تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان به دلیل سطح بالای آموزشی ، وجود دانشگاه هایی با رنکینگ بالای جهانی و ارائه بهترین امکانات تحصیلی ، آرزوی بسیاری از جویندگان دانش است و به همین دلیل متقاضیان برای اخذ پذیرش به رقابت سختی با یکدیگر می پردازند.

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تحصیل در انگلستان را بررسی کرده و شرایط لازم برای تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در این کشور را بیان خواهند کرد.

بسیاری از والدینی که سرمایه خوبی برای زندگی دارند خود را مسئول فراهم کردن آینده ای بهتر برای فرزندانشان می دانند ، به همین دلیل به دنبال کشوری مناسب هستند که از ابتدای سن تحصیل بتوانند تحصیل در خارج از کشور را برای فرزندشان فراهم کرده و آینده شغلی و زندگی مناسبی را برای فرزند خود بسازند.

اغلب کشور ها شرایط دانشگاهی مناسبی برای جذب دانشجویان بین المللی ایجاد کرده اند اما امکان تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال در هر کشوری به راحتی فراهم نمی باشد ؛ انگلستان از معدود کشور هایی است که از دیرباز قانون تحصیل دانش آموزان بین المللی را در برنامه آموزشی خود داشته و هنوز از آن پیروی می کند.

چنانجه قصد دارید فرزندان خود را از دوران مدرسه به خارج از کشور بفرستید ، کانادا هم قوانین جذابی برای همراهی والدین با کودکان دارد ، در مقاله تحصیل در کانادا این موارد را توضیح داده ایم.

شرایط تحصیل در انگلستان

انگلیس در بسیاری از زمینه های آموزشی از جمله مهندسی ، علوم ، هنر و طراحی ، تجارت و مدیریت ، حقوق و امور مالی یک رهبر جهانی است ؛ شهرت و میراث انگلستان به عنوان یک مرکز جهانی برای تحقیقات علمی ، آن را به عنوان یک آهنربا برای بهترین متفکران جهان تبدیل کرده است.

این کشور سالانه بیش از 600000 دانشجوی بین المللی را در برنامه های مختلف تحصیلی از دوره های زبان گرفته تا برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری جذب خود می کند ، بنابراین به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما می توانید از بین رشته های تحصیلی مختلف که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید و برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کنید.

مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلستان

 • تصمیم گیری در مورد کالج یا دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر
 • ثبت نام و درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • پذیرش درخواست از دانشگاه
 • تامین هزینه تحصیل وزندگی در انگلستان
 • درخواست ویزای دانشجویی
 • تدارک برای اقامت در انگلستان به عنوان دانشجو.

شرایط پذیرش از دانشگاه های انگلستان

هر برنامه تحصیلی در انگلستان شرایط خود را برای پذیرش دارد ، به طوری که آن ها تفاوت زیادی با هم دارند ، اکثر برنامه های تحصیلی در انگلستان نیاز به دانشجویانی دارند که دارای سطوح A هستند و نمرات خاصی را کسب کرده اند ، به عنوان مثال نمره ۴ B یا نمرات معادل در BTEC یا GNVQ مورد نیاز است.

بنابراین در دوره های مختلف دانشگاه الزامات مختلفی وجود دارد و دانشگاه ها به طور کلی ممکن است الزامات خاصی برای همه دانشجویان داشته باشند.

به عنوان مثال دانشگاه های آکسفورد و کمبریج معمولا همه متقاضیان را برای شرکت در مصاحبه دعوت می کنند ، در حالی که دانشگاه های دیگر این کار را انجام نمی دهند ، بنابراین شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان متفاوت است و قبل از اقدام برای پذیرش باید این الزامات را بررسی کرد.

برای برخی رشته های تحصیلی ، به ویژه در زمینه علوم نیاز های خاصی وجود دارد و معمولا دارای آزمون ورودی هستند ، رقابت برای پذیرش دانشگاه آکسفورد بسیار شدید است.

باید توجه داشت که نتایج آزمون ورودی فقط بخشی از پذیرش در دانشگاه های انگلستان است بنابراین حتی بهترین نمرات در آزمون های ورودی تضمینی برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان نیست.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

برای رشته های مختلف نظیر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان این کار از طریق خدمات پذیرش دانشگاه و کالج ها ( UCAS ) انجام می شود که تمامی برنامه های پذیرش دانشگاه را در انگلستان پردازش می کند.

شما باید از طریق UCAS درخواست کنید و مهلت درخواست از این برنامه به شرح زیر است :

 • یکم سپتامبر برنامه های کاربردی برای سال آینده باز می شود
 • پانزدهم ژانویه ، مهلت درخواست برای شهروندان اتحادیه اروپا است
 • سی ام ژوئن مهلت درخواست اصلی است
 • سی ام ژوئن تا ۳۰ سپتامبر فرایند clearing است

حتما درخواست خود را در اسرع وقت انجام دهید زیرا ظرفیت محبوب ترین رشته های تحصیلی به سرعت تکمیل می شود ، متقاضیانی که نمرات کافی را به دست نیاورده اند ، اغلب مجبور به جستجوی دانشگاه دیگری می شوند و این فرآیند clearing نامیده می شود.

آزمون های معتبر برای ارزیابی دانش زبانی جهت تحصیل در انگلستان

برای اکثر دانشگاه ها و دوره ها ، سطح درک و صلاحیت شما در زبان انگلیسی ، برای پذیرش شما در برنامه های تحصیلی امری مهم خواهد بود البته شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان در زمینه دانش زبان کمی متفاوت است ؛ شما باید مطمئن شوید که سطح خوبی از درک زبان انگلیسی دارید و می توانید با استفاده از یکی از آزمون های بین المللی زیر این صلاحیت را نشان دهید :

 • TOEFL آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی
 • IELTS سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی
 • UCLES آزمون سندیکا دانشگاه کمبریج

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

دانشگاه های انگلستان این شانس را برای متقاضیان فراهم نموده اند تا بتوانند در هر رشته و حرفه ای که به آن علاقه مند هستند به تحصیل مشغول شوند ، دانش آموزانی که آموزش متوسطه و تکمیلی را پشت سر گذاشته و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه ها یا مراکز آموزشی که رشته های فنی و حرفه ای را ارائه می دهند ثبت نام کنند.

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

یک مرحله قبل از پذیرش در دانشگاه ها در نظام آموزشی انگلستان وجود دارد و آن آموزش تکمیلی است ، دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند با دیپلم ۱۶ سالگی نمی توانند وارد دانشگاه های انگلستان شوند بلکه باید در دوره هایی تحت عنوان A-Level یا دوره BTEC و یا دوره های مشابه شرکت کنند.

پس از گذراندن این دوره ها دانش آموزان مجاز به ورود به دوره آموزش عالی در دانشگاه ها می باشند و می توانند در آزمون های ورودی دانشگاه برای مقطع تحصیلی کارشناسی شوند.

شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در انگلستان

شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در انگلستان بسته به رشته تحصیلی مورد علاقه و سن فرد متقاضی متفاوت است ، مثلا افرادی که سن آن ها تا 19 سال است برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان بایستی وارد کالج شوند چرا که برای تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی به مدراکی مانند A_Level یا Foundation نیاز است و دارندگان این مدارک تحصیلی مجاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های انگلستان می باشند.

متقاضیان تا سن 21 سال می توانند با مدرک دیپلم برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان درخواست دهند اما ریسک پذیرش در این سن بالا است.

تحصیل رایگان در انگلستان

به طور کلی ، تحصیلات در هر سطح در انگلستان رایگان نیست ، اما گاهی اوقات برای دوره های انگلیسی در انگلستان ، هنگامی که برای اولین بار وارد یک دوره می شوید ، موسسه آموزشی به شما تخفیف می دهد البته این تخفیف فقط برخی از دوره ها و برخی موسسات را در بر می گیرد.

تحصیل رایگان در انگلستان

علاوه بر این مطلوب ترین گزینه برای تحصیل در انگلستان به صورت رایگان یافتن بورسیه تحصیلی است که تمام یا بخش زیادی از شهریه را پوشش دهد و گزینه بعد یافتن شغل نیمه وقت برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی است ؛ البته با تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت نیز می توان هزینه تحصیل خود را تا حدی کاهش داد.

یافتن بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در انگلستان

مانند بسیاری از کشور های دیگر ، بهترین گزینه برای تحصیل رایگان در انگلستان یافتن بورسیه تحصیلی متناسب با نیاز های شما است.

در انگلستان دانشگاه های زیادی وجود دارد که طیف گسترده ای از گزینه های بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

در حالی که دولت معمولا گزینه های بورسیه تحصیلی را فقط برای دانشجویان کشور های مشترک المنافع ارائه می دهد ، دانشگاه ها گزینه هایی را ارائه می دهند که برای اکثر دانشجویان بین المللی در دسترس است.

از دانشگاه های کوچک گرفته تا برخی از معتبرترین دانشگاه ها ، گزینه های مختلفی برای انتخاب و دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد.

از میان دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی می توان به دانشگاه آکسفورد ، دانشگاه ساسکس ، دانشگاه بریستول ، دانشگاه لندن غربی ، دانشگاه کمبریج ، دانشگاه لندن ، دانشگاه نوتینگهام و دانشگاه شفیلد هالام اشاره کرد که در بخش بورسیه های تحصیلی در انگلستان بیشتر با آن ها آشنا خواهیم شد.

توجه به این نکته ضروری است که برخی بورسیه های ارائه شده دارای شرایط خاصی هستند که همه متقاضیان نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

از طرفی برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه شفیلد بورسیه هایی ر مخصوص دانشجویان ایرانی ارائه می دهند که البته مبلغ زیادی نیست ، اما می تواند کمک کننده باشد.

کار دانشجویی برای تحصیل رایگان در انگلستان

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های انگلستان می توانند در طول تحصیل خود کار کنند که این کار ممکن است به شما کمک کند تا هزینه های خود را پرداخت کنید با شرایط و قوانین کار همزمان با تحصیل در این کشور در بخش کار پاره وقت دانشجویی در انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

باید توجه داشت مبلغی که در کل کسب خواهید کرد ممکن است برای تأمین شهریه و نیاز های روزانه شما کافی نباشد ؛ این گزینه برای افرادی که بورسیه تحصیلی جزئی دریافت کرده اند ایده آل است ، زیرا آنها می توانند هزینه های باقی مانده خود را با یک کار نیمه وقت تأمین کنند.

بنابراین ، اگر بورسیه تحصیلی شما تمام هزینه های شما را پوشش نمی دهد ، داشتن یک شغل نیمه وقت به شما کمک می کند تا در انگلستان به صورت رایگان تحصیل کنید ؛ با وجود این مهم است که به خاطر داشته باشید که هدف اصلی اقامت شما در انگلیس تحصیل است و این باید به عنوان یک فعالیت با بالاترین اولویت غالب باشد.

برای داشتن تحصیل رایگان ، اگر بتوانید زبان فرانسوی را خوب یاد بگیرید ، دانشگاه های دولتی فرانسه هم تحصیل رایگان را برای شما فراهم خواهد کرد ، در مقاله تحصیل در فرانسه به الزامات تحصیل رایگان در این کشور ، اشاره شده است.

دانشگاه های ارزان قیمت در انگلستان

همانطور که پیش تر اشاره شد تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد ، اما برخی دانشگاه ها هستند که هزینه های کمی برای دانشجویان دارند و شما می توانید برای ادامه تحصیل به آن ها درخواست دهید.

البته توجه داشته باشید که رشته و مقطع تحصیلی انتخابی تون در آن دانشگاه ها ارائه شده باشد.

دانشگاه کاونتری : دانشگاه کاوانتری در شهر کاونتری در غرب میدلندز انگلیس واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1843 تاسیس شد ، در اصل یک پلی تکنیک و یک دانشکده طراحی است که اکنون به یک موسسه بزرگ آموزش عالی گسترش یافته است که برای بیش از 31000 دانشجو آموزش ارائه می دهد.

این دانشگاه ارزان در انگلستان پردیس اصلی خود را در کاونتری و یک پردیس ماهواره ای در لندن دارد که برنامه هایی را در زمینه مدیریت و تجارت ارائه می دهد ، هزینه تحصیل در این دانشگاه از 9000 پوند در سال است.

دانشگاه کشاورزی سلطنتی : دانشگاه کشاورزی سلطنتی در سال 1845 به عنوان اولین موسسه آموزش کشاورزی در جهان انگلیسی زبان تاسیس شد ، یک دانشگاه دولتی است که در شهر سیارنستر در گلوسترشایر واقع شده است ، این دانشگاه بیش از 30 مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره های تحصیلی به دانشجویان ارائه می شود ، هزینه های تحصیل از 10000 پوند در یک سال است.

دانشگاه سافولک : یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و یکی از جدیدترین موارد اضافه شده به سیستم آموزش عالی انگلستان است که در سال 2007 تأسیس شده است.

این دانشگاه از نظر دانشگاهی متشکل از 5 پردیس است ، 6 مدرسه بزرگ ، سازمان دانشگاهی دانشگاه را تشکیل می دهندکه شامل دانشکده های حقوق و علوم اجتماعی ، علوم بهداشتی ، روانشناسی و آموزش ، علوم / فناوری و مهندسی ، دانشکده هنر و دانشکده تجارت است ، هزینه های تحصیل از 10،080 پوند به بالا می باشد.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

همان گونه که در بخش تحصیل در انگلستان بیان شد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیس باید مهارت های بسیار خوبی در زبان انگلیسی از خود نشان دهید و برای اثبات دانش زبانی خود از آزمون های استاندارد استفاده کنید.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

در برخی شرایط خاص برخی از دانشگاه های انگلیس ممکن است مهارت انگلیسی شما را از طریق آزمون های استاندارد یعنی آیلتس و یا تافل ارزیابی نکنند اما به روش متفاوت دیگری سطح دانش زبانی شما را بررسی کنند.

شما همیشه باید بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر شما سطح انگلیسی را از طریق روش های مختلف تخمین می زند ، بنابراین می توانید از شرکت در آزمون های استاندارد یعنی تافل و یا آیلتس خودداری کنید و برای خود وقت صرفه جویی کنید.

روش های تحصیل در دانشگاه های انگلستان بدون مدرک زبان

زبان تحصیل در آخرین مقطع تحصیلی فرد متقاضی : یکی از این روش ها می تواند مشاهده زبانی باشد که تحصیلات قبلی شما به آن انجام شده است.

اگر در مدرسه یا دانشگاهی تحصیل کرده اید که تمام دروس به زبان انگلیسی ارائه شده است ، ممکن است هیئت پذیرش دانشگاه در انگلستان این موضوع را به عنوان اثبات کننده سطح دانش زبان انگلیسی شما در نظر بگیرد.

نمرات زبان انگلیسی در دبیرستان : برخی از دانشگاه های انگلستان برای پذیرش دانشجویان خود فقط نمره درس زبان انگلیسی شما را در دبیرستان در نظر می گیرند ؛ علاوه بر این ، آنها ممکن است فقط بر روی نمرات سال آخر شما تمرکز کنند ، اگر نمره شما به زبان انگلیسی در سال دهم و دوازدهم بیش از 60٪ بود.

شرکت در مصاحبه آنلاین برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی : راه دیگری که افراد می توانند بدون مدرک زبان در دانشگاه های انگلستان شرکت کنند ، داشتن یک مصاحبه آنلاین است ، بعضی از دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند از طریق Skype مصاحبه آنلاین کنید تا اگر در آزمون های استاندارد مانند IELTS شرکت نکرده اید و برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر شما ضروری نیست ، سطح انگلیسی شما را ارزیابی کنند.

دوره انگلیسی پیش از آموزش : برخی از دانشگاه ها دوره های پیش از آموزش زبان انگلیسی را برای کسانی که قصد تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان دارند ارائه می دهند و بنابراین می توانند این دوره ها را پس از قبولی در دوره انتخابی یا برنامه دیپلم انتخاب کنند.

نکته مهم در مورد دانش زبان انگلیسی

مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در دانشگاه های انگلستان یکی از شرایط دریافت ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) است بنابراین اگر دانشگاهی را پیدا کردید که از امتحان آیلتس چشم پوشی می کند ، باید از آنها بخواهید سندی را که واجد شرایط گرفتن ویزای دانشجویی هستید به شما تحویل دهند.

دانشگاه های برتر برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

در میان طیف گسترده ای از دانشگاه های دارای رتبه بندی و تحسین جهانی در انگلیس ، دانشگاه های بسیاری وجود دارد که بدون مدرک زبان انگلیسی دانشجویان خارجی را پذیرش می کنند ، در ادامه با تعدادی از این دانشگاه ها آشنا خواهیم شد.

دانشگاه های برتر برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

تحصیل دانشگاه Southbank London بدون مدرک زبان

دانشگاه Southbank London یکی از دانشگاه های برتر برای کسانی است که قصد تحصیل در انگلیس را دارند ، این دانشگاه دانشجویان را براساس لیاقت ، یعنی بر اساس نمره آنها در استاندارد XII یا نمرات کسب شده در مقطع کارشناسی ، پذیرش می کند.

اگر نمرات آیلتس ندارید می توانید دوره های انگلیسی را قبل از تحصیل در دانشگاه بگذرانید و در دوره انتخابی خود پذیرش بگیرید ، برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان ، دانشگاه Southbank لندن گزینه مناسبی است زیرا دوره های زیادی را در رشته های مختلف مانند علوم انسانی ، هنر ، علوم ، تجارت و مدیریت ارائه می دهد.

تحصیل در دانشگاه بریستول بدون مدرک زبان

دانشگاه بریستول یکی از دانشگاه های شناخته شده در انگلستان است که امکان پذیرش مستقیم از طریق خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها را برای دوره های کارشناسی (UCAS) فراهم می کند.

این دانشگاه در میان دانشگاه های بزرگ تحصیل در انگلستان بدون نیاز به مدرک زبان قرار دارد و دوره های پاره وقت و تمام وقت در جریان های مختلف را ارائه می دهد ، دوره های اصلی ارائه شده توسط دانشگاه بریستول شامل کارشناسی حسابداری و امور مالی ، هوا فضا ، انسان شناسی ، تاریخ و بیوشیمی است.

برای ورود به دانشگاه بریستول بدون مدرک زبان ، برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید که لزوما به نمره تسلط به زبان نیازی ندارند ؛ بعلاوه ، دانش آموزان همچنین می توانند دوره زبان پیش از آموزش را گذرانده و یا با توجه به تأیید صلاحیت توسط دانشگاه بریستول ، گواهینامه زبان انگلیسی را در کشور خود دنبال کنند ؛ پیشتر تحصیل در دانشگاه بریستول انگلستان را در همین سایت بصورت کامل شرح داده ایم.

تحصیل در دانشگاه شفیلد هالام بدون مدرک زبان

یکی از برترین دانشگاه های انگلستان دانشگاه شفیلد هالام است ، این دانشگاه تعداد زیادی از دوره های تمام وقت و نیمه وقت را در زمینه های مختلف ارائه می دهد که شامل حسابداری و اقتصاد ، حسابداری و امور مالی ، انیمیشن ، علوم اجتماعی کاربردی و تجزیه و تحلیل کسب و کار است.

برای تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان در دانشگاه شفیلد هالام ، می توانید یک دوره زبان انگلیسی را در مرکز TESOL دانشگاه بگذرانید ، جایی که برای مهارت زبان مورد نظر آماده می شوید.

تحصیل در دانشگاه رابرت گوردون بدون مدرک زبان

در میان دانشگاه های برجسته در آبردین ، دانشگاه رابرت گوردون در رشته های فنی ، معماری و مهندسی در سطح جهان مشهور است.

این یکی از مهمترین موسسات تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان است زیرا این فرصت را به متقاضیان می دهد تا برای افزایش مهارت زبان خود وارد یک برنامه 8 هفته ای قبل از تحصیل به زبان انگلیسی شوند.

با ارائه طیف گسترده ای از دوره ها تقریبا در هر زمینه تحصیلی ، برخی از رشته های برجسته ارائه شده توسط دانشگاه شامل علوم زیستی ، مهندسی ، داروسازی ، پرستاری ، مددکاری اجتماعی و حقوق ، مدیریت کسب و کار ، حسابداری و علوم اجتماعی است.

دانشگاه رابرت گوردون همچنین آزمون مهارت انگلیسی RGU خود را برای کسانی که می خواهند بدون مدرک زبان در این موسسه در انگلستان تحصیل کنند ، انجام می دهد ، این آزمون می تواند در کشور خود برگزار شود یا شما می توانید قبل از شروع برنامه خود در آزمون در دانشگاه ظاهر شوید.

هزینه های تحصیل در انگلستان

هزینه های تحصیل در انگلستان اغلب محل بحث و مناقشه است ، در سال های اخیر قیمت ها برای دانشجویان محلی ( انگلستان / اتحادیه اروپا ) افزایش یافته است ، اکنون ، دانشجویان انگلیس و اتحادیه اروپا در دانشگاه های انگلیس موظف به پرداخت حداکثر 9،250 پوند (135050 دلار آمریکا) در سال هستند.

هزینه های تحصیل در انگلستان

شهریه بین المللی دوره کارشناسی به طور قابل توجهی متفاوت است ، از حدود 10000 پوند (14130 دلار آمریکا) شروع می شود و برای مدارک پزشکی تا 38000 پوند (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر می رود.

در همه سطوح ، مقاطع تحصیلی علوم انسانی و اجتماعی کمترین هزینه را دارند ، در حالی که دوره های آزمایشگاهی و بالینی به طور قابل توجهی گران تر هستند ، اما وقتی این هزینه ها را با متوسط هزینه زندگی در انگلیس ترکیب کنید ، حدود 12200 پوند (16950 دلار آمریکا) در هر سال می شود.

متوسط هزینه کل تحصیل در انگلستان حداقل 22200 پوند (31380 دلار آمریکا) در سال تخمین زده می شود که تحصیل در لندن به طور قابل توجهی گران تر است.

گرچه این هزینه ها ممکن است دلهره آور باشد ، به یاد داشته باشید که اکثر دانشگاه های انگلستان برنامه های کوتاه تری را در مقایسه با کشور هایی مانند ایالات متحده ارائه می دهند ( سه سال برای دوره کارشناسی متوسط به جای چهار و یک سال برای کارشناسی ارشد به جای دو سال ) ، بنابراین می توانید هزینه و هزینه های زندگی یک ساله را از کل بودجه خود کم کنید.

هزینه های تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی

برای دانشجویان بین المللی ، هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای دوره های مبتنی بر سخنرانی در حدود 10،000 پوند (14،130 دلار آمریکا) شروع می شود و برای یک درجه پزشکی برتر در مقطع کارشناسی تا 38،000 پوند (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر است.

در سطح تحصیلات تکمیلی ، هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی برای برنامه های مبتنی بر کلاس از حدود 11000 پوند ( 15،545 دلار آمریکا ) شروع شده و تا 32،000 پوند ( 45200 دلار آمریکا ) می باشد ؛ برای برنامه های مبتنی بر آزمایشگاه ، هزینه های سالانه به طور متوسط از 12000 پوند ( 16940 دلار آمریکا ) تا 27200 پوند ( 38400 دلار آمریکا ) متغیر است.

هزینه تحصیل در برنامه های زبان

بسیاری از دانشجویان نیز برای تحصیل در یکی از مدارس زبان کشور از کشور ها به انگلستان می آیند ، قیمت ها در موسسات متفاوت است اما شما باید انتظار داشته باشید که برای یک دوره تمام وقت استاندارد ( 15 ساعت ) یا 70 تا 100 پوند در هفته ( 77 دلار – 111 دلار آمریکا ) بپردازید یا برای یک دوره فشرده تر حدود 1000 پوند (1،293 دلار ) بپردازید.

مزایای تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان می تواند یک تجربه بسیار نشاط آور باشد ، دانشجویان از سراسر جهان که برای تحصیل در برنامه دانشگاهی وارد انگلستان می شوند ، همیشه ترک این کشور برای آن ها بسیار دشوار است زیرا تجاربی که در طول زمان کسب می کنند بسیار جذاب است.

مزایا و معایب تحصیل در انگلستان

اگر چه تحصیل در انگلیس می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد اما دانشجویان محصل در موسسات آموزشی این کشور با چالش های روبه رو می شوند که لازم است قبل از انتخاب مقصد تحصیلی با آن ها آشنا شد ، البته باید توجه داشت که این چالش ها دانشجویان را برای آینده های بهتر آماده می کند و سبب می شود فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان مورد توجه کارفرما ها از سراسر جهان قرار گیرند ، در ادامه با مزایای تحصیل در انگلستان آشنا خواهیم شد.

اعتبار جهانی

مدارک تحصیلی از موسسات آموزش عالی در انگلستان به عنوان استاندارد بالا و کیفیت برتر در سراسر جهان شناخته شده و پذیرفته می شوند ، این استاندارد توسط موسساتی که در طول سال ها بسیار عالی خدمت کرده اند ، موسساتی مانند دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج تعیین کننده هستند ، دانشجویان می توانند از جو علمی مناسب و مزایای زندگی اجتماعی عالی برخوردار شوند.

تنظیمات مهارت

انگلستان دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند و تحصیل در این نوع محیط به دانشجو کمک می کند مهارت های بسیار تعاملی و اجتماعی را به دست آورد که هم به نفع حال و هم آینده دانشجویان است.

دوره مطالعه

بسیاری از برنامه ها برای انتخاب فرم برای تحصیل در دسترس دانشجویان است ، بیش از 37،000 دوره در سیستم آموزش عالی انگلستان برای پذیرش موجود است ، با سهولت دانشجویان می توانند به UCAS.com و تحقیق در مورد برنامه مطالعه مراجعه کنند.

شما خسته نخواهید شد

بیش از 1.7 میلیون دانشجوی کارشناسی تمام وقت از جمله حدود 105000 دانشجوی خارجی در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل هستند ، ارتباط با دانشجویان از ریشه های مختلف فرهنگی می تواند یک تجربه پر ماجرا برای دانشجویان باشد.

صرفه جویی در هزینه

دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد هر دو در دانشگاه های انگلستان کوتاه تر از دوره های دیگر در کشور های دیگر است ، به طور کلی این کمک می کند تا شهریه و سایر هزینه ها در کمترین زمان ممکن صرفه جویی شود.

تضمین کیفیت

موسسات در انگلستان تحت نظارت و تنظیم قرار می گیرند تا استاندارد های بالای آموزش ، تحقیق و یادگیری را حفظ کنند ، استاندارد های تعیین شده توسط آژانس تضمین کیفیت آموزش عالی (QAA) کلیدی است ، زیرا آن ها برای تعمیر و نگهداری استاندارد توسط دولت اخذ می شوند.

امکان کار همزمان با تحصیل

دانشجویان در طول جلسه علمی و دوره های استراحت مجاز به کار در هفته حداکثر 20 ساعت هستند.

کمک مالی

دانشجویان می توانند برای هزینه های تحصیل و احتمالا شرایط غیر قابل مشاهده دیگری درخواست کمک مالی کنند ، بنابراین روبرو شدن با آینده آماده شده برای تحصیل در انگلستان یکی از مراحل اساسی در آینده با شکوه است.

معایب تحصیل در انگلستان

 • هزینه بالای تحصیل و زندگی در انگلستان ؛
 • دشواری زندگی های روزانه دانشجویان و احساس دلتنگی و غربت برای دانشجویان بین المللی ؛
 • شوک فرهنگی ( آب و هوای خاکستری و رطوبت لباس های سنگین زمستانی ، غذا های عجیب و غریب انگلیسی همراه با طعم متفاوت و روش پخت متفاوت ، لهجه های منطقه ای ، قواعد رفتاری که هر فرهنگ دارای قوانینی ناگفته است و بر نحوه رفتار افراد با یکدیگر و زندگی دانشگاهی تأثیر می گذارد).
 • زمان بسیار کمی برای یادگیری : اگر چه در بخش مزایا بیان کردیم که دوره های تحصیل در انگلستان کوتاه تر از دیگر کشور ها است ، خوب این نیز می تواند یک ضرر باشد ، چرا که دانشجویان وقت ندارند که در اطلاعات به صورت عمیق فرو روند.
 • تحصیل در انگلستان بسیار استرس زا است که باز به مدت زمان کوتاه تحصیل در دانشگاه های انگلستان بر می گردد ، زیرا باید اطلاعات را در مدت زمان کمتر از حد معمول در مغز خود جای دهند.

سوالات پر تکرار تحصیل در انگلستان

در مقاله ای که ارائه شد مطالب مفیدی در خصوص تحصیل در انگلستان در اختیار شما علاقه مندان قرار گرفت ، از بین سوالاتی که شما عزیزان از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پرسیده اید ، سوالات پر تکرار را انتخاب کرده ایم که در زیر ارائه می کنیم ، چنانچه شما هم سوالی در ذهن دارید ، از قسمت دیدگاه های سایت در پایین صفحه استفاده کرده و به پاسخ صحیح خود برسید.

آیا این امکان در انگلستان وجود دارد که کودکان به جای مدرسه رفتن ، در خانه آموزش ببینند؟

بله ، در انگلستان اگرچه تحصیلات اجباری است ، اما مدرسه اینگونه نیست و والدین ممکن است بدون درخواست تأیید ، فرزندشان را در خانه آموزش دهند.

می خواهم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به انگلستان بروم ، طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان چند سال است؟

بیشتر دوره های کارشناسی ارشد یک سال طول می کشد ، به این معنی که شما می توانید سریع تر از همتایان خود که در کشور های دیگر تحصیل خود را به اتمام برسانید.

چند نوع مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان وجود دارد؟

دو نوع مدرک کارشناسی ارشد : کارشناسی ارشد آموزش محور و کارشناسی ارشد پژوهش محور که نیاز به ارائه مقاله نهایی است.

آیا هنگام تحصیل در انگلستان می توانم از مقطع لیسانس مستقیما به مقطع دکترا بروم؟

دانشجویان معمولا پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد وارد دوره های دکترا می شوند ، اگرچه ورود به چنین برنامه هایی با مدرک کارشناسی و سپس گذراندن کلاس های اضافی امکان پذیر است.

رشته های محبوب و موفق در انگلستان چه رشته هایی هستند؟

رشته های تحصیلی محبوب در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلستان شامل فیزیوتراپی ، حقوق ، علوم فقهی ، مدیریت ورزشی ، پزشکی و جراحی ، علوم کامپیوتر و مهندسی می باشد.

اگر برای یک دوره 3 تا 4 ماهه به انگلستان بروم ، فرزندم می تواند به مدرسه برود؟

اتباع خارجی نمی توانند از ویزای بازدید کننده 6 ماهه یا ویزای تحصیلات کوتاه مدت 6 ماهه برای ورود به انگلستان برای ثبت نام به عنوان دانش آموز در یک مدرسه استفاده کنند.

اگر بخواهم برای تحصیل فرزندم همراه او به انگلستان بروم باید از چه روشی اقدام نمایم؟

اگر والدین بخواهند همراه کودک به انگلستان برود باید ویزای گاردین یا قیومیت فرزند را درخواست بدهند ، دانش آموز یا والدین باید حداقل سه ماه قبل از شروع دوره های تحصیلی در انگلستان برای اخذ پذیرش و صدور ویزای تحصیلی اقدام نمایند؛ ویزای tier 4 child نیز باید برای کودکان و نوجوانان صادر شود.

با مدرک دیپلم تا چه سنی می توانم برای تحصیل دردانشگاه های انگلستان اقدام کنم؟

متقاضیان تا سن 21 سال می توانند با مدرک دیپلم برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان درخواست دهند اما ریسک پذیرش در این سن بالا است.

آیا هنگام تحصیل در انگلستان با داشتن کار دانشجویی می توانم هزینه هایم را تامین کنم؟

خیر ، هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بالاست ، برای افرادی که بورسیه تحصیلی جزئی دریافت کرده اند ، کار دانشجویی ایده آل است ، زیرا آنها می توانند هزینه های باقی مانده خود را با یک کار نیمه وقت تأمین کنند.

رشته های محبوب مهندسی در انگلستان چه رشته هایی هستند؟

رشته های محبوب مهندسی شامل مهندسی عمران ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کامپیوتر و مهندسی مکاترونیک است.

هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟

هزینه ها بستگی به مقطع ، رشته ، دانشگاه و شهر انتخاب شما دارد ، مثلا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کمبریج 24000 پوند و در مقطع کارشناسی ارشد 28000 پوند می باشد ، در حالی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه بیرمنگهام 18000 پوند و در مقطع کارشناسی ارشد18900 پوند برای هر سال تحصیلی است.

برای تحصیل در انگلستان چه بورسیه ای را پیشنهاد می کنید؟

بورسیه های بسیاری خصوصا برای مقطع دکترا وجود دارد اما بورسیه تحصیلی بین المللی وست مینستر رقابتی ترین بورسیه های دانشگاه است که برای دانشجویان بین المللی از کشور های در حال توسعه و با درآمد متوسط که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی تمام وقت در دانشگاه وست مینستر هستند ، آزاد است ؛ این بورسیه ها شامل معافیت کامل شهریه ، محل اقامت ، هزینه های زندگی و پرواز به لندن است.

آیا تمام مشاغل برای کار دانشجویی در انگلستان مجاز است؟

خیر ، انجام برخی از کار ها همانند کار آفرینی در طول تحصیل برای دانشجو مجاز نیست ، حتی اگر خود دانشجو سهامدار یا سرمایه گذار اصلی نباشد ؛ اشتغال به عنوان یک ورزشکار حرفه ای یا هر گونه مربی گری حرفه ای نیز غیر قانونی است.

شنیده ام که مدت تحصیل درانگلستان کوتاه است ، آیا این موضوع صحت دارد؟

بله ، در انگلستان دوره کارشناسی 3 ساله و کارشناسی ارشد یک ساله است بینابراین اگرچه هزینه تحصیل بالاتر از سایر کشورهاست اما هزینه دو سال زندگی در خارج از کشور از کل مبلغ تحصیل شما کسر خواهد شد.

برای هر ماه که می خواهید در انگلستان در هر نقطه خارج از لندن اقامت داشته باشید ، حداقل 1015 پوند ( 1435 دلار آمریکا ) در حساب بانکی خود داشته باشید ؛ این مبلغ سالانه 12 هزار و 180 پوند (17200 دلار) است.

هزینه تحصیل در دوره های زبان در انگلستان چقدر است ؟

قیمت ها در موسسات متفاوت است اما شما باید انتظار داشته باشید که برای یک دوره تمام وقت استاندارد ( 15 ساعت ) یا 70 تا 100 پوند در هفته ( 77 دلار – 111 دلار آمریکا ) بپردازید یا برای یک دوره فشرده تر حدود 1000 پوند (1،293 دلار ) بپردازید.هزینه زندگی در انگلستان چقدر است؟قیمت ها در موسسات متفاوت است اما شما باید انتظار داشته باشید که برای یک دوره تمام وقت استاندارد ( 15 ساعت ) یا 70 تا 100 پوند در هفته ( 77 دلار – 111 دلار آمریکا ) بپردازید یا برای یک دوره فشرده تر حدود 1000 پوند (1،293 دلار ) بپردازید.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، جزییات تحصیل در انگلستان را مورد بررسی قرار داده و جدیدترین اطلاعات در کلیه زمینه های مربوط به مهاجرت تحصیلی به این کشور را ارائه کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سایر کشور ها با دفاتر موسسه در شهر های تهران ، اصفهان و شیراز تماس حاصل نمایید ، ضمناً اگر در فکر یافتن کشورهای کم هزینه برای تحصیل و زندگی هستید ، می توانید مقاله تحصیل در لهستان را مطالعه کنید ، دانشگاه های معتبر این کشور در کنار هزینه های زندگی پایین ، تحصیل در این کشور را جذاب کرده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه