تحصیل رشته حسابداری در دانمارک

هزینه تحصیل حسابداری در دانمارک
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در دانمارک با شرایط تحصیلی متقاضیان امکانپذیر است ، اگر شما عزیزان این مقاله را که با تلاش مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )تهیه شده است ، مطالعه کنید ، با شرایط تحصیل رشته حسابداری در دانمارک ، بهترین دانشگاه های آن ، پذیرش ، هزینه ها ، دروس ارائه شده و غیره آشنا خواهید شد.

سپس برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به دانمارک ، به مقاله تحصیل در دانمارک مراجعه نمایید.

برنامه های دانشگاهی دانمارک برای رشته حسابداری ، برای کسانی که مایل به تحصیل این رشته در مقطع لیسانس هستند چهار سال و برای متقاضیان مدرک فوق لیسانس دو سال به طول می انجامد.

فوق لیسانس حسابداری در دو دانشگاه آرهوس و مدرسه بازگانی کپنهاگ ارائه می شود که با مطالعه مطالب ما در مقاله -در بخش اختصاصی بهترین دانشگاه های حسابداری دانمارک- درباره این دانشگاه ها صحبت شده است.

تحصیل دکترا حسابداری در دانمارک نیز در بخش جداگانه ای به طور کامل توضیح داده است ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همواره تلاش می کنند جدیدترین اطلاعات تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور را برای علاقه مندان ارائه کنند ، در صورت نیاز به اطلاعات کامل تر می توانید با آنها تماس بگیرید.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در دانمارک

دانشجویان مایل به تحصیل رشته حسابداری در دانمارک ، برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ، بعد از تکمیل درخواست آنلاین باید مدارک خود مانند مدرک دیپلم با ریزنمرات قابل قبول برای رشته حسابداری را برای دانشگاه ارسال کنند تا درخواست نامه آن ها توسط دانشگاه ارزیابی شود.

هم چنین دانشجویان باید ریز نمرات خوب در دروسی مانند ریاضیات داشته باشند تا شانس بیشتری برای تحصیل رشته حسابداری در دانمارک داشته باشند.

شرایط زبان دانشگاه ها به انتخاب نوع زبان و مقطع تحصیلی بستگی دارد ، اگر زبان دانمارکی باشد کمترین درخواست در سطح متوسط B است و زبان انگلیسی اغلب با نمره آزمون بین المللی قابل قبول است (مراجعه به بخش زبان تحصیل حسابداری در دانمارک).

هزینه تحصیل حسابداری در دانمارک

بهترین دانشگاه های حسابداری دانمارک

در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته حسابداری در دانمارک را معرفی و درباره آنها صحبت کرده اند ، تقریبا پنج دانشگاه از دانمارک رشته حسابداری را برای دانشجویان بین المللی ارائه می کنند که می توان گفت همه آنها جزء دانشگاه های خوب محسوب می شوند اما در اینجا ما به ذکر دو گزینه برتر پرداخته ایم.

بهترین دانشگاه های حسابداری دانمارک

تحصیل رشته حسابداری در مدرسه بازرگانی کپنهاگ

تحصیل رشته حسابداری در مدرسه بازرگانی کپنهاگ از طریق درخواست به موقع برای این دانشگاه قابل دستیابی است ، دپارتمان حسابداری مدرسه بازرگانی کپنهاگ ، در سال 1932 تأسیس شد و بزرگترین مؤسسه دانشگاهی در دانمارک است.

این دپارتمان همچنین یکی از بزرگترین مؤسسات در اروپا در زمینه حسابداری ، حسابرسی ، کنترل مدیریت و حاکمیت شرکتی است ، در این دپارتمان ، تعداد زیادی از دانشجویان دکترا و همچنین تعداد زیادی از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد را در برنامه‌های مختلف ، به عنوان مثال حسابرسی ، مالی و حسابداری ، حسابداری ، استراتژی و کنترل ، آموزش می بینند.

این دپارتمان ، علاوه بر موارد فوق ، کارگاه های آموزشی ، پروژه های تحقیقاتی ، سمینارهای تحقیقاتی ، کنفرانس ها و غیره را نیز سازماندهی می کنند.

این بخش میزبان دو مرکز است : مرکز حاکمیت شرکتی و مرکز کسب و کارهای تحت مدیریت مالک.

این دو مرکز به همراه سایر اعضای هیئت علمی در دپارتمان دارای طیف گسترده و ظریفی از شایستگی ها ، استعدادها و تخصص در جنبه های متعدد حسابداری ، حسابرسی و حاکمیت شرکتی هستند و با هم این موضوعات را از دیدگاه ملی و همچنین جهانی بررسی می کنند.

از بزرگان این دانشگاه می توان استین والنتین ، سارا نتر ، ریکه رونهولت آلبرسن ، افتیمیوس آلتسیتسیادیس ، کرستی ریتان اندرسن ، یان مایکل بائر ، مارکوس برنهارت تانگ ، کلمنت بربیون ، کارین بومن و بن کشور را نام برد.

تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه آرهوس

تحصیل رشته حسابداری در دانمارک در دانشگاه آرهوس از طریق ثبت نام در دپارتمان اقتصاد و بازرگانی این دانشگاه امکانپذیر است.

دپارتمان اقتصاد و بازرگانی در واقع بخشی از BSS آرهوس ، یکی از پنج دانشکده در دانشگاه آرهوس است ، هیات علمی در زمینه اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، اقتصاد سنجی ، مالی و حسابداری و همچنین تحقیقات عملیاتی تدریس و تحقیق می کنند ، این بخش تمرکز بین المللی قوی در برنامه های تحقیقاتی و مدرک خود دارد.

از اساتید این دانشکده می توان دانیل بوروپ ، اندرسن توربن ام. کارستن برترام ، اولگا بالاکینا ، مارتین مولر اندریسن ، جان بارتولدی ، لئوپولدو کاتانیا ، جکی ام.ال چان ، چاولایشویلی ، بنت جسپر کریستنسن و کارینا اسکووانگ کریستنسن را نام برد.

متقاضیان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید دارای مدرک قبولی در آزمون ورودی باشند و باید تا 15 مارس ساعت 12 ظهر درخواست خود را ثبت کنند ، لطفاً توجه شود که متقاضیان باید هزینه ی درخواست را نیز را پرداخت کنند.

اگر تحصیل رشته حسابداری در این دانشگاه را به زبان دانمارکی درخواست می دهید باید مدرک زبان دانمارکی در حد C1 را داشته باشید و برای تحصیل به زبان انگلیسی باید نتایج آزمون تافل در حد 83 را ارائه کنید.

هزینه تحصیل حسابداری در دانمارک

  • شهریه تحصیل در مدرسه بازگانی کپنهاگ ، برای دانشجویان بین المللی 11600 کرون دانمارک در هر ترم است.
  • شهریه تحصیل رشته حسابداری دانمارک -در دانشگاه آرهوس- برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا ، 8500 یورو در هر ترم است.
  • هزینه تحصیل حسابداری در دانمارک برای دانشجویان کارشناسی ارشد در دو دانشگاه بازگانی کپنهاگ و آرهوس هزینه ای در محدوده 10000 تا 15000 یورو هر سال است.
  • شهریه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه جنوبی دانمارک اروپا در حدود 4250 یورو در هر ترم است.

هزینه های تحصیل در لهستان بسیار مقرون به صرفه است ، برای مقایسه بهتر ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در لهستان را بخوانید.

هزینه تحصیل حسابداری در دانمارک

زبان تحصیل حسابداری در دانمارک

از شما انتظار می رود که برای تحصیل رشته حسابداری در دانمارک ، مدرک زبان زبان انگلیسی قابل مقایسه با سطح B انگلیسی از دبیرستان دانمارک (Gymnasium) داشته باشید ، مدارک بین المللی قابل مقایسه با این سطح ، عبارتند از: نتایج آزمون تافل حداقل 560 (آزمون مبتنی بر کاغذ) یا 83 (آزمون مبتنی بر اینترنت).

اگر بخواهید حسابداری را به زبان دانمارکی مطالعه کنید باید از الزامات هر دانشگاه به صورت جداگانه اطلاع داشته باشید؛ به عنوان مثال برای پذیرش در برنامه دانمارکی مدرسه بازرگانی کپنهاگ ، باید در آزمون Danskprov2 قبول شوید.

زبان تحصیل حسابداری در دانمارک در دانشگاه های برتر ، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اغلب به زبان انگلیسی است؛ به عنوان مثال برنامه حسابداری و کنترل مدیریت در دانشگاه آرهوس به زبان انگلیسی بوده و متقاضیان باید مدرک زبان آیلنس 6.5 و یا تافل 83 را ارائه کنند.

شرایط زبان مدرسه بازرگانی کپنهاگ برای تحصیل حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد ، شامل موارد زیر است:

  • آزمون اینترنتی IBT یا نسخه خانگی تافل Ibt حداقل نمره 83 یا حداقل 20 در هر رشته.
  • آزمون آیتلس 6.5 یا حداقل 6 در هر رشته است.
  • آزمون انگلیسی کمبریج پیشرفته CAE یا C1 Advanced .

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های دانمارک

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های دانمارک ، بطور کلی شامل موارد زیر می شود:

گزارشگری مالی ، حسابداری مدیریت مقدماتی ، تصمیم گیری مالی ، روش های کمی برای حسابداری و مالی ، حسابرسی و حسابداری حرفه ای ، قانون در زمینه مدیریت ، اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، مبانی مدیریت ، مبانی بازاریابی ، تجزیه و تحلیل صورتهای مالی ، استراتژی کسب و کار ، تمرین حسابداری حرفه ای ، گزارشگری مالی و پاسخگویی ، حسابداری مدیریت متوسط ، مبانی مالی ، قانون تجارت 1و2.

قانون تجارت 1 خود شامل قانون ، تعهدات تجاری و مصرف کننده ، اصول مالیات ، استراتژی کسب و کار و تمرین حسابداری حرفه ای است.

قانون تجارت 2 نیز شامل مباحث قانون و شرکت مدرن در زمینه بین المللی ، مسائل معاصر در گزارشگری مالی و مقررات ، حسابرسی و حسابرسی ، ارتباطات مالی شرکت و ارزش گذاری ، مالی بین المللی ، قیمت سهام و اطلاعات حسابداری ، مشتقات مالی ، حاکمیت شرکتی در زمینه ، مهندسی مالی ، قراردادهای شرکتی و رفتار مدیریتی است.

چارت درسی کارشناسی ارشد حسابداری در دانمارک

چارت درسی کارشناسی ارشد حسابداری در دانمارک ،با توجه به گرایش های مختلف با هم تفاوت دارد اما برخی از دروس برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه دانمارک جنوبی عبارتند از:

چارت درسی کارشناسی ارشد حسابداری در دانمارک
  • مفاهیم سازمانی و استراژیک مدیریت
  • مدیریت هزینه ها
  • مفاهیم برنامه و بودجه
  • سیستم های اطلاعات حسابداری
  • حسابداری مالی و تصمیم گیری

گرایش های رشته حسابداری در دانمارک

گرایش های تحصیل رشته حسابداری در دانمارک برای کارشناسی ارشد شامل رشته هایی از رشته های حسابداری ، مالی ، حقوق ، مدیریت اقتصاد می باشد.

کارشناسی ارشد در حسابداری و امور مالی شما را برای شغلی به عنوان مدیر بازرگانی ، مشاور ، متخصص مالی ، حسابدار و حسابرس آماده می کند ، اما قابل ذکر است خود گرایش حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد ، طرفداران بیشتری دارد.

یکی از گرایش های پرطرفدار برای تحصیل حسابداری در دانمارک ، برنامه “حسابداری ، استراتژی و کنترل” در کالج کسب و کار کپنهاگ است ، حسابداری در دانشگاه های دانمارک جدیدترین علوم ریاضی ، آمار و حساب را به دانشجویان می آموزد ؛ آنها یاد می گیرند که چگونه تراکنش های مالی را ثبت ، دسته بندی و حسابرسی کنند.

یک گرایش دیگر برای علاقه مندان تحصیل رشته حسابداری در دانمارک ، در دانشگاه آرهوس وجود دارد که عنوان آن کارشناسی ارشد اقتصاد و مدیریت بازرگانی = حسابداری و کنترل مدیریت است.

حسابداری و امور مالی یک گرایش دیگر برای کارشناسی تحصیل رشته حسابداری در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد است که در دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی دانشگاه جنوبی دانمارک (SDU) ارائه می شود ، دانشجویان برای تکمیل این مدرک باید ECTS 120 به دست بیاورند.

اتریش از نظر رضایت دانشجویان دارای رتبه چهار جهان است ، شما می توانید رشته حسابداری را در اتریش هم بخوانید ؛ مقاله تحصیل رشته حسابداری در اتریش را بخوانید.

تحصیل دکترا حسابداری در دانمارک

برنامه تحصیل دکترا حسابداری در دانمارک ، یک برنامه سه ساله است که شامل دو سال تحقیق و نیم سال شرکت در دوره است ، خبر خوب برای متقاضیان تحصیل رشته حسابداری در دانمارک این است که موارد خوبی از بورسیه های تحصیلی رشته حسابداری در مقطع دکترا وجود دارد.

نمونه هایی از زمینه های تحقیقاتی که ممکن است در دانمارک بورسیه تحصیلی به آن تعلق بگیرد در زیر آورده شده است:

  • حسابرسی
  • حسابداری مالی
  • تئوری حسابداری
  • مقررات حسابداری
  • تجزیه و تحلیل صورتهای مالی و ارزش گذاری شرکت
  • حسابداری مدیریت و هزینه
  • کنترل مدیریت و مدیریت عملکرد
  • مدیریت هزینه بین سازمانی
  • سیستم های اطلاعات حسابداری
  • حسابداری و حاکمیت شرکتی
  • حسابداری و تغییرات سازمانی
  • حسابداری و فناوری
  • پیاده سازی سیستم های حسابداری
  • جبران خسارت مبتنی بر حسابداری

دانشگاه های ارائه دهنده دکترا حسابداری در دانمارک

دانشگاه بازرگانی کپنهاگ یا CBS یکی از موسساتی است که دوره های دکترا حسابداری را در دانمارک ارائه می دهد ، این دپارتمان به متقاضیانی که نمرات بالایی از دانشگاه خود دارند اولویت خواهد بود.

CBS از متقاضیان برای موقعیت دکترا در شبکه های حرفه ای و کار الگوریتمی دعوت می کند تا بررسی کنند که چه عوامل و فناوری هایی برای توسعه استانداردهای جدید حسابداری سبز مورد نیاز است.

برای همکاران پژوهشی استخدام شده توسط CBS (مدرسه بازرگانی کپنهاگ) شش ماه باقی مانده معمولاً صرف آموزش دانشجویان CBS می شود.

برای دانشجویان دکتری صنعتی (شاغل در شرکت یا سازمان دیگر) ، شش ماه باقی مانده معمولاً در سازمانی سپری می‌شود که همکار توسط آن استخدام شده است ،

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در دانمارک

دانمارک از ثروتند ترین کشورهای اروپایی است که مشوق های بی نظیری برای جذب دانشجویان با استعداد بین المللی ارائه می دهد و باید صادقانه بگوییم که در عملی کردن هدف خود موفق بوده است ، اما در عین حال چالش هایی برای دانشجویان وجود دارد که نباید از گفتن آنها چشم پوشی کرد.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در دانمارک

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در هر مقاله ای که ارائه می کنند به بررسی مزیت ها و معایب می پردازند و این بار هم نکاتی در باب مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در دانمارک بیان کرده اند که در زیر می بینید.

مزایا:

  • دانمارک استاندارهای زندگی را به خوبی حفظ کرده است.
  • اقتصاد بسیار قوی دانمارک ، بستر مناسبی برای اشتغال حسابداران فراهم کرده است.
  • میزان درآمد حسشابداران در دانمارک به راحتی هزینه های زندگی حتی در کپنهاگ دانمارک را جبران می کند.
  • دانشگاه های اقتصاد و حسابداری دانمارک بورسیه های خوبی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا دارند.

معایب:

  • دانمارک در لیست ده کشور برتر برای تحصیل رشته حسابداری قرار ندارد.
  • آموزش زبان دانمارکی یک مانع برای لذت بردن حسابداران محسوب می شود.
  • برای کار کردن به عنوان یک حسابدار تسلط به هر دو زبان انگلیسی و دانمارکی مورد نیاز است.
  • مراحل مصاحبه کاری برای حسابداران در دانمارک استرس زا بوده و نیاز به مهارت های خاص دارد.
  • روش درخواست ویزا برای دانمارک بسیار پیچیده است.

از دیگر کشور های مطرح در جهان برای تحصیل رشته حسابداری ، بلژیک است ، مزایا و معایب این انتخاب را در مقاله تحصیل رشته حسابداری در بلژیک بخوانید.

بازار کار دانمارک پس از تحصیل حسابداری

بازار کار دانمارک پس از تحصیل حسابداری ، برای فارغ التحصیلان رضایت بخش است ، میزان درآمد یک حسابدار در دانمارک از 14300DKK تا 44200DKK (کرون دانمارک) است.

برای شناخت بهتر بازار کار حرفه های مختلف در دانمارک به مقاله کار در دانمارک مراجعه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در دانمارک

هزینه تحصیل رشته حسابداری در دانمارک چقدر است؟

شهریه تحصیل در مدرسه بازگانی کپنهاگ ، برای دانشجویان بین المللی 11600 کرون دانمارک در هر ترم است.شهریه تحصیل رشته حسابداری دانمارک -در دانشگاه آرهوس- برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا ، 8500 یورو در هر ترم است.هزینه تحصیل حسابداری در دانمارک برای دانشجویان کارشناسی ارشد در دو دانشگاه بازگانی کپنهاگ و آرهوس هزینه ای در محدوده 10000 تا 15000 یورو هر سال است.شهریه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه جنوبی دانمارک اروپا در حدود 4250 یورو در هر ترم است.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در دانمارک کدام است؟

مدرسه بازرگانی کپنهاگ

آیا امکان تحصیل رشته حسابداری در دانمارک به زبان انگلیسی وجود دارد؟

زبان تحصیل حسابداری در دانمارک در دانشگاه های برتر ، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اغلب به زبان انگلیسی است؛ به عنوان مثال برنامه حسابداری و کنترل مدیریت در دانشگاه آرهوس به زبان انگلیسی بوده و متقاضیان باید مدرک زبان آیلنس 6.5 و یا تافل 83 را ارائه کنند.

کدام دانشگاه تحصیل رشته حسابداری در دانمارک در مقطع دکترا را ارائه می دهد؟

دانشگاه بازرگانی کپنهاگ یا CBS یکی از موسساتی است که دوره های دکترا حسابداری را در دانمارک ارائه می دهد ، این دپارتمان به متقاضیانی که نمرات بالایی از دانشگاه خود دارند اولویت خواهد بود.

میران درآمد یک حسابدار در دانمارک چقدر است؟

ازار کار دانمارک پس از تحصیل حسابداری ، برای فارغ التحصیلان رضایت بخش است ، میزان درآمد یک حسابدار در دانمارک از 14300DKK تا 44200DKK (کرون دانمارک) است.

اگر می خواهید با اطمینان بیشتر بدانید که آیا می توانید پس از تحصیل رشته حسابداری در دانمارک ، به یک آینده کاری ایده آل دست پیدا کنید یا خیر ، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز صمیمانه شما را راهنمایی خواهند کرد ، همچنین مقاله مهاجرت به دانمارک را بخوانید و اطلاعات جامع و به روزی در این باره کسب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *