بورسیه های تحصیلی در اتریش

بورسیه های تحصیلی در اتریش در انواع و زمینه های مختلفی و از سوی سازمان ها ، مراکز علمی ، موسسات خیریه و دولت اتریش به دانشجویان برتر با سابقه های تحصیلی درخشان اعطا می گردد که افراد متقاضی تحصیل در اتریش همگی خواهان دسترسی و رسیدن به آن می باشند و در این بین افراد موفق تر و با سوابق تحصیلی درخشان تر قادر به اخذ آن می باشند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مطلب شما را با شرایط و قوانین مورد نیاز جهت رسیدن به بورسیه های تحصیلی در اتریش آشنا خواهند ساخت ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در اتریش را نیز بخوانید و با مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه های این کشور بخوبی آشنا شوید.

اغلب بورس های تحصیلی ارائه شده برای دانشجویان بین المللی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می باشند و یافتن بورس های تحصیلی در اتریش برای دانشجویان کارشناسی نسبتا دشوار است ، همچنین میزان کمک هزینه تحصیلی اعطا شده توسط دانشگاه ها و موسسات و نهاد های دولتی و غیر دولتی متفاوت بوده و لازم است برای کسب اطلاعات دقیق در مورد میزان بورس و شرایط واجد شرایط بودن این بورس های تحصیلی به سایت های دانشگاه ها و موسسات مراجعه نمایید.

فهرست مطالب
بورسیه های تحصیلی در اتریش

بورس تحصیلی دولتی در اتریش

بورسیه های تحصیلی دولتی اتریش مانند سایر بورسیه ها تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی را در برگرفته و می توانند علاوه بر هزینه تحصیل هزینه تحقیقات را نیز پوشش دهند ، این بورس ها به صورت ترمی ، سالانه و یا هزینه های پژوهشی در موسسه های تحقیقات علمی ، دانشگاه ها ، آکادمی های علمی ، کتابخانه ملی و آرشیو ملی به دانشجویان بین المللی اعطا می شوند.

کلیه دانشجویان جهان غیر از اتریش می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی درخواست دهند که البته محدودیت های از جمله موراد زیر را شامل می شوند :

  • دانشجویان دکتری حداکثر 40 سال ( متولد اول مارس 1982 به بعد )
  • برای دانشجویان دیگر مقاطع تحصیلی 35 سال ( متولدین اول مارس 1987 به بعد )

از جمله برخی از رشته های تحصیلی که به آن ها بورسیه تعلق می گیرد می توان به علوم طبیعی ، علوم فنی ، پزشکی ، علوم بهداشت ، علوم کشاورزی ، علوم اجتماعی ، علوم انسانی و هنر اشاره کرد ، علاوه بر موسسات دولتی و خصوصی ، برخی از موسسات آموزش عالی و دانشگاه های اتریش نیز بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی خود اعطا می کنند.

بورس تحصیلی دولتی در اتریش

در شرایط معمولی و برای مقطعی غیر از مقطع دکترا , بورسیه تحصیلی در حین پذیرش برای متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش وجود ندارد و دانشجویان صرفا پس از ورود به دانشگاه می توانند برای موسسات مختلف درخواست بدهند ، اطلاعات بیشتر در این زمینه را از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به دست آورید.

بورس و کمک هزینه تحصیلی یکی از ویژگی های مهم تحصیل رایگان در اتریش است ، دانشجویان و محققان بین المللی می توانند برای بورس تحصیلی در اتریش درخواست دهند که گزینه های متفاوتی با توجه به کشور مبدا و سطح علمی دانشجو وجود دارد ، باید توجه داشت که بورس های تحصیلی توسط موسسات آموزشی عالی مختلف ، نهاد ها و موسسات دولتی و خصوصی ارائه می شوند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دانشجویان دوره کارشناسی دراتریش بورسیه تعلق میگیرد؟ برای دریافت پاسخ ، با ما تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم کاربردی اتریش (Fachhochschule)​

Fachhochschule

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم کاربردی اتریش

برنامه ارنست ماخ گروت برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم کاربردی اتریش (Fachhochschule) در نظر گرفته شده است که هدف آن افزایش جذب دانشجویان بین المللی در دانشگاه های علوم کاربردی اتریش است.
این بورس تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی اعطا شده و کلیه دانشجویان بین المللی از کشور های غیر اروپایی واجد الشرایط اخذ این بورس تحصیلی می باشند ، دوره اعطای بورس تحصیلی بین 4 تا 10 ماه می باشد.

مقالات زیر را مرور کرده و اطلاعات خود را به روز کنید.

بورسیه بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی در اتریش ​، بورسیه بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش است ، این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و همچنین فرزندان کار اجباری یا متقاضیان کشورهایی که به طور انحصاری از رژیم نازی ، به خصوص از استخدام کارگران اجباری رنج می برند در نظر گرفته شده است و دانشجویان از سراسر جهان می توانند برای تز و پایان نامه های تحصیلی و پژوهش های تحقیقاتی خود از آن استفاده کنند.

دوره این بورس تحصیلی تحقیقاتی معمولا یک تا چهار ماه می باشد اما در رشته روابط بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان را به مدت 10 ماه حمایت مالی می نماید.

بورس تحصیلی فرانتس ورفل

بورس تحصیلی فرانتس ورفل برای اساتید جوان دانشگاهی زبان و ادبیات آلمان و رشته های متمرکز بر ادبیات اتریش در نظر گرفته شده است که مدتی در حدود چهار تا نه ماه داشته و ممکن است تا 18 ماه نیز تمدید شود و افرادی که حداقل 12 ماه در اتریش تحصیل کرده اند می توانند برای برنامه این بورس تحصیلی درخواست دهند.

بورس تحصیلی ریچارد پلاسکا PraeDoc

بورس تحصیلی ریچارد پلاسکا PraeDoc ، به دانشجویان دکترای مطالعات تاریخی که عمدتا بر تاریخ اتریش تمرکز دارند ، تعلق می گیرد و مدت زمان این بورس چهار تا دوازده ماه است که تا 18 ماه نیز قابل تمدید بوده و افرادی که حداقل 12 ماه در اتریش تحصیل کرده اند ، می توانند برای این بورس تحصیلی درخواست دهند.

در ادامه با مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه های تحصیلی در اتریش آشنا می شوید ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید.

بورس تحصیلی فرانتس ورفل

مدارک مورد نیاز برای بورس تحصیلی در اتریش

دریافت بورس تحصیلی در اتریش مانند دیگر موارد مهاجرت به اتریش نیازمند ارائه مدارک خاص خود به دانشگاه یا موسسات بورس دهنده می باشد ، باید گفت که بورسیه های تحصیلی در اتریش به دانشجویان ممتاز با رزومه تحصیلی درخشان و قوی اختصاص خواهد یافت پس در نظر داشته باشید که حداکثر قدرت و تلاش خود را برای جمع آوری سوابق و رزومه قوی به کار گیرید ، مهم ترین مدارک مورد نیاز برای بورس تحصیلی در اتریش  را در ادامه مشاهده می کنید :

  • ارائه فرم پذیرش و قبولی دانشگاه مد نظر
  • ارائه مدرک زبان
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه کلامل
  • ارائه انگیزه نامه تحصیلی جهت ادامه تحصیلی در این کشور
  • یک یا دو توصیه نامه از اساتید معتبر قبلی
  • ارائه مقالات بین المللی و یا مقالات ISI

توجه کنید که برخی از دانشگاه ها شاید مدارک خاص دیگری نیز از متقاضیان طلب نمایند که ارائه آنان الزامی می باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

در چه رشته هایی احتمال دریافت بورسیه تحصیلی اتریش بیشتر است؟ از ما بپرسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

محبوب ترین رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های اتریش را در مقالات زیر بخوانید.

سوالات پر تکرار بورسیه های تحصیلی در اتریش

• دانشجویان دکتری حداکثر 40 سال ( متولد اول مارس 1982 به بعد )
• برای دانشجویان دیگر مقاطع تحصیلی 35 سال ( متولدین اول مارس 1987 به بعد )

برنامه ارنست ماخ گروت برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم کاربردی اتریش (Fachhochschule) در نظر گرفته شده است که هدف آن افزایش جذب دانشجویان بین المللی در دانشگاه های علوم کاربردی اتریش است ، این بورس تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی اعطا شده و کلیه دانشجویان بین المللی از کشور های غیر اروپایی واجد الشرایط اخذ این بورس تحصیلی می باشند . دوره اعطای بورس تحصیلی بین 4 تا 10 ماه می باشد.

این بورس تحصیلی برای اساتید جوان دانشگاهی زبان و ادبیات آلمان و رشته های متمرکز بر ادبیات اتریش در نظر گرفته شده است که مدتی در حدود چهار تا نه ماه داشته و ممکن است تا 18 ماه نیز تمدید شود و افرادی که حداقل 12 ماه در اتریش تحصیل کرده اند می توانند برای برنامه این بورس تحصیلی درخواست دهند.

برنامه تحصیلی ریچارد پلاسکا PraeDoc ، به دانشجویان دکترای مطالعات تاریخی که عمدتا بر تاریخ اتریش تمرکز دارند ، تعلق می گیرد و مدت زمان این بورس چهار تا دوازده ماه است که تا 18 ماه نیز قابل تمدید بوده و افرادی که حداقل 12 ماه در اتریش تحصیل کرده اند ، می توانند برای این بورس تحصیلی درخواست دهند.

• ارائه فرم پذیرش و قبولی دانشگاه مد نظر
• ارائه مدرک زبان
• ارائه پاسپورت معتبر
• ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه کلامل
• ارائه انگیزه نامه تحصیلی جهت ادامه تحصیلی در این کشور
• یک یا دو توصیه نامه از اساتید معتبر قبلی
• ارائه مقالات بین المللی و یا مقالات ISI

در این مطلب سعی نمودیم شما را با بورسیه های تحصیلی در اتریش بهتر و خلاصه آشنا نماییم ، در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرموده و یا به صورت حضوری به دقاتر تهران و شیراز ما مراجعه نمایید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به اتریش را مرور کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه