تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا

تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا

تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا در چند سال اخیر از برترین انتخاب های تحصیلی جهان بوده است و تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی رشته های مختلف این دانشگاه را برای تحصیل برگزیده اند.

همانگونه که مطلع هستید روش های مختلفی جهت مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که یکی از بهترین راه های ممکن اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا است.

دانشگاه های کشور کانادا توانسته اند چنانچه نگاهی به فهرست بهترین دانشگاه های کشور کانادا که تعداد آنها کم هم نیست داشته باشید ، متوجه می شوید که دانشگاه آلبرتا نه فقط در کانادا بلکه در جهان نیز به عنوان یک مرکز علمی برجسته شناخته می شود.

از این رو با توجه به درخواست های بالایی که برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد تصمیم گرفتیم تا ضمن معرفی دانشگاه آلبرتا شرایط پذیرش و تحصیل در این کشور را برای شما عزیزان شرح دهیم ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آماده پاسخگویی به شما عزیزان در کلیه امور مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی برای شما عزیزان می باشند.

کسب اطلاعات لازم در رابطه با مقصد تحصیلی نه تنها در رابطه با دانشگاه آلبرتا بلکه در رابطه با کلیه دانشگاه های کانادا موجب می شود تا شما بتوانید با اگاهی بهتر راجع به مقصد تحصیلی تان تصمیم بگیرید و انتخاب موفق تری نیز داشته باشید ، پس در این مقاله با ما همراه باشید تا دانشگاه آلبرتا را بهتر بشناسید.

معرفی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یک مرکز آموزشی در شمال ساسکاچوان در شهر ادمونتون است که در سال 1908 تاسیس گردید ، این دانشگاه در زمینه های مهندسی ، پزشکی ، علوم انسانی ، علوم پایه و رشته های هنری دارای کیفیت بالایی بوده و تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در آن قابل تحصیل هستند.

دانشگاه آلبرتا در میان پنج دانشگاه برتر کانادا قرار گرفته و نزدیک به 25 % دانشجویان آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند ، در میان تمامی مقاطع تحصیلی پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی این دانشگاه را می توان بیشترین بخش دانشجو دانست که نزدیک به 80 درصد کل دانشجویان را تشکیل می دهند.

این دانشگاه با داشتن دپارتمان های مختلف و دانشکده های بزرگ امکانات تحصیلی عالی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که می تواند دوره تحصیل را برایتان بسیار لذت بخش سازد ، کادر علمی این دانشگاه که بیش از 3500 استاد و مربی هستند در طول سال ها توانسته اند افتخارات مختلف را برای دانشگاه کسب نموده و دانشجویان را نیز به موقعیت شغلی ایده آل برسانند.

تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا

دانشکده های دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا دارای 18 دانشکده در پنج پردیس مختلف است که هر یک شاخه های مختلف علوم تحصیلی را به همراه رشته های مرتبط به دانشجویان ارائه می دهند.

دانشکده های دانشگاه آلبرتا

البته تعداد آزمایشگاه ها و مراکز علمی که تحت حمایت دانشگاه فعالیت می کنند نیز بی شمار است و هر دانشجو برای انجام تحقیقات در رشته تحصیلی اش تمامی امکانات لازم را در یکی از موسسات در اختیار خواهد داشت.

 • دانشکده هنر
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشکده کینزیولوژی ، ورزش و تربیت بدنی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده داروسازی و علوم دارویی
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم تحصیلات تکمیلی و پژوهشی
 • دانشکده تجارت آلبرتا
 • دانشکده کشاورزی و جنگل داری
 • دانشکده Extension
 • کالج ژوزف
 • پردیس آگوستانا
 • پردیس سنت جین
 • کالج استفن

پذیرش در دانشگاه آلبرتا

به جهت پذیرش در دانشگاه آلبرتا در هر مقطع مدارک و شرایط مختلفی مورد نیاز است اما به صورت مشترک در میان تمامی رشته و دوره های تحصیلی می توان گفت که داشتن حداقل معدل 15 و ارائه مدرک آیلتس و یا تافل مهم ترین آنهاست ، دقت داشته باشید که در مدرک تافل حداقل نمره باید 86 و در آیلتس نیز حداقل نمره 6،5 است.

برای ورود به هر دوره نیز باید مدرک تحصیلی مقطع قبل را به همراه ریز نمرات ارائه دهید ، در برخی از رشته ها نیز ین امکان وجود دارد که مدرک GMAT و یا GRE درخواست شود ، جهت بالا بردن شانس پذیرش در دانشگاه خوب است که یک انگیزه نامه مناسب با راهنمایی افراد خبره بنویسید و توصیه نامه ای نیز از اساتید خود ضمیمه پرونده سازید و به دانشگاه آلبرتا ارائه نمایید.

دوره های کالج در دانشگاه آلبرتا

در میان دانشکده های دانشگاه آلبرتا نام دو کالج با نام های استفن و ژوزف دیده می شود که در این کالج دانشجویان مهارت های مختلف را فرا می گیرند ، در دانشکده سنت ژورف تحصیلات علوم دینی و مذهبی بیشتر به دانشجویان داده می شود و علاقه مندان به فلسفه ، فرهنگ و غیره می توانند در آن ثبت نام کنند.

دوره های کالج در دانشگاه آلبرتا

کالج استفن نیز که مستقل تر از سایر بخش های دانشگاه عمل می نماید در رشته های متعدد هنر فعال بوده و دانشجویان علاقه مند به رشته های مختلف در حوزه هنر می توانند دوره های مختلفی را در آن پشت سر بگذارند.

البته دقت داشته باشید که علاوه بر این دو کالج که جز بخش های اصلی دانشگاه و با ارائه رشته های دانشگاهی فعالیت می کنند ، دانشگاه آلبرتا دارای کالج های متعدد وابسته به هر دانشکده است که با برگزاری دوره های پیش نیاز کوتاه و بلند مدت دانشجو را اماده تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی می کنند.

معمولا از مهم ترین کالج ها ، کالج آموزش زبان است و همچنین رشته هایی همچون پزشکی ، حقوق و یا مهندسی ابتدا علوم پایه را به دانشجویان بین المللی در کالج های مرتبط آموزش داده و سپس در دانشگاه پذیرش می نمایند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه آلبرتا کانادا

رشته های پزشکی در دانشگاه آلبرتا یکی از پرطرفدارترین رشته های درخواستی در این دانشگاه است که پذیرش در ان کاملا رقابتی بوده و به رزومه تحصیلی خوب نیازمند است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه آلبرتا کانادا

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگاه ، رشته های پزشکی عمومی ، بهداشت دهان ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و پرتو درمانی ارائه می شوند ، رشته پزشکی به مدت 6 سال به طول می انجامد و نیازمند دانش کافی از بان انگلیسی ست.

در دانشکده پزشکی 20 بخش ، هشت گروه تحقیقاتی و 31 مرکز و موسسه به صورت فعال در حال آموزش دانشجویان هستند و علاوه بر انجام تحقیقات گسترده در زمینه بیماری های مختلف ، دانشجویان را به صورت عملی با محیط کاری اصلی شان آشنا ساخته و از آنها پزشکی حاذق می سازند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه آلبرتا

همانگونه که در بالا گفته شد دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا در رشته دندانپزشکی نیز در دانشکده پزشکی این دانشگاه پذیرفت و به تحصیل مشغول می شوند ، ظرفیت پذیرش دانشگاه آلبرتا در رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی کمتر از رشته پزشکی ست در صورتی که تقاضای بالاتری نیز دارد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه آلبرتا

تحصیل در این رشته طی 5 سال به پایان می رسد و توصیه ما به شما این است که ابتدا در کالج یک دوره فشرده را پشت سر گذاشته و سپس به دانشگاه وارد شوید ، از انجا که دانشگاه آلبرتا یک دانشگاه دولتی ست و هزینه های ان توسط دولت تامین می شود دانشجویان باید با قبولی در آزمون های کالج به تحصیل در دانشگاه برسند ، توجه داشته باشید که به رشته هایی همچون دندانپزشکی عموما بورسیه تحصیلی تعلق نمی گیرد.

تحصیل پرستاری در دانشگاه آلبرتا

رشته پرستاری که زیر شاخه علوم پزشکی شناخته می شود در تمامی دانشگاه های جهان از جمله البرتا با درخواست های متعدد روبه روست.

تحصیل پرستاری در دانشگاه آلبرتا

این رشته تحصیلی که در دانشگاه آلبرتا دارای دانشکده جداگانه است دانشجویان با مدرک دیپلم را در مقطع کارشناسی پذیرفته و با دوره چهارساله تحصیل آنها را آماده ورود به بخش درمان می سازد.

دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از سایر دانشگاه ها دریافت نموده اند می توانند با گذراندن تعدای واحد پیش نیاز به پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برسند و رشته پرستاری مانند اکثر دوره های دانشگاهی دارای مقاطع مختلف بوده و تا دکترا ادامه می یابد.

نکته قابل توجه در رابطه با دانشکده پرستاری دانشگاه آلبرتا اعطای بورسیه تحصیلی در مقطع دکتراست که در کمتر دانشگاهی در این کشور می توان یافت.

تحصیل مهندسی نفت در آلبرتا

در دانشکده مهندسی دانشگاه آلبرتا برترین رشته های علوم مهندسی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که به مهندسی نفت می توان به عنوان یکی از محبوب ترین آنها اشاره کرد ، رشته مهندسی نفت که یکی از 9 رشته ارائه شده در این دانشکده است با دوره کارشناسی آغاز می شود و دانشجویان واحدهای زیادی را در آزمایشگاه ها و کار با مواد نفتی سپری می کنند.

تحصیل مهندسی نفت در آلبرتا

جهت پذیرش در این رشته باید مدرک دیپلم خود به همراه پیش دانشگاهی را به دانشگاه ارائه دهید و در صورت عدم تسلط به زبان انگلیسی دوره لازم را پشت سر بگذارید ، تحصیل رشته مهندسی نفت در این دانشگاه دارای اعتبار بالا بوده و برای دانشجویان ایرانی که قصد بازگشت به کشور را دارند انتخاب ایده آلی ست.

تحصیل حقوق در دانشگاه آلبرتا

دانشکده حقوق دانشگاه آلبرتا قدیمی ترین دانشکده حقوق در غرب کشور کاناداست که مطالعات در زمینه حقوق ، حقوق بهداشت و اصلاح قانون را به علاقه مندان ارائه می دهد.

تحصیل حقوق در دانشگاه آلبرتا

چنانچه می خواهید تحصیل در رشته حقوق را پس از مدرک دیپلم اغاز نمایید باید با ارائه ریز نمرات خود به پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه آلبرتا رسیده و تحصیلات خود را آغاز نمایید.

دقت داشته باشید که رشته حقوق در هر کشور با توجه به قوانین وضع شده در آن کشور می تواند متفاوت باشد و دانشجویانی که قصد بازگشت به کشور خود را دارند باید در انتخاب گرایش های این رشته نهایت دقت را داشته باشند.

دکترای پیوسته در دانشگاه آلبرتا

طبق قوانین تحصیلی مقاطع مختلف در دانشگاه ها از کارشناسی آغاز و در دکترا پایان می یابد که برای ورود به هر دوره باید مدرک مقطع قبل را به دانشگاه ارائه دهید اما در برخی از رشته های تحصیلی این امکان وجود دارد که دانشجویان بتوانند از دوره کارشناسی با داشتن رزومه تحصیلی قوی مستقیما به دکترا وارد شده و نیازی به سپری کردن کارشناسی ارشد نداشته باشند.

دکترای پیوسته در دانشگاه آلبرتا

البته جهت رسیدن به دکترای پیوسته باید در طول دوره کارشناسی تحقیقات بسیار انجام داده و مقاله های خوبی را نوشته باشید ، در واقع رزومه تحصیلی تان باید جبران دو سال تحصیل در دوره کارشناسی ارشد را نماید.

اغلب دانشجویانی که موفق به پذیرش در دوره دکترای پیوسته دانشگاه می شوند به بورسیه تحصیلی نیز دست یافته و مخارج زیادی را بابت هزینه تحصیل در دانشگاه متحمل نمی شوند.

البته رکن اصلی پذیرش در دوره دکترا و تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا برای تمامی دانشجویان یافتن استاد راهنمای مناسب و ارسال رزومه تحصیل برای اوست ، چنانچه استاد موردنظر رزومه تحصیلی شما را تایید نماید می توانید به پذیرش در دانشگاه برسید ، دریافت بورسیه نیز به استاد راهنما و میزان بودجه ای که برای جذب دانشجو اختصاص داده مرتبط است.

هزینه تحصیل در دانشگاه آلبرتا

با توجه به دولتی بودن دانشگاه آلبرتا دانشجویان کانادایی که به پذیرش می رسند تنها هزینه ثبت نام را در هر ترم پرداخت می کنند ، این مبلغ قابل توجه نبوده و کمتر از دویست دلار است اما در مقابل دانشجویان خارجی که موفق به اخذ پذیرش در این دانشگاه می شوند باید هزینه تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا را به صورت کامل پرداخت نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه آلبرتا

به جهت تعیین نمودن میزان دقیق شهریه باید مقطع ، رشته تحصیلی و سال ثبت نام در دانشگاه را درنظر گرفت ، اما به صورت کلی می توان گفت که رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 10000 تا 15000 در هر سال تحصیلی ست ، تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکترا ) دارای میزان شهریه بالاتری داشته و می تواند تا سالانه 20000 دلار نیز برسد.

دقت داشته باشید که بیشترین میزان شهریه تحصیلی به رشته های علوم پزشکی تعلق دارد و توانایی مالی خوبی را از دانشجو طلب می کند ، در رابطه با بورسیه تحصیلی نیز در بخش های بالا صحبت نمودیم اما بدانید که در دوره کارشناسی بورسیه تحصیلی به دانشجویان تعلق نمی گیرد و با داشتن رزومه خوب می توانید نهایتا در تحصیلات تکمیلی به بورسیه برسید.

فراموش نکنید که هزینه تحصیل به عنوان یک دانشجوی خارجی در کانادا تنها محدود به شهریه دانشگاه نبوده و جزئیات متعددی ازجمله هزینه زندگی دارد که کارشناسان موسسه به بهترین نحو شما را یاری خواهند نمود.

موقعیت مکانی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا که در شهر ادمونتون ایالت آلبرتا و نزدیکی رودخانه ساسکاچوان قرار گرفته دارای پنج پردیس اصلی ست که چهار پردیس آن در ادمونتون و یک پردیس در کامروز قرار دارد.

موقعیت مکانی دانشگاه آلبرتا

پردیس اصلی دانشگاه که پردیس شمالی ست بیش از 150 ساختمان را در خود جای داده که در هر یک خدمات مختلف به دانشجویان ارائه می شود.

پردیس شمالی ، پردیس جنوبی ، پردیس آگوستانا ، پردیس سنت جان ، ردیس میدان انترپرایس، پردیس کلگری بخش های اصلی دانشگاه نام دارند ، از آنجا که دانشگاه آلبرتا از تمامی جهان دانشجو می پذیرد فضای پردیس ها کاملا چند فرهنگی و پژوهشی بوده و دانشجویان به راحتی با محیط تحصیل خود ارتباط برقرار می کنند.

در رابطه با شهر ادمونتون نیز می توان گفت که یک شهر پویا و فعال است که در حدود یک میلیون نفر جمعیت داشته و مرکز عمده تولید انرژی نیز شناخته می شود ، ادمونتون پس از کلگری دومین شهر پرجمعیت این ایالت است.

دسترسی فرودگاه ، قطار و تاکسی به دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در فاصله بسیار مناسبی از شهر قرار گرفته و دانشجویان با استفاده از اتوبوس و یا قطار در مدت چند دقیقه به آن می رسند ، حمل و نقل عمومی در داخل شهر ادمونتون یا EST قطار شهری ، سامانه اتوبوس رانی و تاکسی ها هستند که دانشجویان و کلیه عموم مردم را از شمال به جنوب و در کلیه نقاط شهر جابه جا می کنند.

دسترسی فرودگاه ، قطار و تاکسی به دانشگاه آلبرتا

بنابراین دانشجویان بابت حمل و نقل خود هیچ گونه نگرانی نداشته و حتی در صورت سکونت در محیط خارج از دانشگاه به راحیت قارد به رفت و آمد خواهند بود ، استفاده از کارت تخفیفات دانشجویی می تواند در کاهش هزینه ها بسیار کمک حال دانشجویان باشد.

خوابگاه های دانشگاه آلبرتا کانادا

در هر پردیس دانشگاه جهت رفاه حال هر چه بیشتر دانشجویان خوابگاه های متعددی وجود دارند که مسئولیت سکونت و فراهم نمودن امکانات لازم برای دانشجویان را به عهده دارند.

خوابگاه های دانشگاه آلبرتا کانادا

خوابگاه های دانشگاه آلبرتا امکانات کاملی همچون اینترنت پر سرعت ، سرویس بهداشتی ، میز و صندلی ، تخت خواب ، تلویزیون و رستوران را برای دانشجویان فراهم می نمایند و سالن مطالعه و اتا ورزش نیز مهیا می باشد.

امکان سکونت به صورت خصوصی و یا همراه با دو تا سه نفر نیز وجود دارد و دانشجویانی که تمایل به زندگی در خوابگاه ندارند می توانند در شهر ادمونتون اتاق و یا آپارتمان اجاره کنند که البته هزینه بیشتری به همراه دارد.

سکونت در خوابگاه از آن جهت دلپسب تر است که دانشجو راحت تر میان دانشگاه و محل سکونت خود رفت و آمد نموده و می توانند به صورت رایگان از تمامی امکانا استفاده کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه آلبرتا

درمقاله ای که خواندید تلاش کردیم جزییات تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا را شرح دهیم ، بیشترین سوال و جواب های مطرح شده با کارشناسان را هم در قسمت زیرین به شما عزیزان تقدیم می کنیم ، شما می توانید از قسمت دیدگاه های سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) برای پرسش سوالات خود استفاده نمایید.

لازمه پذیرش و تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا چیست؟

داشتن حداقل معدل 15 و ارائه مدرک آیلتس و یا تافل ، دقت داشته باشید که در مدرک تافل حداقل نمره باید 86 و در آیلتس نیز حداقل نمره 6،5 است.

می خواهم برای تحصیل مهندسی دانشگاه آلبرتا را انتخاب کنم کدام رشته را پیشنهاد می دهید؟

رشته مهندسی نفت برترین رشته مهندسی ارائه شده در این دانشگاه است و اگر بخواهید به ایران بازگردید می توانید با این رشته در پست های بالا کار کنید.

آیا می توان از مقطع کارشناسی مستقیما وارد مقطع دکترا شد؟

بله ، در دانشگاه آلبرتا دکترای پیوسته هم ارائه می شود که نیازمند رزومه قوی و ارائه مقالات عالی در دوره کارشناسی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا چقدر است؟

در مقطع کارشناسی بین 10000 تا 15000 در هر سال تحصیلی ، تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکترا ) دارای میزان شهریه بالاتری داشته و می تواند تا سالانه 20000 دلار نیز برسد.

آیا برای تحصیل در دانشگاه آلبرتا دوره کارشناسی هم بورسیه ارائه می گردد؟

خیر ، بورسیه تنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود.

در این مقاله به مهم ترین زوایای تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا پرداختیم اما گزینه های پیش روی شما جهت تحصیل در کانادا متعدد است که می توانید با مراجعه به کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز و دریافت مشاوره های لازم به پذیرش در بهترین آنها دست یابید ، در خصوص سایر دانشگاه های کانادا هم در همین سایت مطالب ارائه شده است که می تواند مفید باشد ، برای مثال مقاله تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا را هم می توانید بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه