تحصیل در دانشگاه مودول اتریش

تحصیل در دانشگاه مودول اتریش

دانشگاه مودول یکی از برترین دانشگاه های اتریش است که در ادامه شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه مودول اتریش را بررسی خواهیم نمود و موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی بهترین راهنما و همراه شما در اخذ پذیرش از دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی خواهد بود .

اقدام و اخذ ویزای تحصیلی اتریش یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است اما برای دریافت این ویزا ابتدا باید از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور پذیرش گرفت . از این رو بررسی تمامی دانشگاه ها برای دانشجویان متقاضی ضروری بوده و قدم اصلی به شمار می رود .

بررسی تحصیل در دانشگاه مودول اتریش

اساتید فعال در دانشگاه مودول از جمله بهترین ها در کشور اتریش و قاره اروپا هستند و به دلیل محدودیت در رشته های موجود می توان تخصصی بودن را در تمامی مراحل تحصیل در دانشگاه مودول اتریش حس نمود .

این دانشگاه با تربیت افراد متخصص این تضمین را به دانشجویان می دهد که بتوانند پس از اتمام دوره تحصیل خود به صورت حرفه ای وارد بازار کار شده و در مشاغل خوب استخدام شوند .

وجود زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی به خصوص دوره لیسانس اصلی ترین مزیت این دانشگاه به شمار رفته و موجب می شود که دانشجویان از سراسر دنیا جذب تحصیل در این دانشگاه شوند .

اتریش کشوری ایده آل برای زندگی و اقامت به شمار می رود و دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی این کشور می توانند زمینه اقامت دائم خود را فراهم سازند . ویزای تحصیلی بهترین مسیر برای ورود به یک کشور اروپایی و ساختن آینده ای روشن است .

دانشگاه مودول اتریش یکی از برترین دانشگاه های خصوصی اتریش است که در سال 1908 در شهر وین تاسیس گردید . تمرکز اولیه این دانشگاه بر روی رشته های مرتبط با توریست ، تکنولوژی رسانه ، مدیریت تجارت ، مدیریت عمومی و توسعه اجتماعی و اقتصادی بود .

این دانشگاه در مدت زمان کم توانسته به جایگاه علمی بسیار خوبی دست یابد و به عنوان یکی از گزینه های اصلی دانشجویان بین المللی مطرح گردد . اتاق بازرگانی و صنعت اتریش مالک اصلی دانشگاه بوده و تقریبا تمام نظام آموزش خصوصی را تامین می سازد .

این دانشگاه از سپتامبر سال 2016 شعبه دوم خود را در شهر دبی واقع در امارات متحده عربی تاسیس نموده و همواره در حال گسترش روابط خود با دانشگاه های سایر کشورها است .

شرایط ورود به دانشگاه مودول

برای تحصیل در دانشگاه مودول اتریش در ابتدا دانشجو باید مدرک دیپلم خود به همراه ریز نمرات ( آخرین مدرک تحصیلی برای مقطع بالاتر ) را به دانشگاه ارائه دهد .

همانگونه که در بالا گفته شد زبان تحصیل در این دانشگاه کاملا انگلیسی است از این رو داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 یکی از اصلی ترین لازمه های پذیرش است .

در روند پذیرش مناسب است که دانشجو دو توصیه نامه از اساتید خود در ایران به همراه سایر مدارک ارائه دهد تا به عنوان امتیازی مثبت روزمه دانشجو را قوی تر سازد .

شرایط ورود به دانشگاه مودول

از دیگر شرایط ورود به دانشگاه مودول داشتن یک مقاله کوتاه است که البته تنها برای دانشجویان دوره کارشناسی ضروری است تا صلاحیت علمی آنها را تایید کند .

در صورتی که دانشجویان مدارک مورد نیاز را به صورت کامل به دانشگاه ارسال کنند درخواست آنها مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت با تایید درخواست مراحل پذیرش آغاز شده و دانشجو باید برای مصاحبه آماده شود . در مرحله پذیرش از دانشجو یک مصاحبه به صورت حضوری یا اینترنتی به عمل می آید که بسیار مهم بوده و شفاف سازی های لازم در این مرحله صورت می پذیرد .

بخش های مختلف دانشگاه مودول اتریش

با وجود گسترش رشته های تحصیلی نسبت به سال های اولیه تاسیس این دانشگاه همچنان ارائه دهنده تعداد محدودی رشته دانشگاهی است که بسیاری آن را از معایب اصلی تحصیل در دانشگاه مودول اتریش می دانند . دانشکده های این دانشگاه شامل :

  • دپارتمان مدیریت بین الملل
  • دپارتمان مدیریت گردشگری و مهمانداری
  • دپارتمان فناوری رسانه های جدید

عموما رشته های مرتبط با مدیریت ، توریست و جهانگردی در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود و یکی از مزیت های پذیرش در دانشگاه مودول امکان تحصیل در مقطع بالاتری با مدرکی غیر مرتبط است .

به عنوان مثال دانشجویی که در یکی از رشته های توریسم تحصیل نموده می تواند در مقطع ارشد در رشته مدیریت ادامه تحصیل دهد و تنها شرط لازم داشتن مدرک زبان است .

هم اکنون بیش از 60% دانشجویان این دانشگاه ملتی جز اتریشی دارند و بیشترین آمار دانشجویان خارجی مربوط به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد است .

تمامی دروس در دانشگاه مودول به زبان انگلیسی تدریس می شود و این دانشگاه از سال 2013 یکی از اعضای گروه EUC است . این گروه شامل دانشگاه هایی است که قصد دارند زبان انگلیسی را در دوره لیسانس به عنوان زبان اصلی تدریس رواج دهند . پس امکان تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی وجود دارد .

پذیرش در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در اتریش

شرایط پذیرش دانشگاه های اتریش در دوره کارشناسی ارشد و دکترا داشتن مدرک دوره قبل با معدلی قابل قبول است . دانشجو باید درخواست خود را به صورت رسمی به همراه موضوع پایان نامه مورد نظر برای دانشگاه ارسال نموده و منتظر اعلام نتیجه از سوی دانشگاه باشد . مهارت داشتن در زبان انگلیسی یکی از نکات مهم تحصیلات تکمیلی ست که در مصاحبه نیز محک زده خواهد شد .

انگیزه و فعالیت های دانشجو در زمینه تحصیلی خود از جمله مواردی است که در هنگام پذیرش نهایی توسط هیئت داوران با دقت بررسی می شود .

دانشجویان دوره دکترا باید در رشته تحصیلی خود تحقیقات و پژوهش های زیادی را انجام داده باشند و اشتیاق زیادی برای تحقیق در حوزه انتخابی خود داشته باشند .

روند پذیرش برای تحصیل در دانشگاه مودول اتریش به ظرفیت و شرایط فرد بسیار بستگی دارد . دانشجو بر اساس توانایی هایی که از خود ارائه می دهد می تواند اساتید بخش را متقاعد به جذب خود نماید . در مهم ترین قسمت دانشجویان جهت پذیرش در این دانشگاه موظف هستند تا شرایط مشخص شده در هر رشته را به دقت رعایت کنند .

هزینه تحصیل در دانشگاه مودول اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه مودول اتریش

هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر مقطع متغیر است . بدین صورت که دانشجویان دوره کارشناسی تا 7000 یورو و دوره کارشناسی ارشد و دکترا تا سقف 8000 یورو را باید برای شهریه دانشگاه در نظر داشته باشند . البته به دانشجویان دوره دکترا این شانس داده می شود تا با ارائه رزومه قوی با دریافت بورس به تحصیل مشغول شوند .

در ابتدا این دانشگاه به عنوان یک مدرسه متمرکز بر روی توریست و جهانگردی شناخته می شد که با گذر زمان توانست در سال 2007 با ارتقا مقاطع تحصیلی تا دوره دکترا و افزودن رشته های بیشتر به دانشگاه تبدیل شود .

چنانچه در رابطه با تحصیل در دانشگاه مودول اتریش و یا بهترین دانشگاه های اتریش سوالی دارید و یا می خواهید از روش های ورود به اتریش مطلع شوید کافی است تا به کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه کنید . مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز به شما کمک خواهند نمود تا از آسان ترین شیوه ممکن به تمامی هدف های خود برسید .

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل در دانشگاه مودول اتریش

  1. مهدی گفت:

    سلام و وقت بخیر ؛ چن تا سوال از حضور محتر متون داشتم
    1- آیا در دانشگاه مودول اتریش رشته مدیریت هتلداری در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می شود؟
    2- در سایت تون برای مقطع کارشناسی ارشد شهریه دانشگاه زدید 8000 یورو؛ آیا این شهریه برای هر ترم تحصیلی می باشد یا برای کل دوره کارشناسی ارشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه