برزیل

دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل

دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل

دانشگاه سائوپائولو ( USP ) به عنوان موسسه عالی آموزش عالی در برزیل و به عنوان یکی از معتبر ترین دانشگاه های آمریکای لاتین ، قصد دارد در زمینه توسعه دانش ، آموزش و پژوهش اقتصادی در سراسر آمریکای جنوبی فعالیت داشته باشد . USP ، به عنوان نهاد اصلی آموزش عالی و تحقیق در برزیل ، مسئول آموزش بخش بزرگی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی برزیل است . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به معرفی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل پرداخته و ویژگی های تحصیل در برزیل در این دانشگاه را بیان خواهند کرد .

دانشگاه سائوپائولو یکی از معتبر ترین موسسات آموزشی و تحقیقاتی در آمریکای لاتین است . اولین دانشکده آن ، دانشکده حقوق است که در سال 1827 تأسیس شد و دانشگاه در سال 1934 با متحد شدن چندین مدرسه از پیش تاسیس شده ، افتتاح گردید .

USP در ایالت سائوپائولو ، ثروتمندترین و پیشرفته ترین منطقه برزیل واقع شده است . به سرعت به عنوان یک مرکز تحقیقاتی نقش مهمی در بسیاری از زمینه های مختلف به دست آورد و حدود 20 درصد از کل تولیدات علمی برزیل را به عهده دارد .

معرفی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل

برزیل یک سیستم ترکیبی از دانشگاه های دولتی و خصوصی را ارائه می کند . دانشگاه های دولتی می توانند توسط دولت های ایالتی تامین مالی شوند و دانشگاه های خصوصی می توانند برای سودآوری یا ( در مورد دانشگاه های کاتولیک ) غیر انتفاعی باشند .

تحصیل در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان خارجی و بین المللی رایگان است . در این کشور بیش از 2300 موسسه آموزش عالی وجود دارد که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش آن هستند . دوره تحصیل در دانشگاه های این کشور شامل دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می باشد .

یکی از دانشگاه های برتر و معتبر دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل است . این دانشگاه دولتی بزرگ ترین دانشگاه دولتی و معتبر ترین موسسه آموزش عالی در این کشور است . دانشگاه سائوپائولو دارای شهرت بسیاری در میان دانشگاه های جهان است و در زمینه های آموزش و تحقیقات در زمینه های مختلف فعالیت دارد .

بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه سائوپائولو در موقعیت های مهمی در جامعه برزیل مشغول به فعالیت هستند . این دانشگاه نتیجه ترکیب دانشکده جدیدالتاسیس فلسفه ، علوم و کلام با دانشکده هایی نظیر مهندسی ، کشاورزی ، پزشکی و غیره است .

رتبه بندی دانشگاه سائوپائولو برزیل

بر اساس رتبه بندی موسسات SCImago در سال 2013 دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل در جایگاه دوازدهم در جهان قرار گرفت . در سال 2012 ، با توجه به رتبه بندی دانشگاه توسط عملکرد علمی (URAP) ، دانشگاه سائوپائولو بهترین دانشگاه در ایبرو آمریکا و بیست و هشتمین دانشگاه در جهان است .

با توجه به ARWU ، USP به واسطه تعداد مدرک دکتری که در سال 2011 اعطا شد ، در رده اول قرار گرفت . دانشگاه سائوپائولو در میان 70 دانشگاه برتر جهان بر اساس رتبه بندی ” دانشگاه های برتر توسط Reputation 2013″ قرار گرفت که توسط آموزش عالی تایمز منتشر شد .

رتبه بندی دانشگاه سائوپائولو برزیل

رتبه بندی NTU رتبه بندی این دانشگاه رتبه 53 را به خود اختصاص داد . با توجه به رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهان در سال 2013، USP در گروه 101-151 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت . در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS دانشگاه سائوپائولو رتبه 127 (رتبه علمی 51) را به خود اختصاص داد و در بهترین دسته برای دانشگاه های آمریکای لاتین قرار گرفت . در سال 2012 ، دانشگاه سائوپائولو اولین موسسه ایبرای آمریكا در 200 دانشگاه برتر بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت .

تاریخچه دانشگاه سائوپائولو برزیل

دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل یک دانشگاه دولتی است که در سال 1934 در شهر سائوپائولو تاسیس شد . این دانشگاه یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در آمریکای لاتین است که تقریبا 90 هزار دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند .

در حال حاضر این دانشگاه دارای یازده پردیس است که چهار پردیس آن در شهر سائوپائولو قرار دارد و بقیه پردیس های این دانشگاه در شهر های بائورو ، لورنا ، پیراسیکابا ، پیراسونونگا ، ریبرآ پرتو و دو پردیس آن در شهر سائو کارلوس قرار دارد .

دانشگاه سائوپائولو در زمینه تحقیقات بزرگترین موسسه تحقیقاتی برزیل است که تولید کننده بیش از 25 درصد از مقالات علمی منتشر شده توسط محققین برزیلی هستند . از آن جا که دانشگاه سائوپائولو یک دانشگاه دولتی است و از سوی دولت تامین بودجه می شود هزینه های تحصیل در برزیل در این دانشگاه برای دانشجویان بومی و بین المللی رایگان است .

نحوه پذیرش در دانشگاه سائوپائولو برزیل

دانشجویان برزیلی در امتحان ورودی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل که توسط FUVEST ( بنیاد دانشگاه برای Vestibular ) تهیه شده تحت شرایط تصویب شده توسط شورای مطالعات دانشکده های دانشگاهی شرکت می کنند . علاقمندان تحصیل در خارج از کشور در این دانشگاه باید در یک آزمون چند گزینه ای شامل شیمی ، فیزیک ، ریاضیات ، زیست شناسی ، جغرافیا ، تاریخ ، پرتغالی و انگلیسی شرکت کنند .

دور دوم آزمون ها کتبی است و خاص حوزه مطالعاتی انتخاب شده است ، از جمله پرسش های عمقی در زمینه های فیزیک ، شیمی و ریاضی برای مهندسی ؛ تاریخ ، ریاضی و جغرافیا برای حقوق و غیره . سؤالات کتبی زبان پرتغالی برای همه رشته ها ضروری است .

دانشجویان بین المللی ممکن است از طریق برنامه های مختلف مبادله ای وارد این دانشگاه شوند . در سال 2012 ، USP میزبان بیش از 2300 دانشجو تبادلی بود . تقریبا یک سوم دانشجویان بین المللی محصل در این دانشگاه در زمینه های علوم انسانی ، علوم اجتماعی و دوره های مهندسی ثبت نام می کنند .

دانشکده های دانشگاه سائوپائولو برزیل

ساختار دانشگاهی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل شامل 42 مدرسه ، 6 موسسه تخصصی و چهار موزه مهم است . ان دانشگاه دارای دانشکده های فلسفه ، علوم و کلام ، مهندسی ، کشاورزی ، علوم پزشکی ، حقوق ، داروسازی و دندانپزشکی ، ستاره شناسی ، ژئوفیزیک و علوم اتمسفری و دامپزشکی است .

این دانشگاه دارای پنج بیمارستان ، بیست و چهار موزه و گالری ، دو سالن تئاتر ، یک سینما ، یک شبکه تلویزیونی و یک ارکستر است و در این دانشگاه دویست و چهل و هفت رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و دویست و سی و نه رشته در در همه زمینه های تحصیلی ارائه می شود .

خدمات دانشگاه سائوپائولو برزیل

خدمات دانشگاه سائوپائولو برزیل

 • خوابگاه : USP هیچ محل اقامت یا خوابگاهی را در داخل و یا خارج از محوطه دانشگاه برای دانشجویان خود تدارک ندیده است . خدمات مسکن این دانشگاه گزینه ای را از طرف دانشجویان رزرو یا انتخاب نمی کند . جستجو برای اقامت باید توسط طرف های ذینفع مطابق با شرایط اقتصادی و منافع آنها انجام شود .
 • کتابخانه : دانشگاه سائوپائولو 70 کتابخانه در واحد های مختلف آموزش ، موزه ها و موسسات تحقیقاتی مختلف در اردوگاه های مختلف دارد . این کتابخانه ها سیستم مجتمع کتابخانه های دانشگاه را تشکیل می دهند .
 • خدمات درمانی : در طول اقامت خود در برزیل ، دانشجو خارجی مجاز به استفاده از خدمات سیستم بهداشت عمومی برزیل در موارد اضطراری می باشد .

در این مقاله مشاورین ارشد موسسه مهر آفرین رجبی که متخصص در زمینه مشاوره های تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل هستند ، به بررسی دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل پرداخته ، ویژگی های این دانشگاه و خدمات آن را بیان کردند . شما می توانید با دفاتر همکار موسسه در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید .

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “دانشگاه سائوپائولو کشور برزیل

 1. علیرضا صفدر گفت:

  سلام من به شدت علاقه متد این رشته شدم و دوست دارم به صورت جدی و حرفه ای ادامه بدم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بسیار عالی موفق و موید باشید .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *