تحصیل رشته سینما در اتریش

تحصیل رشته سینما در اتریش یک فرصت بسیار مناسب برای کسب مدرک و دانش لازم در این حوزه است تا بتوانید مدرک آکادمیک خود را به دست آورده و از تخصص لازم جهت اشتغال در این حوزه هنری برخوردار شوید. 

رشته هایی نظیر سینما نیازمند علاقه و استعداد در این هنر نیز می باشد که شما بتوانید به بهترین نتایج و تولیدات در این بخش دست پیدا کنید.

تحصیل رشته سینما در اتریش این امکان را به دانشجویان خواهد داد تا بتوانند تفکرات انتقادی و هنری خود را بهبود و ترقی ببخشند و صنعت سینما را از جنبه های هنری و فرهنگی مورد تحلیل و بررسی قرار دهند. دانشگاه های اتریش با بهره گیری از اساتیدی مطرح و با دانش در این حوزه تلاش نموده تا دانشجویان بتوانند از بیش ترین و کافی ترین دانش و تجربه در این شاخه هنری بهره مند شده و در آینده برای این صنعت موفق و مثمر ثمر باشند.

پس اگر علاقمند به تحصیل رشته سینما در اتریش هستید، در اددامه این مطلب با تیم مشاورین خبره  شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید. ضمنا مقاله تحصیل در اتریش نیز می تواند شما را با چگونگی پذیرش در دانشگاه های این کشور و همچنین نحوه دریافت ویزای تحصیلی و شرایط آن کاملا آشنا سازد.

فهرست مطالب
تحصیل رشته سینما در اتریش

شرایط پذیرش رشته سینما در اتریش

نیاز به توضیح می باشد که شرایط پذیرش رشته سینما در اتریش در هر دانشگاه می تواند با مرکز تحصیلی دیگر تفاوت داشته باشد و یا مدارکی متفاوت را از متقاضیان دریافت نماید. به همین خاطر شما باید حتما شرایط و مدارکی را فراهم آورید که برای پذیرش و تحصیل این رشته در دانشگاه مدنظرتان موردنیاز است.

تحصیل رشته سینما در اتریش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در گرایش های متفاوتی امکان پذیر می باشد. گرایش های رشته سینما عبارتند از تدوین، فیلمنامه نویسی،‌ کارگردانی و فیلمبرداری که پذیرش در آن ها نیازمند ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان را می باشد.

همچنین دانشجویان خارجی باید مدارک دیپلم خود را معادل سازی نمایند که  البته باتوجه به کشور مبدا متقاضی شرایط متفاوتی وجود دارد. ما برای دانشجویان خارج از اروپا نظیر ایرانیان به دلیل اینکه معادل سازی دقیق مدرک دیپلم به دلیل تفاوت در سیستم های آموزشی امکان پذیر نیست، آنان باید در دوره های کالج و آمادگی پیش از دانشگاه شرکت نمایند.

 این دوره ها معمولا یک سال به طول می انجامد و هر دانشگاه معمولا کالج مورد تایید خود را دارد که این موضوع نیز باید حتما از سوی شما مورد بررسی قرار بگیرد. تیم مشاورین موسسه رجبی نیز در این مسیر همراه و راهنمای شما خواهند بود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل سینما در دانشگاه های برتر اروپا ، ورودی رویایی به جهان سینما!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مقطع کارشناسی رشته سینما در اتریش

همانطور که گفتیم برای تحصیل رشته سینما در اتریش نیازمند شرایط و مدارک خاصی خواهید بود که باید حتما باتوجه به مرکز دانشگاهی آن را مورد بررسی و استعلام قرار دهید. اما اصلی ترین شرط آن ارائه مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره دبیرستان می باشد. ضمن اینکه متقاضیان ممکن است پیش از ورود به دانشگاه نیاز به پشت سر گذاشتن یک مصاحبه حضوری یا آنلاین را نیز توسط دانشگاه داشته باشند.

تحصیل مقطع کارشناسی رشته سینما در اتریش نیازمند 3 تا 4 سال زمان بوده که باتوجه به دانشگاه متفاوت خواهد بود. همچنین باتوجه به گرایش انتخابی متقاضی معمولا از آنها یک نمونه کاری در حوزه مدنظر را درخواست می کنند که این نمونه کار می تواند حکم آزمون ورودی را داشته باشد و نشان دهد که فرد تا چه حد برای تحصیل این رشته دارای علاقه و استعداد است.

همچنین باید بدانید که این حوزه هنری و رشته تحصیلی فقط نیازمند تحصیلات تئوری نیست، بلکه شامل فعالیت های عملی بسیاری می شود. به نوعی شما هرچیز تئوری که فرا می گیرید را نیز باید به صورت عملی بکار برده و اجرا نمایید. دوره لیسانس رشته سینما در اتریش را می توانید در گرایش هایی نظیر کارگردانی، فیلم برداری، نویسندگی، تدوین، صدابرداری، فیلنامه نویسی و غیره پشت سر بگذارید.

مقطع کارشناسی رشته سینما در اتریش

ضمنا باید توجه باشید که تحصیل رشته سینما در اتریش به زبان آلمانی و انگلیسی در دسترس می باشد، که دوره کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می شود و باید مدرک معتبری نیز برای این زبان به دانشگاه ارائه نمایید.

نمایش ویدیو درباره پذیرش کشورهای مختلف

با تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی همگام شوید تا مهارت و تجربه این تیم تکیه گاه امن شما برای مهاجرت قانونی باشد. 

مشاوران پیگیر ، صادق و آگاه رجبی در کنار شما هستند تا مهاجرتی بی دغدغه و امن را تجربه کنید.

برای اعتماد به ما می توانید به بخش ما تا حالا چیکار کردیم بروید و ویدئو هایی از گفتگوی همکاران ما با مراجعین را ببینید.

همچنین می توانید با تکمیل فرم زیر یک جلسه تلفنی رایگان مشاوره مهاجرتی از ما هدیه بگیرید!

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های اتریش وجود دارد ، مشاوره بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کارشناسی ارشد سینما در اتریش

جهت پذیرش و تحصیل دوره کارشناسی ارشد سینما در اتریش باید در یکی ازگرایش های مربوطه این رشته از دانشگاه های اتریش یا دیگر دانشگاه های معتبر در جهان مدرک کارشناسی لازمه را به دست آورده باشید. معمولا  تحصیل رشته سینما در اتریش در دوره کارشناسی ارشد نیازمند 2 سال زمان می باشد که در انتها با ارائه یک پروژه به پایان می رسد.

تحصیل در دوره فوق لیسانس سینما در اتریش می تواند در گرایش هایی نظیر فیلمبرداری، مطالعات فیلم، مطالعات سینما، کارگردانی، تدوین، فیلم سازی، فیلمنامه نویسی و غیره صورت پذیرد. ضمن اینکه در این دوره دانشجویان علاوه بر حضور در کلاس های درس در سمینارها، کنفرانس ها و جلسات مختلفی در این حوزه شرکت نموده و به صورت تخصصی حوزه خود را بررسی و مطالعه می نمایند.

نکته حائز اهمیتی که وجود دارد اینکه برای پذیرش در این دوره تحصیلی علاوه بر مدرک لیسانس و سوابق تحصیلی این دوره، نمونه کاری و فعالیت های عملی شما در حوزه مورد نظرتان دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و نقش بسیار تعیین کننده ای را برای پذیرش و قبولی در دانشگاه های این کشور ایفا می کند.

ضمن اینکه در این دوره فرصت های انگلیسی زبان بیش تری در دسترس دانشجویان قرار می گیرد و شما می توانید علاوه بر زبان آلمانی به راحتی به زبان انگلیسی نیز به تحصیل مشغول شوید. معمولا مدارک تافل و آیلتس مورد قبول اکثر مراکز دانشگاهی قرار می گیرند.

رشته سینما در بهترین دانشگاه های اتریش

سیستم آموزشی کشور اتریش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و دارای مدرن ترین و پر راندمان ترین برنامه های تحصیلی می باشد. همچنین باتوجه به اهمیتی که دولت این کشور برای دانشگاه ها و به طور کل آموزش و پرورش در این کشور قائل است، اعتبار و کیفیت آن ها روز به روز بالاتر می رود.

به همین خاطر تحصیل رشته سینما در اتریش می تواند شما را به موفقیت های بسیار خوبی برساند. البته همواره مدنظر داشته باشید، که علاقه، استعداد و پشت کار نیز دارای اهمیت بسیار زیادی در این رشته است. اما نمی توان اثر آموزش و تعلیم خوب و قوی را نیز کم در نظر گرفت.

در حال حاضر رشته سینما در بهترین دانشگاه های اتریش به دانشجویان ارائه می شود که این می تواند در آینده شغلی و مالی شما نقش بسیاری را ایفا نماید. پس با اینکه تحصیل در هر دانشگاه این کشور یک فرصت بسیار مناسب است، اما هرچه بتوانید در مرکزی معتبرتر با رتبه ای بهتر تحصیل کنید، قطعا آینده خود را بیش تر تضمین خواهید نمود.

در حال حاضر بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته سینما در اتریش به شرح زیر می باشند:

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه وین 99
دانشگاه اینسبروک 585
دانشگاه گراتز 609
دانشگاه سالزبورگ 812
دانشگاه فنی وین 956
هزینه های تحصیل رشته سینما در اتریش

هزینه های تحصیل رشته سینما در اتریش

همواره مبحث هزینه ها یکی از مهم ترین پارامترهای تعیین کننده در انتخاب مقصد تحصیل برای دانشجویان خارجی بوده است. در رابطه با تحصیل رشته سینما در اتریش نیز این سوال وجود دارد که هزینه های مربوط به آن چقدر می باشد و اینکه آیا اتریش مقصدی ارزان و مناسب برای تحصیل می باشد یا خیر؟

هزینه های تحصیل رشته سینما در اتریش به دو بخش شهریه دانشگاه و هزینه های اقامت و زندگی تقسیم می شود که باید بدانید هزینه های اقامت و زندگی در این کشور ارزان نیست و یک فرد مجرد باتوجه به سبک و شرایط زندگی خود می تواند در این کشور ماهانه 800 تا 1400 یورو هزینه زندگی داشته باشد.

اما در رابطه با شهریه دانشگاه باید بدانید که اتریش می تواند یکی از بهترین مقاصد حال حاضر جهان باشد. باید بگوییم که هزینه تحصیل رشته سینما در اتریش در دانشگاه های دولتی آن به قدری ارزان است که می توان آن را رایگان نیز در نظر گرفت. شهریه تحصیل در این مراکز به ازای هر ترم 749.42 یورو می باشد که این مبلغ نیز بابت هزینه های ثبت نام و امور دفتری دریافت می شود.

به نوعی باید بگوییم که تحصیل رشته سینما در اتریش در دانشگاه های دولتی آن رایگان است. اما شرایط برای مراکز خصوصی متفاوت خواهد بود و باید شهریه تحصیلی را کامل پرداخت کنید که باتوجه به دانشگاه های مختلف می تواند سالانه تا 30 هزار یورو نیز برسد.

با تحصیل رشته سینما در برخی کشورهای دیگر جهان هم آشنا شوید.

بازیگران معروف در اتریش

شاید سینما اتریش در مقایسه با کشورهایی نظیر آمریکا، فرانسه، ایتالیا، هند و غیره دارای شهرت و بزرگی چندانی نباشد، اما بازهم هنر مختص به خود را داشته و سالانه در آن فیلم ها و مجموعه های تلوزیونی متفاوتی تولید و تهیه شده و در اختیار شهروندان قرار داده می شود.

ضمن اینکه این کشور هر ساله میزبان یکی از بزرگ ترین، مشهورترین و معتبرترین فستیوال ها و جشنواره های سینمایی – تلوزیونی جهان، یعنی جشنواره وین می باشد. این جشنواره در میان اهل سینما بسیار معتبر و شناخته شده است و رسیدن به جوایز آن اهمیتی بالایی دارد.

علاوه بر این مردم این کشور نیز علاقه زیادی به سینما و تلوزیون داشته و تا به امروز افراد سینمایی بزرگ و مشهوری در این کشور شناخته شده اند. افراد اتریشی مطرحی که در حوزه های کارگردانی، فیلمبرداری، بازیگری و تهیه کنندگی سینما فعال بوده و نامی از خود به جا گذاشته اند.

از جمله بازیگران معروف در اتریش در دسته آقایان می توان به کریستوفر والتز، آرنولد شوارتزنگر، اسکا ورنر و هلموت برگر و در دسته خانم ها به رومی اشنایدر، هدی لامار و ماریا شل اشاره کرد. ضمن اینکه این بازیگران همگی سابقه فعالیت در سینما هالیوود را نیز در کارنامه خود دارند.

پیش از ادامه تحصیل رشته سینما در اتریش توصیه می کنیم حتما عنوان کار در اتریش را نیز در سایت هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی مطالعه نموده و از قوانین و شرایط کار و مهاجرت کاری به این کشور را بشناسید.

بازار کار رشته سینما در اتریش

شاید این سوال برای شما وجود داشته باشد که شرایط بازار کار برای تحصیل رشته سینما در اتریش چگونه بوده و پس از دریافت مدرک آیا می توان شغل مناسبی را یافت؟! باید توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده در یافتن شغل میزان تحصیلات شما می باشد و هرچه بالاتر باشد، شانس شما بیش تر خواهد بود.

همچنین اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان برای کار شناخته می شود و نرخ بیکاری پائینی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این برگزاری سالانه جشنواره ها و فستیوال های سینمایی در این کشور افراد بزرگ و شناخته شده ای را از سراسر جهان به اتریش می کشاند که این می تواند بازار کار رشته سینما در اتریش را همواره داغ نگه دارد.

شما می توانید در این موقعیت ها رزومه و نمونه های کاری خود را ارائه نموده و به دنبال شغل باشد، که قطعا نتایج بسیار خوبی را هم برایتان به ارمغان می آورد. برای آشنایی بیش تر در ادامه این بخش متوسط درآمد افراد مختلف فعال در حوزه سینما را مشاهده می نمایید:

شغل و حرفه درآمد سالانه
کارگردان فیلم 103 هزار تا 197 هزار یورو
بازیگران 45 هزار تا 91 هزار یورو
تدوین گر 29 هزار تا 39 هزار یورو
فیلنامه نویس 21 هزار 68 هزار یورو

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو سینمایی در اتریش

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم هزینه تحصیل رشته سینما در اتریش فقط معطوف به شهریه تحصیل در دانشگاه نخواهد بود و شما باید سایر هزینه های جانبی را نیز مد نظر قرار دهید. از آن جایی که این رشته یک رشته عملی بوده و نیازمند تجهیزات و مکانی برای تولید و ضبط فیلم یا دیگر فعالیت های مربوطه می باشد، باید حتما مبلغی را نیز جهت هزینه اجاره یا تاسیس استودیو سینمایی در اتریش در نظر داشته باشید.

باید بگوییم که تاسیس یک استودیو سینمایی بسیار گران و هزینه بر خواهد بود و در ساده ترین حالت می تواند از 300 هزار یورو به بالا تا حتی چند میلیون یورو خرج داشته باشد که باعث شده این امر فقط برای کمپانی های بزرگ و مطرح مقرون به صرفه باشد. اما اجاره یک استودیو مرسوم ترین روش در میان اهالی سینما است که هزینه اجاره آن بستگی به تجهیزات موردنیاز شما دارد.

هزینه اجاره یک استودیو سینمایی در اتریش می تواند ساعتی از 80 دلار تا تا ساعتی 700 دلار برسد. که البته کرایه گران ترین نوع آن تمامی وسائل و تجهیزات پیشرفته روز را نیز در اختیار شما می گذارد.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو سینمایی در اتریش

سوالات پر تکرار تحصیل رشته سینما در اتریش

 بله، اتریش یکی از بهترین و معتبرترین مقاصد برای تحصیل در حوزه سینما بوده و دانشگاه های آن دارای رتبه های بسیار خوبی در جهان هستند.

باید بدانید که شهریه تحصیل رشته سینما در اتریش در دانشگاه های دولتی به ازای هر ترم 749.42 یورو بوده و در دانشگاه های خصوصی می تواند سالانه تا 30 هزار یورو برسد.

 میزان درآمد کارگردانان و به طور کل فعالین حوزه سینما به میزان تجربه و نمونه فعالیت آن ها بستگی داشته و می تواند سالانه از 103 هزار تا 197 هزار یورو متغیر باشد.

بله، شهر وین سالانه میزبان جشنواره فیلم وین می باشد.

 این موضوع بستگی به امکانات استودیو خواهد داشت و می تواند به ازای هز ساعت 80 یورو تا 700 یورو را شامل شود.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در این مقاله شرایط تحصیل رشته سینما در اتریش را شرح دادند. توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اتریش را نیز بخوانید تا با تمام شیوه های امن مهاجرت به این کشور آشنا شوید ، در صورت نیاز به کسب مشاوره در این زمینه یا هر زمینه مهاجرتی با کارشناسان ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه