تحصیل در شهر ووهان چین

تحصیل در شهر ووهان چین

افرادی که به دنبال مهاجرت به کشورهای آسیایی و تحصیلی در دانشگاهی مناسب هستند حتما در بررسی گزینه های متعدد به نام کشور چین و دانشگاه های برتر آن برخورده اند . این کشور که در دنیای امروز به عنوان یکی از ابرقدرت های اقتصادی در جهان شناخته می شود میزبان تحصیلی خوبی در شهرهای متعدد خود است . در ادامه نگاهی به تحصیل در شهر ووهان چین خواهیم داشت . کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی را به عنوان معتبرترین موسسه در کلیه امور مهاجرتی به خصوص مشاوره های مهاجرتی تحصیل در چین به خاطر داشته باشید .

کشور چین جاذبه های متنوعی برای تمامی مهاجران با هدف های مختلف داشته و کسانی که به دنبال زندگی در کشوری هیجان انگیز با تجربه های نو هستند می توانند این کشور را به عنوان یکی از برترین گزینه های خود مدنظر داشته باشند . امروزه تنها کشورهای اروپایی و یا آمریکا مقصد مناسب تحصیل نبوده و در میان سایر کشورهای دنیا از جمله آسیا می توان گزینه های خوبی برای تحصیل یافت که چین یکی از پیشتازان این عرصه است .

دلایل جذابیت تحصیل در شهر ووهان چین

اگر به دنبال کشوری هستید که بتوانید تحصیل در دانشگاه را به زبان انگلیسی و هزینه ای کمتر تجربه کنید ، چین گزینه ای مناسب برایتان خواهد بود . این کشور علاوه بر زبان چینی تعداد دانشگاه های ارائه دهنده رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی را افزایش داده و در جذب دانشجویان خارجی توانسته بسیار موفق عمل نماید .

از جذابیت های این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی تحصیل در چین به زبان انگلیسی است، اما چنانچه قصد تحصیل به زبان چینی را دارید ابتدا باید در آزمونی به نام Chinese proficiency test شرکت کرده و پس از قبولی در دانشگاه ثبت نام نمایید .

هر دانشگاه این کشور شرایط متفاوتی در پذیرش دانشجو دارد اما هزینه کم تحصیل و البته روند آسان قبولی در دانشگاه بسیاری از ساکنین کشورهای آسیا را علاقه مند به زندگی و حتی اخذ اقامت این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی می نماید . با توجه به رشته تحصیل در چین برخی از دانشجویان باید آزمون ورودی را برای رسیدن به پذیرش در دانشگاه دلخواهشان پشت سر بگذارند .

آشنایی با شهر ووهان چین

ووهان یکی از شهرهای اصلی کشور چین است که به عنوان مرکز استان هوبئی معرفی شده و با وجود ظاهری مدرن تاریخی 3500 ساله دارد . این شهر که ادغامی از سه شهر قدیمی است به دلیل قرار گرفتن در مرکز چین یک شهر ترانزیتی با اهمیت حمل و نقل بالاست که به تمامی شهرهای این کشور دسترسی آسان دارد .

مکان های دیدنی بسیاری در سطح شهر وجود دارند که از مهم ترینشان می توان به معابد تاریخی اشاره کرد که قدمت های دیرینه دارند . ووهان ششمین شهر پر جمعیت در چین است که بیش از ده میلیون نفر در آن سکونت داشته و با حومه به بیش از بیست میلیون نفر می رسد .

از مهم ترین مراکز اصلی در این شهر وجود مدارس ، آموزشگاه ها و البته دانشگاه های برتر است که سالیانه افراد داخلی و خارجی زیادی را به سکونت در این شهر می کشاند . دانشگاه اصلی این شهر که ووهان نیز نام دارد از پنج دانشگاه برتر چین شناخته می شود . تحصیل در شهر ووهان چین برای دانشجویان بین المللی شناخته شده است .

زندگی دانشجویی در شهر ووهان چین

زندگی دانشجویی در شهر ووهان چین

در هر یک از شهرهای کشور چین به دلیل جمعیت بالا دانشگاه ها و مراکز تحصیلی متعددی را می توان یافت که با توجه به نیازهای جامعه آماده پذیرش داوطلبان در رشته ها و مقاطع مختلف هستند . اما جهت انتخاب یک شهر تنها ملاک دانشگاه موردنظر نبوده و دانشجویان فاکتورهای مختلفی را برای انتخاب محل سکونت و تحصیل خود در نظر دارند . میزان امکانات رفاهی و هزینه هایی که هر شهر برای دانشجویان در بر دارد از مهم ترین عوامل موثر در انتخاب شهر مقصد است .

دانشجویان همواره به دنبال انتخاب شهری هستند که بتوانند با حداقل مخارج ، زندگی با سطح رفاه مناسبی را تجربه نموده و از امکانات مورد نیاز خود بهره مند باشند . شهر ووهان از جمله انتخاب های اول دانشجویان مهاجر به چین است که یکی از دلایل آن وجود هزینه های مناسب و البته امکانات دانشجویی در حد معقول می باشد . شهر ووهان دارای سیستم حمل و نقل بسیار خوبی ست که این امکان را به دانشجویان می دهد تا بتوانند به راحتی از تمام نقاط شهر به سمت دانشگاه و یا محل سکونت خود جابه جا شوند .

دانشگاه ووهان چین

دانشگاه ووهان مهم ترین مرکز علمی این شهر بوده و اکثر دانشجویان ساکن در این شهر مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند . دانشگاه ووهان از بهترین دانشگاه های چین است که نقش مهمی در توسعه و تکمیل سیستم آموزش دانشگاهی چین ایفا نموده است . این دانشگاه با شش دانشکده فعالیت خود را آغاز نمود و برترین بخش آن دانشکده پزشکی با به روزترین امکانات بهداشتی و درمانی ست .

این دانشگاه با بیش از دو قرن قدمت یکی از زیباترین مراکز آموزشی چین است که با شیوه معماری شرقی و غربی را به خوبی در هم آمیخته و با شعار ارتقای خود ، استقامت ، حقیقت طلبی و نوآوری به دنبال ارتقا هرچه بیشتر خود می باشد . دانشگاه ووهان دستاوردهای متعددی را در کارنامه آموزشی خود ثبت نموده و با بیش از 450 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی در سراسر جهان در ارتباط است .

رتبه بندی و جایگاه دانشگاه ووهان چین

دانشجویان در حال تحصیل در شهر ووهان چین با اعلام رضایت کامل از دوران تحصیل خود در این دانشگاه پس از اتمام یک دوره تحصیل مشتاق به ادامه بوده و تا دوره دکترا موفق به پذیرش می شوند . طبق رتبه بندی های جهانی این دانشگاه همواره رتبه 250 تا 300 را داشته و در میان ده دانشگاه برتر کشور چین قرار گرفته است . هزینه تحصیل در این دانشگاه به صورت متوسط 32 دلار در سال است و هزینه های زندگی در این شهر را به طور جداگانه باید درنظر گرفت .

پذیرش در دانشگاه ووهان چین

محبوب ترین بخش این دانشگاه مربوط به دانشکده پزشکی ست که دانشجویان خارجی زیادی که به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین و اخذ پذیرش آن هستند می توانند این دانشگاه را انتخاب کنند . امکان تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و چینی در این دو رشته وجود دارد .

پذیرش در دانشگاه ووهان چین

دانشجویانی که قصد پذیرش در این دانشگاه را دارند باید مدارک لازم را به طور کامل ارائه نموده و درخواست پذیرش به دانشگاه ارسال نمایند . تنها دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی باید یک آزمون ورودی را برای رسیدن به رشته دلخواه خود را پشت سربگذارند . معمولا دانشگاه با انجام یک مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی با قبولی دانشجویان موافقت می نمایند .

نقش زبان چینی

تمام کسانی که تحصیل در شهر ووهان چین را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند باید به زبان چینی تا حد قابل توجهی تسلط یابند . این زبان به عنوان ابتدایی ترین نیاز زندگی در کشور چین و تمامی شهرها برای هر فرد مهاجر ضروری بوده و از همان ابتدای ورود به این شهر به نیاز به آن احساس خواهد شد . اگرچه امکان تحصیل در مراکز آموزشی این شهر به زبان انگلیسی وجود دارد اما زبان چینی در دوره تحصیلی و دانشگاه نیز مورد نیاز دانشجو بوده و کسانی که این زبان را باری تحصیل انتخاب نمایند متحمل شهریه کمتر نیز خواهند شد .

موسسه مهر آفرین رجبی با داشتن کادری مجرب در کلیه امور مهاجرتی در دو شهر تهران و شیراز راهنمای تحصیل در شهر ووهان چین بوده و علاوه بر تحصیل تمامی مسیرهای مهاجرت به این کشور را در اختیارتان قرار داده و به راحتی شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین را برایتان فراهم می سازد .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه