اتریش

اقتصاد کشور اتریش

اقتصاد کشور اتریش

اقتصاد کشور اتریش برای کسانی که قصد مهاجرت کاری و یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارند بسیار مهم و حیاتی است ، بنابراین در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی شرایط اقتصادی کشور اتریش خواهیم پرداخت.

ما در این محتوا تنها موضوع اقتصاد کشور اتریش را بررسی می کنیم اما شما می توانید با مراجعه به مقاله جامع مهاجرت به اتریش با انواع روش های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید ، ضمناً ما کشور اتریش را از تمام جوانب بررسی کرده ایم که در پایان مقاله مهاجرت به اتریش می توانید مجموعه کاملی از مطالب مربوط به این کشور را ملاحظه و مرور کنید.

اتریش یک کشور صنعتی پیشرفته با صنایعی مدرن و به روز است که در بخش های : مواد غذایی ، کالاهای لوکس ، مهندسی مکانیک ، ساخت فولاد ، مواد شیمیایی و تولید خودرو فعالیت می کنند.

علاوه بر این این ،کشور در بخش های کشاورزی و گردشگری نیز درآمد بالایی را به دست می آورد ، اتریش در سال 1995 به عضویت اتحادیه اروپا درآمد و بعد از آن واحد پول خود را از شیلینگ به یورو تغییر داد که این امر مزایا و چالش های اقتصاد کشور اتریش را به همراه داشت و هجوم سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرد که دسترسی این کشور را به بازار های اروپا هموارکرد.

به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (EMU) ، اقتصاد اتریش با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، به ویژه با آلمان باعث شکوفایی فراوان آن شده است.

علاوه بر آلمان ، آمریکا ، فرانسه و ایتالیا از شریکان اقتصادی و مشتریان بعدی صنایع اتریش هستند و رابطه اقتصادی تنگاتنگی با این کشور دارند ، این رابطه تنگاتگ و شریک اقتصادی بودن با صنعتی ترین کشورهای دنیا باعث شده اتریش همواره جز 20 کشور برتر اقتصادی باشد و با نرخ پایینی از بیکاری دست و پنجه نرم کند و سالانه نرخ تورمی کمتر از 2 درصد را تجربه نماید که تمامی این ها در آخر یعنی رفاه و آسایش بیشتر برای مردم این کشور ، در ادامه بخش هایی که موتور اقتصاد این کشور را روشن نگه داشته اند و باعث ایجاد اشتغال و درآمد در این کشور شده اند را به طور خلاصه بررسی می کنیم.

اقتصاد کشور اتریش

صنعت و کشاورزی

بخشهای صنعتی و تجاری اتریش توسط تعداد زیادی از شرکتهای متوسط مشخص می شوند ، صنعت اتریش همه شاخه های تولید را در بر می گیرد ، از کالاهای اساسی گرفته تا تولید پرمصرف محصولات بسیار فرآوری شده ، در زمینه کشاورزی ، اتریش شاهد گرایش شدید به سمت کشاورزی ارگانیک است ، با سهم کلی 22 درصد مزارع ارگانیک ، اتریش در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این امر پیشرو می باشد ، صنعت در اتریش در میان تمام زمینه های شغلی رشد بیشتری را در حال تجربه کردن می باشد به طوری که حداقل 20 درصد از نیروی شاغل و کاری این کشور در صنایع مشغول به کار می باشند.

مواد اولیه

اتریش کشوری کوهستانی با یکی از بزرگترین ذخایر طبیعی زمین در مرکز اروپا است ، از نظر مواد اولیه و تولید انرژی ، اتریش می تواند از منابع فراوانی استفاده کند.

این کشور دارای منابع طبیعی سنگ آهن ، فلزات غیر آهنی ، مواد معدنی مهم و خاک است ، با این حال ، رشد مداوم بخش صنعتی به طور فزاینده ای نیاز به واردات تکمیلی دارد ، این امر در مورد سوخت ، منابع انرژی و صنعت تولید برق نیز صادق است.

اتریش منابع نفت و گاز طبیعی خود را دارد که تا حدودی این کشور را از واردات نفت و گاز بی نیاز می کند ، تولید برق آبی نیز به طور مداوم در حال گسترش است ، که این امر اتریش را در زمینه برق آبی در اتحادیه اروپا پیشرو کرده است.

گردشگری و صنایع دستی

گردشگری یک رکن اساسی اقتصاد کشور اتریش است ، یکی از راه های درآمد هوشمندانه این کشور که بعد از به وجود آمدن اتریش مدرن و جدید به آن توجه بسیاری شد ، بخشی که نه نیاز به سرمایه گذاری دارد ، نه مواد خام و نه تولید ، این کشور با تبلیغات و جذب توریست جهت بازدید از اماکن و معماری های خاص این کشور سالانه تعداد بسیاری گردشگر را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

اتریش به دلیل هنرها و صنایع دستی خود ، از جمله اقلام خوب دست ساز ، جواهرات ، سرامیک و ظروف شیشه ای ، شهرت جهانی دارد و بسیاری از این اقلام تولیدی را در بازارهای جهانی با قیمت های بسیار بالا به فروش می رساند.

سوالات رایج وضعیت اقتصادی اتریش

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )به بررسی اقتصاد کشور اتریش پرداختیم ، چنانچه سوالی در این زمینه دارید می توانید از بخش دیدگاه استفاده کرده و در همان روز به پاسخ خود برسید ، مشاوران ما در تمام زمینه های مهاجرتی شما را یاری خواهند کرد.

شرکای تجاری اتریش چه کشور هایی هستند؟

علاوه بر آلمان ، آمریکا ، فرانسه و ایتالیا از شریکان اقتصادی و مشتریان بعدی صنایع اتریش هستند و رابطه اقتصادی تنگاتنگی با این کشور دارند

نرخ تورم در اتریش چقدر است؟

اتریش سالانه نرخ تورمی کمتر از 2 درصد را تجربه می نماید

وضعیت کشاورزی در اتریش چگونه است؟

در زمینه کشاورزی ، اتریش شاهد گرایش شدید به سمت کشاورزی ارگانیک است ، با سهم کلی 22 درصد مزارع ارگانیک ، اتریش در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این امر پیشرو می باشد

از نظر منابع انرژی وضعیت اتریش به چه صورت است؟

اتریش منابع نفت و گاز طبیعی خود را دارد که تا حدودی این کشور را از واردات نفت و گاز بی نیاز می کند ، تولید برق آبی نیز به طور مداوم در حال گسترش است ، که این امر اتریش را در زمینه برق آبی در اتحادیه اروپا پیشرو کرده است.

حال که با اقتصاد کشور اتریش تا حدودی آشنا شدید ، می توانید برای مهاجرت به این کشور راحت تر تصمیم بگیرید ، ما هم در موسسه مهاجرتی رجبی در کنار شما هستیم تا راه مهاجرت قانونی را برایتان هموار کنیم ، اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و هنوز در شرایط سنی تحصیل هستید می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در اتریش ، اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید ، همواره می توانید از مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز مشاوره رایگان دریافت کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *