رشته های تحصیلی

تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا

تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا

تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا یکی از محبوب ترین رشته ها در بین دانشجویان بین المللی است ، بطوریکه سالانه عده بسیاری درخواست تحصیل اقتصاد در برترین دانشگاه های کانادا را دارند.

در این مطلب که به تلاش تیم مجرب کارشناسی و مشاور ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه و تنظیم گردیده است ، قصد داریم تا شما عزیزان را با یکی از رشته های مهم و بسیار کارآمد در عصر امروز آشنا نماییم ، در ادامه شما به طور مختصر و کاملا مفید با شرایط پذیرش و تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا آشنا خواهید شد.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در کانادا ، تلاش کرده ایم تمام جوانب مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل را بررسی کنیم تا با دید بازتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

همانطور که می دانیم طی یک یا دو دهه اخیر کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان بوده است که همواره جز 5 کشور جاذب نوابغ جهان نیز به شمار می آید ، این موضوع نشان دهنده دلایلی بسیاری در راستای چرایی انتخاب این کشور توسط دانشجویان می باشد ، که مهم ترین عوامل آن سطح بالای کیفیت زندگی ، سطح بالای علم و خدمات ارائه شونده از سوی دانشگاه ها ، وجود فرصت های شغلی مناسب پس از فارغ التحصیلی ، ارزش و اعتبار بالای مدارک اعطایی از سوی دانشگاه ها و بسیاری علل دیگر می باشد.

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این کشور نه تنها در رشته های پزشکی و مهندسی بلکه در رشته های دیگری نظیر علوم اجتماعی و سیاسی و به جرات می توان گفت در تمامی زمینه های علمی توانسته اند که کیفیت قابل قبولی را برای تحصیل و رقابت با دیگر موسسات و مراکز برتر جهانی برای همگان فراهم نمایند ، پس اگر نام این کشور را در این زمینه ها کمتر شنیده یا دیده اید دلیلی بر ضعف مراکز و دانشگاه های این کشور نیست.

 تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا

چارت درسی علوم سیاسی در دانشگاه های کانادا

دانشمندان و متخصصان علوم سیاسی در سیستم آموزشی کانادا ، توسعه و عملکرد سیستم های سیاسی را مطالعه می کنند ، آن ها ایده های سیاسی را مورد بررسی قرار می دهند و دولت ها ، سیاست ها ، روندهای سیاسی و مسائل مربوط را تجزیه و تحلیل می کنند ، این افراد اغلب در مورد تأثیر سیاست های دولت بر یک منطقه یا جمعیت خاص ، چه در داخل و چه در سطح بین المللی تحقیق می نمایند که در نتیجه اطلاعات و تجزیه و تحلیل هایی را ارائه می دهند که به برنامه ریزی ، تدوین یا اجرای سیاست ها کمک می کند.

به‌طورکلی علوم سیاسی امروزی به سه گرایش اساسی تقسیم می‌شوند:

 • سیاست تطبیقی
 • روابط بین‌الملل
 • نظریۀ سیاسی

که دانشجویان در دانشگاه ها با این موار آشنایی کسب می کنند و قدرت تجزیه و تحلیل آنان را کسب می کنند و در دامه و دروره های تحصیلات تکمیلی می توانند در هر کدام از زمینه های مورد علاقه خود به طور تخصصی به کسب علم و دانش بپردازند.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی کانادا

این موضوع که هر دانشجو در چه دانشگاهی و با چه سطح علمی تحصیل و مدرک خود را کسب کرده باشد در آینده شغلی افراد و درآمد آینده تاثیر به سزایی خواهد داشت ، مخصوصا هنگامی که پای چنین رشته بسیار خاصی در میان باشد که اساتید ارائه دهنده دروس آن می توانند در میزان سواد و علم افراد محصل در این رشته نقش بسیار زادی را ایفا نمایند ، خوشبختانه تمام دانشگاه های کانادا به خصوص دانشگاه های معتبر ارائه دهنده این رشته از بهترین اساتید و پروفسورهای علم سیاست و جامعه شناسی در تدریس این علم به دانشجویان خود بهره می گیرند.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی کانادا

در ادامه با ما باشید تا با بعضی از مهم ترین و معتبرترین این موسسات در ارائه رشته علوم سیاسی بیشتر آشنا شوید،

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتودر سال 1827 در شهر تورنتو بنیان نهاده شد و هم ‌اکنون به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل علوم سیاسی در کانادا و 27 امین دانشگاه برتر دنیا در این رشته شناخته می‌شود ، مطالعه علوم سیاسی در این دانشگاه می تواند بعد مهمی از تجربه بشری را روشن کند و فارغ التحصیلان را برای مشارکت هوشمندانه در جامعه سیاسی آماده نماید.

هر سال از اعضای هیئت علمی دانشکده علوم سیاسی دعوت می شود تا سخنرانی های عمومی خود را در مهم ترین دانشگاه های جهان نظیر هاروارد ، ییل ، استنفورد و پرینستون گرفته تا آکسفورد و کمبریج ارائه نمایند ، همچنین اعضای هیئت علمی به کمک دانشجویان به طور متوسط سالی ده کتاب با بهترین مطبوعات جهان به چاپ می رسانند و مقالات آنان در مجلات معتبری مانند نظریه سیاسی ، سیاست مقایسه ای ، بررسی سالانه علوم سیاسی ، امنیت بین المللی ، مجله علوم سیاسی کانادا ، سیاست جهانی و سازمان بین المللی منتشر می شود.

این دانشگاه همانطور که متوجه شدید یکی از بهترین های این رشته است که هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در آن ممکن است تا 55 هزار دلار در سال هم برسد و زبان تدریس در آن زبان انگلیسی می باشد.

پیش تر در همین سایت در مقاله تحصیل در دانشگاه تورنتو Toronto کانادا ، اطلاعات جامعی در خصوص این دانشگاه ارائه شده که دعوت می کنیم مقاله مورد نظر را نیز بخوانید.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال در سال 1878 در شهر مونترال شروع به کار کرد و هم اکنون با 14 دانشکده مشغول به ادامه کار است ، این دانشگاه یکی از بهترین مراکز تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا می باشد که همواره توانسته خود را جز صد دانشگاه برتر ارائه این رشت در جهان قرار دهد.

این دانشگاه در دوره کارشناسی رشته های : علوم سیاسی ، لیسانس در مطالعات بین المللی ، گرایش علوم سیاسی ، جزئی در علوم سیاسی ، لیسانس ارتباطات و سیاست ، لیسانس اقتصاد و سیاست ، لیسانس علوم سیاسی و فلسفه را به علاقه مدان ارائه می نماید.

گروه علوم سیاسی این دانشگاه یک محیط هیجان انگیز و پویا را ارائه می دهد ، جایی که دانشجویان برخی از برنامه های برتر جهان در علوم سیاسی و زمینه های چند رشته ای از جمله مطالعات بین المللی ، اقتصاد سیاسی و ارتباطات سیاسی را پیدا می کنند همچنین به لطف برنامه های مبادله و همکاری گروه (به زبان فرانسوی) با موسسات خارج از کشور ، دانشجویان می توانند 1 یا 2 ترم را در سایر دانشگاه های قاره آمریکا ، آسیا ، آفریقا و اروپا بگذرانند.

علاوه بر این ، در هنگام کارآموزی در دپارتمان به دانشجویان کمک می نمایند تا بتوانند شغل مناسب خود را یافته و در آنجا شاغل شوند.

زبان تدریس این رشته انگلیسی و فرانسوی می باشد و همچنین شهریه دانشگاه سالانه 30 هزار دلار کانادا در مقطع کارشناسی است. این دانشگاه با مدارس زیادی نیز در ارتباط بوده و برخی از آنها را مدیریت می کند . پیشنهاد می کنیم تا بر روی عنوان تحصیل در مدارس کانادا کلیک کنید و به شناخت هرچه بیشتری از نظام آموزشی این کشور برسید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور و در سال 1908 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون به عنوان 43 مین دانشگاه برتر در دنیا شناخته می شود و طبق اعلام موسسه QS ، این دانشگاه در بین 150 دانشگاه برتر جهان در زمینه علوم سیاسی و مطالعات بین المللی قرار دارد.

این دپارتمان شهرت بین المللی قابل توجهی برای تحقیقات خود دارد و با داشتن بیش از 35 عضو هیئت علمی تمام وقت که محققان برجسته و اساتید نوآور در زمینه های اصلی رشته علوم سیاسی هستند.

این دپارتمان را به یکی از متعهد ترین و نوآورانه ترین در نوع کرده است ، در این مرکز شما با اساتید مشتاق ملاقات خواهید کرد که در دانشگاه های پیشرو در آمریکای شمالی و اروپا آموزش دیده اند و در زمینه موضوعات موضوعی مختلف تحقیقات اصلی را انجام می دهند ، اکثر دانشجویان کلاسهای خود را جذاب می دانند و از دانش و مهارتهایی که در طول زندگی حرفه ای خود استفاده می کنند ، برخوردار می شوند.

با ارائه هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، این مرکز دانش عمیقی از نیروهایی که شهروندی ، توسعه دموکراتیک ، حقوق ، جامعه ، اقتصاد ، روابط بین الملل و سیاست های آینده را شکل می دهند به دانشجویان ارائه می دهد.

زبان تحصیل این رشته نیز در این دانشگاه انگلیسی است و برای دریافت مدرک در مقطع کارشناسی باید شالیانه نزدیک به 45 هزار دلار آمریکا را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت نمایید.

برای آشنایی هرچه بیشتر با این دانشگاه ، می توانید مقاله دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا را در همین سایت بخوانید.

دانشگاه مک گیل

این موسسه آموزش عالی در سال 1813 در شهر مونترال کانادا آغاز به کار کرده است و جز برتربن دانشگاه های کانادا جهان می باشد ، این دانشگاه یکی از برترین موسسات ارائه دهنده رشته علوم سیاسی در کانادا است که سالانه متقاضیان زیادی را برای تحصیل در آن می پذیرد.

این دانشگاه دوره ها و برنامه هایی را در همه زیرمجموعه های اصلی علوم سیاسی ارائه می نماید که فرصت های زیادی برای انجام برنامه های مشترک و بین رشته ای را به وجود می آورد که به دانشجویان اجازه می دهد علاقه خود را در علوم سیاسی با دروس در سایر رشته ها ترکیب کنند ، به همبن خاطر بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی از سایر امکانات مانند مبادله با سایر دانشگاه ها یا برنامه کارآموزی در دانشکده هنر این دانشگاه استفاده می نمایند.

در این جا فرصت های زیادی برای همکاری نزدیک با اعضای هیئت علمی به دو صورت شرکت در پروژه تحقیقاتی خودتان یا پروژه های تحقیقاتی استادان به عنوان دستیار تحقیق وجود دارد ، همچنین به عنوان دانشجو در این بخش شما قادر خواهید بود تا در سخنرانی ها و سمینارهای متداوم شرکت نمایید یا باز هم در صورت علاقمندی در بسیاری از فوق برنامه های دانشجووی شرکت نمایید،.

هزینه تحصیل در این رشته سالانه کمتر از 30هزار دلار کانادا است.

هزینه تحصیل علوم سیاسی در کانادا

تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا با مزایای بسیاری برای دانشجویان همراه است ، مزایایی که می تواند دلیل اصلی آمدن آنان برای تحصیل در این کشور باشد ، اما به طور قطع هزینه تحصیل را نمی توان جز این دسته قرار داد ، همان طور که می دانید کانادا جز کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل به حساب نمی اید اما باز هم از بعضی کشورهای دیگر که هم تراز با این کشور از لحاظ سطح اعتبار و کیفیت تدریس می باشند ارزان تر است.

هزینه تحصیل علوم سیاسی در کانادا

هزینه اخذ مدرک در این رشته به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله : مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل ، شهر محل اقامت و زندگی ، بورسیه تحصیلی و نوع آن و غیره ، طبق آخرین آمار در سال 2020 برای کسب مدرک در دوره کارشناسی ، شما باید سالانه ما بین 30 تا 50 هزار دلار کانادا شهریه را به دانشگاه مورد نظر پرداخت نمایید ، که در ادامه و در دوره کارشناسی ارشد این مبلغ به 25 الی 40 هزار دلار کانادا و در دوره دکتری به 20 الی 35 هزار دلار کانادا در سال می رسد.

نکته قابل توجه این است که علاوه بر شهریه دانشگاه باید هزینه های اقامت و زندگی در این کشور را هم مد نظر قرار دهید که در کنار مسئله شهریه بسیار مهم است ، که برای کسب اطلاعات ددقیق و کامل از این موضوع می توانید به مقاله تحصیل در کانادا رجوع نمایید و به طور کامل از آن آگاه شوید.

برای تحصیل رشته علوم سیاسی می توانید به آلمان بروید و رایگان تحصیل کنید ؛ مقاله تحصیل در آلمان را بخوانید تا شرایط تحصیل رایگان در این کشور را بخوبی درک کنید.

بورسیه های رشته علوم سیاسی در کانادا

از جمله مهم ترین دغدغه های دانشجویانی که قصد تحصیل این رشته را در کانادا را دارند ، هزینه های لازم برای تحصیل است ، در این زمینه شما می توانید با استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی که توسط دولت و دانشگاه ها اعطا می شوند بخشی از یا تمام هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهید ، از انجمن های تخصصی و حرفه ای و سازمان ها و موسسات دولتی و غیر دولتی گرفته تا دانشگاه ها و مراکز خیریه و خود دولت این کشور بورس های تحصیلی زیادی را به منظور پیشرفت دانشجویان به طور گسترده به علاقه مندان تحصیل در این رشته اعطا می نمایند ، اما مانند اغلب کشورهای دیگر این کار چندان ساده نیست.

برای دریافت و مشمول شدن این بورس های تحصیلی شما باید به مرکز ارائه دهنده کمک هزینه تحصیلی ثابت نمایید که دارای استعداد و امتیاز خاصی نسبت به دیگر رقبایتان هستید ، در این صورت ممکن است علاوه بر کمک در پرداخت شهریه دانشگاه بتوانید مبلغی را هم جهت کمک هزینه زندگی و اقامت هم دریافت نمایید.

بورسیه های تحصیلی در این رشته ممکن است نسبت به شرایط شما تفاوت هایی را ایجاد نماید ، که باید حتما با مشورت با مشاورین ما و سپس با کمک کارشناسان و مکاتبه با دانشگاه مورد نظر ، بهترین نوع بورس تحصیلی که برای شما مناسب است را دریافت نمایید.

مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در کانادا

هیچ کشور و هیچ سیستم آموزشی در جهان وجود ندارد که کاملا پر از مزایا و فواید و یا معایب و ایراد باشد ، اما کانادا جز آن دسته از کشورها می باشد شرایط خو و مزایای بسیاری را برای تحصیل و همچنین زندگی در خاک خود فراهم کرده است ، در این قسمت از مقاله قصد داریم که شما را با مزایا و معایب تحصیل در رشته علوم سیاسی در این کشور آشنا نماییم تا شما عزیزان بهتر بتوانید در مورد ای موضوع تصمیم گیری نمایید.

مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در کانادا

مزایا

 • علوم سیاسی مطالعه قدرت و حکومت است ، با تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا علاوه بر استفاده از علم و سواد اساتید برجسته جهانی شما در محیط و کشوری به تحصیل می پردازید که یکی از موفق ترین و بهترین سیاست های داخلی و خارجی را دارا می باشد.
 • با تحصیل علوم سیاسی در کانادا دنیا را به شیوه ای جدید در نظر می گیرید و با ایده های مختلف و ابتکاری برای کشور خود به خانه برمی گردید.
 • کانادا جز بهترین کشورهای ارائه دهنده این رشته در جهان است.
 • مدارک دریافتی از دانشگاه های کانادا از معتبرترین مدارک تحصیلی در میان تمامی دانشگاه های جهان است.
 • همسایگی با آمریکا باعث شده تا پس از پایان تحصیل ، برای ادامه در مقاطع بالاتر و جذب بازار کار شدن دسترسی بسیار راحتی را به این کشور داشته باشید.
 • تحصیل این رشته در کانادا ، زندگی ، آرامش و رفاه را هم برای شما در مدت اقامتتان به ارمغان می آورد.
 • تعطیلات سرگرم کننده در تابستان اعم از اردوگاه و کنسرت ها و مسافرت از طرف دانشگاه ها
 • امنیت بسیار بالایی که در این کشور برخوردار خواهید بود.

معایب

 • ممکن است هزینه تحصیل این رشته برای بعضی از افراد به دلیل نرخ ارز در کشورمان مشکل ساز باشد.
 • تقاضای بالای تحصیل در کانادا و رقابتی بودن دریافت بورسیه های تحصیلی
 • شرایط سخت آب و هوایی که در اکثر مدت سال هوا سرد و برفی است که برای ما ایرانیان در ابتدا کمی مشکل ساز است.
 • فاصله زیاد مکانی و تفاوت زمانی زیاد با کشورمان که رفت و آمد را کمی سخت و با مشکل مواجه می سازد.

بازار کار و درآمد رشته علوم سیاسی در کانادا

در کانادا بسیاری از افراد با سابقه علوم سیاسی به تدریس در دانشگاه های خارجی و داخلی ، معلم دبیرستان ، تحلیل گر در دفاتر دولت و یا احزاب سیاسی و همچنین به عنوان پردازشگران و مفصران نظرات مردمی در کمپین ها و حزب های انتخابات و غیره مشغول به کار می شوند.

بازار کار این حرفه به میزان تحصیلات و تجربه کاری بسیار بستگی دارد به طوری که تفاوت در آمد و همچنین شانس استخدام در مقاطع مختلف فرق بسیار زیادی با یکدیگر دارند ، به همین خاطر افراد همواره بسیار مشتاق به ادامه تحصیل وکسب مدرک در دوره های بالاتر این رشته می باشند.

به طور کل طبق پیش بینی که به عمل آمده است تا سال 2030 بازار کار این رشته یا حرفه 10 درصد رشد را به خود خواهد دید که نشان دهنده اینده شغلی رو به رشد و مناسب این رشته در این کشور است.

طبق آخرین آمار وزارت کار در ماه مه 2020 متوسط دستمزد سالانه برای متخصصان علوم سیاسی 105،320 دلار کانادا بوده است ، همچنین کمتر از 10 درصد از این افراد سالانه کمتر از 60 هزار دلار و کمتر از 10 درصد نیز 170 هزار دلار در سال درآمد کسب کرده اند.

ار علاقه مند به کار و فعالیا درکانادا هستید ، می توانید با مراجعه به مقاله کار در کانادا از مشاغل مورد نیاز و پر درآمد ترین مشاغل اطلاعات مفیدی را بدست آورید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، شما هم می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا کدام است؟

دانشگاه تورنتودر سال 1827 در شهر تورنتو بنیان نهاده شد و هم ‌اکنون به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل علوم سیاسی در کانادا و 27 امین دانشگاه برتر دنیا در این رشته شناخته می‌شود.

هزینه تحصیل علوم سیاسی در دانشگاه تورنتو کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در این دانشگاه ممکن است تا 55 هزار دلار در سال هم برسد .

هزینه کلی تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا چقدر است؟

هزینه اخذ مدرک در این رشته به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله : مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل ، شهر محل اقامت و زندگی ، بورسیه تحصیلی و نوع آن و غیره ، طبق آخرین آمار در سال 2020 برای کسب مدرک در دوره کارشناسی ، شما باید سالانه ما بین 30 تا 50 هزار دلار کانادا شهریه را به دانشگاه مورد نظر پرداخت نمایید ، که در ادامه و در دوره کارشناسی ارشد این مبلغ به 25 الی 40 هزار دلار کانادا و در دوره دکتری به 20 الی 35 هزار دلار کانادا در سال می رسد.

کسی که رشته علوم سیاسی در کانادا را به اتمام رسانده چه درآمدی در کانادا خواهد داشت؟

طبق آخرین آمار وزارت کار در ماه مه 2020 متوسط دستمزد سالانه برای متخصصان علوم سیاسی 105،320 دلار کانادا بوده است ، همچنین کمتر از 10 درصد از این افراد سالانه کمتر از 60 هزار دلار و کمتر از 10 درصد نیز 170 هزار دلار در سال درآمد کسب کرده اند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا از نظر ارائه رشته علوم سیاسی چگونه است؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور و در سال 1908 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون به عنوان 43 مین دانشگاه برتر در دنیا شناخته می شود و طبق اعلام موسسه QS ، این دانشگاه در بین 150 دانشگاه برتر جهان در زمینه علوم سیاسی و مطالعات بین المللی قرار دارد.

از اینکه تا پایان ما را همراهی نمودید نهایت سپاس را از شما عزیزان داریم ، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا و همچنین ارائه نظرات خود با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات رایگان مشاوره به شما عزیزان هستند ، همچینی می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور بهترین رشته ها و کشور ها را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید ؛ حتما مقاله را ببینید.

4.8/5 - (25 امتیاز)

6 دیدگاه در “تحصیل رشته علوم سیاسی در کانادا

 1. fatemeh گفت:

  من زبانم مبتديه ميشه درخواست بدم و اونجا زلانمو قوي كنم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای دريافت پذیرش و ویزای تحصیلی کشور کانادا باید مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس یا تافل) از ایران داشته باشید و احتمال دریافت ویزا برای گذراندن کالج زبان انگلیسی در کانادا بسیار پایین است.
   شما می‌توانید در کالج اموزش زبان کشورهایی چون ترکیه، مالزی، مجارستان، فرانسه و غیره شرکت کرده و بعد از یادگیری زبان، وارد دانشگاه های همان کشور یا کشور کانادا شوید.

   با تشکر از سوال شما

  2. Mohammad گفت:

   بنده ارشد علوم سیاسی دانشگاه آزاد دارم،خیلی علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستم، آیا امکانش هست

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    در صورت داشتن رزومه قوی می توانید مقطع phd در کانادا را پذیرش بگیرید.
    مدرک زبان، مقاله ای اس ای، معدل، پایان نامه و غیره تاثیر گذار اند.

    با تشکر از سوال شما

 2. میثم گفت:

  من دارای مدرک ارشد علوم سیاسی ام.چگونه می توانم اقدام کنم برای مقطع بالاتر و یا معادل همون سطح.اگه راهنماییم کنید به طور کلی چکار کنم و از کجا شروع کنم از طریق موسستون.ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل می باشد. هزینه تحصیل در کانادا بسته به رشته و دانشگاه انتخابی بسیار متغیر است ولی به صورت حداقلی باید سالانه حدود 12000 دلار کانادا در نظر بگیرید. در صورتی که شرایط سنی و مالی مناسبی داشته باشید می‌توانید پذیرش و ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت کنید. در صورت نداشتن مدرک زبان میتوانید مدرک زبان خود را در کشورهای دیگری مثل مجارستان فرانسه لهستان ترکیه مالزی و…. گرفته و بعد از آن برای پذیرش هر دانشگاهی اقدام نمایید.
   در صورتی که مایل به تحصیل در مقطع phd باشید نیاز به ارائه رزومه قوی ( آیلتس با نمره بالا، مقاله isi، تألیف و ترجمه کتاب، سمینار، پایان نامه، معدل مناسب و….. ) می باشد.
   با بررسی شرایط شما می‌توان بهترین مسیر مهاجرتی برای کانادا و کشورهای دیگر را به شما پیشنهاد داد.
   برای ارتباط با مشاورین تخصصی مجموعه میتوانید با شماره 02191002525 تماس بگیرید و همکارانمان شما را کاملا راهنمایی می‌کنند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *