تحصیل رشته اقتصاد در لهستان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در لهستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در لهستان ، در دانشگاه های مهم این کشور قابل پیگیری و تحصیل است و مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله قصد دارند نکات مهم و کلیدی از شرایط تحصیل اقتصاد در لهستان را به وضوح برای شما عزیزان شرح دهند.

اقتصاد یک رشته مهم است که به طیف وسیعی از رشته های دیگر متصل می شود و همچنین نوعی زبان جهانی است که می تواند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

اگر به دنبال برنامه های تحصیلی اقتصاد در اروپا با شهریه بسیار مقرون به صرفه هستید و می خواهید یک زندگی دانشجویی و فرهنگی پر جنب و جوش را با هم ترکیب کنید ، تمام راه ها برای تحصیل رشته اقتصاد به کشور لهستان منتهی می شود!

لهستان یا رسما جمهوری لهستان ، یک کشور اروپای مرکزی است که شرایط مطالعاتی ایده آلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

حالا شما تصور کنید که مدرک خود در رشته اقتصاد را به معنای واقعی کلمه در مرکز اروپا به دست آورید ، حقیقتی که درهای ادامه تحصیل و کار در چندین مقصد اروپایی و یا مقاصد ایالات متحده و کانادا را برای شما باز می کند ، پس با ما همراه باشید و اطلاعات زیر را مطالعه کنید ، پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در لهستان تمام اطلاعاتی که دانشجو برای مهاجرت تحصیلی به این کشور نیاز دارد را ارائه داده ایم که مطالعه آن را در کنار این محتوا توصیه می کنیم.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در لهستان

اقتصاد بازرگانی ، روابط اقتصادی بین المللی ، سیاست و اقتصاد اروپا ، اقتصاد و تجارت بین المللی از جمله برنامه های کارشناسی اقتصاد در دانشگاه های مختلف لهستان است.

داوطلبان واجد شرایط برای تحصیل رشته اقتصاد در لهستان باید مجموعه ای کامل از مدارک مورد نیاز را در مهلت مقرر ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز مطالعات اقتصاد به شرح زیر است:

 • اصل گواهینامه دبیرستان و ریز نمرات
 • برای تحصیلات تکمیلی مدرک کارشناسی اقتصاد و رشته های مرتبط مانند مدیریت مورد نیاز است.
 • داوطلبانی که دارای دیپلم دبیرستان خارجی هستند: ترجمه اصلی مدارک به زبان انگلیسی گواهینامه معتبر/امضا شده دبیرستان و رونوشت نمرات لازم است.
 • یک پرسشنامه شخصی ، که شامل عکس داوطلب است و از حساب ثبت نام فردی داوطلب در سیستم IRK چاپ شده و توسط متقاضی امضا شده است.
 • یک درخواست برای صدور شناسه الکترونیکی دانشجو (ELS) ، که شامل عکس متقاضی است.
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست
 • سند مهارت زبان انگلیسی برای دانشگاهی مانند دانشگاه ورشو باید حداقل سطح B2 را تأیید کند.
 • فتوکپی ویزا یا سند دیگری که قانونی بودن اقامت در لهستان را اثبات می کند.
تحصیل رشته اقتصاد در لهستان

بهترین دانشگاه های اقتصاد لهستان

بیش از 500 دانشگاه در لهستان وجود دارد که اکثر آنها در بخش خصوصی هستند ، این کشور به داشتن بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه افتخار می کند.

بهترین دانشکده های اقتصاد لهستان در دانشگاه های ورشو ، پوزان و kozminski قرار گرفته است که در زیر درباره آنها توضیح داده می شود.

بهترین دانشگاه های اقتصاد لهستان

دانشکده اقتصاد ورشو ( SGH )

جالب است بدانید که دانشکده اقتصاد ورشو ( SGH ) ، در سال 1906 به عنوان دوره های تجاری خصوصی برای مردان تأسیس شد. این قدیمی ترین دانشگاه اقتصادی در لهستان و یکی از برجسته ترین دانشگاه های اقتصادی در اروپا است و سالانه حدود دو هزار دانشجو از SGH فارغ التحصیل می شوند.

تحصیل در SGH هرساله مورد استقبال بسیاری از دانشجویان ، کارفرمایان و موسسات اعتباربخشی قرار می گیرد و زمینه سازی برای مسیر شغلی توسعه یافته با همکاری Ernst & Young با گواهینامه معتبر ACCA ( The Association of Chartered Certified Accountants ) نقش شایانی در این موضوع داشته است.

دو دانشکده – روش های کمی در اقتصاد و سیستم های اطلاعاتی و همچنین امور مالی و حسابداری – توسط کمیته اعتبار بخشی لهستان متمایز شده اند و چنین تمایزی ممکن است به هیئت علمی معین در تنها یک موسسه در کشور اعطا شود.

از آن جهت که این موسسه خود را به یکی از موسسات اقتصادی قدرتمند در لهستان تبدیل کرده ، این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید و دانش لازم را فرا بگیرید.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه ورشو لهستان

اگر به دنبال تحصیل رشته اقتصاد در لهستان در دانشگاهی معتبر هستید ، بعید است که از دانشگاه ورشو لهستان چشم پوشی کنید! این دانشگاه در سال 1816 تاسیس شده است و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود.

دانشگاه اقتصاد دانشگاه ورشو برای علاقمندان این امکان را به وجود آورده که بتوانند در مقطع کارشناسی در رشته های زیر به تحصیل بپردازند و به عنوان دانش آموخته اقتصاد از این دانشگاه فارغ التحصیل شوند.

 • اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان و تجارت بین المللی
 • سیستم های اطلاعاتی و تحلیل اقتصادی
 • اقتصاد سیاسی
 • بانکداری ، دارایی و حسابداری
 • تاریخ اقتصاد
 • آماد
 • اقتصادسنجی

همچنین اگر علاقه مند به تحصیل در مقطع ارشد و دکترا هستید ، خبر خوب این است که می توانید در رشته هایی نظیر اقتصاد بین الملل ، اطلاعات و اقتصاد سنجی ( به صورت تخصصی اطلاعات و داده ) به تحصیل بپردازید.

دور از انتظار نیست که در دانشگاهی این چنین ، این امکان میسر شده باشد که بتوانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، همچنین از شما به عنوان یک دانشجو ارشد انتظار میرود که در هر ترم 2200 یورو شهریه بپردازید.

دانشکده اقتصاد دانشگاه پوزان

دانشکده اقتصاد جوانترین واحد دانشگاه PUEB است ، زیرا در 25 اکتبر 2006 از ادغام گروه های اقتصاد غذا ، اقتصاد و مدیریت صنایع چوب ، آموزش و علوم اجتماعی تأسیس شد.

گروه های مرتبط با اقتصاد در دانشگاه ، یعنی گروه اقتصاد ، گروه های اقتصاد مواد غذایی ، گروه های اقتصاد و مدیریت صنایع چوب و غیره از گروه اقتصاد کشاورزی منشأ گرفته اند که در دانشگاه پوزنان فعالیت می کنند

هم اکنون این دانشگاه در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و تحصیلات تکمیلی (از جمله MBA) در زمینه های اقتصاد ، مطالعات مالی ، سیاست اجتماعی و حقوق و اقتصاد تدریس می کند و در واقع هر دو مقطع دکترا و دکترای habilitowany را اعطا می کند.

کمیته اعتباربخشی لهستان برای رشته های تحصیلی اقتصاد ، مطالعات مالی و حسابداری در دانشگاه پوزان ارزیابی مثبتی ارائه کرده است.

در دانشکده اقتصاد دانشگاه پوزان از اساتید مجرب و آزمایشگاه های مدرن استفاده می شود ، با دانشگاه های همکار خارجی در ارتباط است و در برنامه های بین المللی کارکنان و برنامه های تبادل تحقیق شرکت می کند.

در این دانشکده بیش از 100 کارمند از جمله 90 دانشمند مشغول به کار هستند و حدود 1300 دانشجو آموزش می بینند.

دپارتمان اقتصاد در دانشگاه kozminski

دانشگاه کوزمینسکی یک موسسه خصوصی آموزش عالی با حقوق کامل برای تحصیل رشته اقتصاد در لهستان است ، این دانشگاه دارای مجوزهای لهستانی و بین المللی و همچنین نتایج عالی در رتبه بندی آموزشی جهانی و ملی است که نشان دهنده کیفیت بالای برنامه ها و خدمات آن است.

دپارتمان اقتصاد در دانشگاه کوزمینسکی در زمینه تحقیق در مورد هماهنگی چهار تنظیم کننده اصلی اقتصاد شامل خانوارها به عنوان مهمترین تنظیم کننده اقتصاد ، بنگاه ها ، بازارها و دولت و جامعه تخصص دارد.

در این دانشگاه توجه زیادی به کالاهای به اصطلاح مشارکتی می شود ، که مهمترین آنها کالاهای بهداشتی است ، کالاهای زیربنایی و کالاهای اجتماعی (این بخش سهم بزرگی در تحقیقات مربوط به شاخص توسعه یکپارچه BDI-ALK دارد).

در چارچوب آموزش و پژوهش ، این بخش با مرکز تحقیقات TIGER همکاری می کند ، که در آن مهمترین چالش های معاصر جهانی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

هزینه تحصیل اقتصاد در لهستان

هم دانشجویان لهستانی و هم اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس در دانشگاه های دولتی برای برنامه های اقتصاد که به زبان لهستانی تدریس می شود ، شهریه نمی پردازند.

هزینه تحصیل اقتصاد در لهستان

اما اگر برنامه ها به زبان دیگری باشد هزینه ها در دانشگاه های مختلف بین 500 تا 6000 یورو در سال تحصیلی برای کارشناسی اقتصاد است.

راه هایی هم برای معافیت از شهریه در دانشگاه های اقتصادی لهستان وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشید:

به منظور واجد شرایط بودن برای لغو شهریه در دانشگاه اقتصاد و نوآوری در لوبلین ، باید مدرک کارشناسی (IB یا EB) و همچنین گذرنامه ، بیمه نامه و گواهی از کارافتادگی ارائه دهید.

هزینه های تحصیل در کشور پرتغال هم مقرون به صرفه است ، در مقاله تحصیل رشته اقتصاد در پرتغال ، هزینه های تحصیل در برتریت دانشگاه های این کشور را خواهید خواند.

زبان تحصیل اقتصاد در لهستان

تحصیل رشته اقتصاد در لهستان به هر دو زبان لهستانی و انگلیسی بوده و بدیهی است که مقطع کارشناسی بیشتر به زبان لهستانی برگزار می شود.

یکی از مزیت های عمده انتخاب تحصیل رشته اقتصاد در لهستان عدم سخت گیری دانشگاه ها برای ارائه نمره زبان است و در مقابل دانشجویان می توانند در دوره های زبان شرکت کنند.

دوره زبان لهستانی هم برای افرادی که به زبان لهستانی صحبت نمی کنند و هم برای افرادی که برای شروع تحصیلات خود نیاز به تقویت مهارت لهستانی دارند طراحی شده است.

هر صاحب بورسیه تحصیلی یا هر فردی که قصد تحصیل در لهستان را دارد و نیاز به مهارت در زبان لهستانی دارد می تواند در این دوره شرکت کند.

شرایط شرکت در دوره های زبان در زیر توضیح داده شده است:

 • داشتن حداقل سن 18 سال و گذراندن دوره متوسطه
 • داشتن ویزا یا اجازه اقامت در قلمرو جمهوری لهستان برای طول دوره
 • فرم ثبت نام تکمیل شده
 • پرداخت هزینه ثبت نام 50 یورو و هزینه تحصیل.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های لهستان

کارشناسی اقتصاد دانشگاه های لهستان ، کلیه عوامل دخیل در تولید ، توزیع و مصرف کالا و خدمات را بررسی می کند ، این رشته عوامل اقتصادی مقیاس کوچک (اقتصاد خرد) و جهانی (اقتصاد کلان) را تجزیه و تحلیل می کند.

علاوه بر تحصیل مقطع لیسانس برای رشته اقتصاد ، شما می توانید در طیف وسیعی از موضوعات مانند اقتصاد مالی ، اقتصاد کار ، اقتصاد بین الملل ، اقتصاد تجارت ، اقتصاد بین الملل ، اقتصاد محیط زیست ، اقتصاد توسعه ، اقتصادسنجی و موارد دیگر تخصص داشته باشید.

هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته اقتصاد ، شما در کلاس های مختلفی شرکت خواهید کرد که بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید متفاوت است.

برخی از کلاسهای عمومی که شما مجبور به اجرای آنها هستید عبارتند از: نظریه بازی ، مبانی اقتصاد کلان و اقتصاد خرد ، توسعه اقتصادی و اقتصاد منابع ، آمار و محاسبه و موارد دیگر.

اکثر لیسانس های اقتصاد در لهستان برای دانشجویان بین المللی 3 تا 4 سال طول می کشد و پس از اتمام دوره کارشناسی شما می توانید در طیف وسیعی از موضوعات مانند اقتصاد مالی ، اقتصاد کار ، اقتصاد بین الملل ، اقتصاد تجارت ، اقتصاد بین الملل ، اقتصاد محیط زیست ، اقتصاد توسعه ، اقتصادسنجی و موارد دیگر تخصص داشته باشید.

دانشگاه های قدیمی و به نام کشور ایتالیا هم می توانند مقصد مناسبی برای تحصیل رشته اقتصاد باشند ؛ با نحصیل در ایتالیا  ، آینده شغلی خود را تامین کنید ؛ مقاله تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا را بخوانید. 

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در لهستان

سالانه بیش از 65000 بین المللی در یکی از دانشگاه های لهستان ثبت نام می کنند ، این کشور به طور فزاینده ای مقصد محبوب دانشجویان بین المللی است و شما فرصت های زیادی تجربه یک زندگی ایده آل خواهید داشت.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در لهستان

مزایای تحصیل رشته اقتصاد در لهستان

 • لهستان نهمین کشور بزرگ در اروپا است.
 • لهستان از نظر تعداد افراد ثبت نام شده در آموزش عالی رتبه چهارم را در اروپا (پس از انگلستان ، آلمان و فرانسه) در اختیار دارد.
 • برنامه اقتصاد در لهستان از محبوب ترین برنامه ها است.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
 • در اختیار داشتن یک فرمول موفقیت مالی از طریق هزینه های مقرون به صرفه
 • تکمیل سریع برنامه لیسانس اقتصاد در عرض 3 سال طول
 • فارغ التحصیلان اقتصاد از دانشگاه های لهستان ، بدون هیچ گونه مانعی تحصیلات خود را در جاهای دیگر در اتحادیه اروپا ادامه دهند.

معایب تحصیل رشته اقتصاد در لهستان

 • آب و هوای لهستان برای دانشجویان ایرانی کمی سرد و ناخوشایند است.
 • دمای تابستان بین 11 تا 22 درجه سانتی گراد است ، در حالی که دمای زمستان از -1 تا 5 درجه سانتی گراد متغیر است.
 • دانشجویان ممکن است با مردم محلی و لهجه ای که در دانشگاه ها صحبت می شود مشکل داشته باشند.
 • جستجوی کار با مدرک لیسانس اقتصاد ممکن است کمی دشوار باشد.

اگر به تحصیل رشته اقتصاد علاقه خاص دارید ، می توانید در یکی از قطب های اقتصادی جهان ، انگلستان درس بخوانید ، مقاله تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان ، پبشتر به شما تقدیم شده است.

بازار کار لهستان پس از تحصیل رشته اقتصاد

اقتصاد یک موضوع همه کاره است که به طیف وسیعی از رشته های دیگر متصل می شود و همچنین نوعی زبان جهانی است که می تواند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

در حالی که لیسانس در اقتصاد منبع عالی اطلاعات و تخصص است ، اما پس از فارغ التحصیلی خود را به یک حرفه خاص محدود نمی کند ، رشته های متعددی منتظر فارغ التحصیلان اقتصادی در بخش های دولتی و خصوصی هستند.

فارغ التحصیلان کارشناسی اقتصاد لهستان می توانند از تحصیلات لیسانس خود در سایر رشته ها مانند حسابداری ، حسابرسی ، بیمه ، مدیریت ، تبلیغات و موارد دیگر نیز استفاده کنند.

اگر مدرک فوق لیسانس یا دکتری اقتصاد در لهستان داشته باشید در بانک ها ، مجلات تجاری کار پیدا خواهید کرد ، شما همچنین قادر خواهید بود عناوین شغلی مانند اقتصاددان ، مشاور ، تحلیلگر اقتصادی ، محقق ، تحلیلگر مالی یا تجاری یا متخصص بازار سهام را مورد هدف قرار دهید.

در این قسمت پیشنهاد می دهیم سری به مقاله کار در لهستان بزنید و با مشاغل پردرآمد و قوانین حاکم بر بازار کار این گشور آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در لهستان

با چگونگی تحصیل رشته اقتصاد در لهستان آشنا شدید ، ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی و تجزیه و تحلیل رشته های مورد علاقه شما عزیزان می پردازیم ، پس چنانچه رشته یا دانشگاه خاصی را مد نظر دارید ، می توانید از بخش دیدگاه در پایان هر مقاله کمک گرفته و با ما در ارتباط باشید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در لهستان کدام است؟

بهترین دانشکده های اقتصاد لهستان در دانشگاه های ورشو ، پوزان و kozminski قرار گرفته است

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در لهستان چقدر است؟

هم دانشجویان لهستانی و هم اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس در دانشگاه های دولتی برای برنامه های اقتصاد که به زبان لهستانی تدریس می شود ، شهریه نمی پردازند. اما اگر برنامه ها به زبان دیگری باشد هزینه ها در دانشگاه های مختلف بین 500 تا 6000 یورو در سال تحصیلی برای کارشناسی اقتصاد است.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در لهستان چیست؟

در لهستان زبان های تحصیل رشته اقتصاد به هر دو زبان لهستانی و انگلیسی بوده و بدیهی است که مقطع کارشناسی بیشتر به زبان لهستانی برگزار می شود.

پس ازتحصیل رشته اقتصاد در لهستان در چه مشاغلی می توانم فعالیت کنم؟

فارغ التحصیلان کارشناسی اقتصاد لهستان می توانند از تحصیلات لیسانس خود در سایر رشته ها مانند حسابداری ، حسابرسی ، بیمه ، مدیریت ، تبلیغات و موارد دیگر نیز استفاده کنند.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در لهستان چقدر است؟

در هر ترم 2200 یورو شهریه برای رشته اقتصاد باید بپردازید.

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی ، افراد با تجربه ای هستند که در سوابق خود دارای پرونده های مهاجرت موفق زیادی بود و در سریع ترین زمان ممکن کارهای پذیرشی دانشجویان را انجام می دهند ؛ اگر مایل به تحصیل رشته اقتصاد در لهستان هستید حتما با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل رشته اقتصاد در آلمان و در دانشگاه های دولتی آن ، تجربه تحصیل کاملا رایگان را داشته باشید ، مطالعه مقاله تحصیل رشته اقتصاد در آلمان را از دست ندهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه