تحصیل رشته حسابداری در اتریش

تحصیل رشته حسابداری در اتریش

تحصیل رشته حسابداری در اتریش انتخاب بسیاری از افراد علاقه مند به رشته های مالی و حسابداری این روزهاست ، بر همین اساس مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ادامه از شرایط تحصیل این رشته در دانشگاه های اتریش تا هزینه های تحصیل و موقعیت های کاری پس از فارغ التحصیلی در این کشور اطلاعاتی را بیان کرده اند.

حسابداری یا حسابرسی عبارت است از اندازه گیری ، پردازش و انتقال اطلاعات مالی در مورد نهادهای اقتصادی که این رشته مدرن توسط ریاضیدان ایتالیایی لوکا پاچیولی در سال 1494 تأسیس شد و امروزه خیلی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در این رشته کشور اتریش را انتخاب می کنند.

اتریش همچنین یکی از امن ترین کشورها در جهان است که در آن از کیفیت بالای زندگی و زیرساخت ها و خدمات درجه یک برخوردار خواهید شد برای شناخت امن ترین و ارزان ترین کشور های دنیا برای تحصیل ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید.

برای تحصیل رشته حسابداری در اتریش می توانید مقرون به صرفه ترین موسسات آموزشی در اروپا را پیدا کنید.

از آنجا که در همه جای دنیا تقاضا برای متخصصان در زمینه های تخصصی حسابداری داخلی و خارجی زیاد است ، دانشگاه های اتریش به امر توجه زیادی داشته و آموزش های مستدل با دانش نظری محکم و ارتباط عملی ارائه می دهند و بنابراین دانشجویان آن ها پیش شرط ایده آل برای پذیرش در مشاور مالیاتی ، حسابرس ، تحلیلگر مالی و بررسی کنترل کننده را خواهند داشت.

اتریش همچنین یکی از امن ترین کشورها در جهان است که در آن از کیفیت بالای زندگی و زیرساخت ها و خدمات درجه یک برخوردار خواهید شد برای شناخت امن ترین و ارزان ترین کشور های دنیا برای تحصیل ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید.

نکته : کادر سبز رنگ حاوی عناوین اصلی همین مقاله است که به مطلب مورد نظر لینک شده ، از آن برای مطالعه آسان تر این متن استفاده کنید.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در اتریش

مهمترین مدرک برای تحصیل رشته حسابداری در اتریش داشتن گواهینامه زبان آلمانی است که اکیدا توصیه می شود دوره های زبان آلمانی را در خود کشور اتریش اخذ کنید.

مدارک دیگر لازم برای تحصیل در رشته حسابداری به شرح زیر میباشد :

  • کپی شناسنامه و گذرنامه
  • ارائه مدارک تحصیلی قبلی از اتریش و یا معادل آن
  • اثبات تسلط بر زبان
  • در صورت لزوم ، مدرک آزمون ورودی دانشگاه ( به عنوان مثال اسپانیا ( PAU ) ، ترکیه ( ÖSYS ) ، ایالات متحده آمریکا (SAT ، ACT یا AP )
تحصیل رشته حسابداری در اتریش

بهترین دانشگاه های حسابداری اتریش

تعداد دانشگاه هایی که می توان در اتریش به تحصیل رشته حسابداری پرداخت محدود است که در بین آن ها می توان دو دانشگاه به نام های دانشگاه گراتس ، دانشگاه FHWien و دانشگاه علوم کاربردی اتریش علیا را نام برد.

بهترین دانشگاه های حسابداری اتریش

در زیر به شرایط تحصیل در هر یک از این دانشگاه پرداخته شده است.

تحصیل حسابداری در دانشگاه گراتس

دانشگاه گراتس اتریش دومین دانشگاه بزرگ و دولتی کشور اتریش میباشد که در اشتاین مارک اتریش واقع شدهاست ، دانشکده اقتصاد آن نیز شامل رشتههای حسابداری و حسابرسی ، حسابداری و کنترل ، حسابداری و مالیات ، بانکداری و دارایی و سایر رشتههای وابسته میباشد.

گروه حسابداری و حسابرسی در سال 1964 به عنوان موسسه مدیریت بازرگانی تاسیس شد و در سال 1976 به ” موسسه حسابرسی ، اعتماد و حسابداری ” تغییر نام داد و در سال 2007 ، بار دیگر به ” گروه حسابداری و حسابرسی ” تغییر نام یافت.

اولین رئیس این واحد دانشگاهی پروفسور دکتر کارل لشنر ، یکی از بنیانگذاران علوم اجتماعی و اقتصادی در دانشگاه کارل فرانزنز گراتس بود و پرروفسور دکتر گروالد ماندل از 1987 تا 2009 ریاست این گروه را بر عهده داشت و در حال حاضر پروفسور دکتر رالف اورت رئیس گروه حسابداری و حسابرسی است.

برای تحصیل حسابداری در این دانشگاه باید در آزمون ورودی دانشگاه ثبت نام کرد.

تحصیل حسابداری در دانشگاه FHWien

این دانشگاه پیشرو در زمینه مدیریت و ارتباطات اتریش است ، FHWien که از نزدیک با شرکت های محلی در ارتباط است ، آموزش های جامع و مرتبط با را برای بیش از 2800 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

دو سوم اساتید آن مستقیما از دنیای تجارت هستند و این دانشگاه در پروژه های متعدد با شرکت های صنایع مختلف همکاری نزدیک دارد و کارآموزی اجباری برای همه دانشجویان ارتباط عملی آموزش را ارتقا می بخشد.

در زمینه امور مالی ، حسابداری و مالیات ، این دانشگاه یک دوره تحصیلی سختگیرانه را ارائه می دهد که بر اساس نیازها و الزامات اقتصاد بین المللی است و اکثر اساتید آن مدیران تجاری هستند که تجربه و روشهای چندین ساله خود را ارائه می دهند و سطح بالایی از ارتباط عملی را تضمین می کنند و محتوای دوره بر اساس استانداردهای بین المللی و الزامات اقتصاد است.

این دانشگاه در هر سال تحصیلی 68 دانشجو را به صورت نیمه وقت و تمام وقت پذیرش می کند و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون پذیرش دانشگاه قبول شوند.

این آزمون ورودی با پشتیبانی فناوری اطلاعات شامل مهارت های شناختی عمومی ( تفکر منطقی ، کلامی و عددی ) و همچنین دانش زبان انگلیسی است.

تحصیل حسابداری در دانشگاه علوم کاربردی اتریش

دانشگاه علوم کاربردی اتریش علیا یکی از برترین دانشگاههای علوم کاربردی اتریش است و آموزش بین المللی ، معتبر و مبتنی بر عمل را در سطح دانشگاه در چهار مکان در منطقه مرکزی اتریش ارائه می دهد.

ماموریت آن این است که به دانشجویان کمک کند تا دانش پیشرفته را به دست آورند و در عین حال بتوانند این دانش را به کاربرد عملی انتقال دهند ، در رتبه بندی دانشگاه های علوم کاربردی Industrie magazin برای بیش از 600 مدیر ، برای هفتمین بار در نه سال گذشته ، این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه علوم کاربردی در اتریش رتبه بندی شده است.

زبان تحصیل رشته حسابداری در این دانشگاه به زبان آلمانی است ، طول دوره تحصیل رشته حسابداری در این دانشگاه 6 ترم با 180 اعتبار است و برای تحصیل در این دانشگاه متقاضیان باید مدرک تحصیلی خود را ارزیابی کنند و در مصاحبه و آزمون پذیرش دانشگاه شرکت کنند.

هزینه تحصیل حسابداری در اتریش

دانشگاه های دولتی کشور اتریش معمولا دانشگاه های ارزان قیمتی هستند و هزینه شهریه دانشجویان بین المللی در کلیه دانشگاه های آن یکسان است.

دانشجویان رشته حسابداری نیز در دانشگاه های دولتی اتریش باید در هر ترم شهریه 726،72 یورو بعلاوه هزینه اتحادیه دانشجویی به مبلغ 20.20 یورو را پرداخت کنند.

در دانشگاه های خصوصی همچون دانشگاه FHWien شهریه هر ترم تحصیلی در رشته حسابداری 1,020.70 یورو می باشد.

برای آشنایی بیشتر با هزینه ها و بورسیه های تحصیل در اتریش می توانید مقاله تحصیل در اتریش را در همین سایت مرور کنید.

چارت درسی حسابداری دانشگاه های اتریش

هر یک از دانشگاه های اتریش دارای چارت تحصیلی متفاوتی در آموزش رشته حسابداری هستند اما به طور کلی دروس اصلی و تخصصی آن ها در هر ترم به صورت زیر می باشد :

چارت درسی حسابداری دانشگاه های اتریش

ترم 1 و 2: میانجیگری دانش تجاری و حقوقی ، انگلیسی تجاری و روشهای تحلیلی تر

ترم سوم و چهارم : دوره های عمیق حسابداری داخلی و خارجی ، مالیات ، کنترل و امور مالی

ترم 5 و 6 : پیاده سازی دانش کسب شده در عمل و تخصص از نظر محتوا

آخرین قسمت این دوره برای عملی کردن دانش کسب شده و تخصص است و چهار درس اختیاری ( بازارهای مالی ، کنترل ، حسابرسی ، مشاوره مالیاتی ) وجود دارد که دانشجویان معمولا باید از بین آنها دو درس را انتخاب کنند.

توسعه بیشتر مهارت های اجتماعی و شخصی ( به عنوان مثال مدیریت پروژه ، تکنیک های ارائه ، و غیره ) بخش مهمی از دوره است و توسط سمینارهای مناسب در طول دوره پشتیبانی می شود.

زبان تحصیل حسابداری در اتریش

زبان تحصیل رشته حسابداری در اتریش به زبان آلمانی است و برنامه های تحصیلی که به زبان آلمانی ارائه می شود ، قبل از پذیرش در تحصیل نیاز به مهارت زبان آلمانی دارد.

به طور کلی ، سطح C1 برای شروع این برنامه های تحصیلی مورد نیاز است و در بیشتر دانشگاه ها مثل دانشگاه گراتس از دانشجویانی که فاقد مدرک C1 آلمانی هستند ، خواسته می شود که مدارک زبان را از موسسه گوته ، DSD یا ÖSD حداقل سطح A2 در کنار سایر اسناد درخواست خود ارسال کنند تا برنامه آمادگی دانشگاه را در اتریش و سطح C1 مورد نیاز تکمیل کنند ، لطفا توجه داشته باشید که از تاریخ اخذ گواهینامه های زبان آلمانی نباید بیش از 2 سال گذشته باشد.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در اتریش

به طور کلی ، اتریش یکی از بهترین تجربیات تحصیلی در اروپا را به شما ارائه می دهد ، این کشور از نظر رضایت دانشجویان در رتبه چهارم جهان قرار دارد.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در اتریش

یکی از مزایای تحصیل در اتریش این است که کیفیت کلی دانشگاه و تنوع برنامه های ارائه شده در رشته حسابداری بسیار بالا است و اکثر دانشجویان معتقدند که وقت خود را صرف کسب تجربه و پیشرفت شخصی و حرفه ای کرده اند و دانشجویان دوره های آموزش عالی حسابداری را زیر نظر مربیان آموزش دیده در فضایی آرام و زیبا می گذرانند.

از طرف دیگر افرادی که در اتریش تحصیل می کنند گاهی از هزینه مسکن شکایت می کنند ، با این حال به طور کلی ، تحصیل حسابداری در اتریش نسبت به سایر نقاط اروپا ارزان تر است و علاوه بر این ، زبان رسمی و ملی اتریش آلمانی است و شما باید مهارت های زبان آلمانی خود را قبل از ثبت نام در دانشگاه های اتریش ثابت کنید.

البته ، اگرچه اتریش به دانشجویان خارجی فرصت یادگیری زبان آلمانی را داده است ، اما مبتدیان ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند ، به ویژه با توجه به تعداد نسبتا کمی از دوره های آموزشی و گویش محلی که در برخی از مناطق اتریش وجود دارد.

بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته حسابداری

رشته های امور مالی و حسابداری برای موفقیت اقتصادی ضروری است و در اتریش تقاضا برای فارغ التحصیلان واجد شرایط به ترتیب زیاد است ، اکثر مشاغل برای فارغ التحصیلان تحصیلات تجاری در زمینه حسابداری و امور مالی آگهی می شود و محبوب ترین شغل کنترلر است که حدود 11 درصد از کل کارکنان دارای مدرک مدیریت بازرگانی و موارد مشابه این کار را انجام می دهند.

همراه با مشاغل مدیریت بازرگانی مانند بازاریابی یا فروش ، حوزه حسابداری و کنترل بزرگترین زمینه کاری در ارتباط با تقاضا برای فارغ التحصیلان است و حدود 60 تا 70 درصد از پیشنهادات شغلی از این منطقه است ، حتی اگر در نگاه اول اینطور به نظر نرسد حوزه حسابداری و کنترل قطعا متنوع و چالش برانگیز است ، در زیر مرور مختصری بر زمینه های حرفه ای پس از اتمام تحصیلات در زمینه حسابداری ، مالی یا مالیات برای فارغ التحصیلان از اتریش شده است :

  • کنترل : کنترل عملیاتی و استراتژیک ، بودجه بندی ، برنامه ریزی شرکتی ( مشاوره و پشتیبانی برای مدیریت )
  • امور مالی : تامین مالی شرکتها ( به عنوان مثال تامین نقدینگی ) ، مسائل ، خزانه داری ، مدیریت نقدینگی ، مدیریت سرمایه گذاری
  • بازارهای سرمایه : معاملات بورس ، مدیریت اوراق بهادار ، مدیریت ریسک
  • حسابداری : حسابداری و حسابرسی ، حسابداری هزینه ، حسابداری بین المللی (US-GAAP ، IAS / IFRS ) ، روابط سرمایه گذاران
  • خدمات امانتی : حسابداری و حسابرسی ، برنامه ریزی مالیاتی ، بهینه سازی و مشاوره
  • مشاوره تجاری : مدیریت فرایند ، مدیریت هزینه ، ارزیابی کسب و کار ، مشاوره استراتژی

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حسابداری در اتریش

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله تحصیل رشته حسابداری در اتریش را برای شما عزیزان بررسی کردند ، رشته مورد علاقه شما چیست؟ آن را در باکس دیدگاه برای ما بنویسید تا کارشناسان ما بهترین و ارزان ترین دانشگاه های دنیا را به شما معرفی کنند.

زبان تحصیل رشته حسابداری در اتریش چیست؟

زبان تحصیل رشته حسابداری در اتریش به زبان آلمانی است و برنامه های تحصیلی که به زبان آلمانی ارائه می شود ، قبل از پذیرش در تحصیل نیاز به مهارت زبان آلمانی دارد.

چه مدارک زبانی برای تحصیل رشته حسابداری در اتریش مورد قبول است؟

به طور کلی ، سطح C1 برای شروع این برنامه های تحصیلی مورد نیاز است و در بیشتر دانشگاه ها مثل دانشگاه گراتس از دانشجویانی که فاقد مدرک C1 آلمانی هستند ، خواسته می شود که مدارک زبان را از موسسه گوته ، DSD یا ÖSD حداقل سطح A2 در کنار سایر اسناد درخواست خود ارسال کنند

هزینه تحصیل رشته حسابداری در اتریش چقدر است؟

دانشجویان رشته حسابداری نیز در دانشگاه های دولتی اتریش باید در هر ترم شهریه 726،72 یورو بعلاوه هزینه اتحادیه دانشجویی به مبلغ 20.20 یورو را پرداخت کنند.

در پایان مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی آماده اند تا راهنمایی لازم در جهت تحصیل و اعزام دانشجو به خارج از کشور را در اختیار متقاضیان علاقه مند به تحصیل رشته حسابداری در اتریش قرار دهند ، شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در ارتباط باشید و از خدمات مهاجرتی در این خصوص بهره مند شوید ، برای تحصیل رشته حسابداری می توانید کشور های زیادی را انتخاب کنید که یکی از بهترین آن ها فرانسه است ، در مقاله تحصیل رشته حسابداری در فرانسه ، راه های تحصیل رایگان در این کشور را به شما گفته ایم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه