تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه دریچه ای به روی فرصت های شغلی و تحصیلی عالی در آینده ای نه چندان دور است و می تواند آینده شما را به کلی تغییر دهد.

با توجه به اطلاعات به دست آمده کشور روسیه برخی از بهترین دانشگاه های جهان در زمینه اقتصاد را در خود جای داده و دانشکده های این دانشگاه ها به طور مداوم در بین 500 دانشگاه برتر رتبه بندی دانشگاه های جهانی قرار گرفته اند.

اقتصاد به مطالعه چگونگی استفاده از منابع در زمینه های شخصی، عمومی و شرکتی پرداخته و افراد در آن عواملی مانند تولید، توزیع، مصرف، تقاضا و عرضه کالا و خدمات را بررسی می کنند. 

فارغ التحصیلان این رشته به جمع آوری اطلاعات، سازماندهی و تفسیر آن ها پرداخته و تاثیرات اقتصاد را بر روی عواملی مانند سرمایه گذاری، سیاست، روندهای صنعتی و… پیش بینی می کنند. توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با این رشته و روند تحصیلی آن در ادامه مقاله با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) همراه باشید.

دانشجویان می توانند در دانشگاه های روسیه به تحصیل اقتصاد بپردازند و با مطالعه این رشته مدارک بسیار معتبری به دست آورند. 

فارغ التحصیلان از فرصت های شغلی بی نظیر در زمینه های تحلیل گری بازرگانی، اقتصاددانی، تحلیل گر بازار، مدیریت مالی و… بهرمند شوند. توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اشتغال پس از تحصیل و همچنین درآمدهای مشاغل مربوط به اقتصاد را در مقاله جذاب کار در روسیه مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

مدارک لازم برای پذیرش رشته اقتصاد روسیه

مدارک لازم برای پذیرش رشته اقتصاد روسیه با توجه به عوامل مختلفی نظیر مقطع تحصیلی و همچنین دانشگاه مد نظر شما تعیین می شود.  با این حال برخی از مدارک در اکثر دانشگاه ها و شرایط یکسان است که در ادامه به مهم ترین این موارد برای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه می پردازیم.

 • درخواست پذیرش تحصیل در رشته تخصصی انتخابی
 • کپی گذرنامه یا دیگر مدارک هویتی
 • رونوشت گواهی تحصیلات عمومی متوسطه یا آخرین مدرک تحصیلی معتبر (مدرک کارشناسی برای مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد برای مقطع دکترا در رشته های مرتبط)
 • گواهینامه های آزمون دولتی واحد در دروس اصلی (ریاضیات، زبان روسی، مطالعات اجتماعی) یا نتایج آزمون ورودی (اصل و کپی)
 • 6 قطعه عکس 3*4 سانتی متر
 • فرم گواهی پزشکی
 • گواهی پرداخت هزینه های تحصیلی
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه های معتبر و نامی روسیه با دریافت مشاوره های به روز !

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دوره پادفک برای ورود به دانشگاه اقتصاد روسیه

دوره پادفک برای ورود به دانشگاه اقتصاد روسیه در واقع دوره ای پیش دانشگاهی است که آموزش زبان روسی و دروس نظری به زبان روسی (ریاضی، فیزیک، شیمی، اقتصاد و غیره) را در بر می گیرد. این دوره برای دانش آموزانی طراحی شده که قصد دارند تا در بهترین دانشگاه های روسیه تحصیلات عالی خود را ادامه دهند.

در حال حاضر دوره پیش از دانشگاه روسیه حدودا یک سال به طول انجامیده و دانشجویان برای ثبت نام در آن باید دارای تحصیلات متوسطه و دانش زبان روسی باشند. به طور کل چهار نوع دوره آمادگی در این کشور وجود دارد که شامل دوره مقدماتی مهندسی، دوره مقدماتی اقتصاد، دوره مقدماتی زیست پزشکی و دوره مقدماتی علوم طبیعی می شود.

علاقمندان به اقتصاد در دوره مقدماتی این رشته حدودا 748 ساعت به یادگیری زبان روسی، 120 ساعت ریاضی، 72 ساعت علوم کامپیوتر، 120 ساعت مطالعات اجتماعی و 120 ساعت تاریخ روسیه می پردازند و در طی این مدت مفاهیم اصلی اقتصاد روسیه مانند تاریخچه توسعه اقتصادی، سیاست های کلان اقتصادی، ساختار و عملکرد بازارها، تجارت بین المللی و ادغام، جنبه های نهادی و مسائل معاصر را فرا گرفته و دانش بسیار عمیقی نسبت به اقتصاد به دست می آورند.

همچنین دوره آمادگی برای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه از طریق سخنرانی ها، سمینارها، کلاس ها عملی و… تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل داده ها، مهارت های ارتباطی نوشتاری و شفاهی مورد نیاز دانشجویان بین المللی را گسترش داده و آن ها را برای ورود به این رشته آماده می کند.

دوره پادفک برای ورود به دانشگاه اقتصاد روسیه

بهترین دانشگاه های اقتصاد روسیه

در حال حاضر تعداد زیادی از دانشگاه های برتر در کشور روسیه قرار دارند که برنامه های تحصیلی بسیار معتبری در زمینه اقتصاد ارائه می دهند. شما می توانید برخی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های اقتصاد روسیه را در ادامه مشاهده فرمایید.

 • دانشکده عالی اقتصاد دانشگاه تحقیقات ملی (HSE): دانشکده دانشگاه تحقیقات ملی یکی از بهترین دانشکده های اقتصاد در این کشور است که چندین برنامه در این رشته مانند اقتصاد، اقتصاد بین الملل و تجارت، اقتصاد و آمار، اقتصاد و سیاست را ارائه می دهد. شرایط ورودی به این دانشگاه شامل مدرک لیسانس یا معادل آن، آزمون مهارت زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)، و نمونه کارها شامل ریز نمرات دانشگاهی، انگیزه نامه، CV و توصیه نامه می شود.
 • دانشگاه دولتی مسکو (MSU): این دانشکده نیز رتبه 154 در اروپا را به دست آورده و مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد، کارشناسی ارشد علوم در اقتصاد ریاضی و اقتصاد سنجی و کارشناسی ارشد علوم در اقتصاد جهانی ارائه می دهد.

آزمون ورودی برای رشته اقتصاد در روسیه

تمامی دانشجویانی که قصد تحصیل رشته اقتصاد در روسیه را دارند باید در آزمون دانشگاه های این کشور شرکت کرده و طی این آزمون مهارت های زبانی و شایستگی خود را برای ورود به رشته اقتصاد ثابت کنند. آزمون های ورودی در قالب آزمون یکپارچه دولتی به نام USE برگزار شده و امروزه شرکت در این آزمون برای تمامی متقاضیان ضروری می باشد.

طبق اطلاعات به دست آمده آزمون ورودی برای رشته اقتصاد در روسیه از دو بخش پایه و نمایه تشکیل شده است که طی بخش پایه دانش متقاضیان را در بخش های اصلی برنامه دوره آزمایش کرده و بخش نمایه نیز دانش را در موضوعات عمیق تر و خاص تر آزمایش می کند. از مهم ترین سر فصل های این آزمون می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ریاضیات: این مبحث توانایی به کارگیری مفاهیم و روش های ریاضی را برای حل مسائل اقتصاد، مالی و تجارت می سنجد. موضوعاتی مانند جبر، هندسه، حساب دیفرانسیل و انتگرال، آمار و احتمال را در بر می گیرد.
 • زبان و ادبیات روسی: این موضوع توانایی برقراری ارتباط مؤثر به زبان روسی نوشتاری و گفتاری و همچنین تحلیل و تفسیر متون مختلف از ژانرها و دوره های مختلف را آزمایش می کند. این شامل موضوعاتی مانند دستور زبان، واژگان، نحو، نقطه گذاری، املا، سبک شناسی، و ابزارهای ادبی می شود.
 • مطالعات اجتماعی: این موضوع توانایی درک و ارزیابی پدیده ها و فرآیندهای اجتماعی را در زمینه تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، حقوق، سیاست و فرهنگ می سنجد.

روسیه را بیشتر بشناسید اگر می خواهید در دانشگاه های آن تحصیل کنید!

الزامات زبان برای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

طبق اطلاعات به دست آمده زبان تحصیل رشته اقتصاد در روسیه روسی است اما برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. زبان روسی در این کشور برای دسترسی به طیف بیشتری از فرصت های شغلی و تحصیلی و همچنین ارتباط با مردم ضروری است از طریقی بسیاری از مطالب آموزشی و مقالات علمی در زمینه اقتصاد به زبان انگلیسی نوشته و بدین ترتیب علاقمندان باید سطح خوبی از زبان انگلیسی داشته باشند.

الزامات زبان برای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه تا حد زیادی با زبان آموزشی و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید باز می گردد. امروزه دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند باید در آزمون زبان روسی به عنوان زبان خارجی (TRFL) یا دیگر آزمون های معتبر مرتبط شرکت کرده و در این آزمون از خود عملکرد خوبی نشان دهید. حداقل سطح تسلط به زبان روسی برای تحصیل مقطع کارشناسی این رشته B1 و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا B2 می باشد. 

از طرفی دانشجویانی که قصد دارند تا تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند باید مدارکی دال بر تسلط خود به زبان انگلیسی ارائه دهند. طبق اطلاعات به دست آمده دانشجویان باید در آزمون ای زبان معتبر مانند آیلتس و تافل شرکت کرده و در این آزمون ها عملکرد خوبی را نشان دهند. حداقل نمره زبان برای ورود به رشته اقتصاد در اکثر دانشگاه های این کشور حداقل سطح 5.5 سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) می باشد.

الزامات زبان برای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

تحصیل کارشناسی رشته اقتصاد روسیه

تحصیل کارشناسی رشته اقتصاد روسیه حدودا چهار سال به طول انجامیده و به هشت ترم تقسیم می شود. این دوره تحصیلی دروس مانند اقتصاد، ریاضیات، آمار و همچنین دروس انتخابی در رشته های مختلف اقتصاد و سایر علوم اجتماعی را در بر گرفته و دانش بسیار خوبی از اقتصاد را ارائه می دهد.

دانشجویان حین تحصیل رشته اقتصاد در روسیه در مقطع لیسانس ماژول هایی را مطالعه می کنند که  تولید و مصرف، توزیع منابع مالی، و قانون، روانشناسی و تاریخ اقتصاد را پوشش می دهند. این مدرک در کشور روسیه اصولا از طریق سخنرانی ها و سمینارها تدریس شده و در برخی مواقع دانشجویان به صورت گروهی در پروژه های مختلف شرکت کرده و بینش بسیار خوبی از اقتصاد به دست می آورند.

دانشجویان برای قبولی در رشته اقتصاد روسیه باید مدرک دیپلم یا معادل آن را از دبیرستان یا کالج معتبر به دست آورده و همچنین در آزمون ورودی دانشگاه که پیش از این بررسی کردیم، شرکت کنند. همچنین برخی از دانشگاه های این کشور به عنوان بخشی از روند پذیرش مصاحبه هایی را برگزار کرده و از این ترین به ارزیابی بهتر متقاضیان می پردازند.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته اقتصاد روسیه

تحصیل کارشناسی ارشد رشته اقتصاد روسیه

مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد رشته اقتصاد روسیه با توجه به برنامه و موسسه متفاوت است اما به طور کل این دوره حدودا دو سال به طول می انجامید. الزامات ورود به این مقطع تحصیلی تا حد زیادی در هر دانشگاه و موسسه آموزشی متفاوت است اما دانشجویان باید مدرک لیسانس یا معادل آن را در رشته اقتصاد یا یک رشته مرتبط از موسسه معتبر به دست آورده باشند.

آنها همچنین در آزمون ورودی دانشگاه قبول شده و نمونه کار ارائه دهند. در این مقطع داشتن یک رزومه تحصیلی معتبر که در آن دستاوردها و پیشینه تحصیلی قوی خود را نشان داده باشید می تواند به شما کمک کند که راحت تر روند پذیرش را انجام دهید.

به طور کلی تحصیل رشته اقتصاد در روسیه در مقطع فوق لیسانس به دو مرحله اصلی دوره تحصیلی و تحقیق تقسیم می شود. مرحله دوره شامل دو یا سه ترم شده و طی آن دروس اصلی تئوری اقتصاد، اقتصاد سنجی، ریاضیات، آمار و دروس انتخابی در رشته های مختلف اقتصاد مانند اقتصاد بین الملل، سازمان صنعتی، اقتصاد عمومی و... آموزش داده می شود. مرحله دوم نیز دو تا سه ترم به طول انجامیده و شامل نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد زیر نظر یکی از اعضای هیئت علمی می شود.

مقطع دکترا رشته اقتصاد در روسیه

تحصیل در مقطع دکترا رشته اقتصاد در روسیه و مدت زمان این مقطع به نوع برنامه آموزشی که انتخاب می کنید بستگی دارد. امروزه تحصیل تمام وقت حدودا 3 سال به طول می انجامد. دانشجویان برای اخذ پذیرش و تحصیل رشته اقتصاد در روسیه نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دیپلم تخصصی در اقتصاد یا رشته مرتبط و همچنین قبولی در آزمون ورودی در رشته های اقتصاد، زبان خارجی و فلسفه دارند.

در طی این دوره دانشجویان مباحث پیشرفته تئوری اقتصاد، روش های ریاضی، آمار، اقتصاد سنجی و رشته های تخصصی اقتصاد را مطالعه کرده و دانش خود را در زمینه اقتصاد گسترش می دهند. آخرین مراحل از تحصیل دکتری اقتصاد در روسیه شامل انجام تحقیقات اصیل و مستقل زیر نظر یکی از اعضای هیات علمی، شرکت در سمینارها و کنفرانس ها، چاپ مقاله در مجلات دانشگاهی و تهیه پروپوزال پایان نامه می باشد. در نهایت دانشجویان باید از پایان نامه خود در برابر شورای تخصصی دفاع کنند.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه به عوامل زیادی مانند دانشگاه انتخابی، سطح تحصیلات، مدت زمان برنامه و محل اقامت دانشجویان بستگی دارد. طبق اطلاعات به دست آمده امروزه هزینه های تحصیلی رشته اقتصاد در برخی از بهترین دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه دولتی مسکو، مدرسه عالی اقتصاد، دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ و… می تواند به بیش از 600000 روبل در سال برسد.

از طرفی گزینه های مقرون به صرفه تری مانند دانشگاه دوستی مردم روسیه، دانشکده عالی اقتصاد دانشگاه تحقیقات ملی، دانشگاه فدرال اورال و دانشگاه فدرال سیبری وجود دارد که هزینه های تحصیلی در آن ها به کمتر از 300000 روبل در سال می رسد.

امروزه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه در مقطع کارشناسی حدود 400000 روبل در سال، برای مقطع کارشناسی ارشد حدودا 500000 روبل و برای تحصیل در مقطع دکترا به 1000000 روبل در سال می رسد. در نهایت لازم به ذکر است که این هزینه ها می تواند با توجه به شرایط دانشجو متفاوت باشد.

بورسیه های تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

آیا به تحصیل رشته اقتصاد در روسیه علاقه دارید اما هزینه های دانشگاه های این کشور برای شما زیاد است؟ چنانچه به دنبال تحصیل رایگان یا مقرون به صرفه در بهترین دانشگاه های روسی هستید، می توانید از هزینه های بورسیه های تحصیلی این کشور استفاده کنید.

بورسیه های تحصیل رشته اقتصاد در روسیه توسط نهاد های دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه های مختلف این کشور و به منظور تسهیل شرایط تحصیلی برای دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه شده و افراد با داشتن نمرات برجسته و نشان دادن شایستگی های تحصیلی می توانند از این بورسیه ها بهرمند شوند. برخی از مهم ترین بورسیه های رشته اقتصاد شامل موارد زیر می شود.

 • بورسیه های دولتی روسیه: دولت روسیه هر ساله حدود 18000 بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی که می خواهند مدرک لیسانس یا فوق لیسانس خود را در دانشگاه های دولتی روسیه ارائه می دهد.
 • دانشگاه تحقیقات ملی :HSE چندین بورس تحصیلی برای تحصیل اقتصاد ارائه می دهد که 25 تا 100 درصد شهریه دانشجویان برجسته بین المللی در تمام سطوح تحصیلی را پوشش می دهد.
 • دانشگاه ملی علم و فناوری :MISiSاین دانشگاه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین ‌المللی مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.
 • دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ: فرصت های بورسیه تحصیلی فردی برای برنامه های کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی در دانشگاه تحصیل می شوند در دسترس است. این بورسیه می تواند هزینه های تحصیل در طول یک ترم یا هزینه های اقامت در خوابگاه دانشگاه را پوشش دهد.
نمایش ویدیو درباره پذیرش روسیه

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در کنار کارشناسان و مدیران این مجموعه موفق در کنار شما هستند تا مهاجرتی امن ، قانونی و مقرون به صرفه را تجربه کنید.

ویدئوی ارائه شده در این بخش تصاویری از پذیرش های اخذ شده برای مراجعین ما برای دانشگاه های کشور روسیه است.

شما هم با تکمیل فرم درخواست مشاوره می توانید بصورت رایگان شرایط خود را برای مهاجرت بسنجید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با تکمیل این فرم و ثبت شماره همراه، کارشناسان ما با شما تماس میگیرند و به سوالات شما پاسخ می هند!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های روسیه

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های روسیه در مقطع فوق لیسانس به دروس ارائه شده این رشته در هر مقطع تحصیلی اشاره دارد. طبق اطلاعات به دست آمده دانشجویان در طول سال اول دانش اساسی در مورد امور مالی و اقتصاد کسب می کنند و به مطالعه حسابداری مالی و گزارشگری تجزیه و تحلیل صورتهای مالی، امور مالی شرکت، اقتصاد کلان، اقتصاد خرد، آمار کاربردی و اقتصاد سنجی کاربردی در اقتصاد و دارایی و… می پردازند.

در طول سال دوم تحصیل رشته اقتصاد در روسیه دانشجویان به مطالعه دروس اصلی ادامه داده و مواردی مانند مدل سازی مالی را فرا می گیرند. از مهم ترین دروس ارائه شده در سال دوم اقتصاد می توان به اصول پایه علم اقتصاد (بازار، تقاضا، عرضه، قیمت، رقابت، کارایی، منابع، منافع، نیازها، هزینه ها، درآمد، سود)، نظام های اصلی اقتصادی (سرمایه داری، سوسیالیسم، کمونیسم، اقتصاد مختلط و...)، شاخص های کلیدی اقتصادی (تولید ناخالص داخلی، تورم، بیکاری، تراز پرداخت ها، کسری بودجه)، مکاتب اصلی اقتصادی (کلاسیک، نئوکلاسیک، کینزی، مارکسیستی، نهادی) و... را فرا می گیرند.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های روسیه

گرایش های اقتصاد در مقاطع مختلف روسیه

اقتصاد به دو بخش عمده اقتصاد خرد (بررسی رفتارها، تعامل و تأثیر عوامل فردی مانند خانواده، شرکت ها، خریداران و…) و اقتصاد کلان ( مطالعه تورم، بیکاری، اثرات بازار کار، رشد اقتصادی و…) تقسیم می شود. اما این رشته در طول زمان به شاخه ها و گرایش های مختلفی تقسیم شده که امروزه از مهم ترین گرایش های اقتصاد در مقاطع مختلف روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اقتصاد نظری: مطالعه قوانین و اصول اساسی عملکرد اقتصاد و همچنین روش های تحلیل و پیش بینی فرآیندهای اقتصادی
 • جغرافیای اقتصادی: مطالعه سازمان فضایی اقتصاد و همچنین تعامل واحدهای اقتصادی با محیط طبیعی و ویژگی های منطقه ای
 • اقتصاد صنایع: بررسی ویژگی های عملکرد و توسعه بخش های مختلف اقتصاد و همچنین مشکلات رقابت، مقررات و نوآوری
 • اقتصاد جهانی: مطالعه روابط اقتصادی بین المللی و همچنین ویژگی های اقتصاد کشورها و مناطق مختلف جهان
 • اقتصاد ملی: بررسی شاخص ها و مشکلات اصلی اقتصاد روسیه و همچنین جایگاه و نقش آن در اقتصاد جهانی

بازار کار رشته اقتصاد در روسیه

به طور کلی کشور روسیه یکی از بزرگ ترین بازارهای کار جهان را دارد و طبق اطلاعات به دست آمده این کشور از نظر نرخ اشتغال و نرخ بیکاری در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته است. از همین رو روسیه به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای اشتغال به شمار رفته و هر ساله طیف وسیعی از جویندگان کار از سراسر جهان این کشور را برای اشتغال انتخاب می کنند.

در حال حاضر بازار کار رشته اقتصاد در روسیه بسیار پویا است و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بخش دولتی و خصوصی این کشور مشغول به کار شوند. از مهم ترین عناوین و فرصت های شغلی پس از تحصیل رشته اقتصاد در روسیه می توان به اقتصاددان، مشاور، تحلیلگر اقتصادی، محقق، تحلیلگر مالی یا تجاری، مدیر مالیات، تحلیلگر اعتباری، آمار، مشاوره مالی، رئیس بودجه یا متخصص بازار سهام اشاره کرد.

درآمد رشته اقتصاد در کشور روسیه

درآمد رشته اقتصاد در کشور روسیه موضوعی است که برای بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل و اشتغال در این کشور جالب می باشد. به طور کلی باید گفت میزان درآمد ماهانه اقتصاددانان در روسیه به عوامل زیادی مانند سطح تحصیلات، تجربه، بخش، منطقه و کارفرما بستگی دارد. با این حال طبق اطلاعات به دست آمده درآمد اقتصاددانانی که مدرک دکترا دارند، در بخش مالی کار می کنند یا در مسکو زندگی می کنند، نسبت به دیگر افراد در این زمینه شغلی بسیار بیشتر می باشد.

امروزه میزان درآمد یک اقتصاددان پس از تحصیل رشته اقتصاد در روسیه، معمولاً حدود 1,990,300 روبل در سال می باشد و این میزان می تواند از کمترین میانگین حقوق در حدود 1,074,600 روبل تا بالاترین میانگین حقوق 2,998,500 روبل متغیر باشد. شما می توانید میزان درآمد اقتصاددانان با توجه به میزان تجربه کاری را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

همچنین از نظر نوع شغل نیز، درآمد اقتصاددان جوان، 2329 روبل، درآمد اقتصاددان ارشد 721271 روبل و درآمد تحلیلگر اقتصادی 970378 روبل می باشد. 

تحصیل رشته اقتصاد در سایر کشورهای چه وضعیتی دارد؟ انتخاب شما کدام است؟

سوالات پر تکرار تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

امروزه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه در مقطع کارشناسی حدود 400000 روبل در سال، برای مقطع کارشناسی ارشد حدودا 500000 روبل و برای تحصیل در مقطع دکترا به 1000000 روبل در سال می رسد.

دانشجویان باید در آزمون ای زبان معتبر مانند آیلتس و تافل شرکت کرده و در این آزمون ها عملکرد خوبی را نشان دهند. حداقل نمره زبان برای ورود به رشته اقتصاد در اکثر دانشگاه های این کشور حداقل سطح 5.5 سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) می باشد.

از مهم ترین عناوین و فرصت های شغلی پس از تحصیل رشته اقتصاد در روسیه می توان به اقتصاددان، مشاور، تحلیلگر اقتصادی، محقق، تحلیلگر مالی یا تجاری، مدیر مالیات، تحلیلگر اعتباری، آمار، مشاوره مالی، رئیس بودجه یا متخصص بازار سهام اشاره کرد.

تحصیل کارشناسی حدودا چهار سال به طول انجامیده و به هشت ترم تقسیم می شود. این دوره تحصیلی دروس مانند اقتصاد، ریاضیات، آمار و همچنین دروس انتخابی در رشته های مختلف اقتصاد و سایر علوم اجتماعی را در بر گرفته و دانش بسیار خوبی از اقتصاد را ارائه می دهد.

دانشجویان باید مدرک لیسانس یا معادل آن را در رشته اقتصاد یا یک رشته مرتبط از موسسه معتبر به دست آورده باشند. آنها همچنین در آزمون ورودی دانشگاه قبول شده و نمونه کار ارائه دهند. در این مقطع داشتن یک رزومه تحصیلی معتبر که در آن دستاوردها و پیشینه تحصیلی قوی خود را نشان داده باشید می تواند به شما کمک کند که راحت تر روند پذیرش را انجام دهید.

با توجه به اینکه تحصیل رشته اقتصاد در روسیه می تواند مزایای زیادی را برای دانشجویان به همراه داشته باشد، توصیه می کنیم برای اطلاع از شرایط تحصیلی و همچنین شروع درخواست از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید. در نهایت باید گفت تحصیل تنها روش مهاجرتی به این کشور نیست و شما می توانید الزامات برای روش های مهاجرتی دیگر مانند اشتغال، سرمایه گذاری و… را در مقاله جذاب مهاجرت به روسیه مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)