تحصیل رشته عکاسی در فرانسه

تحصیل رشته عکاسی در فرانسه تحصیل در یکی از مهم ترین مراکز هنری جهان و زیر نظر بهترین اساتید می باشد. با توجه به اینکه فرانسه زادگاه عکاسی است و شهرهای مختلف این کشور مانند پاریس، مرجع جهانی در حوزه های مختلف عکاسی هستند، تحصیل و اشتغال در فرانسه می تواند فرصت های شغلی فراوان و درآمدهای بالا را برای شما به همراه داشته باشد.

عکاسی استفاده از رویدادها برای بیان ایده ها، تحریک احساسات و انتقال اطلاعات است و بر روی ایجاد و ثبت تصاویر تمرکز دارد. این رشته شامل آموزش کارکردن با دوربین، نگهداری دوربین و تجهیزات، نور و ترکیب و… می باشد. 

همچنین بر تاریخ عکاسی، تکامل فناوری عکاسی و تأثیری که عکاسی بر جامعه و فرهنگ داشته، نیز تمرکز می کند. اگر به تحصیل رشته عکاسی علاقمند هستید مطالعه این مقاله از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) را از دست ندهید.

تحصیل رشته عکاسی در فرانسه شما را در معرض سبک ها، تکنیک ها و دیدگاه های مختلف عکاسی از کلاسیک تا معاصر، از واقع گرایانه تا انتزاعی قرار داده و دید شما را نسبت به این رشته تغییر می دهد. فرانسه سرشار از موزه ها و گالری های اختصاص یافته به عکاسی است و شما با انتخاب این کشور برای عکاسی می توانید به فرصت های یادگیری و اشتغال فراوانی دسترسی داشته باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و الزامات تحصیلی در کنار این مقاله عنوان تحصیل در فرانسه را مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته عکاسی در فرانسه

تحصیل رشته عکاسی در فرانسه انتخابی بسیار خاص و هنرمندانه برای علاقه مندان این رشته جذاب است ، در این بخش از مقاله دعوت می کنیم ویدئو و پادکست ارائه شده توسط هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی را ببینید و بشنوید تا خلاصه مفیدی از محتوای این مقاله را دریافت کنید.

پادکست تحصیل رشته عکاسی در فرانسه

نمایش ویدیو درباره کاور تحصیل رشته عکاسی در فرانسه

مدارک پذیرش رشته عکاسی در فرانسه

امروزه انواع مختلفی از برنامه ها مانند مدرک لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد یا دیپلم ملی برای تحصیل رشته عکاسی در فرانسه وجود دارد و هر کدام از این برنامه و مقاطع دارای شرایط و الزامات پذیرش مخصوص به خود هستند.

دانشجویانی که به تحصیل مقطع لیسانس عکاسی در فرانسه علاقه دارند باید حتما دیپلم دبیرستان یا معادل را به دست آورده باشند و همچنین از طریق نمونه کار ها و عکس های پیشین مهارت، بینش هنری و استعداد خود در را در این رشته نشان دهند. برخی دانشگاه های موجود در این کشور به عنوان روند ورودی آزمون یا مصاحبه هایی را برگزار می کنند و دانشجویان برای قبولی در دانشگاه باید این آزمون و مصاحبه را به خوبی پشت سر بگذارد.

همچنین با توجه به اینکه اکثر دوره های عکاسی به زبان فرانسه تدریس می شوند، دانشجویان باید به زبان فرانسوی نیز تسلط خوبی داشته باشند. برخی دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند در آزمون زبان شرکت کنید یا تسلط خود را با ارائه مدارک زبان نشان دهید.

مدارک پذیرش رشته عکاسی در فرانسه برای مقطع فوق لیسانس کمی متفاوت است و دانشجویان برای ورود به این مقطع تحصیلی باید مدرک لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط مانند هنرهای زیبا، هنرهای تجسمی یا مطالعات رسانه به دست آورده باشد. دانشجو همچنین باید مدارکی مانند نمونه کارهای عکاسی، انگیزه نامه و پروپوزال پروژه تحقیقاتی را به دانشگاه ارسال کند و در آزمون ورودی یا مصاحبه دانشگاه برای نشان دادن مهارت و شایستگی های خود شرکت کند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه های معتبر و مقرون به صرفه فرانسه با دریافت مشاوره های تخصصی !

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل کارشناسی رشته عکاسی در فرانسه

تحصیل کارشناسی رشته عکاسی در فرانسه می تواند برای علاقمندان به عکاسی و هنر ثبت تصاویر رویدادی فراموش نشدنی و ارزشمند باشد. تحصیل مقطع لیسانس عکاسی حدودا سه سال به طول انجامیده و طی این دوره جنبه های نظری و عملی این رشته مانند تاریخ، زیبایی شناسی، تکنیک ها، تجهیزات عکاسی، ویرایش و پردازش تصویر، نور و ترکیب بندی، عکاسی استودیویی و فضای باز، مستند و هنری ژانرها و سبک های عکاسی به دانشجویان آموزش داده می شود.

دانشجویان حین تحصیل رشته عکاسی در فرانسه می توانند در مورد تاریخچه عکاسی، بخش های تئوری و عملی عکاسی اطلاعاتی به دست آورند و در طی این دوره مهارت های فنی و هنری خود را توسعه بخشند. دانشجویان پس از یادگیری مبانی عکاسی می توانند از بین انواع مختلف برنامه ها مانند هنرهای زیبا، ارتباطات تصویری، عکاسی خبری یا عکاسی مستند انتخاب کرده و به صورت تخصصی به یادگیری رشته مورد نظر خود بپردازند.

دانشجویان در مقطع لیسانس عکاسی فرانسه می توانند مهارت ها و خلاقیت خود را از طریق پروژه های شخصی و جمعی، تحت نظارت معلمان حرفه ای شناخته شده در این زمینه گسترش دهند و در زمینه های مدیریت پروژه، ارتباطات، بازاریابی و حقوق مرتبط با عکاسی اطلاعات بسیار خوبی به دست آورند. دانشجویان با تحصیل کارشناسی عکاسی در بهترین دانشگاه های فرانسه می توانند به تجهیزات و منابع مهم عکاسی مانند استودیو ها، آزمایشگاه ها، کتابخانه ها، گالری ها و موزه ها دسترسی داشته باشند و در محیطی جذاب و حرفه ای به انجام تحصیلات خود بپردازند.

تحصیل کارشناسی رشته عکاسی در فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد رشته عکاسی در فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد رشته عکاسی در فرانسه به طور معمول دو سال طول کشیده و شامل دو دوره نظری و عملی و همچنین پروژه شخصی و پایان نامه می شود. در این دوره دانشجویان می توانند از بین تخصص ها مختلف مانند مستند، هنرهای زیبا، مد، پرتره، منظره یا عکاسی چند رسانه‌ ای یک مورد را انتخاب کنند.

دانشجویان می توانند حین تحصیل فوق لیسانس عکاسی در فرانسه دروسی مانند تاریخچه و نظریه عکاسی، از پیدایش آن تا به امروز، مهارت های فنی و هنری برای تولید عکس های با کیفیت بالا در ژانرها و زمینه های مختلف، روش ها و ابزارهای تحلیل، نقد و تفسیر آثار عکاسی، جنبه های اخلاقی و قانونی عکاسی، مانند کپی رایت، حریم خصوصی و سانسور، شیوه ها و فرصت های حرفه ای در صنعت عکاسی، مانند توسعه نمونه کارها، نمایشگاه و… را می آموزند و دانش خود را در این زمینه گسترش می دهند.

تحصیل رشته عکاسی در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد می تواند فرصت های حرفه ای و شخصی بسیار زیادی را برای فارغ التحصیلان علاقمند به عکاسی به همراه داشته باشد و فرصت های شغلی زیادی در زمینه آموزش، رسانه، فرهنگ و… را در اختیارشان قرار دهد.

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل عکاسی در فرانسه

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل عکاسی در فرانسه

زبان تحصیل رشته عکاسی در فرانسه معمولا فرانسوی است با این حال در این کشور برخی دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و شما برای تحصیل در این کشور به اثبات مهارت های زبانی خود نیاز دارید. شما می توانید پیش از دانشگاه در دوره های زبان این کشور شرکت کرده و مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را گسترش دهید. توصیه می کنیم برای آشنایی با شرایط و الزامات این دوره به مقاله دوره های زبان فرانسه مراجعه فرمایید.

مدرک زبان مورد نیاز تحصیل عکاسی در فرانسه با توجه به نوع ترجیحات زبان شما تعیین می شود. برای مثال دانشجویانی که قصد تحصیل رشته عکاسی به زبان فرانسوی را دارند باید مهارت های زبانی خود را از طریق ارائه یکی از مدارک TCF، DELF و DALF نشان دهند. برخی از موسسات نیز ممکن است مدارک آزمون های دیگری مانند TEF را بپذیرند.

سطح زبان لازم برای رشته عکاسی در این کشور تا حد زیادی به موسسه آموزشی مورد نظر شما بستگی دارد اما به طور کلی دانش متقاضیان باید حداقل سطح B2 را طبق چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها (CEFR) باشد. برخی دانشگاه ها نیز ممکن است به سطوح بالاتر مانند C1 سطح پیشرفته یا C2 (بیشتر برای مقطع کارشناسی ارشد) نیاز داشته باشند. دانشجویانی که قصد تحصیل عکاسی در فرانسه به زبان انگلیسی دارند باید مهارت های زبان انگلیسی خود را از طریق آزمون های زبان مانند آیلتس، تافل یا PTE اثبات کنند.

بهترین دانشگاه های عکاسی در فرانسه

کشور فرانسه مقر برخی از بهترین دانشکده ها و موسسات آموزشی در زمینه عکاسی است و مدارک تحصیلی بسیار معتبری در این زمینه ارائه می دهد. دانشگاه های این کشور به آخرین تجهیزات عکاسی روز دنیا مجهز می باشند و بر اساس آخرین استانداردهای جهان برنامه های عکاسی را طراحی کرده اند.

از بهترین دانشگاه های عکاسی در فرانسه می توان به دانشگاه فرانسوا رابله، دانشگاه اسپئوس، دانشگاه اکس مارسی، دانشگاه نانت، دانشگاه نانتر پاریس، دانشگاه پاریس 8، دانشگاه استراسبورگ و… اشاره کرد. شما می توانید در جدول زیر مجموعه ای از بهترین دانشگاه های فرانسه برای عکاسی را مشاهده فرمایید.

امروزه دانشگاه فرانسوا رابله به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته عکاسی در فرانسه شناخته شده و محبوب ترین گزینه بین دانشجویان بین المللی می باشد. دانشکده عکاسی دانشگاه فرانسوا رابله امروزه برنامه های در زمینه آموزش هنرهای تجسمی، سینما، طراحی گرافیک و عکاسی ارائه داده و به دلیل ارائه برنامه های تحصیلی باکیفیت و اساتید برتر شناخته شده است.

نام دانشگاه رتبه در فرانسه رتبه در اروپا رتبه در جهان سال تاسیس
دانشگاه فرانسوا رابله 1 126 345 1969
دانشگاه اکس مارسی 2 165 417 2012
مدرسه مطالعات پیشرفته در علوم اجتماعی 3 167 423 1947
دانشگاه نانت 4 190 497 1460
دانشگاه پاریس غرب نانتر لا دفاع 5 234 643 1964
دانشگاه پاریس 6 252 695 1968
دانشگاه استراسبورگ 7 262 723 1621
دانشگاه پاریس دکارت 8 286 781 2019

هزینه تحصیل عکاسی در فرانسه

طبق اطلاعات به دست آمده امروزه هزینه تحصیل عکاسی در فرانسه به سه عامل مهم ملیت دانش آموز، نوع دانشگاه (خصوصی یا عمومی) و سطح تحصیل (لیسانس یا فوق لیسانس) بستگی دارد و طبق این عوامل دانشجویان با شرایط مختلف هزینه های تحصیلی متفاوتی دارند. به طور کل هزینه تحصیل عکاسی در فرانسه در سال جاری بسته به شرایط فردی و انتخاب دانشجو در دانشگاه های خصوصی و برای دانشجویان بین المللی می تواند از 10000 تا 20000 یورو در سال یا بیشتر متغیر باشد.

امروزه دانشگاه های دولتی فرانسه برای رشته عکاسی سالانه حدود 250 یورو برای دانشجویان اتحادیه اروپا و حدود 3800 یورو برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا دریافت می کنند. در این بین دانشگاه های خصوصی ممکن است هزینه های بالاتری را از 5000 تا 15000 یورو در سال دریافت کنند.

هزینه تحصیل رشته عکاسی در فرانسه برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی 1470 یورو در سال برای دانشجویان فرانسوی است و این هزینه برای دانشجویان خارجی 2770 یورو می باشد. از طرفی هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی ارشد کمی بیشتر است و به طور کلی در دانشگاه های دولتی این هزینه 2000 می باشد.

هزینه تحصیل عکاسی در فرانسه

بورسیه های تحصیل عکاسی در فرانسه

با توجه به هزینه های بالای تحصیل رشته عکاسی در فرانسه دولت و دانشگاه های مختلف این کشور برخی بورسیه های تحصیلی را برای افرادی دانشجویان شایسته در نظر گرفته اند. این بورسیه ها به شما کمک کرده تا بتوانید بدون نگرانی و دغدغه های مالی در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند و درآمدهای بسیار بالا به دست آورند. برخی از مهم ترین انواع بورسیه های تحصیل عکاسی در فرانسه شامل موارد زیر می شود.

  • بورسیه تحصیلی عالی ایفل: این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد عکاسی ارائه شده و شامل هزینه های تحصیل، کمک هزینه ماهانه، هزینه های سفر، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی می شود.
  • برنامه بورسیه تحصیلی برتری: این بورسیه به طور مشترک توسط وزارت اروپا و امور خارجه و آژانس آموزش فرانسه در خارج از کشور طراحی شده و رشته های متنوع از جمله عکاسی را پوشش می دهد. این بورسیه شامل هزینه های تحصیل، کمک هزینه ماهانه، هزینه های سفر، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی می شود.
  • بورسیه های تحصیلی وزارت آموزش عالی، تحقیقات و نوآوری فرانسه: این بورسیه بر اساس معیارهای اجتماعی توسط CROUS مدیریت شده و هزینه های تحصیل، کمک هزینه ماهانه و تامین اجتماعی را پوشش می دهند.

با مطالعه مقالات زیر اطلاعات بسیار ارزشمندی در خصوص تحصیل در کشور فرانسه را کسب خواهید کرد.

چارت درسی رشته عکاسی در فرانسه  

تحصیل رشته عکاسی در فرانسه برای مقطع لیسانس حدودا دو سال به طول انجامیده و به چهار ترم تحصیلی تقسیم می شود. هر ترم شامل دروس نظری و عملی و همچنین پروژه های شخصی یا گروهی می باشد. طبق چارت درسی رشته عکاسی در فرانسه ترم اول مقطع کارشناسی ارشد این رشته مقدمه ای بر مقدمه ای بر تاریخ و تئوری عکاسی است و دانشجویان در این ترم مواردی مانند تکنیک های پیشرفته عکاسی دیجیتال و پست پروداکشن، مدیریت پروژه عکاسی و ارتباطات دروس انتخابی در زمینه های تخصصی عکاسی (مانند مستند، پرتره، منظره و غیره) را فرا می گیرند.

در ترم دوم دانشجویان به یادگیری روش تحقیق و تحلیل انتقادی آثار عکاسی، عمل حرفه ای و اخلاق عکاسی، توسعه نمونه کارها و مهارت های ارائه، کارآموزی در موسسه یا سازمان عکاسی می پردازند. در ترم سوم تحصیل رشته عکاسی در فرانسه دانشجویان به ارائه پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد و بررسی ادبیات، توسعه و نظارت پروژه عکاسی شخصی و شرکت در نمایشگاه یا نشریه گروهی تمرکز می کنند.

در نهایت در ترم چهارم دانشجویان پایان نامه کارشناسی ارشد خود را نگارش کرده و از آن دفاع می کنند. آن ها همچنین به کارهای نظیر نهایی سازی و انتشار پروژه عکاسی شخصی و ارزیابی و بازخورد از همتایان و کارشناسان می پردازند.

چارت درسی رشته عکاسی در فرانسه

بازار کار رشته عکاسی در فرانسه

بازار کار رشته عکاسی در فرانسه متنوع و بسیار پر تقاضا است و امروزه فارغ التحصیلان رشته عکاسی می توانند در زمینه های مختلف این کشور مشغول به کار شوند. امروزه رشته عکاسی می تواند به انواع مسیرهای شغلی در هنر، رسانه و صنایع تجاری منجر شود دانشجویان می توانند به عنوان عکاس هنرهای زیبا، عکاس خبری، عکاس مد، عکاس پرتره و… مشغول به کار شوند.

به طور کل بازار کار و اقتصاد کشور فرانسه بسیار متنوع است و امروزه این کشور نرخ اشتغال بالایی دارد و فرصت های شغلی متنوعی را در زمینه های مختلف ارائه می دهد. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد قوانین کاری و همچنین شرایط کار در بازار کار این کشور را در مقاله جذاب کار در فرانسه مطالعه فرمایید.

یکی از بهترین گزینه ها پس از تحصیل رشته عکاسی در فرانسه اشتغال به عنوان عکاس هنرهای زیبا می باشد که در این زمینه شغلی افراد به خلق آثار هنری برای گالری ‌ها و نمایشگاه ‌ها پرداخته و اغلب عکس های خود را به کلکسیونرها و خریداران آثار هنری با قیمت های بالا می فروشند.

یکی دیگر از گزینه ها، عکاسی در زمینه اخبار است و شما می توانید در این شغل به ثبت رویدادهای خبری و موضوعات اجتماعی برای روزنامه ها، مجلات یا رسانه های آنلاین بپردازید. در نهایت یکی دیگر از مشاغل بسیار عالی برای عکاسان در این کشور ورود به دنیای تجارت و ایجاد تصاویر برای کمپین های تبلیغاتی، برند سازی شرکتی، فروشگاه های آنلاین یا راه اندازی محصول می باشد.

درآمد رشته عکاسی در فرانسه

در کشور فرانسه عکاسی جزو مشاغل پردرآمد است و افراد مشغول به کار در این زمینه می توانند از درآمدهای خوبی بهرمند شوند. با این حال لازم به ذکر است که درآمد رشته عکاسی در فرانسه با توجه به عوامل مختلفی نظیر تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی تعیین می شود و افراد با شرایط مختلف درآمدهای متفاوتی به دست می آورند. به طور کلی فردی که به عنوان عکاس در کشور فرانسه مشغول به کار است معمولاً حدود 26500 یورو درآمد دارد که این درآمد از 13500 یورو (کمترین) تا 40800 یورو (بالاترین) متغیر می باشد.

یکی از عوامل تاثیر گذار بر درآمد فارغ التحصیلان تحصیل رشته عکاسی در فرانسه میزان تجربه کاری می باشد. امروزه کارمندان با کمتر از دو سال تجربه تقریباً 15100 یورو درآمد دارند و این میزان برای افراد در شغل یکسان با تجربه دو تا پنج سال به 19800 یورو می رسد. همچنین نوع شغل نیز تاثیر گسترده ای بر درآمدها دارد و شما می توانید تفاوت مشاغل در زمینه های مختلف را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

شغل درآمد به یورو شغل درآمد به یورو
عکاس ماجراجویی و فضای باز 39700 عکاس طراحی داخلی 35500
دستیار عکاس 24500 عکاس حیوانات خانگی 37800
عکاس رویدادها 38000 ادیتور عکس 30500
عکاس مد 43,800 مربی عکاسی 41100
عکاس اینستاگرام 36500 عکاس خیابانی 35,300

هزینه وسایل و لوازم کار عکاسی در فرانسه

هزینه وسایل و لوازم کار عکاسی در فرانسه با توجه به نوع وسایلی که انتخاب می کنید و همچنین نوع اشتغال افراد متفاوت است. امروزه گران ترین اقلام برای اشتغال و تحصیل در این زمینه دوربین های حرفه ای، لنز ها و سیستم های نورپردازی هستند که هزینه آن ها بسته به برند، مدل و ویژگی ها می توانند از 1000 تا 10000 یورو متغیر باشند. از طرفی ارزان ترین اقلام شامل کارت حافظه، باتری و کیت های نظافت شده و هزینه این وسایل نیز با توجه به کیفیت و برند می تواند بین 10 تا 50 یورو باشد.

همچنین دانشجویان تحصیل رشته عکاسی در فرانسه به اقلامی مانند سه پایه و فیلترها نیز نیاز دارند که با توجه به عواملی مانند اندازه، جنس و کارکرد از 50 تا 500 یورو قیمت دارند. در نهایت باید گفت افراد برای نرم افزار های ویرایش عکس، ذخیره سازی پشتیبان و بیمه نیز هزینه پرداخت کنند که بسته به اشتراک، خدمات و پوشش می تواند از 100 تا 1000 یورو هزینه داشته باشد.

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در کنار شما هستند تا با خیال راحت مسیر مهاجرت قانونی را طی کنید ، ما پاسخ گوی تمام ابهامات و سوالات مهاجرتی شما هستیم و تلاش می کنیم با ارائه اطلاعات صحیح و به روز و به دور از سودجویی و تبلیغات چهره واقعی مهاجرت را به شما نشان دهیم.

در ویدئوی ارائه شده تصویر ویزاهای کشور فرانسه را می بینید که برای کلاینت های رجبی اخذ شده است.

شاید در اپدیت های بعدی تصویر ویزای شما هم باشد.

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای رسیدن به هدف متناسب با شرایط خود، مشاوره مجانی دریافت کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مزایای تحصیل رشته عکاسی در فرانسه

یکی از مهم ترین مزایای تحصیل رشته عکاسی در فرانسه امکان دسترسی به فرصت های آموزشی متنوع از زیر نظر بهترین اساتید و بر اساس بهترین متد ها می باشد. شما می توانید با تحصیل عکاسی در این کشور با سبک ها و ژانرهای مختلف عکاسی مانند مستند، خیابانی، مد، منظره و هنرهای زیبا آشنا شوید و از فرصت های بی نظیر تحصیلی و همچنین بورسیه های تحصیلی موجود بهرمند شوید.

همچنین شما می توانید با تحصیل رشته عکاسی در فرانسه در محیطی بین المللی قرار گرفته و به انواع موزه ها، گالری های مشهور، جشنواره ها و رویدادهایی که به عکاسی و سایر اشکال هنرهای تجسمی اختصاص دارند دسترسی داشته باشید. شما می توانید با تحصیل در این کشور در با افراد مهم و متخصصان دنیای عکاسی آشنا شوید و برای همیشه آینه شغلی و حرفه ای خود را تغییر دهید.  

تحصیل رشته های هنری در فرانسه انتخاب حرفه ای هاست!

سوالات پرتکرار تحصیل رشته عکاسی در فرانسه

به طور کل هزینه تحصیل عکاسی در فرانسه در سال جاری بسته به شرایط فردی و انتخاب دانشجو در دانشگاه های خصوصی و برای دانشجویان بین المللی می تواند از 10000 تا 20000 یورو در سال یا بیشتر متغیر باشد.

دانشجویانی که قصد تحصیل رشته عکاسی به زبان فرانسوی را دارند باید مهارت های زبانی خود را از طریق ارائه یکی از مدارک TCF، DELF و DALF نشان دهند. برخی از موسسات نیز ممکن است مدارک آزمون های دیگری مانند TEF را بپذیرند.

از بهترین دانشگاه ها می توان به دانشگاه فرانسوا رابله، دانشگاه اسپئوس، دانشگاه اکس مارسی، دانشگاه نانت، دانشگاه نانتر پاریس، دانشگاه پاریس 8، دانشگاه استراسبورگ و… اشاره کرد.

فردی که به عنوان عکاس در کشور فرانسه مشغول به کار است معمولاً حدود 26500 یورو درآمد دارد که این درآمد از 13500 یورو (کمترین) تا 40800 یورو (بالاترین) متغیر می باشد.

تحصیل این مقطع به طور معمول دو سال طول کشیده و شامل دو دوره نظری و عملی و همچنین پروژه شخصی و پایان نامه می شود.

با توجه به اینکه کشور فرانسه جزو بهترین مقاصد تحصیلی در جهان است؛ برای شروع روند مهاجرت تحصیلی برای تحصیل رشته عکاسی در فرانسه و ارسال درخواست برای بهترین دانشگاه از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید. شما همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد روش های قانونی مهاجرت و الزامات و هزینه های هر روش را با مطالعه مقاله مهاجرت به فرانسه به دست آورید.  

در انتها تجربه مراجعین رجبی که برای کشور فرانسه اقدام کرده اند را با شما به اشتراک می گذاریم.

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه