تحصیل رشته آمار در آلمان

تحصیل رشته آمار در آلمان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته آمار در آلمان یکی از گزینه های موجود برای افراد علاقمند به این رشته است. آلمان با در اختیار داشتن برترین دانشگاه ها و پیشرفته ترین امکانات، می تواند گزینه ای ایده آل برای مهاجرت تحصیلی باشد.

علم آمار بر مبنای اعداد و به طور کلی بر اساس ریاضی به پیش بینی امور می‌پردازد. متخصصان رشته آمار نمونه‌های مرتبط را جمع آورده کرده و پس از تهیه گزارش و فرم‌های تحقیقاتی، داده‌های جمع آورده شده را مورد تحلیل و تفسیر قرار داده و آن‌ها را جمع بندی می‌کنند. تحصیل در آلمان در شته آمار در مقاطع مختلفی برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است.

برای موفقیت در این رشته باید به دنیای ریاضیات علاقه بسیاری داشته باشید.

بله، دانشگاه های کشور آلمان مقصدی بسیار مناسب جهت تحصیل رشته آمار می باشند.

 دانشجویان بین المللی می توانند به زبان های آلمانی و انگلیسی به تحصیل رشته آمار در آلمان بپردازند.

 باید توجه کنید که تحصیل رشته آمار در آلمان فقط در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است.

 بله، امکان تحصیل این رشته به زبان انگلیسی وجود دارد، اما بیش تر در دوره های فوق لیسانس و دکترا.

 درآمد آماردانان در آلمان ماهانه به طور متوسط 5550 یورو می باشد.

شرایط پذیرش رشته آمار در آلمان

تحصیل رشته آمار در آلمان در مقاطع کارشناسی (3.5 سال)، کارشناسی ارشد (2سال) و دکترا (3 سال) برای دانشجویان در دانشگاه های مختلف این کشور امکان پذیر است. اولین دوره آموزش عالی این رشته دوره کارشناسی آمار است که در آن اطلاعات پایه ای در مورد احتمال و آمار و ریاضی، روش های جمع آوری و استنباطی داده ها و مهارت های محاسباتی عملی برای تجزیه و تحلیل آماری را در مورد حل بسیاری از مشکلات در اختیار افراد قرار می دهد.

دقت داشته باشید که شرایط پذیرش رشته آمار در آلمان در هریک از دانشگاه ها متفاوت است، اما اصلی ترین آن در تمامی مراکز ارائه مدرک دیپلم دوره دبیرستان و مدرک زبان معتبر می باشد. همچنین دانشجویان باید نمرات مناسب و بالایی در دروس ریاضیات به دست آورده باشند.

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا نظیر ایرانیان باید پیش از شروع تحصیل در دانشگاه حتما در دوره های پیش از دانشگاه یا همان دوره های کالج آلمان شرکت نموده و دروس پایه و اصلی این رشته را در کنار زبان آلمانی فرا گرفته و آماده تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند.

گرایش های رشته آمار در آلمان

در حال حاضر گرایش های رشته آمار در آلمان که در دسترس دانشجویان قرار دار شامل: آمار جمعیت شناسی، آمار زیستی، آمار تحلیلی، آمار محاسباتی، آمار اقتصادی، آمار علوم اجتماعی و روش شناسی آماری می شود. پیش از اقدام جهت پذیرش حتما از شرایط شاخه مدنظر خود در دانشگاه انتخابی تان اطلاعات کامل را به دست آورید.

بسیار مهم است بدانید که رشته آمار یک مبحث میان رشته ای است و بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود و معدود دانشگاهی این رشته را در دوره کارشناسی ارائه می دهد. به همین خاطر اگر قصد ادامه تحصیل این رشته را دارید، باید آن را بیش تر برای دوره های تحصیلات تکمیلی در نظر بگیرید.

گرایش های رشته آمار در آلمان

زبان تحصیل آمار در دانشگاه های آلمان

همان طور که می دانید زبان رسمی مردم کشور آلمان زبان آلمانی می باشد که در مدارس و دانشگاه های این کشور زبان آلمانی به عنوان زبان اصلی آموزش و تدریس تلقی می شود. پس اگر قصد تحصیل رشته آمار در آلمان را دارید، حتما باید زبان المانی خود را تقویت نمایید و به تسلط مناسبی در آن برسید.

البته لازم به ذکر است که زبان تحصیل آمار در دانشگاه های آلمان علاوه بر زبان آلمانی می تواند به زبان انگلیسی نیز قابل دسترسی باشد، اما نه به صورت گسترده و فراوان. باید توجه کنید که معدود دوره های کارشناسی این رشته به زبان آلمانی ارائه می شوند، اما دوره های تحصیلات تکمیلی به خصوص دوره دکترا به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان ارائه می شود.

لازم به تذکر است که پذیرش در دانشگاه های آلمان نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان دارد، حال اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی رششته آمار را داشته باشید، مدارک آزمون TestDaf آلمانی و آزمون DSH می تواند در اکثر دانشگاه ها معتبر بوده و قابل ارائه باشند.

اما اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید، باید مدارکی نظیر آیلتس یا تافل را به دانشگاه مربوطه ارائه نمایید. توجه کنید که دانشگاه ها ممکن است در نوع مدرک و یا سطوح و نمرات درخواستی با یکدیگر تفاوت داشته باشند، پس حتما مدرک زبان موردنیاز را از دانشگاه مدنظرتان استعلام نمایید.

تحصیل ارشد آمار در آلمان

تحصیل ارشد آمار در آلمان

تحصیل در دوره فوق لیسانس رشته آمار در آلمان می تواند از دوره کارشناسی از رشته های تحصیلی دیگری در حوزه ریاضیات نیز به این رشته امکان پذیر باشد. اما به طور کلی تحصیل در این دوره در دانشگاه های آلمان نیازمند 2 سال زمان خواهد بود و دریافت مدرک این دوره زمینه را برای تحصیل دوره دکترا فراهم می آورد.

در این دوره دانشجویان علاوه بر اینکه در حوزه های تئوری رشد و دانش لازمه را کسب می کنند، در حوزه نرم افزار نیز به اطلاعات و دانش بالایی دست پیدا خواهند کرد. 

 هرچه دانشجویی بتواند در این دوره خود را از لحاظ دانش و علم نرم افزارهای مختلف غنی سازد، یک آماردان با سوادتر خواهد بود.

تحصیل دکترای آمار در آلمان

تحصیل دکترای آمار در آلمان آخرین مقطع و دوره تحصیلی این رشته در دانشگاه های این کشور است که معمولا 3 سال به طول می انجامد . دقت داشته باشید که ظرفیت تحصیل دکترا در آلمان در این رشته بسیار محدود  است.

دکترای آمار به راحتی خواهند توانست با یاری اطلاعات گذشته، نحوه رفتار یک فرآیند را پیش بینی نموده و از جز به کل برسند. دوره دکتری آمار در آلمان به صورت دکترای سنتی یا همان پژوهش محور است  که دانشجو باید با همراهی استاد راهنمای خود بر روی موضوع تحقیق و پروژه خود فعالیت نموده و در آخر از آن دفاع نماید.

دقت داشته باشید که تحصیل رشته آمار در آلمان و در دوره دکترا با بورسیه تحصیلی نیز در دسترس می باشد. البته شاید بگویید که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است، اما اخذ بورسیه می تواند هزینه های اقامت و زندگی را نیز برای شما پوشش داده و تحصیلی کاملا رایگان را برایتان فراهم سازد.

در ویدئو ، ویزاهای کشور آلمان مربوط به چند نفر از کلاینت های هلدینگ حقوقی مهاجرتی مهاجرتی رجبی را ملاحظه می کنید.

شما هم می توانید با تکمیل فرم مشاوره رایگان و دریافت مشاوره اولیه قدم در مسیر مهاجرت تحصیلی بگذارید.

ما برترین شیوه های قانونی مهاجرت که دقیقا بهترین روش برای شماست را به شما نشان می دهیم و تا رسیدن به مقصد همراه شما هستیم.

نمایش ویدیو درباره ویزاهای کشور آلمان

شهریه دانشکده های آمار در آلمان

یکی از مباحث بسیار مهمی که برای تحصیل رشته آمار در آلمان باید حتما مورد بررسی و شناخت از سوی دانشجویان خارجی قرار بگیرد، مبحث هزینه تحصیل رشته آمار در آلمان است. باید بگوییم که هزینه ها شما برای تحصیل در این کشور به دو بخش هزینه های اقامتی و زندگی و شهریه دانشکده های آمار در آلمان تقسیم می شود.

در رابطه با مخارج زندگی باید بدانید که کشور آلمان مقصدی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است، البته مخارج افراد با یکدیگر متفاوت خواهد بود. طبق آماری که از دانشجویان خارجی به دست آمده است، هزینه های زندگی در آلمان برای دانشجویان می تواند از 600 تا 1100 یورو را شامل شود. 

اما در رابطه با هزینه دانشگاه های آمار آلمان باید بدانید که این امر باتوجه به دانشگاه های دولتی و خصوصی کاملا متفاوت خواهد بود. بدین صورت که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان بوده و هر ترم مبلغی حدود 250 یورو بابت هزینه ثبت نام و امور دانشجویی از افراد دریافت می شود، اما دیگر شهریه تحصیلی اخذ نخواهد شد.

اما دانشگاه های خصوصی شهریه تحصیلی را تمام و کمال از دانشجویان دریافت می کنند که باتوجه به دانشگاه های مختلف می تواند سالانه از 1500 یورو تا 15 هزار یورو متفاوت باشد. اطلاعات لازم در این زمینه را از کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی درخواست کنید.

شهریه دانشکده های آمار در آلمان

بهترین دانشگاه های آمار آلمان

 قطعا این که شما در کدام دانشگاه آلمان مشغول به تحصیل شده و مدرک خود را کسب نمایید تاثیر بسیار بالایی بر آینده شغلی و مالی شما خواهد داشت.

تمامی دانشگاه های آلمان دارای کیفیت آموزشی بسیار بالایی هستند، اما این مراکز دارای تفاوت هایی از لحاظ کیفیت آموزش، اعتبار مدرک، خدمات و امکانات هستند و قطعا شناخت و تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان شما را از دانش بهتر و بالاتر و همچنین مدرک معتبرتر برخوردار خواهد ساخت.

به همین خاطر همواره بررسی های دقیقی انجام دهید و طبق شرایط و رزومه خود برای برترین گزینه ممکن اقدام نموده و تلاش نمایید. در ادامه لیست اسامی بهترین دانشگاه های آمار آلمان را مشاهده خواهید نمود. 

نام دانشگاه رتبه جهانی در ارائه رشته آمار
دانشگاه فنی مونیخ 28
دانشگاه هامبولت برلین 100 – 51
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ 100 – 51
دانشگاه صنعتی برلین 100 – 51
دانشگاه RWTH آخن 150 – 101
دانشگاه گوتینگن 150 – 101
دانشگاه دورتموند 200 – 151

درآمد رشته آمار در آلمان

اولین موضوع تاثیر گذار بر درآمد آماردانان در آلمان کارفرمای مربوطه آنان می باشد. پس از آن نیز باید میزان تحصیلات و میزان تجربه و سابقه کار افراد را بر میزان درآمد آنان بسیار موثر خواند. طبق آماری که از افراد فعال در این حوزه در آلمان به دست آمده حداقل درآمد که افراد تازه کار می توانند به دست آورند ماهانه 2550 یور می باشد.

همچنین افراد باتجربه و دارای تحصیلات عالی نیز حداکثر درامدی در حدود 8820 یورو در ماه را اعلام کرده اند. اما به طور متوسط باید ماهانه درآمدی در حدود 5550 یورو را برای اکثر افراد متصور شد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *