رشته های تحصیلی

تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان

تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان

تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان مخصوص افراد خوش اقبالی است که بتوانند از برترین دانشگاه های مد جهان در انگلستان پذیرش گرفته و رویای خود را رنگ واقعیت بزنند چراکه کیفیت بسیار بالای آموزش را می توانند در این دانشگاه ها تجربه کنند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، این بار هم با ارائه اطلاعاتی از یک رشته تحصیلی جذاب در یک کشور منحصر به فرد ، در خدمت علاقه مندان عزیز می باشد.

ما در اینجا به طور مختصر برای شما برنامه های پذیرش در دانشگاه های مد انگلستان را بررسی کرده ، به هزینه های تحصیل در آنجا چقدر پرداخته و مشخص کرده ایم که آیا مزایای دیگری مانند بورسیه تحصیلی در حین تحصیل وجود دارد یا خیر.

پیشتر هم در همین سایت در خصوص چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به طور مفصل مطالبی را ارائه داده ایم ؛ دعوت می کنیم مقاله تحصیل در انگلستان را مرور کنید.

تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان

مدارک پذیرش رشته طراحی مد در انگلستان

یکی از راه های عالی برای ورود به دانشگاه های عالی رتبه هنر در انگلستان ، گذراندن دوره های کارآموزی مد است ؛ کارآموزی به دانشجو این امکان را می دهد که در حین یادگیری ، تجربه عملی نیز کسب کند.

در صنایع خلاق ، به ویژه مد ، شبکه سازی ضروری است و کارآموزی مد روش خوبی برای ایجاد ارتباطات صنعتی در حین انجام کار است.

کارآموزی متوسط (سطح 2) و پیشرفته (سطح 3) مد و نساجی معادل گذرنامه های GCSE و A-level است ، این کارآموزی های مد به دانشجو مهارت های فنی و عملی مورد نیاز را آموزش می دهد.

این دوره ها علاوه بر اینکه برای پذیرش مهم هستند همچنین برای کسانی که به دنبال جایگزینی برای دانشگاه هستند نیز بسیار مناسب بوده و راهی عالی برای گشودن درهایی برای مشاغل خلاقیتی است.

دیگر الزامات پذیرش برای تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان شامل مدرک زبان ، دیپلم بین المللی و در صورت لزوم تست های کتبی و شفاهی می باشد.

بهترین دانشگاه های طراحی مد انگلستان

ما می دانیم که آموزش چقدر مهم است و مهم تر از آن جستجوی بهترین مکان ها در بین همه کالج ها و دانشگاه ها برای مطالعه است.

بهترین دانشگاه های طراحی مد انگلستان

دانشگاه سنت مارتینز ، کالج مد لندن و هنرستان سلطنتی لندن از جمله موسسات برتر برای تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان هستند که مشاوران ما در اینجا درباره آنها به اختصار صحبت کرده اند.

CSM محل تحصیل طراحی مد در انگلستان

مرکز سنت مارتینز در بین 5 کالج برتر در زمینه طراحی مد در انگلستان رتبه اول را کسب کرده است ؛ در ابتدا در قرن نوزدهم ، دو کالج تأسیس شد: مدرسه هنر سنت مارتین و مدرسه مرکزی هنر و صنایع دستی هر دو به اهمیت اساسی یادگیری از طریق ساخت اعتقاد داشتند و به دلیل رویکرد رادیکال خود در هنر و طراحی مشهور بودند.

سپس این دو کالج با هم ادغام شدند و سنت مارتینز را تشکیل دادند ، هم اکنون در این موسسه برنامه های مد زیادی برای انتخاب مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.

برخی از گرایش های جالب عبارتند از: طراحی لباس مردانه ، طراحی مد لباس زنانه ، روزنامه نگاری مد ، طراحی پارچه و غیره.

مدرک کارشناسی 3 سال و مدرک کارشناسی ارشد 2 سال است ، برای درخواست شما باید نمره آیلتس بالایی داشته باشید زیرا همه دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و همچنین باید یک نمونه کار کوچک داشته باشید که مهارت های خود را نشان دهد.

این کالج فرصت های زیادی برای بورسیه تحصیلی و همکاری با متخصصان خارجی و حامیان مالی مانند Christian Dior ، L’Oréal Professionnel ، Louis Vuitton ، Nike ، Puma و غیره فراهم می کند.

طراحی مد در دانشگاه مد لندن

این دومین کالج برتر در لندن است که بسیاری از رشته های مد را برای انتخاب ارائه می دهد ؛ برخی از آنها فناوری طراحی مد لباس زنانه یا مردانه ؛ تصویربرداری مد و تصویرسازی ؛ مد جواهرات و غیره می باشد.

مدرک کارشناسی به مدت 3 سال است و در مورد دوره های کارشناسی ارشد ، تحصیل به مدت 1 سال است.

تعداد کلاسها بین 7 تا 20 دانشجو متفاوت است و علاوه بر شهریه ، به احتمال زیاد هزینه های اضافی مانند هزینه سفر و هزینه مواد را متحمل می شوید.

این موسسه کالج توسعه زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارج از کشور راه اندازی کرده و تعدادی فرصت بورسیه و جوایز نیز ارائه می دهد.

برخی از فارغ التحصیلان معروف که از آنجا فارغ التحصیل شده اند عبارتند از: جیمی چو ، جاناتان اندرسون ، ویلیام تمپست و الک وک.

طراحی مد در هنرستان سلطنتی لندن ، انگلستان

کالج سلطنتی هنر (RCA) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در لندن است ، این دانشگاه تنها موسسه ی کامل برای تحصیلات تکمیلی هنر و طراحی در جهان است.

رشته های مرتبط با مد در برنامه فوق لیسانس یا MA عبارتند از: لباس زنانه ، لباس مردانه ، لباس بافتنی ، کفش ، لوازم جانبی و عینک (FAME).

مدت زمان تحصیل 2 سال می باشد و داوطلبانی که خلاقیت ، تخیل و نوآوری را در کارنامه خود نشان دهند ، برای کار در مراکز طراحی پذیرفته می شوند.

هزینه تحصیل طراحی مد در انگلستان

هزینه های تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان در مقطع کارشناسی سالانه 10287،33 دلار هزینه خانه/اتحادیه اروپا و 25،489.98 دلار هزینه بین المللی است.

هزینه تحصیل رشته طراحی مد در کالج لندن 12،478.19 دلار در سال برای دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا و 25،489.98 دلار در سال برای دیگر دانشجویان تعیین شده است.

هزینه های تحصیل در هنرستان سلطنتی لندن بر اساس مبدا متفاوت است:

10،842.60 دلار در سال و 21685.20 دلار کل هزینه برای دانشجویان از انگلستان و اتحادیه اروپا ؛

16،124.90 دلار در سال و 32249.79 دلار کل هزینه برای دانشجویان از جزایر مانش؛

32،249.79 دلار در سال و 64،499.58 دلار شهریه کامل برای دانشجویان بین المللی.

فرصت هایی برای بورسیه تحصیلی و دانشگاه ها در کنزینگتون جنوبی ، بترسی و وایت سیتی وجود دارد.

بورسیه رشته طراحی مد در انگلستان

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین گزینه های بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را در مورد رشته های مورد علاقه شما بررسی و روش های اقدام آن را به شما آموزش می دهند.

بورسیه رشته طراحی مد در انگلستان

در این بخش به دنبال اطلاعات کلیدی از تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان ، برخی از بورسیه های ارائه شده در این رشته را مطالعه خواهید کرد.

بورسیه دانشگاه گلاسکو کالدونیان

بورسیه کامل و بورسیه های جزئی به ارزش 5،000 پوند برای متقاضیان سپتامبر 2021 و ژانویه 2022 در دسترس هستند ، برای برخورداری از این بورسیه دانشجویان باید برای تحصیل در یکی از دوره های مدیریت برند لوکس MBA ، کارشناسی ارشد بازاریابی مد و شیوه زندگی ، MSc ایجاد کسب و کار مد و کارشناسی ارشد بازاریابی لوکس ، در GCU لندن درخواست داده باشند.

بورسیه BA در انگلستان

بورسیه تحصیلی BA به دانشجویانی که از مقطع تحصیلی یا مقطع ابتدایی شروع می شوند و دارای محل تأیید شده در دوره طراحی مد BA هستند ، ارائه می شود.

این بورس تحصیلی به عنوان شهریه دوره با مشارکت در هزینه های دوره یا هزینه های زندگی کمک می کند.

بورس تحصیلی MA در انگلستان

بورس تحصیلی MA در اختیار دانشجویانی است که در دوره طراحی مد MA در انگلستان پذیرفته شده اند ، این بورس تحصیلی به عنوان شهریه دوره با مشارکت در هزینه های دوره یا هزینه های زندگی کمک می کند ، بورس تحصیلی MA Final Year نیز به دانشجویان در سال آخر دوره MA Fashion Design در انگلستان ارائه می شود تا هزینه تولید مجموعه های نهایی آن ها را پوشش دهد.

بورسیه های بین المللی برای دانشجویان مد

بورسیه 1،600 پوند برای همه دانشجویان بین المللی جدید در مقطع کارشناسی ارشد طراحی مد که به برنامه تحصیلات تکمیلی در مدرسه مد بریتانیا پیوسته اند در دسترس است ، این بورسیه تحصیلی برای شهریه اعمال می شود و برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیلات تکمیلی به لندن نقل مکان می کنند ، پشتیبانی اصلی را ارائه می دهد.

آزمون دانشگاه های طراحی مد انگلستان

متقاضیان تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان ، برای ورود به این رشته نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند ، بطور کلی دانشجویان برای ورود به این رشته باید دارای مدرک دیپلم معتبر باشند.

شرایط ورود به رشته ی طراحی مد در هر دانشگاه متفاوت است ، اما مجموعه ای از کارهای طراحی خلاقیتی در کنار مدرک مرتبط در رشته ی هنر و طراحی مد برای دانشگاه ها ضروری است ، الزامات معمول دانشگاه ها برای پذیرش در رشته ی طراحی مد شامل آیلتس حداقل با نمره ی 6.0 (بدون نمره ی کمتر از 5.5 در هر بخش) می شود.

چارت درسی طراحی مد در دانشگاه های انگلستان

لیسانس طراحی و توسعه مد در دانشگاه های انگلستان ، مهارت های خلاقانه ، استراتژیک و عملی را برای شما آماده می کند تا شما را برای حرفه ای به عنوان طراح یا توسعه دهنده محصولات مد آماده کند.

چارت درسی طراحی مد در دانشگاه های انگلستان

طراحی ، برش الگو و امکانات دوخت از علوم اساسی است که در کالج مد لندن آموزش داده می شود و درباره آنها سمینارهای زیادی برگزار می شود.

این دوره ابتکاری در کنار مهارت های طراحی و ساخت ، روش های تحقیق مهم را به دانشجویان می آموزد ، دانشجویان درک درستی از مسائل پایدار در طراحی مد پیدا می کنند و از آنها خواسته می شود که مستقیماً با آنها درگیر شوند.

کالج مد لندن قصد دارد در سال ۲۰۲۳ به یک پردیس جدید در پارک المپیک ملکه الیزابت برود ، این بخشی از پیشرفت جدید برای لندن است که اولویت فرهنگ ، آموزش و نوآوری ، معروف به بانک شرقی است.

برخی از دانشجویانی که از سپتامبر ۲۰۲۱ این دوره را مطالعه می کنند ، ممکن است تحصیلات خود را در Curtain Road آغاز کرده و برای تکمیل آنها به سایت جدید LCF در شرق لندن منتقل شوند.

مزایا و معایب تحصیل طراحی مد در انگلستان

بر این اساس که انگلستان از مشهورترین کشورها برای تحصیل رشته طراحی مد محسوب می شود بنابراین مزیت های زیاد و معایب کمی برای تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان وجود خواهد داشت.

مزایا و معایب تحصیل طراحی مد در انگلستان

مزیت های تحصیل طراحی مد در انگلستان

از مزایای تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موقعیت خوب کاری برای فارغ التحصیلان

امکانات: دانشجویان به امکانات طراحی ، دوخت و برش الگو دسترسی خواهند داشت.

تخصص کارکنان: دانشجویان می توانند از کارکنانی که در صنعت مد با پشتیبانی کار می کنند و همچنین مدرسین و مهمانان چیزهای تخصصی زیادی بیاموزند.

پیوندهای صنعت: دانشجویان پروژه های زنده ای را که توسط صنعت تنظیم شده با ارائه به شرکت های درگیر انجام می دهند.

معایب تحصیل طراحی مد در انگلستان

با توجه به اینکه رشته طراحی مد یک رشته عملی محسوب می شود ، بنابراین هزینه های بالا برای دانشجویان بین المللی در انتظار است که ممکن است برخی از افراد مستعد نتوانند از عهده آن برآیند.

اقامت در انگلستان ارزان ترین نیست و زندگی عمومی ، بسته به اینکه از کجا هستید ، زیاد است.

دانشجویانی که به فکر هزینه تحصیل ارزان تر هستند می توانند شهرهای غیر از لندن را انتخاب کنند و یا به دیگر مقاصد انگلیسی زبان خارج از کشور (به عنوان مثال کانادا ، ایالات متحده ، استرالیا) بروند.

پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل رشته طراحی مد در کانادا را نیز مطالعه کنید و با شرایط متفاوت این رشته در دانشگاه های کانادا هم آشنا شوید.

بازار کار انگلستان پس از تحصیل رشته طراحی مد

فارغ التحصیلان دوره طراحی مد از دانشگاه های انگلستان قطعا از آینده شغلی مناسبی برخوردار خواهند بود.

پس از فارغ التحصیلی دانشجویان می توانند با طیف وسیعی از حامیان بزرگ مانند L’Oreal ، Dior و موزه Victoria and Albert (V&A) همکاری کنند.

بسیاری از فارغ التحصیلان در شرکت های مشهور مد از جمله Burberry ، Jaeger و Jasper Conran کار کرده اند.

آنچه در این محتوا از آن صحبت به میان آورده شد تماما نکات کلیدی برای رمز موفقیت شما در انتخاب انگلستان به عنوان مکان تحصیل رشته طراحی مد بوده است ، برای آشنایی بیشتر با بازار کار کشور انگلستان و شناخت نیازمندی های شغلی این کشور ، مقاله کار در انگلستان را هم بخوانید.

سوالات متداول رشته طراحی مد انگلستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالبی کاربردی در خصوص تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان را ارائه دادند ، شما هم شرایط خود را برای ما در بخش دیدگاه بنویسید تا راهنمایی مشاوران ما را دریافت کنید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان کدامند؟

دانشگاه سنت مارتینز ، کالج مد لندن و هنرستان سلطنتی لندن از جمله موسسات برتر برای تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان هستند.

هزینه تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان چقدر است؟

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه 10287،33 دلار هزینه خانه/اتحادیه اروپا و 25،489.98 دلار هزینه بین المللی است. هزینه تحصیل رشته طراحی مد در کالج لندن 12،478.19 دلار در سال برای دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا و 25،489.98 دلار در سال برای دیگر دانشجویان تعیین شده است.

الزامات تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان چیست؟

متقاضیان تحصیل رشته ی طراحی مد در دانشگاه های انگلیس ، برای ورود به این رشته نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند ، بطور کلی دانشجویان برای ورود به این رشته باید دارای مدرک دیپلم معتبر باشند. شرایط ورود به رشته ی طراحی مد در هر دانشگاه متفاوت است ، اما مجموعه ای از کارهای طراحی خلاقیتی در کنار مدرک مرتبط در رشته ی هنر و طراحی مد برای دانشگاه ها ضروری است ، الزامات معمول دانشگاه ها برای پذیرش در رشته ی طراحی مد شامل آیلتس حداقل با نمره ی 6.0 (بدون نمره ی کمتر از 5.5 در هر بخش) می شود.

تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان چقدر طول می کشد؟

مدرک کارشناسی به مدت 3 سال است و در مورد دوره های کارشناسی ارشد ، تحصیل به مدت 1 سال است.

همه عوامل هنگام تصمیم گیری برای تحصیل رشته طراحی مد در انگلستان و یافتن بهترین کالج مد برای شما مهم هستند ، پس با دقت تحقیق کنید و سپس برای تصمیم عاقلانه تر با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز مشورت کنید ، برای تحقیق در خصوص رشته طراحی مد می توانید از سایر مقالات سایت کمک بگیرید ، برای مثال در مقاله تحصیل رشته طراحی مد در فرانسه راه تحصیل رایگان این رشته در دانشگاه های اصیل مد فرانسه را خواهید خواند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *