تحصیل رشته حسابداری در روسیه

تحصیل رشته حسابداری در روسیه
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در روسیه یکی تر پر طرفدارترین رشته ها برای دانشجویان بین المللی در این کشور است ، این رشته به دلیل نیاز قابل توجهی که در تمامی بیزینس های جهان یافته هر ساله دانشجویان زیادی را در اقصی نقاط دنیا آموزش می دهد ، در این میان از جمله مقصدهای معتبری که به دانشجویان توصیه می کنیم تحصیل رشته حسابداری در روسیه است که شما را مطابق با آموزش های جهانی به بازار کار وارد می سازد.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تحصیل رشته حسابداری در روسیه را برای شما علاقه مندان بررسی نموده و آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با روند پذیرش و اخذ ویزا در روسیه می باشند.

با تحصیل در این رشته فارغ التحصیلان آماده کار در زمینه اطلاعات مالی کسب و کارها و سازمان های مختلف هستند و می توانند مدیریت مالی تمامی بخش ها از کوچک تا بزرگ را بر عهده بگیرند.

افرادی که به دنبال تحصیل در این رشته هستند باید از تمامی جزئیات لازم مطلع شده و مراحل هر دانشگاه را به صورت کامل و دقیق پشت سر بگذارند تا بتوانند به عنوان یک دانشجو رشته در رشته حسابداری تحصیل کنند.

با توجه به نیازی که در این رشته احساس می شود ، فارغ التحصیلان این رشته نه تنها هیچ گاه دغدغه کار ندارند ، بلکه همواره با بالا بردن تجربه و سابقه خود با موقعیت های شغلی بهتری رو به رو می شوند.

برای آشنایی هر چه بیشتر با جنبه های مختلف مهاجرت تحصیلی به روسیه ، مقاله تحصیل در روسیه را حتما در کنار این محتوا ، مرور کنید.

محتوای رشته حسابداری در روسیه

در تحصیل رشته حسابداری در روسیه شما فرا می گیرید که چگونه اطلاعات مالی در رابطه با تجارت ، سازمان ها یا شخص خاص را ثبت ، طبقه بندی ، خلاصه و تفسیر کنید ، به صورت کلی در محتوای رشته حسابداری در روسیه شما با علوم دیگر از جمله فناوری اطلاعات ، حقوق ، آمار ، تجارت و اقتصاد سر و کار خواهید داشت،

از اصلی ترین وظایف این رشته باید به گزارشات معاملات مالی به سازمان های نظارتی و ماموران مالیاتی اشاره کرد ، در واقع در گزارش های مالی که یک حسابدار ارائه می دهد مختصری از فعالیت های مالی شرکت و یا سازمان موردنظر است که جریان های وجوه نقدی را مشخص می سازد.

فرد حسابدار باید گزارشی دقیق و منظم از تمامی فعالیت های مالی ثبت نماید تا در هر زمان قابل بررسی و پیگیری باشد ، این افراد به مدیران کمک می کنند تا تصمیم گیری های شغلی را بهتر سازماندهی کرده و به هدف های خود دست یابند ، به زبان ساده حسابداری علم دارایی و امور مالی است که به گرایش های متعدد تقسیم شده و دانشجویان را به بازار کار دولتی و یا خصوصی وارد سازد.

دانشگاه های روسیه رشته حسابداری را زبان تجارت معرفی می کنند که تصمیم گیری را برای شرکت ها آسانتر می سازد ، برخی از وظایف حسابداران به شرح زیر است:

 • سازماندهی سوابق مالی
 • تهیه اظهارنامه مالیاتی
 • محاسبه میزان بدهی ها و اطمینان از پرداخت به موقع
 • تهیه گزارش مالی
 • ارائه خدمات حسابرسی
 • بررسی صورتحساب های بانکی
 • به روز نگه داشتن سیستم های مالیاتی

مقاطع مختلف تحصیل رشته حسابداری در روسیه

مقاطع مختلف تحصیل رشته حسابداری در روسیه وجود دارد که در سطح کارشناسی همگی به عنوان لیسانس تلقی شده و دانشجویان برای ورود باید پیشینه قوی در ریاضیات نشان دهند ، در حالی که کسانی که دوره های آمار یا تجارت را گذرانده اند از مزیت بیشتری برخوردار خواهند بود ، برخی از دانشگاه‌ها به دانشجویان این امکان را می‌دهند که بعد از سال اول بین برنامه‌های حسابداری جابه جا شوند و پس از دوره‌های مقدماتی عمومی ، مسیری را انتخاب کنند که به بهترین وجه با علایق و توانایی‌های آنها مطابقت دارد.

مقاطع مختلف تحصیل رشته حسابداری در روسیه

تحصیل رشته حسابداری در روسیه برای لیسانس چهار سال زمان می برد که در نیمی از دوره تحصیلی خود ، دانشجویان با موضوعات کلیدی در حسابداری ، امور مالی و تجارت آشنا خواهند شد و سپس انتخاب می کنند که در موضوعات حسابداری خاص و مورد علاقه تخصص داشته باشند.

کارشناسی ارشد نیز یک دوره دو ساله است که دانشجویان را برای پست های مدیریتی در سازمان ها آماده ساخته و مباحثی مانند بودجه بندی ، تجزیه و تحلیل ، گزارش مالی و اصول حسابداری را به صورت تخصصی را ارائه می دهد.

در برخی از دانشگاه ها این رشته به صورت یک رشته مستقل ارائه شده و در بعضی دیگر همراه با رشته هایی مانند امور مالی ، مدیریت ، اقتصاد و تجارت به صورت مشترک ارائه می شود.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در روسیه

جهت ورود به مقاطع مختلف تحصیل رشته حسابداری در روسیه باید مدارک لازم هر دانشگاه و دوره را آماده ساخته و از آن طریق درخواست خود را ارسال نمایید ، البته که مدارک موردنیاز دوره دکترا با کارشناسی متفاوت است اما به صورت کلی باید مدارک زیر را به عنوان مدارک پایه و اصلی به دانشگاه انتخابی تان ارسال کنید:

 • فرم درخواست به صورت کامل شده
 • مدارک هویتی به همراه ترجمه روسی
 • تاییدیه تحصیلی که نشان دهنده آخرین گواهی تحصیلی به همراه ریز نمرات است
 • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • چکیده پرووزال برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

مدرک زبان نیز از مواردی است که می تواند امتیاز شما را در زمان درخواست بالا ببرد ، اما نداشتن آن نیز در برخی از دانشگاه ها امتیاز منفی محسوب نشده و دانشگاه ها فرض را بر این دارند که دانشجویان پیش از ورود به رشته حسابداری زبان انگلیسی و یا روسی را در کالج های مرتبط پشت سر می گذارند.

دقت داشته باشید که ممکن است در هر دانشگاه جزئیات بیشتری در زمینه مدارک از شما درخواست شود که در سایت خود دانشگاه مشخص شده و دریافت تاییدیه از بخش کنسولی سفارت الزامی می باشد.

تحصیل رشته حسابداری در روسیه

بهترین دانشگاه های حسابداری روسیه

تحصیل رشته حسابداری در روسیه برای دانشجویان بین المللی در مراکز متعددی از این کشور امکان پذیر است ، اما همواره در میان انتخاب های متعددی که وجود دارد برخی از دانشگاه ها از سایرین رتبه بالاتری داشته و بهتر است جزو انتخاب های اولیه در این رشته قرار گیرند ، در ادامه به برخی از بهترین دانشگاه های رشته حسابداری در روسیه اشاره خواهیم نمود.

بهترین دانشگاه های حسابداری روسیه

دانشگاه Synergy

دانشگاه Synergy که در سال 1995 تاسیس شده است به عنوان اولین مرکز آموزش تجاری در روسیه تلقی می گردد ، وظیفه اصلی این دانشگاه تربیت مدیران و کارآفرینان در اقتصاد جدید است ، دانشگاه سینرژی (MFPA) که به طور رسمی توسط وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه به رسمیت شناخته شده است، یک موسسه آموزش عالی مختلط است که دوره‌ها و برنامه‌هایی را در تمامی مقاطع از لیسانس تا دکترا ارائه می‌دهد و همچنین چندین تسهیلات و خدمات آکادمیک و غیر آکادمیک را در اختیار دانشجویان از جمله کتابخانه و همچنین خدمات اداری قرار می دهد.

با تحصیل رشته حسابداری در روسیه در دانشگاه سینرجی شما در شهر مسکو اقامت خواهید داشت که تمامی امکانات موردنیاز را برای داشتن زندگی دانشجویی راحت برایتان فراهم می سازد ، دانشجویان علاقه مند به رشته حسابداری می توانند مقطع کارشناسی خود را در این دانشگاه سپری نموده و جهت ادامه تحصیل به سایر دانشگاه های روسیه و یا سایر کشورها بروند.

این دانشگاه دارای دفاتری در لندن، نیویورک، لندن و دبی است و در طول تحصیلات تمام وقت آموزش در کلاس 5 بار در هفته به صورت سخنرانی و سمینار است و در صورت انتخاب تحصیلات پاره وقت آموزش در کلاس دو بار در هفته در عصر در روزهای هفته یا یک بار در هفته در تعطیلات آخر هفته به صورت سخنرانی و سمینار ارائه می شود

دانشگاه ایالتی Ingush

دانشگاه ایالتی Ingush یک دانشگاه کلاسیک است که در سال 1994 تاسیس شد ، این دانشگاه به عنوان یکی از جوان ترین دانشگاه های فدراسیون روسیه دارای بیش از 53 استاد دکترای علوم و 275 دانشیار – کاندیدای علوم را داشته و رشته حسابداری را به عنوان یکی از 17 رشته موجود در دوره کارشناسی ارائه می دهد،.

با انتخاب دانشگاه اینگوش تحصیل رشته حسابداری در روسیه را در شهر نزران قرار گرفته و دانشجویان می توانند درخوات خود را به صورت آنلاین ارسال کنند ، رشته حسابداری در این دانشگاه بسیار قوی بوده و دانشجویان بین المللی علاوه بر پایه قوی در رشته حسابداری ، به دلیل تبادل برنامه های اموزشی با سایر دانشگاه ها آن را انتخاب می کنند.

دانشگاه شهر مسکو

تحصیل رشته حسابداری در روسیه در دانشگاه شهر مسکو می تواند بهترین مقصد تحصیلی شما در این کشور تلقی شود ، این دانشگاه که یکی از معروف ترین دانشگاه های کشور روسیه است که در 1995 تاسیس شد ، این اولین موسسه آموزش عالی آموزشی روسیه است که در ابتدا به عنوان یک دانشگاه ایجاد شد ، هدف این مؤسسه آموزش عالی تربیت کارمندان بسیار ماهر برای مدارس و حوزه اجتماعی شهر مسکو است.

امروزه این دانشگاه شامل 12 موسسه آموزشی و یک موسسه تحقیقاتی ، یک شعبه در شهر سامارا ، یک مدرسه ورزش های آبی و یک مدرسه جامع است ، هر ساله بیش از 15000 معلم و روسای سازمان های آموزشی مختلف دوره های توسعه حرفه ای را در دانشگاه می گذرانند ، در طول سال ها ، این دانشگاه به مرکز پیشرو برای آموزش معلمان مبدل شده است.

دانشگاه مسکو مقصد ایده آلی جهت گذراندن دوره کارشناسی ارشد در رشته حسابداری است و تحصیلات را به هر دو زبان روسی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می دهد.

سایر دانشگاه های تحصیل رشته حسابداری در روسیه

مقصدهای تحصیل رشته حسابداری در روسیه بسیار زیاد هستند و شما می توانید مطرح ترین دانشگاه های این کشور را که در مقاله تحصیل در روسیه که در همین سایت موجود است را انتخاب کنید ، اما توصیه می شود تا در ابتدا تمامی مقصدهای موجود در این کشور به همراه هزینه تحصیل و شرایط پذیرش را بررسی کنید تا به بهترین انتخاب ممکن دست یابید ، سایر دانشگاه های تحصیل رشته حسابداری در روسیه به شرح زیر است:

 • دانشگاه اقتصاد GV Plekhanov روسیه
 • دانشگاه اقتصاد زیر نظر دولت فدراسیون روسیه
 • موسسه آموزشی بودجه دولت فدرال آموزش عالی حرفه ای
 • موسسه مشاغل تجاری
 • آکادمی علوم انسانی و اقتصاد

هزینه تحصیل حسابداری در روسیه

هزینه تحصیل رشته حسابداری در روسیه یکی از مهم ترین عامل هایی است که بر انتخاب دانشگاه و مقصد تحصیل شما تاثیر می گذارد و شما باید با توجه به بودجه ای که مدنظر دارید مقصد تحصیلی خود را انتخاب کنید ، مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می تواند با دریافت بورسیه از سوی دانشگاه برای شما کم هزینه تر شود ، اما جهت ورود به مقطع کارشناسی باید حتما هزینه های تحصیل خود را به دانشگاه پرداخت کنید.

هزینه تحصیل حسابداری در روسیه

در هر دانشگاه میزان شهریه در هر مقطع متفاوت است و میزان دقیق آن را باید از طریق ارسال به دانشگاه به دست آورید ، در ادامه به شهریه برخی از دانشگاه ها اشاره می کنیم و شما عزیزان می توانید جهت دریافت هزینه تحصیل رشته حسابداری در روسیه با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید.

 • کارشناسی ارشد حسابداری در دانشگاه شهر مسکو 1300 دلار آمریکا
 • کارشناسی حسابداری در آکادمی بین الملل مدیریت و تجارت 1555 دلار آمریکا
 • کارشناسی حسابداری در آکادمی علوم انسانی و اقتصاد 1049 دلار آمریکا
 • کارشناسی حسابداری در دانشگاه Ingush 5000 دلار آمریکا
 • کارشناسی حسابداری در دانشگاه روسی اقتصاد G V Plekhanov 1674 دلار آمریکا

بورسیه های متعددی نیز از سوی دانشگاه ها و سازمان آموزش این کشور به دانشجویان بین المللی ارائه می شود که شما عزیزان می توانید با درخواست به دانشگاه از شرایط آن مطلع شده و درخواست دریافت را داشته باشید.

هزینه های زندگی هم یکی از مواردی است که هر دانشجو باید برای دوران دانشجوی و پس از آن بداند ، با مراجعه به مقاله ارزان ترین شهر روسیه برای کار و زندگی ، اطلاعات به روزی در این زمینه کسب خواهید کرد.

زبان تحصیل حسابداری در روسیه

زبان تحصیل در سیستم آموزشی هر کشور در اولویت نخست با زبان بومی و رسمی مردم آن کشور است و طبیعتا در کشور روسیه نیز زبان تحصیل حسابداری در روسیه در تمامی دانشگاه ها زبان روسی است ، اما به دلیل پذیرش دانشجویان بین المللی از اقصی نقاط جهان و ارتباطات گسترده ای که میان مراکز علمی جهان وجود دارد ، زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به برنامه تحصیلی بسیاری از رشته ها و مقاطع تحصیلی انتخاب شده است

در دانشگاه های روسیه نیز امکان تحصیل به زبان روسی در تمامی مقاطع و رشته ها از جمله تحصیل رشته حسابداری در روسیه وجود دارد و شما عزیزان باید در هنگام ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی حتما ابتدا این زبان را فراگرفته باشید و سپس تحصیلات خود را آغاز کنید.

کورس های پیش نیاز در هر کالج بخش مهمی از یادگیری زبان روسی هستند که دانشجویان زبان روسی خود را در این دوره شش ماه تا یک سال تقویت نموده و سپس با قبولی در آزمون زبان روسی مجوز ورود به دوره خود را دریافت می کنند.

در صورتی که زبان انتخابی شما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا زبان انگلیسی باشد نیز باید مدرک آیلتس و یا تافل را ارائه داده در صورت انجام مصاحبه توانایی خود را به صورت عملی به اثبات برساید ، به عنوان مثال در مقطع دکترا نمره گرچه نمره کسب شده در مدرک زبان شما باید بالا باشد اما اساتید مهارت و تسلط شما را مستقیما مورد سنجش قرار می دهند.

چارت درسی حسابداری در روسیه

انتخاب تحصیل رشته حسابداری در روسیه به معنای گذراندن دروس مشخصی در هر سال تحصیلی است ، شما دانشجویان باید با توجه به چارت دانشگاه در هر ترم تحصیلی تعداد مشخصی واحد درسی را انتخاب کرده و با قبولی در تمامی آنها به ترم بعد وارد شوید ، چارت درسی حسابداری در روسیه در اغلب دانشگاه ها یکسان است و در تعداد محدودی واحدهای دروس عمومی با یکدیگر تفاوت دارند ، برخی از مهم ترین واحدهای درسی در چارت درسی حسابداری در روسیه به شرح زیر است:

چارت درسی حسابداری در روسیه
 • تئوری حسابداری
 • سیستم اطلاعاتی حسابداری
 • اقتصاد سنجی
 • تحلیل آماری
 • گزارشگری مالی
 • مدیریت مالی
 • حسابداری پیشرفته
 • حسابداری مالیاتی
 • ارز و بانکداری
 • آمار و مدیریت
 • حقوق تجارت
 • حسابداری پیشرفته و صنعتی

البته در کارشناسی ارشد و دکترا تعداد واحدهای درسی نسبت به دوره کارشناسی بسیار کمتر شده و دانشجویان تعداد کمی واحد را به صورت تخصصی پشت سر می گذارند.

دقت داشته باشید که چارت درسی حسابداری در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد و روسی به دلیل انتخاب گرایش های مختلف متفاوت شده و هر گرایش دروس خاص خود را دارد ، زیرا دانشجو را برای هدفی خاص تربیت می نماید که بسیاری از دروس دیگر احتیاجی ندارد.

از دیگر رشته های مرتبط با حسابداری که می توانید در دانشگاه های روسیه در آن تحصیل کنید ، رشته اقتصاد است ، اگر می خواهید این دو رشته را با هم مقایسه کنید ، مقاله تحصیل رشته اقتصاد در روسیه را نیز بخوانید.

گرایش های رشته حسابداری در روسیه

رشته حسابداری مانند بسیاری از رشته های دیگر در دانشگاه دارای گرایش های مختلفی است که دانشجویان با انتخاب هر یک به مهارت کافی در حوزه انتخابی خود می رسند ، هر یک از این گرایش ها در بازار کار شغل متفاوتی داشته و جایگاه و درآمد متفاوتی را برای شما به همراه دارد.

گرایش های رشته حسابداری در روسیه به شرح زیر است:

 • حسابداری مدیریتی
 • حسابداری مالی
 • حسابداری مالیاتی
 • حسابداری مالی شخصی
 • حسابداری هزینه

البته حسابداری از جمله رشته هایی است که دارای دروس اشتراکی زیادی بوده و با سایر رشته ها مانند اقتصاد و مدیریت نزدیکی زیادی دارد ، در برخی دانشگاه ها نیز دانشجویان حسابداری و مدیریت درس های زیادی را سر کلاس با یکدیگر می گذرانند و در سال های بعد به حوزه تخصصی خود وارد می شوند.

تحصیل دکترا حسابداری در روسیه

تحصیل دکترای حسابداری در روسیه به معنای شروع یک مسیر پر چالش است که نیازمند دریافت تاییدیه از اساتید مختلف است ، به عنوان یک دانشجوی متقاضی مقطع دکترا در روسیه از شما انتظار می رود تا زبان انگلیسی را به عنوان یک مهارت یاد گرفته و آن را وسیله آزمایش خود قرار ندهید.

به عنوان یک دانشجوی دکترا شما باید مقالات و دستاوردهای قابل توجهی در سطح بین المللی را ارائه دهید تا نظر استاد راهنما به تلاش های شما در زمینه حسابداری جلب شود ، برخلاف دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که پذیرش از طریق دانشگاه انجام می شود ، متقاضیان دکترا باید با یکی از اساتید رشته حسابداری در دانشکده دانشگاه موردنظر خود ارتباط برقرار کرده و علاوه بر رزومه ، چکیده ای از پروپوزال خود را ارسال و نظر او را جلب کنید.

با قبولی در تحصیل دکترا حسابداری در روسیه به مدت چهار سال ، شما سال اول تحصیل را به گذراندن چند واحد درسی سر کلاس درس سپری نموده و در سه سال بعدی پایان نامه و یا تز دکترا را به اتمام می رسانید ، مهم ترین بخش دکترا دفاع از پایان نامه در مقابل شورای اساتید است که در دانشگاه های روسیه گاها تا 20 استاد می رسد.

در صورتی که بتوانید در این شورا با نمره خوب پایان نامه خود را دفاع کنید ، می توانید بهترین فرصت های شغلی را در کشورهای مختلف جهان به دست آورید.

سایر شرایط تحصیل دکترای حسابداری در روسیه

هزینه های دکترا در روسیه بسته به دانشگاه بسیار متفاوت است دولت روسیه سالانه حدود 15000 بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی ارائه می دهد که هزینه های شهریه ، کمک هزینه ماهانه و همچنین مسکن را پوشش می دهد.

بورسیه های بین المللی با سهمیه به کشورهای مختلف اختصاص می یابد که شما می توانید با تماس با کارشناسان موسسه از آخرین شرایط آنها مطلع شوید ، یکی از نکات قابل توجه در رابطه با تحصیل دکترای حسابداری در روسیه آشنایی و تسلط به زبان روسی است که در برخی از دانشگاه ها امتیاز مثبت تلقی شده و اساتید حداقل تسلط را از دانشجویان تقاضا می کنند.

یکی از موفق ترین کشور ها برای جذب دانشجویان دکترا ، ایتالیا است و دلیل آن هم ارائه بورسیه های تحصیلی جذاب است ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید و با این بورسیه ها بیشتر آشنا شوید.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری

روسیه به‌عنوان زادگاه رمان‌نویسان افسانه‌ای مانند تولستوی ، داستایوفسکی و دانشمندان مشهور ایوان پاولوف و میخائیل لومونوسوف ( که نام خود را به دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو می‌رساند ) میراث علمی قابل توجهی برای دانشجویان بین المللی دارند ، این کشور برای دانشجویان ایرانی نسبت به سایر کشورها دارای مزایا و معایب تحصیل حسابداری بیشتری است:

مزایا و معایب تحصیل حسابداری
 • فرهنگ های متنوع : از کلان شهرهای پر زرق و برق سن پترزبورگ و مسکو گرفته تا تندراهای یخ زده سیبری و خیلی بیشتر در این بین ، روسیه کشوری شگفت انگیز است که فرهنگ ها، مناظر و سنت های مختلف زیادی را در خود جای داده است.
 • مقرون به صرفه بودن : هزینه زندگی در روسیه کم است که خبر خوبی برای دانشجویان دکترا با بودجه کم است!
 • روسیه در سال 2003 به فرآیند بولونیا پیوست و سیستم آموزش عالی خود را با سایر کشورهای اروپایی مطابقت داد.
 • فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف را به وجود آورده است.
 • شما در یک کشور متنوع در اروپا و آسیا زندگی می کنید!
 • شما دانشگاه های روسیه را در رتبه بندی جهانی QS و همچنین در رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز خواهید یافت.
 • برخی از دانشگاه ها دوره های زبان روسی را به صورت رایگان به دانشجویان خود ارائه می دهند.

معایب تحصیل حسابداری در روسیه

در مقابل مزایای مختلفی که تحصیل رشته حسابداری در روسیه برای شما فراهم نموده ، این کشور نیز مانند سایر کشورهای جهان معایبی را در زمینه تحصیل رشته حسابداری در روسیه به همراه دارد که قبل از هرگونه اقدام باید از تمامی آنها به خوبی مطلع شد ، برخی از معایب تحصیل حسابداری در روسیه به شرح زیر هستند:

 • تنها تعداد بسیار کمی از دانشگاه ها دوره کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و یادگیری زبان روسی الزامی است.
 • اگر به خارج روسیه می روید ، غذا و محل اقامت همیشه مشکل ساز است ، اگر اقامت در اتاق‌های اجاره‌ای را در مقایسه با خوابگاه ترجیح می‌دهید معمولا پرهزینه است ، به علاوه بهداشت نیز یکی از دغدغه‌های غذای بیرون است.
 • شرایط آب و هوایی روسیه : زمستان ها در روسیه به مدت 3 تا 4 ماه به زیر صفر درجه می رسد و ممکن است کنار آمدن با این آب و هوا برای دانش آموزان هندی کمی سخت باشد.

بازار کار حسابداری پس از تحصیل در روسیه

حسابداری رشته ای بسیار انعطاف پذیر است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در هر مقطعی می توانند در ادارات دولتی و یا شرکت های خصوصی به کار مشغول شوند ، تمامی سازمان ها ، تجارت ها و شرکت های بزرگ و کوچک به یک حسابدار نیاز دارند که جذب فرصت های شغلی را برای آنها بالا می برد.

میانگین درآمد شغلی افراد حسابدار از بسیاری از مشاغل بیشتر است و شما می توانید فرصت های شغلی را در اغلب کشورهای جهان جستجو کنید ، بازار کار حسابداری پس از تحصیل در روسیه بدین صورت است که در این شغل شما از ریسک های احتمالی جلوگیری کرده و به سازمان خود کمک می کنیدتا میزان دقیق بدهی ها ، مطالبات ، واریزها ، حقوق و تعهدات را مشخص سازد ، با ورود به این شغل شما می توانید تا 107000 روبل در ماه درآمد داشته باشید.

البته این میزان تقریبی بوده و با توجه به سطح مدرک تحصیلی ،گرایش و سامانی که در آن به کار مشغول هستید متغیر است ، درآمد برخی از حسابداران در روسیه تا 215000 روبل در ماه نیز می رسد که میزان قابل توجهی است ، سابقه کاری به همراه مدرک تحصیلی مهم ترین عامل در تعیین میزان حقوق شما هستند.

بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه های روسیه ، در تلاشند برای کار هم در روسیه بمانند ، اگر شما هم چنین تصمیمی دارید و یا می خواهید شرایط کاری در این کشور را بشناسید ، مقاله کار در روسیه را با دقت بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در روسیه

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا با شما در خصوص تحصیل رشته حسابداری در روسیه سخن گفتیم ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در روسیه کدام است؟

دانشگاه Synergy که در سال 1995 تاسیس شده است به عنوان اولین مرکز آموزش تجاری در روسیه تلقی می گردد.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در روسیه چقدر است؟

2. کارشناسی حسابداری در آکادمی بین الملل مدیریت و تجارت 1555 دلار آمریکا 3. کارشناسی حسابداری در آکادمی علوم انسانی و اقتصاد 1049 دلار آمریکا 4. کارشناسی حسابداری در دانشگاه Ingush 5000 دلار آمریکا

زبان تحصیل رشته حسابداری در روسیه چیست؟

زبان تحصیل در سیستم آموزشی هر کشور در اولویت نخست با زبان بومی و رسمی مردم آن کشور است و طبیعتا در کشور روسیه نیز زبان تحصیل حسابداری در روسیه در تمامی دانشگاه ها زبان روسی است ، اما به دلیل پذیرش دانشجویان بین المللی از اقصی نقاط جهان و ارتباطات گسترده ای که میان مراکز علمی جهان وجود دارد ، زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به برنامه تحصیلی بسیاری از رشته ها و مقاطع تحصیلی انتخاب شده است.

گرایش های درسی تحصیل رشته حسابداری در روسیه چیست؟

1. حسابداری مدیریتی 2. حسابداری مالی 3. حسابداری مالیاتی 4. حسابداری مالی شخصی 5. حسابداری هزینه

اگر به عنوان یک حسابدار در روسیه کار کنم ، چقدر درآمد خواهم داشت؟

با ورود به این شغل شما می توانید تا 107000 روبل در ماه درآمد داشته باشید.

در این مقاله تلاش نمودیم تا تحصیل رشته حسابداری در روسیه را برای شما عزیزان بررسی نماییم در صورت وجود هرگونه سوال با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین برای شناخت روش های مهاجرت به این کشور ، مقاله مهاجرت به روسیه را مطالعه کرده و با توجه به شرایط خود ، برترین راه را انتخاب کنید.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل رشته حسابداری در روسیه

 1. سعید حکیمی آسیابر گفت:

  درود..بنظرم اطلاعات ارایه شده بدر مورد هزینه ها سیار نامفهوم است . ۱۵۰۰ دلار در ترم یا در سال؟
  ۱۵۰۰ دلار برای چهارسال ؟
  آیا با پرداخت هزینه شهریه خوابگاه هم میدن یا اینکه برای خوابگاه شهریه مجزایی دریافت میکنند؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام
   شهریه دانشگاه به صورت سالانه است و شهریه خوابگاه و هزینه زندگی جدا در نظر گرفته می شود. به صورت کلی مجموع هزیته زندگی که شامل هزینه اسکان ، خورد و خوراک ، حمل و نقل و موارد دیگر می باشد ، 400 تا 600 دلار در ماه است .
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *