تحصیل در شیلی

تحصیل در شیلی
مشاور مهاجرتی

تحصیل در شیلی نه تنها انتخابی عالی برای یادگیری زبان اسپانیایی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ادبیات برندگان جایزه نوبل مانند پابلو نرودا و گابریلا میسترال است ، بلکه همچنین این کشور ، مکانی عالی برای مطالعه سایر دروس دانشگاهی از جمله نجوم ، تجارت ، زمین شناسی ، جغرافیا ، تاریخ ، حقوق بشر ، علوم سیاسی و توسعه پایدار است ، شیلی به دلیل زمین لرزه ها و آتشفشان ها و همچنین رصدخانه های نجومی متعدد مشهور است.

شیلی با زیرساخت های بسیار پیشرفته ، شهرهای پیچیده ، دانشگاه های معتبر و مناظر طبیعی برای رقابت با هر کشوری در جهان ، یکی از جذاب ترین مقاصد تحصیل در خارج از کشور در آمریکای لاتین است.

شیلی با ادعای عنوان ” pais de poetas ” یا ” کشور شاعران ” ، یک پیشنهاد فرهنگی قوی را به زیبایی بصری منظره طبیعی خود ارائه می دهد ، گابریلا میسترال و پابلو نرودا ، برندگان نوبل و همچنین پرفروش ترین کتابهای بین المللی ایزابل آلنده و روبرتو بولانو از جمله شاعران و ستارگان مشهور این کشور هستند.

روند پذیرش در دانشگاه های شیلی

برای تحصیل در دانشگاه های شیلی ، دانشجویان باید در امتحانی به نام آزمون انتخاب دانشگاه ( PSU ) به زبان اسپانیایی شرکت کنند و برخی از دانشگاه های خصوصی نیز به این سیستم ورودی تعلق دارند.

همچنین گزینه دیگری برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که در آن کمیته پذیرش کلیه اسناد ارسالی ، از جمله نمرات ، مدارک تحصیلی ، نتایج آزمون های دانشگاه در کشور مبدا و غیره را بررسی می کند.

توجه داشته باشید که بیشتر برنامه های تحصیلی در شیلی به زبان اسپانیایی ، زبان رسمی کشور تدریس می شوند و این بدان معنی است که اگر می خواهید گزینه های تحصیلی خود را افزایش دهید ، باید آن را یاد بگیرید.

چنانچه می خواهید با امن ترین و برترین کشورهای جهان برای تحصیل آشنا شوید و یا نمی دانید رشته مورد علاقه شما در کدام دانشگاه ها و در چه کشورهایی ارائه می شود ، می توانید مقاله تحصیل در خارج از کشور را مطالعه نمایید ، ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با هدف ارائه اطلاعات به روز و صحیح در خصوص مهاجرت تحصیلی و کاری مقاله های مفیدی را به شما عزیزان تقدیم کرده ایم ، ضمناً می توانید با شماره های سراسری ما در تماس باشید و در خصوص شرایط خود مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در شیلی

سیستم آموزشی شیلی

سیستم آموزشی در شیلی یکی از نقاط برجسته این کشور است و به ۴ مرحله پیش دبستانی ، ابتدایی ، متوسطه و بالاتر تقسیم می شود و از این مراحل ، ۳ مرحله اول اجباری است و این سطوح آموزشی توسط وزارت آموزش تنظیم و کنترل می شود.

سیستم آموزشی شیلی

سطح پیش دبستانی برای کودکان بین ۶ ماه تا ۶ سال است و از طریق موسساتی مانند ژاردینس اداره می شود که ممکن است به آن ها یارانه پرداخت شود یا نشود و این سطح به نوبه خود به سه سطح اتاق شیرخوارگاه ، از ۶ ماه تا ۲ سال و سطح متوسطه از ۲ تا ۴ سالگی و سطح ۴ تا ۶ سال که کودک در آستانه رفتن به پیش دبستانی است تقسیم میشود.

از طرف دیگر ، دوره ابتدایی ، که آموزش مقدماتی نیز نامیده می شود ، با آغاز تحصیلات مدرسه مطابقت دارد و در این مرحله ، کودکان ۸ سال ، از ۶ تا ۱۳ ساله تحصیل می کنند و به نوبه خود به دو دوره تقسیم می شوند : چرخه EGB I که کلاس اول ، دوم ، سوم و چهارم را تشکیل می دهد و و چرخه EGB II که کلاس پنجم ، ششم هفتم و هشتم را در بر میگیرد.

در این مرحله ، کودکان یاد می گیرند مهارت های اساسی را پرورش دهند و استدلال ریاضی را بخوانند ، بنویسند و تمرین کنند.

تحصیلات متوسطه در شیلی

تحصیلات متوسطه که Media نیز نامیده می شود ، شامل چهار سال است و آخرین سن مدرسه اجباری است و این به نوبه خود به دو مرحله تقسیم می شود که به انتخاب دانش آموز بستگی دارد ، وی می تواند تحصیلات متوسطه علمی – انسانی را که جهت دسترسی به دانشگاه است ، یا فنی – حرفه ای و هنری را که دانش آموزان را برای ورود به بازار کار آماده می کند ، انتخاب کند.

آموزش عالی در شیلی

آخرین مرحله آموزش عالی است که چهار نوع موسسه در آن متمایز می شوند ، مراکز آموزش فنی که دارای رشته های ۲ ساله هستند و عناوین تکنسین سطح عالی را اعطا می کنند و موسسات حرفه ای ، برای مشاغلی که نیازی به مدرک لیسانس ندارند و درجه فنی برتر را اعطا می کنند و دانشگاه هایی که در آن دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد اجرا می شوند و موسسات نیروهای مسلح ، برای کسانی که می خواهند شغل نظامی داشته باشند.

تحصیل رایگان در شیلی

در سطح دانشگاه ، کسانی که تحصیلات متوسطه را به پایان می رسانند می توانند یکی از دانشگاه های سنتی را که قبل از سال ۱۹۸۱ ایجاد شده اند و در شورای دانشگاه های شیلی ( CRUCH ) گروه بندی شده اند یا بقیه دانشگاه های ” خصوصی ” را انتخاب کنند که گروه اول انواع مختلفی بودجه از دولت می گیرند ، مانند کمک مالی مستقیم ( AFD ) و کمک مالی غیرمستقیم ( AFI ).

تحصیل رایگان در شیلی

تحصیلات برای ۵۰٪ از جمعیت با منابع کمتر و افرادی که دانشگاه یا موسسه دولتی را انتخاب کرده اند ، رایگان است که البته شامل دانشجویان بین المللی نمی شود ، و در مورد دانشگاه های خصوصی یا انتفاعی ، دانشجو می تواند بورسیه ها یا اعتبارات مختلف با شرایط بسیار متفاوت را برای تأمین هزینه تحصیل خود انتخاب کند که در ادامه بیشتر به آن پرداخته شده است.

دانشجویان دانشگاه های CRUCH می توانند برای صندوق همبستگی اعتباری دانشگاه و سایر دانشجویان آموزش عالی فقط برای اعتبار تضمین شده دولتی ( CAE ) درخواست دهند.

خوب است بدانید ، در بین کشور های جهان ، آلمان ، موقعیت های خوبی برای تحصیل رایگان دارد ، در صورت دانستن زبان آلمانی می توانید تجربه تحصیل رایگان را در این کشور داشته باشید ، تمام جزییات را در مقاله تحصیل در آلمان آورده ایم.

تحصیل به زبان انگلیسی در شیلی

تحصیل به زبان انگلیسی در شیلی فرصت های شغلی با درآمد بهتر در کشور یا خارج از کشور را برای شما فراهم می کند و البته در اکثر موارد ، دانشگاه های شیلی دارای مدرک انگلیسی ارائه شده معتبر هستند و می توانند به طور کامل یا جزئی توسط دانشگاه های کشورهای دیگر شناخته شوند.

تحصیل به زبان انگلیسی در شیلی

تحصیل به زبان انگلیسی در شیلی همچنین فرصتی عالی برای ایجاد یک شبکه حرفه ای است که منبع بزرگی از فرصت ها و همکاری بالقوه پس از فارغ التحصیلی است.

اگر در شیلی در یک دوره تحصیلی به زبان انگلیسی شرکت می کنید ، باید ثابت کنید که مهارت های زبان شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی خوب است ، البته دوره هایی در دانشگاه های شیلی وجود دارد که شما را برای هر یک از آزمون های انگلیسی زبان مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کنند.

برای تحصیل در شیلی ، باید مدارک مهارت انگلیسی خود را ارائه دهید ، برخی از گواهینامه های پذیرفته شده توسط دانشگاه های شیلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • TOEFL iBT
 • آیلتس آکادمیک
 • مهارت C1 پیشرفته یا C2

تحصیل رشته های مهندسی در شیلی

طبق کالج مهندسین شیلی ، رشته های مهندسی توسط دانشگاه ها و برخی از موسسات متعلق به ایالت ، مرتبط با نیروهای مسلح تدریس می شود و موسسات حرفه ای و مراکز آموزش فنی مهندسی ( در اجرا ) که رشته های مهندسی را آموزش می دهند ، مورد تائید نیستند زیرا دانش نظری برای داشتن مدرک دانشگاهی ندارند.

رشته های مهندسی که توسط موسسات حرفه ای و مراکز آموزش فنی تدریس می شود فقط در زمینه های خاص کار می کنند و به شما امکان می دهند خود را در آن توسعه دهید.

حتی در این صورت ، از آنجا که دانش آنها کاملا کاربردی است و از جنبه نظری مشخصی برخوردار نیست ، به احتمال زیاد به یک پیشرفت حرفه ای خوب دست خواهید یافت اما از نظر رهبری و فرافکنی محدود است.

بعلاوه ، مهندسی که توسط دانشگاهها آموزش داده می شود ، به دلیل اینکه با یک برنامه مشترک بسیار گسترده همراه است ، می توانند در چندین زمینه عمل کنند و علاوه بر این مشاغل دانشگاهی به شما امکان می دهد مقاطع تحصیلات تکمیلی را انتخاب کنید ، بنابراین شغل آکادمیک و حرفه ای شما بیشتر از یک شغل فنی پیشرفت می کند.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیلی

اگر تحصیل رشته های مهندسی در شیلی را در نظر دارید ، باید توجه داشته باشید که این یک حرفه فوق العاده است و برای کمک به شما در تصمیم گیری خوب ، بر اساس رتبه بندی América Economía ، که فاکتورهایی مانند عملکرد دانشجویان ، کیفیت تدریس ، تحقیقات ، زیرساخت ها ، ورود و بین المللی سازی را ارزیابی می کند ، گزینه هایی برای مطالعه آن به شما ارائه می دهیم.

دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی ( PUC )

رشته های مهندسی PUC علی رغم گرانترین گزینه در شیلی ، با هزینه سالانه ۵،۲۵۸،۰۰۰ دلار ، کیفیت صد در صد در بین دانشجویان خود دارد ، علاوه بر این دارای شاخص اشتغال ۹۷٫۸٪ در سال اول فارغ التحصیلی و کیفیت تدریس است.

دانشگاه شیلی

دانشگاه شیلی با ۱۰۰٪ کیفیت تدریس ، اعتبار ۳/۹۹٪ و سطح اشتغال ۹۷٫۸٪ در سال اول فارغ التحصیلی ، تنها دانشگاه دولتی است که در این رده بندی قرار دارد و هزینه سالانه تحصیل در رشته مهندسی آن ، در این مورد ، ۴۳۶۹،۶۰۰ دلار است.

دانشگاه فنی Federico Santa María (UTFSM)

این دانشگاه با اعتبار ۸۱٫۱٪ و سطح اشتغال ۹۸٪ در سال اول فارغ التحصیلی در رتبه سوم قرار دارد و برای دسترسی به آن ، ۶۹۰ امتیاز در آزمون پذیرش لازم است ، زیرا میانگین امتیاز آن ۷۱۶ امتیاز است.

دانشگاه کنسپسیون

ایندانشگاه اقتصادی ترین گزینه در رتبه بندی برای تحصیل در رشته مهندسی در شیلی است ، که هزینه سالانه آن به ۲ میلیون و ۹۳۶ هزار دلار می رسد و با وجود این دارای اعتبار ۲/۸۷٪ و کیفیت دانشجویی ۹۴٪ است..

Universidad Adolfo Ibáñez (UAI)

اگرچه این تنها دانشگاه غیر سنتی است که موفق شد به ۵ دانشگاه برتر برسد ، اما دانشجویان کارشناسی مهندسی آن به ویژه در رشته مهندسی عمران شاخص کیفیت تدریس ۸۱٫۷٪ ، علاوه بر سطح اشتغال ۹۷٫۷٪ را در سال اول فارغ التحصیلی به دست می آورند.

اگر به دنبال تحصیل رشته های مهندسی در خارج از کشور هستید ، خوب است مقاله تحصیل در روسیه را نیز بخوانید ، چراکه روسیه در برخی رشته های مهندسی در صدر جهان ایستاده است.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در شیلی

بر اساس رای صادره در جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در خصوص بازنگری در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی های سال های تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم در شیلی به قرار زیر می باشد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در شیلی

بر اساس مصوبات جلسه شوراي عالي ارزشيابي ، با بررسی های کارشناسی مد نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و در نظر گرفتن ۷۰۰ دانشگاه برتر QS و ۸۰۰ دانشگاه برتر Times و ۵۰۰ دانشگاه برتر Shanghai لیست نهایی دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم در شیلی به شرح زیر اعلام گردیده است و با توجه به اینکه هر سال این لیست به روز می شود ، متقاضیان تحصیل در شیلی برای دریافت لیست به روز می توانند با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشند.

لطفا توجه داشته باشید دانشگاههای موجود در لیست وزارت متبوع و رتبه بندی فوق ، صرفا در كشور شیلی مورد تایید بوده و شعبات این دانشگاه ها در سایر كشورها قابل ارزشیابی نمی باشد و جهت ارزشیابی مدارك تحصیلی شیلی ، علاوه بر مورد تایید بودن دانشگاه ، رعایت ضوابط آیین نامه ارزشیابی مدارك الزامی می باشد.

لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در شیلی در گروه الف ( ممتاز )

 1. Pontificia Universidad Catolica Chile (UC)
 2. Universidad de Chile

لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در شیلی در گروه گروه ب ( خوب )

 1. Pontificia Universidad Católica de Valparaíso
 2. Universidad Adolfo Ibáñez
 3. Universidad Andrés Bello
 4. Universidad Austral de Chile
 5. Universidad de Antofagasta
 6. Universidad de Concepción
 7. Universidad de Santiago de Chile
 8. Universidad de Talca
 9. Universidad de Tarapacá
 10. Universidad de Valparaíso
 11. Universidad del Desarrollo
 12. Universidad Diego Portales
 13. Universidad Técnica Federico Santa María

لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در شیلی در گروه گروه ج ( متوسط )

 1. Universidad Católica del Norte
 2. Universidad de Atacama

تحصیل مقطع دکترا در شیلی

برای تحصیل مقطع دکترا در شیلی ، داشتن مدارک علمی لیسانس ( یا معادل آن ) و یا کارشناسی ارشد لازم است و در صورت داشتن مدارک دانشگاهی خارج از شیلی ، این مدارک باید مطابق با طبقه بندی بین المللی آموزش ( ISCED-UNESCO ) ، از تاریخ درخواست ، معادل موارد ذکر شده باشد و اگر متقاضی خارجی باشد ، گواهینامه ها باید توسط کنسولگری شیلی در کشور مبدا قانونی شود.

تحصیل مقطع دکترا در شیلی

هر دوره دکترا دارای سیستم پذیرش و تقویم درخواست خود می باشد که می توان مستقیما در وب سایت هر برنامه آن را مشاهده کرد.

پس از قبولی در دوره های دکترا مربوطه ، لازم است مراحل ثبت نام را با دنبال کنید تا مراحل مشخص شده توسط برنامه و ارائه مستندات مورد نیاز تکمیل گردد.

دانشگاه های شیلی رشته های دکترا را به صورت آموزش های پیشرفته در همه زمینه های علمی ، از هنر گرفته تا علوم اعصاب و از جمله برنامه های مشترک با صنعت ارائه می دهند ، رشته های دکترا در شیلی دارای روش های آموزشی انعطاف پذیر هستند که دیدگاه گسترده و میان رشته ای و همچنین ارائه کارگاه های مهارتی و پشتیبانی بین المللی سازی را ارتقا می دهند و از این طریق ، و با حمایت از یک آموزش اخلاقی استوار ، در تلاش هستند تا محققان عالی ، مستقل ، خلاق و قادر به کمک به توسعه یک جامعه بهتر و عادلانه تربیت کنند.

ساختار آموزشی دوره دکترا در شیلی

كمیته پذیرش دانشجو دکترا در دانشگاه های شیلی می تواند یك استاد راهنما را از بین اساتید اصلی دانشگاهی برنامه به دانشجو منصوب كند تا وی را در فعالیتهای تحصیلی خود در طول مدت حضور در برنامه راهنمایی كند.

برنامه مطالعه مربوطه در قطعنامه دانشگاه ارسال می شود و طول آن می تواند بین ۱۵۰ تا ۲۴۰ SCT شیلی متغیر باشد ، دانشجو همچنین می تواند دوره های تدریس شده در سایر برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه یا دانشگاه های دیگر را که باید در SCT شیلی یا سایر واحدهای علمی معادل آن تعریف شود ، در داخل دانشگاه یا خارج از آن تدریس کند.

دانشجو باید قبل از ثبت نام دروس مربوط در دوره مربوطه ، آن را کتبا درخواست کند ، در دوره دکترا تقویم فعالیتهای آکادمیک برنامه هر ساله در قطعنامه علمی دانشگاه تعیین می شود و مقیاس نمره برای درجه بندی فعالیت های دانشگاهی ( موضوع ، دفاع از پروژه پایان نامه ، سمینار پایان نامه یا سایر موارد ) از ۱٫۰ تا ۷٫۰ خواهد بود و نمره قبولی برابر با ۴٫۰است.

دانشجو ممکن است در طول تحصیل خود در برنامه دکترا حداکثر در یک فعالیت علمی نمره لازم را کسب نکند و اگر ادامه یابد ، دانشجو از برنامه مربوطه حذف می شود.

علاوه بر موارد فوق ، معدل کل دانشجو باید برابر یا بیشتر از ۵٫۰ باشد و در غیر این صورت دانشجو از برنامه حذف می شود.

آزمون های لازم برای تحصیل مقطع دکترا در شیلی

دانشجو برای تحصیل مقطع دکترا در شیلی باید در یک آزمون صلاحیت قبول شود که در آن نتایج یادگیری و پتانسیل آنها به عنوان محقق ارزیابی شود و ارزیابی آزمون صلاحیت در مقیاس ۱ تا ۷ و حداقل نمره قبولی ۵٫۰ خواهد بود.

پس از تأیید آزمون ، دانشجو ” داوطلب ” نامیده می شود و دانشگاه های شیلی با تشکیل کمیته ای صلاحیت دانشجو برای حضور در آزمون دکترا را می سنجند و قبولی در این آزمون برای ادامه برنامه ، شرط اساسی خواهد بود.

پایان نامه دوره دکترا در شیلی

دانشجو باید یک پروژه پایان نامه ارائه دهد و تصویب این پروژه توسط قوانین داخلی دانشگاه تنظیم می شود.

ارزیابی پروژه پایان نامه در مقیاس ۱ تا ۷ خواهد بود و حداقل نمره تأیید ۵٫۰ است و داوطلبانی که پروژه پایان نامه خود را تأیید کرده اند باید حداقل هر سال یکبار از طریق سمینارها پیشرفت پایان نامه را ارائه دهند.

این موارد باید در برنامه مطالعه به عنوان فعالیت های درسی شناخته شود ،کمیسیون پایان نامه کار را در مقیاس ۱٫۰ تا ۷٫۰ با حداقل نمره قبولی ۵٫۰ ارزیابی می کند ، دانشجویی که حداقل شرایط لازم را نداشته باشد حداکثر ۳۰ روز تقویمی برای ارسال مجدد پایان نامه فرصت دارد که باید الزامات انجام شده توسط کمیته پایان نامه را در نظر بگیرد و اگر ناموفق باشد ، دانشجو از برنامه حذف می شود.

فارغ التحصیلی دروه دکترا در شیلی

الزامات اخذ مدرک دکترا در شیلی عبارتند از : الف) برنامه تحصیلی با میانگین نهایی نمرات برنامه معادل یا بیشتر از ۵٫۰ تصویب شده باشد ، ب) پروژه آزمون و پایان نامه صلاحیت تأیید شود ، ج) پایان نامه و آزمون درجه تأیید شود ، د) یک نشریه علمی ارسال گردد و برای بررسی در یک مجله نمایه پذیرفته شود.

اگر به دنبال تحصیل دکترا در خارج از کشور هستید ، خوب است بدانید کشور کانادا هم گزینه بسیار مناسبی است چراکه برنامه های بورسیه تحصیلی دانشگاه های آن در مقطع دکترا می تواند بسیاری از رشته ها را پوشش دهد ، در مقاله تحصیل در کانادا ، به توضیح جامع این موارد پرداخته ایم.

بورسیه های تحصیلی در شیلی

در حال حاضر ، دانشگاه های شیلی در مقایسه با درآمد سرانه از گران ترین دانشگاه های جهان هستند ، که بدون شک عاملی در میزان بالای ترک تحصیل در کشور است ، به همین دلیل است که کمک هزینه بورسیه تحصیلی ممکن است یک امر پرسود باشد.

بورسیه های تحصیلی در شیلی

با توجه به این نکته ، بسیاری از سازمان های تحقیقاتی ، دولتی و خصوصی فرصت های بورس تحصیلی را فراهم می کنند تا از دانشجویان مشتاق تحصیل در شیلی پشتیبانی مالی کافی داشته باشند ، در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برخی از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی موجود برای دانشجویان بین المللی در شیلی را معرفی کرده اند.

بیشتر این بورس های تحصیلی دوره های جذب خود را بصورت آنلاین آغاز می کنند ، بنابراین برای دریافت تاریخ دقیق برای درخواست و سایر اطلاعات مربوطه با ما در دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید تا به شما کمک کنیم تا بورسیه های موجود را بررسی کنید.

بورسیه های دولت شیلی برای دانشجویان خارجی

برنامه بورسیه های تحصیلی در شیلی دو حالت را در نظر می گیرد ، بورسیه های تحصیلات تکمیلی و گواهینامه دیپلم.

بورسیه های اخذ گواهینامه دیپلم ، به شهروندان حرفه ای متولد خارجی برای شرکت در دوره های بسیار تخصصی ارائه می شود که دوره تمدید آن بین ۴ تا ۶ هفته است ، این بورسیه در پیشنهاد آموزش منابع انسانی برای شهروندان متولد خارجی توسط دولت شیلی ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی نیز به دانشجویان خارجی به منظور انجام برنامه های تحصیلات کارشناسی ارشد در دانشگاه های شیلی داده می شود.

همه بورس های تحصیلی بلیط هواپیما رفت و برگشت ، کمک هزینه زندگی ، پشتیبانی اقتصادی از کتاب ، پشتیبانی از توسعه پایان نامه ، بیمه درمانی و هزینه دانشگاه را شامل می شود.

در مورد بورسیه های تحصیلات تکمیلی ، فقط می توان به برنامه های تحصیلی اشاره کرد که در ضمیمه شماره اطلاعیه ای که سالانه در وب سایت AgCi منتشر می شود و به نقاط کانونی کشورهای دعوت شده ارسال می شود ، اشاره شده است.

نحوه درخواست و مدارک لازم برای بورسیه های تحصیلات تکمیلی در شیلی

معمولا برای درخواست بورسیه های تحصیلی در شیلی فرم درخواست دولت شیلی باید به طور دقیق پر شود و فتوکپی گواهینامه تحصیلی ، نامه حمایت مالی از کارفرما ، گواهی پزشکی ، دلایل انتخاب شیلی برای تحصیل ، نامه منابع علمی ، نامه قطعی پذیرش از دانشگاه ( فقط برای حمایت مالی از تحصیلات تکمیلی ) درخواست می شود.

AgCI هر سال ۳ ژانویه را به عنوان مهلت دریافت مدارک برای بورسیه های تحصیلی در شیلی تعیین می کند و با این حال ، نقطه کانونی هر یک از کشورهای دعوت شده مهلت دریافت سوابق درخواست را تعیین می کند.

در مورد بورسیه های تحصیلات تکمیلی ، نتایج هفته آخر ژانویه یا هفته اول فوریه هر سال در وب سایت منتشر می شود و همچنین ، یک نامه رسمی حاوی نتایج برنامه ها به هر نقطه کانونی ارسال می شود.

درخواست ها باید با حمایت از Focal Point مربوطه در AgCI ارسال شوند و برنامه هایی که مستقیما از طرف متقاضی ارسال می شوند ، پذیرفته نمی شوند.

توجه داشته باشید که آژانس همکاری بین المللی شیلی ( AgCI ) به زبان اسپانیایی فرم های درخواست را دریافت می کند.

آژانس همکاری بین المللی شیلی (AgCI) از طریق وب سایت نهادی خود (www.agci.cl) و از طریق کانون های مختلف و سفارت های شیلی اعلامیه ها را ارسال می کند.

الزامات لازم برای درخواست بورسیه های تحصیلات تکمیلی در شیلی

 • برخورداری از سلامت جسمی و روانی.
 • همان متقاضیان باید شرایط پذیرش از نظر دانشگاهی را داشته باشند ، زیرا تخصص باعث می شود شرایط ثبت نام متفاوت باشد و از نظر پذیرش هر متقاضی یک مورد خاص را نشان می دهد.
 • گواهی رسمی پزشکی ، مهر و امضا شده ، ترجیحاً از یک مرکز پزشکی ، کلینیک یا بیمارستان.
 • کپی گواهی مدرک دانشگاهی و گواهی خلاصه نمرات.
 • Curriculum Vitae به زبان اسپانیایی ( بیش از ۲ صفحه ).
 • کپی معمولی گذرنامه یا شناسنامه.

بورسیه های خصوصی برای تحصیل در شیلی

جنگل های بارانی والدیوی شیلی این کشور را به مکانی مناسب برای مطالعات زیست محیطی تبدیل کرده است و شما می توانید برای تحصیل در آنجا از یک همیار Kleinhans برای تحقیقات در مورد محصولات جنگلی غیر الوار گرمسیری بهره ببرید.

هدف عملی تحقیق Kleinhans این است که اجازه دهد ساکنان جنگل های بارانی از محصولات جنگلی بدون آسیب رساندن به خود جنگل درآمد کسب کنند ، بنابراین پروژه های مناسب عناصر زیست محیطی و تجاری را ترکیب خواهند کرد.

اگر به شرایط موجود در صفحه Kleinhans کاملاً توجه کنید ، زیرا به خودی خود فرم درخواست وجود ندارد ، بنابراین طراحی یک پیشنهاد قوی لزوما یکی از معیارهای انتخاب خواهد بود.

شیلی یکی از کشورهایی است که IFSA بر روی آن تمرکز دارد و IFSA دوره های تحصیلی را در سانتیاگو یا والپارایسو ارائه می دهد ، صفحه اطلاعات بورس تحصیلی IFSA مرجع شما برای بورس های تحصیلی عمومی است که برای تحصیل در شیلی اعمال می شود ، مبلغ ۵۰۰ دلار برای یک تابستان ، ۱۵۰۰ دلار برای یک ترم و ۲۵۰۰ دلار برای یک سال.

ICambio دارنده تخصصی برنامه های تحصیل در خارج از کشور در شیلی است ، برای دریافت بورسیه های تحصیلی برنامه های ICambio که برای افزایش تسلط به زبان اسپانیایی طراحی شده اند ، می توانید در یک مقاله شرکت کرده و بورسیه ای با ارزش ۱۰۰۰ دلار برنده شوید ، دوره تحصیل باید توسط دانشگاه خود شما تأیید شود ، و شما باید متن خود را با درخواست خود ارائه دهید.

بورس ملی تحصیلی دکترا در شیلی

بورسیه ملی دکترا امکان تأمین هزینه تحصیل در مقطع دکترا را در تمام رشته های علمی ، در برنامه های معتبر آموزش داده شده توسط دانشگاه های شیلی ، برای مدت حداکثر چهار سال ، از تاریخ شروع برنامه مطالعه ، فراهم می کند و بعلاوه ، در صورت اعمال حداکثر تا شش ماه برای نگارش پایان نامه دکترا قابل تمدید است.

خارجی هایی که شرایط زیر را دارند برای این بورسیه تحصیلی می توانند اقدام کنند:

 • دارای درجه علمی لیسانس یا فارغ التحصیل یا عنوان حرفه ای یا معادل آن در مورد تحصیلات کارشناسی خارج از کشور ، اعطا شده توسط موسسات آموزش عالی شیلی یا خارجی.
 • حضور در مراحل درخواست رسمی و دانشجوی منظم در یک برنامه دکترا در شیلی ( برنامه تحصیلی باید در زمان بسته شدن دوره درخواست معتبر باشد ).
 • از مقطع کارشناسی ، مدرک حرفه ای یا معادل آن بیشتر از ۵٫۰ از حداکثر ۷٫۰ یا معادل آن در مقیاس نمرات ۱ تا ۷ کسب کرده باشید و در ۳۰٪ برتر رتبه بندی فارغ التحصیلی دوره کارشناسی باشید.

كار پاره وقت دانشجويی در شیلی

داشتن ویزای دانشجویی شیلی دارنده خود را مجاز به کار نمی کند ، اگر می خواهید در شیلی کار کنید در حالی که ویزای دانشجویی دارید ، باید ” مجوز کار برای خارجی ها با ویزای دانشجویی ” را از Departamento de Extranjeria y Migracion ( اداره مهاجرت شیلی ) دریافت کنید.

كار پاره وقت دانشجويی در شیلی

با این حال ، مجوزهای کار برای دانشجویان معمولا فقط در موارد زیر صادر می شود:

 • اگر در حال انجام یک تمرین حرفه ای مرتبط با تحصیلات خود هستید.
 • اگر کار لازم است تا بتوانید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنید.

برای دریافت مجوز کار ، باید پیشنهاد کاری داشته باشید و مدارک زیر را در اداره مهاجرت در منطقه خود ارائه دهید:

 • کپی از صفحات مربوط به گذرنامه شما ( اطلاعات شخصی ، تاریخ صدور و انقضا ، صفحات ویزا ، از جمله صفحه حاوی مهر ویزای دانشجویی شیلی.)
 • یک پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری امضا شده ، این سند باید توسط شما و کارفرمای شما در حضور سردفتر امضا شود.
 • گواهینامه دانشجویی معتبر.
 • نامه ای که دلیل این درخواست شما را توضیح می دهد.

قوانین کار دانشجویی در شیلی

دولت شیلی قوانین جدیدی را برای کار دانشجویی در این کشور وضع کرده است ، از جمله معرفی یک برنامه کاری نیمه وقت برای جایگزین.

در ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۹ ، قانون شماره ۲۱،۱۶۵ منتشر شد که شامل مزایایی مانند برنامه کاری نیمه وقت برای کار دانشجویی و مرخصی بدون حقوق در قانون کار است ، این قانون از ۱ سپتامبر ۲۰۱۹ لازم الاجرا شده است و جنبه های اصلی این قانون در زیر بیان شده است.

این قانون اصطلاح ” کار دانشجویی ” را به عنوان نیروی کار بین ۱۸ تا ۲۴ سال که به طور منظم در حال تحصیل هستند یا در مرحله اخذ مدرک فنی در یک موسسه شناخته شده توسط کشور شیلی هستند ، تعریف می کند.

کار پاره وقت کاری با ۳۰ ساعت یا کمتر در هفته است که در قرارداد توافق شده است.

مدارک مربوط به وضعیت دانشجو باید توسط فرد ظرف ۱۵ روز و هر شش ماه با ارائه گواهی اعطا شده توسط موسسه آموزشی ارائه شود و کارفرما باید بلافاصله از هرگونه تغییر در وضعیت وی مطلع شود و کارفرما باید این گواهی را به قرارداد کار ضمیمه کند.

کارفرما همچنین باید یک ثبت نام ویژه از کلیه نیروی کار دانشجویی در سازمان داشته باشد.

برنامه کاری نیمه وقت جایگزین برای دانشجویان در شیلی

فرد دانشجو و کارفرما ممکن است یک برنامه کاری نیمه وقت را که مداوم است توافق کنند و علاوه بر این ، طرفین می توانند در مورد قطع روزانه برنامه کاری توافق کنند ، که این نمی تواند بر زمان ناهار کارمند دانشجو تأثیر بگذارد و این وقفه روزانه باید متناسب با برنامه درسی فعلی دانشجو باشد.

بین پایان روز کاری و آغاز روز کاری بعدی حداقل باید دوازده ساعت استراحت وجود داشته باشد ، موارد فوق با اضافه کردن دوره های کار شده ، در روز کاری عادی و فوق العاده ، به علاوه وقفه مشخص شده در نکته قبلی ساعت کاری منظم به هر دلیلی نباید بیش از ده ساعت در روز باشد.

مرخصی بدون حقوق کار دانشجویی در شیلی

در شیلی دانشجو برای امتحانات از مرخصی بدون حقوق برخوردار خواهد شد و دانشجو باید هفت روز تقویمی قبل از اینکه بخواهد از امتحانات مرخصی خود استفاده کند ، کتبا کارفرمای خود را مطلع کند.

کار دانشجویی در تعطیلات دانشگاهی

در طول تعطیلات دانشگاهی ، طرفین می توانند یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنند :

 • با ترتیبات استخدام مدت دار کار ادامه داشته باشد.
 • تعلیق قرارداد کار؛ یا
 • انجام توافق با یک برنامه کاری معمولی ( با دانشجویی که به عنوان یک کارمند منظم کار می کند ).

بیمه کار دانشجویی در شیلی

دانشجو استخدام شده در مقام خود به عنوان نیروی کار ، می تواند انتخاب کند که یا به برنامه بیمه درمانی بپیوندد یا وضعیت خود را به عنوان یک شخص وابسته قانونی حفظ کند.

میزان درآمد کار پاره وقت دانشجویی در شیلی

در شیلی میزان ماهانه حقوق کار پاره وقت نمی تواند کمتر از حداقل درآمد ماهانه باشد و اگر ساعات کار توافق شود کمتر از حداقل فعلی باشد ، متناسب با ساعت کار معمولی محاسبه می شود و به این ترتیب ، درآمد ماهانه کار پاره وقت دانشجویی در شیلی ۳۲۶٫۵۰۰ دلار در ماه است.

خدمات بیمه دانشجویی در شیلی

هر دانشجو برای اقامت در شیلی باید بیمه درمانی بین المللی دریافت کند و بدون این شرط ، دانشجویان نمی توانند در برنامه تبادل شرکت کنند و این بیمه درمانی باید کل اقامت دانشجو در شیلی را پوشش دهد.

خدمات بیمه دانشجویی در شیلی

بنابراین کلیه دانشجویان خارجی و شیلیایی که به دانشگاه وارد می شوند باید به یک سیستم بهداشتی دولتی یا خصوصی تعلق داشته باشند یا برای این منظور بیمه نامه داشته باشند ، شیلیایی ها و خارجی های مقیم باید گواهی وابستگی خود را به Fonasa یا Isapre یا سیستم بهداشتی دیگری ارائه دهند.

در مورد خارجیانی که در شیلی اقامت ندارند ، گواهی بیمه درمانی با پوشش پزشکی در شیلی لازم است و در صورت عدم وجود بیمه درمانی ، دانشگاه ها به دانشجویان خود بیمه درمانی ” دانشجویان تحصیلات تکمیلی” را ارائه می دهند که تا حد زیادی نیازهای اساسی در صورت بیماری یا حادثه را پوشش می دهد.

معاون پژوهشی ( VRI )به عنوان یک مزیت برای دانشجویان دکترا ، هزینه بیمه درمانی ” دانشجویان تحصیلات تکمیلی” را برای کسانی که بودجه خارجی برای چنین اهدافی ندارند ( کمک هزینه CONICYT یا معادل آن از سایر کشورها ) تأمین می کند.

خوابگاه های دانشجویی کشور شیلی

بعضی از دانشگاه های شیلی به دانشجویان بین المللی خود خوابگاه دانشجویی ارائه می دهند و برخی نیز فاقد امکانات خوابگاهی برای دانشجویان خود می باشند.

خوابگاه های دانشجویی کشور شیلی

برای مثال دانشگاه گاتولیک پاپی شیلی خوابگاه دانشگاهی برای دانشجویان خود ندارد و دانشجویان مجبور به انتخاب گزینه های دیگر برای اقامت در طول تحصیل خود در شیلی می باشند.

امکانات و قیمت خوابگاه های دانشجویی در شیلی

خوابگاه های دانشجویی در شیلی دارای حداقل امکاناتی نظیر تلویزیون کابلی ، خشکشویی ، جاروبرقی و Wi-Fi هستند.

گزینه های مختلف اقامت در خوابگاه های دانشگاهی از ۱۰۰۰۰۰ پزو تا ۳۶۰،۰۰۰ پزو در ماه با پیشنهادات مختلف نظیر خوابگاه های متعلق به دانشگاه ها و شرکت های اختصاص یافته برای تأمین اقامت می باشند و انواع خدمات ارائه شده توسط خوابگاه ها نظیر تلویزیون ، خشکشویی ، آشپزخانه مجهز ، سه وعده غذا در روز ، نظافت در اتاق و Wi-Fi ارتباط مستقیمی با مقادیر دریافتی آنها دارد.

بعضی از دانشگاه ها مجتمع های مسکونی خاص خود را دارند و در آنها دانشجویان خود را در آسیب پذیرترین وضعیت اقتصادی پذیرایی می کنند و هزینه های اقامت کمتر از هزینه های اقامت در بازار است ، به عنوان مثال دانشگاه شیلی خوابگاه هایی برای دختران و پسران دارد که در آنها بسته به وضعیت اقتصادی دانشجویان بین ۵۰ تا ۶۵ هزار دلار پرداخت می کنند ، اما ظرفیت آنها برای پذیرش همه دانشجویان کافی نیست.

هوم استی در شیلی

هوم استی به گزینه اقامت با یک خانواده محلی گفته می شود که یک گزینه محبوب برای دانشجویان در شیلی است به خصوص اگر تمایل به بهبود زبان اسپانیایی داشته باشند.

منزل این خانواده ها در یک فاصله ۳۰ تا ۵۰ دقیقه ای به دانشگاه واقع شده است و روزانه ، صبحانه و شام را برای شما فراهم می کنند و ناهار ، وعده اصلی غذایی در شیلی ، با هزینه ای ناچیز در دانشگاه موجود است.

گزینه هوم استی و زندگی با یک خانواده فرصتی بی بدیل برای تمرین زبان اسپانیایی و یادگیری فرهنگ و آداب و رسوم شیلی فراهم می کند و بسیار توصیه می شود.

اجاره آپارتمانهای مشترک برای اقامت تحصیلی در شیلی

اتاق های خصوصی و اتاق های مشترک ( دو نفره ) و همچنین حمام های خصوصی یا مشترک بسته به اتاق انتخاب شده موجود برای دانشجویان در شیلی در دسترس هستند ، معمولا هر آپارتمان دارای یک منطقه مطالعه کوچک و یک آشپزخانه است که بسته به ساختمان ممکن است امکانات دیگری مانند اتاق خشکشویی ، سالن بدن سازی ، استخر شنا ، دوچرخه و غیره نیز در دسترس باشد.

این آپارتمان ها در مرکز شهر واقع شده اند و دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه مدت زمان چند دقیقه ای در رفت و آمد هستند ، در این آپارتمانها ، دانشجو با دانشجویان دیگر زندگی می کند.

برای انتخاب یک سالن اقامت خصوصی یا آپارتمان اجاره ای ، شما مسئول تعیین محل قرارداد خود و اجاره خود خواهید بود.

استودیو و آپارتمان شخصی برای اقامت دانشجویی در شیلی

آیا شما حریم خصوصی بیشتری را ترجیح می دهید ؟ در بعضی از مکان ها می توانید اقامت در یک آپارتمان استودیویی با حمام و آشپزخانه را انتخاب کنید و این می تواند مانند داشتن آپارتمان شخصی باشد و مجبور نیستید آشپزخانه یا حمام را با افراد دیگر تقسیم کنید.

پانسیون ، هتل و هاستل برای اقامت دانشجویی در شیلی

اگر می خواهید کمی فضای شخصی بیشتری برای اقامت داشته باشید ، ممکن است محل اقامت در هتل گزینه مناسبی برای شما باشد ، اما این گزینه فقط برای اقامت کوتاه بین یک تا چهار هفته در دسترس است.

شما می توانید گزینه های مختلفی انتخاب کنید ، اما همه اتاق ها حمام اختصاصی خود را دارند ، برای رزرو هتل ، توجه داشته باشید که فقط دو دانشجو که با هم سفر می کنند می توانند اتاق های دو نفره را رزرو کنند.

بهترین دانشگاه های شیلی

بهترین دانشگاه های شیلی برای سال ۲۰۲۱ کدامند ؟ روند انتخاب دانشگاه برای تحصیل در خارج از کشور با جهش روبرو است و همه کسانی که قصد دارند در برنامه های دانشگاهی شرکت کنند باید همین سوال را بپرسند.

بهترین دانشگاه های شیلی

هیچ پارامتری برای مقایسه دانشگاه ها وجود ندارد ، اما رتبه بندی های مختلف ، ملی و بین المللی وجود دارد که کیفیت یک دانشگاه را اندازه گیری می کند ، در زیر می توانید بهترین دانشگاه های شیلی در رتبه بندی های مختلف را مشاهده کنید و در خصوص هر یک نیز اطلاعات لازم را بدست آورید.

دانشگاه شیلی

دانشگاه شیلی ، واقع در پایتخت شیلی شهر سانتیاگو ، قدیمی ترین دانشگاه در این کشور و یکی از معتبرترین دانشگاه ها در این منطقه است.

این دانشگاه با تحقیق ، آموزش و نوآوری خود در سراسر رشته های علوم و هنری ، به مقابله با مسائل ملی و منطقه ای در جامعه پرداخته است ، این دانشگاه با هدف ارتقا دموکراسی ، علوم و توسعه فناوری و تحرک اجتماعی تاسیس شد.

دارای پنج پردیس است که شامل مراکز تحقیقاتی ، موزه ها ، مراکز بهداشتی و امکانات ورزشی است.

امکانات بهداشتی آن شامل یک بیمارستان بالینی و آزمایشگاه های تحقیقاتی است که به مردم خدمت رسانی می کندو همچنین پیشگام تحقیقات پزشکی و ایجاد فرصت برای دانشجویان است.

در دانشگاه ، امکانات ورزشی هم در اختیار دانشجویان و هم کارکنان است و مسابقات ورزشی بین دانشکده ها در تمام طول سال برگزار می شود.

در میان فارغ التحصیلان برجسته آن می توان به دو برنده جایزه نوبل ، شاعران پابلو نرودا و گابریلا میسترال و ۲۰ رئیس جمهور شیلی که تحصیلات خود را در این دانشگاه انجام داده بودند اشاره کرد.

این دانشگاه در ۱۴ دانشکده و ۴ موسسه میان رشته ای سازمان یافته است که در مجموع ۶۶ برنامه کارشناسی ، ۳۶ برنامه دکترا ، ۱۱۹ برنامه کارشناسی ارشد و سایر دوره های تخصصی را ارائه می دهد.

دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی

دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آمریکای جنوبی شناخته می شود.

UC در سال ۱۸۸۸ تأسیس شد و یکی از شش موسسه خصوصی کاتولیک در این کشور است.

UC با چهار پردیس مستقر در سانتیاگو و پنجمین دانشگاه در Villarrica در کنار دریاچه مشهور شهر ، میزبان تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی است و بخش قابل توجهی از تحقیقات کشور را توسعه می دهد.

رشد و موفقیت UC از برخی جهات نمایانگر ظهور شیلی از زمان پایان ۱۸ سال دیکتاتوری نظامی در سال ۱۹۹۰ است.

در حال حاضر بیشتر از هر دانشگاه دیگر کشور متقاضیان را جذب کرده است و در رتبه بندی موضوعات ریاضیات ، فیزیک و اقتصاد و مدیریت عملکرد فوق العاده ای دارد.

دانشگاه کنسپسیون

دانشگاه کنسپسیون در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد ، یک موسسه آموزش عالی خصوصی است که در شهر کوچک کنسپسیون واقع شده است و سومین دانشگاه قدیمی شیلی است.

دانشگاه کنسپسیون مدتهاست که یکی از شناخته شده ترین موسسات آموزش عالی این کشور آمریکای جنوبی است.

پردیس بزرگ و سرسبز آن دارای قسمت های برجسته بسیاری است از جمله خانه هنر ، یک گالری پر بازدید که شامل کامل ترین مجموعه هنر شیلی در این کشور است و همچنین نقاشی دیواری معروف حضور آمریکای لاتین توسط نقاش مکزیکی ، خورخه گونزالس کامارنا ، و برج ساعت که در سال ۱۹۴۳ساخته شده است.

Pontificia Universidad Católica de Valparaíso

Pontificia Universidad Católica de Valparaís در سال ۱۹۲۸ تاسیس شد ، یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در شهر والپارایسو واقع شده است.

PUCV دارای ۹ دانشکده و بیش از ۱۰۰ برنامه کارشناسی ، کارشناسی ارشد و تخصص است ، همچنین دارای اعتبار عالی در استاندارد آموزش عالی است که فقط ۶ دانشگاه در شیلی دارند.

امروز PUCV با بیش از ۲۰۰ موسسه آموزش عالی در ۳۵ کشور جهان ، موافقت نامه های همکاری علمی و تحصیلات تکمیلی را مبادله می کند.

Universidad Austral de Chile

Universidad Austral de Chile در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد ، یک دانشگاه تحقیقاتی مستقر در شهر والدیویا ، شیلی ، و پردیس اصلی آن در Isla Teja است.

این دانشگاه همچنین در سایر نقاط شیلی جنوبی ، در شهرهای پورتو مونت و کویهایک ، پردیس هایی دارد. Universidad Austral de Chile که هم اکنون دارای رتبه ۷۰۱+ در جهان است ، در بین ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان برای رشته کشاورزی و ۵۰۰ برای داروسازی قرار دارد.

این دانشگاه همچنین یکی از هشت دانشگاه سنتی شیلی است که قبل از دهه ۱۹۸۰ تاسیس شده است.

دانشگاه آندرس بلو ( UNAB )

این دانشگاه در سه شهر مهم سانتیاگو ، وینا دل مار و کانسپسیون گسترش یافته است ، دانشگاه آندرس بلو یکی از بزرگترین دانشگاههای شیلی با حدود ۴۰٫۰۰۰ دانشجو است که از این تعداد تقریبا ۱٫۰۰۰ شهروند خارجی هستند.

UNAB به عنوان یک دانشگاه برتر در شیلی برای دانشجویان بین المللی به دلیل برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی پزشکی مشهور است ، اما برنامه هایی نیز تقریبا در هر زمینه دیگر وجود دارد که می تواند مطابق با سلیقه هر دانشجو باشد.

بهترین دانشگاه های شیلی در سال ۲۰۲۱ از نظر Times Higher Education

Times Higher Education یک مجله تخصصی در زمینه آموزش است که هر ساله رتبه بندی بهترین دانشگاههای جهان را به خود اختصاص می دهد و شیلی دارای ۲۱ دانشگاه در میان بهترین های جهان است که ۵ دانشگاه بیشتر از سال گذشته است.

در پایان ژوئیه ۲۰۱۹ ، دانشگاه شیلی موفق شد به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل در این کشور در یکی از مهمترین رتبه بندی های جهان در سطح دانشگاه ، رتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی ۲۰۲۰ ، همچنین به عنوان رتبه بندی شانگهای حضور یابد ، این لیست ۱۰۰۰ دانشگاه مهم در جهان را با توجه به معیارهای عینی مانند کیفیت آموزش ، هیئت علمی و تولید تحقیق طبقه بندی می کند.

رتبه بندی مجله Times Higher Education با بهترین دانشگاه های شیلی به شرح زیر است:

 • اول : دانشگاه توسعه ( UDD )
 • دوم : دانشگاه دیگو پورتالس ( UDP )
 • سوم : دانشگاه خودمختار شیلی
 • چهارم : دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی
 • پنجم : دانشگاه آنتوفاگاستا
 • ششم : دانشگاه شیلی
 • هفتم : دانشگاه آدلفو ایبنز
 • هشتم : دانشگاه آند ، شیلی
 • نهم : دانشگاه آندرس بلو ( UNAB )
 • دهم : دانشگاه استرال
 • یازدهم : دانشگاه Bio Bio
 • دوازدهم : دانشگاه کاتولیک شمالی
 • سیزدهم : دانشگاه کنسپسیون
 • چهاردهم : دانشگاه فنی فدریکو سانتا ماریا ( UTFSM )
 • پانزدهم : دانشگاه بوردر
 • شانزدهم : دانشگاه کاتولیک پاپی والپارایسو

بهترین دانشگاه های شیلی ۲۰۲۱ از نظر Quacquarelli Symonds (QS)

شرکت مشاور معتبر انگلیسی Quacquarelli Symonds (QS) سالانه بهترین دانشگاه های آمریکای لاتین را رتبه بندی می کند که بار دیگر دانشگاه های شیلی در این لیست حضور پررنگی داشتند.

این رتبه بندی معروف به رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی شامل پنج بعد و ۱۳ شاخص است که این موارد عبارتند از آموزش ، تحقیق ، استناد ، بین المللی سازی و انتقال دانش.

لیست دانشگاه های برتر شیلی در این رتبه بندی نیز به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی
 • دانشگاه شیلی
 • دانشگاه سانتیاگو شیلی ( USACH )
 • دانشگاه کنسپسیون
 • دانشگاه آدولفو ایبانز
 • دانشگاه کاتولیک پاپی والپارایسو
 • دانشگاه استرال شیلی
 • دانشگاه آند شیلی
 • دانشگاه دیگو پورتالس ( UDP )
 • دانشگاه فنی فدریکو سانتا ماریا ( USM )

بهترین دانشگاه های شیلی ۲۰۲۱ بر اساس رشته تحصیلی

شرکت مشاوره Quacquarelli Symonds (QS) همچنین رتبه بندی دانشگاه ها را در بسیاری از دسته ها از جمله بهترین دانشگاه ها بر اساس مناطق ، بهترین دانشگاه های جهان با توجه به برخی از دانش ها ، بهترین شهرهای جهان برای تحصیل یا رشته مشخص می کند.

مشاغل ارزیابی شده در گروه های علوم طبیعی ، هنر و علوم انسانی ، پزشکی و علوم اجتماعی دسته بندی می شوند و در زیر می توانید برترین دانشگاه های شیلی در هر یک از این گروه ها را مشاهده کنید.

بهترین دانشگاه های شیلی در علوم طبیعی

 • دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی
 • دانشگاه شیلی
 • دانشگاه کنسپسیون
 • دانشگاه فنی فدریکو سانتا ماریا ( UTFSM )

بهترین دانشگاه های شیلی در هنر و علوم انسانی

 • دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی
 • دانشگاه شیلی
 • دانشگاه سانتیاگو شیلی ( USACH )
 • دانشگاه کاتولیک پاپی والپارایسو

بهترین دانشگاه های شیلی در علوم اجتماعی

 • دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی
 • دانشگاه شیلی
 • دانشگاه آدولفو ایبانز
 • دانشگاه سانتیاگو شیلی ( USACH )

بهترین دانشگاه های شیلی در پزشکی

 • دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی
 • دانشگاه شیلی

بهترین دانشگاه های خصوصی شیلی

در بین دانشگاه های خصوصی ، به وضوح ۳ دانشگاه وجود دارد که در شیلی برجسته هستند ، اینها دانشگاه دیگو پورتالس ، دانشگاه آدولفو ایبانز و دانشگاه لس آند هستند.

بهترین شهرهای شیلی برای تحصیل

شهر های بسیاری برای تحصیل در شیلی وجود دارد و جدا از محبوب ترین و در نتیجه مقصد توریستی شهر های سانتیاگو ، والپارایسو و وینا دل مار از شهر های محبوب و برتر برای تحصیل در شیلی هستند ، در ادامه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در خصوص این شهر های و دیگر شهر های خوب برای تحصیل در شیلی توضیحات لازم را ارائه داده اند.

بهترین شهرهای شیلی برای تحصیل

تحصیل در شهر سانتیاگو شیلی

سانتیاگو یکی از امن ترین ، با ثبات ترین و امیدوار کننده ترین شهرهای آمریکای لاتین نه تنها برای تحصیل ، بلکه برای مهاجرت است ، اگرچه تحصیل در شیلی برای بسیاری از افراد گران است ، اما لازم به ذکر است که این شهر دارای بهترین دانشگاههای آمریکای لاتین است و به عنوان مثال ، دارای دانشگاه های معروفی همچون Pontificia Universidad Católica de Chile یا Universidad de Santiago de شیلی است و علاوه بر این ، شهری است که در آن جوانان می توانند در رویداد های مهم فرهنگی شرکت کنند و سرگرمی های زیادی داشته باشند.

تحصیل در وینادل مار شیلی

شکی نیست که وینادل مار از بهترین شهر های شیلی برای تحصیل و زندگی است ، این شهر ( علی رغم نرخ بیکاری ۷٫۴ درصدی ) بهترین شهر در کشور برای زندگی و کار در نظر گرفته شده است و همچنین دومین مکان مناسب برای تحصیل در شیلی است ، که بعد از سانتیاگو پیشی گرفته است ، فعالیت فرهنگی و شگفتی های طبیعی آن باعث شده وینا دل مار به یکی از خاص ترین مکان های جهان تبدیل شود.

تحصیل در شهر کُنسپسیون شیلی

این شهر که بیشتر به مردم کانس معروف است در ۲۷۰ مایلی جنوب پایتخت واقع شده است و بزرگترین شهر در جنوب سانتیاگو است.

این شهر به عنوان مقصد مستقیمی برای تحصیل در نظر گرفته می شود ، زیرا مرکز چندین دانشگاه و پناهگاهی برای دانشجویان است ( بیش از ۳۰،۰۰۰ دانشجو در کانس زندگی می کنند ! ) ، کنسپسیون نیز به دلیل نقشش در دوران دیکتاتوری ملت و گذشته استعمار ، یک شهر تاریخی است.

این شهر در واقع به عنوان پایتخت کشور طراحی شده بود و وقتی نوبت به تحصیل در یک شهر تاریخی در شیلی می رسد ، این نقطه عطف تاریخ است.

دانشگاه ها در کنسپسیون به طور مستمر میزبان دانشجویان مبادله از سراسر جهان هستند و به شهر شهرت بین المللی خاصی می بخشند.

پردیس دانشگاه Universidad de Concepción یکی از بزرگترین و زیباترین دانشگاههای شیلی است و دانشجویان بین المللی که تحصیل در خارج از کشور را در کنسپسیون انتخاب می کنند ، اغلب کلاسهای آموزشی ، تاریخ ، تجارت ، علوم سیاسی و روابط بین الملل و سایر موارد را می گذرانند.

حمل و نقل عمومی در کنس رفت و آمد را بسیار آسان می کند و انبوهی از کافه ها ، گالری های هنری محلی کوچک ، چند موزه ، مکان هایی با موسیقی زنده و بسیاری از مکان ها برای بیرون رفتن و ملاقات محلی ها و دانشجویان بین المللی وجود دارد و با خط ساحلی با شکوه اقیانوس آرام تنها ۳۰ دقیقه با اتوبوس فاصله از این شهر فاصله است.

با آب و هوای معتدل و اقتصاد رو به رشد ، کنسپسیون مکانی عالی برای نه تنها تحصیل در خارج از کشور ، بلکه همچنین برای کارورزی و کار داوطلبانه است.

تحصیل در شهر تموکو شیلی

اگر دانشجویی هستید که به مطالعات ادبیات ، تاریخ یا حقوق آمریکای لاتین علاقه مند هستید ، شهر تموکو برای شما مناسب است.

تقریباً در ۴۱۶ مایلی جنوب سانتیاگو ، تموکو محل زندگی ۲۷۰،۰۰۰ نفر است ، این منطقه شهری در بین ساحل و کوهستان واقع شده است و برای آندها و اطراف پوکان بسیار در دسترس است ، و آن را به یک مرکز فعالیت در فضای باز مورد علاقه شیلیایی ها و خارجی ها تبدیل می کند ، گیاهان و جانوران موجود در تموکو از هوای مرطوب و معتدل بارانی ناشی می شود.

تموکو همچنین از سوئیس ، اسپانیا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و انگلیس تأثیر می گیرد و ریشه در اواخر دهه ۱۸۰۰ و اوایل دهه ۱۹۰۰ دارد ، این شهر برنده مشهور ادبیات جایزه صلح نوبل ، پابلو نرودا ، و جایی که دیگر نویسنده مشهور شیلیایی ، گابریلا میسترال سالها خانه خود را صدا می زد.

تموکو طبل خود را با ریتمی متفاوت از بقیه کشور می زند و خیابان های آن مملو از ماپوچ های محلی است که از خانه های خود در حومه شهر برای فروش میوه ، سبزیجات و گیاهان دارویی و ادویه جات و ترشی جات در بازارهایی که نباید از دست داد ، سفر می کنند.

بخاطر داشته باشید چند دانشگاه درجه یک در شیلی در این شهر وجود دارد.

تحصیل در شهر والدویا شیلی

برخی والدویا را نسخه ای از پورتلند می دانند ، رودخانه والدیویا مانند پورتلند ، شهر را به دو قسمت تقسیم می کند ، نزدیک ساحل است و هوای بارانی و ابری دارد.

در این شهر دوچرخه سواران ، فرهنگ کافه ، جوانان و دانشجویان را پیدا خواهید کرد که اهمیت سبز و هوشیار بودن را در سراسر والدیویا درک می کنند.

معماری منحصر به فرد ، آشپزی ، هنرها و برنامه های مکرر نمایشی ، فعالیت های فرهنگی ، و افراد بسیار صمیمی و مهمان نواز که همیشه مشتاق یادگیری بیشتر در مورد خارجی ها هستند ، والدویا را به مکانی جالب برای تحصیل در شیلی تبدیل کرده است.

والدیویا که شهری بسیار کوچک است ، تنها ۱۳۰،۰۰۰ نفر ساکن استدارد و با این حال ، یکی از هشت دانشگاه اصلی شیلی یعنی Universidad Austral de Chile را می توان در این شهر یافت ، دانشجویانی که به سمت رشته هایی مانند تاریخ ، فناوری سبز ، سیاست و انسان شناسی کشیده می شوند ، تحصیل در خارج از کشور را در والدیویا به بهترین وجه مناسب می یابند.

هزینه های تحصیل در شیلی

شیلی تنها کشور OECD است که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آن گرانتر از مراکز خصوصی است.

هزینه های تحصیل در شیلی

همه دانشگاه های شیلی ، چه دولتی و چه خصوصی ، شهریه تحصیلی را خودشان را تعیین می کنند ، هزینه ها در سال های اخیر در حال افزایش بوده است ، اما با این وجود کمتر از آن است که در مقاصد تحصیلی مانند ایالات متحده مشاهده می کنید ، هزینه دقیق شما بسته به مدت زمان تحصیل و ساعت اعتباری که می گیرید متفاوت خواهد بود ، اما در زیر هزینه تحصیل در برخی از دانشگاه های برتر شیلی به عنوان مثال ذکر شده است.

اگر لازم باشد مهارتهای زبان اسپانیایی خود را تقویت کنید ، بسیاری از دانشگاههای شیلی کلاسهای اضافی برای این کار برگزار می کنند ، به عنوان مثال در Pontificia Universidad Católica de شیلی ، هزینه دوره های اسپانیایی ۱۵۰ دلار آمریکا در هر ساعت است.

شهریه تحصیل در برترین دانشگاه های شیلی

کلیه افرادی که وارد دانشگاه های شیلی می شوند باید در زمان ثبت نام مبلغ ۱۴۹۰۰۰ پزو ، مربوط به حق اصلی ثبت نام سالانه را پرداخت کنند.

متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های شیلی در زیر بیان شده است.

 • Pontifical Catholic University of Chile : 137.500 پزو در سال
 • University of Chile (UCH) : 149.000 پزو در سال
 • University of Santiago de Chile (USACH) : 78.500 پزو در ترم
 • University of Concepción (UdeC) : 110.000 پزو در ترم
 • Pontifical Catholic University of Valparaíso (PUCV) : 104.000 پزو در ترم
 • Austral University (UACh) : 175000 پزو در سال
 • Federico Santa María Technical University (USM) : 186.000 دلار در سال
 • University of Talca (UTAL) : 187.000 پزو در سال
 • Diego Portales University (UDP) : 305000 الی ۸۱۳۰۰۰ پزو در سال
 • Adolfo Ibañez University (UAI) : 671.934 پزو در سال

هزینه تحصیل در رشته های برتر مهندسی در شیلی

 • مهندسی عمران صنعتی : ۳،۳۴۰،۵۰۰،۵۰۰ پزو
 • مهندسی بازرگانی : ۳،۳۴۰،۵۰۰،۵۰۰ پزو
 • مهندسی معماری : ۳،۴۳۰،۴۰۰ پزو
 • مهندسی طراح پیش نویس : ۲،۳۸۲،۰۰۰ پزو
 • مهندسی طراحی صنعتی : ۳،۴۳۰،۴۰۰ پزو
 • مهندسی عمران : ۴،۹۳۰،۰۰۰ پزو
 • مهندسی محیط زیست : ۴،۹۳۰،۰۰۰ پزو
 • مهندسی بیوتکنولوژی : ۴،۹۳۰،۰۰۰ پزو
 • مهندسی برق : ۴،۹۳۰،۰۰۰ پزو
 • مهندسی کامپیوتر : ۴،۹۳۰،۰۰۰ پزو
 • مهندسی متالورژی : ۴،۹۳۰،۰۰۰ پزو

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در شیلی

 • پزشکی و دندانپزشکی : ۵،۵۹۹،۰۰۰ پزو
 • پرستاری : ۴٫۰۰۶٫۰۰۰ پزو
 • مامایی :۴٫۰۰۶٫۰۰۰ پزو
 • داروسازی : ۴٫۰۰۶٫۰۰۰ پزو

مزایا و معایب تحصیل در شیلی

کشور شیلی در حال حاضر به عنوان شماره ۱ در شاخص توسعه انسانی UNDP در آمریکای لاتین قرار دارد.

مزایا و معایب تحصیل در شیلی

تقریبا ۲۸ هزار خارجی هر ساله شیلی را به عنوان مقصد خود برای انجام تحصیلات دانشگاهی ترجیح می دهند که ۶۰٪ آنها بدنبال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند و ۳۴٪ دیگر مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا و ۶٪ دوره های تکمیلی را می خواهند.

اما چه چیزی شیلی را برای دانشجویان بسیار جذاب می کند ؟ در ادامه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به مزایا و معایب تحصیل در شیلی پرداخته اند تا انتخاب هوشمندانه ای برای تحصیل در خارج از کشور داشته باشید.

گزینه های مختلف بودجه آموزشی در شیلی

آژانس همکاری بین المللی توسعه AGCID و CONICYT دو آژانس دولتی شیلی هستند که بودجه تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان خارجی تأمین می کنند ، علاوه بر این بورسیه های دیگری نیز توسط برخی از دانشگاه های شیلی ارائه می شود.

حضور دانشگاه های برتر آمریکای جنوبی در شیلی

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های آموزش عالی تایمز ، ۱۵ دانشگاه شیلی در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر آمریکای لاتین قرار دارند که از جمله برترین ها می توان به Pontificia Universidad Católica de Valparaíso ، Universidad Andrés Bello ، Universidad de los Andes و Universidad Técnica Federico Santa María اشاره کرد.

هزینه زندگی

اگرچه شیلی به طور کلی از اکثر کشورهای آمریکای لاتین گران تر است ، اما هنوز هم بسیار ارزان تر از استرالیا ، کانادا ، اروپا و ایالات متحده است و بنابراین ، با بودجه کم دانشجویی می توانید فعالیت های فرهنگی بیشتری انجام دهید و از وقت خود در خارج از کشور با قیمت مناسب لذت ببرید.

طبیعت بکر

جغرافیای متنوع از صحرای آتاکاما در شمال ، خشک ترین صحرا در جهان ، تا یخچالهای عظیم جنوب ، و مسیرهای بکر پاتاگونیا را فراموش نکنید ، لیست فعالیت های فضای باز در شیلی بی پایان است و گیاهان و جانوران ، تماشایی است و در شیلی حتی می توانید پنگوئن ها را در زیستگاه طبیعی مشاهده کنید.

فرهنگ شیلی

اگرچه شیلی شباهتهایی با کشورهای همسایه دارد ، اما ترکیبی از فرهنگهای بومی ، استعمار اسپانیا و مهاجرت به اروپا باعث ایجاد یک فرهنگ شیلیایی و یک زبان منحصر به فرد در کنار سبک زندگی شده است ، به عنوان مثال ، غذای شیلی با غذایی که در آرژانتین ، بولیوی یا پرو پیدا می کنید کاملا متفاوت است.

سیستم بهداشتی شیلی

شیلی بهترین سیستم بهداشتی را در آمریکای لاتین دارد و طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، سیستم بهداشتی شیلی در رتبه سی و سوم از ۱۹۰ قرار دارد که نسبت به ایالات متحده پنج مکان بالاتر است و اگر مشكل درمانی داشته باشيد ، در بيمارستان هاي دولتي و خصوصي از مراقبت هاي خوبي برخوردار خواهيد شد ، با این حال نکته مهم این است که زمان انتظار برای انجام یک عمل در سیستم دولتی طولانی است و اگر بیمه خوبی نداشته باشید ، سیستم خصوصی ممکن است بسیار گران باشد.

معایب تحصیل در شیلی

گرچه شیلی یک کشور اسپانیایی زبان است ، اما این زبان با اسپانیایی که در اروپا رواج دارد بسیار متفاوت است و افرادی که به زبان اسپانیایی تسلط دارند شاید لازم باشد در دوره های جدید شرکت کنند و کلمات واژگان جدیدی یاد بگیرند ، خصوصا اینکه شیلیایی ها از طبقه متوسط به ندرت انگلیسی صحبت می کنند ، از سوی دیگر زبان اسپانیایی شیلی به سختی شهرت دارد ، برخی منابع آن را چالش برانگیزترین تنوع زبان می دانند و این خود یکی از معایب تحصیل در شیلی می باشد.

از دیگر معایب تحصیل در این کشور می تون به آلودگی هوا در سانتیاگو در زمستان ( از ژوئن تا سپتامبر ) اشاره کرد که کاملا ناخوشایند است.

برخی کشورها ارزهایی دارند که تبدیل آنها آسان است و متأسفانه شیلی یکی از این کشورها نیست و این خود یکی دیگر از معایب تحصیل در شیلی است.

ویزای تحصیلی شیلی

قبل از تحصیل در شیلی باید برای ویزای تحصیلی شیلی اقدام کرد ، روش ویزا مستلزم داشتن گذرنامه معتبر برای حداقل شش ماه بیش از آخرین روز حضور در شیلی است.

ویزای تحصیلی شیلی

فقط بخاطر داشته باشید که کلیه دانشجویان پس از آماده شدن ویزا ، باید ویزا و گذرنامه خود را شخصا تحویل بگیرند ، روند ویزا ممکن است ۳۰ روز طول بکشد ، بنابراین دانشجویان باید طبق آن برنامه ریزی کنند.

یکی از شرایط اخذ ویزا نامه پذیرش از موسسه میزبان در خارج از کشور است.

دانشجویان باید در ۳۰ روز اول ورود خود ، ویزای خود را توسط اداره مهاجرت شیلی تأیید کنند ، دانشجویانی که در تاریخ رسمی ورود یا اندکی قبل از آن می رسند می توانند این کار را همزمان یا بعدا انجام دهند.

دانشجویانی که خیلی زودتر از تاریخ رسمی ورود می رسند باید برای تعیین وقت قبلی جهت تأیید ویزای خود قبل از شروع دوره تحصیلی ، با دفتر برنامه های بین المللی موسسه خود در شیلی تماس بگیرند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی شیلی

همه دانشجویان باید اسناد زیر را برای درخواست ویزا برای تحصیل در شیلی ( مدرسه / موسسه / دانشگاه ) ارائه دهند.

 • گذرنامه معتبر : اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه پس از تاریخ عزیمت به شیلی باشد.
 • یک عکس پاسپورتی : یک تصویر واضح و جدید با پس زمینه سفید.
 • فرمهای درخواست ویزا.
 • نامه تأیید از مدرسه و یا دانشگاه شیلی : در این نامه تأیید ثبت نام در موسسه دانشگاهی باید نام شما ، زمان شروع تحصیل ، مدت زمان ثبت نام و جزئیات تماس آن موسسه به طور دقیق ذکر شود.
 • نامه درخواست ویزا از نمایندگی تنظیم کننده بورسیه تحصیلی ( در صورت وجود ) : در این نامه باید نام کامل متقاضی ، موسسه ای که متقاضی در شیلی در آن تحصیل می کند ، جزئیات اقامت در شیلی ذکر شود.
 • نامه گواهی عدم داشتن بیماری های واگیر دار : این گواهینامه باید توسط یک پزشک ثبت شده امضا شود و باید ظرف ۳۰ روز قبل از تاریخ درخواست صادر شود ، گواهینامه باید تأیید کند که فاقد بیماریهای واگیردار و بیماریهایی که ممکن است بر اقامت شما در شیلی تأثیر بگذارد هستید.
 • بیانیه عدم سوء پیشینه از پلیس.
 • اگر زیر ۱۸ سال سن دارید مجوز مسافرت والدین : این سند بیانیه ای است که توسط والدین و یا سرپرست بیان شده است و شما را برای سفر به شیلی و خارج از آن تا زمانی که ویزای دانشجویی به اعطا می شود ، پوشش می دهد ، برای دریافت فرم و دستورالعمل های امضا و احراز هویت این سند لطفا با کنسولگری تماس بگیرید.

دریافت ویزای تحصیلی شیلی

ویزای شیلی علی رغم اینکه بصورت آنلاین درخواست می کنید ویزای الکترونیکی نیست و پس از تأیید درخواست ویزای تحصیلی شیلی ، باید به کنسولگری شیلی که درخواست شما را بررسی کرده است بروید و ویزا را روی گذرنامه خود مهر کنید.

علاوه بر این ، شما باید اصل تمام اسنادی را که ارسال کرده اید نیز به صورت الکترونیکی ارائه دهید.

هنگامی که محل اقامت خود را در درخواست آنلاین اعلام می کنید ، به شما اطلاع داده می شود که در کدام کنسولگری شیلی باید گذرنامه و مدارک خود را ارائه دهید و در بسیاری از موارد ، ممکن است مجبور باشید برای انجام این کار به کشور دیگری سفر کنید.

هنگامی که ویزای دانشجویی شما روی گذرنامه شما مهر شد ، ۹۰ روز فرصت دارید که به شیلی سفر کرده و ویزای خود را در اداره پلیس ثبت کنید.

هزینه ویزای تحصیلی شیلی

تنها در صورت تأیید درخواست ویزا ، باید هزینه ویزای تحصیلی شیلی را پرداخت کنید ، شما باید هزینه را در کنسولگری شیلی که گذرنامه و مدارک خود را در آن ارائه می دهید پرداخت کنید.

هیچ هزینه استاندارد ویزا برای شیلی وجود ندارد ، این هزینه به کشور بستگی دارد و می تواند از ۵۰ تا ۱۵۰ دلار باشد.

در هنگام درخواست ویزای آنلاین از مبلغی که باید بپردازید مطلع خواهید شد.

افراد تحت تکفل با ویزای تحصیلی شیلی

شما می توانید همسر و فرزندان وابسته خود ( زیر ۱۸ سال ) را با ویزای تحصیلی شیلی به همراه داشته باشید.

افراد تحت تکفل شما باید همراه شما برای ویزای شیلی اقدام کنند و همان روش درخواست را دنبال کنند ، همسر شما باید سند ازدواج را در پرونده خود و فرزندانتان باید گواهی تولد را درج کنند.

شما باید اظهار کنید و ثابت کنید که مسئولیت هرگونه نیاز مالی که افراد وابسته شما هنگام اقامت در شیلی دارند ، بر عهده خواهید داشت.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی شیلی

ویزای تحصیلی شیلی حداکثر برای یک سال صادر می شود و در کل مدت تحصیل می توان آن را در شیلی در Departamento de Extranjeria y Migracion تمدید کرد ، شما می توانید ویزای تحصیلی شیلی خود را از ۹۰ روز قبل تمدید کنید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی شیلی

اگر دانشجوی بورسیه هستید ، ویزای تحصیلی شیلی می تواند برای کل مدت بورس تحصیلی شما صادر شود.

اگر مدت دوره شما کمتر از ۱ سال باشد ، ویزای تحصیلی شیلی برای این مدت صادر می شود ( به عنوان مثال شش ماه ).

دریافت ویزای تحصیلی شیلی پس از رفتن به شیلی

آیا می توان ویزای تحصیلی شیلی را پس از رفتن به شیلی دریافت کرد؟

دریافت ویزای تحصیلی شیلی پس از حضور در شیلی ، فقط در شرایطی امکان پذیر است که نتوانید آن را در خارج از شیلی دریافت کنید ، در این صورت شما باید از طریق ویزای توریستی شیلی وارد کشور شوید و طی ۵ روز مراحل اخذ ویزای دانشجویی خود را شروع کنید.

با این حال ، این گزینه تنها در موارد بسیار نادر با صلاحدید مقامات مهاجرت ارائه می شود ، بنابراین توصیه می شود همیشه قبل از ورود به کشور برای ویزای تحصیلی شیلی در خارج از این کشور اقدام کنید.

موسسات اعزام دانشجو به شیلی

اگر به فکر ادامه تحصیل در شیلی هستید ، موسسه اعزام دانشجو به شیلی برای موفقیت و لذت بردن از دوره تحصیل در خارج از کشور ، همه چیزهایی را که نیاز دارید فراهم می کند.

موسسات اعزام دانشجو به شیلی

تحصیل در شیلی مزایای بی شماری دارد و فرصت های بی شماری برای آینده شما ایجاد خواهد کرد و موسسه مهاجرتی رجبی نه به عنوان یکی از موسسات اعزام دانشجو به شیلی ، بلکه به عنوان یک شرکت مهاجرتی گزینه های مختلفی را برای کمک به شما در دستیابی به اهداف دانشگاهی ارائه می دهد ، همچنین کمک می کند تا بتوانید از هر آنچه که شیلی برای دانشجویان خود ارائه می دهد لذت ببرید.

اخذ ویزای تحصیلی بدون شک یکی از جنبه های چالش برانگیز ورود به دانشگاه در شیلی است ، این فرایند شامل جمع آوری لیست طولانی اسناد در کشور خود و شیلی است و پس از آن اسناد معتبر باید به صورت حضوری در خدمات مهاجرت شیلی ثبت شود.

کارکنان باتجربه شما را در هر مرحله از این فرآیند پیچیده راهنمایی می کنند و با دستورالعمل های مفصل ، برنامه ای به شما ارائه می دهند و شما را به صورت حضوری در هر مرحله همراهی می کنند.

موسسه دارای پرونده های موفق بسیاری به مهمترین و شناخته شده ترین دانشگاه های دنیا است تا بالاترین کیفیت معیارهای آموزشی را در اختیار شما قرار دهد.

سوالات پر تکرار تحصیل در شیلی

تلاش کردیم تا حدود زیادی با شرایط و چگونگی تحصیل در شیلی آشنا شوید ، در ادامه نیز سوال و جواب های پر تکرار در همین زمینه را به شما تقدیم می کنیم ، برای پرسیدن سوالات و دریافت پاسخ خود می توانید از بخش دیدگاه های سایت در پایین هر مقاله استفاده کنید.

بهترین دانشگاه های شیلی برای تحصیل پزشکی کدام دانشگاه هاست؟

دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی دانشگاه شیلی

بهترین شهر ها برای تحصیل در شیلی چه شهر هایی است؟

شهر های بسیاری برای تحصیل در شیلی وجود دارد و جدا از محبوب ترین و در نتیجه مقصد توریستی شهر های سانتیاگو ، والپارایسو و وینا دل مار از شهر های محبوب و برتر برای تحصیل در شیلی هستند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل در شیلی کدام دانشگاه است؟

دانشگاه شیلی موفق شده به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل در این کشور در یکی از مهمترین رتبه بندی های جهان در سطح دانشگاه ، رتبه بندی علمی دانشگاه های جهانی 2020 ، همچنین به عنوان رتبه بندی شانگهای حضور یابد ، این لیست 1000 دانشگاه مهم در جهان را با توجه به معیارهای عینی مانند کیفیت آموزش ، هیئت علمی و تولید تحقیق طبقه بندی می کند.

آیا هنگام تحصیل در شیلی اجازه کار دانشجویی دارم؟

بله ، کار پاره وقت با 30 ساعت یا کمتر در هفته مجاز است.

آیا دانشگاه های شیلی مورد تایید وزرات علوم ایران هستند؟

بله بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تایید هستند اما در رده ممتاز دو دانشگاه زیر اعلام شده اند: Pontificia Universidad Catolica Chile (UC) Universidad de Chile

هزینه رشته های علوم پزشکی برای تحصیل در شیلی چقدر است؟

پزشکی و دندانپزشکی : 5،599،000 پزو پرستاری : 4.006.000 پزو مامایی :4.006.000 پزو داروسازی : 4.006.000 پزو

هزینه رشته های مهندسی برای تحصیل در شیلی چقدر است؟

مهندسی عمران صنعتی : 3،340،500،500 پزو مهندسی بازرگانی : 3،340،500،500 پزو مهندسی معماری : 3،430،400 پزو مهندسی طراح پیش نویس : 2،382،000 پزو

آیا هزینه زندگی هنگام تحصیل در شیلی گران است؟

هزینه زندگی شیلی به طور کلی از اکثر کشورهای آمریکای لاتین گران تر است ، اما هنوز هم بسیار ارزان تر از استرالیا ، کانادا ، اروپا و ایالات متحده است.

زبان کردم شیلی چیست و آیا آن ها به زبان انگلیسی مسلط هستند؟

شیلیایی ها از طبقه متوسط به ندرت انگلیسی صحبت می کنند ، زبان مردم ، اسپانیایی شیلی است که به سختی شهرت دارد ، برخی منابع آن را چالش برانگیزترین نوع زبان می دانند و یادگیری آن کار راحتی نیست.

روند دریافت ویزای تحصیلی شیلی چند روز طول می کشد؟

حدودا 30 روز

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا جزییات تحصیل در شیلی را بیان کردند ، برای کسب اطلاعات بیشتر و سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت با مشاوران ما در دفاتر تهران ، اصفهان و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، ضمناً مقالات سایت می تواند راهگشای شما در زمینه مهاجرت کاری و تحصیلی باشد و اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار دهد ، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله تحصیل در برزیل است ؛ بورسیه های تحصیلی جذابی خصوصاً در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های این کشور ارائه می شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *