بورسیه های تحصیلی در اروپا

بورسیه های تحصیلی در اروپا
مشاور مهاجرتی

بورسیه های تحصیلی در اروپا در دانشگاه های مختلف در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد ، بنابراین کشورهای زیادی بورسیه های بین المللی را هر ساله تحت برنامه های مختلف بورسیه دولتی و همچنین بورس های تحصیلی با بودجه دانشگاه ارائه می دهند و علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی در دانشگاههای سطح بالای اروپا در مقاطع مختلف تحصیلی فرصتهای عالی برای کار زیر نظر اساتید بین المللی دارند.

شکی نیست تحصیل در اروپا برای برخی کشورها بسیار پرهزینه است ، اما بورسیه های تحصیلی در اروپا می توانند به دانشجویان بین المللی کمک کنند تا برای تحقق بخشیدن به آرزوی خود در دانشگاه های اروپا با سایر دانشجویان به رقابت بپردازند ، پس از دریافت هرگونه بورس تحصیلی برتر در اروپا ، دانشجویان بهتر می توانند بر روی تحصیلات خود تمرکز کنند و می توانند همه کمک هزینه ها را به راحتی مدیریت کنند.

در ادامه بورسیه های برتر تحصیلی در کشور های مختلف اروپایی توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) معرفی شده اند ، پیشتر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در اروپا ، کشورهایی که میتوانید تحصیل رایگان داشته باشید را معرفی کردیم.

بورسیه های تحصیلی در اروپا

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های سوئیس

برنامه بورس تحصیلی ETH Zurich Excellence هر ساله برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد باز است و متقاضیان بر اساس شایستگی برای این بورس تحصیلی سوئیس انتخاب می شوند و آن دسته از متقاضیانی که مایل به ادامه تحصیل در ETH Zurich هستند می توانند برای برنامه بورس تحصیلی ETH Zurich Excellence درخواست دهند.

از طرف دیگر کشور سوئیس هر ساله برنامه بورس تحصیلی تعالی دولت سوئیس را برای دانشجویان در سراسر جهان ارائه می دهد ، این بورسیه تحصیلی در سطح تحصیلات تکمیلی است که در دانشگاه های مختلف سوئیس ارائه می شود.

دانشگاه ژنو سوئیس نیز بورس تحصیلی داخلی و بین المللی را برای تحصیلات کارشناسی تا کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های هلند

بورس تحصیلی شایسته آمستردام سالانه توسط دانشگاه آمستردام برای دانشجویان درخشان از سراسر جهان ( غیر اتحادیه اروپا ) ارائه می شود ، این بورس های تحصیلی بین المللی برای برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه آمستردام موجود است.

دانشگاه واگنینگن بورس تحصیلی آن ون دن بان را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، این بورس تحصیلی در زمینه های کشاورزی و غذا یا دوره های مربوط به محیط زیست اعطا می شود.

دانشگاه گرونینگن بورس تحصیلی Eric Bleumink Fund را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد ، متقاضیان بین المللی از سراسر جهان می توانند برای بورس تحصیلی Eric Bleumink Fund درخواست کنند.

دولت هلند نیز هر ساله بورس تحصیلی بین المللی برای مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را اعلام می کند و دانشجویان در سراسر جهان به استثنای دانشجویان کشورهای اروپایی واجد شرایط درخواست بورس تحصیلی هلند هستند.

دانشگاه لیدن یکی از دانشگاه های سطح بالا دانشگاه های هلند است که در حال حاضر برنامه بورس تحصیلی عالی دانشگاه لیدن را برای دنبال کردن برنامه های مختلف کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

دانشگاه Radboud در هلند ، برنامه بورس تحصیلی Radboud را برای پیگیری برنامه های مختلف کارشناسی ارشد ارائه می دهد و دانشجویان بین المللی که از کشورهای غیر EEA هستند واجد شرایط درخواست این برنامه بورسیه های بین المللی هستند.

برای آشنایی کامل با چگونگی تحصیل در دانشگاه های هلند ، مقاله تحصیل در هلند را بخوانید.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه بوكونی ایتالیا بورسیه هایی لیا را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، بورس تحصیلی بوکونی برای ادامه برنامه کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است که هزینه تحصیل و همچنین سایر کمک هزینه ها را پوشش می دهد.

هر ساله دولت ایتالیا بورسیه های بین المللی برای کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را اعلام می کند و دانشجویان ممتاز از سراسر جهان و همچنین اتباع ایتالیا واجد شرایط درخواست این بورس هستند.

دانشگاه پاویا در ایتالیا بورسیه های بین المللی CICOPS را برای دانشجویان در سراسر جهان برای برنامه های مختلف تحصیلی ارائه می دهد ، این بورس تحصیلی ایتالیا تحت برنامه بورس تحصیلی CICOPS فقط به آن دسته از متقاضیانی ارائه می شود که نامه قبولی را از دانشگاه پاویا دریافت می کنند.

دانشگاه بولونیا برنامه پشتیبانی مالی را به دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را در ایتالیا به پایان می رسانند ارائه می دهد ، بورس تحصیلی دانشگاه بولونیا برای پیگیری برنامه های مختلف دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل در سراسر جهان در دسترس است.

بورسیه های تحصیلی در ایرلند

موسسه فناوری دوبلین از دانشجویان بین المللی تحت برنامه های بورس تحصیلی بین المللی استقبال می کند ، بورس تحصیلی DIT Centenary برای ادامه برنامه های مختلف کارشناسی ارشد در دسترس متقاضیان بین المللی از هر ملیت است.

هر سال برنامه بورس تحصیلی دولت ایرلند از یک متقاضی بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های مختلف ایرلند پشتیبانی مالی ۱۰ هزار یورویی را ارائه می دهد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های مجارستان

برنامه های بورس تحصیلی بین المللی دولت مجارستان برای دانشجویانی در سراسر جهان که علاقه زیادی به علوم مدیریت آب کشاورزی ، تجارت کشاورزی ، توسعه روستایی یا باغبانی دارند ارائه می شود ، این بورس تحصیلی دولت مجارستان برای ادامه تحصیلات کارشناسی ارشد در زمینه های ذکر شده در دسترس است.

Stipendium Hungaricum یکی دیگر از برنامه های بورس تحصیلی دولت مجارستان با بودجه کامل است که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است و این بورس تحصیلی هزینه های تحصیل ، کمک هزینه سفر ، بیمه درمانی و کمک هزینه زندگی را پوشش می دهد.

در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان ، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای علاقه مندان رشته های علوم پزشکی معرفی شده اند و بورسیه های مخصوص این رشته ها هم شرح داده شده است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های یونان

دولت یونان هر ساله از متقاضیان بین المللی برای تحصیل در یونان استقبال می کند و بورسیه های تحصیلی دولت یونان برای ادامه کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است ، هر ساله حدود ۵۰ بورس تحصیلی وجود دارد که به متقاضیان بین المللی در دانشگاه های مختلف یونان اعطا می شود.

دانشگاه ارسطو تسالونیکی نیز بورسیه های بین المللی را به دانشجویان در سراسر جهان ارائه می دهد که می خواهند دوره های مختلفی را از دوره های کارشناسی تا کارشناسی ارشد دنبال کنند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های فرانسه

بورسیه های تعالی ایفل یکی از معروف ترین و بورسیه های فرانسه است که برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است و متقاضیان بین المللی برای ارائه درخواست بورس تحصیلی خود لازم است با موسسه منتخب دانشگاه بورس تحصیلی ایفل تماس بگیرند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های فرانسه

دانشگاه Science Po فرانسه هر ساله بورسیه های بین المللی را به دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در فرانسه تحت برنامه بورس تحصیلی Emile Boutmy ارائه می دهد ، بورس تحصیلی Emile Boutmy برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل در رشته ها و گرایش های مختلف در Science Po در دسترس است.

بورس های تحصیلی بنیاد Rainbow Bridge MBA به زنان کشورهای آفریقایی و آسیایی در HEC پاریس ، ارائه می شود ، این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی فقط برای ادامه یک برنامه MBA در دسترس است.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های چک

در بین بورسیه های تحصیلی در اروپا بورسیه های دانشگاه های چک هم مورد توجه است ؛ دولت چک هر ساله بورس تحصیلی بین المللی را برای دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل در جمهوری چک اعلام می کند ، این بورس تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا آزاد است و البته شرط دریافت این بورسیه تحصیل به زبان چکی است.

دانشگاه ماساریک جمهوری چک یک دوره کوتاه مدت زبان با برنامه بورس تحصیلی برای متقاضیان بین المللی ارائه می دهد ، این برنامه توسط دانشکده هنر برای یک دوره ۳ ماهه ارائه می شود و یک برنامه بورسیه کوتاه مدت است که به متقاضیان علاقه مند برای تحصیل در فرهنگ ، ادبیات یا زبان چک ارائه می شود و سالانه حدود ۴ جایزه بورس تحصیلی با ارزش ۸۰۰۰ CZK در ماه در دسترس است.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های بلژیک

بورس تحصیلی CIUF-CUD به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در بلژیک ادامه تحصیل دهند ، اعطا می شود. ومتقاضیان برای تحصیلات کارشناسی ارشد خود می توانند در برنامه بورس تحصیلی CIUF-CUD در موسسه واجد شرایط درخواست دهند.

بورس های تحصیلی VLIR-UOS به دانشجویان بین المللی آفریقا ، آسیا یا آمریکای لاتین ارائه می شود و این بورسیه هر ساله در برای برنامه های مختلف کارشناسی ارشد در بلژیک باز است.

دانشگاه گنت بلژیک بورس تحصیلی بین المللی را برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه ارائه می دهد تا رویای خود را برای تحصیل در بلژیک کامل کنند ، این بورس تحصیلی بلژیک فقط برای برنامه های کارشناسی ارشد در دسترس است.

KU Leuven نیز بورس تحصیلی بین المللی علوم را به دانشجویان در سراسر جهان ارائه می دهد که برنامه های مختلف کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف علمی دنبال می کنند.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های اتریش

دولت اتریش بورس تحصیلی بین المللی را برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد ، این بورس تحصیلی با مبلغ حداکثر ۱۰۵۰ یورو در هر ماه به مدت ۴ ماه از دانشجو پشتیبانی مالی می کند.

بورسیه دانشمند جوان دانوبیوس در اتریش به دانشمندان جوان با استعداد که برای پیشرفت جامعه تلاش می کنند ارائه می شود و متقاضیان بین المللی و همچنین دانشجویان منطقه دانوب نیز واجد شرایط درخواست این بورس هستند ، این بورس تحصیلی به ارزش ۱۳۵۰ دلار آمریکا به متقاضیان انتخاب شده ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های اسلواکی

دولت اسلواکی هر ساله بورسیه های بین المللی دولت اسلواکی را برای کشورهای در حال توسعه مانند خاورمیانه ، آسیا و اروپای شرقی اعلام می کند و دانشجویان بین المللی از این مناطق می توانند برای دانشگاههای مختلف اسلواکی برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام کنند.

بورسیه های اراسموس موندوس

بورسیه های اراسموس موندوس یکی از مشهورترین برنامه های بورسیه اروپا است که بورسیه های بین المللی کاملی را به دانشجویان کشورهای جهان ارائه می دهد ، بورس تحصیلی اراسموس موندوس کلیه هزینه های دانشجویان در طول تحصیل در اروپا را پوشش می دهد ، برنامه های بورس تحصیلی اراسموس موندوس هر ساله باز است.

بورسیه های تحصیلی Surfshark Privacy And Security

برنامه های بورس تحصیلی Surfshark Privacy And Security برای آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر در هر دانشگاه اروپایی پذیرفته شده اند ، باز است ، بورس تحصیلی ۲۰۰۰ دلار به متقاضیان بین المللی منتخب اعطا می کند ، این بورس تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی باز است و دانشجویان باید مقاله مورد نیاز سازمان را برای انتخاب بورس تحصیلی بنویسند.

سوالات پر تکرار بورسیه های اروپا

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بورسیه های تحصیلی در اروپا را به شما عزیزان معرفی کردند ، اگر می خواهید بدانید که واجد شرایط دریافت کدام بورسیه هستید با ما در تماس باشید ، یکی از راه های تماس رایگان با مشاوران ما ، درج سوال در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه است.

بورسیه های اراسموس موندوس در بین بورسیه های تحصیلی در اروپا چگونه است؟

بورسیه های اراسموس موندوسبورسیه های اراسموس موندوس یکی از مشهورترین برنامه های بورسیه اروپا است که بورسیه های بین المللی کاملی را به دانشجویان کشورهای جهان ارائه می دهد ، بورس تحصیلی اراسموس موندوس کلیه هزینه های دانشجویان در طول تحصیل در اروپا را پوشش می دهد ، برنامه های بورس تحصیلی اراسموس موندوس هر ساله باز است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند کدام بورسیه مناسب است؟

دانشگاه لیدن یکی از دانشگاه های سطح بالا دانشگاه های هلند است که در حال حاضر برنامه بورس تحصیلی عالی دانشگاه لیدن را برای دنبال کردن برنامه های مختلف کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

آیا در کشور مجارستان هم بورسیه خوبی وجود دارد تا بتوانم ادامه تحصیل دهم؟

Stipendium Hungaricum یکی از برنامه های بورس تحصیلی دولت مجارستان با بودجه کامل است که برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است و این بورس تحصیلی هزینه های تحصیل ، کمک هزینه سفر ، بیمه درمانی و کمک هزینه زندگی را پوشش می دهد.

اتریش در چه مقاطعی بورسیه تحصیلی دارد؟

دولت اتریش بورس تحصیلی بین المللی را برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد ، این بورس تحصیلی با مبلغ حداکثر 1050 یورو در هر ماه به مدت 4 ماه از دانشجو پشتیبانی مالی می کند.

با بورسیه های تحصیلی در اروپا آشنا شدید ، برای ارتباط با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با شماره های ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و براحتی به پاسخ تمام پرسش های خود در زمینه مهاجرت برسید ، همچنین مقالات سایت را مرور کرده و بهترین مشاور خود باشید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است ، چراکه اطلاعات جامعی در خصوص رشته ها و دانشگاه های جهان به شما ارائه خواهد داد.

Rate this post

8 پاسخ

 1. با سلام
  بورسیه برای دانش جویان کالج هم در اروپا وجود داره؟
  یعنی میشه بدون داشتن مدرک دیپلم بورسیه گرفت؟
  اگر وجود داره ممنون میشم منبعش و معرفی کنید🙏🏻

  1. با سلام و درود
   خیر هزینه تحصیل در مدارس به عهده خودتان است و نمیتوانید بورسیه بگیرید اما بعد از دریافت دیپلم برای تحصیل در مقطع لیسانس در برخی کشورها امکان تحصیل رایگان و در برخی امکان دریافت بورسیه وجود دارد .
   با تشکر از سوال شما

  1. با سلام

   کشور های آلمان ،فرانسه، اتریش، اسلواکی و نروژ تحصیل رایگان دارند و بعد از فارغ التحصیلی میتوانید با چند سال کار کردن اقامت دائم دریافت کنید.

   با تشکر از سوال شما

  2. سلام
   هر چند سوال بنده مربوط بورسیه های اروپا نمی شود اما شما در بورسیه کشور پاکستان هم ثبت نام می کنید؟

   1. سلام

    شما برای دریافت بورسیه باید معدل های بالای سطح زبان مناسب و کارهای پژوهشی انجام داده باشید و برای بورسیه های موجود اقدام کنید و بیشتر دانشگاه ها بورسیه به مقطع دکتری میدهند.

    با تشکر از سوال شما

    1. سلام وقت تون بخیر🌹

     میخواستم اگر میشه درباره بورسیه در مقطع کارشناسی بیشتر توضیح بدید.
     آیا برای دریافت بورسیه کارشناسی داشتن نمره زبان بالا ونمونه کار و مدارک فنی و حرفه ای و دیپلم ۱۲ ساله کفایت میکنه؟

     1. با سلام

      تعداد بورسیه ها در مقطع لیسانس بسیار محدود است ولی در کشورهای ترکیه و چین در صورت داشتن معدل، سن، سطح زبان و نمونه کار مناسب ممکن است بتوانید بورسیه بگیرید، همچنین در کشور ایتالیا طبق شرایط مالی سرپرست خانواده می‌توان بورسیه گرفت. در کشورهای آلمان فرانسه اتريش و اسلواکی هم میتوانید از تحصیل رایگان استفاده کنید.

      با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *