تحصیل رشته هوافضا در روسیه

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته هوافضا در روسیه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته هوافضا در روسیه در بین علاقه مندان این حرفه از شهرت و اعتبار بالایی برخوردار است و متقاضیان زیادی خواهان دریافت اطلاعات درباره آن هستند.

آنچه در این صفحه مطالعه می کنید اطلاعات کلیدی از شرایط تحصیل هوافضا در کشور روسیه است که با همت مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) برای شما عزیزان گردآوری شده است.

همچنین شما می توانید مقاله تحصیل هوانوردی در روسیه را نیز مطالعه نموده و اطلاعات خود را در خصوص این رشته هم افزایش دهید. 

مدارک لیسانس در مهندسی هوافضا مطالعات میان رشته ای هستند که بر طراحی ، توسعه ، آزمایش و ساخت هواپیما ، فضاپیما ، ماهواره و موشک تمرکز دارند.

در طول یک برنامه مهندسی هوافضا ، دانشجویان در مورد توسعه و بهبود سیستم‌های محرکه ، آزمایش مقاومت مواد و اجزای مختلف و یافتن راه‌هایی برای ساخت هواپیما سریع‌تر ، کارآمدتر و آلودگی کمتر آموزش می بینند.

اگر همیشه مجذوب هواپیماها ، موشک ها و نحوه پرواز آنها در آسمان با این سهولت بوده اید ، باید لیسانس مهندسی هوافضا بخوانید ، شما همچنین باید ذهنی تحلیلی و ریاضی داشته باشید و از اصول پیچیده آیرودینامیک ، ترمودینامیک یا علوم مواد نترسید.

این رشته در دانشگاه های روسیه به صورت عالی تدریس می شود و اگر شما هم از دسته علاقه مندان به این رشته و حرفه هستید ، قطعا از خواندن این مقاله اطلاعات بسیار خوبی کسب خواهید کرد.

مدارک پذیرش رشته هوافضا روسیه

هوافضا رشته ای نیست که امیدوار باشید با نمرات ضعیف ریاضی و فیزیک وارد آن شده و در آن به موفقیت برسید ، بنابراین اگر دانش خوبی از این دروس دارید برای پذیرش گام بردارید و حتی برخی از موسسات مانند موسسه هوانوردی مسکو یک آزمون ورودی از متقاضیان می گیرد (مراجعه به بخش بهترین دانشگاه های هوافضا روسیه).

مدارک عمومی که در همه دانشگاه ها مورد نیاز است ، در زیر آمده است:

گواهی پایان دوره دبیرستان به همراه ریز نمرات (اسکن) – متقاضی باید حداقل نمره 50 از 100 برای فیزیک و ریاضیات داشته باشد.

گذرنامه / شناسنامه (اسکن)

ارائه مدرک زبان انگلیسی (در صورتی که متقاضی مایل به تحصیل هوافضا در زبان روسی باشد ، باید گواهی فارغ التحصیلی از یک مدرسه مقدماتی روسیه را ارائه کند).

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدرک لیسانس مرتبط یا معادل آن در حوزه های مرتبط با هوافضا مورد نیاز است ، علاوه بر این رزومه و انگیزه نامه و دو توصیه نامه به زبان انگلیسی الزامی است و همچنین گواهی ها و جوایز ، دستاوردها و سایر مطالب برای نمونه کارها مورد نیاز است.

تحصیل رشته هوافضا در روسیه

بهترین دانشگاه های هوافضا روسیه

موسسه هوانوردی مسکو (دانشگاه تحقیقات ملی) ، موسسه هوانوردی مسکو ، دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو ، دانشگاه فنی ایالتی دان ، دانشگاه هوافضای دولتی سامارا ، دانشگاه فنی هواپیمایی دولتی ریبینسک به نام P.A.Soloviev ، دانشگاه ایالتی هوافضا سن پترزبورگ ، دانشگاه فنی دولتی نیژنی نووگورود ، دانشگاه فنی هوانوردی دولتی اوفا و موسسه هواپیمایی اولیانوفسک در لیست برترین دانشگاه های دولتی هوانوردی در روسیه قرار دارند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی از بین دانشگاه های فوق چند مورد را انتخاب کرده و شرایط تحصیل رشته هوافضا در روسیه را بررسی می کنند.

بهترین دانشگاه های هوافضا روسیه

دانشگاه ایالتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ

دانشگاه ایالتی پلی تکنیک سن پترزبورگ ، یک دانشگاه فنی بزرگ در روسیه است که در شهر سن پترزبورگ واقع شده است ، این دانشگاه به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی برتر در فدراسیون روسیه و کشورهای عضو CIS در نظر گرفته می شود و یک مرکز آموزشی پیشرو در زمینه فیزیک و ریاضیات کاربردی ، مهندسی صنایع ، مهندسی شیمی ، مهندسی هوافضا و سایر رشته های دانشگاهی است.

فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه شامل برندگان مشهور جایزه نوبل مانند پیوتر کاپیتسا ، فیزیکدانان برجسته هسته ای و طراحان سلاح اتمی مانند یولی خاریتون و نیکولای دوخوف ، طراحان هواپیما و مهندسان هوافضا در کلاس جهانی مانند یولی خاریتون ، اولگ آنتونوف ، نیکولای بریکارف و گئورگی بریو می شود.

آزمایشگاه دانشگاه ایالتی پلی تکنیک سن پترزبورگ یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های تحقیقاتی کشور در زمینه هیدروآیرودینامیک است ، این دانشگاه برنامه های آکادمیک را در سطوح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد و از واحدهای ساختاری به نام مؤسسه تشکیل شده است که به سه دسته تقسیم می شوند که شامل موسسات مهندسی ، موسسات فیزیکی و موسسات اقتصاد و علوم انسانی است.

دانشگاه سنت پترزبورگ بیش از 1200 دوره آموزشی به زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی مانند آلمانی ، چینی ، اسپانیایی ، فرانسوی و ایتالیایی ارائه می دهد.

تحصیل رشته هوافضا در موسسه هوانوردی مسکو

موسسه هوانوردی مسکو MAI (دانشگاه تحقیقات ملی) ، از موسسات پیشرو جهان ، بر آموزش های آزمایشگاهی در علوم کاربردی و مهندسی ، ویژه نیازهای صنعت هوافضا تأکید دارد و دارای شایستگی بیش از 160000 متخصص و 250 طراح ارشد در صنعت هوافضا است.

MAI دارای 50 آکادمی علوم در روسیه ، 22 فضانورد ، 100 خلبان آزمایشی و 60 قهرمان المپیک در رشته های مختلف ورزشی را دارا می باشد.

از بزرگان فارغ التحصیل از این دانشگاه می توان گای سورین ، میخائیل پوگوسیان ، وانگ یونگجی ، الکساندر نادیرادزه ، پیتر گروشین ، والنتین بلیزنیوک ، الکساندر دینکین ، آناتولی کوروتیف ، ویکتور ماکیف ، جنریخ نووژیلوف ، الکسی توپولف ، میخائیل یانگل ، آرسنی میرونوف ، سمیون کوسبرگ و سرگئی کاپیتسا را نام برد.

موسسه علم و فناوری مسکو یک برنامه کارشناسی ارشد هوافضا با عنوان فضا و سیستم های مهندسی اراده می کند که مطالعه اصول کلی ساخت سیستم های مهندسی پیچیده را با مشارکت در پروژه های ساخت سیستم های ماهواره ای ، هواپیماهای بدون سرنشین و رباتیک ترکیب می کند.

آنها به دانشجویان آموزش می‌دهند که راه‌حل‌های خلاقانه برای بزرگترین چالش‌های صنایع فضا و رباتیک پیدا کنند.

برای اخذ پذیرش از این موسسه دانشجویان باید در آزمون ورودی ای که شامل دروس ریاضی و فیزیک است شرکت کنند و پس از قبولی در این آزمون مجاز به ثبت نام در این موسسه می شوند.

تحصیل رشته هوافضا در دانشگاه فنی دولتی نیژنی نووگورود

دانشگاه فنی دولتی نیژنی نووگورود که در سال 1917 تأسیس شد ، در نیژنی نووگورود ، روسیه مستقر است ، این دانشگاه در طول سال ها تغییرات نام زیادی داشته است و در سال 2007 به آن وضعیت دانشگاه اعطا شد.

بیش از 13000 دانشجو در این دانشگاه در بخش هایی مانند علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، ریاضی ، علوم طبیعی ، مهندسی و فناوری تحصیل می کنند ، در این دانشکده ها ، دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنند و بیش از 75 رشته تحصیلی وجود دارد.

دانشگاه فنی دولتی نیژنی نووگورود با دانشگاه‌های سراسر جهان ، در بیش از 40 کشور جهان ، ارتباط برقرار کرده است و فعالیت‌ های تبادلی مختلفی مانند تبادلات دانشگاهی ، همکاری‌های تحقیقاتی علمی و فرصتی برای دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور انجام می‌دهد.

فارغ التحصیلان برجسته ی این دانشگاه شامل روستیسلاو الکسیف ، الکسی سودایف ، ایگور شلوشکوف و ایگور آفریکانتوف می شود.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ملزم به گذراندن دوره فشرده زبان روسی و همچنین کلاس های مقدماتی مختصر در ریاضیات و فیزیک برای اخذ پذیرش در این دانشگاه هستند.

هزینه تحصیل هوافضا روسیه

هزینه تحصیل رشته هوا فضا در دانشگاه ایالتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ برای دانشجویان بین المللی و داخلی به یک میزان یعنی 4،000 دلار به ازای هر سال است و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه فنی دولتی نیژنی نووگورود باید مبلغ 2،100 دلار به ازای هر سال تحصیل در این دانشگاه بپردازند و این هزینه ربطی به ملیت دانشجو ندارد ، دانشجویان با تمام ملیت ها و چه خارجی و چه روسی برای تحصیل در رشته هوا فضا در دانشگاه فنی دولتی آستاراخان باید 2،400 دلار در هر سال برای شهریه به دانشگاه بپردازند.

هزینه تحصیل هوافضا روسیه

در نهایت شهریه تحصیل هوا فضا در موسسه هوانوردی مسکو نسبت سایر دانشگاه های ذکر شده گرانتر است و دانشجویان فارغ از ملیتشان باید 4،400 دلار در هر سال برای تحصیل به زبان روسی در مقطع کارشناسی در این موسسه هزینه کنند.

هزینه تحصیل رشته هوافضا به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی 6،000 دلار به ازای هر سال است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در موسسه ی هوانوردی مسکو به زبان انگلیسی باید 6،000 دلار و به زبان روسی باید 5،500 دلار در هر سال بپردازند.

برای تجربه تحصیل ارزان قیمت در اروپا به کشور لهستان فکر کنید ، مقاله تحصیل در لهستان ، برای دانستن هزینه های تحصیل در این کشور  را بخوانید.

زبان تحصیل رشته هوافضا روسیه

زبان تحصیل رشته هوافضا در روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شود؛ افرادی که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه کنند اما آن دسته از متقاضیان که قصد دارند رشته هوافضا در روسیه را به زبان انگلیسی بخوانند باید قبل از دانشگاه در دوره مقدماتی زبان شرکت کنند و مدرک پایان دوره را به دانشگاه ارائه کنند.

رشته هوا فضا در موسسه هوانوردی روسیه به زبان های انگلیسی و روسی ارائه می شود ، زبان تحصیل رشته هوافضا در موسسه علم و فناوری Skolkovo مسکو در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است.

سطح زبان مورد نیاز در دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ برای رشته هوافضا ، سطح B1 مهارت زبان روسی (با توجه به زبان دوره ی انتخابی) و سطح B1 مهارت زبان انگلیسی (با توجه به زبان دوره ی انتخابی) است؛ البته دارا بودن مدرک زبان رسمی اجباری نیست و پاسپورت بین المللی حداقل با اعتبار 2 سال کفایت می کند.

چارت درسی هوافضا در دانشگاه های روسیه

دانشجویان در طول دوره تحصیل رشته هوافضا در روسیه ملزم به گذارندن دروسی مانند مقدمه مهندسی هوافضا ، طراحی به کمک کامپیوتر ، شیمی عمومی ، سخنرانی مهندسی ، حساب دیفرانسیل و انتگرال ، محاسبات مقدماتی : مهندسی و علوم ، مقدمه نظریه ماتریس ، حساب دیفرانسیل و انتگرال II ، فیزیک مکانیک ، اصول ترکیب یا علوم اجتماعی یا علوم انسانی ، مهندسی مواد ، استاتیک ، دینامیک مقدماتی ، مقدمه ای بر معادلات دیفرانسیل ، ترمودینامیک ، هستند.

سایر دروس شامل مدارهای الکتریکی ، جریان غیرتراکم پذیر ، آزمایشگاه سازه‌ها و کنترل ، سیستم ‌های کنترل هوا فضا ، مکانیزم سازه‌ های هوا فضا ، سیستم‌های دینامیکی هوافضا ، سازه های کاربردی هوافضا ، روش‌های عددی هوافضا ، نیروی محرکه هوافضا ، طراحی سیستم های هوافضا ، آزمایشگاه آیرودینامیک و پیشرانه ، الگوریتم های تصمیم گیری هوافضا ، طراحی سیستم های هوافضا II، می شود.

تحصیل دکترا هوافضا در روسیه

دکتری تجهیزات هوانوردی و هوافضا (PhD) در دانشگاه فنی دولتی اومسک به زبان روسی تدریس می شود ، مدت برنامه 6 ترم و هزینه ها آن به طور متوسط 1300 یورو در سال است.

تحصیل دکترا هوافضا در روسیه

ساختار شهریه فوق به طور متوسط برای همه دانشکده ها اعمال می شود ، اما ممکن است با برنامه ها بر اساس شرایط خاص متفاوت باشد ، در صورت تمدید ترم های بیشتر برای تحصیل ، باید هزینه اضافی پرداخت شود ، مبالغ واقعی که باید پرداخت شود در نامه پذیرش قید می شود.

فرم ارزیابی تحصیلات دوره دکترا بر اساس معدل است و هر درس در برنامه (Electives & Prerequisites) مقدار معینی امتیاز اعتباری ECTS را دریافت می کند.

برای یک دانشجوی دکترای هوافضا در روسیه هزینه اقامت 200 تا 300 یورو در ماه ، هزینه غذا 150 یورو در ماه ، هزینه زندگی 250 یورو در ماه و هزینه حمل و نقل 30 یورو در ماه است و پیدا کردن مشاغل پاره وقت برای دانشجویان در سراسر شهر رقابتی است ، این مشاغل پاره وقت معمولاً بسته به نوع کار از 300 تا 500 یورو پرداخت می کنند.

دانشگاه ها معمولاً فرصت های تأمین مالی پاره وقت را برای دانشجویانی که دائماً از نظر علمی برتر هستند ارائه می دهند.

الزامات پذیرش دوره دکترا در روسیه

 • گواهینامه های دبیرستان و A-Level (اجباری)
 • مدرک لیسانس و ریز نمرات (اجباری)
 • مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات (اجباری)
 • کپی پاسپورت (اجباری)
 • نامه های مرجع (اجباری)
 • مدرک مهارت زبان روسی (در صورت وجود)
 • بیانیه شخصی (اختیاری)
 • CV (اختیاری)

برای تحصیل رشته هوافضا در مقطع دکترا ، پیشنهاد می کنیم در خصوص دانشگاه های کشور آمریکا هم تحقیق کنید ، بورسیه های جذاب دانشگاه های آمریکا در مقطع دکترا ، می تواند نظر شما را در خصوص مهاجرت تحصیلی تغییر دهد ؛ مقاله تحصیل در آمریکا را بخوانید.

گرایش های رشته هوافضا در روسیه

کارشناسی ارشد در مهندسی هوا فضا در روسیه مدرک پیشرفته ای است که دانش شما را در مورد طراحی و عملیات فضا برای حمایت از حرفه شما گسترش می دهد ، گرایش های کارشناسی ارشد رشته ی هوا فضا در دانشگاه های روسیه شامل موارد ذکر شده در زیر است:

 • کارشناسی ارشد الکترومغناطیسی ، فیوژن و مهندسی فضا
 • کارشناسی ارشد در مهندسی سازه و محصولات ساختمانی
 • کارشناسی ارشد در علوم و فناوری فضا
 • کارشناسی ارشد در توربوماشین آلات آموزشی دانشگاه هوا و مکانیک
 • کارشناسی ارشد مهندسی هوانوردی
 • کارشناسی ارشد مطالعات فضایی
 • کارشناسی ارشد در برنامه های کاربردی و فناوری برای سیستم های هواپیمای بدون سرنشین (پهپادها)
 • کارشناسی ارشد ادغام فیزیک با علوم فضایی
 • کارشناسی ارشد بین دانشگاهی مکانیک سیالات محاسباتی
 • کارشناسی ارشد یکپارچه در مهندسی الکترونیک هوافضا
 • کارشناسی ارشد تلفیقی هوانوردی و فضانوردی
 • کارشناسی ارشد علوم و فناوری هوافضا
 • کارشناسی ارشد مهندسی فضا و هوانوردی

مزایا و معایب تحصیل هوافضا در روسیه

موسسات هوانوردی روسیه از بهترین دانشگاه های جهان برای مهندسی هوافضا هستند ، در این بخش به مزیت ها و معایبی که برای انتخاب تحصیل رشته هوافضا در روسیه وجود دارد ، پی می برید.

مزایای تحصیل رشته هوافضا در روسیه

 • آموزش هوافضا روسیه از آموزش های تراز اول جهان است.
 • شما یک زبان جدید یاد خواهید گرفت – تمام رشته های مهندسی در روسیه معمولاً به زبان روسی آموزش داده می شوند.
 • تعداد زیادی از فارغ التحصیلان هوافضا در روسیه در لیست فضانوردان مشهور و یا دانشمدان مشغول به کار در ناسا قرار دارند.
 • مسکو و روسیه مانند پلی بین اروپا و آسیا هستند و دانشجویان بین المللی در اینجا خیلی احساس راحتی می کنند.
 • مسکو یک کلان شهر بزرگ اروپایی است که تحصیل در آن رویای بسیاری از دانشجویان هوافضای بین المللی می باشد.

معایب تحصیل رشته هوافضا در روسیه

 • تحمل زمستان روسیه برای دانشجویان بین المللی دشوار است.
 • شما یک سال یادگیری شدید زبان را پشت سر می گذارید و قبل از شروع برنامه کارشناسی خود یک امتحان را پشت سر می گذارید.
 • هر درس هوافضا در دانشگاه های روسیه خود یک چالش است زیرا شما باید مفاهیم کتاب های انگلیسی را درک کنید و سپس یاد بگیرید که چگونه این مفاهیم را به صورت شفاهی و کتبی به زبان روسی توضیح دهید ، این کار زیادی است که به آمادگی ذهنی و فداکاری نیاز دارد.
 • شما راه نسبتا سختی در پیش دارید؛ زیرا بسیاری از دانشجویان در نیمه راه شکست می خورند یا پس از یک سال ناموفق بودن دروس زبان ، آن را ترک می کنند!
 • آموزش بسیار سختگیرانه است – گاهی اوقات اساتید دانشمندان سابق برنامه فضایی شوروی هستند و انتظار دارند که هر یک از سخنرانی های آنها به طور کامل درک شود.
 • تمام مشاغل مربوط به هوافضا فقط برای اتباع روسیه در دسترس خواهد بود (مگر اینکه در نهایت در چهار سال اول زندگی خود با یک محلی ازدواج کنید)
 • ممکن است هزینه ها کمتر از بسیاری از شهریه هایی باشد که در ایالات متحده یا استرالیا دریافت می شود.
 • نژادپرستی

بازار کار روسیه پس از تحصیل رشته هوافضا

فارغ التحصیلان رشته هوافضا در روسیه می توانند برای کاربرد مدرک خود در روسیه و دیگر نقاط جهان امید بالایی داشته باشند اما در عین حال اگر برای جستجوی کار در روسیه برنامه ریزی می کنید ، بدانید که فارغ التحصیلان روس ارجحیت دارند.

بازار کار روسیه پس از تحصیل رشته هوافضا

فارغ التحصیلان دانشگاهی مانند موسسه هوانوردی مسکو در شرکت هایی مانند سوخو ، میکویان ، ایلیوشین ، توپولف ، یاکولف ، بریف ، میاسیشچف ، کارخانه هلیکوپتر میل مسکو ، OAO SP Korolev Rocket and Space Corporation Energia ، Lavochkin ، دفتر تحقیقات دولتی راکت Makeyev ، Khru و Khru نقش اساسی ایفا می کنند.

آیا با پردرآمدترین حرفه های کشور روسیه آشنایی دارید ، آیا درباره قوانین بازنشستگی و بیمه مرخصی زایمان در کشور روسیه اطلاعاتی دارید ؛ مقاله کار در روسیه ، پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به این کشور است.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته هوا فضا در روسیه

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته هوافضا در روسیه را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید.

هزینه تحصیل رشته هوافضا در روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته هوا فضا در دانشگاه ایالتی پلی تکنیک سنت پترزبورگ برای دانشجویان بین المللی و داخلی به یک میزان یعنی 4،000 دلار به ازای هر سال است و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه فنی دولتی نیژنی نووگورود باید مبلغ 2،100 دلار به ازای هر سال تحصیل در این دانشگاه بپردازند و این هزینه ربطی به ملیت دانشجو ندارد ، دانشجویان با تمام ملیت ها و چه خارجی و چه روسی برای تحصیل در رشته هوا فضا در دانشگاه فنی دولتی آستاراخان باید 2،400 دلار در هر سال برای شهریه به دانشگاه بپردازند.

هزینه تحصیل رشته هئافضا در روسیه به زبان انگلیسی چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته هوافضا به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی 6،000 دلار به ازای هر سال است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در موسسه ی هوانوردی مسکو به زبان انگلیسی باید 6،000 دلار و به زبان روسی باید 5،500 دلار در هر سال بپردازند.

زبان تحصیل رشته هوافضا در روسیه چیست؟

زبان تحصیل رشته هوافضا در دانشگاه های روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شود؛ افرادی که مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه کنند اما آن دسته از متقاضیان که قصد دارند رشته هوافضا در روسیه را به زبان انگلیسی بخوانند باید قبل از دانشگاه در دوره مقدماتی زبان شرکت کنند و مدرک پایان دوره را به دانشگاه ارائه کنند.

تحصیل رشته هوافضا در روسیه چگونه است؟

دکتری تجهیزات هوانوردی و هوافضا (PhD) در دانشگاه فنی دولتی اومسک به زبان روسی تدریس می شود ، مدت برنامه 6 ترم و هزینه ها آن به طور متوسط 1300 یورو در سال است.

فارغ التحصیلان رشته هوافضای روسیه در چه شرکت هایی می توانند کار کنند؟

فارغ التحصیلان دانشگاهی مانند موسسه هوانوردی مسکو در شرکت هایی مانند سوخو ، میکویان ، ایلیوشین ، توپولف ، یاکولف ، بریف ، میاسیشچف ، کارخانه هلیکوپتر میل مسکو ، OAO SP Korolev Rocket and Space Corporation Energia ، Lavochkin ، دفتر تحقیقات دولتی راکت Makeyev ، Khru و Khru نقش اساسی ایفا می کنند.

اگر شما هم مایل به تحصیل رشته هوافضا در روسیه هستید ، از طریق راهنمایی های مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی می توانید برای هر مقطعی که در ذهن دارید درخواست دهید و در زمان مقرر به پذیرش دانشگاه ها برسید ، بنابراین مشاوره با کارشناسان دفاتر تهران و شیراز ما را از دست ندهید ، همچنین می توانید برای تحصیل در رشته های مهندسی به مهد مهندسی جهان ، انگلستان بروید ، مقاله تحصیل در انگلستان ، به شما اطلاعات به روز و جامعی خواهد داد.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل رشته هوافضا در روسیه

 1. Farzane گفت:

  آیا با رشته علوم‌تجربی هم می‌توان هوافضا خواند در روسیه ؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه