تحصیل رشته طراحی مد در اتریش

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته طراحی مد در اتریش
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته طراحی مد در اتریش را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ارائه خواهیم داد ، با ما همراه باشید.

برای کسانی که مایل به تحصیل در زمینه طراحی مد در اروپا هستند ، اتریش از جمله کشورهای ایده آل برای تحصیل محسوب می شود ؛ دانشگاه هنرهای کاربردی وین محل زندگی بیش از هزار دانشجو است که بسیاری از آنها از دیگر کشورهای اروپایی و خارج از کشور هستند.

محدوده دوره های موجود در مدارس اتریش برای تحصیل رشته هایی از قبیل طراحی مد و طراحی گرافیک به طور غیر معمولی وسعت پیدا کرده است و مدارک تحصیلی از کارشناسی تا دکترا قابل دستیابی است.

رشته طراحی مد در اتریش در مقطع کارشناسی ۷ ترم و در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال به طول می انجامد ؛ دانشجویان در طول تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد طراحی مد در اتریش ، یاد می گیرند که ویژگی های یک شی یا مفهوم خاص ، شکل ، اندازه ، رنگ ، محیط ، هزینه ها ، عملکردها ، کاربرد ، محدودیت ها و غیره را مشخص کنند.

در این محتوا ، مشاوران موسسه رجبی ، با ارائه مطالبی کوتاه اما ارزشمند شرایط تحصیل رشته طراحی مد در اتریش را برای علاقه مندان توضیح داده اند که از شما عزیزان دعوت می شود آن را مطالعه کنند ، پیشتر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در اتریش تمام جزئیات کاربردی مهاجرت تحصیلی به این کشور را توضیح داده ایم ، از نحوه تحصیل رایگان گرفته تا چگونگی ثبت نام برای خوابگاه های دولتی.

تحصیل رشته طراحی مد در اتریش

مدارک پذیرش رشته طراحی مد در اتریش

دانشجویان برای ورود و تحصیل رشته طراحی مد در اتریش در مقطع کارشناسی ، باید دارای مدرک دیپلم معتبر باشند ، اینکه دیپلم اخذ شده در چه رشته ای باشد ، مهم نیست.

دانشجویان با اتمام دوره های کارشناسی طراحی مد در دانشگاه های اتریش ، می توانند به راحتی در دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه خود یا دانشگاه های دیگر ثبت نام کنند و مشغول به تحصیل شوند.

برای تحصیل در دوره های دکترای طراحی مد در اتریش نیز دانشجویان به راحتی متوانند با دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر برای دوره های دکترا ثبت نام کنند.

بهترین دانشگاه های طراحی مد اتریش

دانشجویان دانشگاه های هنری اتریش ، به گونه ای تشویق می شوند تا دید خلاق خود را توسعه داده و آزمایش کنند.

بهترین دانشگاه های طراحی مد اتریش

در زیر درباره بهترین دانشگاه های هنری اتریش که رشته طراحی مد را ارائه می دهند صحبت شده است.

دانشگاه هنرهای کاربردی وین

موسسه طراحی مد وین ، یکی از مهم ترین مراکز آموزشی در اروپا است و شبکه ملی و بین المللی مهارت طراحی را در وین تقویت می کند و یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی آکادمیک است که دارای فعالیت های بین رشته ای در زمینه های مختلف طراحی معاصر است.

این دوره با انتقال دانش در گروه های کوچک و ارتباط شدید بین معلمان و دانشجویان ، انتخاب پروژه آزمایشی و رایگان و همچنین کارگاه ها و سخنرانی های متخصصان داخلی و بین المللی مشخص می شود.

از بزرگان این دانشگاه می توان والتر بوس ، دوریت دک ، آگوستا کوچانوفسکا ، بریژیت کووانز ، ماتیاس لورنز گروف ، ویکتوریا گوریسکا ، هوگو مارکل ، پیپیلوتی ریست ، فیلیس ریکس-اوئنو ، استفان ساگمایستر ، اوا شلگل ، پولا استوت ، ارنستین طاهدل ، ماتیاس تاراسیویچ ، لئو ولنر ، اروین ورم ، لیزبت زورگر و آندریاس کرونتهالر را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید گواهی دبیرستان یا معادل خارجی شناخته شده را به سایت یا ایمیل دانشگاه ارائه دهند و منتظر پاسخ مسئولان دانشگاه باشند.

دانشگاه هنر و طراحی لینز

دانشگاه هنر و طراحی لینز ، دانشگاهی در شهر لینز ، اتریش است ، که در سال 1947 تاسیس شد و در سال 1973 به عنوان آکادمی تعیین شد و سرانجام در سال 1998 به صورت کامل شکل گرفت.

از بزرگان این دانشگاه می توان آلفونز اورتنر ، اریش بوچگر ، فردریش نوبباور ، فردریش گوفیتزر ، گونتر پرشاک ، Horst C. H. Meru، هلموت Gsöllpointner ، اروین ریتر ، روکسان کووی و هانس هایبک را نام برد.

متقاضیان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید در آزمون ورودی این دانشگاه که هر سال برای برخی رشته ها برگزار می شود ، شرکت کنند ، پس از قبولی در این آزمون دانشجویان باید در مصاحبه برگزار شده توسط دانشگاه ، شرکت کنند.

هزینه تحصیل طراحی مد در اتریش

با توجه به اینکه رشته طراحی مد دارای دروس عملی و کارگاهی زیادی است ، در دانشگاه های هنر باید هزینه ای بیشتر از دیگر رشته ها در نظر داشته باشید.

هزینه تحصیل در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه هنر های کاربردی وین ، 15000 یورو در هر سال است ، دانشگاه هنر و طراحی لینز نیز برای هر ترم از دانشجویان 3633 یورو برای شهریه اخذ می کند.

هزینه تحصیل رشته طراحی مد در مقطع کارشناسی ارشد ، 700 تا 1500 یورو در سال برآورد می شود و برای تحصیل دکترا (بدون احتساب بورسیه و کمک هزینه) تقریبا 5400 یورو در سال باید در نظر داشته باشید.

توجه داشته باشید که چنانچه شما بتوانید تحصیل به زبان آلمانی را انتخاب کنید شهریه ها به طور قابل ملاحظه ای ارزان تر خواهد بود و برای علاقه مندان تحصیل رشته طراحی مد در اتریش به زبان انگلیسی ، معمولا مبالغ بالاتری تعیین می شود.

بورسیه رشته طراحی مد در اتریش

شما برای تحصیل هر رشته در دانشگاه های خارجی که اقدام کنید ، چنانچه با مشورت یک مشاور مهاجرتی مجرب گام بردارید می توانید از بورسیه و پشتیبانی های مالی جزیی یا کلی با خبر شوید و بتوانید بدون صرف هزینه های اضافی به تحصیل بپردازید.

بورسیه رشته طراحی مد در اتریش

در زیر به برخی از بورسیه های تحصیلی رشته طراحی مد در اتریش اشاره شده است.

بورس تحصیلی آکادمی Creative

آکادمی Creative ممکن است بورسیه های تحصیلی کامل را تحت پوشش شهریه (10.000 یورو + مالیات بر ارزش افزوده) بر اساس استعداد ، توانایی ارائه دستی و دیجیتالی و مهارت های ارتباطی بیان شده در طول مصاحبه ، به دانشجو ، اعطا کند.

بورسیه های مسابقه جهانی دانشجویان بین المللی 2022

هدف این بورسیه ها ارائه کمک مالی و راهنمایی به دانشجویان بدون توانایی مالی لازم است ، متقاضیان با مدرک دبیرستانی ، می توانند برای این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند ، دانشجویانی که در مسابقه بورسیه جهانی رتبه اول را کسب کنند ، 2000 دلار ، دانشجویان رتبه دوم 1000 دلار و دانشجویان رتبه سوم 500 دلار ، توسط این بورسیه کمک مالی می شوند ، دانشجویان متقاضی این بورسیه تا 31 مارچ هر سال باید برای بورسیه ثبت نام کنند.

بورسیه آکادمی هنر های کاربردی وین

بورسیه های تحصیلی برای شرکت درکنفرانس بین المللی هنرهای نمایشی و طراحی در اتریش ارائه می شود ، هر بورسیه بخشی از کل هزینه ثبت نام برنامه انتخاب شده را پوشش می دهد و مبلغ را با در نظر گرفتن انگیزه و سابقه حرفه ای متقاضی به صورت جداگانه در نظر می گیرد ، متقاضیان این بورسیه باید از 12 تا 21 ام دسامبر ، برای ثبت نام اقدام کنند.

در مقاله تحصیل رشته طراحی مد در کانادا ، در خصوص بورسیه های ارائه شده خصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی توضیح داده ایم.

آزمون دانشگاه های طراحی مد اتریش

جهت ورود به دانشگاه های اتریش برای رشته طراحی مد ، باید توجه داشت که هر دانشگاه شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجو دارد ، اکثر دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجو از آزمون ورودی استفاده نمی کنند.

آزمون دانشگاه های طراحی مد اتریش

البته برخی رشته های وابسته به طراحی مد مانند از قبیل طراحی هنر نساجی ، کارشناسی مد و فناوری و رشته طراحی هنری و صنعتی (در دانشگاه لینز) دارای آزمون پذیرش برای مقطع کارشناسی است.

آزمون ورودی ذکر شده شامل امتحانات جزیی است که باید در طی آن نمونه کار ارائه دهید و در مصاحبه شغلی نیز شرکت کنید.

به عنوان بخشی از مصاحبه شغلی ، استعدادهای مربوط به عملکرد متقاضی بررسی می شود ، اثبات استعداد هنری که با شرکت در آزمون پذیرش ارائه می شود حداکثر 20 ماه معتبر است و پس از اتمام دوره اعتبار، هنگام از سرگیری این دوره باید یک آزمون پذیرش جدید انجام دهید.

دانشجویانی که نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند باید الزامات عمومی دانشگاه ها برای پذیرش را ارائه دهند ، که این الزامات شامل دارا بودن مدرک دیپلم و سابقه تحصیلی خوب است که کمک بسزایی در پذیرش دانشجویان دارد.

چارت درسی طراحی مد در دانشگاه های اتریش

برنامه درسی رشته طراحی مد در اتریش شامل مهارت های سنتی برش و ساخت در کنار مهارت ها و تکنیک های دیجیتالی است ، دانشجویان از آتلیه خیاطی مدرن ، استاندارد صنعت ، آتلیه بافتنی و استودیوی جادار با فضای کاری شخصی برای هر دانشجو بهره مند می شوند.

به دانشجویان این فرصت داده می شود که در فضاهای استودیویی و کارگاه های آموزشی مجهز و حرفه ای هم در بخش مد و هم در سایر بخشهای دانشگاه هنرهای کاربردی کار کنند.

در طیف متنوعی از سخنرانی ها ، سمینارها و دوره ها ، دانشجویان ضمن یادگیری در مورد مد تاریخی ، معاصر و کشف سیستم مد و زمینه های آن ، فرآیند طراحی ، مفهوم و مهارت ارائه را کسب می کنند.

این رشته آموزشی در واقع علوم پایه در زمینه طراحی فنی مد ، ارتباطات مد ، تجارت مد ، تاریخ مد و نظریه مد ارائه می دهد.

دپارتمان های مد در دانشگاه های اتریش همکاری بین رشته ای را در دانشگاه هنرهای کاربردی آغاز می کند و با شرکای خود در زمینه مد ، طراحی گرافیک ، عکاسی ، مطالعات فرهنگی و هنرهای تجسمی همکاری می کند.

زبان تحصیل طراحی مد در اتریش

علاقه مندان تحصیل رشته طراحی مد در اتریش باید بدانند که اغلب دانشگاه ها دانستن زبان آلمانی را الزامی می دانند و این الزام برای تحصیل کارشناسی قطعیت بیشتری دارد.

زبان تحصیل طراحی مد در اتریش

بنابراین توصیه می شود که از ابتدای هدف در فکر کسب مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B باشید و چنانچه به هر دلیلی نمی توانید مدرک زبان را تهیه کنید ، از طریق مشاوره با همکاران ما می توانید در دوره های زبان در اتریش شرکت کنید و در نهایت به مدرک مورد نیاز از زبان آلمانی برسید.

افرادی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب میکنند با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر سطوح متفاوتی از نمره آیلتس را ارائه خواهند کرد ، حداقل نمره زبان انگلیسی برای مقطع کارشناسی آیلتس 6 و برای تحصیلات تکمیلی 6.5 تا 7 می باشد.

مزایا و معایب تحصیل طراحی مد در اتریش

مد و طراحی در اتریش از دهه های گذشته به شهرت سیده و همچنان برجسته است ، این نشان دهنده آموزش و پرورش خوب طراحان برای فعالیت در سطح جهانی و تکامل دائمی آن است.

برنامه طراحی مد در دانشگاه های اتریش ، دانشجویان را تشویق می کند تا ضمن کسب مهارت های فنی ، ارتباطی و تحقیقاتی اساسی ، سبک خلاقانه و دید هنری خود را توسعه دهند.

دانشجویان در آموزش های یک به یک و گروهی و از طریق راهنمایی هنری طراحان مد مشهور بین المللی مانند ، کارل لاگرفلد ، هلموت لنگ ، جیل ساندر ، رف سیمونز ، ویوین وستوود ، ویکتور و رولف ، برنهارد ویلهلم ، حسین چالایان ، لوسی و لوک مایر ، پتانسیل های مهم مد را در ابعاد مختلف کشف می کنند.

همچنین دانشجویان مهارت ها و تکنیک های تخصصی در زمینه طراحی لباس زنانه ، لباس مردانه یا مدهای ترکیبی را می آموزند.

از مزیت های برجسته دیگر برای طراحان مد اتریش می توان به میزان درآمد آنها اشاره کرد ؛ میزان درآمد یک طراح مد در اتریش با مدرک دکترا قریب به 100000 یورو در سال است و این یعنی داشتن یک زندگی ایده آل در یکی از زیباترین کشور های اتریش.

نگاهی بر معایب تحصیل طراحی مد در اتریش

موارد ذکر شده همه مزیت هایی قابل ذکر برای تحصیل رشته طراحی مد در اتریش بود اما در مورد معایب تحصیل این رشته در اتریش ، نکته شاخصی برای بیان وجود ندارد و تنها چیزهایی که ممکن است یک دانشجوی طراحی مد در اتریش را اذیت کند ، هزینه های تحصیل و چالش زبان است.

یک عیب چشمگیر دیگر برای کار طراحان مد اتریش این است که تمرکز آموزش و کار طراحان اغلب در وین (پایتخت) مترکز شده است و در شهرهای کوچکتر با کمی چالش مواجه خواهید شد.

اما ایرادهای دیگر مربوط به معایب مشترک با دانشجویان مشغول به تحصیل در دیگر رشته ها است که آنها را از طریق مطالعه مزایا و معایب تحصیل در اتریش درک خواهید کرد.

بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته طراحی مد

فارغ التحصیلان طراحی مد وگرایش های وابسته به آن در بازار داخلی و بین المللی آینده روشنی خواهند داشت ، برای متخصصانی که بتوانند طراحی مد نوین را در جهان ارائه دهند ، آینده شغلی و مالی ایده آلی وجود خواهد داشت.

بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته طراحی مد

جویندگان شغل برای طراحی مد در خارج از کشور می توانند پلتفرم های شغلی مناسب مانند profashionalsjobs را جستجو کنند ، این پلتفرم برای صنایعی مانند مد ، کفش ، لوازم جانبی ، ورزش ، زیبایی و زندگی است.

همچنین در پشت مشاغل حرفه ای تر ، پلتفرم SUITS قرار دارد ، این پلتفرم نیز یکی از آدرس های برتر برای جستجوی اجرایی در صنایع مد و سبک زندگی می باشد.

در همین راستا برای شناخت هرچه بیشتر بازار کار اتریش به مقاله کار در اتریش مراجعه نمایید ، در آن مقاله در خصوص قوانین کار ، ساعات کاری ، سن بازنشستگی مرخصی زایمان و بسیاری از مسایل مربوط به کار در این کشور توضیحات مفصلی ارائه شده است.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته طراحی مد در اتریش

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته طراحی مد در اتریش ارائه کردند برای اطلاع از جزئیات بیشتر با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید.

زبان تحصیل رشته طراحی مد در اتریش چیست؟

علاقه مندان تحصیل رشته طراحی مد در اتریش باید بدانند که اغلب دانشگاه ها دانستن زبان آلمانی را الزامی می دانند و این الزام برای تحصیل کارشناسی قطعیت بیشتری دارد. بنابراین توصیه می شود که از ابتدای هدف در فکر کسب مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B باشید

هزینه تحصیل رشته طراحی مد در اتریش چقدر است؟

هزینه تحصیل در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه هنر های کاربردی وین ، 15000 یورو در هر سال است ، دانشگاه هنر و طراحی لینز نیز برای هر ترم از دانشجویان 3633 یورو برای شهریه اخذ می کند. هزینه تحصیل رشته طراحی مد در مقطع کارشناسی ارشد ، 700 تا 1500 یورو در سال برآورد می شود و برای تحصیل دکترا (بدون احتساب بورسیه و کمک هزینه) تقریبا 5400 یورو در سال باید در نظر داشته باشید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته طراحی مد در اتریش کدام است؟

موسسه طراحی مد وین ، یکی از مهم ترین مراکز آموزشی در اروپا است و شبکه ملی و بین المللی مهارت طراحی را در وین تقویت می کند و یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی آکادمیک است که دارای فعالیت های بین رشته ای در زمینه های مختلف طراحی معاصر است.

چه دیپلمی برای تحصیل رشته طراحی مد در اتریش مورد قبول است؟

دانشجویان برای ورود و تحصیل رشته طراحی مد در اتریش در مقطع کارشناسی ، باید دارای مدرک دیپلم معتبر باشند ، اینکه دیپلم اخذ شده در چه رشته ای باشد ، مهم نیست.

اگر مایل هستید که اطلاعات اساسی و کامل تری از شرایط تحصیل رشته طراحی مد در اتریش به دست بیاورید می توانید هم اکنون با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، موسسه ما یک مرکز مشاوره ای قوی برای دریافت اطلاعات به روز از شرایط مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های خارج از کشور در شهر های تهران و شیراز می باشد ، همچنین تلاش کنید با مطالعه و تحقیق اطلاعات صحیح و به روز جمع آوری کنید تا راه مهاجرت را سریع تر و ارزان تر طی کنید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته طراحی مد در فرانسه است ، بسیاری از برند های شناخته شده مد در جهان خواستگاه فرانسوی دارند بنابراین خوب است با چگونگی تحصیل این رشته در فرانسه هم آشنا شوید.

Rate this post

4 دیدگاه در “تحصیل رشته طراحی مد در اتریش

 1. سانیا یعقوبی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم رشته طراحی و دوخت رو دارم که معدلمم ۱۹/۱۹ بود قراره از طریق پیوست برم به اتریش میخواستم بدونم میشه اونجا با همین مدرک دیپلم شروع به کار کرد یانه ؟؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   بستگی به شغل مورد نظر شما، نظر کارفرما و مهارت های شما دارد. به صورت کلی بله شدنی هست .
   با تشکر از سوال شما

 2. پریسا گفت:

  آیا‌با‌دیپلم‌یا لیسانس‌هم‌میتوان‌ بورسیه‌های دانشگاه‌های اتریش را گرفت در رشته طراحی دوخت

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   سلام
   تحصیل در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی تقریبا رایگان است . اما برای پذیرش هر مقطع می بایست قبولی همان رشته و مقطع را در دانشگاه های دولتی ایران داشته باشید . ( یا دانشگاه هایی که از طریق کنکور وارد می شوید )
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه