تحصیل رشته هوانوردی در روسیه

تحصیل رشته هوانوردی در روسیه

کشور روسیه دارای تعداد زیادی دانشگاه های معتبر می باشد . سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا به تحصیل در روسیه می پردازند . به طور کلی ، تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه از تقاضای زیادی برخوردار است . یکی از دلایل محبوبیت این رشته ها ، پیشرفت روزافزون کشور روسیه در علوم مهندسی ، خصوصا در زمینه هوا_فضا می باشد . صنعت هوا_فضا ، آینده ی تمدن بشری را تعیین میکند . اگر می خواهید دانش گسترده ای در زمینه ی فیزیک و علوم فضایی بدست آورید ، حرفه خود را در یکی از زمینه های صنعت مدرن هوانوردی انتخاب نمایید . بدون شک ، شما عزیزان با انتخاب تحصیل رشته هوانوردی در روسیه و با کمک مشاوران برجسته موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی ، میتوانید با صرف هزینه و وقت کمتر نسبت به کشورهای دیگر به درجات عالی موفقیت برسید .

روسیه بزرگترین کشور جهان است و تمام شمال آسیا و چهارده درصد اروپا را اشغال می کند . این کشور دارای بالاترین ذخایر جنگلی ، معدنی و انرژی جهان و 25 درصد منابع آب شیرین جهان است . روسیه همسایه های 16 کشور دیگر است و سریع ترین اقتصاد در حال رشد جهان محسوب می شود . پایتخت این کشور مسکو ، جمعیت در حدود 145 میلیون نفر ، زبان رسمی کشور ، زبان روسی و اکثریت مردم پیرو مذهب مسیحیت هستند . واحد پول روسیه روبل است . کشور روسیه بالغ بر ۱۶۰ دانشگاه و مراکز آموزش عالی دارد که سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا هستند و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی از این دانشگاهها به خاطر اعتبار بالای آنها میتوانند وارد بازار کار جهانی شوند .

شرایط تحصیل رشته هوانوردی در روسیه

دانشگاههای روسیه از نظر علمی بسیار قوی و در سطح عالی و جهانی هستند و در تمام رشته ها از قبیل علوم پایه ، علوم پزشکی ، فنی مهندسی ، نانو تکنولوژی ، علوم هنر و موسیقی فعال هستند . از رشته های منحصر به فرد و پرطرفدار برای تحصیل در دانشگاههای معتبر دنیا میتوان از تحصیل در رشته های هوانوردی ، مهندسی هوا فضا ، مهندسی موشک و مدیریت هوانوردی نام برد . زیرا چنین رشته هایی در همه ی کشورها وجود ندارد و کشور روسیه این رشته ها را بصورت کاملا تخصصی در دانشگاههای مستقل ارائه میدهد و متخصصین خود را به دانشگاهها و کشورهای مهم دنیا جهت پروژه های تحقیقاتی ارسال میکند . تحصیل در این رشته ها در کشورهای دیگر دنیا مانند آمریکا و اروپا ، هزینه های بسیار بالاتری از کشور روسیه در بر دارد .

تعدا چهار برنامه کارشناسی برای علاقه مندان به تحصیل رشته هوانوردی در روسیه وجود دارد که شامل : لیسانس مهندسی صنایع هوایی ، لیسانس مهندسی طراحی موتورهای توربین گاز ، لیسانس مهندسی هواپیما و لیسانس مهندسی موتور و نیروگاه می باشد . مهندسی طراحی موتورهای موتور توربین گاز ، کارشناسان را قادر می سازد که پروژه هایی را در سیستم های ارتباطی فضایی ، سیستم های ناوبری ماهواره ای و فضاپیمای منبعی هدایت کنند .

برای تحصیل در این رشته های تحصیلی تسلط به هر دو زبان روسی و انگلیسی لازم است ، لذا قبل از شروع برنامه ، شما باید سطح زبان انگلیسی خود را با برنامه ریزی آزمون زبان IELTS ارزیابی کنید . برای یادگیری زبان روسی هم می توانید در دوره پاتفک دانش زبان روسی خود را بهبود ببخشید . در ادامه تعدادی از دانشگاه های مسکو جهت تحصیل رشته هوانوردی در روسیه معرفی می کنیم .

موسسه هوانوردی مسکو ( MAI )

موسسه هوانوردی مسکو ، یکی از دانشگاه های شناخته شده در جهان است که به آموزش تکنولوژی های مربوط به هوانوردی اختصاص یافته است . این موسسه با همکاری دانشگاه نانجینگ چین ، پیشرفت های گسترده ای در علوم هوا_فضا کسب کرده اند . موسسه هوانوردی مسکو ( MAI ) ، در سال 2009 برنده انتخابات رقابتی توسعه دانشگاه ها و مفتخر به دریافت عنوان ” دانشگاه ملی تحقیقات در زمینه حمل و نقل هوایی و مهندسی فضانوردی” شد . این بدان معنی است که این دانشگاه از سوی دولت روسیه در زمره 12 دانشگاه برتر این کشور قرار گرفته است. در حال حاضر به خاطر آموزش متخصصان مجرب با سطح دانش و مهارت بالا ، همچنین با شرایط بازار کار داخلی و بین المللی گسترده ، شهرت دارد .

از ابتدای تاسیس این دانشگاه در سال 1930 ، بیش از 130،000 دانشجو از جمله 1000 دانشجوی خارجی دانشجویان بین‌المللی از ۵۰ کشور ، در این دانشگاه تحصیلات خود را به پایان رسانده اند . در این دانشگاه بیش از 1700 پرفسور و استاد برجسته ، وظیفه تدریس به 20،000 دانشجوی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را در 10مرکز آموزشی ، 3 انستیتو و 4 شعبه این دانشگاه برعهده دارند. در میان 120 فارغ التحصیل دانشگاه فناوری هوا و فضا مسکو ، 120 طراح عمومی و تخصصی ، 50 عضو هیات علمی دانشگاه های مختلف روسیه ، 250 برنده جوایز علمی دولتی و 21 فضانورد وجود دارد که مجموعاً تجربه 12 سال زندگی در فضا را به افتخارات این دانشگاه اضافه کرده اند .

دانشگاه فنی مهندسی هوافضای روسیه

مراکز علمی موسسه هوانوردی مسکو ( MAI )

هم اکنون این دانشگاه از مراکز آموزشی منحصر به فرد روسیه به شمار می آید که در آن دانش تئوری با آموزش های عملی مختلفی همراه می شود . بیش از 120 آزمایشگاه ، مراکز کامیپوتر متعدد ، کارخانه طراحی آزمایشی و یک فرودگاه در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار دارد . همچنین امروزه از کشور ما نیز تقاضای زیادی برای تحصیل رشته هوانوردی روسیه در این موسسه دارند .

مراکز علمی موجود در این دانشگاه شامل موارد زیر است :

 • Aeronautical Engineering
 • Engines for Flying Vehicles
 • Control Systems, Informatics and Electric Power Engineering
 • Radio electronics for Flying Vehicles
 • Institute of Business Engineering
 • Astronautical and Rocket Engineering
 • Robotic and Intelligent systems
 • Applied Mathematics and Physics
 • Applied Mechanics
 • Humanities
 • Foreign Languages
 • RadioVTUZ
 • Preparatory School for International students

دانشگاه دولتی فنی مهندسی هوافضا (USATU)

امروزه USATU یک مجموعه بزرگ علمی و آموزشی ، نوآورانه و مولد با مدارس علمی شناخته شده برای تحصیل رشته هوانوردی روسیه است که متخصصان متخصص را در تمام سطوح آموزش می دهد . سال تحصیلی در USATU در سپتامبر آغاز می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد . تکمیل مدرک کارشناسی 4 سال تحصیلی طول می کشد ، مدرک کارشناسی ارشد 2 سال تحصیلی است ، مدرک تخصص 5 سال تحصیلی است ، درجه دکتری 4 سال تحصیلی است . تمام دانشکده ها تحصیلات کامل را ارائه می دهند . متقاضیان بر اساس نتایج آزمون های ورودی ثبت نام می شوند .

تدریس و امکانات آزمایشی شامل 11 ساختمان دانشگاهی با سالن های سخنرانی چند رسانه ای ، کلاس های کامپیوتر و آزمایشگاه هایی با تجهیزات فنی مدرن است . 7 مرکز نوآوری علمی ، ایجاد شده با همکاری موسسات RAS و شرکت های بزرگ ، 35 آزمایشگاه بین المللی ، بین سازمانی ، مشارکتی و مشکلی و شاخه های اداری در حال فعالیت هستند . کتابخانه USATU یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی روسیه است .

دانشگاه صنعتی حمل و نقل هوایی مسکو

این دانشگاه که به موسسه هوانوردی غیر نظامی مسکو معروف است ، یک موسسه دولتی آموزش عالی در مسکو است . دانشگاه صنعتی حمل و نقل هوایی مسکو در سال 1971 به عنوان یک موسسه آموزشی عالی جهت تحصیل رشته هوانوردی در روسیه تاسیس شد . آموزش عمومی در دانشگاه صنعتی حمل و نقل هوایی مسکو در زمینه فناوری هوانوردی و فضایی است ، دانشگاه دولتی حمل و نقل هوایی دولتی مسکو بهترین دانشگاه در بین تمام دانشگاه ها جهت تحصیل در روسیه 2018 است . در ژوئن 1981 ، دانشگاه دولتی حمل و نقل هوایی مسکو ، دهمین سالگرد خود را جشن گرفت . در این زمان موسسه دارای 4 دانشکده و 27 دپارتمان بود . با گذشت زمان ، دانشگاه فناوری هوانوردی دولتی مسکو ، دانشکده های بیشتری را افتتاح کرد و در زمینه تخصصی گسترش بیشتری یافت .

دانشگاه علم و صنعت روسیه

پیشگام این دانشگاه ، موسسه پلی تکنیک ورشو بود که در سال 1897 تاسیس شد و در جریان انقلاب اول روسیه بسته شد . دقیقا در آن زمان بودجه و کارکنان دانشگاه Polytechnic ورشو به شهر پایتخت قزاقها Novocherkassk انتقال داده شد . بنابراین USATU موسسه Polytechnic Novocherkassk را به عنوان “پدربزرگ” خود در نظر می گیرد . تاریخ رسمی این دانشگاه به سال 1932 باز می گردد . در ابتدای جنگ جهانی دوم ، موسسه حمل و نقل ریبینسك به یوفا منتقل شد و در سال 1942 ، نام جدیدی به نام “موسسه حمل و نقل هوایی اوفا” القاء شد . بیش از 50 سال پیش ، گواهینامه ی ” آموزش عالی با کیفیت بالا” به این دانشگاه اعطا شد .

ادغام علوم ، تولید و آموزش و پرورش ، یکی از شرایط توسعه دانشگاه است . به دلیل این که علم همیشه نقش مهمی را در این دانشگاه ایفا کرده است ، امروزه USATU به عنوان یکی از دانشگاه های فنی برتر شناخته می شود .USATU بر روی نوآوری ها تمرکز زیادی دارد . متخصصان در حوزه هوانوردی و فضا و تکنولوژی راکت آموزش دیده اند . اتوماسیون و کنترل ماشین سازی و فلزکاری ، الکترونیک و مهندسی مکانیک ، ریاضیات کاربردی ، علوم کامپیوتر ، اقتصاد و مدیریت ، ایمنی زندگی این مرکز مرکز آموزش ، تحقیق و نوآوریهای بی سابقه ای را ایجاد کرده است و منجر به ایجاد روابط نزدیک بین همه شرکت کنندگان در فعالیت های نوآوری های هوا _ فضا شده است .

بورسیه تحصیلی رشته هوانوردی در روسیه

بورسیه تحصیلی رشته هوانوردی در روسیه

کشور روسیه معمولا برای جذب متقاضی بیشتر ، به دانشجویان بین المللی در این رشته بورسیه ارائه می دهد . بورسیه مهندسی هوافضا در روسیه اصولا دارای شرایط خاصی می باشد . از جمله این شرایط معدل تحصیلی بالای ۱۴ ، دارا بودن دانش قوی در زبان انگلیسی و ارائه پاسپورت معتبر می باشد . همچنین شما برای دریافت بورسیه تحصیلی هوا فضا می بایست مدارکی را نیز ارائه دهید این مدارک شامل : اسکن از پاسپورت به زبان روسی و یا انگلیسی ، ترجمه ی مدرک تحصیلی و ریز نمرات به زبان روسی یا انگلیسی و ارسال فرم ثبت نام و نامه پذیرش از دانشگاه می باشد . علاوه بر این ، ارائه گواهی سلامت نیز لازم است . این بورسیه معمولا تمام هزینه های شهریه دانشگاه را پوشش می دهد .

مقاله فوق درباره تحصیل رشته هوانوردی در روسیه ، نگاشته شده است ، همکاران پر تلاش ما در موسسه مهرآفرین رجبی ، دارای سوابق مشاوره ای درخشانی در زمینه ، مهاجرت تحصیلی به روسیه و تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه می باشند . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر هکگار ما در تهران و شیراز تماس حاصل نمایید .

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل رشته هوانوردی در روسیه

 1. محمد رضا امینی فر گفت:

  سلام ایرانیانی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند را معرفی کنید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   متاسفانه دادن اطلاعات شخصی متقاضیانی که قبلا مهاجرت کردن کار پسندیده ای نیست.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه