تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک از انتخاب های آینده ساز برای هر جوان علاقه مند به مهندسی است که حتی با دوره تحصیلات تکمیلی آنلاین علوم کامپیوتر آینده دیجیتال را برای شما شکل می دهد ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تحصیل این رشته را در دانشگاه های دانمارک بررسی کنیم.

همچنین اگر علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به دانمارک هستید ، حتما مقاله تحصیل در دانمارک را مطالعه نمایید تا برترین دانشگاه ها و رشته های این کشور را بخوبی بشناسید.

دانشگاه های مهندسی دانمارک تقاضای رو به رشد متخصصان در زمینه داده ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را برآورده می کند.

برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا کامپیوتر به صورت حضوری و آنلاین در دانمارک به شما کمک می کند تا دانش نظری وعملی و مهارت های مورد نیاز برای برجسته شدن در محاسبات کامپیوتری را توسعه دهید.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در دانمارک

الزامات مدارک پذیرش تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک با توجه به دانشگاه تفاوت خواهد داشت؛ دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم از کشور های خارج از اتحادیه اروپا هستند ، در برخی موارد علاوه بر ریزنمرات دیپلم ، باید در نوعی آزمون ورودی نیز شرکت کنند.

به عنوان مثال؛ دانشگاه کپنهاگ از درخواست های دانشجویان از سراسر جهان با تحصیلات متوسطه یا دبیرستان استقبال می کند اما برای پذیرش رشته کامپیوتر در این دانشگاه ، متقاضیان باید در آزمون صلاحیت سهمیه دو شرکت کنند و نتیجه قبولی را در هنگام درخواست آنلاین برای دانشگاه ارسال کنند.

برای اینکه متقاضیان واجد شرایط پذیرش در برنامه لیسانس کامپیوتر از دانشگاه های دانمارک باشند ، معمولا باید مدارک خود را قبل از 5 ژوئیه برآورده کنند ، با این حال ، دانشجویان جدید که مستقیماً از تحصیلات متوسطه یا دبیرستان می‌آیند ، مجازند تا 15 آگوست مدارک خود را ارسال کنند.

برای پذیرش در یک برنامه کارشناسی ارشد کامپیوتر در یکی از دانشگاه های مهندسی دانمارک ، باید یکی از مدارک لیسانس علوم مهندسی و لیسانس علوم طبیعی زیر را دارا باشید و الزامات مربوط به نمره زبان بین المللی را براورده کنید (مراجعه به بخش زبان تحصیل کامپیوتر در دانمارک).

بهترین دانشگاه های کامپیوتر دانمارک

دانمارک خانه بزرگ‌ترین چیزها است: قدیمی‌ترین سلطنت در جهان ، آن طاق زیرزمینی که تمام مجموعه‌های لگو ساخته شده (تا کنون) را در خود جای می‌دهد و برخی از دانشگاه‌های با رتبه بالاتر در جهان.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر دانمارک

بر اساس رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان و رتبه بندی دانشگاه های جهانی آموزش عالی تایمز ، دانمارک دارای 7 دانشگاه برتر است که برخی از آنها به عنوان بهترین دانشگاه های کامپیوتر در دانمارک نیز شناخته می شوند ، در ادامه اطلاتی از شرای تحصیل رشته کامپیوتر در این دانشگاه ها ارائه شده است.

دپارتمان علوم کامپیوتر در دانشگاه کپنهاگ

دپارتمان علوم کامپیوتر در دانشگاه کپنهاگ (UCPH) یک بخش در دانشکده علوم این دانشگاه است که تاریخی ‌ترین بخش علوم کامپیوتر در دانمارک محسوب می شود و در سال 1970 توسط پیتر ناور برنده جایزه تورینگ تأسیس شد.

از سال 2021 ، 82 کارمند دانشگاهی ، 126 کارمند پژوهشی و 38 کارمند پشتیبانی در این بخش استخدام شده است ، این دانشگاه همواره به عنوان برترین بخش علوم کامپیوتر در کشورهای شمال اروپا رتبه بندی شده است و در سال 2017 توسط رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان در رتبه نهم جهان قرار گرفت.

از بزرگان دانشکده علوم می توان ، پیتر ناور برنده جایزه تورینگ ، پر برینچ هانسن برنده جایزه پیشگامان کامپیوتر IEEE ، مادس توفت ، اولین مدیر عامل دانشگاه IT کپنهاگ و یکی از توسعه دهندگان زبان برنامه نویسی استاندارد ML و مایکل سیفرت ، یک برنامه نویس کامپیوتر دانمارکی که بازی نقش آفرینی مبتنی بر متن چند نفره محبوب DikuMud را توسعه داد ، را نام برد.

رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه فنی دانمارک

دانشگاه فنی دانمارک برترین دانشگاه علوم کامپیوتر است که مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را در این زمینه ارائه می دهد و یکی از موسسات مهندسی پیشرو در اروپا است ، این دانشگاه به همراه دانشگاه های برتر سایر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه دانشگاه های یوروتک است ، این دانشگاه در حال حاضر در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022 در رتبه 99 قرار دارد.

رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه فنی دانمارک در دانشکده علوم برای دانشجویان ارائه می شود ،DTU دارای یک محیط IT قوی و رو به رشد با شایستگی هایی در زمینه هایی مانند سیستم های ایمن و یکپارچه سازی سیستم ، سیستم های توزیع شده و جاسازی شده ، شبکه ها ، مهندسی نرم افزار ، الگوریتم ها و منطق ، سیستم روی تراشه و سیستم های دیجیتال است.

از نامداران رشته کامپیوتر در این دانشگاه می توان Henrik O. Madsen ، مدیر عامل سابق DNV GL ، داینس بیورنر ، دانشمند کامپیوتر ، آندرس هیلسبرگ ، مهندس نرم افزار ، هنریک وان جنسن ، محقق گرافیک کامپیوتری و پر برینچ هانسن ، دانشمند کامپیوتر را نام برد.

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه فنی دانمارک داشته باشند باید علاوه بر نمره زبان ، نمره قبولی آزمون متوسطه دوم یا یک آزمون بین المللی معادل آن را هم دارا باشند و دارای سطوح خاص در زبان انگلیسی ، ریاضیات ، فیزیک و شیمی باشند.

تحصیل رشته کامپیوتر در دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس که در سال 1928 تأسیس شد ، بزرگترین و دومین دانشگاه قدیمی دانمارک است و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ‌های علوم کامپیوتر در دانمارک محسوب می‌شود ، این دانشگاه روابط نزدیکی با سازمان‌ های دانشگاهی برجسته مانند شبکه اوترخت ، انجمن دانشگاه‌های اروپایی و گروه کویمبرا دارد.

دانشگاه آرهوس در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022 در رتبه 155 قرار دارد ، دپارتمان علوم کامپیوتر این دانشگاه دانش نظری و عملی را ترکیب می کند تا دانشجویان را برای به دست آوردن یک حرفه مرتبط یا انجام کار تحقیقاتی در علم محاسبات آماده کند.

دپارتمان علوم کامپیوتر یک برنامه لیسانس سه ساله ارائه می دهد و برنامه کارشناسی ارشد کامپیوتر آن شامل چهار ترم است که در آن سه ترم برای تخصص انتخاب شده توسط دانشجو اختصاص داده می شود.

از بزرگان رشته کامپیوتر در دانشگاه آرهوس می توان لارس آرگه ، دانشمند دانمارکی کامپیوتر و سوزان بودکر، دانشمند دانمارکی کامپیوتر را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه آرهوس باید باید تمام اسناد مربوط به نمرات دیپلم و تحصیلات متوسطه و اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا دانمارکی خود را با توجه به زبان انتخابی هود برای تحصیل را بصورت آنلاین به دانشگاه ارسال کنند.

هزینه تحصیل کامپیوتر در دانمارک

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک در دانشگاه کپنهاگ در رشته کامپیوتر برای دانشجویان با ملیت سوئیسی و دانمارکی کاملا رایگان است اما برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا 10،000 تا 17،000 یورو در سال است.

هزینه تحصیل کامپیوتر در دانمارک

هزینه تحصیل کامپیوتر در دانشگاه فنی دانمارک برای دانشجویان دانمارکی رایگان و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا 7،500 یورو به ازای هر ترم است.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای هزینه تحصیل کامپیوتر در دانمارک و در دانشگاه آرهوس باید 14،800 یورو به ازای هر سال بعنوان شهریه باید به دانشگاه بپردازند ، هزینه درخواست نیز 750 کرون دانمارک است.

اگر علاقه مند باشید ، می توانید در دانمارک رشته ریاضیات را نیز انتخاب کنید ، شرایط تحصیل و هزینه های آن را در مقاله تحصیل رشته ریاضیات در دانمارک بخوانید.

زبان تحصیل کامپیوتر در دانمارک

زبان رشته کامپیوتر در دانمارک به هر دو زبان دانمارکی و انگلیسی در دسترس است؛ در دانشگاه کپنهاگ ، تمام برنامه‌ های لیسانس به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند و به بالاترین سطح زبان دانمارکی یا مدارک لازم برای اثبات مهارت ‌های زبان آکادمیک به زبان دانمارکی نیاز دارند.

دانشجویان برای اینکه بتوانند پذیرش موفقی در دانشگاه فنی دانمارک داشته باشند باید آزمون تافل را با حداقل نمره 90 تکمیل کنند و همچنین همه متقاضیانی برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد کامپیوتر ، باید مدارکی مبنی بر مهارت زبان انگلیسی قابل مقایسه با سطح B انگلیسی با حداقل نمره 3 از یک مدرسه متوسطه دانمارکی ارائه دهند.

برنامه لیسانس کامپیوتر در دانشگاه آرهوس فقط به زبان دانمارکی تدریس می شود اما برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آرهوس علاوه بر زبان دانمارکی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های دانمارک

چارت درسی تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک کاملا بر اساس سیستم آموزش مدرن تنظیم شده است ، دروس عمده ای که دانشجویان باید در رشته کامپیوتر مطالعه کنند شامل ریاضی ، مقدمه ای بر آمار ، انگلیسی ترکیب ، مبانی برنامه نویسی ، برنامه نویسی ، سیستم های کامپیوتری ، پایگاه های داده ، ارتباطات و شبکه ، برنامه نویسی وب ، سیستم عامل ، مهندسی نرم افزار ، ساختارهای داده ، زبان های برنامه نویسی مقایسه ای ، داده کاوی و یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی ، ریاضیات گسسته و حساب دیفرانسیل و انتگرال می باشد.

چارت رشته کامپیوتر در دانشگاه های انگلستان ، بسیار کامل است ، دانشگاه های این کشور مهد رشته های مهندسی هستند و دوران تحصیل کوتاه تر در انگلستان ، هزینه های بالاتر را جبران می کند ؛ مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان را بخوانید.

گرایش های رشته کامپیوتر در دانمارک

گرایش های رشته کامپیوتر در دانشگاه های دانمارک که دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک می توانند در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنند ، شامل موارد زیر است:

گرایش های رشته کامپیوتر در دانمارک
 • هوش مصنوعی و الگوریتم ها
 • امنیت رایانه
 • سیستم های دیجیتال
 • سیستم های جاسازی شده و توزیع شده
 • طراحی ایمن مهندسی نرم افزار
 • بیوانفورماتیک ، تعامل انسان و کامپیوتر
 • زبان های برنامه نویسی
 • امنیت نرم افزار

تحصیل دکترا کامپیوتر در دانمارک

برنامه‌های دکترا کامپیوتر در دانمارک ، همگی دارای بودجه هستند و همچنین دانشجویان دکتری تشویق می‌شوند تا در سمت ‌های تدریس و هیئت‌ها و کمیته ‌ها در این بخش شرکت کنند.

دانشجویان دکترای کامپیوتر و به طور کلی دیگر رشته های مهندسی در دانمارک در گروه های تحقیقاتی در سطوح جهانی مطرح هستند ، همه دانشجویان دکترا پذیرفته شده در دانشگاه های این کشور دارای بودجه کامل هستند و کمک هزینه سخاوتمندانه ای دریافت می کند (اعم از حقوق و دستمزد یا SU، طرح کمک های مالی و وام دانشجویان دانمارکی).

گرایش های تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک در مقطع دکترا موارد زیر است:

 • الگوریتم‌ها
 • ساختارهای داده و مبانی یادگیری
 • بیوانفورماتیک
 • پیچیدگی محاسباتی و نظریه بازی
 • فعالیت با واسطه رایانه
 • رمزنگاری و امنیت
 • سیستم‌های فشرده
 • منطق و معناشناسی
 • زبان های برنامه نویسی و استفاده
 • طراحی و نوآوری

دانشجویان علاقه مند به دکترای کامپیوتر در دانمارک برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک باید از طریق ایمیل استاد راهنمای خود را در دانشگاه مورد نظر خود برای ادامه تحصیل بیابند و سپس مکاتبات لازم را انجام دهند ، در صورت قانع شدن استاد راهنما برای طرح پژوهشی شما ، اساتید معمولا ادامه راه را با شما هماهنگ می کنند.

مشاوران رجبی هم می توانند در انجام بهتر کارها در مراحل جستجو برای استاد راهنما ، پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی راهنمایی تان کنند.

برای تحصیل دکترا می توانید به دانشگاه های اتریش هم فکر کنید ، بورسیه ها و هزینه ها و شرایط ورود به رشته دکترای کامپیوتر در اتریش را در مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در اتریش خواهید خواند.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در دانمارک

به طور کلی تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک تصمیم ایده آل و آینده نگرانه ای است اما در برخی مواقع ممکن است مهاجران تحصیلی با موانع یا چالش هایی هم روبرو شوند؛ مشاوران رجبی به منظور پیشگیری از قرار گیری دانشجویان در شرایط سخت ، مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در دانمارک را بررسی و نتیجه آن را به اختصار در اینجا بیان کرده اند.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در دانمارک

مزایا:

 • کشور دانمارک همواره نوآوری‌های هوشمندانه‌ای در زمینه علم کامپیوتر ایجاد می‌کند تا با چالش‌های حال و آینده مقابله کند.
 • دانشگاه های دانمارک طیف کاملی از سیستم‌های کامپیوتری را طراحی و تولید می‌کنند تا در سطح جهان خود را مطرح کنند.
 • هزینه تحصیلی رشته کامپیوتر در دانمارک به مراتب مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی است.
 • موقعیت های شغلی پس از فارغ التحصیلی زیاد است.
 • محیط کار مهندسی کامپیوتر در دانمارک ایده آل و جذاب است.

معایب:

 • تعداد دانشکده های مهندسی دانمارک نسبت به کشورهایی مانند آلمان و فرانسه کمتر است.
 • گرچه زبان انگلیسی رواج دارد اما باز هم برای رشته کامپیوتر در برخی دانشگاه ها ارائه مدرک زبان دانمارکی الزامی است.
 • آب و هوای کشور دانمارک همیشه برای دانشجویان ایرانی خوشایند نیست و به سختی به آن عادت می کنند.

بازار کار دانمارک پس از تحصیل در کامپیوتر

بازار کار پس از تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک خوب است؛ زیرا دانمارک یک هدف بلندپروازانه و رادیکال برای ارتقاء کل شبکه مهندسی خود تعیین کرده است.

محیط کار مهندسی کامپیوتر در دانمارک کاملا انعطاف پذیر است و به کارکنان خود زمان و انعطاف لازم را برای لذت بردن از یک زندگی متعادل از طریق ساعات کاری انعطاف پذیر ارائه می دهد.

شما با مدرک مهندسی کامپیوتر می توانید به عنوان مهندس فاکتور انسانی ، عضو تیم طراحی سیستم مدیریت ترافیک در کپنهاگ باشید که خود قسمتی از بخش مهندسی است.

نقش شما شامل پشتیبانی از طراحی و استقرار اجزای نرم افزاری یک سیستم مدیریت ترافیک است ، این سیستم در حال حاضر در چندین مکان در چندین کشور مستقر است و برای پروژه های در حال انجام و آینده به شدت در حال توسعه است.

علاوه بر این مهندسین کامپیوتر می توانند در فرآیند طراحی شرکت کنند که شامل شرکت در جلسات برنامه ریزی و بررسی طراحی می شود ، همچنین شما می توانید در رسمی کردن طرح به صورت کتبی ، به روز رسانی اسناد و مشارکت در فرآیند مدیریت نیازمندی ها مشارکت داشته باشید.

کل دستمزد برآورد شده برای یک مهندس کامپیوتر در دانمارک 99583 دلار در سال است ، این عدد نشان‌دهنده میانگین است که نقطه وسط دامنه‌های مدل اختصاصی برآورد کل پرداخت ها و بر اساس حقوق جمع‌آوری‌شده از کاربران است.

برای شناخت جزئیات بازار کار دانمارک ، حتما سری به مقاله کار در دانمارک بزنید و با حقوق و دستمزد بسیاری از حرفه ها آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در دانمارک

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شما را با تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک آشنا کردند ، هر ابهام و سوالی در این زمینه دارید ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید.

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک در دانشگاه کپنهاگ در رشته کامپیوتر برای دانشجویان با ملیت سوئیسی و دانمارکی کاملا رایگان است اما برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا 10،000 تا 17،000 یورو در سال است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک کدام است؟

دانشگاه کپنهاگ ؛ این دانشگاه همواره به عنوان برترین بخش علوم کامپیوتر در کشورهای شمال اروپا رتبه بندی شده است و در سال 2017 توسط رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان در رتبه نهم جهان قرار گرفت.

زبان تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک چیست؟

زبان تحصیل کامپیوتر در دانمارک به هر دو زبان دانمارکی و انگلیسی در دسترس است؛ در دانشگاه کپنهاگ ، تمام برنامه‌ های لیسانس به زبان دانمارکی تدریس می‌شوند و به بالاترین سطح زبان دانمارکی یا مدارک لازم برای اثبات مهارت ‌های زبان آکادمیک به زبان دانمارکی نیاز دارند.

گرایشات رشته کامپیوتر در دانمارک در مقطع ارشد را می خواهم بدانم.

هوش مصنوعی و الگوریتم ها
امنیت رایانه
سیستم های دیجیتال
سیستم های جاسازی شده و توزیع شده
طراحی ایمن مهندسی نرم افزار
بیوانفورماتیک ، تعامل انسان و کامپیوتر
زبان های برنامه نویسی
امنیت نرم افزار

درآمد یک مهندس کامپیوتر در دانمارک چقدر است؟

کل دستمزد برآورد شده برای یک مهندس کامپیوتر در دانمارک 99583 دلار در سال است ، این عدد نشان‌دهنده میانگین است که نقطه وسط دامنه‌های مدل اختصاصی برآورد کل پرداخت ها و بر اساس حقوق جمع‌آوری‌شده از کاربران است.

اگر نیاز دارید که به جزییات بیشتری برسید پس توصیه می شود که با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس داشته باشید ، آنها نه تنها در مورد تحصیل رشته کامپیوتر در دانمارک بلکه در مورد سایر رشته ها ، دانشگاه ها و کشورها اطلاعات کاملا به روز و جدید را ارائه می کنند ، همچنین به شما توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به دانمارک را بخوانید تا با راه های دیگری به جز مهاجرت تحصیلی برای ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه