تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش

تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش فرصتی تکرار نشدنی برای علاقمندان به این رشته است که می تواند مدارک تحصیلی معتبر و فرصت های شغلی فراوان را برای شما به ارمغان بیاورد.

با در نظر گرفتن دانشگاه های باکیفیت، اساتید برتر و برنامه های مختلف در زمینه فیزیوتراپی، جای تعجب نیست که این کشور به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل شناخته شود.

فیزیوتراپی رشته است که به توانایی حرکت، تمام سیستم هایی مرتبط به این توانایی و تعامل بین کنترل های حسی و حرکتی تمرکز داشته و به عنوان یکی از مهم ترین بخش های مراقبت های بهداشتی شناخته می شود. این رشته تاثیر بسزایی در ارتقاء سلامت و پیشگیری، درمان و توانبخشی دارد و فرصت های شغلی فراوانی را برای فارغ التحصیلان به ارمغان می آورد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رشته از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) در تماس باشید.

اتریش دارای سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار باکیفیتی است و در زمینه آموزش و تحقیقات فیزیوتراپی دارای سنتی غنی می باشد. همچنین این کشور دارای اقتصادی پویا و سیستم رفاه اجتماعی بسیار قوی است که می تواند فرصت های پیشرفت شخصی و حرفه ای زیادی را به شما هدیه دهد. چنانچه قصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش را دارید اما با شرایط تحصیلی، هزینه های تحصیل و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور آشنا نیستند، در کنار این مقاله عنوان تحصیل در اتریش را مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در اتریش  

تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش تجربه ای بسیار ارزشمند است اما دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور و شروع روند تحصیل خود باید برخی الزامات را داشته باشند. شرایط رشته فیزیوتراپی در اتریش در مقاطع تحصیلی مختلف و خصوصا در دانشگاه ها مختلف بسیار متفاوت است.  

دانشجویانی که قصد تحصیل لیسانس فیزیوتراپی در اتریش را دارند باید حتما گواهی پایان تحصیلات خود را به دست آورده باشند و همچنین مراحل معادلسازی مدرک خود را انجام دهند. از طرفی دانشجویان با توجه به نوع برنامه تحصیلی، مهارت های زبان آلمانی یا انگلیسی خود را اثبات کنند. متقاضیان باید قبل از اتمام مهلت مقرر که در اکثر دانشگاه در ماه جولای برای ترم زمستانی و در ژانویه برای ترم تابستان است، برای دانشکده مد نظر خود اقدام کنند.

همچنین طبق شرایط دانشجویان باید مدرک بیمه درمانی، تمکن مالی کافی و تاییدیه پذیرش از دانشگاه را ارائه دهند. دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد را دارند باید مدرک لیسانس خود را به دست آورده و همچنین باید تسلط خود به زبان آلمانی را با ارائه مدرک معتبر نشان دهند.

برخی دانشگاه های این کشور برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس فیزیوتراپی برخی آزمون های ورودی کتبی (در برخی دانشگاه ها آزمون Matura) و مصاحبه ای را طراحی کرده اند که برای ارزیابی مجموعه مهارت های مورد نیاز برای حرفه مورد نظر طراحی شده اند. شرایط پذیرش در این دانشگاه ها شامل آزمون استعدادهای حرفه ای عملی (40%)، مصاحبه (40%) و میانگین نمره آزمون ورودی کتبی (20%) می شود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه های اتریش بدون آزمون ، چگونه ؟ از مشاوران رجبی بپرسید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کارشناسی رشته فیزیوتراپی در اتریش  

 کارشناسی رشته فیزیوتراپی در اتریش برنامه ای سه ساله است که توسط آژانس تضمین کیفیت و اعتبار اتریش به رسمیت شناخته شده و بر اساس استانداردهای اروپایی برای آموزش عالی طراحی شده است. این دوره حدودا 6 ترم دارد و دانشجویان در این دوره باید 180 واحد تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

برنامه لیسانس تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش شامل دوره های نظری و عملی شده و مبانی علمی، پزشکی و درمانی فیزیوتراپی را به دانشجویان ارائه می دهد. بخش نظری و دروس ارائه شده این بخش شامل آناتومی، فیزیولوژی، آسیب شناسی، بیومکانیک، تئوری آموزشی، علوم بهداشتی و ارتباطات است و این دروس در واقع به دانشجویان این امکان را می دهد که زمینه هایی مانند فیزیوتراپی ورزشی، مغز و اعصاب، اطفال، طب سالمندان، ارتوپدی یا درمان دستی تخصص پیدا کنند و اطلاعات خود را گسترش دهند.

دانشجویان از طریق سخنرانی ها، کارگاه ها، دوره های کارآموزی و سمینارهای مختلف دروس عملی این دوره را فرا گرفته و موضوعاتی مانند آموزش وضعیت بدن و حرکت، مهارت های اساسی در تعامل حرفه ای با بیماران، ماساژ، تکنیک های آرام سازی، درمان دستی و فیزیوتراپی لنفولوژیکی پایه و اساس توسعه مهارت ها و تکنیک های لازم را فرا می گیرند.

دانشجویان از ترم 4 یا 5 به بعد مهارت های بالینی خود را با کار در بیمارستان و کلینک ها توسعه داده و با بیماران و شرایط مختلف مانند آسیب های اسکلتی عضلانی، عصبی، قلبی عروقی، تنفسی، سالمندان، کودکان و آسیب های ورزشی کار می کنند.

کارشناسی رشته فیزیوتراپی در اتریش

تحصیل ارشد فیزیوتراپی در اتریش  

تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد معمولا دو سال به طول انجامیده و به چهار ترم تحصیلی تقسیم می شود. فوق لیسانس فیزیوتراپی اتریش  انواع دوره های نظری و عملی را در برگرفته و شامل کارگاه ها، پروژه های تحقیقاتی، سمینارها و پایان نامه کارشناسی ارشد می شود.

امروزه هدف اصلی از تحصیل ارشد فیزیوتراپی در اتریش تعمیق دانش نظری و عملی و آماده سازی دانشجویان برای عملکرد بالینی پیشرفته، تحقیقات یا نقش های آموزشی می باشد. دانشجویان در طول این دوره تحصیلی موضوعاتی مانند فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی، توانبخشی عصبی، فیزیوتراپی ورزشی، فیزیوتراپی سالمندان و ارتقای سلامت را فرا گرفته و ماژول هایی مانند بیوشیمی ورزش، مراقبت های حاد و توانبخشی، تمرینات ورزشی و آماده سازی، فیزیوتراپی سرپایی، توانبخشی عصبی و… را مطالعه می کنند.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

زبان تحصیل فیزیوتراپی در اتریش تا حد زیادی به موسسه و برنامه ای که انتخاب می کنید وابسته است. برخی از دانشگاه ها برنامه های تحصیلی به زبان آلمانی را ارائه می دهند در حالی که برخی دیگر دوره های فیزیوتراپی انگلیسی زبان را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

زبان آلمانی زبان رسمی آموزش و زبان رایج در جامعه است و بدین ترتیب دانشجویان برای برقراری ارتباط با دانشجویان، اساتید و بیماران نیاز به یادگیری این زبان را دارند. با توجه به اینکه بسیاری از برنامه های تحصیلی به زبان آلمانی ارائه شده یادگیری این زبان می تواند فرصت های تحصیلی بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

سطح زبان آلمانی برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش در دانشگاه های مختلف متفاوت است اما در اکثر دانشگاه ها دانشجویان باید مهارت زبان آلمانی خود را در سطح B2 یا بالاتر از چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها با شرکت در یک آزمون شناخته شده یا تکمیل یک دوره مقدماتی ثابت کنند. همچنین این سطح در برخی از دوره های فیزیوتراپی موجود در این کشور C1 می باشد و در برخی از دانشگاه ها گواهی های زبان دیگری مانند TestDaF، DSH، ÖSD یا Goethe-Zertifikat پذیرفته می شوند.

زبان انگلیسی نیز زبان رایج ارتباطات و علم بین المللی است و برخی دانشگاه های این کشور برنامه های تحصیل انگلیسی زبان را ارائه می دهند. برای شرکت در این دوره ها نیز باید مهارت ها خود را با ارائه مدارک زبان معتبر مانند آیلتس یا تافل نشان دهید.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی اتریش

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی اتریش مجموعه ای از بهترین  گزینه ها برای تحصیل هستند که برخی از برجسته ترین اساتید را در خود جای داده و مدارک تحصیلی بسیار معتبری ارائه می دهند. امروزه کشور اتریش مقر برخی از بهترین دانشگاه ها در زمینه فیزیوتراپی می باشد که هر ساله در رتبه بندی های مختلف رتبه های بسیار خوبی به دست می آورند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش دانشگاه پزشکی وین است که برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته را به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می دهد. امروزه دانشگاه پزشکی وین از نظر کیفیت برنامه های فیزیوتراپی، رتبه 66 اروپا را به دست آورده است. 

برنامه های تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه اینسبروک اتریش نیز گزینه ای عالی برای انتخاب هستند که می توانند مدارک تحصیلی معتبری را به شما ارائه دهند. این دانشگاه رتبه 129 اروپا برای فیزیوتراپی را به دست آورده و برنامه های تحصیلی آلمانی زبان را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

نام دانشگاه رتبه در اتریش رتبه در اروپا رتبه در جهان سال تاسیس
دانشگاه پزشکی وین 1 66 205 2004
دانشگاه وین 2 100 288 1365
دانشگاه اینسبروک 3 129 345 1669
دانشگاه پزشکی اینسبروک 4 143 372 2004
دانشگاه پزشکی گراتس 5 167 448 2004
دانشگاه گراتس 6 223 569 1585
دانشگاه پزشکی پاراسلسوس 7 251 652 2002
دانشگاه سالزبورگ 8 268 703 1622
دانشگاه صنعتی گراتس 9 297 789 1874
دانشگاه صنعتی وین 10 364 1035 1872

مدارک لازم برای پذیرش رشته فیزیوتراپی در اتریش

یکی از مهم ترین مراحل برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش و قبولی در دانشگاه های این کشور جمع آوری و ارسال مدارک مورد نیاز می باشد. به طول کلی مدارک لازم در دانشگاه های مختلف و در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است اما اکثرا مدارک لازم برای پذیرش رشته فیزیوتراپی در اتریش شامل موارد زیر می شود.

 • فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده
 • یک کپی از گذرنامه یا کارت شناسایی نشانگر ملیت و تاریخ تولد
 • یک کپی از گواهی پایان دوره متوسطه یا مدرک لیسانس همراه با ترجمه تایید شده
 • مدرکی دال بر مهارت زبان آلمانی، یا با گذراندن یک آزمون شناخته شده یا ارائه گواهی از یک موسسه آلمانی زبان که حداقل دو سال در آن تحصیل کرده اید.
 • رزومه ای بیانگر تجربه و مدارک حرفه ای شما در زمینه فیزیوتراپی
 • انگیزه نامه ای بیانگر دلایلی تحصیل فیزیوتراپی در اتریش و اهداف شغلی تحصیلی
 • دو توصیه نامه
 • گواهی پرداخت هزینه درخواست (150 یورو برای متقاضیان غیر اتحادیه اروپا و 75 یورو برای متقاضیان اتحادیه اروپا)

اگر اتریش انتخاب شما برای تحصیل است مقالات زیر را بخوانید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در اتریش  

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در اتریش با توجه به عوامل مختلفی نظیر نوع برنامه های تحصیلی، نوع دانشگاه و ملیت دانشجویان تعیین می شود. دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که قصد تحصیل لیسانس فیزیوتراپی اتریش در دانشگاه های دولتی را دارند، باید حدودا 726.72 یورو در هر ترم پرداخت کنند. این دانشجویان همچنین برای حق عضویت در اتحادیه دانشجویی ر هر ترم باید مبلغی معادل 20.20 یورو را بپردازند. توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با هزینه های مهاجرت و همچنین الزامات و شرایط هر روش مطالعه مقاله مهاجرت به اتریش را از دست ندهید.

شهریه تحصیل لیسانس در دانشگاه های علمی کاربردی برای دانشجویان اتحادیه اروپا حدودا 363 یورو در هر ترم و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 726 یورو در هر ترم می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش را دارند باید هزینه های بیشتری بپردازند. امروزه دانشگاه پزشکی پاراسلسوس 18000 یورو در سال برای برنامه لیسانس فیزیوتراپی خود دریافت می کند.

شهریه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد از 363 تا 726 یورو در هر ترم برای دانشجویان اتحادیه اروپا و از 726 تا 23000 یورو در هر ترم برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا متغییر می باشد. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیلی در دانشگاه های مختلف را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

نوع دانشگاه هزینه به یورو
دانشگاه های دولتی 726.72 یورو
دانشگاه های علوم کاربردی 727 تا 7500 یورو
دانشگاه های خصوصی 3000 تا 23000 یورو

بورسیه های تحصیلی برای رشته فیزیوتراپی در اتریش

بورسیه های تحصیلی برای رشته فیزیوتراپی در اتریش کمک های مالی هستند که به دانشجویان اجازه می دهند تا بدون نیاز به صرف هزینه های تحصیلی بسیار زیاد، تحصیلات خود را در این کشور انجام دهند و صرف نظر از پیشینه مالی خود مدارک تحصیلی معتبری به دست آورند.

امروزه انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی برای تامین هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی در کشور اتریش وجود دارد که در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود. یکی از بورسیه های تحصیلی مناسب برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش کمک هزینه ارنست ماخ است که برای دانشجویانی از کشورهای در حال توسعه و در حال گذار غیر اروپایی طراحی شده است. این بورسیه نیز کمک هزینه ماهانه، بیمه درمانی، هزینه های اقامت و سفر را پوشش داده و در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی از جمله فیزیوتراپی ارائه می شود.

یکی دیگر از بورسیه در دسترس برای تحصیل فیزیوتراپی بورسیه تحصیلی جمهوری اتریش است برای دانشجویانی که می خواهند در اتریش تحصیل یا تحقیق کنند تا 12 ماه ارائه می شود و کمک هزینه ماهانه، بیمه درمانی و هزینه های سفر را پوشش می دهد.

بورسیه های تحصیلی برای رشته فیزیوتراپی در اتریش

چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های اتریش

چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های اتریش در واقع به دروس ارائه شده در هر ترم تحصیلی این رشته اشاره دارد و امروزه این چارت و برنامه درسی در هر مقطع تحصیلی این کشور متفاوت است. طبق اطلاعات به دست آمده چارت درسی و مهم ترین دروس ارائه شده برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش شامل موارد زیر می شود.

 • ترم اول: مقدمه ای بر فیزیوتراپی، آناتومی و فیزیولوژی، بیومکانیک و حرکت شناسی، علوم بهداشتی و ارتقای سلامت، ارتباطات و مشاوره
 • ترم دوم: آسیب شناسی و پاتوفیزیولوژی، یافته های فیزیوتراپی و مفاهیم درمانی، تئوری حرکت و تمرین، فیزیوتراپی
 • ترم سوم: فیزیوتراپی ویژه 1 (ارتوپدی، تروماتولوژی، روماتولوژی)، فیزیوتراپی ویژه 2 (اعصاب و روان، سالمندان)، کار علمی 1
 • ترم چهارم: فیزیوتراپی ویژه 3 (داخلی، قلب، ریه)، فیزیوتراپی ویژه 4 (اطفال، زنان، اورولوژی)، کار علمی 2،
 • ترم پنجم: فیزیوتراپی ویژه 5 (روانپزشکی، روان تنی)، فیزیوتراپی ویژه 6 (فیزیوتراپی ورزشی، فیزیوتراپی شغلی)، مدیریت کیفیت و اخلاق
 • ترم ششم: پایان نامه کارشناسی
دوره کارآموزی رشته فیزیوتراپی در اتریش

دوره کارآموزی رشته فیزیوتراپی در اتریش

دوره کارآموزی رشته فیزیوتراپی در اتریش فرصتی عالی جهت کسب تجربیات ارزشمند در زمینه توانبخشی و فیزیوتراپی است و دانشجویان حین این دوره با بیماران سنین و شرایط مختلف مانند ارتوپدی، عصبی، قلبی عروقی، تنفسی و سالمندان برخورد دارند.

دانشجویان حین انجام دوره کارآموزی زیر نظر فیزیوتراپیست های با تجربه دانش و مهارت های لازم برای اشتغال را فرا گرفته و با سایر متخصصان سلامت در یک تیم چند رشته ای همکاری می کنند. همچنین دانشجویان می توانند دانش به دست آمده از تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش را به کار گرفته و از آن در جهت کمک به بیماران استفاده کنند.

متقاضیانی که قصد انجام دوره کارآموزی فیزیوتراپی در اتریش را دارند باید در حال حاضر در یک برنامه تحصیلی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل باشند یا مدرک فیزیوتراپی خود را به دست آورده باشند. متقاضیان همچنین باید مهارت های زبان آلمانی یا انگلیسی خوبی داشته و از طریق انگیزه نامه و رزومه مهارت ها و علایق خود را به رشته فیزیوتراپی نشان دهند.

درآمد رشته فیزیوتراپی در کشور اتریش

در حال حاضر فارغ التحصیلان تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش می توانند در زمینه های بالینی مختلف مانند پیشگیری، تسکین، مشاوره سلامت و آموزش به فعالیت بپردازند. یک فیزیوتراپیست در اتریش می تواند به عنوان کارمند یا خوداشتغال، به تنهایی یا در تیم های بین رشته ای همراه با پزشکان و کارشناسان سایر رشته های تخصصی در زمینه های بیمارستان ها، کلینیک های روزانه، خانه های سالمندان، مراکز توانبخشی و نقاهتگاه و مؤسسات آموزشی و اجتماعی مشغول به کار شود.

درآمد رشته فیزیوتراپی در کشور اتریش معمولاً حدود 6880 یورو است اما طبق اطلاعات به دست آمده این میزان درآمد با توجه به عوامل مختلف نظیر شهر، محل اشتغال، جنسیت، تجربه کاری، مهارت ها و میزان تحصیلات متفاوت می باشد و امروزه درآمد افراد در زمینه فیزیوتراپی از 3230 یورو (کمترین) تا 10900 یورو (بالاترین) متغیر است. با این حال درآمدها مناسب می باشد و افراد می توانند با این میزان از زندگی خوبی بهرمند شوند. شما می توانید در جدول زیر درآمد رشته های مختلف در زمینه بهداشت و درمان را مشاهده فرمایید.

زمینه شغل درآمد
پزشک پرتو درمانی 11900 یورو
پزشک رادیولوژی 12000 یورو
فیزیوتراپیست 6880 یورو
روانپزشک 10300 یورو
پزشک بهداشت عمومی 7,550 یورو
متخصص تغذیه 7800 یورو

مزایای و معایب تحصیل فیزیوتراپی در اتریش

مزایای و معایب تحصیل فیزیوتراپی در اتریش می تواند دیدگاه و بینش شما در زمینه تحصیل در این کشور را گسترش دهد و به شما کمک کند که بهتر شرایط تحصیلی در این کشور را درک کنید. طبق اطلاعات به دست آمده رشته دانشجویان فیزیوتراپی می توانند با تحصیل در این کشور از کیفیت بالای آموزشی، تحقیقاتی و امکانات در دانشگاه ها و موسسات اتریش بهره مند شوند.

با توجه به اینکه اتریش مقر برخی از بهترین دانشگاه ها در زمینه فیزیوتراپی است، دانشجویان می توانند مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دست آورند که در سراسر جهان معتبر می باشد. همچنین دانشجویان می توانند با تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش از تنوع فرهنگی، زیبایی طبیعی و رفاه اجتماعی اتریش استفاده کرده و پس از اتمام تحصیلات نیز به بازار کار این کشور وارد شوند. با این حال تحصیل فیزیوتراپی نیاز به تسلط بالای زبان آلمانی دارد و دوره های تحصیلی در این کشور کمی طولانی هستند و همچنین رقابت در بازار کار اتریش کمی بالا می باشد.

تحصیل فیزیوتراپی اتریش را با سایر کشورهای جهان مقایسه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش

شهریه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد از 363 تا 726 یورو در هر ترم برای دانشجویان اتحادیه اروپا و از 726 تا 23000 یورو در هر ترم برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا متغییر می باشد.

طبق اطلاعات به دست آمده رشته دانشجویان فیزیوتراپی می توانند با تحصیل در این کشور از کیفیت بالای آموزشی، تحقیقاتی و امکانات در دانشگاه ها و موسسات اتریش بهره مند شوند. با توجه به اینکه اتریش مقر برخی از بهترین دانشگاه ها در زمینه فیزیوتراپی است، دانشجویان می توانند مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دست آورند که در سراسر جهان معتبر می باشد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش دانشگاه پزشکی وین است که برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته را به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می دهد. امروزه دانشگاه پزشکی وین از نظر کیفیت برنامه های فیزیوتراپی، رتبه 66 اروپا را به دست آورده است.

مقطع لیسانس برنامه ای سه ساله است که توسط آژانس تضمین کیفیت و اعتبار اتریش به رسمیت شناخته شده و بر اساس استانداردهای اروپایی برای آموزش عالی طراحی شده است. این دوره حدودا 6 ترم دارد و دانشجویان در این دوره باید 180 واحد تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

برخی از دانشگاه ها گواهی های زبان مانند TestDaF، DSH، ÖSD یا Goethe-Zertifikat پذیرفته می شوند.

توصیه می کنیم برای آشنایی با شرایط اشتغال پس از تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش و همچنین نحوه یافتن شغل در این کشور به مقاله کار در اتریش که توسط بهترین مشاورین همین مجموعه تدوین شده است، مراجعه فرمایید. شما همچنین می توانید تمامی این اطلاعات در مورد شرایط تحصیلی یا نحوه تغییر اقامت تحصیلی به اقامت کاری را از طریق بهترین مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز به دست آورید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه