تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش

تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش
مشاور مهاجرتی

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، این بار قصد دارند شما علاقه مندان عزیز را با شرایط تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش آشنا کنند.

اگر تمایل دارید از یکی از دانشگاه های مهندسی اتریش پذیرش کاملا به موقع و موفقی داشته باشید ، ابتدا این مقاله را مطالعه کنید و سپس با ما تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به اتریش ، به اطلاعات بسیار مفصل و کاملی در خصوص این کشور و راه های مهاجرت به آن دست یابید.

ثبت نام برای مرحله پیش برنامه رشته عمران

ثبت نام برای برنامه-Pre-Phase در محدوده برنامه آنلاین در نرم افزار پردیس خود دانشگاه انجام می شود ، دانشجویان آینده نگر می توانند یک حساب مهمان ایجاد کنند و برای مرحله مشاوره تحصیلی برنامه کارشناسی مورد نظر ثبت نام کنند.

فهرست مطالب

در این بخش از مقاله ، روناک ، از همکاران ما در موسسه رجبی ، شرایط و چگونگی تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش را برای شما بازگو می کند ، اگر وقت کافی برای مطالعه این محتوا ندارید می توانید با گوش دادن به ویدئو ارائه شده و پادکست موجود ، از مهمترین موضوعات این مقاله مطلع شوید ، همچنین میتوانید پادکست را دانلود کرده و در زمان بهتری گوش دهید ، مدت زمان ویدئو و پادکست حدود یک و نیم دقیق است.

پادکست تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش

مدارک پذیرش رشته مهندسی عمران در اتریش

مدارک پذیرش رشته مهندسی عمران در اتریش ، شامل تمام موضوعات امتحانی مهم برای آمادگی تحصیلی در حوزه موضوعی مربوطه است ؛ این مدارک شامل دیپلم دوازده ساله رشته ریاضی و تمامی مدارک هویتی مورد تایید در کشور خود و رسیدهای پرداخت هزینه درخواست می باشد اما برخی دانشگاه های اتریش مانند دانشگاه فنی وین برای ثبت نام تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش ، یک پیش برنامه دارند.

این برنامه در واقع یک نظرسنجی آنلاین برای ارزیابی هدف و انگیزه متقاضیان در مورد انتخاب رشته مهندسی عمران در اتریش در مقطع کارشناسی است ؛ این مرحله به دو بخش تقسیم می شود که باید قبل از پذیرش به صورت آنلاین تکمیل شود ، نظرسنجی آنلاین در مورد انتخاب برنامه: هدف از این کار ، بررسی ذهنیت متقاضی در مورد انتخاب برنامه کارشناسی و شرایط عمومی برنامه است.
بازخورد در مورد سطح دانش متقاضی: این به منظور بررسی دانش پایه ریاضی مورد نیاز برای تحصیل مهندسی عمران است و به تعیین سطح فعلی دانش متقاضیان کمک می کند.

بهترین دانشگاه های مهندسی عمران اتریش

دانشگاه های مهندسی اتریش امکانات تحقیقاتی عالی را ارائه می دهند و هزاران دانشجوی بین المللی را در خود جای می دهند ، در ادامه بهترین دانشگاه های مهندسی عمران اتریش معرفی و اطلاعات کلیدی از آنها با توجه به رتبه بندی ، تحقیقات و آزادی تکنولوژیک بیان شده است.

 

تحصیل رشته مهندسی عمران در دانشگاه فناوری وین

دانشگاه فناوری وین یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی عمران در اتریش است ، این دانشگاه در زمینه آموزش و همچنین در تحقیق از اعتبار بین المللی و داخلی بالایی برخوردار است و شریک بسیار محترم شرکت های نوآوری محور است.

تدریس و تحقیق این دانشگاه بر مهندسی ، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی متمرکز است ، علاقه مندان تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش ، باید بدانند که در دانشگاه فناوری وین در رشته مهندسی عمران اهمیت زیادی به دروس پایه مانند ریاضیات ، مکانیک ، تحلیل سازه ، هیدرولوژی مهندسی ، صنعت ساخت و ساز و مدیریت پروژه های ساختمانی داده شده می شود ، از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان آدولف گیزل-گیزلینگن ، الکساندر مایسنر ، آلفرد پریس ، بنو منگله ، کامیلو سیته ، کریستین آندریاس داپلر ، ادموند هلاوکا ، ادوشن ، ارنست هیزمایر ، فردیناند پیخ ، فرانتس پیتزینگر ، گونتر بلوشل ، هاینز زمانک ، هلموت استاشل و هرمان پوتوچنیک را نام برد.

انشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید مطمئن شوند که دارای مدرک زبان A2 یا بالاتر هستند و فرم درخواست آنلاین را پر کنند ، باید توجه داشت که بدون A2 این امر امکان پذیر نیست.

تحصیل رشته مهندسی عمران در دانشگاه صنعتی گراتس

دانشگاه فناوری گراتس یکی از پنج دانشگاه برتر اشتایر و از بهترین دانشگاه های مهندسی عمران در اتریش است ، این موسسه در سال 1811 توسط آرشیدوک جان اتریش تاسیس شد و قدیمی ترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی علم و فناوری در اتریش است.

این دانشگاه 19 دوره کارشناسی و 34 برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد (که 17 مورد به زبان انگلیسی هستند) در تمام رشته های فناوری و علوم طبیعی ارائه می دهد ، آموزش دکتری در 14 دانشکده دکتری انگلیسی زبان سازماندهی شده است.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان رایموند آبراهام ، سیلک بولر-پاشن ، گونتر دومنیگ ، فردریش امیش ، دیتمار فایشتینگر ، ارنست هیزمایر ، کارل کوردش ، هانس لیست ، هانس مالیسا ، هوبرت پتشنیگ ، آلویس ریدلر ، رودولف سانزین ، فردریش سنت فلوریان ، نیکولا تسلا ، کارل فون ترزاقی و لوئیس ترنکر را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه فناوری گراتس باید دارای مدرک دیپلم پایان تحصیلات دبیرستان باشند و برای گواهی صلاحیت ورود به دانشگاه ، باید در آزمون صلاحیت ورودی دانشگاه نمره ی قابل قبول را کسب کنند.

تحصیل رشته مهندسی عمران در دانشگاه اینسبروک​

دانشگاه اینسبروک از بهترین دانشگاه های مهندسی عمران در اتریش ، یک دانشگاه دولتی در اینسبروک ، پایتخت ایالت فدرال اتریش تیرول است که در سال 1669 تأسیس شد.
این مرکز در حال حاضر ، سومین مرکز بزرگ در اتریش پس از دانشگاه وین و دانشگاه گراتس است و زبان تحصیل در این دانشگاه زبان آلمانی می باشد.
از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان لودویگ واهرموند ، کریستوف پروبست ، ایگناسیو الاکوریا، اس.جی. ، Segundo Montes S.J. و کورت فون شوشنیگ را نام برد.
دانشجویان بالقوه و مستعد نیازی به تکمیل امتحان ترک مدرسه تا زمان درخواست ندارند ، در صورت پذیرش ، گواهی مربوطه ممکن است بعداً تحویل داده شود.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در اتریش

هزینه تحصیل مهندسی عمران در اتریش چقدر است؟ دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش- در دانشگاه فنی وین – باید 745 یورو به ازای هر ترم پرداخت کنند و دانشجویان عضو اتحادیه اروپا باید 420 یورو به ازای هر ترم تحصیل در این دانشگاه بپردازند.

شهریه دانشگاه صنعتی گراتس برای متقاضیان تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش ، بدینصورت است که 363.36 یورو در دوره پذیرش عمومی ، 399.70 یورو در دوره پذیرش اضافی و 726.72 یورو باید توسط دانشجویان غیر اتحادیه اروپا پرداخت شود.

هزینه تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش در دانشگاه اینسبروک ، برای دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا 726 یورو به ازای هر ترم است و دانشجویان اتریشی و عضو اتحادیه ی اروپا از شهریه معافند ، در اتریش شما می توانید با کار دانشجویی بخشی از هزینه های تحصیل را پرداخت کنید ، مقاله کار دانشجویی در اتریش را بخوانید.

زبان تحصیل مهندسی عمران در اتریش

لطفا توجه داشته باشید که زبان تحصیل مهندسی عمران در اتریش ، به غیر از مقطع دکترا ، به زبان آلمانی است و برای پذیرش در یک برنامه تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش باید دانش کافی آلمانی را برای دانشگاه ها به اثبات برسانید.

به یاد داشته باشید که مهندسان عمران همچنان بازیکنان یک تیم هستند: آنها وظایف مختلف را در یک سایت ساخت و ساز هماهنگ می کنند و بنابراین باید بتوانند علاوه بر زبان آلمانی ، به زبان انگلیسی نیز ارتباط برقرار کنند.

هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در اتریش

در این بخش به هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در اتریش می پردازیم.

 •  قیمت تخته رسم: از 36 تا 82 یورو
 •  سه پایه نقاشی روی میز با سطح صاف با زاویه قابل تنظیم: 65 یورو
 •  سه پایه نقاشی روی میز Easel A3 با سطح صاف: 53 یورو
 •  انواع خط کش مهندسی: 9 تا 19 یورو
 •  ماشین حساب گراف رنگی TI-Nspire CX II CAS با نرم افزار دانشجویی: 160 یورو
 •  مجموعه 10 عددی کیت هندسه ریاضی با جعبه ذخیره نشکن با لوازم دانشجویی شامل خط کش ، نقاله ، قطب نما ، پاک کن: 8 یورو
 •  مجموعه Premium Pentel Arts GraphGear 1000 با پاک کن های شارژ مجدد (PG1000BXSET):58 یورو

 

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های اتریش

دوره های لیسانس عمران در دانشگاه های اتریش 6 ترم است که معادل 180 ECTS می باشد ، چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های اتریش ، بر اساس تکنیک های مدرن آموزش مهندسی برنامه ریزی شده و روش آموزش دقیقا مطابق با روند بولونیا می باشد.

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های اتریش در دانشگاه فنی اتریش به قرار زیر است:

 •  مصالح و مواد ساختمانی
 •  زمین شناسی
 •  شیمی در ساخت و ساز
 •  ریاضی 1 و 2 برای مهندسی عمران و محیط زیست
 •  مکانیک ساخت و ساز
 •  تئوری مقاومت ماژول و تحلیل سازه
 • استحکام مواد
 •  تئوری قدرت
 •  مهندسی سازه
 •  تحلیل ساختاری
 •  انفورماتیک ساختمان و ژئودزی
 •  اصول SE انفورماتیک ساختمان
 • مبانی انفورماتیک ساختمان آموزش از راه دور
 •  ساخت و ساز ساختمان و فیزیک ساختمان
 •  فیزیک ساختمان
 •  ساخت و سازهای بتنی
 •  طراحی سازه
 •  ساخت و ساز فولاد و الوار
 •  مهندسی پی و مکانیک خاک
 •  مهندسی بنیاد VO و مکانیک خاک
 •  هیدرولوژی و مهندسی هیدرولیک
 •  مدیریت کیفیت آب
 •  پایان نامه لیسانس

چارت درسی فوق لیسانس مهندسی عمران در اتریش

دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران در اتریش چهار ترم طول می کشد و شامل 120 واحد ECTS است ، این دوره منجر به صلاحیت علمی “Diplom-Ingenieur” می شود که به طور کلی معادل کارشناسی ارشد مهندسی است ، مدرک لیسانس مهندسی عمران یا مدرک مشابه شرط ورود به این مقطع می باشد ، چارت درسی کارشناسی ارشد مهندسی عمران در اتریش ، با توجه به گرایش انتخابی دانشجو متفاوت است و معمولا هر گرایش شامل دو ماژول M1 – مطالعات ویژه کارشناسی ارشد و M2 – مطالعات تخصصی است.

یک ماژول اضافی به نام M3 هم وجود دارد که برای آن دوره هایی از هر یک از حوزه های تخصصی ممکن است به عنوان مطالعات اضافی انتخاب شود ، رشته مهندسی کامپیوتر هم در دانشگاه های اتریش دارای چارت به روز و امکانات عالی است ، مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در اتریش را بخوانید.

گرایش های رشته مهندسی عمران در اتریش

افرادی که مایل به تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش هستند ، می توانند مدرک کارشناسی را در گرایش های متنوع مطالعه کنند ، گرایش های رشته مهندسی عمران در اتریش در مقطع کارشناسی به قرار زیر است:

تحصیل دکترا مهندسی عمران در اتریش

تحصیل دکترا مهندسی عمران در اتریش ، یک مدرک سه تا چهار ساله است که بر اساس چارچوب مدارک مورد قبول در سراسر اروپا به عنوان بخشی از فرآیند بولونیا سازماندهی شده است.

دانشجویان برای ورود به دوره های تحصیل دکترای مهندسی عمران در اتریش ، باید دارای مدرک کارشناسی ارشد معتبر از کشور خود یا اتریش باشند و سپس برای دوره ی دکترا در این کشور درخواست دهند.

همچنین دانشجویان برای تحصیل دکترا مهندسی عمران در اتریش ، باید حتما دارای مدرک زبان آلمانی در این کشور باشند و در برخی دانشگاه ها که این دوره به زبان انگلیسی برگزار می شود ، دارا بودن مدرک تسلط به زبان انگلیسی کفایت می کند.

از آنجایی که برنامه‌های دکتری اتریش شامل یک برنامه درسی مشخص است، اکثر آنها مهلت‌های درخواستی را نیز تعیین می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترای عمران در اتریش

برخی از دانشگاه های اتریش برای ارائه برنامه های دکترا در عرصه ی مهندسی ها ممکن است امتحانات ورودی را تعیین کنند ، این مورد بیشتر برای برنامه‌ های دکتری ساختار یافته و یا آن هایی است که قراردادهای کاری را به دانشجویان دکترای مهندسی ارائه می‌دهند ، دانشگاه احتمالاً امتحانات ورودی خود را در مورد موضوعاتی که متناسب با تخصص برنامه است تعیین می کند ، دانشگاه باید جزئیات مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکترای عمران در اتریش برای متقاضی را تایید کند و اطلاعات بیشتری در مورد دوره های خاصی که گذرانده است ارائه دهد.

دانشگاه قبلی باید قادر به ارائه ریز نمرات رسمی باشد ، اما ممکن است لازم باشد که آن را به آلمانی ترجمه کرده و توسط یک وکیل تایید شود ، اگر فرد قبلاً در منطقه آموزش عالی اروپا تحصیل کرده باشد ، ممکن است بتواند به جای ریز نمرات ، یک مکمل دیپلم ارائه دهد.

بیانیه هدف بیشتر شبیه یک بیانیه شخصی است تا یک پیشنهاد تحقیقاتی ، این باید شایستگی داوطلب را برای کار در برنامه دکتری مهندسی عمران مشخص کند.

متقاضی تحصیل دکترا مهندسی عمران در اتریش ، ممکن است لازم باشد حداکثر سه مرجع را همراه با درخواست خود ارائه دهد ، اینها باید از افراد با تجربه کار آکادمیک قبلی و همچنین شخصیت کلی فرد باشد ، دانشگاه های دولتی اتریش در هر رشته ای از دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه برای برنامه های دکترا تقریبا 726 یورو به ازای هر ترم اخذ می کند و دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و نزدیک به 363 یورو در هر ترم پرداخت می کنند.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در اتریش

اگر می خواهید به خوبی بدانید که دلایل تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش چیست ، با مطالعه این بخش که درباره مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در اتریش است ، اطلاعات کلیدی خوبی به دست خواهید آورد که ممکن است در تصمیم گیری شما بسیار موثر واقع شود.

بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته مهندسی عمران

فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران در اتریش می توانند در سطح بین المللی برای یک مدرک بالاتر یا برای اشتغال اقدام کنند ، به عنوان مثال در یکی از زمینه های زیر می توانند فعالیت داشته باشند:

طراحی ، برنامه‌ریزی و تهیه مستقل محاسبات استاتیکی ، دینامیکی و سازه‌ای برای ساخت ، بهره‌برداری و تخریب تاسیسات سازه‌ای در مناطق مستعد مانند بلندی ها ، زیرزمین ها ، پل‌ها و ساخت‌وسازهای آبی ، اجرای پروژه ها از نقطه نظر سازمانی و تجاری و انجام پروژه های برنامه ریزی کلی ، میزان درآمد یک مهندس عمران در اتریش معمولاً حدود 3690 یورو در ماه است و این میزان در اتریش حقوق خوبی محسوب می شود.

در اتریش حقوق ماهانه خالص بین 2000 یورو تا 3000 یورو خوب است و میزان حقوق بالاتر از 3500 یورو بسیار خوب است ، در حالی که متوسط دستمزد ناخالص در اتریش در سال 2021 ، 52000 یورو (34517 یورو پس از مالیات) است ، درآمد مشابه این مقدار خوب در نظر گرفته می شود.

برای شناخت حرفه های پر در آمد در کشور اتریش ، می توانید به مقاله کار در اتریش مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل مهندسی عمران در اتریش

این مدارک شامل دیپلم دوازده ساله رشته ریاضی و تمامی مدارک هویتی مورد تایید در کشور خود و رسیدهای پرداخت هزینه درخواست می باشد.

دانشگاه فناوری وین یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی عمران در اتریش است.

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش- در دانشگاه فنی وین – باید 745 یورو به ازای هر ترم پرداخت کنند و دانشجویان عضو اتحادیه اروپا باید 420 یورو به ازای هر ترم تحصیل در این دانشگاه بپردازند. شهریه دانشگاه صنعتی گراتس برای متقاضیان تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش ، بدینصورت است که 363.36 یورو در دوره پذیرش عمومی ، 399.70 یورو در دوره پذیرش اضافی و 726.72 یورو باید توسط دانشجویان غیر اتحادیه اروپا پرداخت شود.

زبان تحصیل مهندسی عمران در اتریش ، به غیر از مقطع دکترا ، به زبان آلمانی است و برای پذیرش در یک برنامه تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش باید دانش کافی آلمانی را برای دانشگاه ها به اثبات برسانید.

مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه اینسبروک 2. مهندسی عمران در دانشگاه علوم کاربردی کارینتیا 3. مهندسی عمران و مدیریت ساخت و ساز در پردیس FH وین 4. مهندسی عمران و مدیریت ساخت و ساز در دانشگاه گراتس 5. مهندسی عمران و مدیریت زیرساخت در دانشگاه صنعتی وین

اگر شما هم می خواهید پس از تحصیل رشته مهندسی عمران در اتریش ، از یک حقوق مهندسی خوب برخوردار باشید ، می توانید با هماهنگی مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، اقدام به پذیرش از دانشگاه های مهندسی اتریش نمایید ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین می توانید برای تحصیل رشته های مهندسی ، کشور انگلستان که برترین دانشگاه های مهندسی جهان را داراست درس بخوانید ، مقاله تحصیل در انگلستان را مرور کنید.

پخش ویدیو
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *