تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی

تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی

همانطور که می دانید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپای شرقی ، هم از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است و هم مدرک دانشگاهی آن دارای اعتبار بین المللی است . کارشناسان مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ، در این مقاله تلاش کرده اند تا شرایط تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی را برای شما عزیزان توضیح دهند .

کشورهای اروپای شرقی شامل ؛ مجارستان ، لهستان ، اوکراین ، روسیه ، جمهوری چک ، بلاروس ، اسلوونی ، اسلواکی ، لیتوانی ، لتونی ، استونی ، رومانی ، بلغارستان و غیره هستند . هر کدام از این کشورها ، برای آن دسته از عزیزانی که علاقه مند به تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی هستند ، مقصد های بسیار ایده آلی می باشند .

شرایط تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی

تقریبا نود درصد مردم در اروپای شرقی به زبان انگلیسی آشنایی دارند و در واقع زبان انگلیسی بخش مهمی از فرهنگ جوانان این کشورها شده است .

علاوه بر این برخی کشورهای اروپایی دانشگاه های بسیار معتبری دارند که بسیاری دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند . برنامه تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی تقریبا برای تمامی رشته های شناخته شده در سطح دانشگاه به اجرا درآمده است .

رشته هایی که بیشترین تقاضا را در بین دانشجویان بین المللی داشته اند عبارتند از ؛ رشته کامپیوتر در کشور روسیه ، رشته MBA در جمهوری چک ، رشته های پزشکی ، MBA و رشته اقتصاد در مجارستان ، رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای جمهوری چک ، لهستان ، بلغارستان و همچنین تحصیل در استونی .

همانطور که همه شما در جریان هستید ، امکان تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی از دلایل اصلی مهاجرت تحصیلی جوانان کشور خودمان در سالهای اخیر می باشد .

بسیاری از این کشورها مانند لهستان ، جمهوری چک و روسیه بورسیه های ایده آلی برای دانشجویان بین المللی دارند . برنامه های بورس تحصیلی در روسیه برای دانشجویان سراسر دنیا بدون اعمال تبعیض برای رشته های ریاضیات ، فیزیک ، اقتصاد و کامپیوتر در بهترین دانشگاه های روسیه در دسترس است . در ادامه مقاله توضیحات بیشتری درباره این دانشگاه ها خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد .

دانشگاه ملی تحقیقات سامارا روسیه

علاقه مندان تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی ، گزینه های زیادی برای تحصیل مقاطع لیسانس و بالاتر به زبان انگلیسی را در این دانشگاه پیدا خواهند کرد .

هزینه های تحصیل در این دانشگاه نیز برای دانشجویان خارجی مقرون به صرفه است . رشته های پزشکی ، علوم هوا فضا ، مهندسی صنایع ، علوم اقتصاد و مدیریت در دانشگاه سامارا به زبان انگلیسی تدریس می شود و امروزه تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه حدود 6000 نفر هستند و 200 نفر آنها از کشورهای خارجی آمده اند .

دانشگاه ملی تحقیقات سامارا روسیه

مدرسه عالی اقتصاد ، واقع در روسیه ( HSE )

این دانشگاه به عنوان یکی از سه دانشگاه برتر در روسیه شناخته می شود . امروزه این موسسه از مدرسه اقتصادی فراتر رفته و به یک دانشگاه تحقیقای تبدیل شده است و تقریبا دارای بیست برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است که برای متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی گزینه های بسیار خوبی هستند .

این دانشگاه در شهر مسکو قرار دارد . هم اکنون بالغ بر 35000 دانشجو و 4000 عضو هیات علمی دارد . همچنین این دانشگاه با 130 دانشگاه و سازمان تحقیقاتی تبادل علمی دارد .

دانشجویان بین المللی از حدود 60 کشور دنیا در این دانشگاه در حال تحصیل هستند . تعداد زیادی از دانشجویان خارجی از طریق بورس تحصیلی روسیه وارد این دانشگاه می شوند .

دانشگاه چارلز واقع در جمهوری چک

دانشگاه چارلز 17 دانشکده و سه موسسه آموزشی دارد . اگر شما برای تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی ، وارد این دانشگاه شوید ، مطمعننا از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد .

دانشگاه چارلز تاریخچه طولانی از تحقیق و تفحص در علوم مختلف را در سوابق خود دارد . ایندانشگاه برنامه های متنوعی را به زبان انگلیسی تدریس می کند .

علاوه بر زبان انگلیسی شما می توانید برنامه های زیادی را به زبان فرانسوی و آلمانی پیدا کنید . شرایط پذیرش دانشگاه های چک برای جویندگان برنامه های تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی در سایت موسسه قابل دستیابی است .

دانشگاه پوزنان واقع در لهستان

تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های این کشور میسر می باشد . دانشگاه Poznan از معتبرترین دانشگاه های لهستان است که دارای طیف وسیعی از رشته های تحصیلی می باشد .

این دانشگاه به دلیل ارائه آموزش در زمینه علوم زیستی به دانشگاه سبز معروف است . رشته های پرطرفدار این دانشگاه عبارتند از ؛ زیست شناسی ، بیوتکنولوژی ، معماری ، کشاورزی ، باغبانی ، جنگلداری ، صنایع چوب و کاغذ ، حفاظت از محیط زیست ، علوم دامی ، صنایع غذایی و غیره . این دانشگاه بیش از 30 مورد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دارد که اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شوند .

دانشگاه فنی استراوا در جمهوری چک

دانشگاه فنی استراوا در جمهوری چک چهارمین دانشگاه بزرگ کشور چک است که دارای رشته های تحصیلی مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی هستند .

این دانشگاه دارای طیف گسترده ای از رشته های فنی مهندسی است و دارای تجهیزات علمی پژوهشی پیشرفته ای برای تدریس مهندسی از جمله دارای 4 ابر رایانه می باشد .

همچنین برای متخصصان IT یک بانک هنری به شمار می رود . در حال حاضر بیش از 28000 دانشجو در این دانشگاه در رشته های معدن ، زمین شناسی ، متالورژی ، مهندسی مواد ، اقتصاد ، برق ، کامپیوتر ، معماری و مهندسی ایمنی است و تعداد زیادی از دانشجویان این دانشگاه از کشورهای خارجی هستند .

تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کمتر در اروپای شرقی

تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کمتر در اروپای شرقی

آن دسته از عزیزانی که به دنبال تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی با هزینه کمتر هستند با مطالعه بهترین دانشگاه های کرواسی ، می توانید دانشگاه زاگرب را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی با هزینه مناسب انتخاب نمایید .

برخی از کشورهای اروپای شرقی دانشگاه های معتبری دارند که برای پذیرش دانشجوی بین المللی نیز از طریق آسان تر کردن شرایط آزمون ورودی ، بستر مناسبی برای دانشجویان ایجاد کرده اند .

برای مثال آزمون های ورودی دانشگاه های اوکراین برای رشته های پزشکی از کشورهایی مانند روسیه ، جمهوری چک و لهستان راحت تر می باشد .

شما عزیزان همچنین با مطالعه آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اسلواکی برای رشته های پزشکی می توانید اطلاعات مفیدی درباره انتخاب کشور مورد نظر در اروپای شرقی برای تحصیل تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کمتر کسب خواهید کرد .

علاوه بر اطلاعاتی که در این مقاله در باب تحصیل در کشورهای اروپای شرقی به زبان انگلیسی ، خدمت شما عزیزان ارائه شده است ، مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر تهران و شیراز در ارائه مشاوره رایگان پیرامون مسائل مهاجرت به کشورهای خارجی ، تحصیل و اعزام دانشجو به خارج از کشور ، ثبت شرکت و سرمایه گذاری و در کل روش های قانونی مهاجرت به کشورهای دیگر راهنمای شما خواهند بود .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه