تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان به دلیل سطح بالای آموزشی ، وجود دانشگاه هایی با رنکینگ بالای جهانی و ارائه بهترین امکانات تحصیلی ، آرزوی بسیاری از جویندگان دانش است و به همین دلیل متقاضیان برای اخذ پذیرش به رقابت سختی با یکدیگر می پردازند.

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تحصیل در انگلستان را بررسی کرده و شرایط لازم برای تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در این کشور را بیان خواهند کرد.

بسیاری از والدینی که سرمایه خوبی برای زندگی دارند خود را مسئول فراهم کردن آینده ای بهتر برای فرزندانشان می دانند ، به همین دلیل به دنبال کشوری مناسب هستند که از ابتدای سن تحصیل بتوانند تحصیل در خارج از کشور را برای فرزندشان فراهم کرده و آینده شغلی و زندگی مناسبی را برای فرزند خود بسازند.

اغلب کشور ها شرایط دانشگاهی مناسبی برای جذب دانشجویان بین المللی ایجاد کرده اند اما امکان تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال در هر کشوری به راحتی فراهم نمی باشد ؛ انگلستان از معدود کشور هایی است که از دیرباز قانون تحصیل دانش آموزان بین المللی را در برنامه آموزشی خود داشته و هنوز از آن پیروی می کند.

چنانجه قصد دارید فرزندان خود را از دوران مدرسه به خارج از کشور بفرستید ، کانادا هم قوانین جذابی برای همراهی والدین با کودکان دارد ، در مقاله تحصیل در کانادا این موارد را توضیح داده ایم.

تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

انگلیس در بسیاری از زمینه های آموزشی از جمله مهندسی ، علوم ، هنر و طراحی ، تجارت و مدیریت ، حقوق و امور مالی یک رهبر جهانی است ؛ شهرت و میراث انگلستان به عنوان یک مرکز جهانی برای تحقیقات علمی ، آن را به عنوان یک آهنربا برای بهترین متفکران جهان تبدیل کرده است.

این کشور سالانه بیش از 600000 دانشجوی بین المللی را در برنامه های مختلف تحصیلی از دوره های زبان گرفته تا برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری جذب خود می کند ، بنابراین به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما می توانید از بین رشته های تحصیلی مختلف که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید و برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کنید.

مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلستان

 • تصمیم گیری در مورد کالج یا دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر
 • ثبت نام و درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • پذیرش درخواست از دانشگاه
 • تامین هزینه تحصیل وزندگی در انگلستان
 • درخواست ویزای دانشجویی
 • تدارک برای اقامت در انگلستان به عنوان دانشجو.

شرایط پذیرش از دانشگاه های انگلستان

هر برنامه تحصیلی در انگلستان شرایط خود را برای پذیرش دارد ، به طوری که آن ها تفاوت زیادی با هم دارند ، اکثر برنامه های تحصیلی در انگلستان نیاز به دانشجویانی دارند که دارای سطوح A هستند و نمرات خاصی را کسب کرده اند ، به عنوان مثال نمره ۴ B یا نمرات معادل در BTEC یا GNVQ مورد نیاز است.

بنابراین در دوره های مختلف دانشگاه الزامات مختلفی وجود دارد و دانشگاه ها به طور کلی ممکن است الزامات خاصی برای همه دانشجویان داشته باشند.

به عنوان مثال دانشگاه های آکسفورد و کمبریج معمولا همه متقاضیان را برای شرکت در مصاحبه دعوت می کنند ، در حالی که دانشگاه های دیگر این کار را انجام نمی دهند ، بنابراین شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان متفاوت است و قبل از اقدام برای پذیرش باید این الزامات را بررسی کرد.

برای برخی رشته های تحصیلی ، به ویژه در زمینه علوم نیاز های خاصی وجود دارد و معمولا دارای آزمون ورودی هستند ، رقابت برای پذیرش دانشگاه آکسفورد بسیار شدید است.

باید توجه داشت که نتایج آزمون ورودی فقط بخشی از پذیرش در دانشگاه های انگلستان است بنابراین حتی بهترین نمرات در آزمون های ورودی تضمینی برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان نیست.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

برای رشته های مختلف نظیر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان این کار از طریق خدمات پذیرش دانشگاه و کالج ها ( UCAS ) انجام می شود که تمامی برنامه های پذیرش دانشگاه را در انگلستان پردازش می کند.

شما باید از طریق UCAS درخواست کنید و مهلت درخواست از این برنامه به شرح زیر است :

 • یکم سپتامبر برنامه های کاربردی برای سال آینده باز می شود
 • پانزدهم ژانویه ، مهلت درخواست برای شهروندان اتحادیه اروپا است
 • سی ام ژوئن مهلت درخواست اصلی است
 • سی ام ژوئن تا ۳۰ سپتامبر فرایند clearing است

حتما درخواست خود را در اسرع وقت انجام دهید زیرا ظرفیت محبوب ترین رشته های تحصیلی به سرعت تکمیل می شود ، متقاضیانی که نمرات کافی را به دست نیاورده اند ، اغلب مجبور به جستجوی دانشگاه دیگری می شوند و این فرآیند clearing نامیده می شود.

آزمون های معتبر برای ارزیابی دانش زبانی جهت تحصیل در انگلستان

برای اکثر دانشگاه ها و دوره ها ، سطح درک و صلاحیت شما در زبان انگلیسی ، برای پذیرش شما در برنامه های تحصیلی امری مهم خواهد بود البته شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در زمینه دانش زبان کمی متفاوت است ؛ شما باید مطمئن شوید که سطح خوبی از درک زبان انگلیسی دارید و می توانید با استفاده از یکی از آزمون های بین المللی زیر این صلاحیت را نشان دهید :

 • TOEFL آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی
 • IELTS سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی
 • UCLES آزمون سندیکا دانشگاه کمبریج

سیستم آموزشی انگلستان

سیستم آموزشی انگلستان به دلیل کیفیت و استاندارد های بالای خود شهرت جهانی دارد ؛ به طور کلی سیستم آموزش این کشور دارای پنج مرحله آموزش است که شامل پیش دبستانی ، ابتدایی ، تحصیلات متوسطه ، آموزش بیشتر (FE) و آموزش عالی (HE) می باشد.

سیستم آموزشی انگلستان

انگلیسی ها از سه سالگی وارد سیستم آموزشی می شوند و حداکثر 16 سال موظف به حضور در مدرسه ( تحصیلات اجباری ) هستند ، در حالی که پس از آن به انتخاب دانش آموزان بستگی دارد.

سیستم آموزشی انگلیس مشهور در جهان است و در نتیجه محبوب ترین برنامه درسی در مدارس بین المللی انگلیسی زبان در سراسر جهان را ارائه می دهد ، رقابت برای ورود به بهترین مدارس و موسسه های آموزش عالی این کشور شدید است.

سیستم تضمین کیفیت

عامل منحصر به فرد سیستم آموزشی در انگلیس آژانس تضمین کیفیت (QAA) آن است ، این یک نهاد مستقل است که دانشگاه ها و کالج های کشور را از طریق ممیزی و بازبینی منظم ارزیابی و مقایسه می کند ، همچنین بهترین شیوه های آموزش را شناسایی می کند و برای زمینه های بهبود بازخورد می دهد ، این سیستم اطمینان می دهد که دانش آموزان به بهترین کیفیت آموزش دسترسی دارند.

همه گزارش های بررسی عمومی هستند و در وب سایت QAA می توان به آنها دسترسی داشت ؛ با این حال ، توجه داشته باشید که موسسات خصوصی توسط QAA مورد ارزیابی قرار نمی گیرند.

مسئولیت سیستم آموزشی در انگلستان

مسئولیت کلی سیستم آموزشی در انگلیس با وزارت آموزش و پرورش دولت انگلستان (DfE) است ، بر خلاف اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی ، انگلیس دولت تحول یافته خود را ندارد.

والدین وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند كه كودكان در سن مدرسه اجباری ، آموزش كامل و كارآمد متناسب با سن ، توانایی ، استعداد و هر نوع نیاز خاص آموزشی را دریافت کنند ، این می تواند با حضور منظم در مدرسه یا غیره باشد.

اگرچه تحصیلات اجباری است ، اما مدرسه اینگونه نیست و والدین ممکن است بدون درخواست تأیید ، فرزندشان را در خانه آموزش دهند.

همچنین یک فرد جوان بالای 16 سال لازم است که تا 18 سالگی در یکی از موارد زیر شرکت کند:

 • آموزش تمام وقت
 • کارآموزی یا دوره کارآموزی
 • حداقل 20 ساعت در هفته کار یا داوطلبانه در حالی که در آموزش نیمه وقت یا آموزش هستید.

مقامات محلی (LA) باید به کودکان فاقد تحصیل کمک کنند تا دوباره وارد آموزش شوند ، آنها همچنین باید مشارکت در آموزش و پرورش نوجوانان 16 و 17 ساله را ارتقا دهند و افرادی را که در آموزش ، استخدام یا آموزش نیستند (NEET) شناسایی کنند.

تحصیلات عالی در انگلستان

تحصیلات عالی در انگلیس به عنوان دوره کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی دسته بندی می شود ، تحصیل در دوره کارشناسی منجر به “درجه اول” می شود که به طور کلی دارای مدرک لیسانس است ، برنامه های تحصیلات تکمیلی پس از کسب مدرک کارشناسی منجر به مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا می شوند.

مقطع کارشناسی در انگلستان

دوره های کارشناسی برای کمک به دانش آموزان در مواجهه با دنیای کاملا جدید پس از مدرسه طراحی شده است و درک کاملی از یک موضوع مورد علاقه را ارائه می کند ، دانشگاه های انگلستان دوره های مختلفی را در زمینه علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، هنر ، طراحی ، تجارت ، تجارت ، فناوری ، علوم و سایر موارد ارائه می دهند.

مدرک لیسانس را می توان به عنوان مدرک “افتخار” یا ” پاس” اهدا کرد ، این نشان دهنده نوع برنامه دنبال شده ، بار دوره مورد نیاز برای اخذ مدرک و درصد نمره نهایی کسب شده است ؛ برای تکمیل هر دو مدرک معمولا زمان یکسانی لازم است ، اما برنامه افتخاری “بار مطالعه بالاتر و امتحانات بیشتر” دارد.

برنامه های حرفه ای در زمینه هایی مانند پزشکی ، دامپزشکی ، دندانپزشکی و معماری معمولا پنج یا شش سال تحصیل طول می کشد ، لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی معادل اولین مدرک حرفه ای پزشکی در ایالات متحده است و دارنده را قادر می سازد به عنوان یک پزشک کار کند.

سطح موفقیت دانش آموز با کلاس به دست آمده تعیین می شود ، دانشجویان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد معمولا به یک مدرک کارشناسی با درجه عالی در کلاس اول یا درجه دوم نیاز دارند.

تحصیلات تکمیلی در انگلستان

دوره های تحصیلات تکمیلی تخصصی تر هستند و شامل مطالعه عمیق می شوند ، بیشتر دوره های کارشناسی ارشد یک سال طول می کشد ، به این معنی که شما می توانید سریع تر از همتایان خود که در کشور های دیگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند ، مشغول به کار بشوید ؛ دوره های زیادی برای انتخاب وجود دارد که شامل دوره های تخصصی است که در صنعت بسیار ارزشمند هستند.

برنامه های کارشناسی ارشد را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد ، یک نوع مدرک کارشناسی ارشد را می توان با تمرکز بر دوره (کارشناسی ارشد آموزش محور ) یا با نیاز به مقاله نهایی ( کارشناسی ارشد پژوهش محور) مشخص کرد.

این برنامه ها به طور معمول یک سال طول می کشند و به مدرک هایی مانند مدرک کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد علوم و بازرگانی ختم می شوند ، نوع دیگر مدرک کارشناسی ارشد ، استاد فلسفه (MPhil) است ، این برنامه دو ساله است و یک مدرک تحقیقاتی است.

دانشجویان معمولا پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد وارد دوره های دکترا می شوند ، اگرچه ورود به چنین برنامه هایی با مدرک کارشناسی و سپس گذراندن کلاس های اضافی امکان پذیر است ، دوره های دکترا به طور معمول سه ساله است که عمدتا شامل تحقیقاتی است که منجر به اتمام پایان نامه می شود ، مدرک تحصیلی به دست آمده دکترای فلسفه (DPhil یا PhD) است و معادل دکترای ایالات متحده است.

سال تحصیلی در انگلستان

سال تحصیلی استاندارد در انگلستان حدود ماه سپتامبر – اکتبر آغاز می شود ، آخرین مهلت درخواست برای دوره هایی که در ماه سپتامبر آغاز می شود ، به طور کلی در ژانویه قبل از آن سال است ؛ دو زمان پذیرش دیگر برای برنامه های موجود در انگلیس ژانویه و آوریل است که معمولا کمتر از میزان پذیرش ماه سپتامبر است.

برنامه های محبوب در دانشگاه های انگلستان

رشته های تحصیلی محبوب در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلستان شامل فیزیوتراپی ، حقوق ، علوم فقهی ، مدیریت ورزشی ، پزشکی و جراحی ، علوم کامپیوتر و مهندسی می باشد.

تحصیل در مدارس انگلستان

افرادی که قصد تحصیل و زندگی در انگلستان را دارند ، تحصیل در یک مدرسه یا کالج در انگلستان یک آمادگی عالی است ، دانش آموزان در انگلستان می توانند برای مدارکی که توسط دانشگاه های انگلستان شناخته شده است تحصیل کنند.

تحصیل در مدارس انگلستان

آن ها می توانند در زمینه نحوه ثبت نام در دانشگاه های انگلیس از کمک های تخصصی برخوردار شوند ، همچنین می توانند قبل از شروع تحصیل در دانشگاه های انگلستان با زندگی در این کشور آشنا شوند.

در بیشتر موارد ، كودكانی كه از خارج از كشور وارد می شوند حق تحصیل در مدارس انگلیس را دارند ، مقامات پذیرش مدارس نباید از پذیرش کودک به دلیل تابعیت یا وضعیت مهاجرت وی امتناع ورزند ، این وظیفه والدین است که بررسی کنند فرزندانشان تحت شرایط دریافت ویزا حق تحصیل در مدرسه را دارند.

تا 31 دسامبر سال 2020 ، تمام کودکان منطقه اقتصادی اروپا (‘EEA’) و کودکان ملی سوئیس طبق قانون مهاجرت انگلستان ، حق ورود به کشور برای دسترسی به مدرسه را دارند ؛ هر شهروند EEA یا سوئیس که تا 31 دسامبر سال 2020 به انگلستان برسد واجد شرایط پذیرش است و می توانند در مدارس در انگلستان تحصیل کنند.

اتباع خارجی نمی توانند از ویزای بازدید کننده 6 ماهه یا ویزای تحصیلات کوتاه مدت 6 ماهه برای ورود به انگلستان برای ثبت نام به عنوان دانش آموز در یک مدرسه استفاده کنند.

شرایط تحصیل دانش آموزان در انگلستان

والدینی که میخواهند فرزندشان را به انگلستان بفرستند باید ابتدا از یک مدرسه بین المللی در انگلستان پذیرش بگیرند ، همچنین باید هزینه های مورد نیاز برای آموزش ، محل سکونت دانش آموز و غیره را از همان ابتدا فراهم کرده و شواهد آنرا به سفارت ارائه دهند ، اگر دانش آموز مایل باشد به تنهایی برای تحصیل در انگلستان اقدام نماید ، باید حتما نامه رضایت والدین را به سفارت تحویل دهد.

اگر والدین بخواهند همراه کودک به انگلستان برود باید مسیر جداگانه ای را طی کنند ، آنها باید ویزای گاردین یا قیومیت فرزند را درخواست بدهند.

تحصیل دانش آموزان در انگلستان نیازی به تسلط کودک یا نوجوان به زبان انگلیسی ندارد زیرا در مدارس کشور انگلستان برای دانش آموزان تازه وارد کلاس های آموزش زبان ارائه می شود.

نکته قابل ذکر این است که برای هر کدام از اقدامات بالا دانش آموز یا والدین باید حداقل سه ماه قبل از شروع دوره های تحصیلی در انگلستان برای اخذ پذیرش و صدور ویزای تحصیلی اقدام نمایند ، علاوه بر ویزای گاردین که مخصوص والدین می باشد ، ویزای tier 4 child نیز باید برای کودکان و نوجوانان صادر شود که در ادامه با این ویزا آشنا خواهیم شد.

سیستم نمره دهی در مدارس انگلستان

سیستم نمره دهی در انگلستان برای تحصیلات متوسطه ، سیستم درجه بندی الفبایی (به عنوان مثال A تا F) است ، مشابه نظامی که ایالات متحده دنبال می کند ، در این زمینه A به معنای عالی / برجسته است ، B بالاتر از حد متوسط است ؛ C به معنای متوسط است ، D و E زیر متوسط است و F و هر آنچه در زیر می آید به مردودی اشاره دارد.

مدت زمان اقامت در انگلستان به عنوان دانش آموز

 • مدت اقامت شما بستگی به سن دانش آموز ، تاریخ درخواست و طول دوره تحصیلی او بستگی دارد.
 • دانش آموزان زیر 16 سال می توانند کل دوره تحصیل (حداکثر 6 سال) به علاوه 4 ماه بعد در انگلستان اقامت داشته باشند.
 • دانش آموزان 16 یا 17 سال می توانند کل دوره تحصیل (حداکثر 3 سال) به علاوه 4 ماه بعد در انگلستان اقامت داشته باشند.
مدت زمان اقامت در انگلستان به عنوان دانش آموز

مدارس بین المللی در انگلستان

لندن بهترین مدارس بین المللی انگلستان را در خود جای داده است ، اما گزینه های بسیار دیگری نیز وجود دارد ؛ بخاطر داشته باشید که مدارس بین المللی استاندارد های مشابهی را در آموزش و پرورش در سراسر جهان ارائه می دهند و این امر باعث ایجاد انتقال آسان بین مدارس می شود ، این گزینه خوبی برای خارجی هایی است که به انگلستان نقل مکان می کنند.

برای کودکان خارجی مدارس مستقل در انگلیس می توانند جایگزین بسیار خوبی برای مدارس دولتی باشند ، اگر خانواده ای در طول سال تحصیلی نقل مکان کند ، ممکن است نتواند مهلت درخواست برای مدرسه محلی مورد نظر خود را بدست آورد ؛ علاوه بر این حتی اگر آنها در یک مدرسه دولتی در حوضه مورد نظر خود بدست آورند ، کادر آموزشی همیشه نمی دانند چگونه با کودکانی برخورد کنند که با شوک فرهنگی و مانع زبانی روبرو هستند.

مدارس بین المللی که غالبا نیاز های خاص کودکان خارج از کشور را برطرف می کنند ، نیز در زمره مدارس مستقل انگلیس قرار دارند ، آنها نیازی به پیروی از برنامه درسی ملی تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش و ارائه مدرک تحصیلی مختلف ، به ویژه IGCSE و دیپلم بین المللی ندارند.

علاوه بر این مدارس بین المللی با برنامه درسی و گواهینامه های بین المللی ، چندین مدرسه کشور ثالث نیز در انگلیس وجود دارد ؛ آنها معمولا دانش آموزان از ملیت های خاص را پشتیبانی می کنند.

مزایای مدارس بین المللی برای کودکان مهاجر

مزیت اصلی مدارس بین المللی این است که مدارک بین المللی را ارائه می دهند که در بسیاری از مدارس در سراسر جهان شناخته شده است ، این برنامه های استاندارد با دستورالعمل های آموزش دولتی هر کشور مطابقت دارد اما تمرکز جهانی دارد.

دومین مزیت این است که تعداد زیاد دانش آموزان بین المللی در این مدارس به معنای درک کارکنان از نیاز های دانش آموزان خارجی است ، در انگلستان اکثر مدارس بین المللی در لندن و اطراف آن متمرکز هستند ، هزینه متوسط شهریه در یک مدرسه بین المللی در انگلیس حدود 23000 دلار است.

برنامه دیپلم بین المللی دو سال به طول می انجامد و برای دانش آموزان 16-19 ساله در سال های آخر دبیرستان است ، سیستم صلاحیت این برنامه در بسیاری از دانشگاه های جهان پذیرفته شده است.

شرایط ورود به مدارس مستقل انگلستان

برای ثبت نام در یک مدرسه مستقل در انگلستان ، باید سطح استاندارد آموزش خود را از کشور خود داشته باشید ، از شما انتظار نمی رود که مدارک رسمی را گذرانده باشید اما ممکن است از شما خواسته شود در امتحان ورودی مدرسه در رشته هایی مانند انگلیسی و ریاضیات شرکت کنید.

آزمون ورودی مشترک نیز توسط بسیاری از مدارس برای دانش آموزانی که در سن 13 سالگی وارد می شوند استفاده می شود.

تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان

در انگلستان بر اساس قانون همه کودکان پنج تا شانزده ساله باید تحصیلات تمام وقت را بگذرانند ، برای کودکان زیر پنج سال ، مهد کودک ها و پیش دبستانی های بودجه عمومی برای چند ساعت محدود در هفته در دسترس هستند.

کودکان در یازده سالگی مدرسه ابتدایی را ترک می کنند و به مدرسه متوسطه می روند ، والدین می توانند فرزندان خود را در مدارس دولتی یا خصوصی آموزش دهند ، برخلاف بخش آموزش خصوصی که مالیات در آن بسیار گران است ، همه کودکان در انگلیس بین پنج تا شانزده سال از یک مکان رایگان در یک مدرسه دولتی برخوردار می شوند.

شروع زود هنگام به این معنی است که کمتر مهلت های اصلی را از دست خواهید داد ، می توانید جستجوی خود را از طریق ابزار آنلاین مدرسه یاب شروع کنید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که کد پستی خود را تایپ کنید و به کلیه مدارس منطقه خود دسترسی خواهید داشت ، همچنین می توانید با مقامات محلی خود در انگلستان تماس گرفته و لیستی از مدارس منطقه خود را بخواهید.

در انگلستان چهار نوع اصلی از مدارس دولتی وجود دارد ، اول مدرسه اجتماعی است ، که توسط مقامات محلی اداره می شود و ارتباطات شدیدی با جامعه محلی دارد ، همچنین مدارس بنیادی و اعتماد وجود دارد ، مدارس بنیادی توسط هیئت حاکمه خود اداره می شوند که کارمندان را استخدام می کند و معیار های پذیرش را تعیین می کند ، مدارس داوطلبانه عمدتا مدارس دینی یا مذهبی هستند.

تحصیل در دبیرستان های انگلستان

در یازده سالگی ، کودکان تحصیلات متوسطه خود را آغاز می کنند ، از یازده سالگی تا چهارده سالگی ، دانش آموزان مدارس دولتی و خصوصی انگلیس طیف وسیعی از 10-15 موضوع را می خوانند که شامل انگلیسی ، ریاضیات ، علوم ، طراحی و فناوری ، فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) ، تاریخ ، جغرافیا ، زبان های خارجی مدرن ، هنر و طراحی ، موسیقی ، شهروندی و تربیت بدنی است.

البته آموزش و راهنمایی شغلی ، آموزش جنسی و روابط و آموزش مذهبی نیز ممکن است در برنامه درسی آنها گنجانده شود.

فارغ التحصیلی دوره متوسطه رده سنی چهارده تا پانزده سالگی را شامل می شود ، پس از این دوره دو ساله ، دانش آموزان در امتحانات دولتی GCSE (گواهی عمومی آموزش متوسطه) شرکت می کنند.

دانش آموزان معمولا تا ده آزمون GCSE در موضوعات مختلف ، از جمله ریاضیات و زبان انگلیسی برگزار می کنند ، پس از این امتحان ، دانش آموزان می توانند ترك تحصیل یا ادامه تحصیل را انتخاب كنند ؛ آنها ممکن است در کالج های فنی و حرفه ای ادامه دهند یا تحصیلات عالیه را در دانشگاه ادامه دهند.

بسیاری از مدارس متوسطه این فرصت را برای کودکان فراهم می کنند که برای مدت دو سال در مدرسه باقی بمانند تا در مقاطع A یا دیپلم بین المللی (IB) تحصیل کنند.

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

دانشگاه های انگلستان این شانس را برای متقاضیان فراهم نموده اند تا بتوانند در هر رشته و حرفه ای که به آن علاقه مند هستند به تحصیل مشغول شوند ، دانش آموزانی که آموزش متوسطه و تکمیلی را پشت سر گذاشته و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه ها یا مراکز آموزشی که رشته های فنی و حرفه ای را ارائه می دهند ثبت نام کنند.

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

یک مرحله قبل از پذیرش در دانشگاه ها در نظام آموزشی انگلستان وجود دارد و آن آموزش تکمیلی است ، دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند با دیپلم ۱۶ سالگی نمی توانند وارد دانشگاه های انگلستان شوند بلکه باید در دوره هایی تحت عنوان A-Level یا دوره BTEC و یا دوره های مشابه شرکت کنند.

پس از گذراندن این دوره ها دانش آموزان مجاز به ورود به دوره آموزش عالی در دانشگاه ها می باشند و می توانند در آزمون های ورودی دانشگاه برای مقطع تحصیلی کارشناسی شوند.

شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در انگلستان

شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در انگلستان بسته به رشته تحصیلی مورد علاقه و سن فرد متقاضی متفاوت است ، مثلا افرادی که سن آن ها تا 19 سال است برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان بایستی وارد کالج شوند چرا که برای تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی به مدراکی مانند A_Level یا Foundation نیاز است و دارندگان این مدارک تحصیلی مجاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های انگلستان می باشند.

متقاضیان تا سن 21 سال می توانند با مدرک دیپلم برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان درخواست دهند اما ریسک پذیرش در این سن بالا است.

تحصیل در کالج های انگلستان

دانش آموزان انگلیسی پس از گذراندن دوره متوسطه در سن 16 سالگی ، به مدت دو سال در کالج تحصیلات تکمیلی (FE) شرکت می کنند که به عنوان سال 12 و 13 سال تحصیل خود نامیده می شود ، در این مرحله دانشجویان می توانند مدارک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه را بدست آورند و یا برای ورود مستقیم به نیروی کار ، شرایط حرفه ای را دنبال کنند.

تحصیل در کالج های انگلستان

تحصیلات بیشتر معادل سال های آخر دبیرستان در ایالات متحده ، کانادا و بسیاری از مناطق دیگر جهان است ؛ کالج های تحصیلات تکمیلی ممکن است موسسات بزرگ و جامعی با بسیاری از گزینه های تحصیل باشند یا در زمینه های خاصی از مطالعه مانند کالج های هنر های تجسمی و نمایشی و کالج های کشاورزی تخصص داشته باشند.

کالج های تحصیلات تکمیلی یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی هستند که یک دوره آمادگی دانشگاه یا دوره های حرفه ای را به صورت تمام وقت یا نیمه وقت می گذرانند ، کالج ها در انگلستان نقش های مختلفی از جمله آموزش بیشتر برای نوجوانان 16-18 ساله ، آموزش حرفه ای و آموزش بزرگسالان را انجام می دهند.

اکثر کالج های انگلستان موسسات دولتی هستند ، اما کالج های خصوصی بسیاری نیز وجود دارند ، دوره ها در کالج های انگلستان یک یا دو سال طول می کشد.

دوره های GCSE در انگلستان

امتحانات GCSE توسط اکثر دانش آموزان در پایان تحصیلات اجباری مدرسه (سال 11) در انگلیس ، ولز و ایرلند شمالی انجام می شود ، GCSE یک چارچوب یکنواخت برای ارزیابی فراهم می کند ، با همه داوطلبان در همه موضوعات از A * به G درجه بندی می شود ، استفاده از GCSE اجباری نیست و به نحوه پذیرش مدارس برای ورود دانش آموزان بستگی دارد.

حدود 50 موضوع مختلف GCSE وجود دارد ، در کنار 14 GCSE حرفه ای که اخیرا برای جایگزینی GNVQ های قسمت 1 (مدارک عمومی حرفه ای ملی) معرفی شده اند ؛ هر موضوع GCSE با امتحانات رسمی یا با گذراندن دوره یا با ترکیبی از این دو ارزیابی می شود.

GCSE نشان دهنده مرحله کلیدی 4 برنامه درسی ملی است و اگرچه GCSE یک چارچوب ارزیابی یکنواخت را ارائه می دهد ، در حقیقت این دو “سطح” چارچوب ملی صلاحیت ها را نشان می دهد ؛ پایه های A تا C شرایط سطح 2 (متوسط) هستند ، در حالی که درجه های D تا G مدارک سطح 1 (پایه) هستند.

بسته به نمرات مورد انتظار ، دانش آموزان در دروس خاص برای آزمون های GCSE “عالی” یا “پایه” وارد می شوند ، دانش آموزانی که انتظار دارند نمرات A تا D را بدست آورند ، درجه بالاتری دارند و می توانند به هر نمره ای برسند ، دانش آموزانی که از پایه استفاده می کنند فقط می توانند درجه C یا پایین را بدست آورند.

شرایط ورود به دانشگاه با GCSE برای دانشجویان بین المللی

 • 8 سال تحصیل
 • آیلتس 5.0 (این در هر مدرسه متفاوت است)

مدت دوره GCSE

امتحانات GCSE پس از دوره های دو ساله تحصیل انجام می شود که طی آن دانش آموزان هر آنچه را که باید برای امتحانات خود بدانند آموزش می بینند و این همه لزوما مربوط به امتحانات نیست – در بسیاری از دروس ، دوره های دانشجویی به عنوان بخشی از نتایج GCSE ارزیابی می شود.

موضوعات انتخابی GCSE

علاوه بر پنج موضوع اجباری GCSE در انگلستان ، مدارس همچنین باید دسترسی به حداقل یک دوره را در هر چهار “حوزه استحقاقی” فراهم کنند ، آنها همچنین باید این امکان را برای دانش آموزان فراهم کنند که در صورت تمایل یک دوره را در هر چهار مورد بگذرانند ، چهار حوزه استحقاقی عبارتند از:

 • هنر (هنر و طراحی ، موسیقی ، رقص ، نمایش و هنر های رسانه ای )
 • طراحی و فناوری ( الکترونیک ، فناوری غذایی ، گرافیک ، مواد مقاوم ، سیستم ها و کنترل ، پارچه و طراحی محصول )
 • علوم انسانی (جغرافیا و تاریخ)
 • زبان خارجی مدرن (فرانسوی ، آلمانی ، اسپانیایی و غیره)

دروس اختیاری برای GCSE بین مدارس متفاوت است ، بعضی از موضوعات ممکن است محدود شده باشد و بعضی دیگر ( زبان های خاص ، مثلا آلمانی) اصلا ارائه نشوند.

دوره هایA-Level در انگلستان

Advanced Level یا A-Levels مدارک تحصیلی مبتنی بر موضوع است که دانشجویان انگلیسی 16 ساله یا بالاتر اگر می خواهند وارد دانشگاه شوند یا فقط می خواهند دانش بهتری را در یک زمینه یا شغل خاصی که در آن تحصیل می کنند باید کسب کنند.

دوره هایA-Level در انگلستان

دوره های سطح A توسط کالج های ششم فرم و کالج های آموزش بیشتر ارائه می شود ، در اصل این دو موسسه یکسان هستند با این تفاوت که کالج های تحصیلات تکمیلی جدا از دبیرستان ها کار می کنند ، طیف وسیعی از دوره ها و مدارک را ارائه می دهند ، به علاوه فضای یادگیری متفاوتی را در مقایسه با دبیرستان ها تضمین می کنند.

A-Levels به دو مرحله تقسیم می شوند:

 • سطح AS – توسط دانش آموزان 16 تا 17 ساله گرفته می شود
 • سطح A2 – توسط دانش آموزان 17 تا 18 ساله انجام می شود

در پایان هر مرحله ، شما در یک آزمون خاص شرکت می کنید ، برای جابجایی در مراحل بالای تحصیلات باید حتما این امتحانات را پشت سر بگذارید.

اساسا ، AS-Level اولین سال A-Levels است که دانش آموزان می توانند برای یک موضوع “اضافی” تحصیل کنند ، اکثر دانش آموزان در سال اول به مدرک AS می رسند بنابراین می توانند در سال دوم به طور کامل بر روی تحصیلات سطح A تمرکز کنند.

شما می توانید برای همه دروس سطح A خود شرکت کنید ، اما طبق قوانین جدید در سیستم آموزشی در انگلیس ، نمرات شما در سطح AS در کل نمره اخذ شده در پایان سطح کامل A شما حساب نمی شود.

تعداد رشته های مجاز برای گذراندن سطح A 

شما می توانید هر تعداد که می خواهید سطح A را بگذرانید ، اما از منظر آکادمیکA-Levels در مقایسه با تحصیلات دبیرستان بسیار طاقت فرسا است ؛ علاوه بر این دریافت A-Levels موفقیت کاملی نیست زیرا امتیازات شما نیز مهم است.

این نکته را در نظر داشته باشید ، علی رغم اینکه شما آزادید هر تعدادA-Level که می خواهید بگیرید ، ما به شما توصیه می کنیم فقط روی سه مورد تمرکز کنید البته اگر مطمئن هستیدکه توانایی تحمل 5 مورد را دارید می توانید برای 5 رشته اقدام کنید.

اگر در حال حاضر برنامه ای برای ثبت نام یک دانشگاه خاص در ذهن خود دارید با آنها تماس بگیرید تا اطلاعات مربوط به چند سطح A و نمره های درخواست شده را بدست آورید.

به خاطر داشته باشید که دانشگاه های انگلستان بسیار رقابتی هستند و سطح A در پذیرش شما نقش مهمی دارند ، معمولا آنها متقاضیانی را جستجو می کنند که حداقل سه سطح A با نمره برتر در موضوعات مرتبط با دوره دانشگاهی خود داشته باشند.

برای بعضی از دانش آموزان انتخاب این که کدام یک از دروس را در سطح A خود بگذرانند چالش برانگیز است ، این نگرانی مشترک برای کسانی است که هنوز در مورد آینده خود تصمیم نگرفته اند ؛ اگر می دانید قصد تحصیل در چه دانشگاهی را دارید ، انتخاب کنید مدرک سطح A در چه رشته هایی برای شما لازم است و تمام توجه خود را به آن رشته ها معطوف کنید.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید در دانشگاه زیست شناسی بخوانید می توانید زیست شناسی ، شیمی و ریاضیات را به عنوان سطح A خود بدست آورید.

نمره مورد نیاز در دوره A- level

مدارس آموزش بیشتر معیار های مختلف ورود را برای دانش آموزان احتمالی اعمال می کنند ؛ بدین ترتیب ، شرایط ورود بسته به نوع دوره شما و مدرسه ای که می خواهید به عنوان بخشی از A-Level خود در آن شرکت کنید ، تغییر می کند.

دوره Foundation در کالج ها

اگر دانشجوی بین المللی هستید که امتحانات دبیرستان خود را به پایان می رساند ، کمتر از 13 سال تحصیل کرده اید و می خواهید اولین مدرک خود را در انگلستان بگذرانید ، باید یک دوره پایه را در دانشگاه یا کالج انگلستان بخوانید.

دوره Foundation در کالج ها

دوره Foundation یک دوره آمادگی یک ساله برای دانشجویان بین المللی است که برای ورود به دوره کارشناسی دانشگاه انگلستان به زبان انگلیسی و آمادگی تحصیلی اضافی نیاز دارند.

دوره های Foundation برای افرادی است که مدرسه ای را ترک می کنند که یک برنامه درسی غیر انگلیسی را خوانده اند اما مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستند ، دوره Foundation به عنوان پلی بین مدارک فعلی شما و شرایط ورود به دانشگاه در دانشگاه های انگلیس عمل می کند و برای جبران خلا های علمی ، بهبود زبان انگلیسی و آشنایی شما با زندگی و فرهنگ انگلیس در هنگام آمادگی برای دانشگاه طراحی شده است.

انواع دوره های Foundation

دوره های Foundation می توانند شما را برای موضوعات مختلفی مانند تجارت ، امور مالی و مدیریت ، محاسبات ، حقوق ، هنر و طراحی ، مهندسی ، علوم اجتماعی ، پزشکی ، علوم و داروسازی ، رسانه ها و علوم انسانی آماده کنند.

برخی از ارائه دهندگان دوره های Foundation با دانشگاه ها مشارکت دارند و اگر دانش آموز نمرات کافی را کسب کند ، می توانند پیشرفت آن موسسه را تضمین کنند ؛ بسیاری از برنامه ها دانشجو را بر اساس دانشگاه می بینند که از وضعیت کامل دانشگاه با دسترسی کامل به کتابخانه ها ، تجهیزات و امکانات ورزشی بهره مند می شوند.

شرایط پذیرش در دوره های Foundation

برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در یک موسسه هستند ، حداقل نمره آیلتس 5.5 است ، بدون اینکه مهارتی کمتر از 5.0 باشد ؛ اگر صلاحیت رسمی زبان انگلیسی ندارید ، ممکن است لازم باشد قبل از شروع دوره پایه خود در یک دوره یا کالج زبان انگلیسی شرکت کنید ، مدارک و شرایط ورود مورد نیاز:

 • حداقل نمره آیلتس 5.5 یا معادل آن
 • گواهی دبیرستان عالی
 • رونوشت نمرات دبیرستان
 • نامه مرجع از معلم دبیرستان خود
 • انگیزه نامه
 • اسکن گذرنامه

کالج های برتر در انگلستان

 • کالج آکسفورد
 • کالج بلربیز
 • ابی کالج انگلستان
 • امپریال کالج
 • کینگز کالج

تحصیل رایگان در انگلستان

به طور کلی ، تحصیلات در هر سطح در انگلستان رایگان نیست ، اما گاهی اوقات برای دوره های انگلیسی در انگلستان ، هنگامی که برای اولین بار وارد یک دوره می شوید ، موسسه آموزشی به شما تخفیف می دهد البته این تخفیف فقط برخی از دوره ها و برخی موسسات را در بر می گیرد.

تحصیل رایگان در انگلستان

علاوه بر این مطلوب ترین گزینه برای تحصیل در انگلستان به صورت رایگان یافتن بورسیه تحصیلی است که تمام یا بخش زیادی از شهریه را پوشش دهد و گزینه بعد یافتن شغل نیمه وقت برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی است ؛ البته با تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت نیز می توان هزینه تحصیل خود را تا حدی کاهش داد.

یافتن بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در انگلستان

مانند بسیاری از کشور های دیگر ، بهترین گزینه برای تحصیل رایگان در انگلستان یافتن بورسیه تحصیلی متناسب با نیاز های شما است.

در انگلستان دانشگاه های زیادی وجود دارد که طیف گسترده ای از گزینه های بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

در حالی که دولت معمولا گزینه های بورسیه تحصیلی را فقط برای دانشجویان کشور های مشترک المنافع ارائه می دهد ، دانشگاه ها گزینه هایی را ارائه می دهند که برای اکثر دانشجویان بین المللی در دسترس است.

از دانشگاه های کوچک گرفته تا برخی از معتبرترین دانشگاه ها ، گزینه های مختلفی برای انتخاب و دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد.

از میان دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی می توان به دانشگاه آکسفورد ، دانشگاه ساسکس ، دانشگاه بریستول ، دانشگاه لندن غربی ، دانشگاه کمبریج ، دانشگاه لندن ، دانشگاه نوتینگهام و دانشگاه شفیلد هالام اشاره کرد که در بخش بورسیه های تحصیلی در انگلستان بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

توجه به این نکته ضروری است که برخی بورسیه های ارائه شده دارای شرایط خاصی هستند که همه متقاضیان نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

از طرفی برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه شفیلد بورسیه هایی ر مخصوص دانشجویان ایرانی ارائه می دهند که البته مبلغ زیادی نیست ، اما می تواند کمک کننده باشد.

کار دانشجویی برای تحصیل رایگان در انگلستان

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های انگلستان می توانند در طول تحصیل خود کار کنند که این کار ممکن است به شما کمک کند تا هزینه های خود را پرداخت کنید با شرایط و قوانین کار همزمان با تحصیل در این کشور در بخش کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

باید توجه داشت مبلغی که در کل کسب خواهید کرد ممکن است برای تأمین شهریه و نیاز های روزانه شما کافی نباشد ؛ این گزینه برای افرادی که بورسیه تحصیلی جزئی دریافت کرده اند ایده آل است ، زیرا آنها می توانند هزینه های باقی مانده خود را با یک کار نیمه وقت تأمین کنند.

بنابراین ، اگر بورسیه تحصیلی شما تمام هزینه های شما را پوشش نمی دهد ، داشتن یک شغل نیمه وقت به شما کمک می کند تا در انگلستان به صورت رایگان تحصیل کنید ؛ با وجود این مهم است که به خاطر داشته باشید که هدف اصلی اقامت شما در انگلیس تحصیل است و این باید به عنوان یک فعالیت با بالاترین اولویت غالب باشد.

برای داشتن تحصیل رایگان ، اگر بتوانید زبان فرانسوی را خوب یاد بگیرید ، دانشگاه های دولتی فرانسه هم تحصیل رایگان را برای شما فراهم خواهد کرد ، در مقاله تحصیل در فرانسه به الزامات تحصیل رایگان در این کشور ، اشاره شده است.

دانشگاه های ارزان قیمت در انگلستان

همانطور که پیش تر اشاره شد تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد ، اما برخی دانشگاه ها هستند که هزینه های کمی برای دانشجویان دارند و شما می توانید برای ادامه تحصیل به آن ها درخواست دهید.

البته توجه داشته باشید که رشته و مقطع تحصیلی انتخابی تون در آن دانشگاه ها ارائه شده باشد.

دانشگاه کاونتری : دانشگاه کاوانتری در شهر کاونتری در غرب میدلندز انگلیس واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1843 تاسیس شد ، در اصل یک پلی تکنیک و یک دانشکده طراحی است که اکنون به یک موسسه بزرگ آموزش عالی گسترش یافته است که برای بیش از 31000 دانشجو آموزش ارائه می دهد.

این دانشگاه ارزان در انگلستان پردیس اصلی خود را در کاونتری و یک پردیس ماهواره ای در لندن دارد که برنامه هایی را در زمینه مدیریت و تجارت ارائه می دهد ، هزینه تحصیل در این دانشگاه از 9000 پوند در سال است.

دانشگاه کشاورزی سلطنتی : دانشگاه کشاورزی سلطنتی در سال 1845 به عنوان اولین موسسه آموزش کشاورزی در جهان انگلیسی زبان تاسیس شد ، یک دانشگاه دولتی است که در شهر سیارنستر در گلوسترشایر واقع شده است ، این دانشگاه بیش از 30 مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره های تحصیلی به دانشجویان ارائه می شود ، هزینه های تحصیل از 10000 پوند در یک سال است.

دانشگاه سافولک : یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و یکی از جدیدترین موارد اضافه شده به سیستم آموزش عالی انگلستان است که در سال 2007 تأسیس شده است.

این دانشگاه از نظر دانشگاهی متشکل از 5 پردیس است ، 6 مدرسه بزرگ ، سازمان دانشگاهی دانشگاه را تشکیل می دهندکه شامل دانشکده های حقوق و علوم اجتماعی ، علوم بهداشتی ، روانشناسی و آموزش ، علوم / فناوری و مهندسی ، دانشکده هنر و دانشکده تجارت است ، هزینه های تحصیل از 10،080 پوند به بالا می باشد.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

همان گونه که در بخش تحصیل در انگلستان بیان شد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیس باید مهارت های بسیار خوبی در زبان انگلیسی از خود نشان دهید و برای اثبات دانش زبانی خود از آزمون های استاندارد استفاده کنید.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

در برخی شرایط خاص برخی از دانشگاه های انگلیس ممکن است مهارت انگلیسی شما را از طریق آزمون های استاندارد یعنی آیلتس و یا تافل ارزیابی نکنند اما به روش متفاوت دیگری سطح دانش زبانی شما را بررسی کنند.

شما همیشه باید بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر شما سطح انگلیسی را از طریق روش های مختلف تخمین می زند ، بنابراین می توانید از شرکت در آزمون های استاندارد یعنی تافل و یا آیلتس خودداری کنید و برای خود وقت صرفه جویی کنید.

روش های تحصیل در دانشگاه های انگلستان بدون مدرک زبان

زبان تحصیل در آخرین مقطع تحصیلی فرد متقاضی : یکی از این روش ها می تواند مشاهده زبانی باشد که تحصیلات قبلی شما به آن انجام شده است.

اگر در مدرسه یا دانشگاهی تحصیل کرده اید که تمام دروس به زبان انگلیسی ارائه شده است ، ممکن است هیئت پذیرش دانشگاه در انگلستان این موضوع را به عنوان اثبات کننده سطح دانش زبان انگلیسی شما در نظر بگیرد.

نمرات زبان انگلیسی در دبیرستان : برخی از دانشگاه های انگلستان برای پذیرش دانشجویان خود فقط نمره درس زبان انگلیسی شما را در دبیرستان در نظر می گیرند ؛ علاوه بر این ، آنها ممکن است فقط بر روی نمرات سال آخر شما تمرکز کنند ، اگر نمره شما به زبان انگلیسی در سال دهم و دوازدهم بیش از 60٪ بود.

شرکت در مصاحبه آنلاین برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی : راه دیگری که افراد می توانند بدون مدرک زبان در دانشگاه های انگلستان شرکت کنند ، داشتن یک مصاحبه آنلاین است ، بعضی از دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند از طریق Skype مصاحبه آنلاین کنید تا اگر در آزمون های استاندارد مانند IELTS شرکت نکرده اید و برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر شما ضروری نیست ، سطح انگلیسی شما را ارزیابی کنند.

دوره انگلیسی پیش از آموزش : برخی از دانشگاه ها دوره های پیش از آموزش زبان انگلیسی را برای کسانی که قصد تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان دارند ارائه می دهند و بنابراین می توانند این دوره ها را پس از قبولی در دوره انتخابی یا برنامه دیپلم انتخاب کنند.

نکته مهم در مورد دانش زبان انگلیسی

مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در دانشگاه های انگلستان یکی از شرایط دریافت ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) است بنابراین اگر دانشگاهی را پیدا کردید که از امتحان آیلتس چشم پوشی می کند ، باید از آنها بخواهید سندی را که واجد شرایط گرفتن ویزای دانشجویی هستید به شما تحویل دهند.

دانشگاه های برتر برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

در میان طیف گسترده ای از دانشگاه های دارای رتبه بندی و تحسین جهانی در انگلیس ، دانشگاه های بسیاری وجود دارد که بدون مدرک زبان انگلیسی دانشجویان خارجی را پذیرش می کنند ، در ادامه با تعدادی از این دانشگاه ها آشنا خواهیم شد.

دانشگاه های برتر برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

تحصیل دانشگاه Southbank London بدون مدرک زبان

دانشگاه Southbank London یکی از دانشگاه های برتر برای کسانی است که قصد تحصیل در انگلیس را دارند ، این دانشگاه دانشجویان را براساس لیاقت ، یعنی بر اساس نمره آنها در استاندارد XII یا نمرات کسب شده در مقطع کارشناسی ، پذیرش می کند.

اگر نمرات آیلتس ندارید می توانید دوره های انگلیسی را قبل از تحصیل در دانشگاه بگذرانید و در دوره انتخابی خود پذیرش بگیرید ، برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان ، دانشگاه Southbank لندن گزینه مناسبی است زیرا دوره های زیادی را در رشته های مختلف مانند علوم انسانی ، هنر ، علوم ، تجارت و مدیریت ارائه می دهد.

تحصیل در دانشگاه بریستول بدون مدرک زبان

دانشگاه بریستول یکی از دانشگاه های شناخته شده در انگلستان است که امکان پذیرش مستقیم از طریق خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها را برای دوره های کارشناسی (UCAS) فراهم می کند.

این دانشگاه در میان دانشگاه های بزرگ تحصیل در انگلستان بدون نیاز به مدرک زبان قرار دارد و دوره های پاره وقت و تمام وقت در جریان های مختلف را ارائه می دهد ، دوره های اصلی ارائه شده توسط دانشگاه بریستول شامل کارشناسی حسابداری و امور مالی ، هوا فضا ، انسان شناسی ، تاریخ و بیوشیمی است.

برای ورود به دانشگاه بریستول بدون مدرک زبان ، برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید که لزوما به نمره تسلط به زبان نیازی ندارند ؛ بعلاوه ، دانش آموزان همچنین می توانند دوره زبان پیش از آموزش را گذرانده و یا با توجه به تأیید صلاحیت توسط دانشگاه بریستول ، گواهینامه زبان انگلیسی را در کشور خود دنبال کنند ؛ پیشتر تحصیل در دانشگاه بریستول انگلستان را در همین سایت بصورت کامل شرح داده ایم.

تحصیل در دانشگاه شفیلد هالام بدون مدرک زبان

یکی از برترین دانشگاه های انگلستان دانشگاه شفیلد هالام است ، این دانشگاه تعداد زیادی از دوره های تمام وقت و نیمه وقت را در زمینه های مختلف ارائه می دهد که شامل حسابداری و اقتصاد ، حسابداری و امور مالی ، انیمیشن ، علوم اجتماعی کاربردی و تجزیه و تحلیل کسب و کار است.

برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان در دانشگاه شفیلد هالام ، می توانید یک دوره زبان انگلیسی را در مرکز TESOL دانشگاه بگذرانید ، جایی که برای مهارت زبان مورد نظر آماده می شوید.

تحصیل در دانشگاه رابرت گوردون بدون مدرک زبان

در میان دانشگاه های برجسته در آبردین ، دانشگاه رابرت گوردون در رشته های فنی ، معماری و مهندسی در سطح جهان مشهور است.

این یکی از مهمترین موسسات تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان است زیرا این فرصت را به متقاضیان می دهد تا برای افزایش مهارت زبان خود وارد یک برنامه 8 هفته ای قبل از تحصیل به زبان انگلیسی شوند.

با ارائه طیف گسترده ای از دوره ها تقریبا در هر زمینه تحصیلی ، برخی از رشته های برجسته ارائه شده توسط دانشگاه شامل علوم زیستی ، مهندسی ، داروسازی ، پرستاری ، مددکاری اجتماعی و حقوق ، مدیریت کسب و کار ، حسابداری و علوم اجتماعی است.

دانشگاه رابرت گوردون همچنین آزمون مهارت انگلیسی RGU خود را برای کسانی که می خواهند بدون مدرک زبان در این موسسه در انگلستان تحصیل کنند ، انجام می دهد ، این آزمون می تواند در کشور خود برگزار شود یا شما می توانید قبل از شروع برنامه خود در آزمون در دانشگاه ظاهر شوید.

تحصیل مهندسی در انگلستان

انگلیس دارای بهترین و عالی ترین دانشکده های مهندسی در جهان است ، در مرز های گسترده حرفه مهندسی هزاران فعالیت چالش برانگیز در زمینه هایی مانند تحقیق ، توسعه ، طراحی ، ساخت و بهره برداری از محصولات و خدمات وجود دارد.

تحصیل مهندسی در انگلستان

دو نوع برنامه مهندسی در دانشگاه های انگلستان وجود دارد که شامل کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی می باشد ، کارشناسی مهندسی یک مدرک استاندارد 3 ساله در مهندسی است و کسانی که دوره B.Eng را به پایان می رسانند ، آموزش و تجربه مناسبی را برای درخواست ورود به یک مهندس ادغام شده دارند ؛ با این حال ، برای کسانی که مایل به دریافت مدرک مهندس رسمی هستند ، پیگیری تحصیلات با تحصیلات پیشرفته معادل سال آخر برنامه M.Eng اجباری است.

برخی از دانشگاه های انگلستان به دانشجویان اجازه می دهند که در طی سال های اولیه دوره بین B.Eng و M.Eng جابجا شوند ، دوره های M.Eng 4 ساله است و برای کسانی که مایل به انجام یک سال سابقه کار هستند 5 سال طول می کشد.

رشته های محبوب مهندسی در انگلستان

رشته های محبوب مهندسی شامل مهندسی عمران ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکاترونیک است که شرایط ورود به آن ها شامل موارد زیر است:

 • دیپلم بین المللی : 35 امتیاز.
 • سطح دروس AAAB: شامل ریاضیات و فیزیک.
 • مدرک آیلتس : به طور کلی 6.5 ، در هیچ یک از بخش ها کمتر از6.0 نباشد.

دانشگاه های برتر مهندسی در انگلستان

از میان 37 دانشکده مهندسی و فناوری که در انگلستان رتبه بندی شده اند ، دانشگاه کمبریج پس از صعود یک مقام در رتبه بندی موضوعات امسال در رده سوم جهانی قرار دارد.

از دانشگاه های برجسته مهندسی و فناوری در بریتانیا در سال جاری می توان به دانشگاه ناتینگهام اشاره کرد که امسال با 24 پله صعود به رتبه 122 در جهان رسیده است ، در کنار آن دانشگاه بریستول که امسال 22 پله صعود دارد ؛ همچنین ، با شکستن 50 رتبه برتر جهانی در سال جاری ، دانشگاه منچستر با 10 پله صعود به رتبه 45 مشترک در سطح جهانی رسیده است.

خارج از 10 دانشگاه برتر ، دانشگاه ساری امسال بیشترین افت را داشته است و 20 مکان سقوط کرده و در رتبه 224 به صورت مشترک قرار گرفته است ، بزرگترین افزایش توسط دانشگاه اکستر حاصل شده است که امسال با 53 جهش رتبه 272 مشترک در جهان را به خود اختصاص داده است.

دلایل تحصیل در رشته های مهندسی در انگلستان

انگلستان یک کشور مهندسی ، با فرصت های مهیج است : طبق یک مطالعه مستقل توسط Technopolis ، تحقیقات مهندسی در انگلیس رهبر جهانی در بهره وری و از لحاظ تعالی فنی دوم است ، هر ساله مشاغل سالانه حدود 9.5 میلیارد پوند در تحقیق و توسعه مهندسی در انگلستان سرمایه گذاری می کنند ، دولت حدود 1.5 تا 3.1 میلیارد پوند هزینه می کند ، سرمایه گذاری در مهندسی در انگلیس قابل توجه است.

کیفیت تدریس : انگلستان به برتری علمی شهرت دارد ، سه دانشگاه از ده دانشگاه برتر جهان برای آموزش مهندسی و فناوری در انگلستان هستند ، امکانات در اینجا در سطح کلاس جهانی است و با بخش های پیشرفته مهندسی به شما امکان می دهد در هر زمینه از طیف گسترده مهندسی تخصص داشته باشید.

سبک یادگیری انگلستان : روش تدریس در انگلستان به دانش آموزان امکان می دهد تئوری را با عمل آمیخته و آموزش عمیق تر و بهتر را ارائه دهند ، دانش آموزان می توانند دوره های آموزشی متناسب با را با ماژول های تخصصی طراحی کنند که به آنها امکان می دهد درک عمیق تری از زمینه های خاص مهندسی مورد علاقه آنها داشته باشند.

استقبال از دانشجویان بین المللی : تقریبا 20٪ دانشجویان در انگلیس از خارج از کشور می آیند ، یکی از دلایلی که تحصیل در رشته مهندسی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب است ، سطح قابل توجهی از پشتیبانی است که در این کشور برای دانشجویان روبرو با چالش های تحصیل در خارج از کشور وجود دارد.

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در انگلستان

انگلستان نه تنها به عنوان بهترین کشور برای تحصیل مهندسی بلکه به عنوان گران ترین مقاصد در میان مراکز برتر آموزش در جهان شناخته می شود البته هزینه تحصیل در این رشته ها بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.

مثلا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کمبریج 24000 پوند و در مقطع کارشناسی ارشد 28000 پوند می باشد ، در حالی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه بیرمنگهام 18000 پوند و در مقطع کارشناسی ارشد18900 پوند برای هر سال تحصیلی است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در انگلستان

کارشناسان وزارت علوم ایران هر ساله با بررسی دانشگاه های برتر جهان با توجه به رتبه بندی های معتبر بین المللی مانند تایمز ، QS و شانگهای فهرستی از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم را صادر می کنند که در سال تحصیلی 2021- 2020 صد و بیست دانشگاه انگلستان در این فهرست قرار دارند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در انگلستان

این فهرست نشان دهنده دانشگاه هایی است که فارغ التحصیلان آن ها مجاز به کار و ادامه تحصیل در ایران هستند ، پس توصیه می کنیم که قبل از هر گونه اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در انگلستان جدید ترین فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را بررسی کرده و میزان اعتبار دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در انگلستان از گروه های ممتاز ( الف ) ، خوب ( ب) و متوسط (ج) تشکیل شده است که در ادامه با تعدادی از این دانشگاه ها بر اساس گروه های خود آشنا می شویم ، باید توجه داشت که دانشگاه های گروه الف یعنی ممتاز در بین دانشجویان داخلی و بین المللی محبوبیت بیشتری دارند و تقاضا برای ورود آن ها بیشتر است ، پس رقابت سنگین تر است و به نمره آیلتس و معدل دیپلم بیشتری نیاز دارند.

گروه الف ( ممتاز )

 • University of Cambridge
 • Brunel University
 • Durham University
 • Imperial College London
 • Newcastle University
 • The University of Manchester
 • University of Leeds

گروه ب ( خوب )

 • Birmingham City University
 • Cranfield University صرفا در رشته مهندسی مکانیک
 • Kingston University
 • Middlesex University
 • University of Brighton
 • University of Derby

گروه ج ( متوسط)

 • Abertay University (University of Dundee)
 • Bath Spa University
 • University of Bolton
 • University of Winchester
 • University of Chester
 • Liverpool School of Tropical Medicine صرفا در رشته های مرتبط با وزارت علوم

تحصیل مقطع دکترا در انگلستان

دکترا یا دکترا فلسفه ، بالاترین سطح مدرک دانشجویی است که می توان در دانشگاه ها کسب کرد ، دانشجویان مقطع دکترا قبل از تهیه یک تز شایسته انتشار با طول معمول 60،000-90،000 کلمات ، به طور مستقل تحقیقات اصلی و قابل توجهی را انجام می دهند.

تحصیل مقطع دکترا در انگلستان

اگرچه تعدادی از موسسات ، مانند دانشگاه کمبریج ، حد بالا 80000 کلمه را تعیین کرده اند ، البته این تحقیق باید اصل باشد و هدف آن افزودن دانش یا نظریه های جدید در زمینه تخصص باشد یا دانشجو می تواند دانش یا نظریه های موجود را بنا کند.

فرصت های شغلی برای دانشجویانی که دکترای خود را به پایان رسانده اند عمدتا به آنچه دکترای تخصصی داشته اند بستگی دارد ، برخی از آنها گزینه تحقیقات تجاری را دارند ، در حالی که بسیاری از آنها می توانند از مهارت های تحقیقاتی خود در زمینه های تجاری و مالی استفاده کنند.

اگر چه برخی از برنامه های دکترا شامل مولفه های تئوری است ، دانشجویان دکترا تقریبا همیشه از نظر کیفیت و اصالت استدلال ارائه شده در پروژه تحقیقاتی مستقل خود ارزیابی می شوند.

مدت زمان دکترا در انگلستان

دکترای تمام وقت به طور معمول سه یا چهار سال طول می کشد ، در حالی که دکترای نیمه وقت شش یا هفت سال طول می کشد ، اما مهلت پایان نامه با صلاحدید موسسه آموزشی می تواند تا چهار سال تمدید شود ؛ در واقع ، بسیاری از دانشجویانی که در مقطع دکترا سه ساله ثبت نام می کنند ، پایان نامه خود را فقط در سال چهارم به پایان می رسانند.

در حالی که بیشتر دوره های تحصیل در مقطع دکترا از سپتامبر یا اکتبر آغاز می شود ، می توان در هر مقطع از سال دکترا را با بورسیه تحصیلی یا هزینه شخصی تامین کرد.

الزامات پذیرش در مقطع دکترا در انگلستان

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان ، مدرک کارشناسی ارشد حداقل شرط است ، دانشجویان باید یک پیشنهاد تحقیقاتی را به همراه کارنامه علمی و نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی به بخشی که می خواهند در آن تحصیل کنند ارائه دهند ؛ در این پیشنهاد باید مشخص شود كه دانشجویان قصد دارند تحقیق خود را چگونه بررسی كنند ، چگونه با سایر تحقیقات موجود و در زمینه خود ارتباط برقرار می كند و از چه روشی برای انجام تحقیقات خود استفاده می كنند.

نحوه درخواست پذیرش دکتری در انگلستان

برخی از دانشجویان حوزه تحقیقاتی خود را پیشنهاد می دهند و متقاضی تأمین بودجه می شوند ، در حالی که در بعضی موارد ممکن است یک سرپرست از قبل بودجه پروژه ای را داشته باشد و آن را مانند یک شغل تبلیغ کند ، هنگام تهیه برنامه ، معمولا از شما خواسته می شود که مدارک زیر را ارسال کنید:

 • یک CV آکادمیک
 • مدارک تحصیلی شما
 • دو یا سه منبع علمی
 • بیانیه شخصی
 • یک پرپوزال تحقیقاتی

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که دوره های خاصی را در پزشکی ، ریاضیات ، مهندسی و علوم مواد می خوانند ، ملزم به مطابقت با برنامه تصویب فناوری دانشگاهی (ATAS) هستند ، این شامل انجام مراحل ترخیص امنیتی با وزارت امور خارجه است ، دانشجویان بین المللی نیز ممکن است مجبور باشند مهارت انگلیسی خود را ثابت کنند.

ساختار دوره دکترا در انگلستان

مدرک دکترا استاندارد به طور معمول به سه مرحله تقسیم می شود ، برای مثال یک دکترای سه ساله ممکن است از الگوی زیر پیروی کند :

سال اول – شما با استاد راهنما خود ملاقات خواهید کرد تا در مورد پیشنهاد تحقیق خود صحبت کنید و در مورد یک برنامه عملیاتی با مهلت تعیین شده توافق کنید ، سپس بررسی ادبیات خود را به اتمام می رسانید ، که در آن کار های موجود را ارزیابی و نقد می کنید تا جهت پروژه خود را اطلاع دهید و از اصالت تحقیقات خود اطمینان حاصل کنید.

سال دوم – تمرکز شما به جمع آوری نتایج و توسعه پایان نامه شما تغییر می کند و به طور بالقوه شروع به نوشتن فصل های پایان نامه خود می کنید.

شما همچنین می توانید نتایج و ایده های خود را در کنفرانس های دانشگاهی ارائه دهید ، تجربه تدریس کسب کنید ، در پروژه های مشابه با دانشجویان دیگر همکاری کنید ، از طریق کارگاه ها ، و سخنرانی ها مزایای تحقیق خود را به عموم مردم برسانید ، یا کار را برای چاپ در یک مجله دانشگاهی یا کتاب ارسال کنید.

سال سوم – در وهله اول شامل نوشتن پایان نامه شما می شود ، اگرچه تحقیقات اولیه شما هنوز هم ادامه دارد ؛ پس از تأیید استاد راهنمای خود ، شما پایان نامه خود را در یک آزمون شفاهی یک تا سه ساعته (viva voce) در حضور حداقل یک ممتحن داخلی و خارجی بحث و دفاع کنید.

ساختار دوره دکترا در انگلستان

انواع جایگزین PhD در انگلستان

فوق دکتری – اینها معمولا به توصیه کمیته ای از بازرسان داخلی و خارجی اعطا می شوند ، که مجموعه ای از تحقیقات منتشر شده و بررسی شده توسط همسالان را که طی سالهای متمادی انجام داده اید ارزیابی می کند.

این نوع دکترا معمولا برای کسانی است که چندین سال سابقه علمی دارند ، عناوین معمول شامل دکتر حقوق مدنی (DCL) ، دکتر الوهیت (DD) ، دکتر ادبیات / کلام ، دکتر موسیقی (DMus / MusD) ، دکترای علوم (DS / SD / DSc / ScD) و دکترای حقوق (LLD)می باشد.

PhD مسیر جدید – این دوره چهار ساله توسط حدود 30 دانشگاه ارائه می شود و شامل گرفتن دوره MRes یک ساله قبل از تحصیل در مقطع دکترا سه ساله است ، این عناصر آموزش داده شده را با تحقیقات مستقل ترکیب می کند ، به دانشجویان اجازه می دهد ضمن ایجاد مهارتهای قابل انتقال ، روشهای مختلفی را بیاموزند.

به عنوان مثال ، ماژول های تدریس شده در دانشگاه وارویک شامل توسعه مهارت های حرفه ای دانشجو در زمینه هایی مانند آموزش ، فناوری اطلاعات پیشرفته ، رسانه ، تجارت و زبان است.

دکترای حرفه ای – این مسیر با توجه به دانشجویان رشته های حرفه ای مانند پزشکی ، آموزش و مهندسی تمرکز دارد ، دکترای حرفه ای به طور معمول شامل پروژه های تحقیقاتی کوچکتر و مولفه پایان نامه است ، آنها اغلب مورد علاقه کسانی هستند که هدفشان کار در خارج از دانشگاه است و معمولا توسط کارفرمایان پشتیبانی می شوند.

هزینه تحصیل دکترا در انگلستان

هزینه های تحصیل متفاوت است ، اما معمولا بین 3000 تا 6000 پوند در سال برای دانشجویان انگلیسی و اتحادیه اروپا است ، با این حال ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ممکن است هزینه های بیشتری بپردازند.

با وجود این ، بسیاری از دانشجویان مقطع دکترا به طور کامل یا به صورت جزئی بودجه دریافت می کنند ، بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به طور گسترده ای در دسترس است و باید توجه ویژه ای به کمک های اقتصادی شورای تحقیق و صندوق اجتماعی اروپا شود.

دوره های تحصیل در مقطع دکترا و استادیاری که شامل ترکیبی از تحقیق و تدریس است نیز معمول است و دوره های تحصیلی علمی معمولا با نرخ بالاتری پرداخت می شود.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان

تحصیل در انگلستان این روز ها ارزان نیست و همان گونه که پیش از این بیان شد با دریافت بورسیه های تحصیلی و فرصت های مشابه مالی می توان هزینه تحصیل در این کشور را تا حد زیادی کاهش داد.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان

اگرچه باید توجه داشت که بودجه بورسیه تحصیلی بسیار رقابتی است ، اما دانشگاه های انگلستان به دنبال جذب با استعداد ترین دانشجویان بین المللی هستند و تعداد زیادی بورسیه تحصیلی را ارائه می دهند.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان یا از سوی دولت ، دانشگاه و سازمان های خارجی برای جذب دانشجویان برتر و با استعداد ارائه می شوند ، در ادامه با تعدادی از این بورسیه ها آشنا خواهیم شد.

بورسیه های تحصیلی دولتی برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان

بورسیه تحصیلی Chevening انگلیس – بورسیه تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی است که توسط دفتر خارجه و مشترک المنافع انگلیس و سازمان های شریک تأمین می شود ، این بورسیه های تحصیلی بودجه کامل یا بخشی را برای برنامه های تحصیلات تکمیلی تمام وقت در هر موضوع فراهم می کند.

بورسیه های مشترک المنافع برای توسعه کشور های مشترک المنافع – این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از کشور های در حال توسعه در کشور های مشترک المنافع ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

طرح بورسیه مشترک المنافع در دانشگاه های انگلستان – بورسیه تحصیلی انگلیس برای دانشجویان بین المللی که در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان تحصیل می کنند و برنامه های تحصیلی آن ها باید به طور آشکار به توسعه فن آوری ، اقتصاد یا جامعه در کشور مبدا دانشجو مرتبط باشد.

بورسیه های تحصیلی مارشال – بورسیه های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان آمریکایی که لیاقت علمی ، توانایی رهبری و توانایی سفیری برای تحصیل در انگلستان را نشان می دهند ، این بورسیه تحصیلی دوره های خاص و MBA را شامل نمی شود.

بورسیه تحصیلی غیر دولتی انگلیس برای دانشجویان بین المللی

Euraxess انگلستان Euraxess – ابتکاری از کمیسیون اروپا است و پشتیبانی از محققان در اروپا را فراهم می کند ؛ شعبه انگلستان در این طرح توسط شورای بریتانیا اجرا می شود و بورسیه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی CastleSmart – مشاور املاک CastleSmart سالانه 6000 پوند برای یک دانشجوی کارشناسی در انگلستان (برای همه ملیت ها آزاد است) ارائه می دهد ، متقاضیان باید یک ویدئو جذاب YouTube ایجاد کنند و در آن برنامه های شغلی خود را ذکر کنند.

بورسیه تحصیلی و حریم خصوصی Surfshark – جایزه 2000 دلار در اختیار دانشجویی است که هم اکنون به عنوان دانشجوی دبیرستان ، کارشناسی یا کارشناسی ارشد در انگلستان یا مقصد تحصیل دیگری ثبت نام می کند ، برای درخواست باید مقاله ارسال کنید ، این بورسیه تحصیلی برای همه ملیت ها آزاد است.

کمک هزینه Royal Society : کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه تحصیلی مختلف برای محققان با استعداد در انگلستان و فراتر از آن در دسترس است.

بورسیه تحصیلی گیتس دانشگاه کمبریج

این بورسیه به متقاضیان برجسته از هر کشور خارج از انگلستان برای ادامه تحصیلات تکمیلی تمام وقت در هر موضوع موجود در دانشگاه کمبریج اعطا می شود و هزینه کامل تحصیل در کمبریج را پوشش می دهد ، همچنین بودجه اضافی و اختیاری فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی Clarendon در دانشگاه آکسفورد

صندوق بورس تحصیلی Clarendon یک طرح بورسیه تحصیلی معتبر است که سالانه حدود 140 بورسیه تحصیلی جدید به متقاضیان تحصیلات تکمیلی واجد شرایط (از جمله دانشجویان بین المللی) در دانشگاه آکسفورد ارائه می دهد.

بورسیه های تحصیلی Clarendon بر اساس برتری علمی و پتانسیل در تمام موضوعات دارای مدرک تحصیلی در سطح تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آکسفورد اعطا می شود ، این بورسیه ها شهریه و هزینه های دانشگاه را به طور کامل و کمک هزینه ای عظیم برای زندگی را پوشش می دهد.

بورسیه های تحقیقات جهانی دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ به دانشجویان برجسته خارج از کشور که قصد دارند برنامه تحقیقاتی دکترا را در هر زمینه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه دنبال کنند ، 30 بورسیه تحصیلی ارائه می دهد ، هر بورسیه تحصیلی تفاوت بین شهریه یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی انگلیس / اتحادیه اروپا و شهریه یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی خارج از کشور را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه ساسکس

این بورسیه در اکثر مدارس ساسکس در دسترس است و بر اساس عملکرد تحصیلی و پتانسیل به دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا اعطا می شود که برای مدارک تحصیلات تکمیلی تمام وقت واجد شرایط درخواست کرده اند ، این بورسیه تحصیلی 50٪ تخفیف هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی است و به مدت یک سال ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریستول

در سال 2020 ، دانشگاه بریستول 500000 پوند سرمایه گذاری می کند تا به درخشان ترین و بهترین دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه بریستول کمک کند ، بورسیه های تحصیلات تکمیلی Big Big برای دوره هایی که از سال 2020 شروع می شوند در دسترس هستند ، جوایز شهریه از 5 تا 20 هزار پوند است.

بورسیه های سفیر بین المللی دانشگاه غرب لندن

بورسیه تحصیلی سفیر بین المللی دانشجویان برجسته ای را که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تمام وقت در دانشگاه غرب لندن هستند ، به رسمیت می شناسد و از آنها پشتیبانی مالی می کند ، دانش پژوهان به عنوان سفیران بین المللی برای دانشگاه غرب لندن عمل خواهند کرد و حداکثر 50 بورسیه تحصیلی با ارزش حداکثر 5000 پوند در دسترس است.

بورسیه تحصیلی رئیس دانشگاه غرب انگلستان

دانشگاه غرب انگلیس ، بریستول سالانه بیش از 100000 پوند بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ؛ این شامل بورسیه تحصیلی Chancellor است که در آن گیرنده ملزم به گذراندن دوره کارآموزی در دفتر توسعه بین المللی و سایر بخش ها می شود ؛ این بورسیه تحصیلی هزینه های کامل تحصیل را برای یک سال تحصیلی پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه شفیلد هالام

بورسیه تحصیلی Transform Together برای دانشجویان بین المللی و اتحادیه اروپا (غیر انگلستان) پذیرفته شده است که متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه شفیلد هالام هستند ، معافیت نصف هزینه (50٪ تخفیف) برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد برای سال اول تحصیل در دسترس است.

بورسیه های کارشناسی دانشگاه وست مینستر برای دانشجویان کشور های در حال توسعه

بورسیه تحصیلی بین المللی وست مینستر رقابتی ترین بورسیه های دانشگاه است که برای دانشجویان بین المللی از کشور های در حال توسعه و با درآمد متوسط که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی تمام وقت در دانشگاه وست مینستر هستند ، آزاد است ؛ این بورسیه ها شامل معافیت کامل شهریه ، محل اقامت ، هزینه های زندگی و پرواز به لندن است.

بورسیه های بین المللی Warwick Chancellor

دانشگاه Warwick حدود 25 بورسیه تحصیلی بین المللی Chancellor را به برجسته ترین متقاضیان دکترا بین المللی سالانه اعطا می کند ؛ این بورسیه ها برای دانشجویان از هر ملیت و هر رشته ای که در وارویک ارائه شود ، دردسترس است ؛ این بورسیه ها شامل پرداخت کامل شهریه خارج از کشور و کمک هزینه نگهداری می باشد.

بورسیه های استانی در کشور ایتالیا هم می تواند برای کسانی که می خواهند تحصیلات تکمیلی را با هزینه بسیار پایین بگذرانند ، گزینه های خوبی هستند ، در نوشتار تحصیل در ایتالیا ، به مقوله بورسیه در این کشور پرداخته ایم.

کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، ممکن است مایل باشید برای ملاقات با دوستان جدید و کسب درآمد کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان را انتخاب کنید.

کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان

در انگلیس به عنوان یک دانشجوی بین المللی مجاز به کار حداکثر تا 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و به صورت تمام وقت در تعطیلات هستید ؛ اما محدودیت ها و شرایط زیادی وجود دارد که باید برای دریافت اجازه کار آن ها را برآورده سازید.

برای گرفتن کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان از یک کارفرما ، بهترین مدرک قابل ارائه از سوی دانشجو ویزای تحصیلی اوست زیرا که ویزای شخص نشان می دهد که به چه میزان اجازه کار در خاک انگلستان را دارد.

شرایط و الزامات کار پاره وقت دانشجویی

شرایط دانشجو برای کار در انگلستان هنگام تحصیل به دو محدودیت عمده بستگی دارد که شامل محدودیت هایی است که دانشگاه و موسسات رسمی دولتی تعیین کرده اند.

در انگلیس ، به ویژه در شهر های بزرگی مانند لندن ، دانشجویان بین المللی به راحتی می توانند یک کار نیمه وقت پیدا کنند ؛ ممکن است بعضی از دانشگاه ها فقط به دانشجویان اجازه کار در داخل دانشگاه را بدهند اما جای نگرانی نیست زیرا گزینه های زیادی در دسترس دانشجو قرار دارد.

با این حال ، قبل از بیرون رفتن برای یافتن کار های نیمه وقت باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط چنین کاری هستید یا خیر ، همه چیز با ویزای Tier 4 ویزای رسمی دانشجویی در انگلستان شروع می شود ، البته سن شما معیاری برای اشتغال پاره وقت در انگلستان است اگر زیر 16 سال دارید و Tier 4 (عمومی 4) ندارید ، صلاحیت کار در انگلستان را ندارید.

توجه داشته باشید که این ممنوعیت های کاری فقط برای دانشجویان ورودی از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / EEA یا سوئیس تعیین می شود ؛ شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا ، از جمله سوئیس ، در حالی که در دانشگاه تحصیل می کنند برای کار در انگلستان نیازی به اجازه ندارند.

از دیگر شرایط کار همزمان با تحصیل در انگلستان می توان به تسلط فرد به زبان انگلیسی ، آشنایی نسبی با فرهنگ و اجتماع آن کشور ، خصوصیات اخلاقی و پتانسیل کاری شخص اشاره کرد.

کارهای غیر قانونی در دوران دانشجویی در انگلستان

گرچه تعریف مشخصی از نوع کار دانشجو و مشاغلی که می توان آن ها را به عنوان کار پاره وقت در حین تحصیل انتخاب کرد وجود ندارد و می توان انواعی از مشاغل ( از کار در رستوران و کافه گرفته تا اشتغال در کارخانجات و مراکز تولیدی) را انتخاب کرد.

انجام برخی از کار ها همانند کار آفرینی در طول تحصیل برای دانشجو مجاز نیست ، حتی اگر خود دانشجو سهامدار یا سرمایه گذار اصلی نباشد ؛ اشتغال به عنوان یک ورزشکار حرفه ای یا هر گونه مربی گری حرفه ای نیز غیر قانونی است.

علاوه براین آغاز یک فعالیت تجاری ، استخدام در یک شغل دائمی تمام وقت ، اشتغال به عنوان سرگرم کننده و اشتغال به عنوان یک دندانپزشک یا پزشک غیر قانونی است مگر اینکه در یک برنامه بنیادی ثبت نام کرده باشد.

کار داوطلبانه در انگلستان

یکی دیگر از شرایط کار همزمان با تحصیل در انگلستان کار داوطلبانه است ، این مشاغل بیشتر برای افرادی است که قصد اندوختن تجربه کاری در شغل خاصی را دارند یا این که کارفرمایان در آن بخش های ویژه قصد پرداخت حقوق به افرادی با زمان کار پاره وقت را ندارند .

ساعات کار داوطلبانه یکسان و ثابت نیست و می تواند در طول هفته متغیر باشد ، این کار داوطلبانه تا زمانی دارای ارزش و اعتبار خواهد بود که قراردادی بین دانشجو و کارفرما بسته نشود و میزان درآمد میان آن ها تعریف مشخصی نداشته باشد ، مشاغل داوطلبانه بجز بحث اندوختن تجربه ، نشانگر تعهد شخص برای خدمت به اجتماع است.

انواع کار دانشجویان در انگلستان

کار نیمه وقت در کافه ها یا رستوران ها : اگر مهارت ارتباطی خوبی دارید و مایل به ارائه خدماتی هستید که تمام خواسته ها را برآورده می کند ، در انجام کار دریغ نکنید زیرا مشاغل زیادی در این زمینه وجود دارد که علاوه بر تأمین منابع درآمد برای شهریه و هزینه های شما ، به شما در توسعه قابلیت های ارتباطی خود با دیگران کمک می کند.

انواع کار دانشجویان در انگلستان

کار به عنوان نماینده خدمات مشتری : آیا شما توانایی رسیدگی به درخواست های مشتری را به روشی حرفه ای دارید؟ در این صورت ، مشاغل زیادی وجود دارند که به طور حتم مهارت های ارتباطی شما را بهبود می بخشند ، سطح انگلیسی شما را توسعه می دهند و برخی از مشکلات مربوط به مطالعه را حل می کنند.

کار نیمه وقت در مشاغل خرده فروشی : در واقع ، بسیاری از مشاغل خرده فروشی و فرصت های فروش در دسترس دانشجویان است ، اگر بتوانید سطح بالایی از پشتیبانی مشتری را ارائه دهید و از ارتباط خوبی با افراد از چندین زمینه مختلف برخوردار باشید ، این مشاغل فرصت های خوبی برای شما هستند.

روش های یافتن کار دانشجویی مناسب در انگلستان

صد ها و شاید هزاران کار پاره وقت برای دانشجویان در کشور انگلستان وجود دارد که می توانند یکی از آن ها را با توجه به ویژگی های ذکر شده انتخاب کنند.

برای یافتن کار مورد نظر منابع گوناگونی وجود دارند ، البته دانشگاه ها مراکزی را برای راهنمایی اشتغال دانشجویان راه اندازی کرده اند و یا ممکن است در وب سایت دانشگاه یا فضا های عمومی دانشگاه یا کالج از راه پخش بورشور یا ارایه کاتالوگ و حتی خبرنامه های اشتغال انواعی از مشاغل متناسب با دانشجویان را معرفی نمایند .

علاوه بر دانشگاه ها ، مراکز گوناگون کاریابی در سطح شهر ها برای راهنمایی و معرفی کار های دانشجویی وجود دارند ، همچنین مراکز آنلاین کاریابی مانند Careers Group London ، Employment 4 students یا StudentJob لیستی از مشاغل مناسب دانشجویان را در سایت های خود به نمایش می گذارند ، این امکان برای یک دانشجو وجود دارد که محدود به یک شغل نشود و در چند محل کار متفاوت مشغول به کار شود ، اما در هر حالتی نباید از یاد برد که سقف ساعات کاری یک دانشجو نهایت ۲۰ ساعت در هفته است.

دستمزد کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان

به طور متوسط برای هر ساعت کار دانشجویی مبلغی حدود ۷ پوند به دانشجو تعلق می گیرد ، البته در برخی موارد خاص که دانشجو در شغلی مشغول به کار است که مهارت های تخصصی ویژه ای را می طلبد ، این مبلغ می تواند حتی تا ۲۵ پوند در ساعت نیز افزایش یابد.

لزوم احترام به قانون در انگلستان برای کاره پاره وقت

قوانین کشور انگلستان به شکلی دقیق و خدشه ناپذیر به اجرا در می آیند و تخطی از هر یک از آن ها برای شخص عواقبی را در پی خواهد داشت ، هنگامی که شرایط کار همزمان با تحصیل در انگلستان را داشتید باید مراقب رعایت قوانین باشید.

در زمینه کار دانشجویی قوانین بسیار محکمی وجود دارند که نادیده گرفتن یا زیر پا گذاشتن آن ها جریمه یا توبیخ مخصوص به خود را در پی خواهد داشت .

برای مثال اگر دانشجو بدون اجازه به کار مشغول شود یا شغلی را برگزیند که بر اساس قانون خلاف قوانین اساسی انگلستان باشد یا حتی بیش از ساعات تعریف شده به شغلی بپردازد ، عواقبی همچون احضار به دادگاه ، جریمه ای تا مبلغ ۵۰۰۰ پوند یا حتی در برخی موارد حبس ، اخراج از خاک انگلستان و گاهی در مواردی ممنوعیت برای بازگشت به خاک انگلستان چه به صورت موقت و چه دایمی وجود دارد.

خدمات بیمه دانشجویی در انگلستان

اگر می خواهید بدون نگرانی از هزینه های پزشکی در انگلیس زندگی کنید ، بیمه درمانی دانشجویان بین المللی در انگلیس یک جنبه اساسی است.

خدمات بیمه دانشجویی در انگلستان

تعداد دانشجویان بین المللی در انگلستان طی سالهای گذشته به سرعت افزایش یافته است و رشد روز به روز ادامه دارد ؛ این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان بین المللی است و جدا از داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان ، محل استقرار سیستم معروف ملی بهداشت است که به آن سرویس ملی بهداشت (NHS) نیز گفته می شود.

اگر دانشجوی بین المللی محصل در دانشگاه های انگلستان هستید شما به بیمه درمانی نیاز دارید ، البته بیمه درمانی که می توانید بدست آورید به طول دوره تحصیل شما بستگی دارد.

به طور دقیق تر ، شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در انگلستان به خدمات بهداشت ملی (NHS) دسترسی پیدا کنید ، فقط در صورتی که برنامه تحصیلی شما 6 ماه یا بیشتر باشد ، در غیر این صورت شما باید یک شرکت بیمه خصوصی را انتخاب کنید.

اهمیت بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان

اولا داشتن بیمه درمانی به این معنی است که می توانید به خدمات با کیفیت بالا در بیمارستان ها ، مطب های خصوصی ، اورژانس و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید ؛ در صورت بروز هرگونه نگرانی در مورد صورتحساب های پزشکی ، بنابراین از اقامت راحت تری در انگلیس لذت خواهید برد.

علاوه بر این ، بیمه درمانی یکی از اصلی ترین الزامات هنگام درخواست ویزا ، نه تنها در انگلستان ، بلکه در هر مکان است ؛ بنابراین ، تهیه بیمه درمانی ، چه از طریق NHS و یا هر ارائه دهنده خصوصی ضروری است.

دانشجویان بین المللی تنها کسانی نیستند که به بیمه درمانی نیاز دارند ، این خدمات برای ساکنان نیز در دسترس است ، با این حال یکی از دلایل اهمیت ویژه بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی این است که این اطمینان را می دهد دانشجویان در حالی که از کشور و خانواده خود دور هستند ، نگران هزینه های پزشکی نخواهند بود.

موارد تحت پوشش خدمات بهداشت ملی (NHS) انگلستان

خدمات بهداشتی ملی ، همانطور که قبلا ذکر شد ، یکی از محبوب ترین خدمات بیمه درمانی در جهان است ؛ خدمات بهداشت ملی تعداد زیادی از مزایا را پوشش می دهد و دانشجویان همان خدمات ساکنان انگلستان را دریافت خواهید کر.

خدمات بهداشتی ملی ویزیت های عمومی (پزشک عمومی) ، مراجعه به مطب ، درمان اورژانس ، درمان روانپزشکی و موارد دیگر شامل درمان در بیمارستان در خدمات تصادف یا اورژانس ، درمان بیمارستان که توسط پزشک عمومی شما توصیه می شود ، خدمات بارداری و خدمات پیشگیری از بارداری رایگان می باشد.

با این حال ، شما ملزم به پرداخت هزینه دارو های تجویز شده و سایر خدمات پزشک عمومی مانند واکسیناسیون سفر ، دندانپزشکی و درمان های بصری خواهید بود.

نحوه دسترسی به خدمات بهداشت ملی (NHS)

دانشجویان بین المللی که بیش از 6 ماه در انگلستان خواهند بود ، می توانند ضمن ادامه تحصیل در انگلیس ، به خدمات بهداشت ملی دسترسی داشته باشند ؛ با این حال ، چگونگی دسترسی آنها به NHS به کشور محل اقامت آنها بستگی دارد:

دانشجویان اتحادیه اروپا باید کارت بیمه سلامت اروپا (کوتاه : EHIC ) داشته باشند که به آنها این حق را می دهد که از درمان رایگان NHS بهره مند شوند.

دانشجویان بین المللی خارج از EEA برای مدت زمان اعطای ویزا ملزم به پرداخت هزینه اضافی به صورت سالانه هستند ، مبلغ کامل سالانه برای بیش از 6 ماه 300 پوند است.

همچنین افراد تحت تکفل ملزم به پرداخت هزینه اضافی خواهند بود ؛ این هزینه اضافی می تواند به عنوان بخشی از درخواست ویزا پرداخت شود و در صورت عدم موفقیت در این درخواست ، پول (و نه هزینه درخواست) به شما پس داده می شود.

ثبت نام برای یک پزشک عمومی

یکی از اولین کارهایی که باید هنگام ورود به انگلیس انجام دهید یافتن پزشک و ثبت نام است ، قبل از اینکه تصمیم بگیرید مطب های پزشک عمومی را با توجه به مکان ، امکانات ، خدمات و عملکرد مقایسه کنید ؛ پزشک عمومی باید شما را بپذیرد مگر اینکه توانایی پذیرش بیماران جدید را نداشته باشد ، یا دلایل دیگری مانند:

 • ممکن است خارج از مرز عمل بیمار پذیرفته نشود.
 • در شرایط شما ، بهتر است که در جایی نزدیک به محل زندگی خود ثبت نام کنید.

به دلیل دلایل مربوط به نژاد ، جنسیت ، سن ، طبقه اجتماعی ، مذهب ، گرایش جنسی ، از کارافتادگی یا شرایط پزشکی ، پزشک عمومی نباید شما را رد کند.

هنگامی که برای یک پزشک عمومی ثبت نام می کنید ، موارد زیر را به خاطر بسپارید :

 • برای هرگونه نگرانی در مورد سلامتی ، ابتدا به پزشک عمومی مراجعه کنید تا در صورت لزوم به شما نامه ارجاع اعطا کنند و به متخصص مراجعه کنند.
 • اگر فوریت پزشکی دارید ، برای آمبولانس با 999 تماس بگیرید ، یا اگر نیازی به آمبولانس ندارید ، به بخش اورژانس در بیمارستان مراجعه کنید (24 ساعته شبانه روز).
 • تمام پزشک عمومی خدمات آنلاین را برای رزرو یا لغو قرار ها ، سفارش نسخه های مکرر و دیدن بخش هایی از پرونده پزشکی شما ارائه می دهند.

هزینه دارو های تجویزی در انگلستان

در انگلیس ممکن است از شما بخواهند که هزینه دارو های تجویزی را پرداخت کنید ، با این حال ، اگر در موارد زیر طبقه بندی شوید معاف از هزینه دارو های تجویزی می باشید.

 • شما زیر 16 سال سن دارید.
 • شما 18-16 ساله هستید و تمام وقت تحصیل می کنید.
 • شما باردار هستید ، در 12 ماه گذشته صاحب فرزند شده اید و دارای گواهی معافیت بارداری معتبر ، MatEx هستید.
 • شما توانایی جسمی مداومی دارید که از حرکت بدون کمک جلوگیری می کند و دارای مدرک معافیت پزشکی ، MedEx هستید.
 • شما یک وضعیت پزشکی مشخص و MedEx دارید.

مراقبت های دندانپزشکی در بیمه دانشجویی

مراقبت از دندان معمولا در بیمه درمانی لحاظ نمی شود ، با این حال اگر معیار های زیر برای شما اعمال شود ، به خدمات رایگان دندانپزشکی NHS دسترسی خواهید داشت:

 • شما زیر 18 سال یا زیر 19 سال هستید و تمام وقت تحصیل می کنید.
 • شما باردار هستید یا در 12 ماه گذشته بچه دار شده اید.
 • شما در یک بیمارستان NHS اقامت دارید و دندانپزشک در بیمارستان درمان را انجام می دهد.

خوابگاه های دانشجویی انگلستان

در حالی که در انگلستان اقامت دارید ، گزینه های اقامتی بسیاری در اختیار شما قرار می گیرد ، انتخاب های شما بیشتر به این بستگی دارد که دانشگاه محل تحصیل شما سالن های اقامت ارائه می دهد یا خیر ، در کدام شهر تحصیل می کنید و میزان بودجه ماهانه شما چقدر است؟

خوابگاه های دانشجویی انگلستان

وقتی برای ورود به کالج یا دانشگاه ثبت نام می کنید ، باید مشخص کنید که به خوابگاه احتیاج دارید ، این گمان را نداشته باشید که به طور خودکار به شما خوابگاه دانشجویی تعلق می گیرد ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی اولویت مسکن و خوابگاه های دانشگاهی با شما است.

هنگامی که در یک برنامه پذیرفته شدید ، بلافاصله شروع به جستجوی و ترتیب محل اقامت مورد نظر خود کنید ، چرا که خوابگاه ها خیلی سریع پر می شوند و تقاضا اغلب بیش از میزان عرضه است.

سالن های اقامت

سالن های اقامت در انگلستان راهی عالی برای ملاقات با افراد جدید هستند ، آنها ساختمان های بزرگی هستند ، گاهی اوقات به آپارتمان هایی تقسیم می شوند که در آن شما می توانید یک اتاق یک نفره داشته و یا با یک دانشجو دیگر مشترک باشید ، بنابراین هرکدام را ترجیح می دهید ، باید از ابتدا به دانشگاه نوع انتخابی محل زندگی را اطلاع دهید.

اتاق شما به احتمال زیاد دارای امکانات اساسی خواهد بود و اگر فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی باشد ، سرویس های بهداشتی مشترک در این سالن ها وجود دارد ، سالن ها مبلمان استانداردی مانند تخت ، میز و صندلی را ارائه می دهند و هر چیز دیگری توسط دانش آموز تهیه می شود.

در اکثر سالن های اقامت یک غذاخوری به همراه غذا برای دانشجویان تهیه شده است (معمولا با هزینه ثابت) ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی غذا ممکن است ناشناخته باشد ، اما غذا خوردن در غذاخوری راه خوبی برای غرق شدن در فرهنگ انگلستان است.

خوابگاه های خود گردان

بسیاری از دانشجویان بین المللی گزینه خود گردان را ترجیح می دهند زیرا این امکان را برای آنها فراهم می کند تا غذا های شخصی را بپزند و برنامه های خود را داشته باشند.

سالن های خود گردان مشابه سالن های استاندارد برای اقامت هستند ، اما در آن یک آشپزخانه مشترک در دسترس ساکنان سالن قرار دارد ، دانشجویان مرتبا از این آشپزخانه ها استفاده می کنند ، بنابراین باید سهم خود را در نظافت انجام دهده ودیگران را به نظافت تشویق کنند.

آپارتمان یا خانه

به طور معمول دانشجویان در سال اول خود در سالن ها زندگی می کنند ، زیرا این امر سازگاری با زندگی دانشگاه را بسیار ساده تر می کند و به دوست یابی کمک می کند ، در سال دوم و سوم برخی از دانشجویان تصمیم می گیرند که به خانه یا آپارتمانی منتسب به دانشکده بروند.

اگر به یک آپارتمان یا خانه نقل مکان کنید ، باید قرارداد اجاره امضا کنید که یک سند قانونی است که شرایط اقامت شما را مشخص می کند ؛ اطمینان حاصل کنید که شرایط و مسائل مربوط به قرارداد را کاملا درک کرده اید و در صورت تردید با مشاور دانشجویی بین المللی خود که می تواند به شما کمک کند صحبت کنید.

آپارتمان یا خانه احتمالا پرهزینه ترین گزینه است و ممکن است پیدا کردن محل اقامت در نزدیکی دانشگاه سخت باشد ؛ با این حال ، بسیاری از دانشجویان از آزادی زندگی در مکانی که انتخاب می کنند ، زندگی با هر کسی که دوست دارند و انتخاب مکانی که می خواهند در آن زندگی کنند برخوردار هستند ؛ با سالن ها این انعطاف پذیری را ندارید.

اقامتگاه های مسافرتی

بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان به دنبال سفر یا تحصیل در خارج از کشور هستند البته پول یک عامل تعیین کننده بزرگ است ، به ویژه هنگامی که مجبورید محل اقامت ، هزینه ویزا و بلیط پرواز را در پرداخت کنید.

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل یا سفر به خارج از کشور را دارند ، بیشتر کشور / قاره ای را انتخاب می کنند که موسسه میزبان آنها در آن کشور واقع شده است.

این می تواند پرواز نسبتاً ارزان از یک کشور به کشور دیگر در اروپا باشد ، زیرا خطوط هوایی ارزان قیمت در آنجا بیشتر می شود ؛ قطارهای سریع السیر نیز گزینه دیگری است که با کمترین زمان سفر می تواند هزینه کمتری داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که تلاش برای یافتن محل اقامت ارزان قیمت – به ویژه در زمان اوج مصرف دشوار است ؛ خوابگاه ها اغلب کم هزینه ترین گزینه هستند.

هزینه خوابگاه های دانشجویی در انگلستان

هزینه اقامت در انگلستان تا حدود زیادی متفاوت است ، حتی در یک شهر ، دامنه هزینه های خوابگاه می تواند بسیار زیاد باشد ؛ به طور طبیعی ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی پس انداز هرچه بیشتر پول برای شما در اولویت است و دانستن اینکه اجاره بالاترین هزینه ای است که هنگام تحصیل در خارج از کشور خواهید داشت ، یافتن یک محل اقامت ارزان قیمت ، بار مالی شما را سبک خواهد کرد.

لندن بزرگترین و گرانترین شهر برای زندگی در انگلستان است ، هزینه محل اقامت در مرکز شهر بیشتر از محله های حومه شهر است که از ویژگی های معمول شهر های بزرگ است ، اگر محوطه دانشگاه شما در نزدیکی مناطق مركز شهر واقع شده است ، پس نباید در یافتن آپارتمان در اطراف آن اقدام كنید.

به عنوان مثال ، اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر لندن به طور متوسط 1،646 پوند برای شما هزینه دارد ، با کمی شانس می توانید چیزی در حدود 1200 پوند پیدا کنید.

اجاره همان آپارتمان در حاشیه ماهانه به طور متوسط 1،185 پوند است ، آپارتمانهای بزرگتر هزینه ای بالاتر از این دارند ، بنابراین در این موارد ، باید هم اتاقی هایی را پیدا کنید که آپارتمان و هزینه اجاره آن را با آنها تقسیم می کنید.

بهترین دانشگاه های انگلستان

در مجموع 90 دانشگاه انگلستان در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS در سال 2021 قرار دارند که این آمار نشان می دهد شش دانشگاه بیشتر از سال گذشته به رتبه بندی افزوده شده اند ، چهار مورد از این موسسات در 10 دانشگاه برتر جهانی راه یافته اند و چهار موسسه دیگر در بین 50 دانشگاه برتر جهانی قرار دارند.

بهترین دانشگاه های انگلستان

دانشگاه آکسفورد

امسال نیز دانشگاه آکسفورد مقام اول در بین دانشگاه انگلستان را به خود اختصاص داده است و در رتبه بندی جهانی این دانشگاه در رتبه پنجم قرار دارد.

آکسفورد با کسب نمرات بالا در بین همه شاخص ها ، از نظر نسبت دانشکده به دانشجو رتبه هشتم و تقدیر رسمی به ازای هر دانشکده رتبه 44 را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه تحقیقاتی دانشگاهی در آکسفورد انگلیس است ؛ شواهدی از تدریس در اوایل سال 1096 وجود دارد که دانشگاه اکسفورد را به عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی جهان در حال فعالیت مداوم معرفی می کند.

این دانشگاه از 39 دانشکده تشکیل دهنده نیمه مستقل ، شش سالن خصوصی ثابت و طیف وسیعی از گروه های دانشگاهی تشکیل شده است که در چهار بخش سازمان یافته اند ؛ تمام دانشکده ها موسسات خودگردان در دانشگاه هستند که هرکدام عضویت خود را کنترل می کنند و با ساختار داخلی و فعالیت های خاص خود را دارند ، همه دانشجویان عضو یک دانشکده هستند.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج یک دانشگاه تحقیقاتی دانشگاهی در کمبریج ، انگلستان است که در سال 1209 تاسیس شد و توسط پادشاه هنری سوم در سال 1231 منشور سلطنتی اعطا کرد ، دومین دانشگاه قدیمی در جهان انگلیسی زبان و چهارمین دانشگاه قدیمی جهان است.

کمبریج از موسسات مختلفی تشکیل شده است که شامل 31 دانشکده موسس نیمه مستقل و بیش از 150 بخش دانشگاهی ، دانشکده ها و سایر موسسات سازمان یافته در شش مدرسه است ؛ تمام دانشکده ها موسسات خودگردان در دانشگاه هستند که هرکدام عضویت خود را کنترل می کنند و با ساختار داخلی و فعالیت های خاص خود را دارند ، همه دانشجویان عضو یک کالج هستند.

کمبریج پردیس اصلی ندارد و کالج ها و امکانات مرکزی آن در سطح شهر پراکنده است ، تدریس در مقطع کارشناسی در کمبریج با نظارت هفتگی گروه های کوچک در کالج ها برگزار می شود.

این دانشگاه شامل کلاس ها ، سخنرانی ها ، سمینار ها ، کار های آزمایشگاهی و بعضا نظارت های بعدی است که توسط دانشکده ها و گروه های دانشگاه مرکزی ارائه می شود ، تدریس تحصیلات تکمیلی عمدتا بصورت متمرکز ارائه می شود.

طبق معمول ، نبرد بین دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج برای کسب مقام اول در رتبه بندی انگلستان است ؛ یک بار دیگر کمبریج در مکان دوم قرار دارد و در جهان رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است ؛ با این حال ، کمبریج از نظر شهرت علمی و کارفرمایی بالاترین رتبه دانشگاه در انگلستان را داراست و در رتبه دوم جهانی برای این شاخص ها قرار دارد.

کالج امپریال لندن

کالج امپریال لندن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در لندن است ، در سال 1907 ، کالج امپریال توسط Royal Charter تأسیس شد و کالج سلطنتی علوم ، مدرسه سلطنتی معادن و کالج City و Guilds را ادغام کرد.

در سال 1988 ، دانشکده پزشکی کالج امپریال با ترکیب دانشکده پزشکی بیمارستان St Mary’s شکل گرفت ، در سال 2004 ، ملکه الیزابت دوم دانشکده تجارت کالج امپریال را افتتاح کرد.

این کالج منحصرا بر روی علوم ، فناوری ، پزشکی و تجارت تمرکز دارد ، پردیس اصلی کالج در کنزینگتون جنوبی واقع شده است و دارای یک پردیس نوآوری در شهر سفید ، یک ایستگاه تحقیقاتی در پارک سیلوود و بیمارستان های آموزشی در سراسر لندن است.

با کسب مقام مدال برنز در انگلستان ، کالج امپریال لندن ، بالاترین رتبه دانشگاه در پایتخت است ، این کالج با تغیر یک مقام جهانی در سال جاری به مقام هشتم صعود می کند و برای شهرت علمی مقام نهم جهانی را کسب می کند

کالج دانشگاهی لندن

یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بزرگ است که در لندن ، انگلیس واقع شده است ؛ این یک نهاد عضو دانشگاه فدرال لندن است و با ثبت نام کامل جدا از دانشگاه آزاد ، بزرگترین دانشگاه در انگلستان است و با ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بزرگترین دانشگاه این کشور است.

UCL در سال 1826 به عنوان دانشگاه لندن توسط موسسان الهام گرفته از اندیشه های رادیکالی جرمی بنتام تاسیس شد ، اولین موسسه دانشگاهی بود که در لندن تأسیس شد و اولین موسسه ای در انگلیس بود که کاملا سکولار بود و فارغ از مذهب خود دانشجو می پذیرفت.

UCL همچنین ادعاهای اعتراض آمیز را بعنوان سومین دانشگاه قدیمی انگلستان مطرح می کند و اولین دانشگاهی که زنان را پذیرفته است ؛ دانشکده ها و دپارتمان های دانشگاهی به طور رسمی توسط شورای UCL ، نهاد حاکم بر UCL تأسیس می شوند.

UCL یک دانشگاه جامع با آموزش و تحقیق در زمینه های هنر ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، فیزیکی ، علوم زیستی و پزشکی ، مهندسی و محیط ساخته شده است ، اگرچه در حال حاضر دارای دانشکده دامپزشکی ، موسیقی ، نمایش یا پرستاری نیست.

این دانشگاه در طول سال گذشته 2 رتبه کاهش داشته و به رتبه 10 در سطح جهان رسیده است ، بالاترین نمره آن را می توان در شاخص شهرت دانشگاهی یافت که در رتبه سیزدهم قرار دارد.

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ در سال 1582 تاسیس شد ، ششمین دانشگاه قدیمی در جهان انگلیسی زبان و یکی از دانشگاه های باستان اسکاتلند است ؛ دانشگاه ادینبورگ دارای پنج پردیس اصلی در شهر ادینبورگ است که شامل بسیاری از بنا های دارای اهمیت تاریخی و معماری مانند آنهایی در شهر قدیمی است.

دانشگاه ادنبورگ نقش مهمی در تبدیل شدن به یک مرکز فکری اصلی در دوران روشنگری اسکاتلند و کمک به نامگذاری شهر به “آتن شمال” دارد.

این دانشگاه عضو تعدادی از سازمان های معتبر دانشگاهی از جمله گروه راسل ، گروه کویمبرا ، دانشگاه 21 و اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا ، کنسرسیومی از 23 دانشگاه تحقیقاتی برجسته در اروپا است و پس از دانشگاه های کمبریج و آکسفورد ، سومین موقوفه بزرگ از نظر هر دانشگاه در انگلستان است ، دانشگاه ادینبورگ در رتبه بندی دانشگاه های جهان در رتبه 20 بر اساس رتبه بندی QS قرار دارد.

دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در منچستر انگلیس است که در سال 2004 با ادغام موسسه علوم و فناوری دانشگاه منچستر و دانشگاه ویکتوریا منچستر شکل گرفت. ، دانشگاه منچستر یک دانشگاه آجر قرمز ، محصولی از جنبش دانشگاهی مدنی در اواخر قرن نوزدهم است.

پردیس اصلی در جنوب مرکز شهر منچستر در جاده آکسفورد قرار دارد ، این دانشگاه دارایی های فرهنگی ای مانند موزه منچستر ، گالری هنری ویتورث ، کتابخانه جان ریلندز و رصدخانه بانک جودرل است.

این دانشگاه 40،250 دانشجو و 10400 پرسنل دارد و به عنوان دومین دانشگاه بزرگ انگلیس (از بین 169 دانشگاه دانشگاه آزاد) معرفی می شود و عضو انجمن تحقیقات جهانی دانشگاه ها ، گروه راسل دانشگاه های تحقیقاتی انگلیس و گروه N8 است.

دانشگاه منچستر دارای سه دانشکده زیست شناسی ، پزشکی و سلامت ، علوم و مهندسی و علوم انسانی می باشد ؛ دانشگاه منچستر امسال با کسب مقام 27 مشترک در رتبه بندی جهانی در رده ششم انگلیس قرار دارد.

کارفرمایان به خصوص به دانشجویان فارغ التحصیل منچستر نگاه می کنند – این دانشگاه در رتبه 21 جهانی برای شاخص شهرت کارفرما قرار دارد.

بهترین شهر های انگلستان برای تحصیل

انگلستان ادعا می کند 14 شهر از 120 شهر برتر برای تحصیل در رتبه بندی QS به این کشور اختصاص یافته است و به این معنی است که بیشترین رتبه در بین کشور های جهان را داراست.

بهترین شهر های انگلستان برای تحصیل

همچنین بهترین شهر دانشجویی جهان یعنی لندن در این کشور قرار دارد ؛ رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی بر اساس شش شاخص شامل مطلوبیت ، استطاعت و دیدگاه دانشجویی رتبه بندی می شود که شاخص دوم بر اساس پاسخ های جمع آوری شده در نظرسنجی است.

لندن بهترین شهر انگلستان برای تحصیل

شهر لندن سرمايه اصلی بريتانيا به شمار می رود ، لندن از نظر شهریت ، رتبه سوم را در سراسر جهان دارد و با مراکز علمی و فرهنگی برجسته اش و همچنین محله های زیبا و مناطق شهری در دنیا شناخته می شود.

این شهر یکی از مراکز بزرگ فرهنگ و خلاقیت است که به دارا بودن موزه ها ، صحنه های هنری ، برنامه های شبانه زیبا و متنوع و همچنین دانشگاه های با کیفیت شهرت دارد ، برای دومین سال لندن به عنوان شهر شماره یک دانشجویی جهان رتبه بندی شده است.

بنابراین جای تعجب نیست که لندن در شاخص رتبه بندی دانشگاه بهترین و در شاخص فعالیت کارفرما در رتبه سوم در جهان را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر در حدود ۱۰۲۰۰۰ دانشجوی غیر انگلیسی در لندن مشغول به تحصیل می باشند ، لندن دارای 18 دانشگاه عظیم است که در رتبه بندی QS World University 2021 حضور دارند و دو مورد از آنها در بین10 دانشگاه برتر جهانی قرار دارد که شامل کالج امپریال لندن در مکان هشتم و دانشگاه کالج لندن (UCL) در رتبه دهم است.

حمل و نقل دانشجویی در لندن

شبکه حمل و نقل دانشجویی در لندن به خوبی سازماندهی شده است و دانشجویان می توانند کارت های تخفیف دانشگاهی خود را استفاده کنند ، همچنین فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد ، بنابراین شما نباید بابت یافتن شغل ، نگرانی داشته باشید.

لندن همچنین نمره بالا را در رده ” ترکیب دانشجویی” دریافت کرده است ، به این معنی که ۳۰۰ زبان مختلف در این شهر صحبت می شود و ۴۲ درصد از دانشجویان لندن از مؤسسات برتر از خارج از انگلستان هستند .

با توصیف های فوق لندن از اولین گزینه ها برای انتخاب بهترین شهر انگلستان برای تحصیل می باشد البته ناگفته نماند که لندن در عین جذابیت از لحاظ شهر و دانشگاه ، از لحاظ قیمت و هزینه زندگی مقداری پر هزینه تر از دیگر شهرهای انگلستان است ، به همین دلیل ما جهت اطلاع بیشتر شما دیگر شهر های برتر دانشجویی انگلستان را معرفی می کنیم.

شهر ادینبورگ

ادینبورگ پایتخت اسکاتلند و یکی دیگر از کاندیدا ها برای انتخاب بهترین شهر انگلستان برای تحصیل می باشد . ادینبورگ ، در رتبه بندی بهترین شهر های دانشجویی ، در رتبه ۱۶ قرار گرفته است.

این شهر به خاطر جاذبه های تاریخی و فرهنگی و رویدادهایی مانند جشنواره Fringe ادینبورگ شناخته شده است که هر سال در ماه اوت تقریبا دو برابر جمعیت ادینبورگ را به سمت این شهر می کشاند .

این شهر به خاطر قلعه قابل توجه آن ، شهر قدیمی تاریخی و رویداد های عظیم سالانه مانند جشنواره بین المللی ادینبورگ و حزب خیابان هگمانای سال نو مشهور است ، دانشگاه ادینبورگ همچنین از چندین دانشگاه برتر انگلستان است که در رتبه بندی بهترین دانشگاه ها در سال جاری رتبه 20 را به خود اختصاص داده است .

بعد از لندن ، میانگین هزینه دانشجویان بین المللی در دانشگاه های برتر در ادینبورگ ، نسبت به شهر های دیگر انگلیس که در اینجا فهرست شده اند ، کمی بالاتر است.

دانشجویان مقطع کارشناسی از داخل اتحادیه اروپا ( به استثنای کسانی که از بقیه انگلستان آمده اند ) بابت هزینه های دانشگاه توسط اداره جوایز دانشجویی اسکاتلند یارانه می گیرند ، در واقع ادینبورگ جامعه دانشجویی بزرگی را به خود جذب می کند که ۴۰ درصد آن بین المللی هستند.

بسته به اینکه از کدام کشور هستید ، ادینبورگ می تواند بعضی از گزینه های مقرون به صرفه برای صرفه جویی در هزینه های تحصیل در انگلستان باشد .

شهر زیبای منچستر

شهر منچستر از نظر معیار های مسافرتی و آمار بازدید کنندگان در سال ۲۰۱۶ ، در رتبه دهم در جهان قرار گرفت ، این شهر دارای یک صحنه اجتماعی پر جنب و جوش با فرهنگ عالی است.

منچستر یک مکان فوق العاده برای دانشجویان بین المللی است و از بیشترین تنوع زبان برخوردار می باشد ، در هر زمان حدودا بیش از ۲۰۰ زبان مختلف در این شهر صحبت می شود ، منچستر یکی از بزرگترین جمعیت های دانشجویی در اروپا است که در حدود ۱۰۰،۰۰۰ نفر از سپتامبر ۲۰۱۷ در این شهر (۴۰،۰۰۰ نفر در موسسه عالی رتبه دانشگاه منچستر ) تحصیل کرده اند.

در این دانشگاه موسیقی بخش بزرگی از فرهنگ آن است و از بسیاری از گروه های معروف مانند Oasis، Joy Division، The Smiths و Buzzcocks تشکیل شده است.

منچستر دوره های آموزشی در تجارت و علوم انسانی ، علوم مهندسی و حسابداری و امور مالی را با پیشرفته ترین روش ها در دانشگاه هایش ارائه می دهد ، منچستر در رتبه بندی بهترین شهر های دانشجویی در سال 2020 رتبه ۲9 را به خود اختصاص داده است و از دیدگاه دانشجویان در انگلستان رتبه چهارم را بدست آورده است.

شهر گلاسکو انگلستان

گلاسکو بزرگترین شهر اسکاتلند است و به خاطر تاریخ غنی آن ، فرهنگ معاصر و دوست داشتنی مردم محلی آن شناخته شده است ، این شهر زیبا به دلیل معماری و چشم اندازهایش شناخته شده است اما همچنین مکان شگفت انگیزی برای دانشجویان است ، این شهر پر جنب و جوش ترین شهر اسکاتلند است.

گلاسگو برای کسانی که به هنر و موسیقی علاقه مند هستند ، گالری های هنری و رویدادهای موسیقی را در سمت چپ ، راست و مرکز پوشش داده است.

این شهر دارای دو دانشگاه است که دارای رتبه ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان یعنی دانشگاه گلاسکو ( رتبه ۶۵ ) و دانشگاه Strathclyde (رتبه ۲۷۷) می باشد ، این شهر بر اساس رتبه بندی شهر های برتر دانشجویی در رتبه 39 قرار دارد.

شهر کاونتری

در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی در این سال ، کاونتری در رتبه ۴7 قرار دارد ، ۶٫۸ درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند و بیش از ۴۰ درصد از دانشجویان آن از خارج از انگلستان می آیند ، طبق نظر دانشجویان مشغول به تحصیل در این شهر ، تجربه تحصیل در کاونتری بسیار متفاوت و شگفت انگیز می باشد.

کاونتری با کسب عنوان شهر فرهنگی بریتانیا در دسامبر ۲۰۱۷ ، با مکان های عالی مانند مرکز هنر وارویک در دانشگاه وارویک ، بزرگترین مرکز هنر در بریتانیا ، خود را در زمره ده شهر برتر انگلستان قرار داده است .

شهر تاریخی ناتینگهام

ناتینگهام با بیش از ۴۷ سال سابقه شهریت یکی از پر جنب و جوش ترین شهر های انگلستان است و در فهرست بهترین شهر های دانشجویی در سال جاری رتبه بندی شده است.

ناتینگهام از لحاظ شهرت به مهربانی مردمش عنوان « ملکه میدلندز » را کسب کرده است و از سوی دیگر به خاطر افتخار پیوستن به افسانه رابین هود در دنیا برای بسیاری افراد شناخته شده است .

این شهر از دیدگاه دانشجویان امتیاز 30 را بدست آورده است ، دانشجویان از شهریت ، مهربانی مردم با دانشجویان ، هزینه ها و سیستم حمل و نقل ناتینگهام بسیار رضایت دارند ؛ ناتینگهام در شاخص ترکیبی دانشجویان از رتبه بندی QS Best Student Studios نمره بالایی دریافت می کند و در رتبه 48 جهان قرار دارد.

نه تنها جمعیت زیادی از دانشجویان بین المللی در ناتینگهام وجود دارد ، بلکه دانشگاه ناتینگهام دارای دانشگاه های شعبه ای در مالزی و چین است و به دلیل رویکرد بین المللی خود در آموزش عالی مورد ستایش قرار گرفته است.

شهر بیرمنگام

بیرمنگام دومین شهر بزرگ انگلستان و یکی از هیجان انگیز ترین شهر های انگلیس است که رستوران ها ، تاریخ ، سرگرمی ، خرید و فرهنگ آن بسیار عالی است.

این شهر با کسب امتیاز 49 در بین بهترین شهر انگلستان برای تحصیل دانشجویان قرار دارد ، بیرمنگام به خاطر میراث صنعتی خود مشهور است و از نظر کانال های آبی طولانی با ونیز قابل مقایسه است ؛ همچنین این شهر هر سال میزبان بزرگترین بازار کریسمس در بریتانیا و بیش از ۵۰ فستیوال سالانه از جمله جشنواره کمدی بیرمنگام می باشد ، دانشگاه بیرمنگام همواره در بین ۱۰۰ ر برتر جهان رتبه بندی شده است .

شهر نیوکاسل

در رتبه بندی بهترین شهر های دانشجویی در سال جاری رتبه ۵7 راکسب کرده است ، نیوكاسل پرجمعیت ترین شهر در شمال شرق انگلستان می باشد.

این شهر به برخی از قوی ترین دانشگاه های منطقه مانند دانشگاه دورهام دارای رتبه ۷۸ در رتبه بندی QS مجهز می باشد ، علاوه بر این نیوکاسل بهترین مکان برای بازدید در جهان توسط The Rough Guide 2018 بود ، همچنین به خاطر هنر و فرهنگ گسترده اش نیز مورد ستایش هنرمندان زیادی قرار دارد.

شهر آبردین

در فهرست بهترین شهر انگلستان برای تحصیل از نظر دانشجویان ، ابردین در رتبه 64 قرار گرفته است ، این شهر نیز می تواند برای دوستداران طبیعت یک انتخاب فوق العاده جهت تحصیل در زمینه علوم طبیعی باشد ، با این حال که مطالعه علوم طبیعی ، مطالعه ارزان قیمتی نیست اما ابردین بالاترین تعداد ورودی های انگلستان برای این رشته را داراست .

زیرا تحصیل علوم طبیعی در این شهر مقرون به صرفه تر می باشد ؛ علاوه بر این ، هزینه های زندگی برای مواردی مانند اجاره مسکن بسیار پایین است ؛ همچنین دانشجویان اسکاتلند و کسانی که از اتحادیه اروپا می آیند به استثنای کسانی که از بقیه انگلستان هستند ، می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند.

شهر برایتون

برایتون با پیشرفت 9 مکان چشمگیر امسال در رتبه بندی شهر های دانشجویی جهان در رتبه 83 جهان قرار دارد ، این شهر به دلیل آرامش شهرت دارد و با سواحل آفتابی ساحل جنوبی یکی از محبوب ترین تفریحگاه های ساحلی انگلستان است و همچنین به خاطر جامعه پر رونق LGBTQ شهرت دارد و مملو از افراد خلاق و پر جنب و جوش است.

برایتون بیشترین نسبت دانشجویی را در بین شهر های دانشجویی انگلستان دارد ، دانشجویان 11.7 درصد از کل جمعیت و دانشجویان بین المللی 27 درصد از جمعیت دانشجویان را تشکیل می دهند.

شاید جای تعجب نیست که این شهر بهترین امتیاز خود را در رتبه بندی میکس دانشجویی کسب می کند و در جایگاه 24 جهان قرار دارد ، دانشگاه ساسکس برترین دانشگاه این شهر است و در رده بندی دانشگاه QS World 2020 رتبه 246 را به خود اختصاص داده است.

هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان اغلب محل بحث و مناقشه است ، در سال های اخیر قیمت ها برای دانشجویان محلی ( انگلستان / اتحادیه اروپا ) افزایش یافته است ، اکنون ، دانشجویان انگلیس و اتحادیه اروپا در دانشگاه های انگلیس موظف به پرداخت حداکثر 9،250 پوند (135050 دلار آمریکا) در سال هستند.

هزینه های تحصیل در انگلستان

شهریه بین المللی دوره کارشناسی به طور قابل توجهی متفاوت است ، از حدود 10000 پوند (14130 دلار آمریکا) شروع می شود و برای مدارک پزشکی تا 38000 پوند (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر می رود.

در همه سطوح ، مقاطع تحصیلی علوم انسانی و اجتماعی کمترین هزینه را دارند ، در حالی که دوره های آزمایشگاهی و بالینی به طور قابل توجهی گران تر هستند ، اما وقتی این هزینه ها را با متوسط هزینه زندگی در انگلیس ترکیب کنید ، حدود 12200 پوند (16950 دلار آمریکا) در هر سال می شود.

متوسط هزینه کل تحصیل در انگلستان حداقل 22200 پوند (31380 دلار آمریکا) در سال تخمین زده می شود که تحصیل در لندن به طور قابل توجهی گران تر است.

گرچه این هزینه ها ممکن است دلهره آور باشد ، به یاد داشته باشید که اکثر دانشگاه های انگلستان برنامه های کوتاه تری را در مقایسه با کشور هایی مانند ایالات متحده ارائه می دهند ( سه سال برای دوره کارشناسی متوسط به جای چهار و یک سال برای کارشناسی ارشد به جای دو سال ) ، بنابراین می توانید هزینه و هزینه های زندگی یک ساله را از کل بودجه خود کم کنید.

هزینه زندگی دانشجویان در انگلستان

شرایط فعلی ویزای دانشجویی انگلستان پیش بینی می کند که برای هر ماه که می خواهید در انگلستان در هر نقطه خارج از لندن اقامت داشته باشید ، حداقل 1015 پوند ( 1435 دلار آمریکا ) در حساب بانکی خود داشته باشید ؛ این مبلغ سالانه 12 هزار و 180 پوند (17200 دلار) است.

اگر می خواهید در لندن تحصیل کنید ، باید بودجه بیشتر – حداقل 1،265 پوند (1800 دلار آمریکا) در ماه ، معادل 15180 پوند (21500 دلار آمریکا) در سال اختصاص دهید.

البته می توانید با استفاده از تخفیف های دانشجویی ، هزینه های زندگی در انگلیس را مقرون به صرفه تر کنید به عنوان مثال ، دانشجویان در لندن می توانند یک کارت عکس دار 18+ Student Oyster دریافت کنند ، به آن ها30 درصد کارت سفر و اتوبوس / تراموا می دهد بلیط های فصلی و دانشجویان در سراسر کشور می توانند با پرداخت هزینه ای ناچیز برای کارت اضافی NUS اقدام کنند.

سایر هزینه های متوسط زندگی در انگلیس

 • هزینه یک فروشگاه غذای هفتگی حدود 30 پوند / 42 دلار برای شما خواهد داشت و یک وعده غذایی در یک رستوران می تواند حدود 12 پوند / 17 دلار باشد.
 • بسته به دوره خود ، شما احتمالا حداقل 30 پوند در ماه برای کتاب و سایر مطالب دوره صرف خواهید کرد ؛
 • صورتحساب تلفن همراه شما احتمالا حداقل 15 پوند / 22 دلار در ماه است ؛
 • هزینه عضویت در سالن ورزشی تقریبا 32 پوند / 45 دلار در ماه است ، اما ممکن است بتوانید تخفیف دانشجویی دریافت کنید ؛
 • یک شب معمولی (در خارج از لندن) در کل حدود 30 پوند / 42 دلار هزینه دارد.
 • از نظر سرگرمی ، اگر می خواهید در اتاق خود تلویزیون تماشا کنید ، به مجوز تلویزیون احتیاج دارید – این مبلغ 147 پوند (107 دلار آمریکا) در سال است ؛ هزینه بلیط سینما تقریبا 10 پوند / 14 دلار است.
 • بسته به عادت های هزینه ای خود ممکن است هر ماه 35-55 پوند (49-77 دلار آمریکا) یا غیره هزینه کنید.

هزینه های تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی

برای دانشجویان بین المللی ، هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای دوره های مبتنی بر سخنرانی در حدود 10،000 پوند (14،130 دلار آمریکا) شروع می شود و برای یک درجه پزشکی برتر در مقطع کارشناسی تا 38،000 پوند (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر است.

در سطح تحصیلات تکمیلی ، هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی برای برنامه های مبتنی بر کلاس از حدود 11000 پوند ( 15،545 دلار آمریکا ) شروع شده و تا 32،000 پوند ( 45200 دلار آمریکا ) می باشد ؛ برای برنامه های مبتنی بر آزمایشگاه ، هزینه های سالانه به طور متوسط از 12000 پوند ( 16940 دلار آمریکا ) تا 27200 پوند ( 38400 دلار آمریکا ) متغیر است.

هزینه تحصیل در برنامه های زبان

بسیاری از دانشجویان نیز برای تحصیل در یکی از مدارس زبان کشور از کشور ها به انگلستان می آیند ، قیمت ها در موسسات متفاوت است اما شما باید انتظار داشته باشید که برای یک دوره تمام وقت استاندارد ( 15 ساعت ) یا 70 تا 100 پوند در هفته ( 77 دلار – 111 دلار آمریکا ) بپردازید یا برای یک دوره فشرده تر حدود 1000 پوند (1،293 دلار ) بپردازید.

مزایا و معایب تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان می تواند یک تجربه بسیار نشاط آور باشد ، دانشجویان از سراسر جهان که برای تحصیل در برنامه دانشگاهی وارد انگلستان می شوند ، همیشه ترک این کشور برای آن ها بسیار دشوار است زیرا تجاربی که در طول زمان کسب می کنند بسیار جذاب است.

مزایا و معایب تحصیل در انگلستان

اگر چه تحصیل در انگلیس می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد اما دانشجویان محصل در موسسات آموزشی این کشور با چالش های روبه رو می شوند که لازم است قبل از انتخاب مقصد تحصیلی با آن ها آشنا شد ، البته باید توجه داشت که این چالش ها دانشجویان را برای آینده های بهتر آماده می کند و سبب می شود فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان مورد توجه کارفرما ها از سراسر جهان قرار گیرند ، در ادامه با مزایای تحصیل در انگلستان آشنا خواهیم شد.

اعتبار جهانی

مدارک تحصیلی از موسسات آموزش عالی در انگلستان به عنوان استاندارد بالا و کیفیت برتر در سراسر جهان شناخته شده و پذیرفته می شوند ، این استاندارد توسط موسساتی که در طول سال ها بسیار عالی خدمت کرده اند ، موسساتی مانند دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج تعیین کننده هستند ، دانشجویان می توانند از جو علمی مناسب و مزایای زندگی اجتماعی عالی برخوردار شوند.

تنظیمات مهارت

انگلستان دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند و تحصیل در این نوع محیط به دانشجو کمک می کند مهارت های بسیار تعاملی و اجتماعی را به دست آورد که هم به نفع حال و هم آینده دانشجویان است.

دوره مطالعه

بسیاری از برنامه ها برای انتخاب فرم برای تحصیل در دسترس دانشجویان است ، بیش از 37،000 دوره در سیستم آموزش عالی انگلستان برای پذیرش موجود است ، با سهولت دانشجویان می توانند به UCAS.com و تحقیق در مورد برنامه مطالعه مراجعه کنند.

شما خسته نخواهید شد

بیش از 1.7 میلیون دانشجوی کارشناسی تمام وقت از جمله حدود 105000 دانشجوی خارجی در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل هستند ، ارتباط با دانشجویان از ریشه های مختلف فرهنگی می تواند یک تجربه پر ماجرا برای دانشجویان باشد.

صرفه جویی در هزینه

دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد هر دو در دانشگاه های انگلستان کوتاه تر از دوره های دیگر در کشور های دیگر است ، به طور کلی این کمک می کند تا شهریه و سایر هزینه ها در کمترین زمان ممکن صرفه جویی شود.

تضمین کیفیت

موسسات در انگلستان تحت نظارت و تنظیم قرار می گیرند تا استاندارد های بالای آموزش ، تحقیق و یادگیری را حفظ کنند ، استاندارد های تعیین شده توسط آژانس تضمین کیفیت آموزش عالی (QAA) کلیدی است ، زیرا آن ها برای تعمیر و نگهداری استاندارد توسط دولت اخذ می شوند.

امکان کار همزمان با تحصیل

دانشجویان در طول جلسه علمی و دوره های استراحت مجاز به کار در هفته حداکثر 20 ساعت هستند.

کمک مالی

دانشجویان می توانند برای هزینه های تحصیل و احتمالا شرایط غیر قابل مشاهده دیگری درخواست کمک مالی کنند ، بنابراین روبرو شدن با آینده آماده شده برای تحصیل در انگلستان یکی از مراحل اساسی در آینده با شکوه است.

معایب تحصیل در انگلستان

 • هزینه بالای تحصیل و زندگی در انگلستان ؛
 • دشواری زندگی های روزانه دانشجویان و احساس دلتنگی و غربت برای دانشجویان بین المللی ؛
 • شوک فرهنگی ( آب و هوای خاکستری و رطوبت لباس های سنگین زمستانی ، غذا های عجیب و غریب انگلیسی همراه با طعم متفاوت و روش پخت متفاوت ، لهجه های منطقه ای ، قواعد رفتاری که هر فرهنگ دارای قوانینی ناگفته است و بر نحوه رفتار افراد با یکدیگر و زندگی دانشگاهی تأثیر می گذارد).
 • زمان بسیار کمی برای یادگیری : اگر چه در بخش مزایا بیان کردیم که دوره های تحصیل در انگلستان کوتاه تر از دیگر کشور ها است ، خوب این نیز می تواند یک ضرر باشد ، چرا که دانشجویان وقت ندارند که در اطلاعات به صورت عمیق فرو روند.
 • تحصیل در انگلستان بسیار استرس زا است که باز به مدت زمان کوتاه تحصیل در دانشگاه های انگلستان بر می گردد ، زیرا باید اطلاعات را در مدت زمان کمتر از حد معمول در مغز خود جای دهند.

ویزای تحصیلی انگلستان

شرایط ویزای انگلستان و معیار های کلی مهاجرت توسط اداره ویزا ها و مهاجرت انگلستان مدیریت می شود ، که دارای یک سایت برای مرور آسان است که به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا به ویزای دانشجویی انگلستان برای تحصیل نیاز دارید یا خیر ؛ در حالی که اتباع سوئیس و کشور های اتحادیه اروپا EEA / در حال حاضر برای تحصیل در انگلستان نیازی به ویزا ندارند ، همه دانشجویان بین المللی دیگر احتمالا به یک ویزا نیاز دارند.

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای دانش آموزی کودک

دانش آموزان بین چهار تا 17 سال می توانند درخواست ویزای دانش آموزی کودک را ارائه دهند ، مشروط بر اینکه رضایت والدین یا سرپرست را برای تحصیل در انگلستان داشته باشند و به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

ویزای دانشجویی Tier 4

ویزا های دانشجویی Tier4 به افراد خارج از منطقه اقتصادی اروپا اجازه می دهد تا به عنوان دانشجو ، معمولا در مدرسه ، کالج یا دانشگاه وارد انگلستان شوند ؛ برای درخواست ویزای دانشجویی Tier 4، باید تأیید پذیرش تحصیلات (CAS) را در یک موسسه آموزشی انگلستان که دارای مجوز حمایت مالی معتبر Tier 4 است ، داشته باشید ،گزینه ورود به انگلستان با ویزای احتمالی دانشجویی در اکتبر 2013 پایان یافت.

دانشجویان ویزای Tier 4باید حداقل 15 ساعت در هفته در تحصیل بگذرانند و دانشجو باید بتواند هزینه های دوره ، نگهداری و اسکان را بدون کار تأمین کند.

برای تأمین هزینه های تحصیل برای دانشجویان Tier 4در دانشگاه های انگلستان وام دانشجویی در دسترس است ، با این حال ، کمک به هزینه های نگهداری و سایر هزینه ها معمولا به اتباع انگلیس و اتحادیه اروپا و کسانی که اقامت قانونی دارند محدود می شود.

انواع ویزای Tier 4

ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) برای دانشجویان 18 ساله یا بالاتر که به آنها مکانی برای گذراندن دوره در یک موسسه آموزشی انگلستان پیشنهاد شده است ، دوره های تحصیلی تحت پوشش این ویزا شامل دوره های سطح مدرک ، و دوره های سطح 3 مانند سطح A است ؛ در حین تحصیل ، برخی از دانشجویان مجاز به کار در هفته تا 20 ساعت در طول مدت ترم و تمام وقت در تعطیلات هستند.

ویزای دانشجویی Tier 4 (کودک) برای دانشجویان زیر 18 سال که در یک دوره آموزشی در یک موسسه آموزشی انگلستان با مجوز حمایت مالی معتبر Tier 4پیشنهاد شده اند ، برخی از دانش آموزان بالای 16 سال می توانند در طول مدت ترم 10ساعت در هفته و در تعطیلات تمام وقت کار کنند.

همراهی اعضای خانواده با ویزای تحصیلی

برخی از دانشجویان ممکن است مایل باشند با اعضای خانواده خود به انگلستان مهاجرت کنند ، ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) به اعضای خانواده این امکان را می دهد تا درخواست کنند که با دارنده ویزا به انگلیس بیایند یا اگر قبلا در انگلیس بوده اند ، اقامت داشته باشند.

اعضای خانواده تحت پوشش شامل پارتنر های متاهل ، مدنی و مجرد و کودکان زیر 18 سال هستند ، برای آوردن اعضای خانواده به انگلستان ، دانشجویان باید حداقل 1 شرایط زیر را داشته باشند:

 • تحصیل در سطح NQF سطح 7 (مدرک کارشناسی ارشد انگستان یا مدرک بالاتر در این کشور حداقل برای 1 سال ، یا
 • در دوره ای که حداقل 6 ماه به طول انجامید ، توسط دولت انگلستان حمایت مالی می شود ، ی
 • تحصیل در طرح تمدید دکترا

والدین کودکانی که در ویزای دانشجویی Tier 4 (Child) قرار دارند نیز می توانند تحت والدین Tier 4 Child درخواست ویزا دهند.

مراحل درخواست ویزای دانشجویی انگلستان

 1. درخواست پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان و دریافت نامه پذیرش
 2. بررسی مورد نیاز بودن ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان
 3. بررسی نوع ویزای مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان
 4. بررسی زمان و مکان برای درخواست ویزای دانشجویی
 5. بررسی شرایط دریافت ویزای tier 4
 6. جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده است ؛
 • گذرنامه یا مدارک معتبر سفر
 • یک عکس به اندازه گذرنامه
 • اثبات اینکه می توانید در طول اقامت خود در انگلستان هزینه های زندگی خود را تأمین کنید اگر در لندن زندگی می کنید 1265 پوند در ماه و بقیه انگلیس 1015 پوند در ماه مورد نیاز است.
 • رضایت والدین ، اگر زیر 18 سال دارید
 • نتایج آزمایش سل (برای شهروندان کشورهای خاص)
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • هزینه اضافی بهداشت مهاجرت: 150 پوند در هر سال مطالعه
 • فرم ارزیابی خود ضمیمه 8 همراه با اسناد پیوست ، (در صورت درخواست آنلاین الزامی نیست) سایر الزامات ممکن است بسته به کشور مبدا شما متفاوت باشد.

هرگونه اسنادی که باید در حمایت از فرم ضمیمه 8 ارائه شوند ، که به زبان انگلیسی یا ولزی نیستند ، باید همراه با ترجمه کامل رسمی باشد که توسط آژانس مرزی انگلیس به طور مستقل قابل تأیید است.

هزینه ویزای دانشجویی انگلستان

هزینه فعلی ویزای دانشجوییTier 4 (عمومی) 348 پوند (440 دلار آمریکا) است که به ازای هر نفر برای افراد وابسته 348 پوند هزینه اضافی در نظر گرفته شده است ، همچنین برای دسترسی به خدمات بهداشت ملی (NHS) در طول اقامت خود باید 150 پوند در سال هزینه اضافی برای مراقبت های بهداشتی بپردازید.

هزینه ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای گزینه شش ماهه 97 پوند (120 دلار آمریکا) و برای ویزای 11 ماهه 186 پوند (240 دلار) است.

موسسات اعزام دانشجو به انگلستان

تا این بخش از مقاله با جزئیات و شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلستان ، نحوه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ، هزینه تحصیل ، بهترین شهر ها و دانشگاه های انگلستان آشنا شدیم اما باید به این نکته توجه داشت که مطالعه و بررسی این گونه مقالات نمی توانند اطلاعات شما در مورد تحصیل در انگلستان را 100 درصد افزایش دهند و تنها سبب آشنایی شما با کلیات مهاجرت تحصیلی به این کشور می شود و قطعا به شما توصیه نمی شود که شخصا و بدون مشورت با افراد زبده در امر مهاجرت برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان اقدام کنید ؛ چرا که مهاجرت مطمئن و آسان به این کشور و دیگر کشور های جهان به مشاوره با افرادی مطلع و با تجربه در زمینه مهاجرت و تحصیل نیاز دارد.

موسسات اعزام دانشجو به انگلستان

تجربه نشان می دهد که انتخاب نادرست و کمبود آگاهی در زمینه های مختلف مهاجرت تحصیلی از انتخاب رشته و دانشگاه گرفته تا دریافت ویزای تحصیلی سبب بروز مشکلاتی شده که در برخی موارد حتی می تواند به رد درخواست پذیرش و یا رد درخواست ویزای تحصیلی او ختم شود.

پس توصیه ما به شما این است که برای عبور آسان و مطمئن از این مسیر و آغاز تحصیل خود در دانشگاه های انگلستان با افرادی آگاه به مهاجرت تحصیلی به این کشور مشورت کنید و از تجربیات آن ها در تمامی زمینه های مهاجرت بهره مند شوید ، یکی از گزینه های موجود موسسات اعزام دانشجو به انگلستان است.

ویژگی های موسسات اعزام دانشجو به انگلستان در ایران

موسسه های اعزام دانشجو به انگلستان در ایران موسسه ها و نهاد های مهاجرتی هستند که برای انجام فعالیت خود در زمینه مهاجرت دانشجویان به انگلستان مجوز خود را از وزارت علوم ایران دریافت کرده و تنها زمینه فعالیت آن ها اعزام دانشجو به انگلستان است.

این موسسات آشنایی چندانی با قوانین مهاجرتی و مسائل حقوقی و به روز مهاجرت ندارند پس نمی توان آن ها را به عنوان بهترین گزینه برای مشاوره تحصیل در انگلستان پیشنهاد کرد.

همان گونه که از شواهد پیداست بهترین گزینه برای مشاوره موسساتی هستند که از کلیه قوانین و مسائل به روز مهاجرت تحصیلی ، دریافت ویزا و دیگر مسائل حقوقی آگاهی کافی دارند و به راحتی می توانند در زمینه مهاجرت تحصیلی شما به انگلستان یا هر کشور دیگر به شما مشاوره داده و کمک کنند از مهاجرت آسان و مطمئنی بهره مند شوید ؛ پس اگر به دنبال مواردی همچون اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل هستید باید بتوانید موسسات مهاجرتی معتبر لازم را بیابید و سپس اقدامات صحیحی که به شما پیشنهاد می دهند را انجام دهید.

سوالات پر تکرار تحصیل در انگلستان

در مقاله ای که ارائه شد مطالب مفیدی در خصوص تحصیل در انگلستان در اختیار شما علاقه مندان قرار گرفت ، از بین سوالاتی که شما عزیزان از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پرسیده اید ، سوالات پر تکرار را انتخاب کرده ایم که در زیر ارائه می کنیم ، چنانچه شما هم سوالی در ذهن دارید ، از قسمت دیدگاه های سایت در پایین صفحه استفاده کرده و به پاسخ صحیح خود برسید.

آیا این امکان در انگلستان وجود دارد که کودکان به جای مدرسه رفتن ، در خانه آموزش ببینند؟

بله ، در انگلستان اگرچه تحصیلات اجباری است ، اما مدرسه اینگونه نیست و والدین ممکن است بدون درخواست تأیید ، فرزندشان را در خانه آموزش دهند.

می خواهم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به انگلستان بروم ، طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان چند سال است؟

بیشتر دوره های کارشناسی ارشد یک سال طول می کشد ، به این معنی که شما می توانید سریع تر از همتایان خود که در کشور های دیگر تحصیل خود را به اتمام برسانید.

چند نوع مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان وجود دارد؟

دو نوع مدرک کارشناسی ارشد : کارشناسی ارشد آموزش محور و کارشناسی ارشد پژوهش محور که نیاز به ارائه مقاله نهایی است.

آیا هنگام تحصیل در انگلستان می توانم از مقطع لیسانس مستقیما به مقطع دکترا بروم؟

دانشجویان معمولا پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد وارد دوره های دکترا می شوند ، اگرچه ورود به چنین برنامه هایی با مدرک کارشناسی و سپس گذراندن کلاس های اضافی امکان پذیر است.

رشته های محبوب و موفق در انگلستان چه رشته هایی هستند؟

رشته های تحصیلی محبوب در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلستان شامل فیزیوتراپی ، حقوق ، علوم فقهی ، مدیریت ورزشی ، پزشکی و جراحی ، علوم کامپیوتر و مهندسی می باشد.

اگر برای یک دوره 3 تا 4 ماهه به انگلستان بروم ، فرزندم می تواند به مدرسه برود؟

اتباع خارجی نمی توانند از ویزای بازدید کننده 6 ماهه یا ویزای تحصیلات کوتاه مدت 6 ماهه برای ورود به انگلستان برای ثبت نام به عنوان دانش آموز در یک مدرسه استفاده کنند.

اگر بخواهم برای تحصیل فرزندم همراه او به انگلستان بروم باید از چه روشی اقدام نمایم؟

اگر والدین بخواهند همراه کودک به انگلستان برود باید ویزای گاردین یا قیومیت فرزند را درخواست بدهند ، دانش آموز یا والدین باید حداقل سه ماه قبل از شروع دوره های تحصیلی در انگلستان برای اخذ پذیرش و صدور ویزای تحصیلی اقدام نمایند؛ ویزای tier 4 child نیز باید برای کودکان و نوجوانان صادر شود.

با مدرک دیپلم تا چه سنی می توانم برای تحصیل دردانشگاه های انگلستان اقدام کنم؟

متقاضیان تا سن 21 سال می توانند با مدرک دیپلم برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان درخواست دهند اما ریسک پذیرش در این سن بالا است.

آیا هنگام تحصیل در انگلستان با داشتن کار دانشجویی می توانم هزینه هایم را تامین کنم؟

خیر ، هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بالاست ، برای افرادی که بورسیه تحصیلی جزئی دریافت کرده اند ، کار دانشجویی ایده آل است ، زیرا آنها می توانند هزینه های باقی مانده خود را با یک کار نیمه وقت تأمین کنند.

رشته های محبوب مهندسی در انگلستان چه رشته هایی هستند؟

رشته های محبوب مهندسی شامل مهندسی عمران ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکاترونیک است.

هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟

هزینه ها بستگی به مقطع ، رشته ، دانشگاه و شهر انتخاب شما دارد ، مثلا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کمبریج 24000 پوند و در مقطع کارشناسی ارشد 28000 پوند می باشد ، در حالی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه بیرمنگهام 18000 پوند و در مقطع کارشناسی ارشد18900 پوند برای هر سال تحصیلی است.

برای تحصیل در انگلستان چه بورسیه ای را پیشنهاد می کنید؟

بورسیه های بسیاری خصوصا برای مقطع دکترا وجود دارد اما بورسیه تحصیلی بین المللی وست مینستر رقابتی ترین بورسیه های دانشگاه است که برای دانشجویان بین المللی از کشور های در حال توسعه و با درآمد متوسط که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی تمام وقت در دانشگاه وست مینستر هستند ، آزاد است ؛ این بورسیه ها شامل معافیت کامل شهریه ، محل اقامت ، هزینه های زندگی و پرواز به لندن است.

آیا تمام مشاغل برای کار دانشجویی در انگلستان مجاز است؟

خیر ، انجام برخی از کار ها همانند کار آفرینی در طول تحصیل برای دانشجو مجاز نیست ، حتی اگر خود دانشجو سهامدار یا سرمایه گذار اصلی نباشد ؛ اشتغال به عنوان یک ورزشکار حرفه ای یا هر گونه مربی گری حرفه ای نیز غیر قانونی است.

شنیده ام که مدت تحصیل درانگلستان کوتاه است ، آیا این موضوع صحت دارد؟

بله ، در انگلستان دوره کارشناسی 3 ساله و کارشناسی ارشد یک ساله است بینابراین اگرچه هزینه تحصیل بالاتر از سایر کشورهاست اما هزینه دو سال زندگی در خارج از کشور از کل مبلغ تحصیل شما کسر خواهد شد.

برای هر ماه که می خواهید در انگلستان در هر نقطه خارج از لندن اقامت داشته باشید ، حداقل 1015 پوند ( 1435 دلار آمریکا ) در حساب بانکی خود داشته باشید ؛ این مبلغ سالانه 12 هزار و 180 پوند (17200 دلار) است.

هزینه تحصیل در دوره های زبان در انگلستان چقدر است ؟

قیمت ها در موسسات متفاوت است اما شما باید انتظار داشته باشید که برای یک دوره تمام وقت استاندارد ( 15 ساعت ) یا 70 تا 100 پوند در هفته ( 77 دلار – 111 دلار آمریکا ) بپردازید یا برای یک دوره فشرده تر حدود 1000 پوند (1،293 دلار ) بپردازید.هزینه زندگی در انگلستان چقدر است؟قیمت ها در موسسات متفاوت است اما شما باید انتظار داشته باشید که برای یک دوره تمام وقت استاندارد ( 15 ساعت ) یا 70 تا 100 پوند در هفته ( 77 دلار – 111 دلار آمریکا ) بپردازید یا برای یک دوره فشرده تر حدود 1000 پوند (1،293 دلار ) بپردازید.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، جزییات تحصیل در انگلستان را مورد بررسی قرار داده و جدیدترین اطلاعات در کلیه زمینه های مربوط به مهاجرت تحصیلی به این کشور را ارائه کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سایر کشور ها با دفاتر موسسه در شهر های تهران ، اصفهان و شیراز تماس حاصل نمایید ، ضمناً اگر در فکر یافتن کشورهای کم هزینه برای تحصیل و زندگی هستید ، می توانید مقاله تحصیل در لهستان را مطالعه کنید ، دانشگاه های معتبر این کشور در کنار هزینه های زندگی پایین ، تحصیل در این کشور را جذاب کرده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه