصیل در آرژانتین چقدر است؟

هزینه های زندگی و تحصیل در آرژانتین به محل زندگی ، سبک زندگی و موقعیت دانشگاه بستگی دارد ،به طور متوسط بین 2500 تا 4500 دلار باید برای تأمین هزینه های زندگی یک سال کافی باشد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل در آرژانتین کدام دانشگاه است؟

دانشگاه بوینس آیرس (UBA) ، در سال 2021 ، در رتبه بندی 66 دانشگاه های برتر جهان QS قرار گرفت ، که آن را به عنوان بهترین دانشگاه بر اساس کیفیت آموزش ، سطح تحقیق و بین المللی سازی آن معرفی کرد.

هزینه تحصیل در آرژانتین در مقطع کارشناسی و دکترا چقدر است؟

هزینه های هر دو دوره کارشناسی و برنامه های تحصیلات تکمیلی از 1000 دلار تا 3000 دلار در هر سال تحصیلی است و اکثر دانشگاه ها کلاس های رایگان زبان و فرهنگ اسپانیایی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی آرژانتین رایگان است اما هزینه تحصیل دکتری در دانشگاه های خصوصی این کشور می تواند بیش از 22000 دلار آمریکا باشد.

برای تحصیل در آرژانتین در مقطع دکترا چه پیش نیاز هایی لازم است؟

ارائه برنامه درسی ، مدرک تحصیلی تایید شده (صادر شده توسط دانشگاه محل اجرای مدرک) ، رزومه تحصیلی و انگیزه نامه باشد. در برخی موارد ، گذراندن مصاحبه شخصی و حتی آزمون ورودی نیز ضروری است.

آیا دانشگاه های آرژانتین مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

از میان 100 دانشگاه آرژانتین 11 دانشگاه این کشور در این فهرست وزارت علوم گنجانده شده اند که در متن مقاله به اسامی آن ها اشاره کرده ایم.

آیا کاریابی برای دانشجویان در حال تحصیل در آرژانتین راحت است؟

یافتن کار در آرژانتین اصلا آسان نیست ، چرا که نرخ بیکاری در این کشور بالاست و برای اشتغال در این کشور بایستی به زبان اسپانیایی تسلط داشته و روان صحبت کنید.

هزینه اقامت در آرژانتین چقدر است؟

اجاره آپارتمان : ماهانه 1000-1،500 پزو زندگی در یک خانواده آرژانتینی : 900 پزو همراه با غذا اجاره اتاق در خوابگاه دانشجویی : 500-700 پزو

اخذ ویزای دانشجویی آرژانتین از زمان درخواست چند روز طول می کشد؟

روند ویزا به طور منظم 7-10 روز کاری طول می کشد ، در بعضی موارد ، به 45- 30 روز زمان نیاز دارد ؛ در چنین مواردی به شما اطلاع داده می شود. روند ویزای تسریع شده ای وجود دارد که حداکثر سه روز کاری طول می کشد و مستلزم پرداخت 40 دلار هزینه است.

اگر بخواهم در آرژانتین به زبان انگلیسی تحصیل کنم چه مدارک زبانی را باید ارائه دهم؟

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آرژانتین تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس ضروری است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول 6 است و حداقل نمره تافل مبتنی بر رایانه (213) مبتنی بر اینترنت (79 – 80) مبتنی بر مقاله (550) است.

موسسه مهاجرتی رجبی با تجربه بسیار در تمامی زمینه های مهاجرت به ویژه مهاجرت تحصیلی بهترین راهنما و مشاور در زمینه تحصیل در آرژانتین و دیگر کشور هاست ، شما می توانید با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در تمامی زمینه های مهاجرت بهره مند شوید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت بهترین مشاور خود باشید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در آلمان است ، آلمان یکی از کشورهایی است که دانشجویان بین المللی به عنوان انتخاب های اول خود به آن فکر می کنند ، امکان تحصیل رایگان ، امکان دریافت بورسیه های تحصیلی جذاب و کاریابی راحت پس از تحصیل جزو مزایای تحصیل در این کشور است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *