تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه مطالعه رشته ای بسیار ارزشمند برای جامعه امروز است ، اصول اقتصادی را می توان در طیف گسترده ای از موسسات ، از جمله مراقبت های بهداشتی ، دولت ، دارایی ، تجارت ، سیاست و حتی مذهب اعمال کرد ، همه این موسسه ها به زمان و هزینه نیاز دارند و بنابراین می توان با چشم انداز اقتصادی آنها را مشاهده کرد.

امروزه نیاز شدیدی به علم اقتصاد احساس می شود ، بنابراین بسیاری از علاقمندان تحصیل در این رشته دانشگاه های داخل و یا خارج از کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند ، در ادامه با تحصیل رشته اقتصاد در روسیه آشنا می شویم ، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

ضمنا برای شناخت دقیق تر کشور روسیه و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های آن می توانید مقاله تحصیل در روسیه را مرور کنید که اطلاعات به روز و جامعی در خصوص تحصیل دانشجویان در این کشور ارائه داده است.

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه یکی از رشته های محبوب تحصیل در بین دانشجویان بین المللی است ، شما می توانید برنامه مورد علاقه خود را در بین دانشگاه های این کشور پیدا کنید ، دانش نظری متنوع و مهارت های عملی به دست آمده در دانشگاه های معتبر کشور امکان تحقق توانایی های فردی در تجارت و مدیریت را فراهم می کند ؛ طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی به دانشجویان این فرصت را می دهد تا پس از پایان دوره تحصیل امیدوار کننده ترین شغل را برای خود انتخاب کنند.

شرایط رشته اقتصاد روسیه

دانشجویان از سراسر جهان تحصیل رشته اقتصاد در روسیه را انتخاب می کنند ، دانشگاه های سراسر روسیه دارای بالاترین استانداردهای علمی ، دانشکده های خبره ، تفکر نوآورانه را ارتقا می دهند و از امکانات عالی برخوردار هستند ، روسیه از آنجا که روسیه در بازار جهانی برجسته تر شده و رشد اقتصادی را تجربه می کند ، گزینه عالی برای تحصیل در رشته اقتصاد است.

رشته اقتصاد در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روسیه در مقاطع کارشناسی ( ۳ تا ۴ ساله ) ، کارشناسی ارشد ( ۱ تا ۲ ساله ) و دکتری ( ۳ تا ۵ ساله ) ارائه ارائه می شود.

یک برنامه کارشناسی اقتصاد موضوعاتی مانند اقتصاد کلان و خرد ، روش های کمی و اقتصاد سنجی را کشف خواهد کرد ، با داشتن یک مدرک کارشناسی در اقتصاد در روسیه ، فرصت هایی برای تمرکز بر یک منطقه خاص از اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد که شامل اقتصاد مالی ، اقتصاد بین الملل ، توسعه اقتصادی ، سیاست اقتصادی و اقتصاد مالی می شود.

برای تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه های روسیه با تکمیل فرم پذیرش از دانشگاه های ارائه دهنده این رشته می توانید برای اخذ پذیرش اقدام کنید ، البته بایستی و مدارک و شرایط مورد نیاز را فراهم کنید.

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در روسیه

برای پذیرش و تحصیل رشته اقتصاد در روسیه اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم ( ریاضی ، تجربی و انسانی ) و قبولی در آزمون ورودی الزامی است ، این آزمون ورودی شامل زبان روسی ، ریاضیات و علوم اجتماعی می باشد ، توجه داشته باشد ریاضیات در این رشته نقش به سزایی دارد.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در روسیه

حداکثر نتیجه یک آزمون ورودی ۱۰۰ امتیاز است ، برای قبولی در این آزمون می توان در دوره های آمادگی شرکت کرد البته این دوره آمادگی برای فراگیری زبان روسی و تقویت درس ریاضی است و با دوره پادفک متفاوت است ، علاوه بر این فرد متقاضی ملزم به ارائه مدارک به دانشگاه مورد نظر است آن ها باید در زمان مقرر مدارک خود را ارائه دهند ، افرادی که پس از پایان دوره پذیرش مدارک را ارائه می دهند درخواست آن ها به صورت خودکار رد می شود ، در ادامه با برخی مدارک مورد نیاز برای پذیرش آشنا می شویم.

 • کپی گذرنامه معتبر
 • اصل یا کپی گواهی پایان دوره تحصیل قبلی
 • ریز نمرات دوره قبلی
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • گواهی تسلط به زبان روسی

بهترین دانشگاه های اقتصاد روسیه

روسیه دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی است که شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشند ، از میان رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها می توان به رشته جذاب اقتصاد اشاره کرد ، برخی از دانشگاه های ارائه دهنده این کشور در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند ، در ادامه با تعدادی از این دانشگاه ها آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های اقتصاد روسیه

دانشگاه اقتصاد پلخانف

روسیه دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در مسکو روسیه است ، این دانشگاه در سال ۱۹۰۷ توسط کارآفرین الکسی ویشنیاکوف به عنوان اولین کالج تخصصی امور مالی در امپراتوری روسیه تاسیس شد ،در دوران حکومت شوروی این دانشگاه به یک دانشگاه بزرگ تبدیل شد و در سراسر جهان به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه ها شناخته شد.

دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه به طور مداوم به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر مسکو قرار می گیرد و هر ساله در رده بندی دانشگاه های جهانی QS و همچنین در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان از نظر اشتغال دانشجویان پس از فارغ التحصیلی قرار دارد.

این دانشگاه دوره های ۴ ساله کارشناسی (کارشناسی) ، ۲ ساله فارغ التحصیل (کارشناسی ارشد) و کارشناسی ارشد (Ph.D.) را در زمینه های مختلف علمی و همچنین بسیاری از دوره های بدون درجه ارائه می ده ،. برخی از دوره ها به زبان انگلیسی در دسترس هستند ، اما اکثر آنها به زبان روسی تدریس می شوند.

دانشگاه اقتصاد پلخانف شامل موسسه ها و دانشکده هایی مانند موسسه مدیریت و پروژه های اقتصادی – اجتماعی ، دانشکده بازاریابی و کارآفرینی ، دانشکده تجارت بین الملل و اقتصاد جهانی ، تجارت انتگرال پلخانف ، دانشکده هتل داری ، رستوران ، جهانگردی و صنعت ورزش ، دانشکده آموزش از راه دور و دانشکده آموزش حرفه ای ، دانشکده بازاریابی ، دانشکده اقتصاد دیجیتال و فن آوری های اطلاعات ، مدیریت ، اقتصاد و حقوق ، اقتصاد تجارت ، آموزش آنلاین و دانشکده دارایی است.

دانشگاه HSE

دانشگاه HSE یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در سال ۱۹۹۲ تأسیس و مقر آن در مسکو ، روسیه است ، این دانشگاه به همراه پردیس اصلی خود که در پایتخت واقع شده است ، سه پردیس منطقه ای دیگر را در نیژنی نوگورود ، پرم و سن پترزبورگ حفظ می کند.

به طور گسترده ای در میان معتبرترین دانشگاه های روسیه و CIS مورد توجه قرار گرفت ، این دانشگاه در سال ۲۰۰۹ مقام “دانشگاه ملی تحقیق” را به دست آورد ، HSE اولین موسسه آموزشی در روسیه بود که موفق به ارائه مدرک لیسانس و فوق لیسانس شد ، همچنین دارای در توسعه و اجرای آزمون دولتی واحد برای مدرن سازی سیستم های آموزش و مراقبت های بهداشتی روسیه شرکت کرده است.

HSE آموزش با کیفیت بالا را در همه سطوح ارائه می دهد ، دانشجویان می توانند در زمینه های مختلفی از جمله علوم اجتماعی ، اقتصادی ، علوم انسانی ، حقوق ، مهندسی ، علوم کامپیوتر ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و بیوتکنولوژی و همچنین در رشته های خلاق ، آموزش را دنبال کنند ، HSE تنها دانشگاه در روسیه است که در میان ۱۰۰ رتبه برتر دانشگاه جوان Times of Higher Education رتبه بندی شده است ، مدرسه عالی اقتصاد در نرخ اشتغال فارغ التحصیلان رتبه بالایی دارد.

دانشگاه دولتی مسکو

دانشگاه دولتی مسکو یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در مسکو ، روسیه واقع شده است ، این دانشگاه در سال ۱۷۵۵ توسط میخائیل لومونوسف تاسیس شد ،در دوره اتحاد جماهیر شوروی ، MSU به نام لومونوسف در سال ۱۹۴۰ تغییر نام یافت و سپس به عنوان دانشگاه لومونوسف شناخته شد ، رئیس فعلی آن ویکتور سادوونیچی است.

از سپتامبر ۲۰۰۹ ، این دانشگاه ۳۹ دانشکده و ۱۵ مرکز تحقیقاتی دارد ، تعدادی از دانشکده های کوچک اخیرا افتتاح شده اند ، مانند دانشکده فیزیک و شیمی و مدرسه عالی تلویزیون ؛ کلاسهای شبانه توسط دانشکده های اقتصاد ، تاریخ ، روزنامه نگاری ، فلسفه ، روانشناسی و جامعه شناسی انجام می شود در حالی که دانشکده روزنامه نگاری یک برنامه مدرک مکاتبه ارائه می دهد.

دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده مکانیک و ریاضیات ، ریاضیات محاسباتی و سایبرنتیک ، فیزیک ، شیمی ، علوم مواد ، زیست شناسی ، مهندسی زیستی و بیوانفورماتیک (به روسی) ، علوم خاک (به روسی) ، زمین شناسی (به روسی) ، جغرافیا ، پزشکی بنیادی ، تاریخ ، فلسفه (به روسی) ، اقتصاد ، حقوق (به روسی) ، روزنامه نگاری ، روانشناسی و غیره می باشد.

دانشکده اقتصاد MSU دانشکده ای از دانشگاه دولتی مسکو است که در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد ، این یکی از مراکز اصلی آموزشی در فدراسیون روسیه است که اقتصاد دانان واجد شرایط را با تحصیلات دانشگاهی گسترده آماده می کند.

۲۱ بخش مختلف دانشگاهی و ۱۴ آزمایشگاه تحقیقاتی در این دانشکده وجود دارد ، این دانشکده همچنین برنامه های آموزشی اضافی را برای بچه های مدرسه و متخصصان واجد شرایط ارائه می دهد.

هزینه تحصیل اقتصاد در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه نسبتا مقرون به صرفه است و به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد ، مثلا هزینه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه در مقطع کارشناسی ۴۵۰۰۰۰ روبل و در مقطع کارشناسی ارشد ۴۶۰۰۰۰ روبل برای هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل اقتصاد در روسیه

هزینه زندگی در روسیه دانشجویان به ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه خوابگاه ، مواد غذایی ، حمل و نقل و فعالیت های اجتماعی است.

زبان تحصیل اقتصاد در روسیه

با توجه به این که زبان روسی زبان رسمی کشور روسیه است کلیه دروس در دانشگاه های این کشور به زبان روسی ارائه می شوند و رشته اقتصاد نیز همین گونه است و در مقطع کارشناسی در دانشگاه های روسیه به زبان روسی برگزار می شود البته در برخی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

برای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه به زبان روسی تسلط به زبان روسی در سطح b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس ۶ الزامی است.

اگر می خواهید اقتصاد را در دانشگاه های معتبر جهانی بخوانید می توانید کشور فرانسه را نیز انتخاب کنید ؛ مقاله تحصیل در فرانسه را از دست ندهید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های روسیه

برنامه درسی لیسانس اقتصاد با توجه به الزامات استاندارد آموزشی دولتی آموزش عالی وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه و مشخصات فرآیند آموزشی دانشگاه های اقتصاد این کشور ایجاد شده است.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های روسیه

کل شدت کار در طی چهار سال آموزش ۸۹۶۸ ساعت شامل ۳۷۷۶ جلسه کلاس ، ۱۶۰۶ ساعت سخنرانی و ۲۱۷۰ ساعت سمینار و کارگاه در گروه های آموزشی است ، در فرآیند تحصیل ، دانش آموزان در ۴۳ آزمون قبولی ، ۳۴ آزمون و نوشتن ۲ اثر دوره ای شرکت می کنند ، در موسسات RAS تمرین می کنند و در سال آخر کار صلاحیت فارغ التحصیلان را می نویسند و از آنها دفاع می کنند و آزمون بین رشته ای جامع دولتی را پشت سر می گذارند.

واحد I

 • قسمت پایه :
 • دوره بشردوستانه ، اجتماعی و اقتصادی : زبان خارجی (انگلیسی) ، تاریخ ، فلسفه ، ایمنی زندگی ، فرهنگ بدنی
 • دوره علوم ریاضی و طبیعی : تحلیل ریاضی ، جبر خطی ، نظریه احتمال و آمار ریاضی I ، نظریه احتمال و آمار ریاضی II ، نظریه بازی
 • چرخه حرفه ای : اقتصاد IT 1، تاریخچه مفاهیم اقتصادی ، اقتصاد خرد ۱ ، اقتصاد کلان ۲ ، اقتصاد سنجی ، اقتصاد جهانی و روابط اقتصادی بین المللی ، اقتصاد بخش دولتی ، حسابداری ، تحلیل و حسابرسی ، آمار اقتصادی – اجتماعی ، اقتصاد کار ، سازمان صنعتی و سیاست اقتصادی

قسمت متغیر:

 • چرخه بشردوستانه ، اجتماعی و اقتصادی: حقوق ، روانشناسی ، جامعه شناسی ، زبان خارجی (انگلیسی حرفه ای) ، زبان روسی و فرهنگ گفتار ، دوره های انتخابی علوم انسانی (علوم سیاسی) و دوره های بین دانشکده
 • چرخه حرفه ای: اقتصاد IT 2 ، جغرافیای اقتصادی ، مقدمه ای بر اقتصاد ، اقتصاد منطقه ای ، جمعیت شناسی ، اقتصاد شرکتی ، اقتصاد محیط زیست ، اقتصاد کلان ۲ ، اقتصاد خرد ۲ ، نظریه گذار اقتصادی ، مقدمه ای بر تحلیل سری های زمانی ، فرایند های ادغام در اقتصاد جهانی

واحد II

 • کارآموزی : آموزشی ، تولید ، کارشناسی

واحد III

 • امتحان نهایی دولت
 • امتحان بین رشته ای در رشته اقتصاد
 • کار صلاحیت فارغ التحصیلان کارشناسی

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در روسیه

تحصیل اقتصاد همانند رشته های دیگر در خارج از کشور دارای مزایا و معایب خاص خود است ، برای انتخاب درست مقصد تحصیلی بایستی دانشگاه ها و شرایط تحصیل در آن کشور را بررسی کرده تا مشکلات و چالش های پیش رو هنگام تحصیل در خارج از کشور کاهش داد ، به همین منظور در ادامه مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در روسیه را بررسی می کنیم.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در روسیه

مزایا تحصیل اقتصاد در روسیه

 • دانشگاه های علوم اقتصادی روسیه یکی از محبوب ترین موسسات آموزشی در جهان هستند.
 • شرایط پذیرش در دانشگاه های اقتصاد روسیه نسبتا آسان است و ملاک پذیرش قبولی در آزمون ورودی است.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد .
 • هزینه تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه های روسیه مقرون به صرفه است.
 • امکان فرا گیری زبان روسی در دوره های آمادگی قبل از شرکت در آزمون ورودی و پذیرش دانشگاه وجود دارد.

معایب تحصیل اقتصاد در روسیه

 • تحمل شرایط آب و هوایی روسیه برای دانشجویان ایرانی دشوار است چرا که در زمستان هوا بسیار سرد است و زیر صفر است.
 • رشته اقتصاد در دانشگاه های روسیه در مقطع کارشناسی به زبان روسی ارائه می شود و حتی در صورت تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع تحصیلات تکمیلی آشنایی با زبان روسی برای ارتباط با دانشجویان و اساتید و زندگی در روسیه الزامی است ؛
 • فرهنگ مردم روسیه با مردم ایران متفاوت است و افرادی با روابط سرد هستند که دلتنگی و دوری از خانواده را افزایش می دهد.

بازار کار روسیه پس از تحصیل رشته اقتصاد

فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در روسیه می توانند در بازار کار این کشور و در سایر نقاط جهان مشغول به کار شوند آن ها می توانند به عنوان اقتصاد دان ، تحلیل گر اقتصاد ، اساتید اقتصاد ، مامور مالیات و غیره در ادارات و سازمان های مختلف استخدام شوند ، اقتصاد دانان در جنبه های مختلف اقتصاد به مشاغل و یا سازمان های دولتی مشاوره می دهند.

مباحث بسیار متفاوت است و می تواند شامل نرخ مالیات ، آمار بهداشتی ، واقعیت های انرژی ، حمل و نقل ، تجارت بین المللی و توسعه ، طراحی و انجام تحقیقات برای شناسایی روند ها ، فرمول بندی مدل های پیش بینی شده باشد ، متوسط دستمزد برای یک اقتصاد دان در روسیه ۶۷۰۰۰۰ روبل است ، در مقاله کار در روسیه ، علاوه بر معرفی مشاغل مورد نیاز این کشور ، حقوق و دستمزد کارگر ساده و نحوه بستن قرار داد های کاری را به طور کامل شرح داده ایم.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تلاش کردند شما را با تحصیل رشته اقتصاد در روسیه آشنا کنند ، چنانچه سوال و ابهامی در این زمینه دارید می توانید از بخش دیدگاه های سایت در پایین هر مقاله استفاده کرده و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه چقدر است؟

مثلا هزینه تحصیل در رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی 450000 روبل و در مقطع کارشناسی ارشد 460000 روبل برای هر سال تحصیلی است.

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه چقدر طول می کشد؟

رشته اقتصاد در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روسیه در مقاطع کارشناسی ( 3 تا 4 ساله ) ، کارشناسی ارشد ( 1 تا 2 ساله ) و دکتری ( 3 تا 5 ساله ) ارائه ارائه می شود.

برای اخذ پذیرش و تحصیل رشته اقتصاد در روسیه چه الزاماتی لازم است؟

برای پذیرش در رشته اقتصاد در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روسیه اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم ( ریاضی ، تجربی و انسانی ) و قبولی در آزمون ورودی الزامی است ، این آزمون ورودی شامل زبان روسی ، ریاضیات و علوم اجتماعی می باشد

زبان تحصیل رشته اقتصاد در روسیه چیست؟

با توجه به این که زبان روسی زبان رسمی کشور روسیه است کلیه دروس در دانشگاه های این کشور به زبان روسی ارائه می شوند و رشته اقتصاد نیز همین گونه است و در مقطع کارشناسی در دانشگاه های روسیه به زبان روسی برگزار می شود البته در برخی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

متوسط حقوق کسی که در روسیه در رشته اقتصاد کار کند چقدر است؟

متوسط دستمزد برای یک اقتصاد دان در روسیه 670000 روبل است.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به نیاز روز دنیا به اقتصاد دان های ماهر تحصیل رشته اقتصاد در روسیه را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، ضمناً مقالات دیگر سایت می توانند راهنمای شما برای انتخاب رشته و دانشگاه باشند ، توصیه ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است تا با بهترین و امن ترین کشورها و دانشگاه های آن ها آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه