تحصیل دوره پادفک در روسیه

تحصیل دوره پادفک در روسیه نه تنها یکی از الزامات اصلی پذیرش در دانشگاه های این کشور به شمار می رود ، بلکه به عنوان یکی از معتبرترین دوره های آموزشی در سطح اروپا نیز شناخته می شود.

 

دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی در دانشگاه های کشور روسیه را دارند ، باید مدرک 12 سال تحصیلی خود را با نمرات قابل قبول در دروس فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ارائه داده و سپس به مدت یک سال دوره پیش دانشگاهی و یا تحصیل دوره پادفک در روسیه را تجربه کنند.

این دوره تحصیلی که معادل پیش دانشگاهی در کشور خودمان است ، معمولا یک سال زمان می برد و دانشجویان بین المللی را در درس های مهم مانند ریاضی ، شیمی و سایر علوم ( با توجه به رشته موردنظر در دانشگاه ) قوی می سازد . اغلب دانشجویان ایرانی شرکت کننده در این دوره متقاضی علوم پزشکی مانند پزشکی و دندانپزشکی می باشند.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تجربه و سابقه درخشان در زمینه پذیرش دانشجویان در دوره پادفک راهنما و همراه شما در این زمینه بوده و می توانید از طریق تماس با مشاورین ما به جزئیات لازم در این باره برسید.

هم چنین مطالعه عنوان تحصیل در روسیه می تواند راهنمای خوبی برای شما علاقه مندان به سیستم اموزشی این کشور بوده و جزئیات خوبی را در اختیارتان قرار دهد.

موسسات آمادگی زبان برای تحصیل دوره پاتفک از اساتید مجرب استفاده می کنند و علاوه بر آموزش مبانی زبان عمومی و تخصصی روسی سعی می کنند دانش آموزان را برای قرار گیری در اجتماع فرهنگی روسیه نیز آماده کنند.

فهرست مطالب
تحصیل دوره پادفک در روسیه

در همین ابتدای مقاله ویدئو و پادکستی در خصوص دوره  پادفک در روسیه را به شما تقدیم می کنیم که کمک می کند تا مهم ترین مطالب این مقاله را در حدود یک دقیقه دریافت کنید .

همچنین امکان دانلود فایل پادکست هم وجود دارد تا بتوانید در هر زمان و مکانی به آن گوش دهید.

پادکست دوره پادفک روسیه

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

دوره پادفک برای چه رشته هایی اجباری و برای کدام رشته ها اختیاری است؟

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اهمیت دوره پادفک جهت تحصیل در روسیه

اکثر معلمان روسی ادعا می کنند که دانش آموزان خارجی در طول یک سال نتیجه خوبی از تحصیل دوره پادفک در روسیه می گیرند و با توجه به اهمیت آن به ویژه برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور ، داوطلبان باید در هنگام ثبت نام حداقل ۵۰٪ امتیاز در دروس مورد نیاز را به دست آورند.

اهمیت دوره پادفک جهت تحصیل در روسیه آنجا مشخص می شود که تمامی دانشجویان زبان روسی را به صورت منسجم و سازمان یافته یاد می گیرند و می توانند با قرار گرفتن در کلاس های درس و یا جامعه در مدت زمان کوتاهی به تسلط عالی برسند.

با تحصیل دوره پادفک در روسیه دانشجویان انواع مهارت های زبان اعم از شنیداری ، گفتاری ، خوانداری و نوشتاری با تمرکز بر موضوعات علمی و تخصصی را یاد می گیرند و زبان روسی در سه بخش اصلی مبانی عمومی زبان روسی ، آموزش مبانی تخصصی زبان روسی و آموزش زبان روسی برای اهداف تحصیلی آموزش داده می شود.

البته برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی هستند نیز دروسی به زبان انگلیسی وجود دارد اما این امکان وجود دارد که دروس تخصصی در دانشگاه به زبان روسی ارائه شوند بنابراین از یادگیری زبان روسی نباید غافل شد.

اهمیت دوره پادفک در یادگیری زبان روسی

الزامات مهم پذیرش دوره پادفک روسیه

تحصیل دوره پادفک در روسیه مانند هر دوره دیگری نیازمند فراهم نمودن مدارک مشخصی است که تنها با ارائه تمامی آنها قادر به ارسال درخواست و دریافت پذیرش خواهید بود . از اصلی ترین الزامات پذیرش دوره پادفک در ورسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترجمه پاسپورت به زبان روسی
 • ترجمه ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان روسی
 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان روسی
 • تکمیل فرم درخواست
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • عکس پرسنلی
نحوه ثبت نام در دوره پادفک روسیه​

Russia / Podfac

نحوه ثبت نام در دوره پادفک روسیه

نحوه ثبت نام در دوره پادفک روسیه بدین صورت است که باید ابتدا به سایت اصلی دانشگاه دلخواه خود مراجعه کرده و  سپس در برنامه ای که مورد نظر خود ثبت نام کنید . برای تحصیل دوره پادفک در روسیه توصیه می شود دانشگاه یا کالج هایی را انتخاب کنید که در پایتخت قرار دارند زیرا در اینصورت کار دانشجو جهت رفت و آمد به سفارتخانه راحت تر خواهد بود.

علاوه بر این دوره های ارائه شده در پایتخت معمولا توسط بهترین دانشگاه های روسیه ارائه می شوند و مورد قبول اکثر مراکز آموزش عالی در این کشور هستند ، برخی از دانشگاه ها دوره هایی مانند ” روسیه از طریق فیلم و ادبیات “، ” زبان رسانه “، ” کسب و کار روسی ” و غیره را ارائه می دهند که پاسخگوی نیازهای گروه های خاصی از دانش آموزان بر اساس مهارت و اهداف زبانشان می باشد.

مدت این دوره ها معمولا از دو یا سه هفته تا سه یا چهار ماه و مزیت اصلی آنها کیفیت بالای تدریس است ، چنین دوره های زبان روسی در موسسه زبان روسی ایالت پوشکین ، موسسه زبان روسی VV Vinogradov ، آکادمی علوم روسی و بسیاری دیگر در دسترس است.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در روسیه را آورده ایم تا اطلاعاتتان را به روز کنید.

دانشگاه های ارائه دهنده دوره پادفک در روسیه

در کالج های متعدد زیادی می توانید تحصیل دوره پادفک در روسیه را تجربه کنید که البته برخی از آنها تنها مورد تایید دانشگاه های مرتبط با خود هستند ، اما در مقابل برخی دیگر با دوره هایی که دارای اعتبار در سطح اروپا هستند دوره پادفک خود را برگزار می کنند که تعدادی از دانشگاه های ارائه دهنده دوره پادفک در روسیه عبارتند از:

 

 • دانشکده اقتصاد دانشگاه سنت پترزبورگ
 •  دانشگاه رودن مسکو
 • دانشگاه سچینوا مسکو
 •  دانشگاه فدرال کازان
 •  دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ
 •  دانشگاه سماشکو مسکو
 •  دانشگاه لوبوچافسکی
 •  دانشگاه مچینکف
 •  دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک
 •  دانشگاه ایالتی Lobachevsky در ایالت نیژنی نووگورود
 •  دانشگاه فدرال اورال

 

علاوه بر این عزیزان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه رودن روسیه ( دانشگاه دوستی ملل روسیه ) ، دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ ، دانشگاه ایالتی مسکو ، دانشگاه لومونوسوف ، دانشگاه فدرال شرقی ، دانشگاه فدرال سیبری نیز می توانند از کلاس آمادگی زبان روسی که در محوطه این دانشگاه ها برگزار می شود ، بهره مند شوند.

محتوای دوره آموزشی پادفک در روسیه

دوره پادفک از جمله قدم هایی است که می تواند مهاجرت به روسیه را برای شما بسیار آسان ساخته و در نهایت به پذیرش در دوره دلخواهتان منجر شود . محتوای دوره آموزشی پادفک در روسیه و اصول کلی دوره برای رشته های مختلف یکسان است اما محتویات دروس تخصصی با توجه به رشته انتخابی دانشجو کاملا با هم متفاوت خواهد بود.

به طور کلی تحصیل دوره پادفک در روسیه در موسسات آموزشی بدین صورت است که سعی می کنند تعداد دانش آموزان در کلاس ها در حد تعادل باشد و در کلاس ها میانگین ۸ تا ۱۰ دانش آموز حضور داشته باشند . زبان روسی علاوه بر واحد جداگانه ، در آموزش سایر واحدهای درسی به کار گرفته می شود و شما با تسلط خوبی به این زبان به دانشگاه قدم خواهید گذاشت.

از مزیت های این دوره عدم وجود شرط معدل است که درخواست ها را با محدودیت رو به رو نمی کند ، اما فراموش نکنید که معدل بیشتر شانس بالاتری در پذیرش دارد . هزینه نیز با توجه به مرکز انتخابی می تواند از 3000 تا 6000 دلار متغیر باشد ، همچنین گفتنی است که در طول این دوره اجازه کار در روسیه را ندارید و تنها باید بر دروس خود متمرکز شوید.

محتوای دوره آموزشی پادفک در روسیه

روش های مختلفی برای یافتن دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان وجود دارد که یکی از مطمئن ترین آنها مراجعه و جستجو در وب سایت DAAD است و در ادامه ما به برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند اشاره می کنیم و شما می توانید جهت یافتن گزینه های بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا دوره پادفک به زبان انگلیسی هم برگزار می شود؟ شماره تماس خود را درج کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه دوره پادفک روسیه

هزینه دوره پادفک در روسیه می تواند با توجه به دروس انتخابی ، طول دوره و کالج موردنظر متفاوت باشد . طبیعتا در دانشگاه های مطرح روسیه هزینه تحصیل دوره پادفک نیز بیشتر است و در مقابل شما مدرک مورد تایید اغلب دانشگاه های این کشور را دریافت خواهید نمود . هرچه رشته شما تخصصی تر باشد ، طول دوره و هزینه آن نیز بیشتر می شود و البته موسساتی نیز هستند که تنها زبان روسی را آموزش داده و در مقابل هزینه کمتری نیز دریاتف می کنند.

در این مراکز شما دروس تخصصی را یاد نگرفته و تنها مهارت زبان روسی خود را تقویت می نمایید . هزینه دوره پادفک روسیه در برخی از دانشگاه های این کشور به شرح دورن جدول می باشد:

 

نام دانشگاه میزان هزینه
دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 2500 دلار
دانشگاه دولتی مسکو 6000 دلار
دانشگاه دولتی سن پترزبورگ 3500 دلار
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک 4500 دلار
دانشگاه سماشکو 3500 دلار

در صفحه اینستاگرام موسسه مهاجرتی رجبی به شرایط تحصیل در دانشگاه های روسیه پرداختیم که با دنبال کردن آن می توانید از به روزترین اطلاعات مهاجرتی آگاه شوید ، مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و همچنین دفتر شیراز پاسخگوی تمامی سوالات شما در خصوص تحصیل دوره پادفک در روسیه هستند . توصیه ما به شما عزیزان مطالعه مقاله مهاجرت به روسیه است تا بتوانید علاوه بر تحصیل با سایر روش های مهاجرت به این کشور نیز آشنا شوید.

سوالات پر تکرار دوره پادفک در روسیه

این دوره تحصیلی که معادل پیش دانشگاهی در کشور خودمان است ، معمولا یک سال زمان می برد و دانشجویان بین المللی را در درس های مهم مانند ریاضی ، شیمی و سایر علوم ( با توجه به رشته موردنظر در دانشگاه ) قوی می سازد ، بیشترین انتخاب ها برای دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می باشد که باید این دوره را بگذارنند.

با تحصیل دوره پادفک در روسیه دانشجویان انواع مهارت های زبان اعم از شنیداری ، گفتاری ، خوانداری و نوشتاری با تمرکز بر موضوعات علمی و تخصصی را یاد می گیرند و زبان روسی در سه بخش اصلی مبانی عمومی زبان روسی ، آموزش مبانی تخصصی زبان روسی و آموزش زبان روسی برای اهداف تحصیلی آموزش داده می شود.

نحوه ثبت نام در دوره پادفک روسیه بدین صورت است که باید ابتدا به سایت اصلی دانشگاه دلخواه خود مراجعه کرده و به سمت زبان روسی وارد شوید و سپس در برنامه ای که مورد نظر آنها است ثبت نام کنند ، برای تحصیل دوره پادفک در روسیه توصیه می شود دانشگاه یا کالج هایی را انتخاب کنید که در پایتخت قرار دارند زیرا در اینصورت کار دانشجو جهت رفت و آمد به سفارتخانه راحت تر خواهد بود.

• دانشکده اقتصاد دانشگاه سنت پترزبورگ
• دانشگاه رودن مسکو
• دانشگاه سچینوا مسکو
• دانشگاه فدرال کازان
• دانشگاه پدیا سنت پترزبورگ
• دانشگاه سماشکو مسکو
• دانشگاه لوبوچافسکی
• دانشگاه مچینکف
• دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک
• دانشگاه ایالتی Lobachevsky در ایالت نیژنی نووگورود
• دانشگاه فدرال اورال

هزینه نیز با توجه به مرکز انتخابی می تواند از 3000 تا 6000 دلار متغیر باشد ، همچنین گفتنی است که در طول این دوره اجازه کار در روسیه را ندارید و تنها باید بر دروس خود متمرکز شوید.

دوره پادفک روسیه برای چه رشته هایی مفید است؟

2 دیدگاه در “تحصیل دوره پادفک در روسیه

 1. تحصیل دوره پادفک در روسیه mona گفت:

  سلام. کدام پادفک ها هستند که بدون مدرک تحصیلی ثبت نام میکنند؟

  1. تحصیل دوره پادفک در روسیه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   این موارد جزیی در جلسات مشاوره توضیح داده می شوند.
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (92 امتیاز)
منو
خانه