تحصیل رشته حسابداری در اتریش

تحصیل رشته حسابداری در اتریش یکی از بهترین فرصت های مهاجرت به اروپا و همچنین اقامت و تحصیل در یکی از بهترین کشورهای این قاره و حتی جهان می باشد که افراد بسیاری آرزوی دستیابی به آن را دارند.

دانشگاه های کشور اتریش دارای مقام و رتبه های بسیار مناسب و بالایی در بین دانشگاه های جهان به خصوص در رشته هایی نظیر حسابداری هستند که اعتبار مدارک اعطایی آنان را بسیار بالا می برد.

رشته حسابداری یکی از حوزه های تحصیلی و کاری است که در کشور اتریش می تواند مشاغل گوناگونی را پیش روی شما قرار دهد و با بالا رفتن سابقه کاری میزان درآمد بیش تری را نیز برای شما به ارمغان آورد. همچنین اکثر دانشگاه های اتریش این رشته را ارائه می نمایند که این امر شانس شما را برای پذیرش بیش تر و متنوع تر می کند.

البته باید بدانید که شما با تحصیل رشته حسابداری در اتریش می توانید در نهایت علاوه بر استخدام در این کشور با فراهم آوردن شرایط و مدارک لازم به اقامت دائم این کشور نیز دست پیدا کرده و مابقی زندگی خود را در این کشور اقامت گزینید. یا حتی در صورت علاقه به راحتی به دیگر کشورهای اروپا نقل مکان نمایید.

در این مقاله مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرایط تحصیل رشته حسابداری در اتریش را به شما ارائه خواهند نمود. ضمنا مقاله تحصیل در اتریش را نیز در سایت ما حتما مطالعه نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته حسابداری در اتریش

مدارک پذیرش رشته حسابداری در اتریش

برای تحصیل رشته حسابداری در اتریش در مراکز آموزش عالی نمونه و برتر این کشور معمولا باید در آزمون ورودی که دانشگاه ها برگزار می نمایند شرکت نمایید. اما ابتدا باید با مکاتبه با دانشگاه های مورد نظر خود از مدارک و شرایط پذیرش آنان در این رشته در هر مقطعی که مد نظر دارید اطلاع کامل را به دست آورید.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در اتریش برای هر دانشگاه با یکدیگر تفاوت هایی دارد، که آگاه نبودن از آن ها و ارسال مدارک به صورت ناقص و یا اشتباه، ثبت نام شما را با مشکلات زیادی رو به رو خواهد نمود. در ابتدا شما باید درخواست خود مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع مورد نظر را با مدارک مورد درخواست به دانشگاه از طریق ایمیل ارسال نمایید.

در صورت موافقت با ادامه تحصیل و یا شرکت در آزمون جواب مرکز برای شما ارسال خواهد شد، سپس شما قادر خواهید بود تا ویزای کوتاه مدت خود برای ادامه روند آزمون و ثبت نام را از سفارت خانه دریافت کنید. در نهایت با حضور در کشور اتریش و با موفقیت پشت سر گذاشتن مراحل مد نظر ویزای اقامت شما برای مدت تحصیل صادر می گردد و خواهید توانست به تحصیل رشته حسابداری در اتریش بپردازید.

برخی از مدارک به طور مشترک مورد درخواست تمام دانشگاه های این کشور می باشد، که در ادامه به آنان اشاره خواهیم کرد.

مدارک مورد نیاز

باید دقت داشته باشید که حتما مدارک مورد نیاز را از هر دانشگاه جداگانه و مجزا استعلام کنید، چون ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند و یا طبق شرایط متقاضی مدارکی مازاد یا متفاوت را درخواست نمایند. اما به طور کلی مدارک زیر در تمامی مراکز آموزشی قطعا از دانشجویان درخواست می شود:

 • درخواست پذیرش و ثبت نام
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک دیپلم معتبر با ریز نمرات مقاطع دبیرستان (پذیرش کارشناسی)
 • مدرک کارشناسی (پذیرش کارشناسی ارشد) و مدرک کارشناسی ارشد (پذیرش دکترا)
 • نتیجه قبولی در آزمون ورودی (درصورت نیاز)
 • انگیزنامه جذاب و قوی
 • توصیه نامه از اساتید و دانشگاه پیشین ( پذیرش مقاطع تحصیلات تکمیلی)
 • ارائه مقالات ، پژوهش ها و هرگونه افتخارات کشوری یا جهانی
 • مدرک زبان آلمانی معتبر
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل ارزان در دانشگاه های اتریش حتی بدون آزمون ورودی در برخی رشته ها ، مشاوره بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل کارشناسی رشته حسابداری در اتریش

در تحصیل رشته حسابداری در اتریش شما فرا می گیرید که چگونه اطلاعات مالی در رابطه با تجارت سازمان ها یا شخص خاص را ثبت، طبقه بندی، خلاصه و تفسیر نمایید. به طور کلی در تحصیل کارشناسی رشته حسابداری در اتریش  شما با علوم دیگر از جمله فناوری اطلاعات، حقوق، آمار، تجارت و اقتصاد سر و کار خواهید داشت.

از اصلی ترین وظایف این رشته باید به گزارشات معاملات مالی به سازمان های نظارتی و ماموران مالیاتی اشاره کرد. در واقع در گزارش های مالی که یک حسابدار ارائه می دهد مختصری از فعالیت های مالی شرکت و یا سازمان موردنظر است که جریان های وجوه نقدی را مشخص می سازد.

فرد حسابدار باید گزارشی دقیق و منظم از تمامی فعالیت های مالی ثبت نماید تا در هر زمان قابل بررسی و پیگیری باشد. این افراد به مدیران کمک می کنند تا تصمیم گیری های شغلی را بهتر سازماندهی کرده و به هدف های خود دست یابند. به زبان ساده حسابداری علم دارایی و امور مالی است که به گرایش های متعدد تقسیم شده و دانشجویان را به بازار کار دولتی و یا خصوصی وارد سازد.  دوره لیسانس حسابداری در اتریش 4 سال به طول می انجامد و ارائه مدرک دیپلم معتبر جهت پذیرش الزامی می باشد. همچنین دانشجویان باید مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی معتبری را طبق زبان انتخابی خود برای تحصیل این رشته به دانشگاه ارائه نمایند.

تحصیل کارشناسی رشته حسابداری در اتریش

تحصیل کارشناسی ارشد حسابداری در اتریش

تحصیل کارشناسی ارشد حسابداری در اتریش راه را برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته به صورت تخصصی در گرایش و زمینه ای خاص دارند، هموار می سازد. قطعا جهت پذیرش در این دوره باید مدرک لیسانس رشته حسابداری را از دانشگاه های معتبر و قابل قبولی به دست آورده باشید.

تحصیل رشته حسابداری در اتریش و در دوره کارشناسی ارشد نیز نیازمند ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی معتبری می باشد. مدارک زبان انگلیسی نظیر آیلتس، تافل، کمبریج یا PTE می توانند مورد قبول در اکثر مراکز آموزشی واقع شوند. ضمن اینکه دوره فوق لیسانس حسابداری در اتریش دارای فرصت های انگلیسی زبان بیش تری در مقایسه با دوره لیسانس می باشد.

جهت دریافت مدرک در این مقطع باید دو سال به تحصیل در آن مشغول شوید و در نهایت پایان نامه خود را ارائه نمایید. مقطع کارشناسی ارشد شامل مباحثی از قبیل بودجه بندی، تجزیه و تحلیل هزینه، گزارشگری مالی، اقتصاد تجاری، مدیریت تجارت و اصول حسابداری است.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه های اتریش پس از گذراندن این دوره می توانند اموری نظیر نظارت، تهیه اطلاعات مالی و مالیاتی مشاغل مختلف، سازمان ها و ارگانهای دولتی و همچنین شرکت های خصوصی، تجزیه و تحلیل فرم های مالیاتی، تهیه خلاصه وضعیت مالی شرکت ها را با تسلط کامل و کافی انجام دهند.

مقطع دکترا رشته حسابداری در اتریش

مقطع دکترا رشته حسابداری در اتریش

مقطع دکترا رشته حسابداری در اتریش مطابق با برنامه های تحصیلی دکتری مربوطه در دانشگاه های معتبر جهان طراحی شده است. مطالعات دکترا در دانشگاه های اتریش با هدف توسعه شیوه تفکر و تحلیل انتقادی و استفاده از روش‌های دقیق تحلیل نظری، تجربی و رعایت استانداردهای بالای یکپارچگی آکادمیک که در دانشکده ها برای دهه ها پرورش داده شده، طراحی شده است.

در طول ترم اول سال اول، دانشجویان در دوره های اجباری مرتبط با روش تحقیق و همچنین دروس انتخابی شرکت می کنند که آنان را قادر می سازد تا مبانی نظری را برای ادامه تحصیل کسب کنند. در ترم دوم سال اول، دانشجویان در رشته های منتخبی که باید زمینه‌ اصلی تحصیلی (مانند اقتصاد، مدیریت بازرگانی و آمار) را پوشش دهد، آموزش های پژوهشی را پشت سر می گذارند. دانشجویان موظفند بخش هایی از تجزیه و تحلیل را در رویدادهای علمی (کنفرانس های علمی، سمینارها و غیره) ارائه دهند.

در نهایت سال سوم نیز با کار تحقیقاتی علمی، نگارش پایان نامه و ارائه عمومی مشخص می شود و داوطلبان دو گفتگوی شفاهی خواهند داشت: یکی ارائه متنی که برای چاپ در مجلات علمی برجسته نوشته اند و دیگری ارائه نسخه کاری پروپوزال پایان نامه دکتری. علاوه بر اساتید راهنما (که بلافاصله پس از تایید موضوع پایان نامه دکتری از جامعه دانشگاهی انتخاب می شوند)، از سایر دانشجویان، اساتید و همکاران جهت حضور در این سخنرانی ها دعوت به عمل می آید.

شما اینجا هستید چون به تحصیل در دانشگاه های اتریش فکر می کنید ، مقالات زیر تقدیم به شما !

بهترین دانشگاه های حسابداری اتریش

کشور اتریش مقر چندین دانشگاه مطرح و معتبر جهان می باشد که سالانه متخصصان و افراد با دانش بسیاری را به جهان تقدیم می کنند. قطعا شما در هریک از این مراکز موفق به اخذ پذیرش و ثبت نام شوید، یک حرکت بسیار بزرگ را برای به جلو بردن زندگی خود به انجام رسانده اید.

اما یقینا این مراکز با یکدیگر دارای تفاوت های قابل توجهی از لحاظ کیفیت آموزش، اعتبار، اساتید، خدمات و غیره می باشند که معمولا آن ها را نسبت به یکدیگر ارجحیت می بخشد. در این جا هر دانشجویی تلاش می کند تا بتواند خود را در مرکز معتبرتر و شناخته شده تر ثبت نام نماید، چون در اولین هدف مدرک دریافتی وی معتبرتر می باشد.

البته این را مدنظر داشته باشید که تحصیل رشته حسابداری در اتریش در هر دانشگاهی که صورت پذیرد، قطعا می تواند آینده مناسب و خوبی را پیش روی شما قرار دهد. ولی تحصیل در بهترین دانشگاه های حسابداری اتریش نیز فرصتی است که باید حتما را بررسی و در صورت امکان امتحان کرد.

جهت معرفی بهترین دانشگاه های حسابداری اتریش و رتبه جهانی آنان را در ادامه خواهیم گفت:

هزینه تحصیل حسابداری در اتریش

یکی از جوانبی که همواره مورد توجه دانشجویان خارجی برای انتخاب کشور مقصد قرار می گیرد، میزان هزینه ها و مخارج تحصیل و زندگی وی در آن کشور می باشد. در همین رابطه شاید این سوال وجود داشته باشید هزینه های تحصیل رشته حسابداری در اتریش چقدر می باشد؟! هزینه تحصیل حسابداری در اتریش به دو بخش شهریه تحصیل در دانشگاه و هزینه های اقامت و زندگی در این کشور تقسیم بندی می شوند که در رابطه با شهریه تحصیل در دانشگاه باید بدانید که این امر در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان می باشد و شهریه دانشگاه های خصوصی نیز بسیار مناسب تر از سایر کشورهای اروپایی هم تراز است.

البته توجه داشته باشید که مراکز دولتی سالانه مبلغی در حدود 726 یورو را جهت هزینه های ثبت نام و انجام امور اداری و دفتری از دانشجویان اخذ می کنند، اما شهریه ای جهت تحصیل دریافت نمی شود. در رابطه با هزینه های زندگی نیز باید بدانید که اتریش کشور ارزان قیمتی بوده و هزینه های زندگی در آن گران نمی باشد.

رایگان بودن هزینه تحصیل حسابداری در اتریش در کنار هزینه ها و مخارج اقامتی ارزان این کشور به تنهایی خود یکی از دلایل اصلی تعداد درخواست های بالا جهت تحصیل رشته حسابداری در اتریش می باشد. ضمنا پیش از ادامه پیشنهاد می کنیم که مقاله کار در اتریش را نیز در سایت هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی مطالعه نمایید تا با شرایط، قوانین و چگونگی اشتغال در حین تحصیل و پس از پایان آن در این کشور آشنا شوید.

هزینه تحصیل حسابداری در اتریش

چارت درسی حسابداری در اتریش

همان گونه که مطلع هستید رشته حسابداری یکی از اصلی ترین شغل های جامعه امروز بوده که در حوزه تجارت، سیاست، ورزش، هنر و بسیاری زمینه های دیگر کاربرد دارد. شما با تحصیل رشته حسابداری در اتریش کار با انواع نرم افزارها را فرا گرفته و می توانید پس از چند ترم کار خود را به عنوان یک دستیار و یا کارآموز حسابدار آغاز کنید.

دروس شما در این رشته از دو تا 4 واحد بوده و معمولا در ترم های آخر دروس سخت تر و تخصصی تر را پشت سر خواهید گذاشت. حسابداری علمی است که به ریاضیات بسیار مرتبط بوده و پیشینه قوی را در این زمینه از شما می طلبد.

 • اصول حسابداری
 • اقتصاد کلان
 • حسابداری میانه
 • آمار
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • حسابداری ابزار
 • نرم افزارهای کاربردی
 • ارز و بانکداری
 • مکاتبات تجاری
 • قوانین مالیاتی

دروس بالا برخی از اصلی ترین واحدهای درسی در چارت درسی حسابداری در اتریش هستند که در دوره تحصیل خود با آن ها آشنا خواهید شد. برخی از دروس نیز به صورت اختیاری به شما ارائه شده که باید تعداد مشخصی را در آن ها سپری نمایید.

چارت درسی هر دانشگاه و دروس می تواند با توجه به مقطع و گرایش انتخابی تان نیز متغیر باشد. اما باید بگوییم که شما با ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی این رشته است که به یک حسابدار خبره مبدل می شوید.

درآمد رشته حسابداری در کشور اتریش

درآمد رشته حسابداری در کشور اتریش

حسابداری رشته ای بسیار انعطاف پذیر است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در هر مقطعی می توانند در ادارات دولتی و یا شرکت های خصوصی به کار مشغول شوند. تمامی سازمان ها، تجارت ها و شرکت های بزرگ و کوچک به یک حسابدار نیاز دارند که این امر جذب فرصت های شغلی را برای آن ها بالا می برد.

درآمد رشته حسابداری در کشور اتریش از بسیاری از مشاغل بیش تر است و شما می توانید فرصت های شغلی را در اغلب کشورهای جهان جستجو کنید. تخصص حوزه حسابداری بدین صورت است که در این شغل شما از ریسک های احتمالی جلوگیری کرده و به سازمان خود کمک می کنید تا میزان دقیق بدهی ها، مطالبات، واریزها، حقوق و تعهدات را مشخص سازد.

با ورود به این شغل شما می توانید به طور متوسط 3950 یورو در ماه درآمد داشته باشید. البته این میزان تقریبی بوده و با توجه به سطح مدرک تحصیلی ،گرایش و سازمان یا شرکتی که در آن به کار مشغول هستید متغیر است. درآمد برخی از حسابداران در اتریش تا 7850 یورو در ماه نیز می رسد که میزان قابل توجهی است.

سابقه کاری به همراه مدرک تحصیلی مهم ترین عامل در تعیین میزان درآمد شما هستند. البته تحصیل رشته حسابداری در اتریش از مان ابتدا به این سطح درآمد نخواهد رسید، چون طبق آمار افراد تازه کار ممکن است تا حداقل 1600 یورو را نیز در ماه درآمد کسب کنند.

با تحصیل رشته حسابداری در برخی کشورهای جهان آشنا شوید.

گرایش های حسابداری در مقاطع مختلف اتریش

تحصیل رشته حسابداری در اتریش به گرایش های محدودی تقسیم می شود. به طور کل رشته حسابداری دارای گرایش های زیادی نیست و این گرایش ها در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بیش تر نمایان می گردند و دانشجویان از آن مقاطع به طور تخصصی در نوع حسابداری که به آن علاقمند هستند ، قادر به تحصیل خواهند بود.

گرایش های حسابداری در مقاطع مختلف اتریش در هریک از دانشگاه های این کشور از تنوع خاصی برخوردار است و هر موسسه بر اساس پروژه های تحقیقاتی یا زمینه های پژوهشی و نوع مدارک اساتید خود قادر به ارائه شاخه هایی خاص از این رشته می باشد.

اما اکثر دانشگاه ها سعی در پوشش هرچه بیش تر این گرایش ها دارند. در ادامه شاخه هایی که قادر به ادامه تحصیل رشته حسابداری در اتریش خواهید بود را نام خواهیم برد.

 • حسابداری دولتی
 • حسابداری پروژه
 • حسابرسی
 • حسابداری هزینه
 • حسابداری مدیریتی
 • حسابداری مالی
 • حسابداری کمپین های سیاسی

سوالات پرتکرار تحصیل رشته حسابداری در اتریش

بله، شهروندان ایرانی نیز بدون محدودیت و با داشتن شرایط لازم می توانند به تحصیل رشته حسابداری در اتریش مشغول شوند.

 میزان درآمد این افراد باتوجه به میزان تجربه و تحصیلات متفاوت است، اما می تواند از 1600 یورو تا 7850 یورو در ماه برسد که طبق آمار به طور متوسط ماهانه 3950 یورو می باشد.

دانشجویان خارجی می توانند به زبان های آلمانی و انگلیسی به تحصیل رشته حسابداری در اتریش مشغول شوند.

تحصیل رشته حسابداری در اتریش در دوره کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دوره دکترا نیز 3 سال زمان نیاز دارد.

 در حال حاضر معتبرترین دانشگاه جهت تحصیل رشته حسابداری در اتریش دانشگاه اقتصاد و کسب وکار وین می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیش تر و یا مشاوره های خصوصی در رابطه با تحصیل رشته حسابداری در اتریش می توانید با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی واقع در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اتریش را نیز مرور کنید تا با شیوه های مهاجرت قانونی به این کشور بهتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)