تحصیل رشته اقتصاد در اتریش

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در اتریش
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در اتریش با استقبال بسیار زیادی مواجه است ، که یکی از عمده دلایل آن درآمد بالای این رشته و پرستیژ اجتماعی بسیار بالایی است که این رشته در کشورهای اروپایی دارد.

مشاوران و کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همواره آماده هستند تا بهترین و به صرفه ترین راه های اخذ اقامت و پذیرش در رشته اقتصاد در دانشگاه های اتریش را در اختیار شما عزیزان قرار داده و شما را در رسیدن هرچه سریع تر به این امر یاری نمایند.

اگر به تحصیل در کشور اتریش علاقه مندید ، می توانید به مقاله تحصیل در اتریش در همین سایت مراجعه نموده و اطلاعات کاملی در خصوص چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بدست آورید.

علم اقتصاد ترکیبی از جامعه شناسی ، روان شناسی و علوم سیاسی است و با تحصیل رشته اقتصاد افراد با این علوم آشنایی پیدا می کنند ، به همین خاطر کشورهایی که اقتصاد قوی را دنبال می کنند در این زمینه ها نیز قوی و سرآمد هستند ، در خارج از کشور بر خلاف داخل کشورمان این رشته تحصیلی به خوبی درک شده و نسبت به تدریس این رشته و پرورش اقتصاد دانان کارآمد و با سواد تلاش کافی را به عمل می آورند.

یکی از کشورهایی که هر ساله جایگاه اقتصادی بهتری را در دنیا به خود اختصاص داده و نسبت به تدریس این رشته در دانشگاه های خود اهمیت بیشتری را قائل می شود اتریش است ، اتریش کشوری در قلب اروپا و عضو اتحادیه اروپا است که جز ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می آید.

مکتب اتریش

علم اقتصاد در دنیا مکاتب زیادی را دارا می باشد که یکی از معروف ترین آن ها مکتب اتریشی یا اقتصاد اتریشی است که یکی از مکتب‌های اندیشه اقتصادی خارج از جریان اصلی است و بر سازمان‌یابی خود به خودی بر اساس ساز و کار قیمت‌ ها تأکید دارد ، به تعبیر دیگر مکتب اتریشی یک مکتب فکری اقتصادی است که مبتنی بر فردگرایی روش‌شناختی می باشد.

فردگرایی روش‌شناختی و خنثی نبودن پول از دیگر مشخصه های فکری این مکتب است ، نام این مکتب از بنیان‌گذاران و هواداران نخستین خود که شهروندان امپراتوری هابزبورگ اتریش بودند ، از جمله کارل منگر ، اویگن فن بوم باورک ، لودویگ فن میزس و برنده جایزه نوبل ، فردریش هایک گرفته شده است ، امروزه ، مکتب اتریش پیروانی را از سراسر جهان به خود اختصاص داده است ، که بیشتر با عنوان اقصاددانان اتریش و آثار آنان با عنوان اقتصاد اتریشی نام گذاری می کنند.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در اتریش

برای پذیرش در رشته اقتصاد و تحصیل در دانشگاه های اتریش تمامی افراد نیاز به یک سری مدارک هویتی و اقامتی برای اخذ اقامت در این کشور دارند ، اما برای پذیرش در این رشته در دانشگاه های این کشور هر مرکز آموزشی شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که باید قبل از هرگونه اقدام ، از طریق ارتباط با آن دانشگاه از این موارد اطلاعات کافی را کسب کرد.

اما به طور کلی تحصیل رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک دیپلم دوره ۱۲ ساله قبل را دارد و همچنین باید مدرکی دال بر تسلط به زبانی که آن دانشگاه این رشته را تدریس می کند به آنان ارائه کرد ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز باید مدرکی معتبر در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد را دارا باشید و در این رشته لیسانس یا فوق لیسانس خود را اخذ نموده باشید تا بتوانید در مقطع بالاتر به تحصیل بپردازید.

حال هرچه معدل و نمرات دوره های قبل بالاتر باشد و همچنین بتوانید توصیه نامه ای از استاد یا دانشگاه محل تحصیل خود ارائه کنید شانس پذیر شما بیشتر می شود ، در نظر داشته باشید که داشتن مقالات علمی یا مدال های المپیاد و دیگر افتخارت تاثیر بسزایی در پذیرش شما در این رشته در دانشگاه های اتریش می تواند داشته باشد.

 تحصیل رشته اقتصاد در اتریش

بهترین دانشگاه های اقتصاد اتریش

انتخاب دانشگاه و محل تحصیل می تواند تاثیر بسیار زیادی بر میزان و کیفیت سواد و علم آموخته شده توسط افراد داشته باشد و علاه بر آن تفاوت میان اعتبار مدارک دانشگاه ها قطعا در آینده شغلی افراد تاثیر گزافی خواهد داشت ، پس مهم می باشد که افراد بر انتخاب دانشگاه و مرکز آموزشی خود حساس باشند و سعی در تحصیل در مراکز هرچه بهتر و معتبر داشته باشند.

در این قسمت ما شما را با معتبرترین و بهترین دانشگاه های اتریش که تدریس رشته اقتصاد در آنان با بالاترین کیفیت انجام میگیرد آشنا خواهیم کرد تا شما به طور خلاصه با مزایای هر کدام از آنان آشنا شوید.

دانشگاه اقتصاد و تجارت وین ( WU )

دانشکده اقتصاد و تجارت وین ، بزرگترین دانشگاه بازرگانی در کل قاره اروپا است که یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین دانشگاه های اقتصادی و تجاری در اروپا می باشد و با نام اختصاری WU شناخته می شود ، این دانشگاه با داشتن 23 هزار دانشجو که یک چهارم از آن را دانشجویان خارجی از 110 کشور جهان تشکیل داده اند ، بزرگترین مرکز تحصیل در حوزه علوم اقتصادی و اجتماعی در اروپا است.

این دانشگاه در سال 1898 میلادی در شهر وین اتریش آغاز به کار کرد و هم اکنون با 1500 استاد ، 11 دپارتمان و 16 موسسه تحقیقاتی به کار خود ادامه می دهد ، دانشکده اقتصاد این دانشگاه در رتبه بندی QS توانسته در گروه 101 الی 150 قرار گیرد.

برنامه های رشته های اقتصاد در این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می شود که همواره درخواست برای تحصیل در مقطع کارشناسی از دو مقطع دیگر بیشتر است ، برنامه های اصلی مقاطع کارشناسی این دانشگاه شامل مدیریت تجارت ، مدیریت بازرگانی بین المللی ، اقتصاد و اقتصاد اجتماعی ، سیستم های اطلاعاتی تجاری می شوند.

بهترین دانشگاه های اقتصاد اتریش

دانشگاه تکنیک گراتس

دانشگاه تکنیک گراتس یا به اختصار ( TU ) یکی از 5 دانشگاه دولتی اتریش است که در سال 1811 میلادی تأسیس شده و آغاز به کار کرده است ، این دانشگاه در شهر گراتس دومین شهر بزرگ اتریش واقع شده است ، این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در سال 2021 توانست رتبه ی 275 و در اروپا رتبه ی 115 را به دست آورد ، همچنین در رتبه بندی تایمز نیز توانست در جهان رتبه 501 و در اروپا رتبه ی 247 را کسب نماید.

در این دانشگاه 16 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که 30 درصد از این مقدار را دانشجوهای بین المللی تشکیل می دهند ، دانشکده علوم اقتصاد این دانشگاه برنامه ها و رشته های علوم اقتصاد را فقط در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه میکند و دکتری این رشته در این مرکز به دانشجویان ارائه نمی شود.

دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت

این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی برای تحصیل رشته اقتصاد در اتریش است که در سال 1970 میلادی تاسیس شد و به دانشگاه کلاگنفورت یا AAU مشهور است ، این دانشگاه در رتبه بندی برترین دانشگاه جوان دنیا جایگاه 101 الی 150 را به خود اختصاص داده است ، پردیس اصلی این دانشگاه در شهر کلاگنفورت واقع شده است ، البته در دو شهر وین و گراتس نیز پردیس های دیگری از این دانشگاه نیز واقع شده اند.

این دانشگاه هم اکنون با 10 هزار دانشجو و نزدیک به 800 استاد و استادیار به کار خود ادامه می دهد ، دانشکده مدیریت و اقتصاد این دانشگاه از 9 دپارتمان تشکیل شده است که از مهم ترین آن ها می توان به : اقتصاد ، مدیریت اقتصادی ، مدیریت کسب و کار ، ؛مدیریت نو آوری و کارآفرینی اشاره کرد ، در این دانشگاه نیز رشته اقتصاد در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند.

دانشگاه وین

دانشگاه وین در سال 1365 میلادی تاسیس و در شهر وین آغاز به کار کرده است ، این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است که هم اکنون با 92 هزار دانشجو و بالغ بر 10 هزار استاد و کارمند به کار خود ادامه می دهد ، زبان تدریس رشته اقتصاد در این دانشگاه در مقطع لیسان آلمانی و در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد آلمانی و انگلیسی می باشد.

دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی این دانشگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به طوری که می توان به جرات گفت که بهترین دانشگاه اتریش در ارائه این دو رشته می باشد ، پس می توانیم بگ،ییم که این دانشگاهمی تواند بهترین یا نزدیک به بهترین دانشگاه اتریش برای تحصیل رشته اقتصاد باشد.

رشته اقتصاد و دیگر گرایشات و زیر شاخه های این رشته در دانشگاه وین در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می شود و این دانشگاه سالانه بیش ترین متقاضی را برای تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش به خود اختصاص می دهد.

علاوه بر این مراکز و دانشگاه هایی که معرفی کردیم دانشگاه های دیگری از جمله دانشگاه اینسبروک ، دانشگاه اروپای مرکزی در وین و دیگر دانشگاه های دولتی و خصوصی در کشور اتریش به ارائه و تدریس رشته اقتصاد به متقاضیان و دانشجویان علاقه مند می کنند.

هزینه تحصیل اقتصاد در اتریش

اگر قصد ادامه تحصیل رشته اقتصاد در اتریش را دارید پس حتما به هزینه های سفر و تحصیل و زندگی در این کشور فکر کرده اید ، به طور کلی این هزینه ها به دو دسته هزینه و شهریه دانشگاه و هزینه زندگی و اقامت در این کشور تقسیم می شوند ، هزینه زندگی و اقامت در این کشور را در مقاله اقامت و تحصیل در کشور اتریش به طور کلی توضیح دادیم که کاملا هزینه های اقامتی ، خوراک و پوشام و غیره را در بر می گیرد.

هزینه تحصیل اقتصاد در اتریش

اما توجه داشته باشید که شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان است و در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور سالانه مبلغی اندک را باید جهت تحصیل در این دانشگاه بپردازید که این مبلغ نزدیک به ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو است که هر دانشگاه این مبلغ متفاوت است ، ولی اگر قصد داشته باشید در دانشگاه های خصوصی این کشور به تحصیل علم اقتصاد بپردازید مبلغ شهریه سالانه بر اساس دانشگاه مورد نظر مبلغی مابین ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار یورو هزینه را در بر می گیرد.

تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های خصوصی ، متحمل هزینه های بالاتری خواهد شد ، البته در صورت داشتن رزومه قوی می توانید نسبت به اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور اقدام به عمل آورید که در بعضی موارد می تواند علاوه بر شهریه هزینه اقامت و زندگی دانشجویان را نیز پوشش دهد.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های اتریش

دانشجویان در مقطع کارشناسی رشته اقتصاد در دانشگاه های اتریش باید تعداد ۱۸۰ واحد درسی را در ۶ ترم به مدت ۳ سال بگذرانند ، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته هر کدام به ترتیب ۲ سال و ۳ سال به طول می انجامند و در این دوره ها به دانشجویان می آموزد که چگونه همه اقدامات اقتصادی را به منظور بهبود رفاه مصرف کنندگان و رفاه نهادهای اقتصادی بهینه سازی نمایند.

گرایش ‌های مقطع لیسانس اقتصاد که دانشجویان هنگام ورود به دانشگاه های این کشور می‌توانند آن‌ها را انتخاب کرده و به تحصیل بپردازند شامل ۵ شاخه اصلی خواهد بود که عبارتند از : نظری ، پول و بانکداری ، کشاورزی ، صنعتی و بازرگانی ، که شاخه های صنعتی ، پول و بانکداری و بازرگانی بیشترین متقاضی را برای ادامه تحصیل دارا می باشند.

تمام رشته ها گرایشات علم اقتصاد دروسی عمومی و مشترک را با یکدیگر دارند که همه دانشجویان علم اقتصاد باید این دروس را بگذرانند ، این دروس شامل اقتصاد مالی ، اقتصاد سیاسی ، اقتصاد کلان پیشرفته و اقتصاد خرد ، توسعه اقتصادی ، تجارت بین المللی ، امور مالی شرکت ها ، حسابداری و غیره می باشد.

زبان تحصیل اقتصاد در اتریش

در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اتریش علم اقتصاد و تمامی گرایشات مربوط به آن در مقطع کارشناسی فقط به زبان آلمانی تدریس و ارائه می شوند ، پس اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور و در این رشته را دارید باید روی زبان آلمانی تسلط داشته و بتوانید اصطلاحات و تمامی مفاهیم درسی در این رشته را به زبان آلمانی درک نمایید.

زبان تحصیل اقتصاد در اتریش

برخی دانشگاه ها از دانشجویان مدارک معتبری جهت تسلط به زبان المانی را درخواست می نمایند اما بعضی دانشگاه ها نیز مدرک خاصی طلب نمی کنند فقط خودشان آزمونی از داوطلب گرفته و میزان تسلط او را به این زبان می سنجند و در صورتی قبولی در این ازمون می توانند به ادامه تحصیل در این رشته در دانشگاه مورد نظر بپردازند.

اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بیش تر دانشگاه های اتریش علاوه بر زبان آلمانی این رشته را به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند ، که در صورت درخواست به ادامه تحصیل در زبان انگلیسی باید یکی از مدارک تافل یا ایلتس را جهت اثبات تسلط به این زبان به دانشگاه مربوطه ارائه نمایید ، نمره قابل قبول برای دانشگاه های این کشور معمولا ایلتس ۶ و تافل ۷ می باشد.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در اتریش

کشور اتریش یک کشور مدرن و پیشرفته است که مردم این کشور از سطح زندگی بالا و قابل قبولی برخوردار هستند ، دانشگاه های این کشور نیز همواره سطح امکانات و تحصیلات بالایی را برای دانشجویان خود فراهم اورده اند ، اتریش همواره یک کشور خوب و بسیار معتبر برای ادامه تحصیلات بوده است ، در ادامه به برخی مزایا و معایب مهمی که هر دانجو با تحصیل رشته اقتصاد در اتریش با آن ها مواجه خواهد شد اشاره ای می کنیم.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در اتریش

مزایا

  • هزینه تحصیل مناسب و ارزان در این کشور
  • دانشگاه های با کیفیت در ارائه علم اقتصاد و رشته های مربوط به آن
  • امکان انجام کاره پاره وقت در حین تحصیل
  • بازار کار خوب و مناسب پس از فارغ التحصیلی
  • زندگی با کیفیت و سطح بالا در اتریش

معایب

علاوه بر مزایایی که گفتیم تحصیل رشته اقتصاد در این کشور دارای ایراداتی نیز می باشد ، از مهم ترین این ایرادات می توان به گران بودن هزینه زندگی و اقامت در این کشور اشاره کرد که در خلاف ارزان بودن هزینه دانشگاه و شهریه قرار می گیرد ، همچنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید حتما زبان آلمانی را که یکی از سخت ترین زبان های دنیا می باشد را بیاموزید که برای بعضی افراد مشکل بزرگی می باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که به این کشور وارد است خونسرد بودن و صمیمی نبودن مردم این کشور است که برای مردم کشور که مردمی خون گرم می باشند می تواند تا عادت به این موضوع و زندکی در اتریش ایجاد مشکل نماید.

بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته اقتصاد

در میان تمام مقاطع تحصیلی در رشته اقتصاد کارشناسی ارشد و دکتری بیش ترین درخواست یه اشتغال را در کشور اتریش برای فارغ التحصیلان این رشته در بر می گیرد ، به این خاطر که کارشناسی ارشد در اقتصاد منبع عالی اطلاعات و تخصص است و پس از اتمام تحصیلات می تواند خود را در چندین حرفه مشغول به کار نماید ، در این کشور زمینه های متعددی منتظر فارغ التحصیلان اقتصاد در بخش های دولتی و خصوصی هستند.

کارشناسان اقتصادی می توانند در دولت ، بانک ها ، مجلات تجاری یا تحصیلات عالی مشغول به کار شوند ، همچنین اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری اقتصاد را داشته باشید ، قادر خواهید بود پس از اخذ مدرک در مشاغلی مانند اقتصاددان ، مشاور ، تحلیلگر اقتصادی ، محقق ، آمارشناس ، دانشمند داده ، تحلیلگر مالی یا تجاری یا متخصص بازار سهام شاغل و کسب درآمد نمایید.

در این کشور یک فارغ التحصیل این رشته بر اساس تجربه ، سابقه کاری و درجه مدرک تحصیلی خود قادر خواهد بود تا ماهانه بین ۴ هزار تا ۱۰ هزار یورو در ماه در اداره جات دولتی یا شرکت های خصوصی درآمد کسب نماید.

برای آگاهی از مشاغل مورد نیاز در اتریش و شناخت قوانین حاکم بر بازار و قراردادهای کاری این کشور ، مقاله کار در اتریش را هم بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در اتریش

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی درباره تحصیل رشته اقتصاد در اتریش را ارائه دادند ، شما می توانید از بخش دیدگاه سایت بهره برده و سوالات خود را درج نمایید ، مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.

تحصیل رشته اقتصاد در اتریش به چه زبانی است؟

در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اتریش علم اقتصاد و تمامی گرایشات مربوط به آن در مقطع کارشناسی فقط به زبان آلمانی تدریس و ارائه می شوند

گرایش های رشته اقتصاد در دانشگاه های اتریش کدامند؟

گرایش ‌های مقطع لیسانس اقتصاد که دانشجویان هنگام ورود به دانشگاه های این کشور می‌توانند آن‌ها را انتخاب کرده و به تحصیل بپردازند شامل 5 شاخه اصلی خواهد بود که عبارتند از : نظری ، پول و بانکداری ، کشاورزی ، صنعتی و بازرگانی ، که شاخه های صنعتی ، پول و بانکداری و بازرگانی بیشترین متقاضی را برای ادامه تحصیل دارا می باشند.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در اتریش چقدر است؟

شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان است و در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور سالانه مبلغی اندک را باید جهت تحصیل در این دانشگاه بپردازید که این مبلغ نزدیک به 700 تا 800 یورو است که هر دانشگاه این مبلغ متفاوت است ، ولی اگر قصد داشته باشید در دانشگاه های خصوصی این کشور به تحصیل علم اقتصاد بپردازید مبلغ شهریه سالانه بر اساس دانشگاه مورد نظر مبلغی مابین 10 هزار تا 12 هزار یورو هزینه را در بر می گیرد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در اتریش کدام است؟

دانشکده اقتصاد و تجارت وین ، بزرگترین دانشگاه بازرگانی در کل قاره اروپا است که یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین دانشگاه های اقتصادی و تجاری در اروپا می باشد و با نام اختصاری WU شناخته می شود

در اتریش یک اقتصاد دان چقدر درآمد دارد؟

در این کشور یک فارغ التحصیل این رشته بر اساس تجربه ، سابقه کاری و درجه مدرک تحصیلی خود قادر خواهد بود تا ماهانه بین 4 هزار تا 10 هزار یورو در ماه در اداره جات دولتی یا شرکت های خصوصی درآمد کسب نماید.

در این مقاله با مزایا و معایب تحصیل رشته اقتصاد در اتریش به طور خلاصه آشنا شدید ، اگر همچنان نیازمند راهنمایی در بخش و مورد خاصی در این زمینه می باشید با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین توصیه می کنیم سایر مقالات مربوط به رشته اقتصاد را در سایت ما بخوانید و با شرایط خود بسنجید ، با این روش بهتر می توانید به تصمیم درست برسید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته اقتصاد در روسیه است ، تحصیل در دانشگاه های معتبر و نامی روسیه ، می تواند آینده کاری شما را درخشان کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه