تحصیل رشته معماری در روسیه

تحصیل رشته معماری در روسیه

تحصیل رشته معماری در روسیه با توجه به مدل غربی ساخته شده است و دارای مراحل متوالی لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا است و برای دریافت مدرک ، دانشجویان در رشته های اصلی امتحانات را می گذرانند و یک رساله یا پروژه معماری می نویسند ، ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به بررسی رشته پر طرفدار معماری در کشور روسیه خواهیم پرداخت ؛ دعوت می کنیم با ما همراه شوید.

برای تحصیل رشته معماری در روسیه دانشجویان می توانند هم به صورت جداگانه به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهند و هم اگر علاقه مند به تحصیل با سهمیه دانشجویان بین المللی در روسیه با بودجه فدراسیون روسیه هستند ، درخواست خود را به Rossotrudnichestvo یا در سایت www.studyinrussia.ru ارسال کنند و سپس در آزمون مورد نظر در کشور خود شرکت کنند.

پذیرش رشته معماری در دانشگاه های روسیه ساده نیست و همه دانشگاه ها آزمون های خلاقانه ورودی در رشته طراحی را با هدف شناسایی تفکر فضایی و محیطی در متقاضیان و توسعه مهارت های عملی که برای آموزش بیشتر لازم است ، انجام می دهند.

در روسیه ، مراکز آموزشی مسکو و سنت پترزبورگ از قبل مکتب خود ، اصول و روشهای خاص خود را برای آموزش معماری کلاسیک ایجاد کرده اند و علاوه بر این ، در بسیاری از شهرهای بزرگ ، موسسات آموزشی معروفی وجود دارد که متخصصانی را در زمینه معماری تربیت می کنند ، که در رتبه بندی ها از برخی دانشگاه های مسکو میز رتبه بالاتری دارند مانند موسسه معماری مسکو.

پیش تر در همین سایت در مقاله تحت عنوان تحصیل در روسیه ، به بررسی تمامی جوانب مهاجرت تحصیلی به این کشور پرداخته ایم ، بهترین شهر ها و دانشگاه ها را معرفی کرده و نحوه اخذ پذیرش ، آزمون ها و بورسیه های تحصیلی را بیان کرده ایم ؛ بنابراین توصیه می کنیم حتما آن مقاله را نیز مرور کنید.

در دانشگاه های روسیه شاخه های تحصیل و تخصص های زیر به دانشجویان معماری ارائه می شود :

 • معماری ساختمانهای مسکونی ، عمومی و صنعتی
 • طراحی محیط معماری
 • برنامه ریزی شهری
 • مدیریت توسعه فضایی شهرها
تحصیل رشته معماری در روسیه

مدارک پذیرش رشته معماری در روسیه

برای تحصیل رشته معماری در روسیه متقاضیان پس از هنرستان و یا کسب دیپلم ریاضی وارد چنین دانشکده هایی می شوند و از قبل مهارت های اولیه خلاقیت ، هنر و طراحی را کسب کرده اند و البته داشتن تمام این دانش ، در صورت وجود ، از سال اول برای یک شخص بسیار مفید خواهد بود زیرا هنگام تحصیل در دانشگاه های معماری ، دانشجویان مجبور هستند خیلی چیزها را با دست یا با استفاده از برنامه های ویژه کاربردی بکشند.

خیلی از دانشجویان بین المللی الزاما باید در دوره های پادفک برای تحصیل رشته معماری در دانشگاه ثبت نام کنند و دپارتمان پیش دانشگاهی معروف به دوره های پادفک برای دانشجویان بین المللی است که به زبان روسی تسلط ندارند و یا سطح به زبان روسی آن ها برای تسلط بر برنامه های دانشگاهی کافی نیست ، در دانشگاه های روسیه آموزش از اوایل ماه اکتبر آغاز می شود و گروه های مطالعه شامل ۸ – ۱۲ نفر است و در پایان دوره آموزش ( در ژوئن ) ، دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته معماری باید به زبان روسی در دروس ریاضیات و نقشه کشی آزمون بدهند.

در پایان آموزش ، یک گواهی پایان دوره صادر می شود تا تأیید شود که دانشجوی بین المللی تمام امتحانات را پشت سر گذاشته است و می تواند در اولین دوره تحصیلات دانشگاهی ثبت نام کند.

حتی در خیلی از دانشگاه ها همچون دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ ، شهروندان خارجی که دوره پیش دانشگاهی را می گذرانند می توانند در خوابگاه دانشگاه اقامت داشته باشند.

شهریه دوره های پادفک برای رشته معماری معمولا ۲۰۰۰۰۰ روبل در هر سال تحصیلی می باشد.

بهترین دانشگاه های معماری روسیه

در کل ۹۳ دانشگاه برای تحصیل رشته معماری در روسیه با تخصص های مختلف وجود دارد و متوسط رقابت برای یتحصیل رشته ” معماری ” بسیار زیاد است و عامل تعیین کننده ، الزامی است که متقاضیان برای نشان دادن پتانسیل خلاقیت خود دارند و بدون آن کار برای معماری بسیار دشوار خواهد بود.

بهترین دانشگاه های معماری روسیه

در روسیه دانشگاه های شناخته شده بسیاری در این رشته وجود دارد که در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی۱۰ مورد از آنها را ذکر کرده اند.

 • موسسه معماری مسکو ( MARHI )
 • دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ ( SPbGASU )
 • دانشگاه دولتی مدیریت لند ( GUZ واقع در مسکو )
 • دانشگاه فدرال اورال به نام اولین رئیس جمهور روسیه به نام بوریس یلتسین ( URFU )
 • دانشگاه معماری و مهندسی عمران نیژنی نوگورود ( NNGASU )
 • دانشگاه فدرال سیبری ( SFU شهر کراسنویارسک )
 • دانشگاه فنی و مهندسی نظامی وزارت دفاع فدراسیون روسیه ( VITU )
 • دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو ( MGSU )
 • موسسه تجارت و طراحی
 • دانشگاه فدرال جنوب ( SFedU یا RSU ، دانشگاه دولتی روستوف )

تحصیل در موسسه معماری مسکو

موسسه معماری مسکو در سال ۱۷۴۹ تاسیس شد و در سال ۱۹۹۴ ، این موسسه توسط موسسه سلطنتی معماران انگلیس معتبر شناخته شد ، ثبت نام در دانشگاه براساس نتایج آزمون انجام می شود ، در این دانشگاه تحصیل رشته معماری تا مقطع دکترا انکان پذیر است.

موسسه معماری مسکو معماران تخصصی گسترده ای را در زمینه برنامه ریزی شهری ، معماری ساختمانهای مسکونی و عمومی ، طراحی معماری ، معماری ساختمانهای صنعتی ، معماری مجتمع های کشاورزی ، نظریه و تاریخ معماری ، مرمت بناهای معماری ، معماری داخلی ، محوطه سازی آموزش می دهد.

زبان آموزش در این دانشگاه روسی است و دوره کامل تحصیلات ۶ سال طول می کشد ، اما اگر مهارت کافی در طراحی روسی ، هنری و فنی ندارید ، باید قبل از اینکه به عنوان دانشجو پذیرفته شوید ، در یک دوره آمادگی خاص شرکت کنید.

پس از گذراندن دوره کامل تحصیلات ( ۶ سال ) ، فارغ التحصیلان به عنوان معمار واجد شرایط هستند و مدرک کارشناسی ارشد را دریافت می کنند ، پس از ۴ سال دانشجویان لیسانس می گیرند ، لازم به ذکر است که ظرفیت پذیرش رشته معماری این موسسه ۵۰ دانشجو در هر سال تحصیلی می باشد.

آزمون ورودی موسسه معماری مسکو

پذیرش دانشجویان خارجی رد این موسسه بر اساس مصاحبه و ارائه نمونه کارها ( نگاره ها ، گرافیک ها ، نقشه های کاری و ساختمانی ، پروژه ها ) در نیمه دوم ماه ژوئن انجام می شود.

همچنین متقاضیان باید در آزمون ورودی موسسه به صورت ترسیم آکادمیک نیم تنه گچ ، تهیه طرح براساس گرافیک معماری قبول شوند ، البته فارغ التحصیلان کالج های معماری ( با گرایش معماری ) از آزمون معاف هستند.

اگر دانشجو مهارت لازم در زبان روسی ، طراحی هنری و پیش نویس را ندارد ، باید قبل از پذیرش ، در یک دوره آمادگی خاص شرکت کند ، همچنین در دوره تحصیل ، دانشجویان همچنین می توانند در دوره خاصی در مورد روش های آموزش زبان روسی شرکت کنند و گواهی مربوطه را دریافت کنند.

تحصیل در دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ ( SPbGASU )

دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ ( SPbGASU ) امروز یک مرکز آموزشی و علمی بزرگ است و تنها دانشگاه در منطقه فدرال شمال غربی فدراسیون روسیه است که آموزش جامع برای متخصصان در زمینه های مهندسی عمران ، معماری ، حمل و نقل ، و سیستم های مهندسی محیط زیست ارائه می دهد.

SPbGASU موسسه آموزش عالی اصلی انجمن آموزشی روش شناختی موسسات آموزش عالی فدراسیون روسیه در زمینه معماری در منطقه فدرال شمال غربی است که استانداردهای آموزش در زمینه معماری را تعیین می کند.

در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه رتبه ۵۳ را در بین ۱۰۰ دانشگاه پیشرو روسیه توسط آژانس رتبه بندی Expert کسب کرده است و اکنون در رتبه بندی Round University (RUR) با رتبه ۶۶ در بین دانشگاه های روسیه و ۷۸۵ در جهان قرار دارد ، در سال ۲۰۱۹ ، SPbGASU برای اولین بار در رتبه بندی QS EECA شرکت کرد و در رتبه ۳۰۱ قرار گرفت.

سیستم مدیریت کیفیت دانشگاه توسط شبکه ها و ارگان های صدور گواهینامه بین المللی (Test St. Petersburg ، Accredia، IQNet ) تأیید شده است و با استاندارد ISO 9001: 2015 در علوم و تحقیقات ، نوآوری ، آزمایش و فعالیت های پروژه در معماری ، مهندسی عمران و حمل و نقل همراه است.

امتحانات ورودی برای دوره لیسانس معماری در دانشگاه SPbGASU

 • زبان روسی
 • ریاضیات
 • طراحی دستی ( ۲ تکلیف ) ( آزمون خلاقیت اضافی )
 • نقشه فنی ( آزمون حرفه ای اضافی )

امتحانات ورودی برای برنامه کارشناسی طراحی معماری در دانشگاه SPbGASU

 • زبان روسی
 • ریاضیات
 • نقاشی تحلیلی ( آزمون خلاقیت اضافی ) ترکیب رنگ صفحه ( آزمون خلاقیت اضافی )
 • نقشه فنی ( آزمون حرفه ای اضافی )

تحصیل در دانشگاه دولتی مدیریت لند

دانشگاه دولتی مدیریت لند ( GUZ ) ، تنها موسسه آموزشی تخصصی در کشور روسیه است که تمام تخصص ها و زمینه های آموزش مربوط به زمین را جمع آوری کرده است.

این دانشگاه مهندسی در رشته های مدیریت زمین ، معماری ، طراحی فضای سبز ، نقشه برداری ، وکلا ، ارزیابان املاک و مستغلات و مدیران بازار زمین را آموزش می دهد.

GUZ همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها است ، زیرا در سال ۱۷۷۹ شکل گرفت و در آن زمان بود که دانشکده زمین شناسی افتتاح شد و در آن زمین شناسی و نقشه برداری زمین را آموزش می دادند ، GUZ ریاست انجمن آموزشی و روش شناسی دانشگاه های روسیه را در زمینه مدیریت زمین و ثبت اراضی و املاک را دارد.

دانشکده معماری دانشگاه دولتی مدیریت لند یکی از مراکز برجسته آموزشی و علمی در روسیه است و بیش از نیم قرن مشغول آموزش افراد واجد شرایط در زمینه معماری ، ساخت و ساز ، معماری مناظر و طراحی محیط است.

برای تحصیل در این دانشگاه متقاضیان ابتدا باید در دوره های آمادگی شرکت مرده و سپس در آزمون ورودی رشته معماری شرکت کنند.

هزینه تحصیل معماری در روسیه

متوسط هزینه کل تحصیل رشته معماری در روسیه و برنامه ریزی شهری ۱٫۲ میلیون روبل است.

هزینه تحصیل معماری در روسیه

مدرک تخصصی مانند رشته معماری در روسیه پس از حداقل پنج سال آموزش اعطا می شود و در مقایسه با لیسانس بیشتر تمرکز عملی دارد و هزینه آموزش در دوره تمام وقت دوره تخصصی به طور متوسط در حدود ۲۴۰ – ۲۶۰ هزار روبل در سال است.

در زیر هزینه تحصیل معماری در برخی از دانشگاه های محبوب روسیه بیان شده است.

هزینه تحصیل معماری در موسسه معماری مسکو

 • هزینه مقطع لیسانس : ۲۹۱٫۴۰۸ روبل

هزینه تحصیل معماری در دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ

 • لیسانس دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ : ۲۸۰٫۰۰۰ روبل
 • فوق لیسانس دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ : ۲۸۰٫۰۰۰ روبل
 • دکترا دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ : ۲۱۰٫۰۰۰ روبل

هزینه تحصیل معماری در دانشگاه دولتی مدیریت لند

 • هزینه تحصیل لیسانس معماری در سال تحصیلی ۲۰۲۱ : ۲۸۱٫۶۰۰ روبل

خوب است بدانید ایتالیا مهد معماری جهان است ؛ بنابراین اگر میخواهید در زمینه معماری در سطح جهان حرف برای گفتن داشته باشید ، می توانید درایتالیا با هزینه های کمتر درس بخوانید ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

چارت درسی معماری در دانشگاه های روسیه

کیفیت آموزش در دانشگاه های معماری روسیه بالا است و هنگام تهیه برنامه های مربوطه ، نهادهای مجاز ابتدا مدل آمریکایی آموزش معماری را مبنا قرار می دهند.

چارت درسی معماری در دانشگاه های روسیه

طبق این مدل ، دانشجو پس از اتمام یک برنامه معتبر وارد کارآموزی می شود و دانش عمیق تر ، هم در طراحی و هم در نظارت معماری در ساخت و ساز و معماری ، دریافت می کند.

پس از کارآموزی ، مجوز حرفه ای دانش آموخته باید کسب شود و این مجوز ، که به مالک حق انجام فعالیت های معماری و ساختمانی را می دهد بر اساس آموزش پیشرفته اجباری هر سال یک بار تمدید می شود.

همچنین هر یک از دانشگاه های روسیه در آماده سازی چارت درسی خود متفاوت عمل می کنند ، اما به طور کلی همه دانشگاه ها دروس زیر را تدریس می کنند.

 • طراحی معماری سطح ۱ (روش طراحی)
 • تصویر
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( معماری ساختمانهای عمومی )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( معماری ساختمانهای عمومی )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( مرمت )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( معماری ساختمانهای صنعتی )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( معماری شهرک های روستایی )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( بازسازی )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( برنامه ریزی شهری )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( معماری ساختمانهای مسکونی )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( معماری خارجی شوروی و مدرن )
 • طراحی معماری برای بخش ویژه ( معماری منظر )
 • رنگ آمیزی
 • رشته های انتخابی در فرهنگ بدنی و ورزش
 • زبان خارجی
 • ساختارهای مهندسی
 • مدل سازی ترکیبی
 • سازه های معماری
 • فیزیک معماری
 • هندسه توصیفی و پیش نویس
 • رشته ویژه پروژه ( برنامه ریزی شهری )
 • نظم ویژه طراحی ( معماری مسکونی )
 • رشته ویژه طراحی ( معماری شهرک های روستایی )
 • رشته ویژه طراحی ( معماری ساختمانهای صنعتی )
 • رشته ویژه طراحی ( معماری منظر )
 • رشته خاص طراحی ( ترمیم )
 • رشته خاص طراحی ( معماری ساختمانهای عمومی )
 • رشته ویژه طراحی ( بازسازی )
 • رشته خاص طراحی ( معماری خارجی و مدرن شوروی )
 • تجهیزات مهندسی ساختمان
 • تاریخچه معماری
 • مجسمه سازی و مدل سازی پلاستیک مجسمه سازی
 • فلسفه
 • مدیریت و حقوق در معماری
 • تاریخ
 • مکانیک نظری و مقاومت مواد
 • علوم مصالح معماری
 • معماری مدرن خارجی
 • اقتصاد
 • تاریخچه برنامه ریزی شهری
 • روشهای تحقیق و مرمت بناهای معماری
 • تاریخچه معماری روسیه
 • ایستا
 • معماری شوروی
 • معماری مدرن
 • تاریخ هنر
 • جنبه های شهری توسعه محیط زندگی
 • بهبود مهندسی قلمرو و حمل و نقل
 • فن آوری های معماری و ساخت و ساز
 • تکنیک های ترکیبی در معماری مدرن
 • نقاشی تزئینی رنگی و یادبودی در معماری
 • جامعه شناسی
 • ریاضیات
 • گرافیک رایانه ای
 • ایمنی زندگی
 • تربیت بدنی زیبایی شناسی معماری و طراحی
 • علوم کامپیوتر و طراحی معماری
 • فن آوری های رایانه ای در طراحی معماری
 • آبرنگ و نقاشی در گرافیک معماری
 • زبان روسی و فرهنگ گفتار
 • معماری در نقاشی
 • فن آوری های رایانه ای در عمل طراحی
 • دوره ترکیبی ترکیبی رایانه
 • علوم سیاسی
 • اقتصاد راه حل های معماری
 • تاریخ هنر روسیه
 • تاریخچه معماری و هنر چین
 • مبانی ژئودزی
 • رنگ های معماری

زبان تحصیل معماری در روسیه

تحصیل رشته معماری در روسیه عمدتا به زبان روسی انجام می شود ، اما دوره هایی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

زبان تحصیل معماری در روسیه

به عنوان مثال ، رشته ” نمونه سازی شهرهای آینده دردانشگاه HSE ، مسکو به زبان انگلیسی انجام می شود.

دانشگاه ها دوره های فشرده زبان روسی را برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در رشته معماری در روسیه را دارند ارائه می دهند و مدت این دوره ها از ۴۰ ساعت تحصیلی تا ۱ سال ( بسته به پیچیدگی و دفعات تحصیل دارد ) ارائه می شود.

هزینه خرید ابزار معماری

برای تحصیل رشته معماری در روسیه به ابزار های مختلفی نیاز است که قیمت آنها بسته به کشور سازنده و کیفیت محصول متفاوت است.

در زیر لیست تجهیزات اصلی رشته معماری آورده شده است :

 1. دفتر طراحی
 2. خودکار ( روان نویس ) طراحی
 3. مداد طراحی
 4. تخته شاسی
 5. رول کاغذ پوستی یا کالک
 6. رول کاغذ Vellum
 7. خط کش مهندسی
 8. خط کش تی
 9. خط کش مقیاس معماری
 10. کاتر
 11. چسب کاغذی
 12. چسب مایع
 13. مداد رنگی
 14. ماژیک
 15. پاک کن
 16. گونیا ۶۰ و ۹۰ درجه
 17. نقاله
 18. صفحه برش مدرج
 19. خط کش فلزی
 20. پاستل کچی
 21. فیکساتور

مزایا و معایب تحصیل معماری در روسیه

طبق داده های باز وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه ، تعداد دانشجویان در کشور روسیه امروز حدود ۴ میلیون نفر است و از این تعداد ۳۱۵۰۰۰ نفر شهروند خارجی هستند.

مزایا و معایب تحصیل معماری در روسیه

متقاضیان ، دانشگاه های معروف را در مناطق مختلف روسیه انتخاب می کنند و رشته ی معماری نیز از تخصص های محبوب برای تحصیل در این رشته است که علاوه بر سطح بالای تحصیلات و اعتبار زیاد دانشگاه های روسیه ، دانشجویان در روسیه فرصت ادامه فعالیت های علمی خود و یافتن کارهای جالب را پیدا می کنند.

آموزش معماری روسیه دارای یک سری امتیازات و جوانب منفی است که آن را از تحصیلات اروپایی جدا می کند.

با وجود این ، حرفه معماری در این کشور ما کاملا رایج است ، و این نشان دهنده یک رقابت بزرگ برای مکان هایی در این مسیر است.

در زیر در خصوص مزایا و معایب تحصیل معماری در روسیه بیشتر به بحث پرداخته شده است.

مزایای تحصیل معماری در روسیه

اولین جنبه مثبت تحصیل معماری در روسیه از دید دانشجویان بین المللی امکان شرکت در دوره های پادکف است که دانشجویان را برای آزمون ورودی دانشگاه آماده می سازد و در نتیجه دانشجویان شانس قبولی بیشتری در دانشگاه ها دارند.

از دیگر مزایای تحصیل معماری در روسیه این است که دانشجویانی که مشکل زبانی دارند می توانند در دوره های پادفک سطح زبانی خود را بالا ببرند و به استاندارد مورد نظر دست یابند.

معماری یک تخصص بین المللی است ، اگرچه ” ویژگی های ملی ” در آن وجود دارد و با سطح شناخته شده دانشگاه های روسیه و همچنین با تحصیلات خوبی که در روسیه دریافت می کنید ، می توانید در کشور های دیگر نیز به موفقیت چشمگیری دست یابید.

معایب تحصیل معماری در روسیه

اصلی ترین جنبه منفی تحصیل رشته معماری در روسیه مانع زبانی آن است زیرا در اکثر دانشگاه های معماری زبان تحصیل به روسی است.

از دیگر معایب تحصیل رشته معماری از دید برخی از دانشجویان نیاز به شرکت در دوره های پادفک است که دوران تحصیل را طولانی تر می کند و در نتیجه هزینه های تحصیلی نیز بیشتر می شود.

در روسیه دانشجویان معماری تقریبا به اندازه پزشکان تحصیل می کنند و مرحله اول تحصیلات عالی یعنی کارشناسی ۵ سال طول می کشد و اتمام تحصیلات عالیه در مدرک کارشناسی ارشد دو طول می کشد.

در نهایت آزمون ورودی دانشگاه های روسیه تا حدودی سخت است و هم از قسمت نظری و هم قسمت عملی و مصاحبه تشکیل شده است.

بازار کار روسیه پس از تحصیل رشته معماری

بازار کار روسیه پس از تحصیل رشته معماری گسترده است و فارغ التحصیلان امکان کار در موسسات علمی و طراحی ، تا بازسازی بناهای معماری و توسعه ساختمان های مسکونی را دارند.

فارغ التحصیلان معماری در ادارات دولتی که در تنظیم و نظارت بر برنامه ریزی شهری مشارکت دارند ، مورد تقاضا هستند ، طراحی معماری اغلب شامل کار گروهی است و متخصصان امکان کار در گروه ها برای طراحی و مدیریت پروژه های بزرگی که در مراکز بزرگ معماری و طراحی سازمان یافته اند را دارند.

در روسیه همیشه بازار ساخت و ساز به فارغ التحصیلان معماری برای خدمات طراحی محیط و داخلی نیاز دارد و تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان در سازه های تجاری که درگیر توسعه و ایجاد پروژه های منحصر به فرد معماری هستند شغل می گیرند و با کسب تجربه و اقتدار ، معماران در روسیه درآمد خوبی دارند و در مرحله اولیه ، هنگام استخدام در یک دفتر طراحی یا بخش برنامه ریزی شهری در شهرداری ، حقوق ۳۰ – ۵۰ هزار روبل دریافت می کنند و به طور متوسط می توان گفت معماران با تجربه و موفق در روسیه بین ۴۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ روبل در ماه دریافت می کنند.

در مقاله کار در روسیه مشاغل مورد نیاز این کشور را معرفی کرده و حقوق و دستمزد هر یک را اعلام کرده ایم ، حتما مقاله را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته معماری در روسیه

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم مطالب مفیدی برای علاقه مندان تحصیل رشته معماری در روسیه را بیان کنیم ، در صورت وجود هر گونه ابهام ، سوال و یا نظر ، می تواند از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بهره برده و با کارشناسان ما ارتباطی دو طرفه بر قرار کنید ، مشاوران تخصصی ما به این بخش از سایت توجه خاص دارند و به سرعت پاسخ شما را درج خواهد کرد.

آیا برای تحصیل رشته معماری در روسیه باید در دوره های پادفک شرکت کنم؟

بله ، دانشجویان بین المللی الزاما باید در دوره های پادفک برای تحصیل رشته معماری در دانشگاه ثبت نام کنند و دپارتمان پیش دانشگاهی معروف به دوره های پادفک برای دانشجویان بین المللی است که به زبان روسی تسلط ندارند و یا سطح به زبان روسی آن ها برای تسلط بر برنامه های دانشگاهی کافی نیست.

آزمون ورودی موسسه معماری مسکو برای تحصیل رشته معماری در روسیه به چه صورت است؟

پذیرش دانشجویان خارجی رد این موسسه بر اساس مصاحبه و ارائه نمونه کارها ( نگاره ها ، گرافیک ها ، نقشه های کاری و ساختمانی ، پروژه ها ) در نیمه دوم ماه ژوئن انجام می شود. همچنین متقاضیان باید در آزمون ورودی موسسه به صورت ترسیم آکادمیک نیم تنه گچ ، تهیه طرح براساس گرافیک معماری قبول شوند ، البته فارغ التحصیلان کالج های معماری ( با گرایش معماری ) از آزمون معاف هستند.

هزینه تحصیل رشته معماری در روسیه چقدر است؟

متوسط هزینه کل تحصیل در دانشگاه های روسیه در رشته های

هزینه تحصیلات تکمیلی رشته معماری در روسیه چقدر است؟

فوق لیسانس دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ : 280.000 روبل دکترا دانشگاه معماری و مهندسی عمران سن پترزبورگ : 210.000 روبل

زبان تحصیل رشته معماری در روسیه چیست؟

تحصیل در معماری در روسیه عمدتا به زبان روسی انجام می شود ، اما دوره هایی به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، رشته

در نهایت از آنجا که یافتن اطلاعات از خارج بسیار دشوار است ، و آزمون ورودی و تعداد مکان ها و نمرات قبولی برای تحصیل رشته معماری در روسیه دائماً در حال تغییر است ، می توانید برای اطلاع از هرگونه اصلاحیه و اضافه شدن متقاضیان و دیگر موارد با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در شهر های تهران و شیراز در ارتباط باشید ، همچنین مطالعه سایر مقالات سایت می تواند کمک بزرگی برای دریافت اطلاعاتی صحیح و به روز باشد ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل در اسلواکی را نیز مطالعه کنید ، اسلواکی کشوری اروپایی و ارزان برای مهاجرت تحصیلی است ، ضمن اینکه رشته معماری در اسلواکی هم در همین سایت بررسی شده که لینک آن را می توانید در بین 6 مقاله معماری زیر بیابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه