رشته های تحصیلی

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه از دیر باز یکی از انتخاب های دانشجویان ایرانی برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در خارج از کشور بوده است ، در این مقاله شرایط تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه را بررسی می کنیم ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از تمامی زمینه های تحصیل در این کشور مطلع شوید.

همچنین برای آشنایی بیشتر با روند مهاجرت تحصیلی به فرانسه ، حتما مقاله تحصیل در فرانسه را با دقت مطالعه کنید ؛ شرایط تحصیل رایگان در فرانسه را در آن مقاله توضیح داده ایم.

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته های تحصیلی است که به کمک علم پزشکی آماده و در بازیابی سلامت جسم به بیماران کمک می کند ، امروزه با توجه به شرایط جامعه نیاز به فیزیوتراپیست های ماهر و با تجربه پیش از پیش احساس می شود ، برخی از علاقمندان تحصیل در این رشته تحصیل در دانشگاه های داخل را انتخاب کرده و برخی برای کسب دانش به روز و آگاهی از جدید ترین روش های درمان با فیزیوتراپی دانشگاه های خارج از کشور را انتخاب می کنند.

علم فیزیوتراپی درمانی برای بازگرداندن ، حفظ و استفاده بیشتر از تحرک ، عملکرد و رفاه بیمار است ، این رشته تحصیلی از طریق توانبخشی جسمانی ، پیشگیری از آسیب ها و سلامت و تناسب اندام به بیماران کمک می کند ، فیزیوتراپیست ها در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه ها یاد می گیرند که چگونه علل اصلی آسیب را مشخص کنند و از بیمار و توانایی های جسمی او برای بهبودی خود استفاده می کنند و با استفاده از علم خویش و ابزار های مناسب عملکرد جسمانی بیماران رو بهبود می بخشند.

اولین دیپلم های ماساژور فیزیوتراپیست در فرانسه در پایان دهه ۱۹۴۰ صادر شد ، امروزه بیش از ۹۰،۰۰۰ ماساژور فیزیوتراپیست در حال فعالیت هستند ، فیزیوتراپیست ها دارای طیف وسیعی از مهارت ها هستند ؛ آنها متخصصان توانبخشی عملکردی بدن هستند.

بدین منظور آنها بدن را وادار به انجام حرکات مختلف می کنند ، آن را ماساژ می دهند و روی وضعیت افراد کار می کنند ، در فرانسه ، مطالعات فیزیوتراپی طاقت فرسا است و نیاز به آموزش فنی دارد ، در زمینه دانش تئوری متراکم ، که در مجموع ۵ سال طول می کشد شامل یک سال انتخابی و ۴ سال آماده سازی می باشد.

پس از اتمام دوره کارشناسی فارغ التحصیلان می توانند در دوره ۱ تا ۲ ساله کارشناسی ارشد شرکت کرده و با دفاع از پایان نامه و دوره کار آموزی به پایان می رسد.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی فرانسه

فرانسه دارای دانشگاه های متعددی است که از گذشته در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده اند ، از میان این دانشگاه ها برخی در زمینه سلامت جایگاه ویژه ای در سراسر جهان دارند ، در ادامه با تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور در زمینه فیزیوتراپی آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی فرانسه

دانشگاه کلود برنارد لیون۱

دانشگاه کلود برنارد لیون ۱ یکی از سه دانشگاه دولتی لیون فرانسه است ، این نام از نام فیزیوتراپ فرانسوی کلود برنارد گرفته شده است و متخصص علوم و فناوری ، پزشکی و علوم ورزشی است ، در سال ۱۹۷۱ با ادغام “faculté des Sciences de Lyon” با “faculté de médecine” تأسیس شد.

امکانات اصلی اداری ، آموزشی و تحقیقاتی در ویلربن واقع شده اند و دیگر پردیس ها در گرلند ، راکفلر و لانک در منطقه ۸ لیون واقع شده اند ، از ۲۶۳۰ هیئت علمی ، ۷۰۰ پزشک در بیمارستان های آموزشی محلی هستند ، این دانشگاه از ژانویه ۲۰۰۹ مستقل بوده و بودجه سالانه آن بیش از ۴۲۰ میلیون یورو است

زمینه های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه شامل شاخه های علوم طبیعی یعنی زیست شناسی ، شیمی و بیوشیمی ، ریاضیات ، فیزیک ، علم زمین ، مهندسی برق ، علوم کامپیوتر ، مهندسی مکانیک و سلامت عمومی یعنی پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، شنوایی سنجی ،کار درمانی ، فیزیوتراپی ، گفتاردرمانی ، چشم پزشکی و روان حرکتی است.

دانشگاه پاریس دکارت

دانشگاه پاریس دکارت که به پاریس V نیز معروف است ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی فرانسه بود که در پاریس واقع شده بود ، این دانشگاه یکی از وارثان دانشگاه پاریس (غالباً سوربن) بود ، که در سال ۱۹۷۰ به چندین موسسه جداگانه تقسیم شد ، پاریس دکارت در سال ۲۰۱۹ به طور کامل با دانشگاه دیدرو پاریس ادغام شد و دانشگاه جدیدی در پاریس تشکیل داد.

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه چند رشته ای علوم انسانی و بهداشت تأسیس شد ، این دانشگاه در زمینه های علوم پزشکی ، علوم پزشکی ، حقوق ، علوم رایانه ، اقتصاد و روانشناسی متمرکز است ، بخش پزشکی این دانشگاه شامل پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، مامایی و فیزیوتراپی می باشد ، پردیس اصلی آن در مدرسه تاریخی École de Chirurgie در منطقه ۶ پاریس بود.

دانشگاه سوربن

دانشگاه سوربن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در پاریس ، فرانسه است که در سال ۲۰۱۸ با ادغام دانشگاه پاریس-سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری ، همراه با موسسات کوچکتر تأسیس شد ، وضعیت حقوقی فعلی دانشگاه در سال ۲۰۱۸ معرفی شد اما میراث این موسسه به ۱۲۵۷ می رسد ، در حال حاضر این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان است ، از سال ۲۰۲۱ ، فارغ التحصیلان دانشگاه سوربن و اساتید برنده ۳۳ جایزه نوبل ، ۶ مدال فیلدز و یک جایزه تورینگ شده اند.

دانشگاه سوربن دارای ۳ دانشکده علوم انسانی ، علوم و پزشکی است ، رشته فیزیوتراپی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه مقرون به صرفه است و بسیار پایین است ، البته هزینه تحصیل در این کشور بسته به دانشگاه محل تحصیل ، رشته تحصیلی ، مقطع تحصیلی و زبان تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی فرانسه بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی و در دانشگاه های خصوصی از ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه نسبتا بالا است البته به سبک زندگی و شهر محل اقامت فرد بستگی دارد مثلا برای تامین هزینه زندگی در پاریس بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ یورو در هر ماه نیاز است اما در شهر های لیون ، نانت و غیره بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه کافی است.

چارت درسی فیزیوتراپی دانشگاه های فرانسه

همان گونه که در بالا بیان شد تحصیل در رشته ففیزیوتراپی در دانشگاه های فرانسه ۵ سال طول می کشد که یک سال آن شامل دروس انتخابی است ، چهار سال بعد ، به ۲ چرخه ۲ ساله تقسیم می شود که شامل آموزش تئوری و عملی می باشد.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه به وسیله سخنرانی ها ، آموزش ها، کار عملی و دوره های کارآموزی تدریس می شوند ، در طول تحصیل در این رشته دانشجویان دروس آناتومی ، فیزیولوژی ، پرستاری پاییه ، بیومکانیک ، پاتولوژی ، میکروبیولوژی ،الکتروتراپی ، پزشکی عمومی ، ارتوپدی ،عصب شناسی ، توانبخشی و غیره را می گذرانند.

دوره ها و آموزش های انجام شده در موسسه های ارائه دهنده فیزیوتراپی در فرانسه با ۴۲ هفته کارآموزی همراه است که دانشجو باید در طول دوره آموزش خود گذراند.

دانش آموزانی که ۷ فصل اول آموزش را تأیید کرده اند و تمام آزمون ها و کارآموزی های برنامه ریزی شده برای اعتبار سنجی هشتم را گذرانده اند ، به هیئت داوران منطقه ای منتسب به DEMK ارائه می شوند ، پس از اعلام نتایج ، داوطلبانی که تمام دانش و مهارت ها را کسب کرده اند اعلام می کنند که دیپلم دولتی فیزیوتراپی را دریافت کرده اند و اعتبار ECTS مربوطه را دریافت کرده اند.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

با توجه به این مطلب که زبان رسمی کشور فرانسه زبان فرانسوی است ، تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه به زبان فرانسوی برگزار می شود ، برای پذیرش در این رشته تسلط به زبان فرانسوی در سطح B2 مورد نیاز است ، البته در برخی دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد که برای گذراندن دوره های کارآموزی آگاهی به زبان فرانسوی مورد نیاز است ، برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه تسلط به این زبان و ارائه مدرک آیلتس ضروری است ، حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه های این کشور ۶٫۵ است.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هم به همین نمره در ایلتس نیاز دارید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در فرانسه ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را بخوانید.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی فرانسه

برای پذیرش در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های فرانسه مانند سایر رشته های پزشکی دانشجویان ملزم به گذراندن دوره پری مدیکال یا دوره یک ساله مقدماتی هستند ، به منظور دستیابی به اولین سال مطالعات مقدماتی برای دریافت مدرک دولتی فیزیوتراپی ، دانشجویان باید دوره خاصی (PASS) یا اولین سال مجوز دسترسی به سلامت (L.AS) را بگذرانند و پس از اتمام این دوره یک ساله در آزمون ورودی شرکت می کنند ، بر اساس نتایج این آزمون دانشجویان می توانند رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

تحصیل در خارج از کشور در هر رشته تحصیلی و در هر کشوری که باشد با مزایا و معایبی رو به رو است اما بایستی با بررسی دقیق کشوری را انتخاب کرد که درصد مزایای تحصیل در آن بیش از معایب آن باشد ، به همین منظور در ادامه مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه را بررسی می کنیم.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

  • تحصیل در دانشگاه های برتر اروپا و جهان
  • بهره مندی از دانش و امکانات به روز در زمینه فیزیوتراپی
  • آشنایی با جدیدترین متد های درمان
  • فرصت های عالی برای پژوهش و تحقیق در زمینه فیزوتراپی با بهره گیری از اساتید برتر جهان
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی
  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه در دانشگاه های دولتی فرانسه

معایب تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

  • نیاز برای یادگیری زبان فرانسوی حتی در صورت تحصیل به زبان انگلیسی برای ارتباط با اساتید و بیماران در دوره کارآموزی
  • بالا بودن هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی دانشگاه های خصوصی فرانسه
  • بالا بودن هزینه زندگی برای دانشجویان ایرانی در فرانسه

درآمد فیزیوتراپیست ها در فرانسه

حقوق فیزیوتراپیست ها در فرانسه بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا محل زندگی بسیار متفاوت است ، فردی که در این کشور به عنوان فیزیوتراپیست کار می کند ، سالانه حدود ۹۰،۰۰۰ یورو درآمد دارد ، حقوق بین ۴۵۰۰۰ یورو (کمترین) تا ۱۳۹۰۰۰ یورو (بالاترین) متغیر است.

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است ، طبیعتاً هرچه سالها تجربه بیشتر باشد ، دستمزد شما بالاتر می رود ،یک فیزیوتراپیست با تجربه کمتر از دو سال تقریباً ۵۴۰۰۰ یورو در سال درآمد دارد ، در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین دو تا پنج سال ۷۱،۴۰۰ یورو در سال درآمد داشته باشد ، ۳۲ درصد بیشتر از کسی که تجربه کمتر از دو سال داشته باشد.

میزان درآمد با میزان تجربه در حال پیشرفت یعنی سطح تجربه بین پنج تا ده سال همراه با دستمزد ۹۵،۵۰۰ یورو در سال می باشد که ۳۴ درصد بیشتر از فردی با دو تا پنج سال سابقه است.

سوالات پر تکرار تحصیل فیزیوتراپی در فرانسه

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همواره در تلاشیم تا راه رسید شما به اهداف مهاجرتی را روشن کنیم ، کافیست رشته مورد علاقه خود را در بخش دیدگاه تایپ کنید ، کارشناسان ما در اسرع وقت ، پاسخگوی شما هستند. 

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه چقدر است؟

تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی فرانسه بین 300 تا 700 یورو برای هر سال تحصیلی و در دانشگاه های خصوصی از 4000 تا 9000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

زبان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه چیست؟

با توجه به این مطلب که زبان رسمی کشور فرانسه زبان فرانسوی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان فرانسوی برگزار می شود ، برای پذیرش در این رشته تسلط به زبان فرانسوی در سطح B2 مورد نیاز است

آزمون ورودی فیزیوتراپی فرانسه چیست؟

برای پذیرش در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های فرانسه مانند سایر رشته های پزشکی دانشجویان ملزم به گذراندن دوره پری مدیکال یا دوره یک ساله مقدماتی هستند ، به منظور دستیابی به اولین سال مطالعات مقدماتی برای دریافت مدرک دولتی فیزیوتراپی ، دانشجویان باید دوره خاصی (PASS) یا اولین سال مجوز دسترسی به سلامت (L.AS) را بگذرانند و پس از اتمام این دوره یک ساله در آزمون ورودی شرکت می کنند ، بر اساس نتایج این آزمون دانشجویان می توانند رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

درآمد فیزیوتراپیست ها در فرانسه چقدر است؟

حقوق فیزیوتراپیست ها در فرانسه بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا محل زندگی بسیار متفاوت است ، فردی که در این کشور به عنوان فیزیوتراپیست کار می کند ، سالانه حدود 90،000 یورو درآمد دارد ، حقوق بین 45000 یورو (کمترین) تا 139000 یورو (بالاترین) متغیر است.

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه چقدر است؟

هزینه زندگی در فرانسه نسبتا بالا است البته به سبک زندگی و شهر محل اقامت فرد بستگی دارد مثلا برای تامین هزینه زندگی در پاریس بین 1200 تا 1800 یورو در هر ماه نیاز است اما در شهر های لیون ، نانت و غیره بین 800 تا 1000 یورو در ماه کافی است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل در رشته فیزیوتراپی در فرانسه را بررسی و شرایط تحصیل در این رشته را ذکر کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این رشته در فرانسه یا سایر نقاط جهان با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین می توانید در اتریش و آلمان هم فیزیوتراپی را رایگان بخوانید ، مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان را مرور کنید.

1/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *