بهترین دانشگاه های اتریش

بهترین دانشگاه های اتریش را می توان بر اساس رتبه جهانی و یا رتبه داخلی آنان دسته بندی و انتخاب کرد ، اتریش دارای 23 دانشگاه دولتی و 13 دانشگاه خصوصی است که قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه آن ، دانشگاه وین بوده که در سال 1965 تاسیس شده است و سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در اتریش و این دانشگاه راهی این کشور می شوند.

در این مقاله با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا بهترین دانشگاه های اتریش را بهتر بشناسیم ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در اتریش را در کنار این محتوا مطالعه نمایید و با نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر آن آشنا شوید.

در اتریش نیز مانند آلمان دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی تدریس کرده و دانشگاه های خصوصی علاوه بر آن به زبان انگلیسی نیز رشته های متفاوتی را ارائه می نمایند ، جالب است بدانید که دانشگاه های خصوصی به دانشجویان خود ضمانت پیدا کردن کار مناسب بعد از فارغ التحصیلی را می دهند ، در واقع رشته های دانشگاه های خصوصی بر اساس نیاز بازار کار ارائه می شود.

در اتریش بر خلاف دانشگاه های دولتی ، تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیازی به قبولی در آزمون ورودی ندارند ، اکنون در مورد برخی از دانشگاه های معتبر کشور اتریش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید انتخاب مناسبی را به عمل آورید.

همچنین ، در بخش پایانی مقاله به معرفی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در اتریش می پردازیم تا اگر قصد بازگشت به ایران را داشتید دچار مشکل نشوید.

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه های اتریش

همکار ما روناک ، در این فیلم مطالب مهم این مقاله را برای شما عزیزان شرح داده تا اگر وقت زیادی برای مطالعه خط به خط مقاله در اختیار ندارید بتوانید در زمان بسیار کمتری نکات با اهمیت این نوشتار را دریافت کنید ، همچنین پادکست زیر هم می تواند برای شما مفید باشد ، زمان فیلم و پادکست تنها و تنها یک دقیقه و بیست ثانیه است ، بنابراین دیدن فیلم و شنیدن پادکست را از دست ندهید.

پادکست بهترین دانشگاه های اتریش

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

رشته مورد علاقه تان را به ما بگویید تا برترین دانشگاه ارائه دهنده آن در کشور اتریش را به شما معرفی کنیم.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه دولتی وین اتریش

این دانشگاه در سال 1365 در شهر وین تاسیس شد که با 94 هزار دانشجو از بزرگترین دانشگاه های اروپای مرکزی است و دارای دانشکده های حقوق ، تجارت ، اقتصاد ، آمار ، فلسفه ، روانشناسی ، علوم اجتماعی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و علوم می باشد و در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در سطح ملی و بین المللی دانشجو می پذیرد.

این دانشگاه بالاترین رتبه را در رنکینگ QS با رتبه 154 داراست و در سال 2015 ، 650 امین سال تاسیس خود را جشن گرفت و با 15 جایزه نوبل و جایزه ادبیات سال 2004 را در افتخارات خود دارد ، دانشکده های آن در بیش از 60 نقطه پایتخت اتریش گسترانده شده اند.

دانشگاه اینسبروگ اتریش

این دانشگاه دولتی که در سال 1669 در شهر اینسبروک تاسیس شده است ، بزرگترین مرکز علمی و پژوهشی در غرب اتریش و سومین دانشگاه بزرگ این کشور به شمار می‌رود و دارای دانشکده های معماری ، زیست شناسی ، مدیریت و تجارت ، الهیات ، آمار ، مهندسی ، زبان و ادبیات ، حقوق ، ریاضیات ، علوم سیاسی و اجتماعی و غیره می باشد.

اساتید دانشگاه اینسبروک علاوه بر تحصیلات عالی خود ، جوایز بسیاری مانند جایزه نوبل را برای دستاوردهای خود دریافت کرده اند ، این دانشگاه بین المللی در رتبه 286 در رتبه جهانی قرار گرفته و شهریه تحصیلی بسیار کمی را از دانشجویان خود دریافت می نماید.

دانشگاه دولتی وین اتریش
دانشگاه تکنولوژی وین​

Vienna University of Technology

دانشگاه تکنولوژی وین

دومین نماینده اتریش در رنکینگ جهانی QS ، دانشگاه تکنولوژی وین با رتبه 182 است این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه و مرکز پژوهشی اتریش در رشته ‌های فنی و مهندسی در سال 1815 تاسیس شد و یکی از معتبر ترین موسسات فنی در اروپا است.

این دانشگاه در حوزه مهندسی و علوم طبیعی تمرکز دارد و نزدیک به 30 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند که درصد قابل توجهی از آن ها را دانشجویان بین المللی شامل می شود ، این دانشگاه که در پایتخت زیبای اتریش واقع شده ، این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا از زندگی فرهنگی پر جنب و جوش شهر وین بهره مند شوند.

همچنین دانشگاه تکنولوژی وین شامل هشت دانشکده معماری و شهر سازی ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی برق و فناوری اطلاعات ، ریاضی ، فیزیک ، مهندسی شیمی و علوم رایانه می باشد.

در بهترین دانشگاه های اتریش چه رشته هایی ارائه می شود؟ مقالات زیر را بخوانید.

دانشگاه گراتس اتریش

این دانشگاه در سال 1585 در شهر گراتس تاسیس شده است که یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی این کشور بوده و در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد ، این دانشگاه شامل دانشکده هایی نظیر حقوق ، تجارت و اقتصاد ، هنر و علوم انسانی ، علوم طبیعی ، زیست شناسی ، فیزیک ، و غیره می باشد.

دانشگاه گراتس در بین 480 دانشگاه برتر جهان قرار دارد که بر علوم رایانه و مهندسی تمرکز داشته و در حال حاضر با بسیاری از دانشگاه های برتر و ممتاز جهان در تبادل و اشتراک اطلاعات و تحقیقات بوده و تاثیر بسیار زیادی بر پیشرفت علم و دانش می گذارد.

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

یکی از دانشگاه های محبوب در اتریش ، دانشگاه یوهان کپلر است که پردیسی زیبا و محیط دوستانه دارد و بر خلاف دیگر دانشگاه هایی که دارای دانشکده های بزرگ و ساختمان ها گسترش یافته اند ، از محیطی صمیمی و نه چندان وسیع بهره می برد.

دانشگاه گراتس اتریش

این دانشگاه دارای یک پردیس اصلی با ساختمان های نزدیک به هم است که با نزدیک بودن آن ها ، استادان و دانشجویان زمان بیشتری برای صرف کردن با یکدیگر دارند ، زیرا زمان زیادی را صرف راه رفتن در اطراف ساختمان ها نمی کنند ، JKU علاوه بر دانشجویان داخلی از حضور دانشجویان خارجی از 100 کشور جهان بهره می برد که به نوعی این محیط کوچک را به وسعت جهان زیبا و با تجربه می نماید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش هستید؟ با مشاوران ما تماس بگیرید و دانشگاه های ارائه دهنده دروس به زبان انگلیسی در اتریش را بشناسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه پزشکی گراتس

همانطور که از نام آن پیداست ، دانشگاه پزشکی گراتس در آموزش پزشکان و پرستاران آینده متخصص است ، جالب توجه است که این دانشگاه فقط برای پزشکان و پرستاران نیست و مراکز علمی و برنامه های مختلف در آن در حال اجرا و برای همه در دسترس است ، دانشگاه علوم پزشکی گراتس با ارائه آموزش با کیفیت بالا به مردم در سراسر جهان ، به بهبود زندگی شهروندان و دانشجویان بین المللی خود ادامه می دهد.

متاسفانه ، دانشگاه علوم پزشکی گراتس وضعیت معافیت خاصی برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهد ، اما با این حال ، تخفیف هایی در جهت هزینه تحصیل در موارد بسیاری بر اساس استانداردها و الزامات به دانشجویان داده می شود ، اما اگر شما حتی این تخفیف ها را دریافت نکنید باز فقط باید هزینه های تحصیلی را پرداخت نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه علوم پزشکی وین

در همکاری با دانشگاه وین ، دانشگاه علوم پزشکی وین یکی از بزرگترین و یکی از معروف ترین دانشگاه های پزشکی در جهان است که از 30 بیمارستان و مرکز بالینی اضافی تشکیل شده که از آن ها برای آموزش دانشجویان پزشکی خود استفاده می کند.

تاسیس این دانشگاه به سال 1585 برمی گردد و عنوان دومین دانشگاه قدیمی در اتریش را دارد ، از جمله دانشگاه های اتریشی که در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند می توان به دانشگاه هایی نظیر دانشگاه آلپن آدریا در شهر کلاگن فورت و دانشگاه پاریس لوردون در شهر سالزبورگ اشاره کرد که دانشجویان زیادی از کشورمان در آنان در حال تحصیل می باشند.

دانشگاه های آنلاین و رایگان

به تازگی تعدادی دانشگاه آنلاین در کشور اتریش راه اندازی شده که فرصت تحصیل رایگان به صورت آنلاین را برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از سراسر دنیا فراهم نموده اند و دیگر نیازی به مهاجرت به اتریش نیز نیست.

این دانشگاه ها پیرو ابتکار MIT و هاروارد به نام EdX هستند که یک پلت فرم یادگیری جدید است و دانشجویان هر کشوری را قادر می سازد تا دوره های رایگان آنلاین ارائه شده توسط سه دانشگاه برتر در ایالات متحده یعنی دانشگاه هاروارد ، MIT و UC Berkeley و حدود ۵۰ دانشگاه ها و مؤسسات دیگر را آموزش ببینند.
اولین مورد از چنین مراکزی را University of the People نامیدند که کاملا رایگان است و به منظور دسترسی آسان افراد مستعد به آموزش های عالی معتبر دنیا شروع به کار نموده و در حال حاضر رشته های مدیریت بازرگانی ، کامپیوتر و علوم بهداشتی در مقطع لیسانس را ارائه می دهد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اتریش

دانشگاه های اتریش نیز مانند تمامی مراکز آموزشی جهان هر ساله مورد بررسی وزارت علوم قرار گرفته و معتبرترین آن ها به دانشجویان علاقه مند اعلام می گردد تا داوطلبان علاقه مند به این کشور بتوانند با خیالی آسوده به تحصیل در مراکز تایید شده پرداخته و نگرانی نداشته باشند.

در میان دانشگاه های این کشور می توان به سه دانشگاه وین ، دانشگاه اینسبروگ و دانشگاه تکنولوژی وین اشاره کرد که مورد تایید وزارت علوم در رده عالی هستند و در رده خوب نیز می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد :

 • دانشگاه یوهانس کپلر لینز
 • دانشگاه کارل- فرانتسنس گراتس
 • دانشگاه سالزبورگ
 • آکادمی هنرهای زیبا وین
 • دانشگاه مونتان لئوبن
 • دانشگاه خصوصی موسیقی و هنر شهر وین (دانشگاه خصوصی کنسرواتوار وین)
 • دانشگاه فنی گراتس
 • دانشگاه کلاگنفورت
 • دانشگاه هنرهای کاربردی وین
 • دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین
 • دانشگاه هنر و طراحی صنعتی لینز
 • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس
 • دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین
 • دانشگاه موزارتیوم سالزبورگ
 • دانشگاه دامپزشکی وین
 • دانشگاه اقتصاد وین

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اتریش در رده متوسط

دانشگاه های زیر نیز در دسته دانشگاه های متوسط از دید وزارت علوم کشورمان مورد تایید قرار گرفته اند :

 • دانشگاه خصوصی زیگموند فروید وین ( صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد رشته روان شناسی )
 • کرمس دانشگاه دانوب ( صرفا در مقطع کارشناسی ارشد )
 • دانشگاه وبستر ( صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد )

اگر به تحصیل در دانشگاه های اتریش فکر می کنید ، مقالات زیر هم می تواند اطلاعات مفیدی به شما بدهد.

سوالات پر تکرار بهترین دانشگاه های اتریش

در اتریش نیز مانند آلمان دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی تدریس کرده و دانشگاه های خصوصی علاوه بر آن به زبان انگلیسی نیز رشته های متفاوتی را ارائه می نمایند.

این دانشگاه بالاترین رتبه را در رنکینگ QS با رتبه 154 داراست و در سال 2015 ، 650 امین سال تاسیس خود را جشن گرفت و با 15 جایزه نوبل و جایزه ادبیات سال 2004 را در افتخارات خود دارد ، دانشکده های آن در بیش از 60 نقطه پایتخت اتریش گسترانده شده اند.

این دانشگاه یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی اتریش بوده و در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد . این دانشگاه شامل دانشکده هایی نظیر حقوق ، تجارت و اقتصاد ، هنر و علوم انسانی ، علوم طبیعی ، زیست شناسی ، فیزیک ، و غیره می باشد.
دانشگاه گراتس در بین 480 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانش می گذارد.

در حال حاضر رشته های مدیریت بازرگانی ، کامپیوتر و علوم بهداشتی در مقطع لیسانس در دانشگاه University of the People

در میان دانشگاه های این کشور می توان به سه دانشگاه وین ، دانشگاه اینسبروگ و دانشگاه تکنولوژی وین اشاره کرد که مورد تایید وزارت علوم در رده عالی هستند.

در این مطلب کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی تلاش نموده تا شما را به طور مفید و خلاصه با بهترین دانشگاه های اتریش آشنا ساخته و اطلاعات به روزی را در اختیارتان قرار دهند ، برای کسب اطلاعات دقیق و کامل تر با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری به ما مراجعه نمایید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به اتریش را مرور کرده و با برترین روش های قانونی مهاجرت به این کشور هم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه