رشته های تحصیلی

تحصیل رشته سینما در اتریش

تحصیل رشته سینما در اتریش

تحصیل رشته سینما در اتریش ، فرصتی عالی برای آشنایی با سیستم آموزشی بین المللی ، کسب مهارت های عملی و نظری در محیطی جدید است و با دارا بودن دیپلم بین المللی این رشته تحصیلی می توانید به یک فرد آموزش دیده یک متخصص با انگیزه و مسئول تبدیل شوید که آماده به چالش کشیدن موانع جدید و کنار آمدن با شرایط مشکل ساز است.

علم سینما فیلمبرداری ، هنر و فناوری عکاسی با فیلم متحرک است و شامل تکنیک هایی مانند ترکیب کلی یک صحنه ، روشنایی مجموعه یا محل ؛ انتخاب دوربین ها ، لنز ها ، فیلتر ها و موجودی فیلم ؛ زاویه و حرکات دوربین ؛ و ادغام هر گونه جلوه ویژه می باشد.

همه این نگرانی ها ممکن است شامل یک گروه قابل توجه در یک فیلم بلند ، به سرپرستی شخصی باشد که به عنوان فیلمبردار ، فیلمبردار اول ، تصویربردار یا مدیر فیلمبرداری شناخته می شود و مسئولیت آن دستیابی به تصاویر و جلوه های عکاسی مورد نظر کارگردان است.

برخی از علاقمندان تحصیل در این رشته برای تضمین آینده شغلی خود تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می کنند ، در ادامه با شرایط و ویژگی های تحصیل در رشته سینما در اتریش آشنا خواهیم شد ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از تمامی زمینه های تحصیل در این کشور مطلع شوید.

پیش تر در همین سایت با شرایط تحصیل در اتریش آشنا شدید ، مواردی مانند بورسیه های تحصیلی روش های تحصیل رایگان ، هزینه های زندگی دانشجوی و بسیاری موارد کاربردی دیگر در مقاله تحصیل در اتریش به شما تقدیم شده است.

دانشجویانی که از رشته مطالعات سینما و رسانه دانشگاه های اتریش فارغ التحصیل می شوند در تفکر و تحلیل انتقادی ، رسمی ، نظری و تاریخی آموزش خواهند دید ، هدف این برنامه توسعه توانایی درک اشکال تولید فرهنگی در ارتباط با زمینه های وسیع تر و همچنین تقویت بحث و مهارت های نوشتاری است ، دانشجویان ابزارهایی را برای نزدیک شدن به محیط رسانه ای امروز از منظر تاریخی و بین المللی به دست خواهند آورد و بنابراین قادر خواهند بود در یک چشم انداز رسانه در حال تغییر کار کنند.

مدارک پذیرش رشته سینما اتریش

ملاک پذیرش در این رشته قبولی در آزمون پذیرش است که استعداد متقاضیان در مقطع کارشناسی را تعیین می کند و کار های هنری-عملی باید از موضوعات اصلی هنری انجام شود.

رشته تحصیلی سینما در دانشگاه ها و آکادمی ها اتریش در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شوند که با دوره 3 تا 4 ساله کارشناسی آغاز می شود فارغ التحصیلان این مقطع می توانند در صنایع فیلم سازی در اتریش یا سایر نقاط اروپا و جهان مشغول به کار شوند یا در مقطع کارشناسی ارشد به صورت تخصصی ادامه تحصیل دهند ، این مقطع تحصیلی که 2 سال طول می کشد با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد.

علاقمندان به تحصیل در مقطع بالاتر می توانند در مقطع دکتری در یکی از زمینه های تخصصی سینما ، فیلم سازی و غیره به مدت 3 تا 5 سال ادامه تحصیل دهند ؛ لازم به ذکر است برای پذیرش رشته سینما در دانشگاه های وین آزمون ورودی برگزار نمی شود و ملاک پذیرش ارسال نمونه کار است.

 • پاسپورت معتبر
 • دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاه همراه با ترجمه رسمی
 • گواهی پذیرش در کنکور
 • گواهی تسلط به زبان آلمانی
 • گواهی سلامت
 • عکس
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در اتریش
 • ارسال نمونه کار
تحصیل رشته سینما در اتریش

بهترین دانشگاه های سینما اتریش

اتریش دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر در سطح جهانی است که سال ها در بین رتبه بندی های معتبر QS ، تایمز و شانگهای قرار گرفته اند ، برخی از این دانشگاه ها در تمامی زمینه ها و برخی دیگر در یک یا چند زمینه تحصیلی در بین دانشگاه های برتر رتبه بندی شده اند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های سینما اتریش آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های سینما اتریش

آکادمی فیلم وین

آکادمی فیلم وین موسسه ای برای فیلم و تلویزیون دانشگاه دولتی موسیقی و هنرهای نمایشی وین است ، این تنها مرکز آموزشی دانشگاهی در زمینه فیلم در اتریش است ، در سال 1952 ، والتر کلم ولته دوره خاصی را در زمینه طراحی فیلم در آکادمی موسیقی و هنرهای نمایشی ، دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی امروزی تأسیس کرد.

از اکتبر 2020 ، آکادمی فیلم وین در آزمایشگاه هنر های آینده در محوطه دانشگاه موسیقی و هنر های نمایشی وین (mdw) قرار دارد ، آکادمی فیلم وین اهمیت زیادی برای یک آموزش عمومی مستدل در همه موضوعات قائل است ، به همین دلیل است که دانشجویان از تمام رشته های تحصیلی در سه ترم اول به طور عمده با هم تدریس می شوند ، هر دانشجویی این فرصت منحصر به فرد را دارد که در ابتدای تحصیل در مورد متنوع ترین زمینه های تولید فیلم بینش پیدا کند.

دوره تحصیلی در آکادمی فیلم وین توسط تعداد زیادی از کارآموزی ها و تمرینات بین المللی پشتیبانی می شود که به عنوان بخشی از مطالعات مشترک و ویژه انجام می شود ، هر سال حدود 80 فیلم با طول 5 تا 30 دقیقه توسط دانشجویان ساخته می شود و فیلم های لیسانس اغلب با همکاری شرکت های تولید کننده در یک محیط حرفه ای توسعه داده می شوند.

دانشگاه وین

دانشگاه وین یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در وین ، اتریش واقع شده است ، این دانشگاه توسط دوک رودلف چهارم در سال 1365 تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در جهان آلمانی زبان است ، با سابقه طولانی و غنی ، این دانشگاه تبدیل به یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا و همچنین یکی از مشهورترین دانشگاه ها به ویژه در علوم انسانی شده است ، این دانشگاه 21 برنده جایزه نوبل است و محل دانشگاه بسیاری از محققان از لحاظ تاریخی و بوده است.

دانشجویان دانشگاه می توانند از بین 181 رشته تحصیلی شامل 55 برنامه کارشناسی ، 110 برنامه کارشناسی ارشد ، 3 برنامه دیپلم و 13 برنامه دکترا را انتخاب کنند.

در سال تحصیلی 2013/14 ، دانشگاه 7،745 درجه اول (لیسانس و دیپلم) ، 1424 مدرک کارشناسی ارشد و 568 درجه دکترا را اعطا کرد ؛ این دانشگاه تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه وین از 15 دانشکده و پنج مرکز تشکیل شده است که شامل دانشکده های الهیات کاتولیک ، دالهیات پروتستان ، حقوق ، تجارت ، اقتصاد و آمار (نباید با دانشگاه اقتصاد و تجارت وین اشتباه گرفته شود) ، علوم کامپیوتر ، مطالعات تاریخی و فرهنگی ، مطالعات فلسفی و فرهنگی ، فلسفه و معارف ، روانشناسی ، علوم اجتماعی ، ریاضی ، فیزیک ، شیمی ، علوم زمین ، جغرافیا و نجوم ، دانشکده علوم زیستی و غیره می باشد ، رشته فیلم ، تئاتر و رسانه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه خصوصی وبستر وین

دانشگاه خصوصی وبستر وین یک دانشگاه خصوصی آمریکایی در وین ، اتریش است ، در حالی که به دانشگاه وبستر در سنت لوئیس ایالات متحده وابسته است ، همچنان یک موسسه مجزا است ؛ در دانشگاه خصوصی وبستر وین برنامه های چهار گروه ارائه می شود.

برنامه های کارشناسی ارائه شده در این دانشگاه شامل مدیریت بازرگانی (BS) ، روابط بین الملل ، مدیریت/ ارتباطات رسانه ای (BA) ، روانشناسی ، برنامه گواهینامه / برنامه شهروندی جهانی و برنامه های تحصیلات تکمیلی ارائه شده در دانشگاه خصوصی وبستر شامل امور مالی ، روابط بین الملل (MA) ، بازاریابی ، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی ، روانشناسی (MA) و همچنین برنامه های گواهینامه ای در زمینه طراحی و تولید و کارآفرینی رسانه های دیجیتال می باشد ، نکته قابل توجه در مورد این دانشگاه این است که همه کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند.

هزینه تحصیل سینما در اتریش

هزینه تحصیل رشته سینما در اتریش مقرون به صرفه و پایین است و بسته به رشته تحصیلی ، مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و ملیت دانشجو متفاوت است.

هزینه تحصیل سینما در اتریش

دانشجویانی که شهروندان یک کشور غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستند برای تحصیل در رشته سینما در دانشگاه های دولتی اتریش 726.72 یورو به علاوه هزینه اتحادیه دانشجویان 20.70 یورو در هر ترم (مجموع مجموع 747.42 یورو) پرداخت می کنند ، البته هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر است و تا 30000 یورو در سال می رسد.

اگر چه هزینه تحصیل در این کشور پایین است هزینه زندگی در اتریش بسیار بالا است البته به همان اندازه کیفیت زندگی بالا است ، باید توجه داشت که هزینه زندگی در این کشور بسته به سبک زندگی و شهر محل اقامت دانشجو متفاوت است و بین 900 تا 1300 یورو برای هر ماه می باشد.

چارت درسی سینما در دانشگاه های اتریش

دوره تحصیل رشته سینما در اتریش با ارائه مدرسان عالی در صنعت فیلم و رسانه ، تولیدکنندگان محصولات مشهور و همچنین مفاهیم آموزشی نوآورانه این دوره از دیگر دوره های مشابه متمایز می شود.

چارت درسی سینما در دانشگاه های اتریش

مدرک کارشناسی سینما در دانشگاه های اتریش با یک دوره سه ترمی پایه – یک آموزش مشترک که شامل همه زمینه های تحصیلی می شود ، آغاز می شود ، پس از مطالعات اولیه ، تخصص در زمینه ای که دانشجو برای آن در دانشگاه پذیرفته شده ارائه می شود.

حجم کار برای مدرک کارشناسی در زمینه مطالعات تئاتر ، فیلم و رسانه 180 ECTS است ، این مربوط به مدت زمان برنامه ریزی شده شش ترم است ، 150 واحد ECTS از دوره های تئاتر ، فیلم و مطالعات رسانه ای ، 30 امتیاز ECTS در قالب برنامه های درسی تکمیل می شود.

180 واحد درسی در مقطع کارشناسی سینما شامل :

 • گروهی از واحدهای اجباری برای مرحله مقدماتی و جهت گیری (STEOP) با مجموع 16 امتیاز ECTS
 • گروه واحد اجباری “ساختار” با مجموع 41 امتیاز ECTS ،
 • گروه واحدهای اجباری “عمیق” با مجموع 33 امتیاز ECTS ،
 • گروه واحد اجباری “تاریخ تئاتر ، فیلم و رسانه” با مجموع 20 امتیاز ECTS
 • گروه واحد های اختیاری “مکمل” با مجموع 30 امتیاز ECTS.

زبان تحصیل سینما در اتریش

همان گونه که می دانید زبان رسمی کشور اتریش زبان آلمانی است و دروس در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی ارائه می شوند ، رشته سینما نیز در دانشگاه ها و موسسات آکادمیک این کشور به زبان آلمانی ارائه می شود و برای پذیرش در این رشته تحصیلی بایستی به زبان آلمانی در سطح C1 تسلط داشت ، البته باید توجه داشت که دانش کافی از زبان انگلیسی نیز مورد انتظار است.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو سینمایی در اتریش

نرخ اجاره استودیو فیلم در اتریش بر اساس موقعیت و نیاز شما متفاوت است ، همچنین نرخ ها بر اساس نوع استودیویی که اجاره می دهید متفاوت است ، به عنوان مثال ، یک استودیوی فیلمسازی که دارای لیست کاملی از امکانات رفاهی از جمله آپارتمانهای مبله محلی برای خدمه دوربین شما است ، مطمئناً بیش از اجاره یک استودیو بدون هزینه است که شامل یک فضای خصوصی بدون هیچ گونه امکانات رفاهی ، تجهیزات و وسایل اضافی است ، برای شما هزینه دارد.

اجاره استودیو اغلب شامل مواردی مانند نورپردازی ، صدا ، قفسه های کمد و وسایل مختلف است که بسیار عالی هستند اما می توانند هزینه را نیز افزایش دهند و اگر شما تجهیزات خود را دارید ، ممکن است این موارد کاملاً ضروری نباشند.

هزینه اجاره استودیو معمولاً به صورت یک روز کامل یا نیم روزه محاسبه می شود ، برخی هزینه ساعتی دریافت می کنند ، هزینه اجاره استودیو بدون تجهیزات 80 یورو برای هر ساعت و هزینه اجاره استودیو مجهز با همه امکانات 425 دلار برای هر ساعت است.

مزایا و معایب تحصیل سینما در اتریش

در دهه های گذشته اتریش به یکی از مکان های جذب دانشجو از سراسر جهان تبدیل شده و دانشجویان محصل در دانشگاه های این کشور توانسته اند از تحصیل در دانشگاه های برتر در اروپا و حتی جهان بهره برده و آینده شغلی مطمئنی را برای خود رقم بزنند البته نمی توان مشکلات تحصیل در این کشور را نادیده گرفت تنها می توان با کسب آگاهی بیشتر در زمینه مزایا و معایب تحصیل در این کشور میزان دشواری تحصیل در دانشگاه های اتریش را به حداقل رساند.

مزایا و معایب تحصیل سینما در اتریش

مزایای تحصیل سینما در اتریش

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهان
 • امکان اشتغال پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های فیلم و سینما اتریش
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • تنوع برنامه های تحصیلی و دروس اختیاری ارائه شده در دانشگاه های اتریش
 • افزایش دانش زبان آلمانی در بین افراد با زبان مادری

معایب تحصیل رشته سینما در اتریش

 • دشواری زبان آلمانی برای فراگیری و بالا بودن سطح مورد نیاز برای پذیرش در رشته سینما در اتریش
 • نیاز به تسلط به زبان انگلیسی علاوه بر زبان آلمانی
 • بالا بودن هزینه زندگی در اتریش
 • بالا بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و یا علمی کاربردی اتریش

بازار کار پس از تحصیل سینما در اتریش

صنعت فیلمسازی به سرعت در جهان در حال توسعه است ، دانش اقتصادی و حقوقی قوی همراه با مهارت های مدیریت پروژه برای تولید فیلم ضروری است ، فارغ التحصیلان دانشگاه های سینما اتریش قادر هستند در مشاغلی مختلفی مانند ایفای نقش اصلی در تولید و بهره برداری اقتصادی از فیلم های سینمایی ، فیلم های تلویزیونی و فرمت های مستند ، مدیریت پروژه های انیمیشن چند رسانه ای تحت وب ، ایجاد فرمت های AV در زمینه های همگرا (به عنوان مثال در خانه های چند رسانه ای ، در پروژه های فرهنگی ، برای ادغام قالب های رسانه های اجتماعی در ارتباطات رسانه های جمعی ، انتشارات شرکتی و غیره) و اعمال کنترل در تولید فیلم ، تلویزیون و رسانه نقش ایفا کنند.

زمینه های شغلی موجود برای فارغ التحصیلان رشته فیلم و سینما در اتریش شامل تهیه کننده اجرایی ، تهیه کننده چند رسانه ای ، کارشناس فروش بین رسانه ای ، مدیر تولید ، تولید کننده خط ، کارگردان فیلم ، مدیر تولید فیلم یا AV، متخصص جلوه های بصری ، تولیدکنندگان بازی و چند رسانه ای ، کارشناس بازاریابی فیلم و رسانه ، کارشناس توزیع و فروش محصولات فیلم ، تلویزیون و چند رسانه ای ، مدیر رابط در شرکت رسانه ای و مدیر داده های دیجیتال می باشد.

برای آگاهی از مشاغل مورد نیاز اتریش و حقوق و دستمزد در این کشور به مقاله کار در اتریش مراجعه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته سینما در اتریش

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته سینما در اتریش را بیان کردند ، محتوای ارائه شده بر اساس تعداد زیاد سوالات شما عزیزان ارائه شد ، شما نیز رشته مورد نظرتان را در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته سینما در اتریش کدام است؟

آکادمی فیلم وین موسسه ای برای فیلم و تلویزیون دانشگاه دولتی موسیقی و هنرهای نمایشی وین است ، این تنها مرکز آموزشی دانشگاهی در زمینه فیلم در اتریش است

زبان تحصیل رشته سینما در اتریش چیست و چه مدارک زبانی مورد نیاز است؟

همان گونه که می دانید زبان رسمی کشور اتریش زبان آلمانی است و دروس در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی ارائه می شوند ، رشته سینما نیز در دانشگاه ها و موسسات آکادمیک این کشور به زبان آلمانی ارائه می شود و برای پذیرش در این رشته تحصیلی بایستی به زبان آلمانی در سطح C1 تسلط داشت ، البته باید توجه داشت که دانش کافی از زبان انگلیسی نیز مورد انتظار است.

هزینه اجاره استودیو سینمایی در اتریش چقدر است؟

هزینه اجاره استودیو معمولاً به صورت یک روز کامل یا نیم روزه محاسبه می شود ، برخی هزینه ساعتی دریافت می کنند ، هزینه اجاره استودیو بدون تجهیزات 80 یورو برای هر ساعت و هزینه اجاره استودیو مجهز با همه امکانات 425 دلار برای هر ساعت است.

چه مشاغلی بعد از تحصیل رشته سینما در اتریش وجود دارد که می توانم در ان ها مشغول به کار شوم؟

زمینه های شغلی موجود برای فارغ التحصیلان رشته فیلم و سینما در اتریش شامل تهیه کننده اجرایی ، تهیه کننده چند رسانه ای ، کارشناس فروش بین رسانه ای ، مدیر تولید ، تولید کننده خط ، کارگردان فیلم ، مدیر تولید فیلم یا AV، متخصص جلوه های بصری ، تولیدکنندگان بازی و چند رسانه ای ، کارشناس بازاریابی فیلم و رسانه ، کارشناس توزیع و فروش محصولات فیلم ، تلویزیون و چند رسانه ای ، مدیر رابط در شرکت رسانه ای و مدیر داده های دیجیتال می باشد.

هزینه تحصیل رشته سینما در اتریش چقدر است؟

دانشجویانی که شهروندان یک کشور غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستند برای تحصیل در رشته سینما در دانشگاه های دولتی اتریش 726.72 یورو به علاوه هزینه اتحادیه دانشجویان 20.70 یورو در هر ترم (مجموع مجموع 747.42 یورو) پرداخت می کنند ، البته هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر است و تا 30000 یورو در سال می رسد.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به جذابیت رشته های هنری در بین افراد تحصیل رشته سینما در اتریش را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس حاصل کنید ، از دیگر کشورهایی که می توانید در آن رشته سینما بخوانید ، فرانسه است تمام جزئیات آن را در مقاله تحصیل رشته سینما در فرانسه بخوانید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *