تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا

تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا برای کسانی که شور و علاقه زیادی به مباحث تجاری ، مالی ، اخبار بین الملل ، بازار بورس و دیگر فعالیت هایی از این قبیل دارند ، بهترین گزینه انتخابی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور در این رشته است ، حال هرچه تحصیلات در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بهتری انجام گیرد به یقین آینده درخشان تری را می تواند برای شما رقم بزند.

البته توجه فرمایید که قبل از تمامی این مراحل باید شرایط اقامتی خود را در این کشور تایید نمایید و مدارکی را جهت کسب اقامت تهیه نمایید و به دانشگاه و سفارت خانه تحویل نمایید که ما به طور کامل به توضیح این موضوع و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی در مقاله تحصیل در اسپانیا پرداخته ایم.

یکی از کشورهایی که همواره از دانشگاه ها و موسسات بسیار خوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان در رشته اقتصاد برخوردار بوده ، کشور اسپانیا است . همچنین قرار داشتن این کشور در میان ۱۵ قدرت اقتصادی اول جهان ، نشان از وجود اقتصاد دانان بسیار با تجربه و با سوادی است که همین افراد در دانشگاه ها نیز به تدریس و تربیت اقتصاد دانان آینده جهان مشغول هستند.

تعدد دانشگاه های معتبر و با کیفیت در کنار زندگی با سطح بالا و مناسب در اسپانیا و همچنین سطح بالای استانداردهای آموزشی در این کشور موجب شده تا علاقه مندان و متقاضیان بسیاری هر ساله خواهان ادامه تحصیل در این رشته در این کشور باشند .

در این مقاله ما شما را باخلاصه ای از شرایط و روش های اخذ اقامت و تحصیل در رشته اقتصاد در کشور اسپانیا آشنا خواهیم کرد ، چنان چه بعد از مطالعه این مقاله هنوز هم ابهام و یا سوالی در این زمینه برای شما عزیزان وجود داشت با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل نمایید.

همچنین اگر می خواهید اطلاعات به روز و جامعی در خصوص دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به دست آورید می توانید مقاله تحصیل در اسپانیا را مرور کنید.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در اسپانیا

برای ورود و تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا متقاضیان باید دوره ۱۲ ساله تحصیلی قبل را گذرانده و دیپلم خود را اخذ کرده باشند و هنگام پذیرش و ثبت نام مدرک دیپلم خود به همراه ریز نمرات دوره دبیرستان را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه نمایند.

هرچه متقاضیان معدل بالاتر و نمراه بالاتری داشته باشند از شانس بیشتری برای پذیرش برخوردار هستند ، در کنار این نیزدانشجویان خارجی باید مدرک معتبری جهت تسلط به زبان اسپانیایی یا انگلیسی بر اساس زبانی که قصد ادامه تحصیل به آن را دارند به دانشگاه ارائه کنند.

برای پذیرش در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد متقاضیان باید مدرکی دال بر اتمام تحصیل در دوره کارشناسی در یکی از رشته های علم اقتصاد به دانشگاه مورد نظر خود ارائه کنند ، علاوه بر این متقاضیان باید یک توصیه نامه از دانشگاه قیل خود یا اساتید قیبلی خود و یک انگیزه نامه نیز به دانشگاه جدید ارائه کنند ، داشتن مقالات معتبر و افتخارات بین المللی در مقطع کارشناسی نیز می تواند شانس دانشجو را در پذیرش در دانشگاه های بهتر و معتبر تر بالا ببرد.

تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا

بهترین دانشگاه های اقتصاد اسپانیا

این موضوع که در کدام دانشگاه و با چه حد از اعتبار و سطح کیفیت به تحصیل بپردازید ، همواره یکی از مهم ترین مسائل پیش رو برای دانشجویان بوده است ، همانطور که می دانید تحصیل در دانشگاه بهتر می تواند آینده شغلی و کاری مطمئن تری را برای افراد به وجود آورد.

با اینکه در اسپانیا اکثر دانشگاه ها دارای کیفیت خوب و قابل قبولی هستند ، اما به مانند دیگر رشته ها ، بعضی موسسات و دانشگاه های این کشور از سطح بالاتر و بهتری در ارائه و تدریس رشته اقتصاد بر خوردار هستند که در ادامه شما را با مهم ترین این دانشگاه ها برای تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا آشنا خواهیم کرد.

دانشگاه ناوارا

دانشگاه ناوارا اسپانیا در سال 1952 میلادی در جنوب شرقی پامپلونای اسپانیا تاسیس شده است ، تعداد پردیس های این دانشگاه ، این دانشگاه دارای 6 پردیس بوده که در شهرهای مادرید ، بارسلونا ، مونیخ ، نیویورک ، سان سباستین و پامپلونا واقع شده اند ، این دانشگاه بر اساس رتبه بندی QS جایگاه 251 و بر اساس رتبه بندی تایمز جایگاه 251 الی300 را در میان دانشگاه های جهان از آن خود کرده است ، همچنین هم اکنون نزدیک به 22 درصد از تعداد دانشجویان این مرکز را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند.

این دانشگاه با دارا بودن اساتید عالی با سطح دانش پیشرفته فرصت یادگیری و آموزش هرچه بهتر را برای دانشجویان فراهم می‌کند ، نکته جالب توجه این است که اکثریت اساتید در حال تدریس در این موسسه دارای مدرک دکتری و PHD هستند که باعث بالا رفتن سطح کیفی این دانشگاه شده است ، همچنین این دانشگاه دارای اساتید برجسته ای در رشته اقتصاد و گرایش های مربوط به این رشته است که این مکان را به یکی از بهترین مراکز تحصیل علم اقتصاد در کشور اسپانیا بدل کرده است.

بهترین دانشگاه های اقتصاد اسپانیا

دانشگاه کارلوس سوم مادرید

دانشگاه کارلوس سوم مادرید ( UC3M ) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های اسپانیا می باشد که در بخش خودمختار مادرید قرار گرفته است ، این دانشگاه در سال 1989 میلادی در چارچوب قانون اصلاحات دانشگاهی 1983 پایه‌گذاری و تاسیس شده است ، این دانشگاه دارای 4 پردیس دانشگاهی است که در شهر های ختافه ، لگانس و کلمانرخو فعالیت می کنند.

دپارتمان اقتصاد دانشگاه کارلوس سوم مادرید یکی از ارکان اصلی تحقیقات اقتصادی در اسپانیا است که موقعیت آن در تحقیقات اقتصادی بین المللی همواره مهم شمرده شده است ، انجمن اقتصادی این دانشگاه رتبه 52 در جهان و رتبه 9 در اروپا و رتبه دوم در اسپانیا را ازآن خود کرده است.

موفقیت دپارتمان اقتصاد این دانشگاه نتیجه اتخاذ شیوه های حرفه ای از بهترین دانشگاه های جهان است و همچنین جذب هیات علمی پویا ، باتجربه و با سواد که در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کرده و اکنون مشغول به تدریس دیگر دانشجویان در این دانشگاه می باشد.

این دانشگاه در رشته اقتصاد بیش تر در زمینه های انرژی ، حمل و نقل و مخابرات سرمایه گذاری و به تربیت و تدریس دانشجویان می پردازد و این زمینه ها بیش ترین تحقیقات و پژوهش های علمی اقتصادی این دانشگاه را در بر می گیرد ، همچنین متقاضیان می توانند در سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری در این دانشگاه به زبان اسپانیایی به تحصیل مشغول شوند.

دانشگاه پمپئو فابرا بارسلونا

دانشگاه پمپئو فابرا در سال 1990میلادی در شهر بارسلونا اسپانیا شروع به کار کرده و هم اکنون 8 دانشکده را در خود جای داده که برگزار کننده 26 دوره کارشناسی ، 32 دوره کارشناسی ارشد و 9 دوره دکتری می باشد ، این دانشگاه توانسته در رنکینگ QS رتبه 185 و در رنکینگ تایمز رتبه 143 را در میان دانشگاه های جهان از آن خود نماید.

این دانشگاه از سال 2009 مقام اول را در رتبه بندی ملی تولید علمی دانشگاه های اسپانیا داشته است ، بیش از 67 درصد از دوره های اقتصاد در این موسسه به زبان انگلیسی تدریس می شود و نکته قابل توجه ، برنامه کارشناسی در اقتصاد تجارت بین المللی این دانشگاه است که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود.

این دانشگاه یکی از محدود دانشگاه های جوان در جهان است که با سرعت قابل توجهی در حال پیشرفت می باشد ، این موسسه در زمینه اقتصاد توانسته در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و در رده‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS براساس موضوع در رتبه 40 در اقتصاد و تجارت و در رتبه‌بندی تایمز نیز رتبه 20 را در اقتصاد به خود اختصاص داده است.

همچنین دانشکده اقتصاد و تجارت پمپئو فابرا اولین و تنها دانشکده ای در اسپانیا است که توانسته گواهی کیفیت بین المللی شدن توسط کنسرسیومی از چهارده آژانس معتبر اروپایی را به دست آورد ، این دانشگاه نیز در هر سه دوره لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری در رشته اقتصاد ، از سرارسر دنیا دانشجو می پذیرد.

هزینه تحصیل اقتصاد در اسپانیا

علم اقتصاد و رشته های مربوط به آن علاوه بر دانشگاه هایی که به شما معرفی کردیم در چندین موسسه خصوصی و دانشگاه دولتی در کشور اسپانیا به علاقه مندان به تحصیل به آن ارائه می شود ، هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی با دانشگاه های دولتی تفاوت بسیاری دارد، البته باید مد نظر بگیرید که خدماتی که در این نوع دانشگاه ها نیز ارائه می شود با یکدیگر متفاوت است.

هزینه تحصیل اقتصاد در اسپانیا

به طور مثال برای تحصیل در دوره لیسانس رشته اقتصاد در دانشگاه دولتی کارلوس سوم مادرید سالانه مبلغی بین ۱۵۰۰ یورو تا ۳ هزار یورو ، برای مقطع فوق لیسانس مبلغ ۲ هزار تا ۳۵۰۰ یورو را باید هزینه شهریه در نظر داشته باشید ، اما دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی و خصوصی این کشور بر اساس شرایط و خدمات خاص خود نرخ شهریه را تعیین می کنند که می توان در سال برای تحصیل در این رشته به ۲۰ هزار یورو نیز برسد.

باید توجه کنید که علاوه بر شهریه سالانه دانشگاه ها ، دانشجویان باید هزینه اقامت ، خوراک ، پوشاک و غیره را نیز در نظر داشته باشند ، که این موضوع هم امر بسیار مهمی برای دانشجویان خارجی می باشد.

اگر به دنبال هزینه های کمتر برای تحصیل هستید ، می توانید به کشور اتریش هم فکر کنید ، در مقاله تحصیل در اتریش ، هزینه های مقرون به صرفه دانشگاه ها را بخوانید.

زبان تحصیل اقتصاد در اسپانیا

دانشگاه های کشور اسپانیا علم اقتصاد و تمام رشته های مربوط به آن را در تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان اسپانیایی ( لاتین ) ارائه و به دانشجویان این رشته تدریس می کنند ، البته بعضی موسسات و دانشگاه هایی هم علاوه بر زبان اسپانیایی این رشته را به زبان انگلیسی نیز به علاقه مندان به تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می نمایند ، البته بیشتر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

این موضوع یعنی اینکه شما امکان ادامه تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا به هر زبان که به آن علاقه مند می باشید را دارید و باید مدرکی معتبر را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه کنید که ثابت کند شما توانایی صحبت و درک مفاهیم رشته تحصیلی خود را به زبان مورد نظر خود دارا می باشید ، معمولا دانشگاه ها برای زبان اسپانیایی از دانشجویان خود آزمونی را اخذ می کنن که با قبول شدن در آن می تواند در آن جا پذیرش و به ادامه تحصیل پرداخت.

اما برای تحصیل به زبان انگلیسی باید دارای یکی از مدارک تافل و یا ایلتس معتبر باشید تا بتوانید در این موسسات پذیرش شده و به تحصیل در این رشته مشغول شوید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های اسپانیا

تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا در دوره لیسانس ۴ سال زمان را طلب می کند ، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی یعنی فوق لیسانس و دکتری را در این کشور خواستار هستند باید به ترتیب ۲ سال و ۳ تا ۵ سال دیگر را نیز زمان صرف تحصیل و اخذ مدرک نمایند.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های اسپانیا

مهم ترین وظایف یک کارشناس اقتصاد که موسسات و مراکر آموزشی این کشور دانشجویان را با آن ها آشنا می سازند و آماده برای بازار کار میکنند عبارتند از:

  • تحلیل و تجزیه داده های اقتصادی
  • تصمیم گیری درباره مسائل اقتصادی و حل مسائل و مشکلات آن
  • جمع آوری، پردازش، طبقه بندی و بازبینی و بررسی اطلاعات اقتصادی

اگر قصد دارید در این رشته به ادامه تحصیل مشغول شوید می توانید در یکی از شاخه های اصلی این علم نظیر اقتصاد نظری ، اقتصاد بازرگانی ، اقتصاد صنعتی ، اقتصاد حمل و نقل ، اقتصاد پول و بانکداری و اقتصاد کشاورزی که توسط دانشگاه های این کشور به دانشجویان ارائه می شود به تحصیل بپردازید.

در نظر داشته باشید که در ضمن تحصیل در هر کدام یک از این شاخه ها دروسی هستند که برای همه گرایش های این رشته مشترک می باشند و همه دانشجویان باید آن ها را گذرانده و نمره قبولی در این دروس به دست آورند ، دروسی مانند اقتصاد مال ، حقوق تجارت ، اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان و غیره.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در اسپانیا

همانطور که می دانید مهاجرت به هر کشور در هر جای دنیا دارای خوبی ها و بدی هایی می باشد که افراد باید قبل از اقدام به نقل مکان و جابه جایی با این مزایا و معایب به طور کامل اشنا شوند و شرایطی را در جهت کم کردن این معایب و هرچه بهتر کردن مزایای آن به عمل آورند.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در اسپانیا

کشور اسپانیا هم از این قاعده مستثنی نبوده و خوبی ها و ایرادات خود را در امر مهاجرت و تحصیل دارا می باشد ، در این قسمت ما شما را با مهم ترین این موارد که ممکن برای ادامه تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه های این کشور برای شما عزیزان به وجو اید آشنا خواهیم کرد.

مزایا

کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که از اقتصاد خوب و قوی در کنار دانشگاه ها و مراکز آموزشی با کیفیت برخوردار است ، که افراد زیادی سالانه خواهان زندگی و تحصیل در این کشور هستند ، دانشگاه هایی که از رتبه های بالایی در جهان برخوردار بوده و مدرکهای معتبری را به فارغ التحصیلان خود در این رشته اعطا می نمایند که می تواند آینده شغلی بهتری را برای آنان رقم بزند ، علاوه بر این هزینه زندگی در این کشور نسبت به خیلی از کشور های دیگر جهان پایین تر بوده و زندگی را برای دانشجویان سخت نمی کند.

یکی از مواردی که اکثر دانشجویان به دنبال ان بوده و از اهمیت زیادی نزد آنان برخوردار بوده مسئه بورسیه تحصیلی است ، اکثر دانشگاه های اسپانیا به دانشجویان واجد شرایط که بتوانند شرایط دانشگاه مورد نظر را داشته باشند در این رشته بورس تحصیلی اعطا می کنند که بسیار شرایط تحصیل و هزینه را برای آنان ساده می کند.

دانشجویان می توانند در حین تحصیل در این کشور به کار هم مشغول شده و مقداری از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند که مزیتی بزرگ به حساب می آید ، در کنار این موارد بسیاری مزایای دیگر نیز وجود دارند که اسپانیا را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در رشته اقتصاد تبدیل میکنند.

معایب

تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا یک امتیاز بزرگ و بسیار خوب برای دانشجویان از هر جای جهان می باشد اما نمی توان گفت که این امر خالی از هرگونه سختی و ایراد می باشد.

یکی از معایب وارد بر این موضوع تدریس این رشته به زبان اسپانیایی می باشد که دانشجویان را علاوهبر زبان مادر و انگلیسی وادار به یادگیری زبان سومی می کند که می تواند برای بعضی افراد سخت و مشکل زا باشد همچنین علاوه بر دانشگاه و تحصیل برای ارتباط با مردم نیز یادگیری این زبان واجب می باشد چون تمام مردم اسپانیا قادر به انگلیسی صحبت کردن نمی باشند.

از آن جا که درخواست برای تحصیل در این رشته زیاد می باشد ، ورود به دانشگاه های این کشور امری رقابتی است و ورود و پذیرش را سخت کرده است و به راحتی نمی توان به تحصیل رشته اقتصاد در این کشور مشغول شد ، یکی دیگر از معایبی که هم اکنون برای دانشجویان کشور ما وجود دارد عدم دسترسی مستقیم به بانک های ایران و رد و بدل کردن پول به این کشور به صورت مستقیم می باشد که دانشجویان را با مشکل مواجه کرده است.

اما به طور کلی میزان معایب وارد بر تحصیل و اقامت در اسپانیا به مزیت های آن بسیار کم و ناچسز است که می توان با آن ها کنار آمد یا آن ها حل و فصل نمود ، پس چندان جای نگرانی برای مهاجرت و ادامه تحصیل در این کشور وجود نخواهد داشت.

بازار کار اسپانیا پس از تحصیل رشته اقتصاد

اسپانیا مانند اکثر دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته اقتصاد به مدت ۶ ماه تا ۱ سال اجازه اقامت و زندگی را پس از پایان تحصیلات در این کشور می دهد تا آنان بتوانند شاغل شده و اقامت خود را برای سکونت تمدید نمایند ، رشته اقتصاد از بازار کار خوب و پر درآمدی در اکثر کشورهای پیشرفته و قدرتمند جهان برخوردار است.

کشور اسپانیا خود چندین سال است که نرخ بیکاری رو به رشدی را تجربه می کند که باعث کم شدن فرصت های شغلی در این زمینه کاری شده است ولی هنوز هم دانش آموختگان رشته اقتصاد از شرایط مطلوب کاری پس از تحصیل در اسپانیا برخوردار هستند.

از سوی دیگر مدارک اعطلایی از سوی دانشگاه ها و موسسات این کشور در این رشته از اعتبار بسیار خوبی در تمام کشور های جهان برخوردار است ، پس دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیل خود در دیگر کشورهای اروپا و جهان به راحتی استخدام شده و کسب درآمد نمایند.

برای آگاهی از درآمد مشاغل مختلف در اسپانیا می توانید مقاله کار در اسپانیا را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در اسپانیا

پس از مطالعه مقاله ، چنانچه پرسش و یا ابهامی برایتان ایجاد شده می توانید با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ارتباط باشید ، بخش دیدگاه ، به همین منظور در پایان هر مقاله قرار دارد و مشاوران مجرب ما روزانه به سوالات شما بزرگواران پاسخ می دهند.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا چقدر است؟

برای تحصیل در دوره لیسانس رشته اقتصاد در دانشگاه دولتی کارلوس سوم مادرید سالانه مبلغی بین 1500 یورو تا 3 هزار یورو ، برای مقطع فوق لیسانس مبلغ 2 هزار تا 3500 یورو را باید هزینه شهریه در نظر داشته باشید ، اما دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی و خصوصی این کشور بر اساس شرایط و خدمات خاص خود نرخ شهریه را تعیین می کنند که می توان در سال برای تحصیل در این رشته به 20 هزار یورو نیز برسد.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا چیست؟

دانشگاه های کشور اسپانیا علم اقتصاد و تمام رشته های مربوط به آن را در تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان اسپانیایی ( لاتین ) ارائه و به دانشجویان این رشته تدریس می کنند ، البته بعضی موسسات و دانشگاه هایی هم علاوه بر زبان اسپانیایی این رشته را به زبان انگلیسی نیز به علاقه مندان به تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می نمایند ، البته بیشتر مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

آیا برای تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا بورسیه تحصیلی هم وجود دارد؟

اکثر دانشگاه های اسپانیا به دانشجویان واجد شرایط که بتوانند شرایط دانشگاه مورد نظر را داشته باشند در این رشته بورس تحصیلی اعطا می کنند که بسیار شرایط تحصیل و هزینه را برای آنان ساده می کند.برای آگاهی بیشتر از این بورسیه ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

آیا حین تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا می توانم کار دانشجویی داشته باشم؟

دانشجویان می توانند در حین تحصیل در این کشور به کار هم مشغول شده و مقداری از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند که مزیتی بزرگ به حساب می آید ، دانشجویان اجازه دارند 20 ساعت در هفته کار کنند.

آیا پس از فارغ التحصیلی از رشته اقتصاد اسپانیا می توانم براحتی کار پیدا کنم ؟

اسپانیا مانند اکثر دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به دانشجویان فارغ التحصیل شده در رشته اقتصاد به مدت 6 ماه تا 1 سال اجازه اقامت و زندگی را پس از پایان تحصیلات در این کشور می دهد تا آنان بتوانند شاغل شده و اقامت خود را برای سکونت تمدید نمایند ، رشته اقتصاد از بازار کار خوب و پر درآمدی در اکثر کشورهای پیشرفته و قدرتمند جهان برخوردار است.

شما عزیزان می توانید در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوال در زمینه تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا با مشاورین و کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نموده و از راهنمایی های آنان در زمینه های مهاجرتی استفاده نمایید ، بنابراین با ما از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز درتماس باشید ؛ همچنین می توانید با تحقیق و بررسی بیشتر به نتایج بهتری با توجه به شرایط شخصی خود برسید ، اگر به تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا علاقه مندید احتمالا می خواهید بدانید نتیجه سرمایه گذاری در این کشور چیست ؟ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *