رشته های تحصیلی

تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه

تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه

تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه یک انتخاب جذاب برای تحصیل این رشته در خارج از کشور است ، این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است ، در ادامه با شرایط و ویژگی های تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه آشنا می شویم ، شما می توانید با مراجعه به شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از جزئیات تحصیل در این کشور مطلع شوید.

رشته علوم سیاسی رشته تحصیلی است که سیاست و قدرت را از دیدگاه های داخلی ، بین المللی و مقایسه ای مطالعه می کند که این امر مستلزم درک ایده های سیاسی ، ایدئولوژی ها ، موسسه ها ، سیاست ها ، روند ها و رفتارها و همچنین گروه ها ، طبقات ، دولت ، دیپلماسی ، قانون ، استراتژی و جنگ است.

در حال حاضر بیش از ۲۵۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی در فرانسه مشغول به تحصیل هستند ، رشته علوم سیاسی در آموزش عالی فرانسه به دو طریق دانشگاه و موسسات مطالعه علوم سیاسی معروف به علوم پو ارائه می شوند ، این دوره ها به دانشجویان یک فرهنگ عمومی می بخشد و به آن ها امکان می دهد شغل خود را در مشاغل و بخش های دولتی پیدا کنند ؛ البته باید توجه داشت که کمتر از ۲۰ دانشگاه فرانسه آموزش علوم سیاسی را ارائه می دهند و حدود ۱۰ موسسه آموزش علوم سیاسی در این کشور مشغول فعالیت هستند.

ممکن است شما شرایط پذیرش دانشگاه های فرانسه را ندانید ، ما در مقاله تحصیل در فرانسه ، توضیحات جامعی در خصوص هزینه ها ، بورسیه های ، خوابگاه و بیمه ارائه داده ایم ، خواندن مقاله تحصیل در فرانسه را به شما توصیه می کنیم.

بررسی تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه

دوره های بسیاری در موسسات آموزش عالی فرانسه در زمینه علوم سیاسی وجود دارد که فرصت مطالعه به روشی بسیار جامع را در زمینه های مختلف مانند مدیریت ، ارتباطات ، حقوق ، اقتصاد ، تاریخ ، سیاست فراهم می کند ؛ شناخته شده ترین و محبوب ترین دوره های آموزشی ارائه شده توسط علوم پو یا IEP ( موسسات مطالعات سیاسی) انتخاب ورودی بسیار زیاد است ، بنابراین می توان از آموزش هایی با اعتبار کمتر استفاده کرد که به همان اندازه جالب است که معادل مدرک کارشناسی دانشگاه ها می باشند.

در طول دوره تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه دانشجویان یک آموزش نظری در یک موسسه آموزشی می گذارند و کاربرد عملی در یک محیط حرفه ای تجربه می کنند ؛ دانشجویان علوم سیاسی می توانند مجموعه ای چند وجهی از مهارت ها را به دست آورند که می تواند در طیف گسترده ای از مشاغل هیجان انگیز در دولت های فدرال ، استانی و محلی ، در سازمان های بین المللی و غیر انتفاعی و در حوزه های قضایی حرفه ای ، بازرگانی ، مدیریت ، روزنامه نگاری و غیره استفاده شود.

بعضی از موسسات فرانسه کلاسهای مقدماتی بعد از لیسانس را نیز ارائه می دهند ، هدف از این کار آماده سازی دانش آموزان برای آزمون های رقابتی برای grandes écoles است.نمایشگر ویدیو00:0002:16

تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه

مدرک زبان مورد نیاز ورود به دانشگاه

یکی از شرایط پذیرش و تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه تسلط به زبان فرانسوی است ، چرا که دروس در دانشگاه های این کشور به زبان فرانسوی ارائه می شوند ؛ اکثر دانشگاه های فرانسه ، به ویژه دانشگاه های دولتی برای پذیرش به مدرک سطح B2 (متوسط) در “Diplôme d’Etudes en Langue Française – DELF” یا TCF-DAP برای دانشجویان بین المللی نیاز دارند ، DUEF یک مدرک دیپلم است که توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرانسه شناخته و تأیید شده است.

مدرک زبان مورد نیاز ورود به دانشگاه

افراد علاقمند به تحصیل در فرانسه می توانند دوره های زبان را در این کشور بگذرانند ، DUEF به دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در دانشگاه هستند اجازه می دهد تا پس از آموزش زبان به مجوز ها و استادان ارائه شده توسط دانشگاه دسترسی پیدا کنند ؛ لطفا توجه داشته باشید ، DUEFفقط در ترم ۲ ارائه می شود.

توجه داشته باشید که در برخی موسسه های خصوصی امکان تحصیل در رشته علوم سیاسی به زبان انگلیسی وجود دارد برای پذیرش بایستی به زبان انگلیسی تسلط داشت حداقل نمره آیلتس قابل قبول ۶٫۵ می باشد البته برای فارغ التحصیلی از این موسسات تسلط به زبان فرانسوی مورد نیاز است.

اگر یادگیری زبان فرانسوی برای شما چالش بزرگی است ، می توانید در کشورهای انگلیسی زبان مانند خود انگلستان درس بخوانید ، مقاله تحصیل رشته علوم سیاسی در انگلستان می تواند اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما بگذارد.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی در فرانسه

فرانسه دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر در سطح جهان است که در تمامی زمینه های تحصیلی از سراسر جهان دانشجو می پذیرند ، ده ها دانشگاه و موسسه آموزش عالی این کشور رشته علوم سیاسی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهند که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی در فرانسه

دانشگاه پاریس ۱ سوربن پاریس

دانشگاه پاریس ۱ سوربن پاریس یک دانشگاه تحقیقات عمومی علوم اجتماعی و علوم انسانی است که در پاریس ، فرانسه واقع شده است ، این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ از دو دانشکده دانشگاه تاریخی پاریس تاسیس شد ؛ دانشگاه پانتئون – سوربن سه حوزه اصلی دارد که شامل علوم اقتصادی و مدیریت ، علوم انسانی و علوم حقوقی و سیاسی است و چندین موضوع از جمله اقتصاد ، حقوق ، فلسفه ، جغرافیا ، علوم انسانی ، سینما ، هنرهای پلاستیک ، تاریخ هنر ، علوم سیاسی ، ریاضیات ، مدیریت و علوم اجتماعی را ارائه می دهد.

دانشگاه سوربن پاریس بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان در سال ۲۰۲۱ در رتبه ۲۸۷ رتبه بندی شده است.

انستیتوی مطالعات سیاسی پاریس به فرانسوی

انستیتوی مطالعات سیاسی پاریس به فرانسوی یک مدرسه عالی و بزرگ است که در پاریس و سایر شهر های فرانسه واقع شده است ، این مدرسه در سال ۱۸۷۲ توسط امیل بوتمی به عنوان یک مدرسه خصوصی در پاریس تاسیس شد ، این موسسه نقش مهمی در سیستم خدمات عمومی فرانسه پیدا کرد و بسیاری از اعضای خدمات عمومی فرانسه در این موسسه تحصیل کرده بودند.

انستیتوی مطالعات سیاسی پاریس به فرانسوی در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجو می پذیرد ، این موسسه در سال ۲۰۱۸ به عنوان چهارمین دانشگاه برتر در زمینه علوم سیاسی معرفی شد.

دانشگاه آمریکایی پاریس (AUP)

دانشگاه آمریکایی پاریس (AUP) یک دانشگاه هنرهای لیبرال خصوصی ، مستقل و معتبر در پاریس ، فرانسه است که در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد ، یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی آمریکایی در اروپا و اولین دانشگاه خصوصی در فرانسه است ؛ محوطه دانشگاه شامل هفت ساختمان است که در مرکز واقع در منطقه ۷ پاریس ، در ساحل چپ نزدیک برج ایفل ، لس اینوالیدز و سن قرار دارد.

زبان تدریس این دانشگاه انگلیسی است ، اگرچه دانشجویان قبل از فارغ التحصیلی باید سطح مهارت خود را در زبان فرانسه ثابت کنند ؛ این دانشگاه بیش از ۱۱۰۰ دانشجو دارد که بیش از ۱۰۰ ملیت را نشان می دهند.

دانشگاه علوم و ادبیات پاریس

دانشگاه PSL یک دانشگاه دولتی در پاریس ، فرانسه است که در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد ، و به طور رسمی در سال ۲۰۱۹ به عنوان دانشگاه معرفی شد ، این دانشگاه دارای ۱۱ مدرسه است ، دانشگاه PLS در مرکز پاریس واقع شده است.

PSL در مقاطع تحصیلی دیپلم کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا از سراسر جهان دانشجو می پذیرد ، این آموزش مبتنی بر تحقیق و آموزش میان رشته ای را ارائه می دهد و ۱۷۰۰۰ دانش آموز آن به طیف گسترده ای از رشته های علوم ، مهندسی ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، هنر های زیبا و هنر های نمایشی دسترسی دارند.

هزینه تحصیل علوم سیاسی در فرانسه

هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بسیار پایین و حتی رایگان است و تنها دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام و هزینه خدمات دانشجویی در هر ترم هستند اما هزینه تحصیل در رشته علوم سیاسی در دانشگاه های خصوصی این کشور در مقطع کارشناسی تا ۱۳۰۰۰ یورو و در مقطع کارشناسی ارشد تا ۱۸۰۰۰ یورو است.

هزینه زندگی و خوابگاه در فرانسه

هزینه های کلی زندگی در فرانسه به سبک زندگی شما بستگی دارد ، اما بیشتر از همه به محل زندگی شما و شهر محل زندگی شما بستگی دارد ، هزینه زندگی در شهر های مختلف فرانسه شامل:

 • هزینه زندگی در پاریس ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ یورو در ماه
 • هزینه زندگی در نیش بین ۹۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو در ماه
 • هزینه زندگی در لیون ، نانت ، بوردو یا تولوز بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه
 • سایر شهر های فرانسه حدود ۶۵۰ یورو در ماه
 • قیمت اجاره خوابگاه در رشته علوم سیاسی معمولا بالاتر از متوسط بین المللی یعنی ۲۰۰ – ۳۰۰ یورو در ماه است.

چارت درسی علوم سیاسی در دانشگاه های فرانسه

برنامه آموزشی در دانشکده های علوم سیاسی فرانسه شامل یک هسته مشترک از دوره های علوم اجتماعی – حقوق ، اقتصاد ، تاریخ ، علوم سیاسی ، علوم انسانی و جامعه شناسی – یک رشته اصلی – اقتصاد و جامعه ، علوم انسانی سیاسی یا و دولت است ، در این رشته تحصیلی تمرکز بر موارد منطقه ای مانند اروپای مرکزی و شرقی ، آسیا ، خاورمیانه و مدیترانه ، اروپا و منطقه فرانسه و آلمان ، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی یا آفریقا است.

چارت درسی علوم سیاسی در دانشگاه های فرانسه

در برخی از موسسات آموزش عالی فرانسه مانند موسسه علوم پو دانشجویان مقطع کارشناسی دو سال اول را در یکی از ۷ پردیس علوم پو در فرانسه می گذرانند و پس از آن لازم است سال سوم خود را در خارج از کشور تحصیل کنند و در یکی از ۴۷۸ دانشگاه همکار علوم پو فعالیت کنند.

جزئیات تحصیل در رشته علوم سیاسی در فرانسه در مقطع کارشناسی

سال ۱: یادگیری اصول

در هر یک از دانشگاه ها ، دانشجویان مقطع کارشناسی با رشته ها و روش های تدریس شده اقتصاد ، تاریخ ، علوم انسانی ، حقوق ، علوم سیاسی و جامعه شناسی آشنا می شوند.

سال ۲: کسب استقلال فکری

دانشجویان یک رشته را انتخاب می کنند – اقتصاد و جامعه ، علوم انسانی سیاسی یا سیاست و دولت ، طیف وسیعی از دوره های چند رشته ای را کشف می کنند و با روش تحقیق مرتبط با رشته انتخابی خود تعامل می کنند.

سال ۳: گسترش پروژه دانشگاهی

در طول سال سوم دانشجویان مقطع کارشناسی رشته خود را به پایان می رسانند و پس از آن دوره کار آموزی خود را آغاز می کنند ، تمام دانشجویان مقطع کارشناسی نیز در طول هر یک از سه سال برنامه کارشناسی درگیر دوره های مدنی و تجربه عملی هستند.

دانشجویان پس از سه سال تحصیل ، مدرک کارشناسی خود را دریافت می کنند ، سپس آنها می توانند زندگی حرفه ای خود را شروع کنند یا تحصیلات خود را در سطح کارشناسی ارشد در هر دانشگاه دیگری در فرانسه یا خارج از کشور ادامه دهند.

شرایط پذیرش در رشته علوم سیاسی در فرانسه

برای تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه بایستی چهار ملاک زیر برآورده شود ، این روش های ارزیابی برای همه داوطلبان داخلی وخارجی مشترک است ؛ این ارزیابی کلی تضمین می کند که دانش آموزانی که در طول دوره تحصیلات متوسطه به درجه عالی علمی رسیده اند ، با نتایج آزمون دیپلم یا معادل خارجی و انگیزه های بیان شده به صورت کتبی پذیرفته می شوند ، چهار ملاک ارزیابی برای پذیرش به شرح زیر تقسیم می شود:

 • نمرات به دست آمده در مدرک دیپلم فرانسه یا معادل آن
 • نمرات کسب شده در ۳ سال آخر دبیرستان
 • سه مقاله که زمینه ، علایق و انگیزه های نامزد را نشان می دهد
 • یک مصاحبه

هر یک از چهار ارزیابی دارای ارزش برابر در تصمیم گیری در مورد پذیرش هستند ، بررسی همه این معیار ها مشخص می کند که داوطلب واجد شرایط است یا خیر ، داوطلبان باید برتری تحصیلی ، تمایل خود به تحصیل در این رشته ، تعهد واضح و معنی دار نسبت به یک هدف ، جامعه یا اشتیاق و مشارکت در فعالیت های فوق برنامه را نشان دهند ؛ درخواست و مصاحبه به هر داوطلب این فرصت را می دهد تا ویژگی ها و پتانسیل خود را ارائه دهد.

مقاطع تحصیلی رشته علوم سیاسی در فرانسه

رشته علوم سیاسی در دانشگاه های فرانسه در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود که در سراسر جهان معتبر هستند و شامل :

مقطع کارشناسی : دوره های کارشناسی دانش بنیادی در تئوری سیاسی را تقویت می کند و تجزیه و تحلیل عمیق از وقایع جهان را ارائه می دهد ، مباحث حقوق جزا ، اخلاق و مفاهیم مدیریت دولتی در این مقطع تحصیلی گنجانده شده است ، این مقطع تحصیلی ۳ سال طول می کشد و فارغ التحصیلان این مقطع ملزم به شرکت در کارآموزی هستند.

مقطع کارشناسی ارشد : با اکثر برنامه های کارشناسی ارشد ، دانشجویان می توانند در یک زمینه خاص از علوم سیاسی تخصص داشته باشند ، زمینه هایی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرند شامل ژئوپلیتیک ، اندیشه سیاسی مدرن و تاریخ ایدئولوژی های سیاسی است ، این دوره تحصیلی بین ۱ تا ۲ سال طول می کشد ، این دوره تحصیلی با ارائه و دفاع از پایان نامه پایان می یابد.

مقطع دکتری : مقطع دکتری علوم سیاسی ترکیبی از دوره های پیشرفته نظریه سیاسی و روش تحقیق با کار های میدانی مستقل است ، در طول برنامه های دکتری در فرانسه متقاضیان ملزم به نوشتن مقاله های مختلف هستند و این دوره تحصیلی با دفاع از یک پایان نامه بر اساس تحقیقات و دانش کسب شده آن ها پایان می یابد ، دوره تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه بین ۳ تا ۴ سال است.

معمولا در مقاطع دکترا ، بسیاری از کشور ها از دانشجویان حمایت کرده و بورسیه های خوبی را در اختیار دانشجو قرار می دهند ، یکی از این کشور ها کانادا است که دارای بورسیه های جذابی در مقطع دکترا است ، برای دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در فرانسه

برای انتخاب مقصد تحصیلی خود بایستی بررسی های دقیقی انجام داد تا با انتخابی اشتباه آینده خود را به خطر نیندازید ، یکی از مواردی که بایستی مورد بررسی قرار گیرد مزایا و معایب تحصیل در کشور مقصد است ، قطعا فرانسه از این قاعده مستثنی نیست ، در ادامه مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در فرانسه را بیان می کنیم.

مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در فرانسه

مزایای تحصیل علوم سیاسی در فرانسه

 • هزینه تحصیل در فرانسه پایین و مقرون به صرفه است.
 • با تحصیل در فرانسه شما می توانید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر در سراسر جهان تحصیل کنید.
 • با بهترین دانشجویان از سراسر تحصیل می کنید ، چرا که دانشجویان بین المللی بسیاری در رشته علوم سیاسی در فرانسه تحصیل می کنند.
 • فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی از دانشگاه های فرانسه به راحتی مشغول به کار می شوند.
 • دانشجویان محصل در دانشگاه های علوم سیاسی فرانسه فرصت های تحقیقاتی پیشرفته و بر جسته ای دارند.

معایب تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه

 • برای تحصیل در رشته علوم سیاسی در فرانسه تسلط به زبان فرانسوی الزامی است که فراگیری این زبان دشوار است.
 • سبک تدریس اساتید در دانشگاه های علوم سیاسی فرانسه محافظه کارانه و سختگیرانه است.
 • تعداد دانشگاه های ارائه دهنده رشته علوم سیاسی در فرانسه کم است و ظرفیت دانشگاه ها پایین است بنابراین رقابت برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه سنگین است.

بازار کار و درآمد رشته علوم سیاسی در فرانسه

بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی در فرانسه مناسب است ، آن ها می توانند در مشاغل مرتبط با علوم سیاسی تحصیل کنند ، البته علاوه بر مشاغل سیاسی ، فرصت های شغلی دیگری نیز وجود دارد که فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی می توانند در نظر بگیرند ، رشته های اصلی علوم سیاسی مهارت های نوشتاری و تحقیقاتی قوی دارند ؛ آنها می فهمند که چگونه می توانند یک پرونده جذاب ایجاد کنند و از آن با حقایق پشتیبانی می کنند.

دانشجویان علوم سیاسی در حالی که کار خود را با اساتید و همکاران به اشتراک می گذارند مهارت های ارائه و ارتباط کلامی خود را افزایش می دهند ، شما می توانید به عنوان یک تحلیلگر سیاسی ، دستیار قانونگذاری ، متخصص روابط عمومی ، مدیر رسانه های اجتماعی ، تحلیلگر تحقیقات بازاریابی ، مشاور سیاست ، وکیل و تحلیلگر اطلاعات کار کنید.

میزان درآمد فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی در فرانسه بسته به تجربه آن ها متفاوت است ، متوسط حقوق ناخالص دانشمند سیاسی در فرانسه ۶۱،۶۲۷ یورو یا معادل ساعتی ۳۰ یورو است ، علاوه بر این ، آنها به طور متوسط ۱۶۴۵ یورو پاداش می گیرند ؛ یک فرد دارای مدرک علوم سیاسی سطح ابتدایی (۱-۳ سال تجربه) به طور متوسط ۴۳۴۲۲ یورو حقوق می گیرد ، از سوی دیگر با تجربه ۸ سال به بالا به طور متوسط ۷۶۳۸۰ یورو حقوق می گیرد.

سوالات پر تکرار تحصیل علوم سیاسی در فرانسه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) درتلاشند شما را با رشته های مورد نظرتان برای مهاجرت تحصیلی آشنا کنند ، شما به چه رشته ای علاقه مندید ؟ در بخش دیدگاه رشته مورد نظرتان را بنویسید تا بهترین دانشگاه های دنیا را به شما معرفی کنیم و هزینه ها را به شما بگوییم.

هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بسیار پایین و حتی رایگان است و تنها دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام و هزینه خدمات دانشجویی در هر ترم هستند اما هزینه تحصیل در رشته علوم سیاسی در دانشگاه های خصوصی این کشور در مقطع کارشناسی تا 13000 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد تا 18000 یورو است.

برای تحصیل در فرانسه چه مدرک زبانی را باید ارائه داد؟

یکی از شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه های فرانسه تسلط به زبان فرانسوی است ، چرا که دروس در دانشگاه های این کشور به زبان فرانسوی ارائه می شوند ؛ اکثر دانشگاه های فرانسه ، به ویژه دانشگاه های دولتی برای پذیرش به مدرک سطح B2 (متوسط) در Diplôme d’Etudes en Langue Française – DELF یا TCF-DAP برای دانشجویان بین المللی نیاز دارند ، DUEF یک مدرک دیپلم است که توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرانسه شناخته و تأیید شده است.

آیا امکان تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه به زبان انگلیسی وجود دارد و آیا باید ایلتس ارائه دهم؟

در برخی موسسه های خصوصی امکان تحصیل در رشته علوم سیاسی به زبان انگلیسی وجود دارد برای پذیرش بایستی به زبان انگلیسی تسلط داشت حداقل نمره آیلتس قابل قبول 6.5 می باشد البته برای فارغ التحصیلی از این موسسات تسلط به زبان فرانسوی مورد نیاز است.

شرایط پذیرش در رشته علوم سیاسی در فرانسه چیست؟

چهار ملاک ارزیابی برای پذیرش به شرح زیر تقسیم می شود: نمرات به دست آمده در مدرک دیپلم فرانسه یا معادل آن نمرات کسب شده در 3 سال آخر دبیرستان سه مقاله که زمینه ، علایق و انگیزه های نامزد را نشان می دهد یک مصاحبه

هزینه زندگی در فرانسه چقدر است؟

هزینه زندگی در پاریس 1200 تا 1800 یورو در ماه هزینه زندگی در نیش بین 900 تا 1400 یورو در ماه هزینه زندگی در لیون ، نانت ، بوردو یا تولوز بین 800 تا 1000 یورو در ماه سایر شهر های فرانسه حدود 650 یورو در ماه

درآمد یک فرد فارغ التحصیل از رشته علوم سیاسی در فرانسه چقدر است؟

میزان درآمد فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی در فرانسه بسته به تجربه آن ها متفاوت است ، متوسط حقوق ناخالص دانشمند سیاسی در فرانسه 61،627 یورو یا معادل ساعتی 30 یورو است ، علاوه بر این ، آنها به طور متوسط 1645 یورو پاداش می گیرند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته علوم سیاسی در فرانسه را بررسی کردند ، در صورت تمایل به تحصیل در رشته علوم سیاسی می توانید با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس گرفته و از شرایط تحصیل در سایر کشور های ارائه دهنده این رشته مطلع شوید ، همچنین شما می توانید رشته علوم سیاسی را در سایر کشورهای جهان مانند ترکیه دنبال کنید ، برای آگاهی از جزییات ، مقاله تحصیل رشته علوم سیاسی در ترکیه را مرور کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *