مهاجرت به چین

مهاجرت به چین سرزمین فرهنگ و تمدن با فرصت های شغلی بسیار متنوع و دانشگاه های معتبر و رتبه های عالی در جهان، می تواند بسیار جذاب باشد؛ دومین اقتصاد بزرگ جهان، قطعاً به شما امکانات بی شماری ارائه می دهد تا رشد و پیشرفت کنید. اما آیا آماده یادگیری زبان سخت ماندارین هم هستید؟!

مهاجرت به چین

مشاور مهاجرتی

مهاجرت به چین از طریق ازدواج به فرد خارجی حق دریافت ویزای L را می دهد و برای دریافت این ویزا لازم است است که گواهی ازدواج ، گواهی ثبت نام ، گذرنامه و سپرده ثابت را به سفارت چین ارائه داد ، این ویزا برای یک سال اعتبار دارد و در حالی که به فرد خارجی اجازه اقامت قانونی در چین را می دهد ، به وی اجازه تحصیل یا اشتغال زایی را در این مدت نمی دهد.
در نهایت پس گذشت 5 سال ازدواج و اقامت بیش از 9 ماه در سال در کشور چین ، همسر خارجی می تواند برای اخذ شهروندی این کشور اقدام نماید.

سرمایه گذاری در هر بخش در ” کاتالوگ رسمی برای هدایت صنایع سرمایه گذاری خارجی ” به حداقل 500000 دلار نیاز دارد.
سرمایه گذاری در غرب چین در هر منطقه ای برای تلاش برای کاهش فقر ، نیازمند سرمایه گذاری حداقل 500000 دلار است.
سرمایه گذاری در چین مرکزی ، به سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون دلاری نیاز دارد.
سرمایه گذاری در چین ( خارج از مناطق فوق ) ، نیاز به سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلاری دارد.

مدت اعتبار اجازه اشتغال اتباع خارجی برای بار اول یک سال می باشد و در صورتی که مدت استخدام فارغ التحصیلان خارجی به پایان برسد و کارفرما بخواهد که وی به کارش ادامه دهد می تواند پس از تکمیل مراحل آزمون و تایید به کار خود ادامه دهد و طبق مقررات این دوره نباید از 5 سال تجاوز کند.

با ثبت شرکت در مناطقی که دولت نیاز به سرمایه گذار دارد و با استخدام نیروی کار چینی ، متقاضی می تواند اقامت یک ساله دریافت کند ، سپس پس از پایان یک سال می تواند این اقامت را تا سه سال تمدید و در نهایت پس از سه سال برای درخواست اقامت دائم اقدام نماید.

چین یک غول مالی مدرن با ریشه های سنتی عمیق ، پر از تنوع اقتصادی ، فرهنگی و جغرافیایی است که آن را به مکانی جذاب برای مهاجرت تبدیل می کند و با زبان پیچیده و بسیاری از قوانین نانوشته اجتماعی ، به وارد کردن شوک فرهنگی شهرت دارد.

مهاجرت به چین را ممکن است برای کار ، تحصیل یا صرفا برای امتحان زندگی جدیدی انتخاب کرده باشید ، شرکت مهاجرتی رجبی، آماده ارائه خدمات بین المللی سریع و قابل اعتماد برای سهولت در کل فرآیند مهاجرت است.

در این بخش از مقاله ، توجه شما را به ویدئو و پادکستی که روناک ، از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه داده است ، جلب می کنیم ، در این ویدئو و قایل صوتی ، که زمانی در حدود دو دقیقه و نیم دارد مهمترین موضوعات و راه های مهاجرت به چین بیان شده است ؛ ضمناً می توانید فایل پادکست را دانلود کنید تا در زمانهای دیگر هم بتوانید به آن گوش دهید یا برای دوستانتان ارسال نمایید.

پادکست مهاجرت به چین

نمایش ویدیو درباره کاور مهاجرت به چین

روش های قانونی مهاجرت به چین

از آنجایی‌ که کشور چین یکی از بزرگترین و قدرتمند ترین کشورهای جهان است و دارای رشد اقتصادی بالا و توسعه بی ‌نظیر در حوزه کشاورزی و آموزشی است ، مهاجران زیادی را برای زندگی در این کشور علاقه مند ساخته است و البته هزینه های پایین زندگی و هم‌ گام بودن آن با تکنولوژی های روز دنیا و جاذبه ‌های گردشگری فوق ‌العاده این کشور نیز بر محبوبیت آن در بین مهاجران افزوده است.

همه افرادی که قصد مهاجرت به چین را دارند از نظر قانونی به ویزا نیاز خواهند داشت که بسته به اهداف و شرایط متقاضی ویزاهای متعددی برای این کشور موجود است و برای هر یک نیز باید شرایط و اسناد مختلفی ارائه داد.

با توجه به روش های مختلف مهاجرت به چین، پناهندگی به این کشور اصلا توصیه نمیشود زیرا پناهندگی یکی از روش های نامناسب و پر خطر برای مهاجرت می باشد و موسسه مهاجرتی رجبی با داشتن سابقه ای پربار در امر مهاجرت، به هیچ وجه این روش را پیشنهاد نمی نماید و هیچگونه خدمات و مشاوره ای نیز در این زمینه ندارد زیرا اشخاصی که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت می کنند معمولا با خطرات و موانع بسیاری مانند درگیری با قاچاقچان انسان ، درگیری با پلیس های مرزی ، حملات و خطرات احتمالی در راه هایی مانند جنگل و دریا مواجه می شوند.

به طور کلی روش های قانونی مهاجرت به چین از طریق تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و ازدواج تحت امکان پذیر است که در ادامه هر کدام توضیح داده شده است.

مقاله روش های قانونی مهاجرت، می تواند راهنمای خوبی برای تشخیص شیوه های امن برای مهاجرت باشد.

اخذ اقامت چین از طریق تحصیل

برای اخذ اقامت چین از طریق تحصیل، فارغ التحصیلان خارجی ملزم به داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر از یکی از دانشگاه های چین هستند و می توانند بلافاصله برای ویزای کار یک ساله درخواست دهند.

برای درخواست ویزای کار یک ساله ، دانشجویان خارجی باید کار تضمینی با یک شرکت چینی در زمینه ای داشته باشند که با مدرک آنها مطابقت داشته و نیازهای مهارت های مورد نیاز چین را برآورده می سازد و حقوقی متناسب با استانداردهای بازار دریافت کرده و بالای 18 سال سن داشته و معدل B ( 80 % ) یا بالاتر داشته و فاقد سابقه کیفری باشند.

مدت اعتبار اجازه اشتغال اتباع خارجی برای بار اول یک سال می باشد و در صورتی که مدت استخدام فارغ التحصیلان خارجی به پایان برسد و کارفرما بخواهد که وی به کارش ادامه دهد می تواند پس از تکمیل مراحل آزمون و تایید به کار خود ادامه دهد و طبق مقررات این دوره نباید از 5 سال تجاوز کند.

اگر پس از تحصیل در چین ، قصد دارید در این کشور بمانید و زندگی کنید ، باید اطلاعات خوبی در خصوص شهر های چین و هزینه های زندگی در هر کدام داشته باشید که می توانید این اطلاعات را از کارشناسان ما بپرسید و یا به انتهای مقاله مراجعه کرده و مقالات مرتبط با این موضوع را انتخاب و مطالعه نمایید.

همچنین دعوت می کنیم عنوان تحصیل در چین را هم مرور کرده تا با جزئیات بیشتری از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور، آشنا شوید.

اخذ اقامت چین از طریق تحصیل

اخذ اقامت چین از طریق کار

قبل از اینکه متقاضیان بتوانند برای ویزای کار چین ( ویزای Z ) در سفارت چین درخواست دهند ، ابتدا باید نامه اطلاع رسانی برای مجوز کار خارجی را دریافت کنند که نامه رسمی مقامات چینی است ، این نامه بیان می کند که متقاضی برای مهاجرت به چین از طریق کار تایید شده است.

لازم به توضیح است چین فقط به بعضی از مشاغل در موقعیت های خاص گرین کارت و اقامت دائم می دهد ، برای دریافت این دعوت نامه ، کارفرمای چینی باید ابتدا با ارائه مدارک مورد نیاز به یک اداره کار محلی درخواست دهد و تقریبا 3 – 4 هفته طول کشید تا نامه دریافت شود ، سپس متقاضیان می توانند برای ویزای کار به سفارت چین در کشور خود درخواست دهند.

پس از دریافت ویزا کار و سفر به چین ، باید گواهی کار نیز اخذ شود و مجددا کارفرمای چینی می تواند به دریافت آن کمک کند و در نهایت برای اخذ اقامت چین از طریق کار ، نیروی کار باید شخصا با همراه داشتن اسناد زیر به اداره محلی خروجی مراجعه کند :

 • پاسپورت
 • فرم ثبت نام مسکن پلیس
 • فرم های درخواست اجازه اقامت
 • عکس شناسنامه
 • اصل گواهی کار
 • سایر مدارک مربوط به شرکت

با توجه به تعدد ویزای کار چین و مقرارت مختلف در این رابطه توصیه می شود مقاله کار در چین از موسسه مهاجرتی رجبی را نیز مطالعه فرمایید.

اخذ اقامت چین از طریق کار

شرایط مجوز اقامت دائم برای نیروی کار در چین

کسانی که به مدت 4 سال به طور مداوم در چین کار کنند و درآمد سالانه ( قبل از کسر مالیات ) بیش از 600000 یوان داشته و مالیات شخصی سالانه بیش از 120000 یوان پرداخت کنند و در این 4 سال هر سال حداقل 6 ماه در چین اقامت داشته باشند ، با توصیه کارفرمای خود می توانند برای اقامت دائم چین درخواست دهند و همسر خارجی و فرزندان مجرد زیر 18 سال از متقاضیان فوق می توانند با هم برای اقامت دائم اقدام کنند.

شرایط اجازه اقامت دائم برای کارکنان ارشد و حرفه ای در چین

شرایط اجازه اقامت دائم برای کارکنان ارشد و حرفه ای در چین

متقاضیانی که در 5 نوع سازمان زیر شاغل باشند و سمت های رئیس ، نایب رئیس ، مدیر کل ، قائم مقام مدیر کل و یا دارای عناوین دانشیار ، دانشیار پژوهشگر و بالاتر بوده و به صورت متوالی فعالیت داشته باشند ، واجد شرایط اقامت دائم پس از 4  سال ( اقامت در چین حداقل 3 سال ) هستند.

مؤسسات تحقیقاتی شورای ایالتی یا دولت مردمی شهرداری شانگهای یا مؤسسات عمومی با مدیریت یا وظایف اداری.

 • دانشگاه های اصلی
 • مؤسساتی که وظیفه پروژه های کلیدی ملی یا پروژه های بزرگ علمی و فناوری را بر عهده می گیرند
 • شرکت‌های با فناوری پیشرفته ، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی ، شرکت‌های فناوری پیشرفته سرمایه‌گذاری شده خارجی ، یا شرکت‌های صادرات محصول با سرمایه‌گذاری خارجی.
 • شرکت‌ها و مؤسساتی مانند آزمایشگاه ‌های ملی ، آزمایشگاه‌ های اصلی ملی ، آزمایشگاه ‌های ملی مهندسی ، مراکز تحقیقاتی مهندسی ملی ، مراکز فناوری شرکت معتبر ملی ، مراکز تحقیقات فناوری مهندسی ملی ، یا مراکز تحقیق و توسعه با بودجه خارجی.

همسر خارجی و فرزندان مجرد زیر 18 سال متقاضیان خارجی فوق نیز می توانند با هم برای اقامت دائم اقدام کنند.

اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

طبق قوانین مهاجرت به چین ، افراد خارجی که به دنبال گرین کارت و اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری هستند باید سرمایه گذاری مستقیمی در این کشور انجام دهند که منجر به ” عملیات پایدار ” شود ، سطح سرمایه گذاری مورد نیاز برای دریافت گرین کارت بر اساس صنعت و منطقه عمومی که پول در آن سرمایه گذاری شده است متفاوت و به شرح زیر است :

سرمایه گذاری در هر بخش در ” کاتالوگ رسمی برای هدایت صنایع سرمایه گذاری خارجی ” به حداقل 500000 دلار نیاز دارد ، برای مثال تولید در طیف وسیعی از بخش‌ها تشویق می‌شود ، اما خدمات مبتنی بر آب و برق محدود شده‌اند ( مانند آب و مخابرات ) و سرمایه گذاری خارجی در تولید در بخش های حفاظت شده مانند چای سبز و داروهای چینی معمولا مجاز نیست.

 • سرمایه گذاری در غرب چین در هر منطقه ای برای تلاش برای کاهش فقر ، نیازمند سرمایه گذاری حداقل 500000 دلار است.
 • سرمایه گذاری در چین مرکزی ، به سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون دلاری نیاز دارد.
 • سرمایه گذاری در چین ( خارج از مناطق فوق ) ، نیاز به سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلاری دارد.

اگر به دنبال سرمایه گذاری برای اخذ اقامت دائم هستید ، کلیه اطلاعات جامع را می توانید در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین بیابید و یا با تماس تلفنی با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اطلاعات لازم را کسب کنید.

اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

اقامت چین با ثبت شرکت

آیا اقامت چین با ثبت شرکت امکان پذیر است؟ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود و نیاز است تا سرمایه گذار با ارائه بیزینس پلن و سرمایه گذاری پایدار به مدت سه سال داشته باشد و مالیات های خود را به موقع پرداخت نماید.

با ثبت شرکت در مناطقی که دولت نیاز به سرمایه گذار دارد و با استخدام نیروی کار چینی ، متقاضی می تواند اقامت یک ساله دریافت کند ، سپس پس از پایان یک سال می تواند این اقامت را تا سه سال تمدید و در نهایت پس از سه سال برای درخواست اقامت دائم اقدام نماید.

اقامت چین با ثبت شرکت

اقامت چین از طریق ازدواج

اقامت چین از طریق ازدواج به فرد خارجی حق دریافت ویزای L را می دهد و برای دریافت این ویزا لازم است است که گواهی ازدواج ، گواهی ثبت نام ، گذرنامه و سپرده ثابت را به سفارت چین ارائه داد ، این ویزا برای یک سال اعتبار دارد و در حالی که به فرد خارجی اجازه اقامت قانونی در چین را می دهد ، به وی اجازه تحصیل یا اشتغال زایی را در این مدت نمی دهد.

لازم به ذکر است که اگر گواهی ازدواج در خارج از چین صادر شده باشد ، تأییدیه از سفارت و یا سرکنسولگری چین مورد نیاز است که اعتبار آن حداکثر 6 ماه است.

گواهی درآمد ثابت نیز می تواند گواهی سپرده متقاضی یا همسرش در بانک های چین با مبلغ مشخصی از یوان باشد که باید توسط دفتر اسناد رسمی در صورتی که ودیعه به نام همسر متقاضی باشد ، محضری و ارائه شود.

در مورد اینکه چقدر پول باید در حساب باشد ، از شهری به شهر دیگر متفاوت است ، به عنوان مثال درگوانگژو ، پکن یا برخی از شهرهای دورافتاده در شمال غربی چین ، به عنوان مثال شیان ، 100000 یوان خوب خواهد بود ولی سپرده در شانگهای نباید کمتر از 200000 یوان باشد.

در نهایت پس گذشت 5 سال از ازدواج و اقامت بیش از 9 ماه در سال در کشور چین ، همسر خارجی می تواند برای اخذ شهروندی این کشور اقدام نماید.

اقامت چین از طریق ازدواج
وکیل مهاجرت به چین

وکیل مهاجرت به چین

مهاجرت به خارج از کشور مستلزم ارائه درخواست های دقیق به دولت آن کشور است که علاوه بر پیچیده ‌تر شدن مسائل ، مقررات مهاجرت اغلب تغییر می‌کند.

لذا با کمک یک وکیل با تجربه ، افرادی که واجد شرایط هستند می توانند با موفقیت اقامت دائم و در نهایت شهروندی دریافت کنند و در این راستا کشور های مهاجر پذیری همانند آمریکا ، نیوزلند ، استرالیا و کانادا اقدام به آموزش وکلایی در زمینه تخصصی مهاجرت نموده اند.

اما متاسفانه کشور هایی همچون چین فاقد وکلای آموزش داده شده در امور مربوط به مهاجرت هستند و عناوینی که به عنوان وکیل مهاجرت به چین شنیده می شود ، مشاوران مهاجرتی متخصص در امور مهاجرت می باشند که فرق عمده این دو در این است که یک وکیل مهاجرت دارای حق قانونی برای حضور در دادگاه ها برای رسیدگی به اموری همچون پناهندگی و غیره را برای مهاجران خواهد داشت و در کنار چنین پرونده هایی می تواند توصیه های مهاجرتی برای گرفتن اقامت دائم را به موکلین خود متناسب با وضعیتشان ارائه دهند.

سری بزنید به مقاله وکیل امور مهاجرت کیست؟ تا بدانید چه کسانی می توانند وکالت پرونده مهاجرتی شما را عهده دار شوند.

مهاجرت به چین

موسسه مهاجرتی به چین

شرایط مهاجرت در چین از استانی به استان دیگر یا شهر به شهر متفاوت است و شهرهایی مانند شانگهای و پکن سیاست های اضافی را اتخاذ کرده که معیارهای واجد شرایط را گسترش داده و برخی از مناطق نیز اقدامات اضافی را برای ساده کردن شرایط و روند درخواست برای اقامت لحاظ نموده اند.

لذا بهره بردن از راهنمایی های یک موسسه مهاجرتی به چین با توجه به تنوع قوانین موجود برای مهاجرت به این کشور می تواند بسیار کمک کننده باشد.

موسسه مهاجرتی رجبی با داشتن دو شعبه در شهر های تهران و شیراز به طور منحصر به فرد واجد شرایط بودن متقاضیان برای مهاجرت به چین را ارزیابی می کند و آن ها را در فرآیند پیچیده صدور روادید و آماده سازی اسناد مورد نیاز راهنمایی می نماید ، توصیه ما به شما تحقیق و مطالعه بسیار ، پیش از هر تصمیم مهمی مانند مهاجرت است ؛ اگر به هر دلیلی می خواهید به چین مهاجرت کنید ، اطلاعات به روز و کاملی نیاز دارید ، پیشنهاد میکنیم مقاله  اطلاعات کشور چین را نیز بخوانید و اطلاعات کلی خود را افزایش دهید ، در مقاله لینک شده از ساختار سیاسی چین تا آب و هوای این کشور را شرح داده ایم ؛ روش های حمل و نقل ، بهترین فرودگاه ها و حتی اختلاف ساعت چین و ایران! مطالعه مقاله را از دست ندهید.

چین، سرزمین ناشناخته هاست اما اطلاعاتِ مقالات زیر می تواند آگاهی شما را بیشتر کند!

2 دیدگاه در “مهاجرت به چین

 1. مهاجرت به چین amir aaa گفت:

  سلام، وقتتون بخیر، میخواستم بدونم که سفارت چین وبسایتی برای پشتیبانی غیر حضوری هم داره ؟
  و اینکه جهت مهاجرت کاری به چین ، افرادی که دارای مدرک تحصیلی منطبق با تخصصشون نداشته باشن راهی برای مهاجرت کاری وجود داره؟
  من مهندس نرم افزار هستم اما تحصیلات آکادمیک که مدرک دانشگاهی بهم بدن ندارم

  1. مهاجرت به چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله از طریق سایت سفارت می توانید پیگیری و اطلاعات اولیه را کسب کنید در ضمن کشور چین به نیروی کار احتیاج ندارد و شما در صورتی که کارفرما داشته باشید که از شما برای شروع کار دعوت به همکاری کند می توانید برای ویزای کاری اقدام کنید و نداشتن مدرک تحصیلی درصورتی که از نظر کارفرما مهم نباشد و صرف تخصصی که دارید می توانند باشما قرارداد ببندند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (43 امتیاز)
منو
خانه